Pedagogika po logopedii- warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 14:12   #1
Coffo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 17

Pedagogika po logopedii- warto?


Cześć dziewczyny , posiadam licencjat z logopedii i mam zamiar pojść na studia magisterskie z pedagogiki gdyż nie bardzo widzę się jako lekarz logopeda, odpowiadało by mi bycie logopedą a zarazem wychowawcą w przedszkolu. Myślicie że ma sens taki dobór kierunków? Wydaje mi się, że dla pracodawcy osoba która może pełnić dwie funkcje będzie atutem, a Wy jak myślicie? Może macie jakieś doświadczenia związane z tym o czym piszę?
Pozdrawiam!!
Coffo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 14:45   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez Coffo Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny , posiadam licencjat z logopedii i mam zamiar pojść na studia magisterskie z pedagogiki gdyż nie bardzo widzę się jako lekarz logopeda, odpowiadało by mi bycie logopedą a zarazem wychowawcą w przedszkolu. Myślicie że ma sens taki dobór kierunków? Wydaje mi się, że dla pracodawcy osoba która może pełnić dwie funkcje będzie atutem, a Wy jak myślicie? Może macie jakieś doświadczenia związane z tym o czym piszę?
Pozdrawiam!!
sama mam podobny pomysł.
tylko, że ja jestem w odwrotnej sytuacji. mam pedagogikę wczesnoszkolną a chcę zrobić logopedię.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:19   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Ja tam nie jestem za takim rozwiązaniem, lepiej mieć moim zdaniem mgr z logopedii i ewentualną podyplomówkę z pedagogiki.

Ale ja jestem generalnie przeciwniczką licencjata z innego kierunku i mgr z innego.

Chociaż jeśli myślałaś o pracy w przedszkolu, to lepiej byłoby zrobić na odwrót, gdyż zagadnień z pedagogiki jest naprawdę dużo, ciężko ogarnąć wszystko przez 2 lata (ja też robiłam mgr z przedszkolnej, chociaż miałam na licencjacie kierunek pokrewny), a mimo wszystko ciężko było się wdrożyć, lepiej byłoby studiować przedszkolną od początku. Różnic programowych było sporo, wiadomo, że zaliczyłam, ale wydaje mi się, że gdybym studiowała przedszkolną od początku miałabym gruntowniejszą i szerszą wiedzę, choć naprawdę wiele nadrabiałam w domu.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 17:55   #4
sajisak
Raczkowanie
 
Avatar sajisak
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: za siedmioma górami
Wiadomości: 173
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Jaką logopedię skończyłaś? Ja jestem na logopedii ogólnej i klinicznej i po I stopniu mam możliwość pracy jako logopeda w przedszkolach i szkołach oraz jako nauczyciel w klasach I-III. Ty tak nie masz?
Jeśli nie, to radziłabym się zrobić II stopień logopedii i podyplomówkę z pedagogiki.
sajisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 18:34   #5
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez sajisak Pokaż wiadomość
Jaką logopedię skończyłaś? Ja jestem na logopedii ogólnej i klinicznej i po I stopniu mam możliwość pracy jako logopeda w przedszkolach i szkołach oraz jako nauczyciel w klasach I-III. Ty tak nie masz?
Jeśli nie, to radziłabym się zrobić II stopień logopedii i podyplomówkę z pedagogiki.
Po logopedii masz uprawnienia do nauczania dzieci w klasach 1-3? Nie tylko do pracy z nimi jako logopeda?
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 18:38   #6
sajisak
Raczkowanie
 
Avatar sajisak
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: za siedmioma górami
Wiadomości: 173
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Po logopedii masz uprawnienia do nauczania dzieci w klasach 1-3? Nie tylko do pracy z nimi jako logopeda?
Taaak, studiuję na UW.

Cytat:
Absolwent studiów I stopnia na kierunku logopedia ogólna i kliniczna jest przygotowywany do pracy:

jako logopeda, w:
- przedszkolach i szkołach podstawowych powszechnych,
- przedszkolach i szkołach podstawowych integracyjnych,

jako nauczyciel w:
- szkołach podstawowych powszechnych (I poziom, nauczanie początkowe, klasy I-III),
- szkołach podstawowych integracyjnych (I poziom, nauczanie początkowe, klasy I-III).
źródło: http://informatorects.uw.edu.pl/pl/p...ll/LOG/DZ-LOG/
sajisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 18:41   #7
rosiczka221
Raczkowanie
 
Avatar rosiczka221
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 100
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ja tam nie jestem za takim rozwiązaniem, lepiej mieć moim zdaniem mgr z logopedii i ewentualną podyplomówkę z pedagogiki.

