Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-20, 10:04   #1051
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Jaki ten świat mały Roselyn, udało się Wam zapisać na nowy termin zabiegu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie 🤬 to sa jakies zarty. Nikt w tym szpitalu nic nie wie. Ten lekarz nie oddzwania , a czas leci.

Boze Emilka przespala dzis od 23:30 do 6:30 ! Z wrazenia ja juz potem nie zasnelam 🤣 ale nie ludze sie zbyt ze tak zostanie ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 10:20   #1052
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie 🤬 to sa jakies zarty. Nikt w tym szpitalu nic nie wie. Ten lekarz nie oddzwania , a czas leci.

Boze Emilka przespala dzis od 23:30 do 6:30 ! Z wrazenia ja juz potem nie zasnelam 🤣 ale nie ludze sie zbyt ze tak zostanie ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oni powariowali w tej służbie zdrowia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 19:38   #1053
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas w końcu jakiś postęp z jedzeniem- sama wzięła w rękę kawałek gruszki i ugryzła, a przy obiedzie spróbowała brokuła, co prawda od razu wypluła, ale przynajmniej otworzyła buzię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo u nas jedna łyżeczka wkładana do buzi 5 razy tak wypycha językiem ;-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Drugi synek od wczoraj woła sam z siebie na nocnik 😁 Jeszcze nie zawsze, ale 2-3 razy dziennie. Jestem pod wrażeniem jak ostatnio się rozwinął. Z racji choroby spędzam z maluchami tydzień na intensywnej zabawie. Starszak mówi coraz więcej, wręcz gada jak katarynka i pięknie układa puzzle, gdzie do niedawna tylko je wyrzucał z kartoników. W nagrodę za próby odpieluchowania zamówiłam mu kilka nowych zestawów, które podpatrzyliśmy na YT Trojaczki TV. Widzieliście kiedyś te filmiki? Swoją drogą trojaczki to mega wyzwanie 😅

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo dla starszaka co mu zamówiłaś ? Rzuć linkiem do trojaczków to może obejrzę ;-) ostatnio nawet na internety nie mam czasu ;-)

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie 🤬 to sa jakies zarty. Nikt w tym szpitalu nic nie wie. Ten lekarz nie oddzwania , a czas leci.

Boze Emilka przespala dzis od 23:30 do 6:30 ! Z wrazenia ja juz potem nie zasnelam 🤣 ale nie ludze sie zbyt ze tak zostanie ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra, mam nadzieje, że ten lekarz Wam pomoże
Chyba jakaś magiczna noc była, moja też przespała noc a starsza nie przyszła do łóżka
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 20:24   #1054
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Brawo u nas jedna łyżeczka wkładana do buzi 5 razy tak wypycha językiem ;-)



Brawo dla starszaka co mu zamówiłaś ? Rzuć linkiem do trojaczków to może obejrzę ;-) ostatnio nawet na internety nie mam czasu ;-)



Masakra, mam nadzieje, że ten lekarz Wam pomoże
Chyba jakaś magiczna noc była, moja też przespała noc a starsza nie przyszła do łóżka
Jeju to naprawee magiczna noc ! Oby z one trwaly i trwalyv!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 22:09   #1055
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Brawo u nas jedna łyżeczka wkładana do buzi 5 razy tak wypycha językiem ;-)



Brawo dla starszaka co mu zamówiłaś ? Rzuć linkiem do trojaczków to może obejrzę ;-) ostatnio nawet na internety nie mam czasu ;-)



Masakra, mam nadzieje, że ten lekarz Wam pomoże
Chyba jakaś magiczna noc była, moja też przespała noc a starsza nie przyszła do łóżka
Wzięłam mu 3 zestawy puzzli progresywnych z Trefla Baby, ze zwierzakami i Bingiem (bing, małpka George i psi patrol zaczynają rządzić &#128521 oraz większe puzzle z okienkiem CzuCzu straż pożarną.
Wpisz w YT Trojaczki TV i wyskoczą wszystkie filmiki, guła ze mnie bo nie umiem na telefonie linka z youtuba pobrać 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 10:58   #1056
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dzień dobry kiedy u nas będzie taka magiczna noc? Albo chociaż 3-4godz snu ciągiem?

