Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-11, 15:46   #1
carmina_burana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 10

Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić?


Chętnie posłucham Waszych zdań z boku, bo ja już sama nie wiem czy to zostawić, czy dawać jeszcze szansę, próbować, czy tylko tracę swój czas i nie warto. I jak to wszystko widzicie z dystansu. Będę Wam bardzo wdzięczna, dużo mi to da.

TŻ był szkolną miłością, odezwał się na fb po 12 latach i od roku jesteśmy parą. Robił różne akcje - często wychodziło, że jest egoistą, zbyt mocno związany z rodzicami na ich każde zawołanie, spędza z nimi mnóstwo czasu, nie poznał mnie z jego przyjacielem i znajomymi, z rodzicami poznał mnie w sylwestra po 7 miesiącach, a cały czas z nimi mieszka i często go odwiedzam (mieszka na piętrze i do sylwestra dziwnym trafem nie spotkałam ich ani razu), teraz go zwolnili z pracy, to powiedział mi na miesiąc przed, a miał już wypowiedzenie od dwóch miesięcy. Teraz się pokłóciliśmy niestety przez messenger - owszem może zbyt ostro powiedziałam prawdę mu na kilka tematów - że nie kupił mi nawet głupich kwiatów na walentynki, dzień kobiet oraz urodziny, jedynie prezent na urodziny i życzenia na dzień kobiet, że jest za mocno związany z rodzicami, że ma konsultować z nimi wszystko partnerkę, problemy w związku i że powodzenia dla tej, która to wytrzyma i że było mi wstyd za niego jak byłam z nim i moją przyjaciółką na rowerach, on zaproponował przerwę na lody i piwo po czym sam sobie kupił piwo, a ja za lody moje i przyjaciółki musiałam płacić, uważam, że wypadało aby on postawił, zwykła sytuacja towarzyska. Stwierdził, że odechciało mu się dyskusji, że go własna dziewczyna leje po pysku, że mówię same bzdury, że zachowuje się dziecinnie, nie będzie zmieniał mojego wychowania, że pozwalam sobie na bardzo dużo. Proponowałam spotkanie i przedyskutowanie odpisał, że ja już napisałam, a on nie musi mi się z niczego tłumaczyć. Nie odzywał się 3 dni, w końcu już nie wytrzymałam tego i zaproponowałam rowery/wycieczkę dzisiaj to odpisał, że ma faceta od remontu, a potem za dużo domowych obowiązków i nie da rady dzisiaj i nie będzie mnie blokował, bo ładna pogoda. I tyle... stwierdziłam, że już chyba nie ma sensu dalej pisać/proponować spotkania. Teraz już chyba lepsze milczenie. Chyba już zrobiłam ile mogłam... ale też bym chciała wiedzieć na czym stoję czy książe obrażony i mu przejdzie, czy mnie rzuca... czy darować sobie to już i go olać... Moi rodzice i moja najlepsza przyjaciółka mówią, że on jest niezbyt, mówią, że to dobry człowiek, ale musiałby nad sobą mocno popracować, bo ma trochę wad najgorsi jego rodzice i egoizm, i mam już dać sobie z nim spokój, że poznam kogoś innego.
carmina_burana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 17:47   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
Chętnie posłucham Waszych zdań z boku, bo ja już sama nie wiem czy to zostawić, czy dawać jeszcze szansę, próbować, czy tylko tracę swój czas i nie warto. I jak to wszystko widzicie z dystansu. Będę Wam bardzo wdzięczna, dużo mi to da.

