Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 20:55   #31
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

jestem w połowie drugiej buteleczki 15%
i chyba zaczynam widzieć malutką poprawę w stanie cery.. /odpukać/
jest tak jakby gładsza, krosty jak mają się pojawić to i tak wyłażą ale cera tak jakby w lepszym stanie
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 12:57   #32
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Mam pytanie natury technicznej i bardzo proszę o pomoc.

Czy konserwant optiphen plus do mazidlowego toniku 10% l-mlekowego (http://mazidla.com/index.php?option=...d=103 &Itemid=2 )mozna zastapic innym np. FEOG z ZSK ( http://www.zrobsobiekrem.pl/?290,feog ). Jezeli tak, to rozumiem, ze zastosowany do toniku(z konserwantem) kwas hialuronowy z data waznosci do konca marca 2010 nie straci swoich wlasciwosci i bedzie wazny ok 3mies. ( tak jak tonik z konserwantem)?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 00:41   #33
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

hej wszystkim ,
od 4 dni stosuje na pięty kwas mlekowy (w stężeniu 30%). na to smaruje jakimś kremem i codziennie z lekka pumeksuje (ale naprawdę niewiele, bo już prawie nic nie ma).
efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania a mam pięty strasznie spierzchnięte i wiecznie suche.
Polecam Wam gorąco!!!
ps. na twarz oczywiście też mlekowy (z salicylem)

aha, mysle ze niedługo będę kwasić piety raz na jakiś czas, a o pumeksie to juz w ogóle zapomnę...

Edytowane przez celofyz
Czas edycji: 2010-04-19 o 00:42
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:17   #34
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

ja myslałam o mlekowym z salicylem - może teraz go rozbełtam
a co do pięt to też musze spróbować - naczytałam się że efekty super
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 16:07   #35
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Kiedys slyszalam (jesli to nieprawda, to prosze, wyprowadzcie mnie z bledu), ze w poczatkowym okresie stosowania kwasow na cerze maja prawo pojawic sie jakies wypryski, w ramach 'oczyszczania'.
Zaczelam stosowac tonik z mlekowym i jakos tak zauwazylam wiekszy wysyp. Z tym, ze przyczyna moze lezec zupelnie gdzies indziej, bo zmienilam kilka kosmetykow, podejrzewam, ze to moze byc wysyp przedmiesiaczkowy (tylko troche wiekszy niz zazwyczaj ) i ogolnie nalozylo sie kilka rzeczy. No i teraz szukam 'winowajcy'.
Czy ktos zauwazyl pojawianie sie krostek wlasnie po mlekowym? Czy oczyscic go z podejrzen i szukac przyczyny gdzies indziej?
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 13:28   #36
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

czy do toniku z kwasem mlekowym moge wykorzystac konserwant rokonsal ND? jak tak to w jakich ilosciach?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 20:41   #37
xena2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

A czy tonik z kwasem mlekowym musi być robiony na bazie wody destylowanej?
Jeśli zmieszam kwas z hydrolatem, np. oczarowym w stosunku 1:4, lub 1:5, to to nie będzie dobry tonik?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

I jeszcze jedno pytanie - zadałam je w wątku o pielęgnacji stóp, ale nikt mi nie odpisał - przeklejam:
Poradźcie dziewczyny...
Zaszalałam i zrobiłam improwizowany tonik do stóp. Do 40 ml hydrolatu migdałowego dodałam 20 ml kwasu L-mlekowego (80%), do tego dużą płaską łyżkę mocznika i kilka kropli olejku pomarańczowego dla zapachu. Wszystko ładnie się rozpuściło, no może olejek się trochę odwarstwia, ale po wstrząśnięciu butelką robi się jednolity lekko mleczny płyn.
Czy takie cuś ma szanse działać?
I jak to przechowywać? w lodówce, czy starczy w szafce w pokoju?
Z góry dziękuję za rady

