Porządki w szafie :-) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-28, 04:40   #91
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
co Ty piszesz kobieto? jaka obsesja?

np. to?



Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
tak, to też, poza tym pewne sprawy lepiej zachować dla siebie. Nigdy nie wiadomo kto to czyta.

2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-30, 16:30   #92
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja gdy tylko poczuję się lepiej mam zamiar jeszcze raz na dobre zrobić przegląd szafy i być może pozbędę kilku rzeczy. Chciałabym przestać już kupować bo nie ukrywam mam wszystkiego zdecydowanie za dużo. Niby fajnie jest mieć wybór ale trochę mnie ilość przytłacza. Mam też rzeczy które nie wiem z czym zestawić. Chciałabym robić przemyślane zakupy. Kupować tylko to czego naprawdę potrzebuję. Nie jest to łatwe. Jeszcze długa droga przede mną bym nie myślała po wypłacie by zajrzeć tu i ówdzie i czegoś nie kupić.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-30, 17:12   #93
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Ja gdy tylko poczuję się lepiej mam zamiar jeszcze raz na dobre zrobić przegląd szafy i być może pozbędę kilku rzeczy. Chciałabym przestać już kupować bo nie ukrywam mam wszystkiego zdecydowanie za dużo. Niby fajnie jest mieć wybór ale trochę mnie ilość przytłacza. Mam też rzeczy które nie wiem z czym zestawić. Chciałabym robić przemyślane zakupy. Kupować tylko to czego naprawdę potrzebuję. Nie jest to łatwe. Jeszcze długa droga przede mną bym nie myślała po wypłacie by zajrzeć tu i ówdzie i czegoś nie kupić.
Feel you Sis...

Rano zaczęłam dłubać zestawy na jesień i naprawdę mi szło, a zazwyczaj wyglądam jakbym ubierała się bez lustra i po ciemku. Mam naprawde sporo ciuchów z potencjałem, pasujących do sylwetki, typu kolorystycznego, ale zestawienie ich w sensowną całość to Mission Impossible.
Zdecydowanie to należy robić sezonami dla ułatwienia. Dziś będę jeszcze coś wymyślać do kapsuły na listopad-grudzień, bo ta wrześniowa już za chłodna. Wieje po gołych kostkach.

Tym bardziej, że również chciałabym ograniczyć zakupy. Remontowałam mieszkanie i to będzie rok spłacania kredytów Poza tym serio, jaki jest sens z tymi stertami nieprzydatnych ubrań
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 15:16   #94
amorito
Amorito
 
Avatar amorito
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 382
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Ja gdy tylko poczuję się lepiej mam zamiar jeszcze raz na dobre zrobić przegląd szafy i być może pozbędę kilku rzeczy. Chciałabym przestać już kupować bo nie ukrywam mam wszystkiego zdecydowanie za dużo. Niby fajnie jest mieć wybór ale trochę mnie ilość przytłacza. Mam też rzeczy które nie wiem z czym zestawić. Chciałabym robić przemyślane zakupy. Kupować tylko to czego naprawdę potrzebuję. Nie jest to łatwe. Jeszcze długa droga przede mną bym nie myślała po wypłacie by zajrzeć tu i ówdzie i czegoś nie kupić.
Odnosne pogrubione, robie tak i czesto powracam do starych koncepcji... ech
amorito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 17:07   #95
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