Totalny wzrost mobilności u nas - pełzanie opanowane do perfekcji, próby czworacze i siadu na całego, ale jeszcze nie do końca wychodzi kontakty elektryczne zaczynają być atakowane, czas zakupić zaślepki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 12:11   #1057
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 692
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

u nas niby próbowała kombinować z pełzaniem, ale ostatecznie stwierdziła, że turlanie jest szybsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 13:21   #1058
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej

Tak mnie pochłonęły przygotowania do chrzcin że nawet nie miałam za bardzo czasu pisać. Przyszła już sukieneczka i płaszczyk, są piękne na żywo Czekam jeszcze na turban, rajstopki i opaskę, buciki zamówiła chrzestna (ale i tak ja wybrałam ).

Zamówiłam tort i słodkości, 500 zł nie moje a gdzie tu jeszcze catering obiadowy



U nas po zajęciach z fizjo Stefcia ruszyła do przodu, pełza na całego, przyjmuje też pozycję czworaczą ale na razie tylko buja się przód-tył jakby jakby przygotowywała się do skoku Mamy słabe plecki dlatego nie sadzam jej jeszcze w krzesełku ani nic, ogólnie posadzona z oparciem i tak leci do przodu ale pracujemy nad tym na rehabilitacji

Rozszerzanie diety u nas już od miesiąca ale nadal stoimy na dwóch posiłkach bo nie ma czasu na więcej a i Stefci narazie tyle wystarcza. Niestety nadal papki, grudkami pluje i się krztusi a kawałki do rączki jej na razie zupełnie nie interesują a i na kolanach jest to średnio wygodne więc będziemy próbować jak usiądzie.



Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Moja młoda to głodomor, zje wszystko co dostanie i z każdych rąk najgorzej, że jak ktoś je to przypełznie i wymusza zeby jej dać "miamiamiam" oczywiście starsza siostra juz dala polizać batonika i chipsa zdradziły to ślady na ustach
Starsza ostatnio jadła takie kruche ciasteczko z marmoladą, my z mężem byliśmy w kuchni a Stefcia się bawiła na dywanie. Nagle wracamy do pokoju a starsza rozkruszyła ciasteczko na dywan i młoda dopadła się do tych kawałeczków i coś próbowała już wciągnąć Ale chyba w porę przyszliśmy i nie zdążyła



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Drugi synek od wczoraj woła sam z siebie na nocnik Jeszcze nie zawsze, ale 2-3 dziennie.
Eh my musimy ruszyć z odpieluchowaniem starszej i słabo mi się robi na samą myśl... Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Dodatkowo czuję że będzie ciężko bo jej nawet mega mokry pampers ani kupa nie przeszkadza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2021-02-21 o 16:43
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 17:57   #1059
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

Tak mnie pochłonęły przygotowania do chrzcin że nawet nie miałam za bardzo czasu pisać. Przyszła już sukieneczka i płaszczyk, są piękne na żywo Czekam jeszcze na turban, rajstopki i opaskę, buciki zamówiła chrzestna (ale i tak ja wybrałam ).

Zamówiłam tort i słodkości, 500 zł nie moje a gdzie tu jeszcze catering obiadowy



U nas po zajęciach z fizjo Stefcia ruszyła do przodu, pełza na całego, przyjmuje też pozycję czworaczą ale na razie tylko buja się przód-tył jakby jakby przygotowywała się do skoku Mamy słabe plecki dlatego nie sadzam jej jeszcze w krzesełku ani nic, ogólnie posadzona z oparciem i tak leci do przodu ale pracujemy nad tym na rehabilitacji

Rozszerzanie diety u nas już od miesiąca ale nadal stoimy na dwóch posiłkach bo nie ma czasu na więcej a i Stefci narazie tyle wystarcza. Niestety nadal papki, grudkami pluje i się krztusi a kawałki do rączki jej na razie zupełnie nie interesują a i na kolanach jest to średnio wygodne więc będziemy próbować jak usiądzie.



