Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-13, 00:19   #2851
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Ja bym się chyba jednak tymi paletami co wstawiłam nie sugerowała, bo mam wrażenie, że w przypadku DA pokazane są tu te najjaśniejsze odcienie. I porównując te dwie jesienne palety to SA jest ciemniejsza Wstawiam jeszcze porównanie palet z Barwy Urody
Na pewno chłodniejsza jest SA w tym pierwszym zestawieniu, natomiast w tym drugim (Barwy Urody) kolory DA jakby mniej mi pasują- np. wszystkie beże, fiolety i zielenie wzięłabym z SA.


Może właśnie dlatego mi tak pasują, że są jaśniejsze, niż dla DA w innych paletach


Ale- uwaga! Ten mój ulubiony kolor iris występuje tylko w DA (w różnych odcieniach, rozbielonych też) i może to jest właśnie ten trop
Natomiast z tej ostatniej palety, którą wcześniej linkowałaś jako 3-cią, gdzie jest na zdjęciu Eva Longoria i... Cindy Crowford albo Eva Mendez biorę w ciemno teal blue, rifle green, rose ebony, vivid orange, cafe noir, deer, dark pink, camel, soft navy i byzantium Dark olive green też nie byłby zły- może trochę ciemniejszy odcień.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-01-13 o 00:41
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 10:39   #2852
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87498126]
Ten mój ulubiony kolor iris występuje tylko w DA (w różnych odcieniach, rozbielonych też) i może to jest właśnie ten trop [/QUOTE]

Teraz spojrzałam na komputerze na te czapki i to jest ten Ostrica i Iris? W sumie nie wiem czy bym wybrała dla siebie (jako dla DA) akurat ten odcień fioletu jak Iris... Ja bym raczej poszła w klimaty takie jak Mauve i Uva, ale to tak czysto intuicyjnie (bo z kolorami mam problem ), więc nie wiem czy dobrym tropem podążam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png ostrica.PNG (375,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: png iris.PNG (403,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: png mauve.PNG (417,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: png uva.PNG (415,5 KB, 8 załadowań)
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 10:47   #2853
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Daj sobie czas, nie musisz od razu wszystkiego zmieniać od podstaw, tylko dlatego, że kilka lasek z wizażu wyraziło własną opinię na podstawie kilku zdjęć. Najczęściej potrzeba dłuższego czasu, żeby się odnaleźć w typologii i kolorystyce. Trzeba dużo mierzyć, porównywać i zastanawiać się, dlaczego coś pasuje czy nie. Czy chodzi o kolor, rodzaj tkaniny, krój, rozmiar, ozdoby i wzory (lub ich brak)? Chodzi o znalezienie tego "wspólnego mianownika", co jest korzystne, a co zupełnie niewskazane dla naszego typu. Tylko to trzeba regularnie ćwiczyć, bo po sobie wiem, że samo się (niestety) nie zrobi...


[...]


Pytam dlatego, że przeglądałam sobie ostatnio kanał Zophii Stylistki i doszłam do wniosku, że ona niezależnie od tego, co by na siebie nie założyła, zawsze wygląda jak milion dolarów. Wiem, ona jest styliską więc to w jej przypadku nic zaskakującego , jednak zaczęłam się zastanawiać, czy nie powinnam brać TYLKO te rzeczy, o których mogę powiedzieć: to jest MEGA! Bo ja chyba zbyt często kupuję też na tej zasadzie: "a, zostawię to sobie", czyli takie 7-8 na 10 możliwych punktów. Może jestem zbyt niecierpliwa i za szybko się poddaję? Może cały sekret polega właśnie na tym, żeby mieć mniej tych ciuchów, ale aby każdy z nich to była prawdziwa perełka i wielkie WOW?

Dzieki SoftClassic za uspakajajācy glos rozsadku. Nikt zwykel nie chce slyszec "daj sobie czas" ale z mojego doswiadczenia z dieta, sportem i cala reszta zycia wiem ze to zwykle najlepsza rada.