Jutro na spokojnie zabieram się za przegląd szafy i porządki. Ostatnio coś mnie wzięło na klasykę. Odzież bez wzorów, stosowane kolory. Muszę się tylko zastanowić czy to nie jest moja kolejna modowa zachcianka. Mam problem bo jestem osobą niezdecydowaną, której wszystko szybko się nudzi. Nie ukrywam, że lubię zmiany tylko niestety portfel zawsze na tym ucierpi. Już zaczęłam nawet robić listy zakupowe i tego się trzymać ale jak wiadomo zawsze jeszcze coś wpadnie w oko. Już sobie obiecałam, że będę większą wagę przywiązywać do jakości ubrań, składu czy możliwości zestawienia z innymi rzeczami jakie mam. Już nawet stwierdziłam, że wolę mieć jedną droższą rzecz niż trzy tanie ale niestety wychodzi jak zawsze. Zauważyłam to przy ostatnim zamówieniu z Zalando. Akryl, poliester ... No bo taniej i takie tam. Dobrze, że chociaż można zwrócić. Stop! Pora coś z tym zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 08:05   #96
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jutro na spokojnie zabieram się za przegląd szafy i porządki. Ostatnio coś mnie wzięło na klasykę. Odzież bez wzorów, stosowane kolory. Muszę się tylko zastanowić czy to nie jest moja kolejna modowa zachcianka. Mam problem bo jestem osobą niezdecydowaną, której wszystko szybko się nudzi. Nie ukrywam, że lubię zmiany tylko niestety portfel zawsze na tym ucierpi. Już zaczęłam nawet robić listy zakupowe i tego się trzymać ale jak wiadomo zawsze jeszcze coś wpadnie w oko. Już sobie obiecałam, że będę większą wagę przywiązywać do jakości ubrań, składu czy możliwości zestawienia z innymi rzeczami jakie mam. Już nawet stwierdziłam, że wolę mieć jedną droższą rzecz niż trzy tanie ale niestety wychodzi jak zawsze. Zauważyłam to przy ostatnim zamówieniu z Zalando. Akryl, poliester ... No bo taniej i takie tam. Dobrze, że chociaż można zwrócić. Stop! Pora coś z tym zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Powiem Ci, że siedzę nad tym ostatnie dni, bo widzę, że mam problem. Kupuję, bo... lubię. Bez przemyślenia, ot bo mi się coś podoba. Co chwilę coś innego, więc... nic do siebie w szafie nie pasuje. W efekcie jestem sfrustrowana i idę poprawić sobie humor zakupami - przecież nadal nie mam się w co ubrać! Czasem dubluję rzeczy, które mam, bo nawet o nich nie pamiętam - nie noszę, bo nie mam ułożonych zestawów i łapię to, co lezy z brzegu. Nie wiem co z czym łączyć do figury, koloru, stylu, urody. To takie moje podstawowe błędy -chaos, kupowanie bez ładu i składu, na poprawę humoru.

Zaczęłam grzebać od strony technicznej, podglądać stylistki na Instagramie i ich porady. Taki z tego ogólny obraz wyszedł:

Przed zakupami dobrze co te 2-3 mce wywalić szafę, pomierzyć, zainspirować się na Pinterest na przykład - ja wpisuję np <model ubrania/butów> outfit, zbieram to do katalogów. Mierzę, do us*ania, robię zdjęcia, bo w lustrze zawsze wszystko "wygląda dobrze", a na zdjęciu okazuje się, że np materiał marynarki sprawia, że wyglądam jakbym zarzuciła tetrową pieluchę, a miało być chic. Po ułożeniu katalogow Pinterest : ramoneski, bojówki, dzwony, chunky boots, płaszcze, asymetryczne bluzki, proste jeansy, spodnie wide leg, czy dresy, bo to główne składowe mojej szafy, próbuję przełozyć te zestawy na swoją sylwetkę, skatalogować, popatrzec czy nie rozwala mi krój ubrania np linii ramion, które mam bardzo wąskie, czy nie poszerza ud (np zbyt delikatne obuwie). Oczywiście gdzieś tam po drodze szukałam korzystnych krojów nogawki, marynarki, buta, czy kurtki i eliminowałam, czego muszę unikać, bo wyglądam niedorzecznie - np falbany, miękkości, owale - tu się wspierałam systemami Kibbe i Olgi Brylińskiej. Poza tym określiłam swój typ kolorystyczny, a później wybrałam z niego topowe dla siebie odcienie, bo jako, że nie jesteśmy robieni od linijki, to te same typy mogą mieć "swoje" inne kolory.
Mając dobre kroje, wykluczone kroje i odcienie, które są naj i czuję się w nich też naj, mam nieco, póki co tylko nieco, bardziej spasowaną garderobę. Nadal eksperymentuję z krojami spodni, bo tutaj najtrudniej było mi się przełamać, szczególnie, że mam metr w biodrach, a to nie mało przy 162 wzrostu. Tym sposobem jest coraz mniej rzeczy, na które faktycznie zwracam uwagę, jako, że noszę teraz 3-4 spójne kolory + jeans. Bardzo podoba mi się zasada powtarzania koloru w stroju i trzymania się albo max 3 kolorów, oczywiście o tym samym nasyceniu i temperaturze (AK), albo 3 odcieni tego samego koloru, również przy spójnym nasyceniu i temperaturze. Oczywiście zawsze też zostaje total look. Jako beztalenciu modowemu bardzo mi to pomaga.
Po przerobieniu masy różnych stylów powróciłam do tego, co odzwierciedla mój sposób bycia - mieszankę wygody i luzu z buntem. Wyeliminowałam z list zakupów ubrania, które należy prasować - skończą po praniu w kącie i nigdy nie doczekają się żelazka. Wszystko co drapie i gryzie, co trzeba poprawiać w trakcie chodzenia - tu wyleciały spódnice.
Od strony psychologicznej sprawdza się uwolnienie od cudzych oczekiwań, że powinnyśmy wyglądać w określony sposób, stosownie do okazji itp. Sama nie mam większej odwagi, ale cenię modowe ekscentryczki bardziej od nauczycielek dress code i dobrych manier. A jak przy tym jesteśmy, dużym błędem są zakupy aspiracyjne, tak to się chyba nawet określa. Czyli na "okazje, które może nastąpią" - zacznę latem nosić sukienki (choć ich przecież nie nosiłam 30 lat), będziemy robić w domu regularne imprezy i przyda mi się coś na tę okazję (choć do tej pory ich nie robiliśmy, w zasadzie nawet nie lubimy, a znajomych mamy całe 6 osób), czy przyda się na jakieś wesele (od których migam się jak mogę, bo nie znoszę pijanych ludzi) itd.