TŻ był szkolną miłością, odezwał się na fb po 12 latach i od roku jesteśmy parą. Robił różne akcje - często wychodziło, że jest egoistą, zbyt mocno związany z rodzicami na ich każde zawołanie, spędza z nimi mnóstwo czasu, nie poznał mnie z jego przyjacielem i znajomymi, z rodzicami poznał mnie w sylwestra po 7 miesiącach, a cały czas z nimi mieszka i często go odwiedzam (mieszka na piętrze i do sylwestra dziwnym trafem nie spotkałam ich ani razu), teraz go zwolnili z pracy, to powiedział mi na miesiąc przed, a miał już wypowiedzenie od dwóch miesięcy. Teraz się pokłóciliśmy niestety przez messenger - owszem może zbyt ostro powiedziałam prawdę mu na kilka tematów - że nie kupił mi nawet głupich kwiatów na walentynki, dzień kobiet oraz urodziny, jedynie prezent na urodziny i życzenia na dzień kobiet, że jest za mocno związany z rodzicami, że ma konsultować z nimi wszystko partnerkę, problemy w związku i że powodzenia dla tej, która to wytrzyma i że było mi wstyd za niego jak byłam z nim i moją przyjaciółką na rowerach, on zaproponował przerwę na lody i piwo po czym sam sobie kupił piwo, a ja za lody moje i przyjaciółki musiałam płacić, uważam, że wypadało aby on postawił, zwykła sytuacja towarzyska. Stwierdził, że odechciało mu się dyskusji, że go własna dziewczyna leje po pysku, że mówię same bzdury, że zachowuje się dziecinnie, nie będzie zmieniał mojego wychowania, że pozwalam sobie na bardzo dużo. Proponowałam spotkanie i przedyskutowanie odpisał, że ja już napisałam, a on nie musi mi się z niczego tłumaczyć. Nie odzywał się 3 dni, w końcu już nie wytrzymałam tego i zaproponowałam rowery/wycieczkę dzisiaj to odpisał, że ma faceta od remontu, a potem za dużo domowych obowiązków i nie da rady dzisiaj i nie będzie mnie blokował, bo ładna pogoda. I tyle... stwierdziłam, że już chyba nie ma sensu dalej pisać/proponować spotkania. Teraz już chyba lepsze milczenie. Chyba już zrobiłam ile mogłam... ale też bym chciała wiedzieć na czym stoję czy książe obrażony i mu przejdzie, czy mnie rzuca... czy darować sobie to już i go olać... Moi rodzice i moja najlepsza przyjaciółka mówią, że on jest niezbyt, mówią, że to dobry człowiek, ale musiałby nad sobą mocno popracować, bo ma trochę wad najgorsi jego rodzice i egoizm, i mam już dać sobie z nim spokój, że poznam kogoś innego.
Niezle ksiezniczkujesz.
Wyglada na to ze twoj chlop to w koncu zauwazyl i probuje sie zmyc. Nie dziwie mu sie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 17:53   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

sorry ale poprostu sie osmieszasz
wymienilas tu mase powaznych wad a na koniec wychodzi na to ze go prawie przeprosilas i blagalas zeby pogadac
o czym ty chcesz gadac?
facet ewidentnie ma cie w dupie,oprocz tego jego wady dyskwalifikuja go jako partnera tu sie nic nie zmieni ,zablokuj jego numer nie pisz i zapomnij to najlepsze co mozesz zrobic -dla siebie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 18:09   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
Teraz się pokłóciliśmy niestety przez messenger - owszem może zbyt ostro powiedziałam prawdę mu na kilka tematów - że nie kupił mi nawet głupich kwiatów na walentynki, dzień kobiet oraz urodziny, jedynie prezent na urodziny i życzenia na dzień kobiet, że jest za mocno związany z rodzicami, że ma konsultować z nimi wszystko partnerkę, problemy w związku i że powodzenia dla tej, która to wytrzyma i że było mi wstyd za niego jak byłam z nim i moją przyjaciółką na rowerach, on zaproponował przerwę na lody i piwo po czym sam sobie kupił piwo, a ja za lody moje i przyjaciółki musiałam płacić, uważam, że wypadało aby on postawił, zwykła sytuacja towarzyska.
Że co w ogóle?
Nie dziwię się facetowi, że się nie pali do odpisywania ci. Dawno nie widziałam tak roszczeniowej postawy. Z jakiej racji w ogóle to on ma coś stawiać tobie i jakieś twojej koleżance?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 18:20   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

co xDDDDD niby dlaczego facet mialby za Was placic? rozumiem, ze te super powazne wady to to, ze nie wydaje na Ciebie kasy? nie kazda kobieta oczekuje dostawania kwiatow i jesli jest to cos, czego chcesz to wypadaloby o tym porozmawiac zamiast urzadzac sceny

i z poznanie rodzicow po 7 miesiacach jak dla mnie calkowicie normalne, chcial sie przekonac na ile zwiazek jest powaznt. Rowniez to, ze jest zaangazowany w zycie rodzinne, jezeli tam mieszka.
I to, ze mial inne obowiazki i nie mial czasu na spontaniczny wyjazd, ktory sobie wymyslilas na poczekaniu i kulturalnie odmowil - nazywasz go obrazonym ksieciem.