Wiecie, jak studiowalam to mialam duzo czasu zeby sie bawic ubraniami i przebierac jak cos nie wygladalo ok. Do tego wiele z nich szylam sobie sama, wiec lezaly idealnie. Zbieralam wieczne komplementy, kilka razy dostawalam propozycje ze ktos kupi cala moja garderobe - wiec mysle ze mi to szlo niezle. Ale potem dopadlo mnie dorosle zabiegane zycie. Do tego mysle ze zmienila mi sie sylwetka, a na pewno zmienily sie wymagania jakie mam wobec stroju (zwiazane z praca no i powiedzmy sobie szczerze bycia bardziej dorosla osoba).


Moja garderoba stala sie chaotyczna, ale jakby ktos chcial to moglby ja podzielic na pewnie trzy rozne osoby. Potem zaczelam sie czesto przeprowadzac i to dodatkowo skomplikowalo sprawe.


Dlatego wlasnie marzy mi sie taka szafa, o ktorej pisze SoftClassic, w ktorej wszystko pasuje i wszystko jest wow. Zebym nie musiala sie rano (ani wieczorem) glowic i przebierac. Bo na to zwyczajnie nie mam czasu. Musialabym obciac kolejne pol godziny snu a na to sobie juz pozwolic nie moge, bo potem jestem do niczego w pracy.


I w zasadzie mam pod nosem przyklad takiej szafy. Moj facet nie tylko doskonale wie ktore kolory sa jego i za nic nie przymierzy nawet czegos innego, ale jeszcze ma juz taka swiadomosc w czym mu dobrze a w czym nie, ze nie ma ani jednego ciucha w ktorym nie chodzi. A cala jego szafa miesci sie w duza walizke.



Myslalam ze analiza kolorystyczna i Kibbe pomoze mi w osiagnieciu czegos podobnego


No i pokazalam mu w niedziele te wszystkie szminki i jemu sie najbardziej podobaja wszystkie nalezace do lata, no i podobala mu sie tez Rebel. A poniewaz widzial mnie na zywo to kurcze moze cos w tym jest? Takze nie jestem ani odrobine madrzejsza

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie zdjęcia na sobie. Jak mierzę coś nowego, to zawsze z kilkoma różnymi rzeczami, które już mam. Z reguły staram się stworzyć cały outfit razem z butami i okryciem wierzchnim. Daje mi to punkt odniesienia w jak wielu kombinacjach mogłabym zastosować nowy ciuch.

Zdjęcia są bezlitosne i to jest zaleta w tym przypadku, zwłaszcza jak się nie ma zbytnio wyrobionego gustu.
Jest to może i upierdliwa metoda, trzeba się sporo przebierać, ale w ten sposób wyrabiam sobie też gust, a to jest długotrwały proces. Wcześniej nie tylko ubierałam się w rzeczy nie dla mojego typu, ale też w ogóle nie umiałam łączyć ciuchów i tworzyłam dziwaczne stylówki, w których każda sztuka była z innej parafii. Teraz już potrafię określić, co i dlaczego jest nie tak i co by można ewentualnie wymienić.



Wow, to naprawde ma szanse dzialac. Ja sie czesto lapie ze w lustrze mi sie podoba a na zdjeciach widze mankamenty. Mysle ze teraz sprobuje Twojego sposobu.