Ło jeżu, ale elaborat mi wychodzi, a dopiero jestem w połowie

Fajnie jest, po tym przekopaniu szafy i ułożeniu zestawów, a później sprawdzeniu, które leżą korzystnie, ale czegoś tam do nich brakuje - odpowiednich butów, właściwego okrycia wierzchniego, a może paska, czy kapelusza, zrobić listę i z takim filtrem w głowie szukać ubrań.

To, co mi jako tako pomaga się powstrzymywać, po zrobieniu sobie już tych katalogow Pinterest, to przed zamówieniem danej rzeczy, bo unikam zakupów stacjonarnych, ułożenie sobie zestawów, do których by pasowała - bo ma pasować do tego, co już jest w szafie.

Spisałam też listę BANów, na ciuchy, których mam pod dostatkiem - proste, niebieskie jeansy, czy czarne bluzki oraz tych, których wystarczy mi 1 egzemplarz - marynarki z danego koloru, ramoneski.

Bardzo dobrze komponuje się kolorystycznie but z torebką, koniecznie gdy trzymają ten sam styl i ograniczamy się do 3 kolorów w stylizacji. To mnie akurat wyleczyło od kupowania torebek - 4 kolory odzieży, 4 kolory torebek, 4 kolory butów. Wszystko w spójnym, młodzieżowym stylu.
Dla ułatwienia wyeliminowałam wzory na odzieży, wszelkie głupie nadruki, napisy. Tworzę powoli swój signature look, który właściwie jest bardzo spójny z tym, jak ubierałam się 10 lat temu. Mniej rzeczy, w konkretnym stylu, w konkretnej gamie kolorystycznej.

Natomiast od strony psychologicznej, jako, że nie mam odejścia... sama tego nie rozkminię i pewnie będę pytać kogoś z kolegów/koleżanek, którzy pracują z klientem. Potrzeba ciągłego kupowania i przyjemność odczuwana w trakcie, a także ekscytacja na samą myśl kierują w stronę zaburzenia kontroli impulsów. I tu by już trzeba z kimś po fachu popracowac i opracować zdrowe strategie radzenia sobie z potrzebą, czy też raczej przymusem kolejnego zakupu w trybie terapii CBT.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 19:43   #97
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