Starsza ostatnio jadła takie kruche ciasteczko z marmoladą, my z mężem byliśmy w kuchni a Stefcia się bawiła na dywanie. Nagle wracamy do pokoju a starsza rozkruszyła ciasteczko na dywan i młoda dopadła się do tych kawałeczków i coś próbowała już wciągnąć Ale chyba w porę przyszliśmy i nie zdążyła



Eh my musimy ruszyć z odpieluchowaniem starszej i słabo mi się robi na samą myśl... Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Dodatkowo czuję że będzie ciężko bo jej nawet mega mokry pampers ani kupa nie przeszkadza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, ja też nie wiedziałam jak zacząć. W zeszły weekend na próbę zdjęłam mu pampka i założyłam majtochy. Zesikał się 3 razy i na nocnik nie chciał usiąść, bo parzył, więc znów pampers. W tygodniu sam zaczął wołać siku, kupa i chętnie siada i robi. Wcześniej jak czytałam że dziecko samo sygnalizuje to nie mogłam uwierzyć. Teraz chodzi w pantsie, ale woła i nocnikuje, zatem przybył nam nowy mebel w salonie, ale może choć jeden synek się odpampersuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 07:03   #1060
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dzien dobry !

Moje magiczne noce sie skonczyly, wiec witam siebz wiaderkiem kawy w reku. I jeszcze dostalam okres , ktory mi sie strasznie zmienil po porodzie i teraz pierwsze dni to jakas powodz.
Zaraz idziemy do alergologa bo mala ma ciagle bardzo czerwone policzki, a potem bede wydzwaniac do szpitala .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 07:48   #1061
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hejka! My w weekend walczyliśmy w naszym nowym lokum tż rozbierał meble i płytki w kuchni, mała spała w wózku na tarasie a ja ze starszakiem ulepiliśmy bałwana
Wczoraj wystawiliśmy mieszkanie na sprzedaż a dziś o 18 przychodzi pierwszy potencjalny kupiec muszę trochę posprzątać chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dzien dobry !

Moje magiczne noce sie skonczyly, wiec witam siebz wiaderkiem kawy w reku. I jeszcze dostalam okres , ktory mi sie strasznie zmienil po porodzie i teraz pierwsze dni to jakas powodz.
Zaraz idziemy do alergologa bo mala ma ciagle bardzo czerwone policzki, a potem bede wydzwaniac do szpitala .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałam okresu od równo 4 lat ostatnio nawet znalazłam jakieś tampony, ale je wyrzuciłam, bo data ważności minęła dawno temu
Daj znać, co alergolog powiedział

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 08:33   #1062
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Dzień dobry kiedy u nas będzie taka magiczna noc? Albo chociaż 3-4godz snu ciągiem?

Totalny wzrost mobilności u nas - pełzanie opanowane do perfekcji, próby czworacze i siadu na całego, ale jeszcze nie do końca wychodzi kontakty elektryczne zaczynają być atakowane, czas zakupić zaślepki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie u nas po magicznej nocy przyszła straszna noc, obie dawały czadu ;-) Kurczę jak u Was takie postępy to się nie dziw, że w nocy przeżywa nowe umiejętności brawo dla małej

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

U nas po zajęciach z fizjo Stefcia ruszyła do przodu, pełza na całego, przyjmuje też pozycję czworaczą ale na razie tylko buja się przód-tył jakby jakby przygotowywała się do skoku Mamy słabe plecki dlatego nie sadzam jej jeszcze w krzesełku ani nic, ogólnie posadzona z oparciem i tak leci do przodu ale pracujemy nad tym na rehabilitacji

Rozszerzanie diety u nas już od miesiąca ale nadal stoimy na dwóch posiłkach bo nie ma czasu na więcej a i Stefci narazie tyle wystarcza. Niestety nadal papki, grudkami pluje i się krztusi a kawałki do rączki jej na razie zupełnie nie interesują a i na kolanach jest to średnio wygodne więc będziemy próbować jak usiądzie.