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-01-13 o 10:52
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 11:26   #2854
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Teraz spojrzałam na komputerze na te czapki i to jest ten Ostrica i Iris? W sumie nie wiem czy bym wybrała dla siebie (jako dla DA) akurat ten odcień fioletu jak Iris... Ja bym raczej poszła w klimaty takie jak Mauve i Uva, ale to tak czysto intuicyjnie (bo z kolorami mam problem ), więc nie wiem czy dobrym tropem podążam
To są raczej kolory dla zimowych typów, więc na Twoim miejscu szukałabym raczej jakiegoś bordo czy innej ciemnej czerwieni.
Co do kolorów, o które pytałaś wcześniej - jeżeli leżały dobrze, to po prostu były twarzowe
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 11:34   #2855
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87498973]To są raczej kolory dla zimowych typów, więc na Twoim miejscu szukałabym raczej jakiegoś bordo czy innej ciemnej czerwieni.
Co do kolorów, o które pytałaś wcześniej - jeżeli leżały dobrze, to po prostu były twarzowe[/QUOTE]
No tak, ale ja szukam jakiegoś fioletu, który byłby dla DA, a ten Iris, który wymieniła susabee dla mnie byłby raczej zbyt żywy i krzykliwy. Wydaje mi się, że ta czapka Mauve jest w takim odcieniu jaki jest w palecie z Barwy Urody dla Ciemnej Jesieni?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png mauve.PNG (417,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg darkautumn222.jpg (97,8 KB, 12 załadowań)
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 11:41   #2856
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87498053]
Lojra - najlepsza paleta jest na blogu Vampierza, Barwy Urody.[/QUOTE]

Ja z kolei w ogóle nie potrafię zrobić użytku z tych palet z malusimi kółeczkami, gdzie ledwo widać kolor

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dlatego wlasnie marzy mi sie taka szafa, o ktorej pisze SoftClassic, w ktorej wszystko pasuje i wszystko jest wow. Zebym nie musiala sie rano (ani wieczorem) glowic i przebierac. Bo na to zwyczajnie nie mam czasu. Musialabym obciac kolejne pol godziny snu a na to sobie juz pozwolic nie moge, bo potem jestem do niczego w pracy.

(...)

Wow, to naprawde ma szanse dzialac. Ja sie czesto lapie ze w lustrze mi sie podoba a na zdjeciach widze mankamenty. Mysle ze teraz sprobuje Twojego sposobu.
Dlatego właśnie metoda obfotografowania nowych ciuchów i tworzenia połączeń daje kontrolę nad szafą. Skoro wiem (po zdjęciach) co z czym najlepiej pasuje, to nie potrzebuję potem przed wyjściem kilka razy się przebierać i oglądać efekt w lustrze. Zresztą ja rano nie mam na takie rzeczy czasu i zawsze wieczorem szykuję zestaw na następny dzień, ale to nigdy nie trwa pół godziny.

Oczywiście może być nierealne stworzenie szafy, w której absolutnie wszystko do wszystkiego pasuje z takich powodów jak np nie każda długość spodni pasuje do każdych butów, nie każda góra do każdej spódnicy, mieszanie różnych kategorii ubrań nie zawsze jest możliwe np klasycznie elegnacki płaszcz może dać się zestawić ze sportowymi butami (jeszcze zależy jakimi), ale z plecakiem już nie bardzo.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-01-13 o 11:42
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 11:56   #2857
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
No tak, ale ja szukam jakiegoś fioletu, który byłby dla DA, a ten Iris, który wymieniła susabee dla mnie byłby raczej zbyt żywy i krzykliwy. Wydaje mi się, że ta czapka Mauve jest w takim odcieniu jaki jest w palecie z Barwy Urody dla Ciemnej Jesieni?
Nie no, racja - to jest kolor z palety Ciemnej Jesieni.
Część kolorów dla Ciemnej Jesieni wypada dość żywo.
W zasadzie mogłabyś wypróbować obydwa cieplejsze fiolety - tę jaśniejszą i tę ciemniejszą.
Najjaśniejsza czapka z prezentowanych i najciemniejsza ogółem (ciemny chłodny fiolet) już nie należą do palety Ciemnej Jesieni.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-01-13 o 12:00
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 12:28   #2858
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja z kolei w ogóle nie potrafię zrobić użytku z tych palet z malusimi kółeczkami, gdzie ledwo widać kolor

Dlatego właśnie metoda obfotografowania nowych ciuchów i tworzenia połączeń daje kontrolę nad szafą. Skoro wiem (po zdjęciach) co z czym najlepiej pasuje, to nie potrzebuję potem przed wyjściem kilka razy się przebierać i oglądać efekt w lustrze. Zresztą ja rano nie mam na takie rzeczy czasu i zawsze wieczorem szykuję zestaw na następny dzień, ale to nigdy nie trwa pół godziny.