Czy wy też tak macie, że w rzeczach których nie chodzicie już albo są lekko znoszone chodzicie po domu? Pomijam odzież elegencką albo taką, która po prostu nie nadaje się by latać w nich "ze ścierą" Mam sporo rzeczy wygodnych, jakieś bluzy, legginsy ale czasami jest mi wstyd się komuś w tym pokazać, wyjść szybko do sklepu czy nawet na ogród. Czuję się wtedy zaniedbana. Znam osoby, które nie obowiązuje w pracy dress code i po przyjściu z pracy chodzą ubrane w tym samym. Mnie jest po prostu szkoda wylegiwać się na kanapie czy gotować obiad w niektórych ciuchach, a tym bardziej chodzić w nich cały dzień. Ja wiem, że po to kupujemy odzież by nam służyła, żeby ją użytkować ale już tak mam i nic na to nie poradzę. Muszę znaleźć jakiś złoty środek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez agatanaturalnie
Czas edycji: 2021-11-16 o 19:45
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 19:58   #98
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja tak nie mam. Nie chodzę po domu w tych rzeczach, w których wychodzę na zewnątrz. W odwrotną stronę się zdarza. Mam sporo ubrań kupionych do chodzenia specjalnie po domu, w tym dwa pluszowe kombinezony, które z upodobaniem noszę w sezonie jesień-zima. Oprócz tego mam eleganckie czarne dresowe spodnie. Po domu donaszam tylko koszulki, które straciły już swój blask i nie nadają się na wyjścia - typu sprany nadruk czy jakaś dziurka.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 20:27   #99
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Mam osobny loungewear, ale w takiej wersji, że mogę wyjść do sklepu, z psem - czyli spasowane kolorystycznie, dopasowane do figury, nie zniszczone, cale zestawy itd. Również źle bym się czuła donaszając to, czego nie lubię. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie relaksować się na kanapie w jeansach.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 00:09   #100
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy wy też tak macie, że w rzeczach których nie chodzicie już albo są lekko znoszone chodzicie po domu? Pomijam odzież elegencką albo taką, która po prostu nie nadaje się by latać w nich "ze ścierą" Mam sporo rzeczy wygodnych, jakieś bluzy, legginsy ale czasami jest mi wstyd się komuś w tym pokazać, wyjść szybko do sklepu czy nawet na ogród. Czuję się wtedy zaniedbana. Znam osoby, które nie obowiązuje w pracy dress code i po przyjściu z pracy chodzą ubrane w tym samym. Mnie jest po prostu szkoda wylegiwać się na kanapie czy gotować obiad w niektórych ciuchach, a tym bardziej chodzić w nich cały dzień. Ja wiem, że po to kupujemy odzież by nam służyła, żeby ją użytkować ale już tak mam i nic na to nie poradzę. Muszę znaleźć jakiś złoty środek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam osobną kategorię ciuchów po domu, ale nie jest to żaden loungewear czy dresy. Stosuję taki podział ze względów higienicznych i po to, żeby ciuchy wyjściowe dłużej mi służyły. W kategorii domowej lądują często rzeczy, które mi nie pasują do reszty szafy "wyjściowej".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:50   #101
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy wy też tak macie, że w rzeczach których nie chodzicie już albo są lekko znoszone chodzicie po domu? Pomijam odzież elegencką albo taką, która po prostu nie nadaje się by latać w nich "ze ścierą" Mam sporo rzeczy wygodnych, jakieś bluzy, legginsy ale czasami jest mi wstyd się komuś w tym pokazać, wyjść szybko do sklepu czy nawet na ogród. Czuję się wtedy zaniedbana. Znam osoby, które nie obowiązuje w pracy dress code i po przyjściu z pracy chodzą ubrane w tym samym. Mnie jest po prostu szkoda wylegiwać się na kanapie czy gotować obiad w niektórych ciuchach, a tym bardziej chodzić w nich cały dzień. Ja wiem, że po to kupujemy odzież by nam służyła, żeby ją użytkować ale już tak mam i nic na to nie poradzę. Muszę znaleźć jakiś złoty środek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Znoszone rzeczy po prostu wywalam. Mam ubrania, w których chodzę tylko po domu, ale nie są zniszczone, znoszone, poplamione itp. To normalne, nowe t-shirty, topy, legginsy i materiałowe szorty (wszystko kupione na wyprzedażach, typu koszulka z Sinsaya za 8 zł).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-17, 11:32   #102
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja bym może miała osobny zestaw do relaksu w zaciszu domowym gdybym miała panią/pana od sprzątania i gotowania. A tak do kuchni czy do latania z domestosem służą mi bardziej wiekowe koszulki, bo szkoda by mi było zaplamić czy zniszczyć jakiś fajny komplet.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 20:15   #103
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy wy też tak macie, że w rzeczach których nie chodzicie już albo są lekko znoszone chodzicie po domu?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
od wieków tak mam. Jeszcze w czasach szkolnych, gdy przychodziłam do domu, zmieniałam ubranie. Znoszone ciuchy wyrzucam, ale te, które są w dobrym stanie, które lubię, które są wygodne, ale podniszczone, czy trochę mi się znudziły, przechodzą na "wersję domową". Nie wychodzę w nich nigdzie, ale nie mam problemu, gdy ktoś niezapowiedziany mnie w nich w domu zastanie. I absolutnie nie czuję się zaniedbana