Eh my musimy ruszyć z odpieluchowaniem starszej i słabo mi się robi na samą myśl... Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Dodatkowo czuję że będzie ciężko bo jej nawet mega mokry pampers ani kupa nie przeszkadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że się odzywasz super macie to fizjo i to jeszcze na NFZ, u nas siedzi tylko do jednego posiłku nie leci do przodu, ale wczoraj lekko na bok więc raz dziennie wystarczy. Mega wysoko unosi się na rękach, ale do przodu do tyłu nic nie próbuje się kołysać :-( I też tylko papki, ale ja ma przy drugim mega luz, usiądzie przejdziemy do delikatnych grudek i czegoś do ręki, chyba banan jak ze starszą

Co odpieluchowania to niestety czasem wystarczy dzień, dwa, ale 100 % skupieniu na dziecku żeby jak tylko zaczyna siusiać biec do toalety żeby kończyła na kibelku, przynajmniej tak było u nas. Ja robiłam min 2 podejścia i dopiero za 3 razem widziałam, że jest gotowa. Ja sobie nie wyobrażam wysadzania dziecka, parcia na pęcherz, szczególnie u dziewczynek jest to ważne. Jak nie wiesz jak się zabrać mogę Ci podesłać PDF książki Mamo chce kupę, mi i mężowi bardzo pomogła zabrać się za temat

BTW Oliwia ostatnio robi 2 co drugi dzień, ale taaaką, że się boje, że zaraz będzie miała jakieś zakażenie :-( tfu tfu oby nie

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dzien dobry !

Moje magiczne noce sie skonczyly, wiec witam siebz wiaderkiem kawy w reku. I jeszcze dostalam okres , ktory mi sie strasznie zmienil po porodzie i teraz pierwsze dni to jakas powodz.
Zaraz idziemy do alergologa bo mala ma ciagle bardzo czerwone policzki, a potem bede wydzwaniac do szpitala .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podwójna piona i za noce i za okres. Z dwa tygodnie temu lekko plamiłam, a teraz powódź, wyszłam w sobotę z rossmana z całą siatką zabezpieczenia....

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Hejka! My w weekend walczyliśmy w naszym nowym lokum tż rozbierał meble i płytki w kuchni, mała spała w wózku na tarasie a ja ze starszakiem ulepiliśmy bałwana
Wczoraj wystawiliśmy mieszkanie na sprzedaż a dziś o 18 przychodzi pierwszy potencjalny kupiec muszę trochę posprzątać chyba


[/COLOR]Nie miałam okresu od równo 4 lat ostatnio nawet znalazłam jakieś tampony, ale je wyrzuciłam, bo data ważności minęła dawno temu
Daj znać, co alergolog powiedział

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Extra, fajnie tak tarasować dziecko
A widzisz mi ostatnio wrócił okres po ponad roku a teraz tak szybko, fakt Oliwia się rzadziej domaga szczególnie w nocy

Dzisiaj w końcu ogarnęłam drugi raz po porodzie badanie tsh, bo ten okres też od tarczycy może być, jak mam kiepski wynik to co 3 tygodnie miałam ...

U nas mega wiosna !
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 08:54   #1063
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dzien dobry !