Ogólnie jestem zafascynowana tą całą biochemią, mieszam co się da Kwas mlekowy dodaję też do szamponu (kilka kropli na porcję + kilka porcji keratyny) - już po dwóch takich myciach włosy są ładniejsze, bardziej błyszczące i jest ich jakby więcej!
xena2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 11:27   #38
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

ja kwasem mlekowym smaruje od czasu do czasu pięty - efekt super
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:23   #39
dona162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Witam panie, własnie wpadąłm na ten wątek poszukując informacji na temat kwasu l-mlekowego i chcialabym się z Wami podzielić moimi wątpliwosciami i spostrzerzeniami. Dzisiaj pierwszys raz nałozylam na piety kwas l-mlekowy 80%, zostawiłam go na jakies 10 min. po czym porzadnie spłukałam i starłam zrogowaciały naskórek tarką. Ku mojemu zaskoczeniu lekkie przetarcie tarka i juz piety jak pupcia niemowlecia sie stały jestem zaskoczona i nie omieszkam dalszych prób z owym kwasem Bede zaglądać na forum, moze dowiem sie od was czegos ciekawego odnosnie zastosowan kwasu l-mlekowego lub sama sie podziele moimi doswiadczeniami
dona162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 00:58   #40
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Odświeżam wątek. Zaczełam stosować tonik z kwasu mlekowego, dosyć duże stężenie bo ok. 17 %, mam tłustą grubą skórę i mało co ją podrażnia, po 10% zero efektów. Po tygodniu mam totalny wysyp, podrażnioną skórę i lekkie, bardzo łuszczenie, zastanawiam się czy coś się zmieni - bolące czerwone gule znikną, pojawi się młoda skórka, czy może iść w inna stronę np. peelingów ? Acha stosuję tonik z kwasem HA 1%.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 15:31   #41
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Odświeżam wątek. Zaczełam stosować tonik z kwasu mlekowego, dosyć duże stężenie bo ok. 17 %, mam tłustą grubą skórę i mało co ją podrażnia, po 10% zero efektów. Po tygodniu mam totalny wysyp, podrażnioną skórę i lekkie, bardzo łuszczenie, zastanawiam się czy coś się zmieni - bolące czerwone gule znikną, pojawi się młoda skórka, czy może iść w inna stronę np. peelingów ?
Wspolczuje doswiadczeń, ale mysle ze troche przesadziłaś. codziennie 17% przez tydzień? Proponuje odstawic "tonik" doprowadzic cere do przyzwoitego stanu, na razie pozbyc sie podraznienia, nawilżać i natluszczać solidnie (lanolina, oleje itp.) a potem ewentualnie zacząć od nowa luszczenie mniejszymi stezeniami do 10% (jesli chcesz uzywać czesciej np. co 2-3 dni) albo zrobić solidny piling (raz na 3-4 tygodnie+filtry of kors)

Czas sobie kiepski wybrałas na kuracje kwasową. Pilngów osobiscie nie polecam o tej porze roku, bo przebarwienia i blizny niemalże gwarantowane. Ja przykładowo juz odstawiłam kwasy do jesieni... Radze jeszcze poczytać troche i przemyśleć sprawe.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 02:03   #42
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Właśnie nieco kiepski okres na pielęgnację kwasami. Zaczełam od stężenia 10 % ale nie ruszyło to mojej cery w ogóle, jakbym wodą przemywała wiec zwiększyłam stężenie. Teraz rozcieńczyłam tonik do 15 %. W sumie nie jest to typowe podrażnienie - skóra ani nie jest czerwona, łuszczenie też już zeszło ( w sumie trwało 3 dni), jak przecieram to szczypie i w sumie tyle, niestety wysyp jak był tak jest. Postaram się przecierać co 2 dni tym rozcieńczonym tonikiem, zobaczę może to coś zdziała.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 03:46   #43
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Przepraszam, że może nie wbiłam się idealnie w temat, ale może kogoś zainteresuję.
Szczerze to ostatnio zauważyłam przebarwienia w okolicy ust, po tym jak sie poparzyłam. Są one typowe, jakby ciemniejszy odcień skóry niż reszta (dodam, że mam bardzo jasną cere). Czytałam dużo o kwasach i to co powiem może wam wydać się głupie, choć działa. Otóż dużo używam dermatologicznych płynów do higieny intymnej..pewnie wiecie o co mi chodzi wziełam trochę takiego płynu z podwójną zawartością kwasu mlekowego i nasmarowałam cerę, odczekałam dosłownie chwilkę i zmyłam dokładnie. Powiem szczerzę, że po 4 razie moja cera na nosie (jak dotąd bardzo błyszczący i typu "truskaweczka") zmatowiał, przebarwienia stały się prawie niewidoczne (przedtem używałam maseczek z ogórka, cytryny, ale nie pomagało) a zaskórników nie mam w ogóle. Nic więcej nie używam oprócz tego co zawsze. Czyżby faktycznie pomógł właśnie ten płyn? i to tylko po 4 razach? moja skóra jest jakby widoczniej nawilżona i wygląda na zdrowszą. Jak myślicie?
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 10:42   #44
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