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że siedzę nad tym ostatnie dni, bo widzę, że mam problem. Kupuję, bo... lubię. Bez przemyślenia, ot bo mi się coś podoba. Co chwilę coś innego, więc... nic do siebie w szafie nie pasuje. W efekcie jestem sfrustrowana i idę poprawić sobie humor zakupami - przecież nadal nie mam się w co ubrać! Czasem dubluję rzeczy, które mam, bo nawet o nich nie pamiętam - nie noszę, bo nie mam ułożonych zestawów i łapię to, co lezy z brzegu. Nie wiem co z czym łączyć do figury, koloru, stylu, urody. To takie moje podstawowe błędy -chaos, kupowanie bez ładu i składu, na poprawę humoru.
Mam tak samo. I podziwiam za ciąg dalszy
Ja jestem na etapie, że muszę wywalić wszystko z szaf i przyjrzeć się temu. Już od 2 lat się do tego zabieram
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 13:55   #104
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Porządki w szafie :-)

Dziś nadszedł ten długo oczekiwany czas na wywalenie wszystkiego z moich szaf. Niestety, szafy mnie pokonały. Bardzo szybko wszystko wróciło na swoje miejsce - jedyny plus tej sytuacji jest taki, że kolejnych 70 ciuchów idzie do oddania/sprzedaży. Może jak jeszcze z kilka razy tak powyrzucam, coś się w końcu wyklaruje
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 10:32   #105
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Dziś nadszedł ten długo oczekiwany czas na wywalenie wszystkiego z moich szaf. Niestety, szafy mnie pokonały. Bardzo szybko wszystko wróciło na swoje miejsce - jedyny plus tej sytuacji jest taki, że kolejnych 70 ciuchów idzie do oddania/sprzedaży. Może jak jeszcze z kilka razy tak powyrzucam, coś się w końcu wyklaruje
To i tak bardzo dużo. Ja spakowałam tylko kurtkę i baleriny...
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:16   #106
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

70 to super wynik
Ja, żeby sobie trochę ułatwić, co wycenione na więcej niż 10-15zł, pakuję do Zalando Pre Owned - w ten sposób na dzień dobry znika ok 30 ciuchów, a że mają Strdv i Pull&Bear, to karta się nie zmarnuje (mam do oplacenia jakies zamowienia zresztą). Tzn gadam, gadam, spakowałam, ale jeszcze nie nadałam 10 rzeczy udało mi się w listopadzie sprzedać, więc to jakieś 40 sztuk, które wyszły z domu, kolejne 5 poleciało do kontenera. Niestety po przejrzeniu fotela z ciuchami, następne 30 wylądowało na półce do sprzedania, a nie przejrzałam jeszcze wszystkiego. Nadal mam też dwie skrzynie ubrań za małych. Jeszcze je pewnie z rok potrzymam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:51   #107
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Porządki w szafie :-)

ja chciałabym po prostu stworzyć minimalistyczną szafę, w której wszystko do wszystkiego będzie pasować. Ale na razie ilość ciuchów mnie przytłacza
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:58   #108
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
ja chciałabym po prostu stworzyć minimalistyczną szafę, w której wszystko do wszystkiego będzie pasować. Ale na razie ilość ciuchów mnie przytłacza
Moim zdaniem najłatwiej, jak się ma jakiś jeden zdefiniowany styl, wtedy większość ciuchów na rynku odpada, a to co się ma, łatwiej że sobą łączyć. Można też dodać kolejny filtr w postaci określonych kolorów, to też zawęża wyniki wyszukiwania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 20:40   #109
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja ostatnio spakowałam do worka wszystko co jest za małe (nie łudzę się już ze schudnę) oraz wszystko w czym wyglądam jak "Idź stąd i nie wracaj" Dzięki temu trochę luźniej zrobiło się w szafie. Chętnie bym się jeszcze pozbyła co nieco bo nie ukrywam chciałabym mieć bardziej spójną i minimalistyczną garderobę tylko jest mi trochę szkoda. Myślę nad delikatną zmianą stylu. Wprowadzenie więcej klasycznych ciuchów, bez udziwnień i wzorów by pasowały do większości rzeczy które mam. Nie chcę już kupować pod wpływem impulsu albo dlatego, że coś jest przecenione. Zrobiłam sobie listę potrzebnych rzeczy i tego będę się trzymać.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-26, 10:30   #110
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najłatwiej, jak się ma jakiś jeden zdefiniowany styl, wtedy większość ciuchów na rynku odpada, a to co się ma, łatwiej że sobą łączyć. Można też dodać kolejny filtr w postaci określonych kolorów, to też zawęża wyniki wyszukiwania.
Potwierdzam. Ja mam od kilku lat taką szafę kapsułową. Tylko kilka kolorów (czarny,beż, biel, granat,szary) bez wzorów także wszystko do siebie pasuje.
Ale u mnie też większość ciuchów na rynku odpada bo patrzę bardzo na skład i wykonanie. Poza tym mało co mi pasuje też pod względem rozmiaru i kroju, większość ciuchów wygląda na mnie źle.