Wg mnie facet w porzadku, tak czy inaczej, rozstalabym sie bo najwyrazniej macie rozne wartosci i oczekiwania wobec zwiazku
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 18:22   #6
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Nooo, Autorko, jak dla mnie to Ty jesteś większym problemem w tym związku. "Robieniem akcji" nazywasz to, że facet nie poznał Cię ze swoim przyjacielem i znajomymi albo to, że - według własnej opinii - za długo czekałaś na zapoznanie z rodzicami. Serio? Każdy ma swoich znajomych, nie musisz znać ich wszystkich. Z rodzicami poznał Cię po 7 miesiącach? Ja przez pół roku po poznaniu chłopaka nawet nie powiedziałam rodzinie, że się z kimś spotykam, bo nie wiedziałam czy ten związek jest "na dłużej" czy rozpadnie się kiedy tylko bliżej się poznamy. Zamiast robić dramy trzeba było z facetem porozmawiać, wyjaśnić, że zależy Ci na poznaniu jego znajomych/rodziny, a nie oczekiwać, że on się domyśli. Późno powiedział Ci o zwolnieniu z pracy? O ile nie mieszkacie razem i jego zwolnienie nie sprawia, że brakuje Wam na opłaty to nie widzę problemu. Jego praca, jego sprawa. Oczekiwałaś, że dostanie wypowiedzenie i przyniesie Ci je w zębach? Zrobiłaś awanturę przez Messengera, że chciałaś prezenciki na każdą możliwą okazję zamiast normalnie z nim porozmawiać? Nie zapłacił za Ciebie i Twoją przyjaciółkę? Sama piszesz, że zaproponował przerwę, a nie Was zaprosił, więc nie miał obowiązku płacenia. Koleś nie jest bankomatem. Jedynie zbytnie uzależnienie od rodziców może być problemem, ale tak szczerze - Ty jesteś większym. Nie dziwię się, że facet chce się wymiksować z tego związku, ja też bym uciekła.
Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
Moi rodzice i moja najlepsza przyjaciółka mówią, że on jest niezbyt, mówią, że to dobry człowiek, ale musiałby nad sobą mocno popracować, bo ma trochę wad najgorsi jego rodzice i egoizm, i mam już dać sobie z nim spokój, że poznam kogoś innego.
A to jest zabawne z paru względów. Po pierwsze, masz pretensje do faceta, że "wszystko konsultuje z rodzicami - partnerkę, problemy w związku", ale najwidoczniej robisz to samo skoro Twoim bliscy wiedzą co się dzieje i twierdzą, że on jest "niezbyt".
Po drugie, on ma wady i musi mocno nad sobą popracować? A Ty? Jesteś kapryśna, roszczeniowa, księżniczkujesz i robisz awantury o nic. W tym związku to Ty masz więcej wad do przepracowania.
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 18:51   #7
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Tak czy inaczej, ten Twój związek już nie istnieje. On ma Cię gdzieś.
Jednak i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Nie kupił Ci chociażby róży na urodziny. Pytanie, czy Ty mu coś kupowałaś? Jeśli tak - mega słabe.
Co dziwnego jest, że nie rwie się do zapoznawania rodziców? Chłopaka rodzicom przedstawiałam dopiero przy okazji/perspektywy, gdy byłam go już mocno pewna, a nie po kilku miesiącach.
Nie mówi o zwolnieniu, no dziwne. Dziwne jest dla mnie nie informować o czymś takim partnera.
Absolutnie nie musi stawiać nic Tobie i Twojej koleżance. Posiadanie penisa nie sprawia, że ma być sponsorem.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-11, 19:19   #8
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej, ten Twój związek już nie istnieje. On ma Cię gdzieś.
Jednak i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Nie kupił Ci chociażby róży na urodziny. Pytanie, czy Ty mu coś kupowałaś? Jeśli tak - mega słabe.
Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
nie kupił mi nawet głupich kwiatów na walentynki, dzień kobiet oraz urodziny, jedynie prezent na urodziny
dostala prezent na urodzuny
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 19:26   #9
ShaunBoswell
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 86
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Ouch! Nie ma ideałów ale umówmy się ... wymagasz wiele. Szukaj faceta z innej ligi.
ShaunBoswell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 19:45   #10
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