Ale ja jestem generalnie przeciwniczką licencjata z innego kierunku i mgr z innego.

Chociaż jeśli myślałaś o pracy w przedszkolu, to lepiej byłoby zrobić na odwrót, gdyż zagadnień z pedagogiki jest naprawdę dużo, ciężko ogarnąć wszystko przez 2 lata (ja też robiłam mgr z przedszkolnej, chociaż miałam na licencjacie kierunek pokrewny), a mimo wszystko ciężko było się wdrożyć, lepiej byłoby studiować przedszkolną od początku. Różnic programowych było sporo, wiadomo, że zaliczyłam, ale wydaje mi się, że gdybym studiowała przedszkolną od początku miałabym gruntowniejszą i szerszą wiedzę, choć naprawdę wiele nadrabiałam w domu.
ja licencjat robiłam zupełnie z czegoś innego a magisterkę z pedagogiki przedszkolnej i bez problemu sobie poradziłam w zasadzie nawet niewiele musiałam nadrabiać . A poza tym uważam że jeśli planujesz pracę w przedszkolu i lubisz to, to magisterka z pedagogiki jest dobrym pomysłem
__________________
<ciach_reklama>
rosiczka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 10:37   #8
Coffo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 17
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Dzięki za odpowiedzi!
Czyli zdania są podzielone.. Wolałabym zrobić tak jak napisałam wyżej gdyż nie wiem czy jest sens iść na magistra z logopedii skoro czuje że to nie dla mnie..Mam nadzieję, że poradzę sobie z różnicami. Jestem po logopedii z audiologią i zazdroszczę, że u nie których można po logopedii uczyć w szkole bo ja choć miałam praktyki w różnych szkołach, na lekcjach również to nie mogę uczyć.
Myślę, że jakbym była na logopedii dalej to ciągle bym myślała o pedagogice;p Mam tylko nadzieje, że mój wybór będzie słuszny pod względem szukania pracy później..


---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez rosiczka221 Pokaż wiadomość
ja licencjat robiłam zupełnie z czegoś innego a magisterkę z pedagogiki przedszkolnej i bez problemu sobie poradziłam w zasadzie nawet niewiele musiałam nadrabiać . A poza tym uważam że jeśli planujesz pracę w przedszkolu i lubisz to, to magisterka z pedagogiki jest dobrym pomysłem
A pracujesz w przedszkolu jeśli mogę spytać? A i jak wygląda sprawa z zaliczaniem różnic? Kiedy dowiedziałaś się ile i jakie przedmioty musisz zaliczyć? Materiały trzeba było zdobyć samemu czy jak to jest?;p
Coffo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:50   #9
rosiczka221
Raczkowanie
 
Avatar rosiczka221
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 100
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez Coffo Pokaż wiadomość



A pracujesz w przedszkolu jeśli mogę spytać? A i jak wygląda sprawa z zaliczaniem różnic? Kiedy dowiedziałaś się ile i jakie przedmioty musisz zaliczyć? Materiały trzeba było zdobyć samemu czy jak to jest?;p
Magisterka z pedagogiki nie jest jakoś wybitnie trudna i u mnie na roku była spora część osób mająca licencjat z innego kierunku. Co do różnic to nie miałam jakiś dodatkowych przedmiotów a jedynie część z nich była rozszerzeniem wiadomości z licencjatu, no ale jak się chce to wszystko da się zaliczyć. Jeszcze nie pracuję w przedszkolu ponieważ muszę się obronić a to planuję na wrzesień dopiero, tak to jest jak się zbyt długo zwleka z pisaniem pracy .
__________________
<ciach_reklama>
rosiczka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:03   #10
Coffo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 17
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez rosiczka221 Pokaż wiadomość
Magisterka z pedagogiki nie jest jakoś wybitnie trudna i u mnie na roku była spora część osób mająca licencjat z innego kierunku. Co do różnic to nie miałam jakiś dodatkowych przedmiotów a jedynie część z nich była rozszerzeniem wiadomości z licencjatu, no ale jak się chce to wszystko da się zaliczyć. Jeszcze nie pracuję w przedszkolu ponieważ muszę się obronić a to planuję na wrzesień dopiero, tak to jest jak się zbyt długo zwleka z pisaniem pracy .
Ja nie rozumiem... Powiedz mi NA JAKIEJ UCZELNI STUDIUJESZ?