2019 był u mnie rokiem niekupowania ubrań.
W zeszłym kupiłam 9 sztuk z czego 3 sprzedałam bo były nietrafione. Jedna jeszcze wisi do sprzedaży. 3 noszę a jedna jeszcze z metką czeka na swoją kolej.
W tym roku mam znowu bana na zakupy odzieżowe o ile nie są to rzeczy pierwszej potrzeby. A i tak kupiłąm już 2 pary butów bo poprzednie rozleciały się i nie dało się ich naprawić i bieliznę bo też mi się zużyła i inaczej musiałabym co chwilę prać.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 12:39   #111
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja mam dużo ubrań, ale stwierdziłam, że będę w nich chodzić ile mogę i wykorzystam je do cna. Najgorsze jest to, że w sumie nie mam takich dość uniwersalnych ubrań ;/ Muszę nad tym pomyśleć, że jak już bym coś kupiła to coś co będzie można łączyć na kilka sposobów.
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 09:43   #112
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 10:25   #113
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim- gratulacje Na pewno kup sobie z jedne spodnie z tym pasem na brzuch Co do reszty- nie wiem, nie pomogę.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 10:54   #114
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję , ja jestem obecnie w ciąży ale już na końcówce. Z ubrań kupiłam tylko 2 pary luźnych getrów bo mam sporo ubrań oversize i tak naprawdę chodze prawie ciągle w tym samym. Latem chodziłam w luźnych sukienkach, a teraz tylko legginsy i 3 bluzko-sweterki na zmianę. Aha, biust mi sporo urósł o 2 rozmiary ale część staników zabrałam swojej mamie bo akurat pasowały na teraz

Problem trochę był z kurtką, ale zakładam swój stary płaszcz i nie zapinam się, może jakoś miesiąc dotrwam jeszcze. Ale Tobie ten kłopot nie grozi bo największy brzuszek będziesz miała wiosną i latem

Ciekawi mnie tylko czy po ciąży wrócę do swojego rozmiaru sprzed, mam sporo jeansów dopasowanych i swoje piękne staniki, no ale czas pokaże.
Kupiłam też ostatnio szafe, taką konkretną żebyśmy się wszyscy pomieścili i będę po ciąży robić ciuchowe porządki. Na razie się niczego nie pozbywam bo nie wiadomo co będzie.

Aha, z bielizny to musiałam kupić kilka nowych, większych majtek bo w biodrach też się zaokrągliłam, no ale to bardziej indywidualna sprawa raczej.

Ogólnie jak widzisz poradziłam sobie bardzo minimalistycznie, nie trzeba wielu ubrań na okres ciąży, jeśli największy brzuszek (miesiąc 6-9) przypada latem to wydaje mi się że z ciuchami jest jeszcze łatwiej, bo wystarczą same sukienki takie luźne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152

Edytowane przez Eneajla
Czas edycji: 2021-11-27 o 11:03
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 11:27   #115
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Gratuluję , ja jestem obecnie w ciąży ale już na końcówce. Z ubrań kupiłam tylko 2 pary luźnych getrów bo mam sporo ubrań oversize i tak naprawdę chodze prawie ciągle w tym samym. Latem chodziłam w luźnych sukienkach, a teraz tylko legginsy i 3 bluzko-sweterki na zmianę. Aha, biust mi sporo urósł o 2 rozmiary ale część staników zabrałam swojej mamie bo akurat pasowały na teraz

Problem trochę był z kurtką, ale zakładam swój stary płaszcz i nie zapinam się, może jakoś miesiąc dotrwam jeszcze. Ale Tobie ten kłopot nie grozi bo największy brzuszek będziesz miała wiosną i latem

Ciekawi mnie tylko czy po ciąży wrócę do swojego rozmiaru sprzed, mam sporo jeansów dopasowanych i swoje piękne staniki, no ale czas pokaże.
Kupiłam też ostatnio szafe, taką konkretną żebyśmy się wszyscy pomieścili i będę po ciąży robić ciuchowe porządki. Na razie się niczego nie pozbywam bo nie wiadomo co będzie.