A czy Ty na bieżąco komunikowałaś mu te problemy? Bo wygląda na to, że wszystkie frustracje chowałaś w sobie i w momencie kumulacji wszystko wylałaś z siebie. Dla mnie nic dziwnego, że facet nie ma ochoty na kontakt, bo ciężko się odnieść do x niewyjaśnionych spraw z przeszłości, zwłaszcza jeśli wydawało się że wszystko jest okej. Mnie by się wszystkiego odechciało, jakby partner zatajal frustracje względem mnie, tworząc iluzje ze wszystko jest super a potem nagle ☠☠☠ wyrzyguje mi wszystkie sytuacje gdzie zachowalam sie wg niego nie tak.
W związku wszystkie sprawy dyskutuje się na bieżąco - nieprzyjemne sytuacje, zachowania również. Chyba że mu to juz komunikowałaś, a on to olał, w takim razie moim zdaniem nie ma co tu naprawiac, szkoda energii na związek który na początku (tak, rok to dopiero początki) zle rokuje.
Jeżeli chcesz ratować tą relację, to dałabym mu czas na ochłonięcie i potem zaprosiła do spokojnej rozmowy, żeby przedyskutować to co Cię boli. I nie obwiniac, nie krzyczeć, powiedziec co Ci lezy na sercu i jakie są Twoje odczucia i poznać jego punkt widzenia. I potem myśleć wspólnie czy da się to rozwiązać, osiągnąć kompromis, ustalić zasady. Bez szczerej rozmowy żadna relacja długo nie pociągnie.
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 21:08   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Czy zapytałaś go po miesiącu, czy dwóch czemu nie poznaje Cię z przyjacielem, nie zabiera do znajomych? Czy dusiłaś w sobie te oczekiwania i nic nie mówiłaś. Samo oczekiwanie poznania znajomych faceta i to dość szybko to nic dziwnego - akurat ja z tych, którzy uważają to za normę. Jednakże, jeżeli facet się do tego nie kwapi z jakiejś przyczyny, to się go o to pyta. Po prostu.

Ty mu coś podarowałaś w Walentynki? Postanowiliście je obchodzić, czy uznałaś, że facet ma się domyślić?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-11, 21:19   #12
elektrycznyczajnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 244
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