Oczywiście może być nierealne stworzenie szafy, w której absolutnie wszystko do wszystkiego pasuje z takich powodów jak np nie każda długość spodni pasuje do każdych butów, nie każda góra do każdej spódnicy, mieszanie różnych kategorii ubrań nie zawsze jest możliwe np klasycznie elegnacki płaszcz może dać się zestawić ze sportowymi butami (jeszcze zależy jakimi), ale z plecakiem już nie bardzo.

Dzieki ze sie podzielilas swoja metoda, bo to niby oczywiste ze jak sie tak bedzie robic przez pewien czas to da najlepszy rezultat, ale jak przeczytal̥am to taka Eureka


Jedyny problem to taki, ze musze sie wyposazyc w rozsadnej wielkosci lustro w nowym mieszkaniu (to ktore mam teraz na szafie jest za waskie


A wracajac do Kibbe: myslicie ze porōwnanie np. zakietu z dwurzedowym zapieciem i poduszkami (DC) oraz takiego miekkiego wiazanego w pasie (DC) mogl̥oby dac odpowiedz? Jakie jeszcze ubrania byscie zestawily ze soba zeby rozroznic te dwa typy?

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87499107]Nie no, racja - to jest kolor z palety Ciemnej Jesieni.
Część kolorów dla Ciemnej Jesieni wypada dość żywo.
W zasadzie mogłabyś wypróbować obydwa cieplejsze fiolety - tę jaśniejszą i tę ciemniejszą.
Najjaśniejsza czapka z prezentowanych i najciemniejsza ogółem (ciemny chłodny fiolet) już nie należą do palety Ciemnej Jesieni.[/QUOTE]


Tak patrze na te czapki i dochodze do wniosku ze ja to mam chyba ogolny problem z odroznianiem barw cieplych od zimnych :brzyda l:
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 12:36   #2859
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Tak patrze na te czapki i dochodze do wniosku ze ja to mam chyba ogolny problem z odroznianiem barw cieplych od zimnych :brzyda l:
Też mam z tym największy problem np. ten kolor, no w życiu bym nie powiedziała, że to ciepły odcień, a na to wygląda skoro jest w jesiennej palecie?IMG_20200113_133430.jpg



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 12:40   #2860
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Też mam z tym największy problem np. ten kolor, no w życiu bym nie powiedziała, że to ciepły odcień, a na to wygląda skoro jest w jesiennej palecie?Załącznik 7703854



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kurczę jak teraz patrzę to wyglada ze to jest kolor mojego smokingu w którym doktorat broniłam. Ale wczoraj na niego patrzyłam w domu i zastanawiałam się jak by się miał mieć do tej ciemnej jesieni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-01-13 o 13:16 Powód: pomylka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 12:50   #2861
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Też mam z tym największy problem np. ten kolor, no w życiu bym nie powiedziała, że to ciepły odcień, a na to wygląda skoro jest w jesiennej palecie?Załącznik 7703854



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciemna Jesień to kolory raczej ciepłe, więc chłodniejsze tonacje mogą się pojawić. Generalnie chodzi o to, że kolory Ciemnej Jesieni są przyciemnione.
Jak porównasz niebieskości ze swojej palety do błękitów z palety Głębokiej Zimy, to zobaczysz, że są ocieplone względem błękitów zimowych (mają domieszkę żółtego pigmentu).
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 13:27   #2862
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dzieki ze sie podzielilas swoja metoda, bo to niby oczywiste ze jak sie tak bedzie robic przez pewien czas to da najlepszy rezultat, ale jak przeczytal̥am to taka Eureka


Jedyny problem to taki, ze musze sie wyposazyc w rozsadnej wielkosci lustro w nowym mieszkaniu (to ktore mam teraz na szafie jest za waskie
Do robienia zdjęć nie jest potrzebne lustro, a nawet może zniekształcić całokształt. Na zdjęciu w lustrze to ja w ciuchach naturalowych mogę dobrze wyjść, podczas gdy na normalnym ujęciu wyglądam jak bezdomna.