ja też używam ziaji z kwasem askorbinowym, muszę przyznać, że rewelacyjnie zmywa makijaż Reddishh jakiego płyny używasz?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:38   #45
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja też używam ziaji z kwasem askorbinowym, muszę przyznać, że rewelacyjnie zmywa makijaż Reddishh jakiego płyny używasz?
Latacydu, ale chwale sobie również płyny z ziaji i perfecty
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 12:44   #46
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

pozwalam sobie odkopać temat
od kilku dni stosuję tonik z kwasem mlekowym zrobiony wg przepisu na mazidłach. Rok temu stosowałam migdałowy, ale nie działał za bardzo.
Mlekowy szczypie mnie dość mocno i zauważyłam, że na brodzie mam zaczerwienioną skórę od niego, więc teraz omijam brodę, bo piecze. Stosuję codziennie wieczorem.
Mam skórę bardzo tłustą, zaskórniki i grudki.
Stosuje ktoś jeszcze może ten kwas?
Zastanawiam się nad dodaniem kilka kropel to szamponu jak wyczytałam tutaj, ale trochę się boję...
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:43   #47
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Nie bój się - kwas mlekowy w małych stężeniach jest niegroźny. Ja własnie mam na twarzy wymieszany Ha z kwasem mlekowym, więc mam jakieś 40% mlekowca i nie zamierzam zmywać, ale ztakimi akcjami to raczej ostrożnie

Ja mam natomiast inne pytanie - obecnie pracuje nad tym aby mieć bujne brwi. Teraz bez podkreslania kredka sa tragiczne. Czy moze ktoras smarowala mlekowcem brwi i czy zaczęło jakoś fajnie odrastać? Z doświadczenia wiem, ze mlekowiec zapobiega wrastaniu wloskow i przyczynił się do większej liczby wloskow w okolicach intymnych i mysle czy ten patent zadziala z brwiami.
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 12:39   #48
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez sometime Pokaż wiadomość

Ja mam natomiast inne pytanie - obecnie pracuje nad tym aby mieć bujne brwi. Teraz bez podkreslania kredka sa tragiczne. Czy moze ktoras smarowala mlekowcem brwi i czy zaczęło jakoś fajnie odrastać? Z doświadczenia wiem, ze mlekowiec zapobiega wrastaniu wloskow i przyczynił się do większej liczby wloskow w okolicach intymnych i mysle czy ten patent zadziala z brwiami.
U mnie doskonale się sprawdził olejek rycynowy - po dwóch miesiącach stosowania na noc, brwi stały się gęściejsze i ciemniejsze.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:00   #49
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;31961701]U mnie doskonale się sprawdził olejek rycynowy - po dwóch miesiącach stosowania na noc, brwi stały się gęściejsze i ciemniejsze. [/QUOTE]

Oleje żadne raczej nie pomoga - nie chodzi mi o ich pogrubienie/pociemnienie bo poszczegolne wloski sa ok - chodzi żeby wyrosły nowe zwiększając tym samym poeriwerzchnie brwi bym mogła je modelowac dowolnie. Jak mlekowy nie podziała spróbuje z retonoidami.
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 13:29   #50
gracefulness
Raczkowanie
 