A ja dla odmiany nie zgodzę się z wizażankami. Według mnie to problem leży w tż autorki.
'Z jakiej racji ma jej kupować kwiaty/prezenty'- a no takiej, że w naszej kulturze się tak po prostu przyjęło i gdyby było inaczej, to nie było by tyle straganów z kwiatami w te dni, misiów, czekoladek itp. Na dzień matki też nic nie kupujecie mamie? Fakt, matke się kocha całe życie i zawsze powinno się ją doceniać, ale to jest jeden wyjatkowy dzień w roku i nie widzę w tym nic dziwnego, że ktoś spodziewa się kwiatka. Tż może tych świąt nie uznawać, a autorce może to przeszkadzać. i wcale się nie dziwię, bo ja też bym miała z tym problem. Rozumiem, że komuś to może nie przeszkadzać, ale widocznie autorce przeszkadza.
'dlaczego on by miał cokolwiek stawiać tobie i twojej koleżance'- nie musi, ale przyjęło się, że o takie drobne kwoty raczej nikt się z partnerem nie rozlicza. ile te lody kosztowały? 6 zł za dwie osoby?
Wszystko to jest dla mnie nie do przyjęcia, dla mnie to po prostu brak kultury i obycia w towarzystwie. nie mówię, że facet do odstrzału, być może wystarczy tylko rozmowa, ale samo to jak on się teraz zachowuje nie świadczy o nim najlepiej. pewnie zraniona męska duma. Autorko, nie nalegaj ponownie na kontakt, jak będzie chciał to się odezwie
elektrycznyczajnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 21:38   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez elektrycznyczajnik Pokaż wiadomość
A ja dla odmiany nie zgodzę się z wizażankami. Według mnie to problem leży w tż autorki.
'Z jakiej racji ma jej kupować kwiaty/prezenty'- a no takiej, że w naszej kulturze się tak po prostu przyjęło i gdyby było inaczej, to nie było by tyle straganów z kwiatami w te dni, misiów, czekoladek itp. Na dzień matki też nic nie kupujecie mamie? Fakt, matke się kocha całe życie i zawsze powinno się ją doceniać, ale to jest jeden wyjatkowy dzień w roku i nie widzę w tym nic dziwnego, że ktoś spodziewa się kwiatka. Tż może tych świąt nie uznawać, a autorce może to przeszkadzać. i wcale się nie dziwię, bo ja też bym miała z tym problem. Rozumiem, że komuś to może nie przeszkadzać, ale widocznie autorce przeszkadza.
'dlaczego on by miał cokolwiek stawiać tobie i twojej koleżance'- nie musi, ale przyjęło się, że o takie drobne kwoty raczej nikt się z partnerem nie rozlicza. ile te lody kosztowały? 6 zł za dwie osoby?
Wszystko to jest dla mnie nie do przyjęcia, dla mnie to po prostu brak kultury i obycia w towarzystwie. nie mówię, że facet do odstrzału, być może wystarczy tylko rozmowa, ale samo to jak on się teraz zachowuje nie świadczy o nim najlepiej. pewnie zraniona męska duma. Autorko, nie nalegaj ponownie na kontakt, jak będzie chciał to się odezwie
Ale na urodziny dostała prezent. Ma żal, że dodatkowo nie kwiaty, ale cóż - nie każdy lubi kupować, czy dostawać kwiaty. Wcale już nie jest to takie silne w naszej kulturze, szczególnie w dobie mówienia o ekologii i tym, że cięte kwiaty to może nie za bardzo. Co do Walentynek - jeżeli nie rozmawiali na ten temat i facet nigdy ich nie obchodził, to skąd miał się domyślić? Co innego, jeżeli obchodził z ex - no wtedy mogłaby mieć o to jakąś tam zgagę. Generalnie w nowym związku na pewne tematy się rozmawia, wzajemnie się naprowadza na to, co się lubi i uważa. Co do lodów, to cóż - ze słów Autorki wynika, że mu niezłą awanturę o to zrobiła i nie wiem, czy o tym "laniu po pysku" to było w przenośni, czy naprawdę, ale generalnie to raczej z nią coś jest nie tak. Częściowo u nich może komunikacja szwankowała, ale w dużej mierze to chyba ona ma mega duże oczekiwania i spinę, jeżeli ktoś ich nie spełnia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 22:51   #14
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Po co obrabiasz tylek swojego faceta przyjaciółce? A ty złozyłaś mu życzenia na dzień chłopaka/ dzień mężczyzn? Kupiłaś mu drobiazg? Czemu miałby kupować ci kwiaty na walentynki księżniczko? A ty co mu kupiłaś? Mówiłaś mu że walentynki obchodzisz? Jedyny minus to te lody kupił tylko sobie.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2020-06-11 o 22:55
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 22:53   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Po co obrabia tylek swojego faceta przyjaciółce? A ty założyłaś mu życzenia na dzień chłopaka/ dzień mężczyzn? Kupiłaś mu drobiazg? Czemu miałby kupować ci kwiaty na walentynki księżniczko? A ty co mu kupiłaś? Mówiłaś mu że walentynki obchodzisz? Jedyny minus to te lody kupił tylko sobie.
On sobie nie kupił lodów, tylko piwo. To one chciały lody.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 22:53   #16
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Aha faktycznie nie zaproponował lodów tylko przerwe więc nie miał obowiązku kupowania i wam. Ksiezniczkujesz że aż żal czytać. I tak długo wytrzymał. Radzę ci wyrosnąć z tego bo następny też ci zwieje.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2020-06-11 o 22:58
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 16:27   #17
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez elektrycznyczajnik Pokaż wiadomość
'Z jakiej racji ma jej kupować kwiaty/prezenty'- a no takiej, że w naszej kulturze się tak po prostu przyjęło i gdyby było inaczej, to nie było by tyle straganów z kwiatami w te dni, misiów, czekoladek itp.
Ta kultura nie zobowiązuje nikogo do niczego, a poza tym działa w dwie strony. Gdyby autorka napisała, że ona mu kupuje prezenty z okazji każdego dnia czgoś tam, a on jej nie, to może jej reakcja miałaby cień sensu. A tak nie ma. Takie żale jest sens wylewać w momencie, gdy wystąpią zamiast zbierać i wyrzygać wszystkie na raz kiedy jest akurat wygodnie dla efektu.
Cytat:
Na dzień matki też nic nie kupujecie mamie? Fakt, matke się kocha całe życie i zawsze powinno się ją doceniać, ale to jest jeden wyjatkowy dzień w roku i nie widzę w tym nic dziwnego, że ktoś spodziewa się kwiatka.
Nie kupuję, bo po pierwsze gardzę takimi sztucznymi okazjami, a po drugie rozmawiam ze swoją matką i wiem, że ona tak samo jak ja ma gdzieś dostawanie prezentów.
Cytat:
'dlaczego on by miał cokolwiek stawiać tobie i twojej koleżance'- nie musi, ale przyjęło się, że o takie drobne kwoty raczej nikt się z partnerem nie rozlicza. (...)
Pierwsze słyszę, że coś takiego się przyjęło. Może w twoim środowisku tak, ale widocznie u tego faceta (i u mnie przy okazji) tak nie jest.
Poza tym tutaj wcale nie chodzi o rozliczanie, tylko kupienie sobie co się chce Autorka sama mogła wpaść na kupienie wszystkim lodów albo obrazić się na przyjaciółkę, że tego nie zrobiła. Ale nie, ona wolała się obrazić akurat na faceta, chociaż nie istnieje żaden, powód, by to on był zobowiązany do sponsorowania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 18:54   #18
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Dla mnie to też słabe że nie postawił wam tych lodów. Szkoda że sobie takich detali z nim nie wyjaśniłaś tylko dusiłaś w sobie aż razem z innymi ci się ulało.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 19:24   #19
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Moim zdaniem to Ty jestes egoistka i go nie kochasz. Masz bardzo roszczeniowa postawę. A czy Ty dbasz o niego, dajesz mu prezenty na okazje? Czy umiecie ze soba rozmawiac o tym co was boli na spokojnie, a nie jakies bezsensowne wylewanie zalow pod wplywem empcji przez komunikatory? Czy zwiazek opiera sie na partnerstwie? Czyli czy dajesz do tego zwiazku po rownie z dostawaniem od swojego partnera? Np. Ty zrobisz mu np. pyszne kanapki czy obiad czy ciasto, a on np naprawi Ci kran zlozy szafke itd., on daje prezent Ci Ty jemu, kupisz mu czasem nie wiem jego ulubiona gazete, a on Ci kupi kwiatki bez okazji, bo wie ze fajnoe by bylo sie odwdzieczyc za Twoje mile gesty. Popracuj troszke nad soba, doceniaj swojego mezczyzne, badz przy nim, a nie tylko zrzedź, a zobaczysz jak Twoj zwiazek rozkwitnie, ale najwaznoejsze to milosc wtedy bedziesz sama miala chec na te mile gesty w strone partnera, a on widzac to odwdzieczy Ci sie tym samym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-13, 07:26   #20
colii
Przyczajenie
 