Żeby zrobić zdjęcie sylwetki z właściwej perspektywy potrzebne jest to, co większość ludzi w domu ma czyli parapet, telefon lub aparat z samowyzwalaczem i jakaś godzinka w miarę jasnego światła dziennego.


Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A wracajac do Kibbe: myslicie ze porōwnanie np. zakietu z dwurzedowym zapieciem i poduszkami (DC) oraz takiego miekkiego wiazanego w pasie (DC) mogl̥oby dac odpowiedz? Jakie jeszcze ubrania byscie zestawily ze soba zeby rozroznic te dwa typy?
Tego typu bluzki KLIK.
Wzory dla SD KLIK KLIKi DC KLIK są całkiem inne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:34   #2863
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Do robienia zdjęć nie jest potrzebne lustro, a nawet może zniekształcić całokształt. Na zdjęciu w lustrze to ja w ciuchach naturalowych mogę dobrze wyjść, podczas gdy na normalnym ujęciu wyglądam jak bezdomna.
Żeby zrobić zdjęcie sylwetki z właściwej perspektywy potrzebne jest to, co większość ludzi w domu ma czyli parapet, telefon lub aparat z samowyzwalaczem i jakaś godzinka w miarę jasnego światła dziennego.
Tego typu bluzki KLIK.
Wzory dla SD KLIK KLIKi DC KLIK są całkiem inne.

Jesli chodzi o zdjecia jestes kopalna wiedzy co i jak.


A z tymi bluzkami to mnie zaskoczyl̥aś: czyli nie tyle krōj co wzōr bedzie decydujacy?
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:36   #2864
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A są jakieś wzory dla czystego D? Bo jakoś nie mogłam się dopatrzeć.
Zresztą odkąd zrobiłam czystkę, nie kupuję wzorzystych ubrań. Jakoś lepiej się czuję w gładkich.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:45   #2865
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o zdjecia jestes kopalna wiedzy co i jak.


A z tymi bluzkami to mnie zaskoczylĚĽaś: czyli nie tyle krōj co wzōr bedzie decydujacy?
Niekoniecznie, pewnie zależy od tego, na ile mocny jest wzór.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87499444]A są jakieś wzory dla czystego D? Bo jakoś nie mogłam się dopatrzeć.
Zresztą odkąd zrobiłam czystkę, nie kupuję wzorzystych ubrań. Jakoś lepiej się czuję w gładkich.[/QUOTE]

Takie KLIK KLIK
Widać po nich dlaczego niektórzy twierdzą, że FG to mały D, bo część tych wzorów z powodzeniem pasowałaby także FG.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-01-13 o 13:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:47   #2866
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, pewnie zależy od tego, na ile mocny jest wzór.



Takie KLIK KLIK. Widać po nich dlaczego niektórzy twierdzą, że FG to mały D, bo część tych wzorów z powodzeniem pasowałaby także FG.
Prawdę mówiąc, te wzory przede wszystkim widziałabym u Gamine i Flamboyant Gamine.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:51   #2867
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87499490]Prawdę mówiąc, te wzory przede wszystkim widziałabym u Gamine i Flamboyant Gamine.[/QUOTE]