Avatar gracefulness
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 149
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

jestem całkowitą nowicjuszką w tym temacie jak dziś zaczęłam to wszystko czytać, to całkowicie przepadłam. mam już kilka produktów na swojej liście, które chcę zakupić (na pewno puder bambusowy, zel hiarulonowy). mam też wielką chęć na kwas mlekowy i tu mam dwa pytania. z tego, co pisze na "zrób sobie krem":

Przykłady rozcieńczeń dla 100 ml:
Roztwór 10% - 10 ml kwasu mlekowego i 87.5 ml wody
Roztwór 20% - 20 ml kwasu mlekowego i 75.0 ml wody
Roztwór 30% - 31 ml kwasu mlekowego i 63.5 ml wody
Roztwór 40% - 42 ml kwasu mlekowego i 50.0 ml wody
Roztwór 50% - 52 ml kwasu mlekowego i 37.5 ml wody
Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5).

wiem, że te pytania będą banalne, ale muszę zapytać:
1) jesli chodzi o wodę, jaka to ma byc woda ? destylowana ? mineralna ? przegotowana (na prawdę nie wiem )
2) skąd wiemy jakie ph mają te roztwory ? jak można je podwyższyć i skąd wiemy o ile ? chciałabym zrobić roztwór 30%
gracefulness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:47   #51
blackinside6
Przyczajenie
 
Avatar blackinside6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Hej dziewczyny

Ja postanowiłam zabrać do odświeżenia mojej cery,która ma rozszerzone pory,nierównomierny koloryt oraz wypryski kwasem mlekowym.Zamówiłam kwas na mazidłach o stężeniu 80%.Na początku chciałam uzyskać mniejsze stężenie,ale za bardzo nie wiedziałam jakich proporcji użyć (woda+kwas),a do robienia takich obliczeń nie jestem kompetentna (ciężar właściwy kwasu,wody i takie inne bajery ;]) Więc stwierdziłam,że raz się żyje i najwyżej będę płakać jak dziecko i nałożyłam kwas o stężeniu 80%. Pieczenie było naprawdę minimalne w porównaniu do maseczki z cynamonu,która piekielnie piecze (rozgrzewa) ! Kwas trzymałam na twarzy około 10 minut.Następnego dnia skóra była lekko "naciągnięta",zaczerwieni ona i w miejscach gdzie były wypryski zostały po nich tylko ciemne plamki.Cały okres rekonwalescencji trwał u mnie 6 dni.Uważam,że widać efekty po pierwszym zabiegu wygładzenia twarzy i rozjaśnienia,ale nie wiem czy uzyskam efekt nieskazitelnej cery,albo chociaż zdrowej.


Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć mi temat obniżania PH i jaki to ma cel. Bo rozumiem , że ph a stężenie roztworu to nie jest to samo .... (mogę się mylić )
blackinside6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 13:12   #52
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez blackinside6 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć mi temat obniżania PH i jaki to ma cel. Bo rozumiem , że ph a stężenie roztworu to nie jest to samo .... (mogę się mylić )
Stężenie to stosunek wagi danego składnika (w tym wypadku kwasu mlekowego) do wagi roztworu, a pH to odczyn tego roztworu (chemia się kłania).
Kwasy mają bardzo niskie pH, mogą więc podrażniać skórę, dlatego powinno się podnosić pH roztworu do bardziej "przyjaznego" dla skóry poziomu (3-4).
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:28   #53
blackinside6
Przyczajenie
 
Avatar blackinside6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Dziękuje za odpowiedź.

Czyli mniej więcej dobrze się orientowałam.
W tym kwasie ph jest 1.8 (o ile się nie mylę) I podrażnienie skóry jest niewielkie.Czytałam,że kwas mlekowy na skórę tłustą nie ma takiego
oddziaływania jak na skórę suchą.Mogę się z tym zgodzić.
blackinside6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 21:17   #54
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

kwas mlekowy jest moim pierwszym, który chcę stosować w warunkach domowych i jestem bardzo ostrożna. Być może jest to głupie pytanie z mojej strony ale co dodajecie do kwasu by zmniejszyć jego stężenie? wody destylowanej/przegotowanej czy jakiegoś innego półproduktu? Mam zamiar stosować stosować kwas na stopy w stężeniu 30% ale kompletnie nie wiem czego do niego dodać.
Na twarz zamierzam stosować wraz z wodą i kwasem hialuronowym ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jestem kompletnie zielona w temacie kwasów, przepraszam :P

edit:
pogrzebałam w internecie i znalazłam coś takiego. Myślę, że w tym wątku przyda się taka informacja.