Avatar colii
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 25
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

ja mam jeszcze jedno pytanie, czemu kolezanka sama nie mogla sobie kupic tych lodow? XD gdybym wyszla ze swoja przyjaciolka i jej chlopakiem na spacer w zyciu bym nie wpadla na pomysl, zeby ten chlopak kupowal lody dla mnie
colii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 11:34   #21
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Dla mnie to też słabe że nie postawił wam tych lodów. Szkoda że sobie takich detali z nim nie wyjaśniłaś tylko dusiłaś w sobie aż razem z innymi ci się ulało.
Dla mnie zależy od okoliczności. Mógł nie mieć przy sobie tyle kasy. Może się dopiero zastanawiały co jedzą. Poza tym czemu ma coś stawiać jej koleżance? Jasne, byłby to miły gest, ale nieobowiązkowy. Nie postawienie lodów nie czyni z niego chama, czy skąpca. Mógł chcieć kupić tylko swojej dziewczynie, ale wtedy by wyszło niezręcznie, więc kupił sobie piwo. Poza tym nie wiemy, czy Autorka kiedykolwiek mu coś zafundowała na spontanie.

I tak, powinna była z nim to wyjaśnić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 12:46   #22
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

no ale skoro zaproponowal ta rzerwe na lody i piwo to sie mogl zorientowac czy one maja kase a nie tylko kupic sobie piwo i chuj
dla mnie troche burackie zachowanie proponowac cos a pozniej udawac glupa
jak widac kazdy patrzy roznie na rozne sprawy
dla mnie dziwne jest to ze wyliczyla tu mase wad ktore jej przeszkadzaja w nim (nam nie musza) i tak mu na wrzucala w rajtuzy a po 3 dniach mimo tych wszystkich wad chciala sie godzic
skoro jest taki beznadziejny to o czym tu gadac,pogonic i tyle
ale nie ona chciala mu nawrzucac i liczyla ze on sie zasmuci,zmieni i bedzie ja blagal o powrot/wybaczenie a tu zdziwko on ma wywalone a ona szaleje :jak mogl ! ;p
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-14, 14:37   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić

Jak dla mnie to proponowanie przerwy to było pewnie "może sobie gdzieś siądziemy na chwilę", a nie "nalegam, koniecznie na lody i piwo". Jeżeli było inaczej, sam je ciągnął do tego miejsca, to rzeczywiście - mógł również się zainteresować czy mają pieniądze. Z drugiej strony co one nie mają języka w gębie? Od razu bym zapytała "Leszek stawiasz?", albo "Zapłacisz? My następnym razem".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 08:31   #24
carmina_burana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 10
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić?

Dzięki za Wasze wszystkie wypowiedzi - przemyślałam je sobie, porozmawiałam z TŻ. Powiedział, że był w szoku, że tak naraz i tyle rzeczy mu powiedziałam, musiał ochłonąć, ale nie trzyma urazy, że wyjaśniliśmy sobie i wiemy na przyszłość. Rozmawialiśmy kilka godzin.
Sam przyznał, że często brakowało nam szczerości/otwartości. Jest teraz ok.