Ja się niby dostałam na pedagogikę na Umcs w Lublinie , 2 dni stałam żeby złożyć dokumenty i na koniec dowiedziałam się że nie spełniam standardów i że nie mam też szans żeby cokolwiek uzupełniać!!!

Pytałam się na jakiej podstawie oni kwalifikują ludzi że się dostali to Pani powiedziała: Pani się dostała na etap weryfikacyjny. Od kiedy tak jest?:/ Jak szłam na licencjat niczego takiego nie było. Dlaczego jedni mogą po jakimkolwiek kierunku a ja po logopedii nie? To po co ja miałam siedzenie na lekacjach w szkołach i przedszkolach? Bo chyba logopedzie na nic się nie przyda siedzenie z dziećmi na matematyce itp....Pani mi jeszcze powiedziała że nawet jakby była i skończyła tego magistra to nie będę miała żadnych uprawnień:////

Doradzicie coś?
Coffo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:00   #11
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Hihihihihi na pedagogice wybrzydzają i nie chcą brać po logopedii- powariowali. : D Ja nie do końca jestem zwolenniczką systemu bolońskiego, ale skoro go mamy powinno się go traktować poważnie.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

aaaaa no bo oni na tym UMCS-ie mają "magisterskie uzupełniające"
Ale z tego co widzę, na UW możesz studiować normalnie, tak jak na większości specjalizacji na UŁ, chciałam jeszcze sprawdzić KUL, w końcu też jest w Lublinie, ale nie mogę, mają strasznie dziwny system.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

ok jestem trochę idiotką, wszystkie magisterskie są tak czasem nazywane, czyli widocznie mają tam takie kryteria...
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 11:58   #12
Coffo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 17
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

No powariowali autentycznie! Na kulu rejestracja jest już zakończona, nie składałam na 2 uniwersytety bo nie spodziewałam się takiej sytuacji..

Dzwoniłam dziś do mojego dziekanatu i dowiedziałam się że gdybym rok czy dwa później poszła na logopedie to miałabym przygotowanie pedagogiczne i nauczycielskie hahah. Mogłam iść podyplomowo na logopedie i w 2 lata mieć to co ja w 5 !!!!!!!!!! To jakieś chore

Aktualnie znalazłam prywatną szkołę w Warszawie w której prawdopodobnie będę miała szansę na uzupełnienie różnic. Za kasę to wiadomo a państwowo chcesz się uczyć tzn nadrobić to nie można.
No nic mam nadzieję, że się uda bo logopedii to mi się nie opłaca, potem jeszcze podyplomówkę trzeba robić żeby mieć pełne kwalifikacje to wyjdzie 7 lat.

Przestrzegam każdego przed moim błędem -czytajcie dokładnie wszystkie przedmioty , dowiadujcie się od początku o kwalifikacjach - nie tylko ze strony uczelni ale wszędzie gdzie się da.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś informacje dotyczące tego gdzie można zdobyć magisterkę z pedagogiki dawajcie znać.
Coffo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 17:14   #13
narysowana123
Przyczajenie
 
Avatar narysowana123
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cześć! Trochę stary wątek, ale może ktoś odpisze. Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji. Studiuje logopedię z audiologia na magisterce, ale czuje, że to nie to. Chciałabym przenieść się do Warszawy na pedagogikę może lub pedagogikę z logopedia, żeby mieć jakiekolwiek uprawienia. Jak potoczyła się twoja sytuacja?
narysowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 17:31   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika po logopedii- warto?

Cytat:
Napisane przez narysowana123 Pokaż wiadomość
Cześć! Trochę stary wątek, ale może ktoś odpisze. Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji. Studiuje logopedię z audiologia na magisterce, ale czuje, że to nie to. Chciałabym przenieść się do Warszawy na pedagogikę może lub pedagogikę z logopedia, żeby mieć jakiekolwiek uprawienia. Jak potoczyła się twoja sytuacja?
Skończ to, serio.
Logopedzi poszukiwani MOCNO.
Równocześnie albo po mgr zrób podyplomówkę np. z oligofrenopedagogiki czy surdopedagogiki. Masz wówczas szerokie pole manewru co do zawodu. Z tego, co widzę, twój kierunek daje ci uprawnienia do bycia logopedą szkolnym i w poradniach, jak tez prywatnej praktyki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 18:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.