Kwas mlekowy
należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), o działaniu złuszczającym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym.
(...)
Stosując punktowo maseczki z kwasem mlekowym (7-15%) można próbować pozbyć się powierzchniowych plam posłonecznych, potrądzikowych lub pojawiających się z wiekiem. Po aplikacjach preparatów z kwasem mlekowym należy szczególnie chronić skórę przed słońcem.
Kwas w warunkach domowych polecam stosować do 15 %, w salonie kosmetycznym do 40 %, powyżej zabiegi wykonują lekarze medycyny estetycznej.

Przebieg zabiegu
1. Wykonać demakijaż twarzy i szyi, zabezpieczyć okolice oczu i ust tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka, miejsca te należy pokryć również grubą warstwą tłustego kremu
2. Przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem
3. Preparat AHA nanieść za pomocą pędzla lub opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest tłusta, należy położyć grubą warstwę, jeśli sucha – cieńszą. Czym grubsza warstwa preparatu, tym intensywniejsze działanie preparatu.
4. Pozostawić maskę na skórze przez ok. 2-5 minut, można delikatnie masować. Następnie zmyć dokładnie dużą ilością zimnej wody (używając gąbek lub płatków kosmetycznych). Zmieniać wodę w miseczce 2-3 razy.

Uwaga!
Bardzo istotne jest dokładne zmycie preparatu. W żadnym wypadku na skórze nie mogą pozostać resztki maski! Należy uważać na oczy!

5. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów warstwę kremu odżywczego i delikatnie wmasować. Po 10-15 minutach nadmiar zetrzeć chusteczką.

6. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.

Zabieg można wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, a po serii zabiegów zalecana jest dwumiesięczna przerwa.

• Po zabiegu należy unikać słońca lub zabezpieczyć skórę kremem


Co do tego make-upu to nie jestem pewna :| autorka pisze również o rozcieńczaniu kwasu z wodą, ale nadal nie wiem czy ma być to woda destylowana/mineralna/przegotowana. Stawiam na pierwszą lub ostatnią ;P
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..

Edytowane przez defuckto
Czas edycji: 2012-04-15 o 21:31
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:31   #55
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
Co do tego make-upu to nie jestem pewna :| autorka pisze również o rozcieńczaniu kwasu z wodą, ale nadal nie wiem czy ma być to woda destylowana/mineralna/przegotowana. Stawiam na pierwszą lub ostatnią ;P
Destylowana
albo jakiś hydrolat.
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:35   #56
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
Destylowana
albo jakiś hydrolat.
Do peelingów bez neutralizacji tylko woda destylowana. Zbyt niskie pH dla hydrolatów.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:06   #57
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Do peelingów bez neutralizacji tylko woda destylowana. Zbyt niskie pH dla hydrolatów.
A to przepraszam, hydrolatów się jeszcze nie dorobiłam, więc nie wiedziałam że nie lubią niskiego pH
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:12   #58
Ola44444
Raczkowanie
 
Avatar Ola44444
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Hej dziewczyny! Mam takie pytanie. Czy opłaci mi się kupić kwas mlekowy by obniżył pH mojej mgiełki do włosów, gdyby było zbyt wysokie? Jak myślicie?
Czy lepiej wybrać tańszy kwas cytrynowy?

Edytowane przez Ola44444
Czas edycji: 2012-08-03 o 10:23
Ola44444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:39   #59
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

ja bym wlała sok z cytryny i tyle. sama tak zrobiłam z szamponem Babydream i nic się złego nie dzieje... najwyżej rozjaśni Ci włosy troszeczke...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:25   #60
Ola44444
Raczkowanie
 
Avatar Ola44444
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

O dziękuje za odzew . Na pewno tak zrobię jak zajdzie taka potrzeba
Ola44444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 21:26:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.