Moje magiczne noce sie skonczyly, wiec witam siebz wiaderkiem kawy w reku. I jeszcze dostalam okres , ktory mi sie strasznie zmienil po porodzie i teraz pierwsze dni to jakas powodz.
Zaraz idziemy do alergologa bo mala ma ciagle bardzo czerwone policzki, a potem bede wydzwaniac do szpitala .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej 😀
Czytałam, że przy rd często wraca okres, bo wypada jedno lub dwa z kamień. Nawet jestem tego przykładem przy starszaku. Eh, żeby się uspokoił troszkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Hejka! My w weekend walczyliśmy w naszym nowym lokum tż rozbierał meble i płytki w kuchni, mała spała w wózku na tarasie a ja ze starszakiem ulepiliśmy bałwana
Wczoraj wystawiliśmy mieszkanie na sprzedaż a dziś o 18 przychodzi pierwszy potencjalny kupiec muszę trochę posprzątać chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Nie miałam okresu od równo 4 lat ostatnio nawet znalazłam jakieś tampony, ale je wyrzuciłam, bo data ważności minęła dawno temu
Daj znać, co alergolog powiedział

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetne newsy. Kciuki za udaną transakcję 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Spokojnie u nas po magicznej nocy przyszła straszna noc, obie dawały czadu ;-) Kurczę jak u Was takie postępy to się nie dziw, że w nocy przeżywa nowe umiejętności brawo dla małej



Fajnie, że się odzywasz super macie to fizjo i to jeszcze na NFZ, u nas siedzi tylko do jednego posiłku nie leci do przodu, ale wczoraj lekko na bok więc raz dziennie wystarczy. Mega wysoko unosi się na rękach, ale do przodu do tyłu nic nie próbuje się kołysać :-( I też tylko papki, ale ja ma przy drugim mega luz, usiądzie przejdziemy do delikatnych grudek i czegoś do ręki, chyba banan jak ze starszą

Co odpieluchowania to niestety czasem wystarczy dzień, dwa, ale 100 % skupieniu na dziecku żeby jak tylko zaczyna siusiać biec do toalety żeby kończyła na kibelku, przynajmniej tak było u nas. Ja robiłam min 2 podejścia i dopiero za 3 razem widziałam, że jest gotowa. Ja sobie nie wyobrażam wysadzania dziecka, parcia na pęcherz, szczególnie u dziewczynek jest to ważne. Jak nie wiesz jak się zabrać mogę Ci podesłać PDF książki Mamo chce kupę, mi i mężowi bardzo pomogła zabrać się za temat

BTW Oliwia ostatnio robi 2 co drugi dzień, ale taaaką, że się boje, że zaraz będzie miała jakieś zakażenie :-( tfu tfu oby nie



Podwójna piona i za noce i za okres. Z dwa tygodnie temu lekko plamiłam, a teraz powódź, wyszłam w sobotę z rossmana z całą siatką zabezpieczenia....



Extra, fajnie tak tarasować dziecko
A widzisz mi ostatnio wrócił okres po ponad roku a teraz tak szybko, fakt Oliwia się rzadziej domaga szczególnie w nocy

Dzisiaj w końcu ogarnęłam drugi raz po porodzie badanie tsh, bo ten okres też od tarczycy może być, jak mam kiepski wynik to co 3 tygodnie miałam ...

U nas mega wiosna !
Dobrze, że wspominałaś o badaniach. Muszę się zorganizować i podjechać zrobić trójkę tarczycową, bo zmieniałam dawkę leku w listopadzie, więc czas najwyższy.
U nas od wczoraj cieplutko. Byliśmy rodzinnie na spacerze i torba, bo jeden i drugi syn ma katar od dziś oraz starszemu wrócił kaszel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 09:32   #1064
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej!
U nas takie niby przedwiośnie, bo w dzień słońce świeci, ptaki śpiewają, ale śniegu nadal leży jeszcze całkiem dużo.