O nic go nie pytałam/nie mówiłam wcześniej - teraz będę na bieżąco to omawiać - zwracałyście na to uwagę, macie rację. Powiedział, że nie sądził, że kwiaty mają dla mnie takie znaczenie, że dałby mi na dzień kobiet, ale mnie wtedy nie było, wróciłam po tygodniu i nie pomyślał o tym nawet w ogóle, ale zapewnił, że jakbym była na dzień kobiet to bym takie kwiaty dostała, a na Walentynki stwierdził, że wystarczy jak kupimy wspólnie wino.
Kupiłam mu prezent na urodziny - zwrócił go z powrotem do sklepu, bo nie podobał mu się. Zaproponował, że w zamian na pieniądze ze zwrotu możemy iść na obiad do restauracji. Nie zgodziłam się. Kupiłam mu też prezent na dzień chłopaka oraz święta. On kupił mi prezenty także na święta oraz urodziny. Plus kilka prezentów danych sobie nawzajem bez okazji.☠

Co do rowerów - moja przyjaciółka nie miała pieniędzy - pytała przed wyjazdem czy brać pieniądze, to wróci się do domu, mój TŻ powiedział, że nie, to będzie krótka wycieczka, ale zrobiła się całodniowa.☠Ja na szczęście miałam telefon z kartą, więc mogłam zapłacić za nią i siebie. On zaproponował przed sklepem - może kupimy sobie lody i piwo.
On powiedział, że był przy lodówce z piwami a my już przy kasie, że ja już płaciłam i że gdyby był przy kasie w tym momencie to z chęcią by nam postawił. Tak się tym przejął, że chciał dzwonić do koleżanki i wyjaśniać czemu nie kupił jej tych lodów, ale sam stwierdził, że to nie ma sensu, ale że jak ona ma być szczęsliwa z tego powodu to w przyszłości jakąś jej pizze zawsze może postawić czy te lody, skoro tak lubi jak jej jakiś facet stawia. I że fakt jest facetem, może od czasu do czasu coś postawić dziewczynie, że tak kultura wymaga, ale on uważa, że lepsza jest postawa by dzielić się wspólnie wydatkami, a nie wyliczać wszystko.
carmina_burana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 09:16   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić?

Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
(...)
Co do rowerów - moja przyjaciółka nie miała pieniędzy - pytała przed wyjazdem czy brać pieniądze, to wróci się do domu, mój TŻ powiedział, że nie, to będzie krótka wycieczka, ale zrobiła się całodniowa.☠Ja na szczęście miałam telefon z kartą, więc mogłam zapłacić za nią i siebie. On zaproponował przed sklepem - może kupimy sobie lody i piwo.
On powiedział, że był przy lodówce z piwami a my już przy kasie, że ja już płaciłam i że gdyby był przy kasie w tym momencie to z chęcią by nam postawił. Tak się tym przejął, że chciał dzwonić do koleżanki i wyjaśniać czemu nie kupił jej tych lodów, ale sam stwierdził, że to nie ma sensu, ale że jak ona ma być szczęsliwa z tego powodu to w przyszłości jakąś jej pizze zawsze może postawić czy te lody, skoro tak lubi jak jej jakiś facet stawia. I że fakt jest facetem, może od czasu do czasu coś postawić dziewczynie, że tak kultura wymaga, ale on uważa, że lepsza jest postawa by dzielić się wspólnie wydatkami, a nie wyliczać wszystko.
Czyli wcale nie było tak, jak opisałaś, że on sobie poszedł po piwo i przyszedł tylko z piwem, a Wy zdziwione. Mieszasz dziewczyno, oby go tylko postawić w złym świetle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 11:22   #26
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić?

Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość

Co do rowerów - moja przyjaciółka nie miała pieniędzy - pytała przed wyjazdem czy brać pieniądze, to wróci się do domu, mój TŻ powiedział, że nie, to będzie krótka wycieczka, ale zrobiła się całodniowa.☠Ja na szczęście miałam telefon z kartą, więc mogłam zapłacić za nią i siebie. On zaproponował przed sklepem - może kupimy sobie lody i piwo.
On powiedział, że był przy lodówce z piwami a my już przy kasie, że ja już płaciłam i że gdyby był przy kasie w tym momencie to z chęcią by nam postawił. Tak się tym przejął, że chciał dzwonić do koleżanki i wyjaśniać czemu nie kupił jej tych lodów, ale sam stwierdził, że to nie ma sensu, ale że jak ona ma być szczęsliwa z tego powodu to w przyszłości jakąś jej pizze zawsze może postawić czy te lody, skoro tak lubi jak jej jakiś facet stawia. I że fakt jest facetem, może od czasu do czasu coś postawić dziewczynie, że tak kultura wymaga, ale on uważa, że lepsza jest postawa by dzielić się wspólnie wydatkami, a nie wyliczać wszystko.
O matko, czyli on spytał, czy KUPIMY, było powiedzieć, że nie dzięki, nie mamy kasy, ochoty, idź weź sobie co chcesz, poczekamy. Poza tym, facet stracił pracę, a dla Ciebie w ogóle nie stanowi to żadnego powodu do refleksji, że może jednak odpuścić z tymi oczekiwaniami, że skoro facet jest facetem, to niech się wali pali, ale ma stawiać kobietom. I on to widzi i myślę, że ma z Ciebie polewę i z Twojej przyjaciółki, sam podkreślił, że skoro tak lubi stawiających facetów to dobra, może jej postawić jak jej ulży. Nie wygrałaś, wg mnie się grubo poniżyłaś.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 12:44   #27
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Kłótnia, roczny związek i takie zachowanie - co robić?