One wpisują się w opis Kibbe: bold, geometric, stripes, zigzacs, asymetrics, irregular shapes, bold color combinations and high-contrast blends.
Gamine ma raczej small geometrics a FG mix opposing prints.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-01-13 o 13:53
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 13:53   #2868
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
One wpisują się w opis Kibbe: bold, geometric, stripes, zigzacs, asymetrics, irregular shapes, bold color combinations and high-contrast blends.
Wysokie kontrasty to przede wszystkim grupa G.
Ja nie wiem, czy w ogóle jakieś wzory są D niezbędne. Jak tak obserwuję propozycje, to przeważają rzeczy gładkie i monochromatyczne zestawienia.
We wzorach sama wyglądam poprawnie, ale nie powiedziałabym, żeby nadzwyczajnie dobrze.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-01-13 o 13:57
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 14:00   #2869
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87499518]Wysokie kontrasty to przede wszystkim grupa G.
Ja nie wiem, czy w ogóle jakieś wzory są D niezbędne. Jak tak obserwuję propozycje, to przeważają rzeczy gładkie i monochromatyczne zestawienia.
We wzorach sama wyglądam poprawnie, ale nie powiedziałabym, żeby nadzwyczajnie dobrze.[/QUOTE]

Wg mnie wzory to tylko dodatek a nie mus, ale można się nimi nieźle oszpecić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 14:08   #2870
InaczejNie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Witajcie Zastanawiam się nad odcieniem podkładu Estee Lauder Double Wear . Dawniej używałam podkładów z "podrzędnych" marek ze skąpym wyborem odcienia. Wówczas decydowałam się na naturalny badz tez beige. Pozniej przez dłuższy czas byl astor perfect stay w odcieniu Golden beige. Gdy zaczął byc wycofywany przerzuciłam sie na Loreal Infaillible 140 również Golden beige. Jaki kolor powinnam wybrać by byl odpowiedni dla mnie??
InaczejNie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 18:41   #2871
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87499309]Ciemna Jesień to kolory raczej ciepłe, więc chłodniejsze tonacje mogą się pojawić. Generalnie chodzi o to, że kolory Ciemnej Jesieni są przyciemnione.
Jak porównasz niebieskości ze swojej palety do błękitów z palety Głębokiej Zimy, to zobaczysz, że są ocieplone względem błękitów zimowych (mają domieszkę żółtego pigmentu).[/QUOTE]

Faktycznie, jak patrzę na zestawienie tych dwóch palet koło siebie to zimowe niebieskości są widocznie zimniejsze.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Kurczę jak teraz patrzę to wyglada ze to jest kolor mojego smokingu w którym doktorat broniłam. Ale wczoraj na niego patrzyłam w domu i zastanawiałam się jak by się miał mieć do tej ciemnej jesieni
Akurat ten kolor widzę też niemal identyczny w palecie DW, więc to raczej oodcień z tych ogólnie twarzowych (jak kiedyś omawiany tu petrol)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 82648313_778114919351915_3591539691154833408_n.jpg (104,2 KB, 14 załadowań)
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 18:57   #2872
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Faktycznie, jak patrzę na zestawienie tych dwóch palet koło siebie to zimowe niebieskości są widocznie zimniejsze.







Akurat ten kolor widzę też niemal identyczny w palecie DW, więc to raczej oodcień z tych ogólnie twarzowych (jak kiedyś omawiany tu petrol)


Ja to sobie chyba podrukuje większość tych palet i jak kiedyś znowu będę miała wolny weekend to przejrzę szafę, zobaczę w czym mi najlepiej. A potem spróbuje to przyporządkować do palety.

Ale wiecie co, czytając Wasze dyskusje i dyskutując z Wami dowiedziałam się więcej niż z 10 blogów. Ja to jednak uczę się tylko w praktyce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:13   #2873
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Faktycznie, jak patrzę na zestawienie tych dwóch palet koło siebie to zimowe niebieskości są widocznie zimniejsze.