U nas była jedna taka noc ostatnio, gdy Młody dał pospać od 24 do 4, a wszystkie inne pozostałe nocki, to lepiej nie mówić.
Budzi się o 5-6. To ja wtedy nakarmię i budzę męża. On z nim siedzi, a ja jeszcze chwilę pośpię.


Fajnie, że Wasze dzieciaczki robią już takie postępy.
U nas póki co tylko wysoki podpór, obroty i lekkie podnoszenie pupy, albo próby klękania na kolana. Za to sam siedzi pięknie i stoi jak się go trzyma.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 15:19   #1065
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 692
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

u nas piękna wiosna jeśli nie liczyć śniegu po spacerze cała mokra wróciłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 21:17   #1066
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość

Dobrze, że wspominałaś o badaniach. Muszę się zorganizować i podjechać zrobić trójkę tarczycową, bo zmieniałam dawkę leku w listopadzie, więc czas najwyższy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ostatnio byłam w listopadzie, teraz się wybierałam ponad miesiąc aż zaczęły mi się tabletki kończyć...wynik za wysoki, w czwartek teleporada, chyba jeszcze mi się nie ustabilizowało po ciąży bo wrócę do dawki przy której po porodzie miałam za niski wynik, już dawki pomiędzy nie ma. Tak więc nie zwlekaj, kontroluj

Miałam dziś od rana power, zaczęłam wiosenne porządki od łazienki, już prawie okno bym umyła, ale stwierdziłam, że nie mogę zabierać fuchy męża ;-)))
Oliwa padła po 20 więc niedługo się może obudzić a Agatka przed chwilą... jak żyć
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 21:31   #1067
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

No wiec alergolog bardzo mila, lecz tez ciezko jej bylo cos orzec. glowni faworyci to alergia na bkm lub lizanie psa.Dzis akurat te policzki wygladaly nie najgorzej Od dwoch dni uzywamy nowy krem (avene xeracalm). Chyba jeszcze poczekam i go pouzywam no a jak nie pomoze to odstawie nabial. Kazala zdecydowanie nie dawac sterydu, ktory przepusala jakas pediatra na teleporadzie.

Do szpitala sie dodzwonilam za chyba 20sta proba i tylko sie zdenerwowalam. Nadal nie ma terminu i nie wiedza kiedy bedzie , ale jak bedzie to zadzwonia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:31   #1068
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
No wiec alergolog bardzo mila, lecz tez ciezko jej bylo cos orzec. glowni faworyci to alergia na bkm lub lizanie psa.Dzis akurat te policzki wygladaly nie najgorzej Od dwoch dni uzywamy nowy krem (avene xeracalm). Chyba jeszcze poczekam i go pouzywam no a jak nie pomoze to odstawie nabial. Kazala zdecydowanie nie dawac sterydu, ktory przepusala jakas pediatra na teleporadzie.

Do szpitala sie dodzwonilam za chyba 20sta proba i tylko sie zdenerwowalam. Nadal nie ma terminu i nie wiedza kiedy bedzie , ale jak bedzie to zadzwonia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to Avene dla Oliwki, bardzo fajny kremik

Może faktycznie pies! Mój tż ostatnio został wylizany po twarzy z wyjątkowym namaszczeniem przez naszą Zuzę i potem stwierdził, że Zuza ma bardzo wysuszającą ślinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 08:00   #1069
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas też w tym tygodniu wiosna! Wczoraj chodziliśmy bez kurtek, tylko w ciepłych bluzach. Naprawdę piękna pogoda się zrobiła

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Hej!
U nas takie niby przedwiośnie, bo w dzień słońce świeci, ptaki śpiewają, ale śniegu nadal leży jeszcze całkiem dużo.

U nas była jedna taka noc ostatnio, gdy Młody dał pospać od 24 do 4, a wszystkie inne pozostałe nocki, to lepiej nie mówić.
Budzi się o 5-6. To ja wtedy nakarmię i budzę męża. On z nim siedzi, a ja jeszcze chwilę pośpię.