Aha, z bielizny to musiałam kupić kilka nowych, większych majtek bo w biodrach też się zaokrągliłam, no ale to bardziej indywidualna sprawa raczej.

Ogólnie jak widzisz poradziłam sobie bardzo minimalistycznie, nie trzeba wielu ubrań na okres ciąży, jeśli największy brzuszek (miesiąc 6-9) przypada latem to wydaje mi się że z ciuchami jest jeszcze łatwiej, bo wystarczą same sukienki takie luźne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za wiele porad dotyczących ubioru. Wszystko jeszcze przede mną ale jestem dobrej myśli. Najważniejsze, żeby ciąża przebiegała prawidłowo i żebym ja się dobrze czuła. Ale już wiem, że pewnie będę musiała co nieco dokupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 08:46   #116
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje.

Ja bym nie inwestowała w ubrania na ten okres, z resztą większość znanych mi mam tego nie robiła. 1 czy 2 sztuki takich bazowych ubrań typu spodnie mamowe i bluzka.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 20:22   #117
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!!!
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 20:39   #118
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Agata lekkiej ciąży! Gratki!
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 11:05   #119
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie niebawem nastąpi rewolucja w szafie i tego się obawiam Dowiedziałam się, że jestem ciąży. Ostatni mój wpis był po jednym teście ciążowym. Na następny dzień zrobiłam drugi, a wczoraj badanie krwi. Tego to się naprawdę nie spodziewałam. Zwłaszcza, że w stycznie stuknie mi 40 a to będzie moje pierwsze dziecko. Zastanawiam się tylko w czym ja będę chodzić bo nie mam za wiele ciuchów oversize albo takich co są na mnie rozmiarowo za duże. Czy jest w tym wątku jakąś mama? Jak sobie radziłyście? Kupowałyście sporo rzeczy na okres ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja byłam w podobnej sytuacji, w grudniu dowiedziałam się o ciąży, rodziłam w sierpniu. Kupiłam leginsy ciążowe (najlepszy zakup na ten okres!), 2 pary spodni z pasem typowo ciążowym i to w sumie tyle. Spodnie wyszukałam na vinted, żeby nie kupować drogich ubrań na okres ledwo kilku miesięcy. Aha, no i rajstopy ciążowe, bo zwykłe mnie uciskały pod brzuchem. Reszta ubrań pasowała. Nosiłam zwykłe, bawełniane t-shirty, sukienki odcinane pod biustem, albo basicowe, elastyczne, które się dopasowały do brzucha. Końcówka ciąży latem może być męcząca, bo przez upały człowiek szybciej się męczy, ale jeśli chodzi o ubrania, to bardziej komfortowo jest w sukienkach, więc na lato idealnie.

Od razu po ciąży nie wyrzucaj poprzednich ubrań, bo może być tak, że do figury sprzed ciąży wrócisz po kilku miesiącach, po roku. U mnie tak było. W ulubione spodnie zaczęłam się dopinać dopiero jesienią, bliżej zimy, a do wagi sprzed wróciłam dopiero po jakichś 9 miesiącach.

W ogóle to gratulacje! Piękny i jednoczesnie dość specyficzny czas przed Tobą.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 17:39   #120
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Dziękuję za wiele porad dotyczących ubioru. Wszystko jeszcze przede mną ale jestem dobrej myśli. Najważniejsze, żeby ciąża przebiegała prawidłowo i żebym ja się dobrze czuła. Ale już wiem, że pewnie będę musiała co nieco dokupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje ! Chętnie pooglądam zakupy ciążowe , bo nie pamiętam , żeby ktoś takie wklejał , nawet nie wiem co się nosi obecnie w ciąży . Ja na pewno bym zaszalała zakupowo w tym okresie , bo kobiecie w ciąży więcej wolno , nikt nie będzie gadał , że kolejne zakupy ciuchowe
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-22 01:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.