Akurat ten kolor widzę też niemal identyczny w palecie DW, więc to raczej oodcień z tych ogólnie twarzowych (jak kiedyś omawiany tu petrol)
Zaznaczyłam najbardziej zbliżone do siebie kolory na obu paletach. Jest ich dość dużo, dlatego te typy są do siebie tak podobne (petrol czyli ciemny turkus, ciemne czerwienie, fiolety, czerń, głęboki róż).
Niby Jesień od Zimy najlepiej odróżnić po braku "lodowych" kolorów, ale znalazł się na niej jeden z jaśniejszych kolorów mocno zbliżony po jasnego zimowego.
Kolory zimowe są też czystsze, jednak z porównaniu z innymi Zimami widać, że są tak "ledwo"czyste - przytłumia je przyciemnienie czernią i leciutka domieszka brązowego pigemtu (pozostalość po Jesieni). No i Zima to również wyraźniejsze kontrasty - im bardziej czyste kolory, tym większy kontrast między nimi. Głęboka Jesień toleruje większe kontrasty niż pozostałe Jesienie, ale raczej nie powinna w oparciu o nie tworzyć stroju.
Widać te różnice na podstawie krajobrazów odzwierciedlających kolorystykę typów ciemnych. Zimowy krajobraz jest wyrazistszy, klarowniejszy, dostrzeżesz więcej szczegółów niż na jesiennym.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-01-13 o 19:21
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:17   #2874
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Takie KLIK KLIK
Widać po nich dlaczego niektórzy twierdzą, że FG to mały D, bo część tych wzorów z powodzeniem pasowałaby także FG.
Fajne te wzory...kurczę chciałabym, aby mi wyszło FG, podoba mi się to

A czy ten sweter jest w stylu FG?
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:19   #2875
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Fajne te wzory...kurczę chciałabym, aby mi wyszło FG, podoba mi się to

A czy ten sweter jest w stylu FG?
Tak, ale dla Ciebie zbyt kontrastowy - powyżej wyjaśniam, dlaczego
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:26   #2876
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87500562]Tak, ale dla Ciebie zbyt kontrastowy - powyżej wyjaśniam, dlaczego[/QUOTE]Oki, już powoli ogarniam te zawiłości Kibbe, jest coraz lepiej

Chociaż wydaje mi się, że spoko w nim wyglądam zwłaszcza teraz, gdy jestem bardzo blada i mam większy kontrast na twarzy niż latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:30   #2877
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87500542]Zimowy krajobraz jest wyrazistszy, klarowniejszy, dostrzeżesz więcej szczegółów niż na jesiennym.[/QUOTE]

To zimowe zdjęcie służy mi za tapetę w laptopie Chciałabym być jakąś zimą, ale bardzo w to wątpię.

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Fajne te wzory...kurczę chciałabym, aby mi wyszło FG, podoba mi się to

A czy ten sweter jest w stylu FG?
Tak, mógłby być dla FG, chociaż przypuszczam, że na mnie ten golf byłby trochę za luźny. Niedawno mierzyłam sukienkę z takim wzorem i wyglądam w niej nie za ciekawie, a nie rozumiem czemu. Może to wina tych rękawów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka pepita.jpg (73,0 KB, 22 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:35   #2878
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Oki, już powoli ogarniam te zawiłości Kibbe, jest coraz lepiej

Chociaż wydaje mi się, że spoko w nim wyglądam zwłaszcza teraz, gdy jestem bardzo blada i mam większy kontrast na twarzy niż latem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, ale w dalszym ciągu Twoja kolorystyka jest jesienna. Lepiej jakbyś rozejrzała się raczej za takimi wzorami:
https://www.pinterest.co.uk/pin/816558976173197068/
https://www.pinterest.co.uk/pin/199495458481916917/
https://www.pinterest.co.uk/pin/522487994269663263/
chimay - Zimą co druga osoba chciałaby być, tak sądzę

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-01-13 o 19:36
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:47   #2879
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Tylko nie krata, nie cierpię jej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-13, 19:51   #2880
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87498102]Dzięki Chyba za blada ta SA jednak dla mnie, chociaż makijaż oczu i ust tutaj bardziej mi pasuje.


edit. W paletach SS i SA brakuje mi właśnie pomarańczowych i łososiowych kolorów, w których dosyć dobrze wyglądam, ale nie są wiodące w mojej szafie.[/QUOTE]


SSu w takim razie bym odrzuciła na Twoim miejscu. Pisałaś też o brązach - zgaszone lato w większości odcieni wygląda bardzo źle (ja wręcz fatalnie).
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.