Fajnie, że Wasze dzieciaczki robią już takie postępy.
U nas póki co tylko wysoki podpór, obroty i lekkie podnoszenie pupy, albo próby klękania na kolana. Za to sam siedzi pięknie i stoi jak się go trzyma.
To mój na tym samym etapie Poza siedzeniem i staniem, bo po prostu nawet tego nie sprawdzamy. Wychodzę z założenia, że póki dziecko nie nabędzie tych umiejętności samo, to absolutnie nie będziemy mu w tym pomagać. Tzn. wiadomo siedzenie na naszych kolanach, czy coś to tak. Ale nigdy go nie postawiliśmy na nogach.

Leo w ogóle tutaj chyba najstarszy, a jeszcze dużo umiejętności do zdobycia przed nim. Ale starsza w zasadzie szła bardzo podobnym tempem
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-23, 09:11   #1070
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U nas też w tym tygodniu wiosna! Wczoraj chodziliśmy bez kurtek, tylko w ciepłych bluzach. Naprawdę piękna pogoda się zrobiła

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------





To mój na tym samym etapie Poza siedzeniem i staniem, bo po prostu nawet tego nie sprawdzamy. Wychodzę z założenia, że póki dziecko nie nabędzie tych umiejętności samo, to absolutnie nie będziemy mu w tym pomagać. Tzn. wiadomo siedzenie na naszych kolanach, czy coś to tak. Ale nigdy go nie postawiliśmy na nogach.



Leo w ogóle tutaj chyba najstarszy, a jeszcze dużo umiejętności do zdobycia przed nim. Ale starsza w zasadzie szła bardzo podobnym tempem
No u nas siedzenie na kolanach, albo w krzesełku. Choć ostatnio moja mama posadziła go w łóżeczku i pięknie siedział.

My też nie stawiamy, ale jak np biorę go na ręce, to on sam prostuje nogi i staje.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 09:29   #1071
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja znowu zaczynam miec rozkmine jak ubierac dziecko na dwor.
Co do umoejetnosci to Emi tez idzie swoim (dojsc wolnyn tempem) ,ale z drugiej strony ja widze duze postepy wiec to chyba najwazniensze Tak naprawde dopiero ostatnio zwczela sie tak naprawde zwinnie obracac w okol wlasnej osi i przewracac na plecki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 12:58   #1072
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn ja to samo mam. Teraz problem, bo ciągle za ciepło chyba ubieram, a z drugiej strony boje sie, żeby nie zmarzla i wez tu bądź mądrym dorosłemu jak gorąco to się rozbierze, a jak zimno to coś nalozy, a maluchy skazane tylko na nas. Zamowilam jakas cieńsza kurteczkę na vinted może ona uratuje nas jakos

U mnie młoda w sumie wszystkie umiejętności nabywa książkowo - co powinno się pojawić na pół roku to się pojawiło, wiadomo niektóre czynności bardziej się jej podobają, inne mniej, ale da się zaobserwować je. Myślę, że w ciągu tygodnia powinna sama usiąść. Zobaczymy

Ja dzis znow nie wiem jak się nazywam po nocce z moja córcia spalam od 21 do 00.40 bo mąż wtedy z nią walczyl (spala na nim, a odlozona w ryk). Nagotowalam zupki dyniowej, dodam mięso z indyka i robie sloiczki dla młodej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 14:20   #1073
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
No wiec alergolog bardzo mila, lecz tez ciezko jej bylo cos orzec. glowni faworyci to alergia na bkm lub lizanie psa.Dzis akurat te policzki wygladaly nie najgorzej Od dwoch dni uzywamy nowy krem (avene xeracalm). Chyba jeszcze poczekam i go pouzywam no a jak nie pomoze to odstawie nabial. Kazala zdecydowanie nie dawac sterydu, ktory przepusala jakas pediatra na teleporadzie.