Cytat:
Napisane przez carmina_burana Pokaż wiadomość
Dzięki za Wasze wszystkie wypowiedzi - przemyślałam je sobie, porozmawiałam z TŻ. Powiedział, że był w szoku, że tak naraz i tyle rzeczy mu powiedziałam, musiał ochłonąć, ale nie trzyma urazy, że wyjaśniliśmy sobie i wiemy na przyszłość. Rozmawialiśmy kilka godzin.

Sam przyznał, że często brakowało nam szczerości/otwartości. Jest teraz ok.



O nic go nie pytałam/nie mówiłam wcześniej - teraz będę na bieżąco to omawiać - zwracałyście na to uwagę, macie rację. Powiedział, że nie sądził, że kwiaty mają dla mnie takie znaczenie, że dałby mi na dzień kobiet, ale mnie wtedy nie było, wróciłam po tygodniu i nie pomyślał o tym nawet w ogóle, ale zapewnił, że jakbym była na dzień kobiet to bym takie kwiaty dostała, a na Walentynki stwierdził, że wystarczy jak kupimy wspólnie wino.

Kupiłam mu prezent na urodziny - zwrócił go z powrotem do sklepu, bo nie podobał mu się. Zaproponował, że w zamian na pieniądze ze zwrotu możemy iść na obiad do restauracji. Nie zgodziłam się. Kupiłam mu też prezent na dzień chłopaka oraz święta. On kupił mi prezenty także na święta oraz urodziny. Plus kilka prezentów danych sobie nawzajem bez okazji.



Co do rowerów - moja przyjaciółka nie miała pieniędzy - pytała przed wyjazdem czy brać pieniądze, to wróci się do domu, mój TŻ powiedział, że nie, to będzie krótka wycieczka, ale zrobiła się całodniowa.Ja na szczęście miałam telefon z kartą, więc mogłam zapłacić za nią i siebie. On zaproponował przed sklepem - może kupimy sobie lody i piwo.

On powiedział, że był przy lodówce z piwami a my już przy kasie, że ja już płaciłam i że gdyby był przy kasie w tym momencie to z chęcią by nam postawił. Tak się tym przejął, że chciał dzwonić do koleżanki i wyjaśniać czemu nie kupił jej tych lodów, ale sam stwierdził, że to nie ma sensu, ale że jak ona ma być szczęsliwa z tego powodu to w przyszłości jakąś jej pizze zawsze może postawić czy te lody, skoro tak lubi jak jej jakiś facet stawia. I że fakt jest facetem, może od czasu do czasu coś postawić dziewczynie, że tak kultura wymaga, ale on uważa, że lepsza jest postawa by dzielić się wspólnie wydatkami, a nie wyliczać wszystko.
Fajnie, ze sobie wszystko wyjasniliscie. Uwazam, ze nalezy rozmawiac na bierzaco o tym co nas boli. Warto takze do takiej rozmowy ochlonac, nawet dzien.Napisac wtedy do chloapaka, zeby dal Ci czas i odezwiesz sie na drugi dzien. Pod wplywem emocji potrafimy czesto mowic bardzo przykre rzeczy i nic to nie daje oprocz tego, ze wasz zwiazek zaczniesie sypac, a po paru takich wymianach moze dojsc do stopniowego odsuwania sie partnera. Kropla drazy skale.
Wchodzac w zwiazek trzeba brac pod uwage ewentualne przykre konsekwencje i nie bac sie zaangazowania. Jesli trafilas na dobrego czlowieka to dajac mu wszystko co masz najlepsze on odda Ci nawet z nawiazka i wasz zwiazek bedzie kwiatnal. W koncu(jesli to ten jedyny,a raczej tak sie zaklada bedac w zwiazku) kiedys bedziecie rodzina.
Powodzenia

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:44:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.