Do szpitala sie dodzwonilam za chyba 20sta proba i tylko sie zdenerwowalam. Nadal nie ma terminu i nie wiedza kiedy bedzie , ale jak bedzie to zadzwonia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że nie od razu steryd. Oliwia też dostała wysypki i albo to marchewka albo ja ostatnio piłam więcej mleka ...

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
To mój na tym samym etapie Poza siedzeniem i staniem, bo po prostu nawet tego nie sprawdzamy. Wychodzę z założenia, że póki dziecko nie nabędzie tych umiejętności samo, to absolutnie nie będziemy mu w tym pomagać. Tzn. wiadomo siedzenie na naszych kolanach, czy coś to tak. Ale nigdy go nie postawiliśmy na nogach.

Leo w ogóle tutaj chyba najstarszy, a jeszcze dużo umiejętności do zdobycia przed nim. Ale starsza w zasadzie szła bardzo podobnym tempem
U mnie to samo, chce siedzieć to musi usiąść ;-) choć ostatnio bardzo podnosi głowę w wózku więc jak nie śpi to jest ciężko
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 14:26   #1074
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My dzisiaj mieliśmy to przełożone szczepienie. Synuś już zdrowy i udało się zaszczepić. Do sierpnia spokój ze szczepieniami.
Tylko lekarka stwierdziła, że synkowi za wolno rośnie głowa, spadł z siatki centylowej. Za 1.5 miesiąca kazała nam przyjść na kontrolę.
Teraz siedzę i szukam w necie czego to może być objaw.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 18:39   #1075
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
My dzisiaj mieliśmy to przełożone szczepienie. Synuś już zdrowy i udało się zaszczepić. Do sierpnia spokój ze szczepieniami.
Tylko lekarka stwierdziła, że synkowi za wolno rośnie głowa, spadł z siatki centylowej. Za 1.5 miesiąca kazała nam przyjść na kontrolę.
Teraz siedzę i szukam w necie czego to może być objaw.
Oooo a to sie mierzy glowe dziecka ?! To juz sie nie dowiemy jak u nas bo Emi ostatnio zmierzyli glowe przy porodzie ...
Ale to napewno nic powaznego. Przeciez cialo roznie rosnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 19:02   #1076
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 692
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Oooo a to sie mierzy glowe dziecka ?! To juz sie nie dowiemy jak u nas bo Emi ostatnio zmierzyli glowe przy porodzie ...
Ale to napewno nic powaznego. Przeciez cialo roznie rosnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u nas przy każdym szczepieniu ważą i mierzą główkę i klatkę piersiową, za to nie mierzą wzrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 19:43   #1077
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas przy każdym szczepieniu ważą i mierzą główkę i klatkę piersiową, za to nie mierzą wzrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, to u nas tak samo.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Oooo a to sie mierzy glowe dziecka ?! To juz sie nie dowiemy jak u nas bo Emi ostatnio zmierzyli glowe przy porodzie ...
Ale to napewno nic powaznego. Przeciez cialo roznie rosnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A u Was tylko ważą przy każdej wizycie?
Też sobie to tak tłumaczę, że przecież nie musi mieć dużej głowy, a ludzie są różni.
Tylko lekarze patrzą zawsze na te siatki centylowe...
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 19:49   #1078
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Tak u nas tylko waza. Ostatnio zmierzyli na moja wyrazna prosba.
Siatki siatkami , a czlowiek czlowiekiem . Pamietam jak w ciazy sie stresowalam , ze mala ma brzuszek na 3 centylu.
Chyba najgorzej to zaczac czytac i szukac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 20:51   #1079
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas też mierzą głowę, klatkę piersiową i ważą.
Panna Felicjanna, a dużo spadł z tej siatki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 22:25   #1080
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ahh czyli tylko w mojej przychodni sobie tak leca w kulki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.