Izotek- mój dziennik. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-24, 13:58   #361
hopsey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Izotek- mój dziennik.

ponad rok od zakończenia kuracji i prawie dwa lata od rozpoczęcia.

Jest ok. Raz na jakiś czas coś się pojawi, ale do przeżycia.
Zdrowie ok.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!
hopsey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 23:32   #362
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Wiem, wiem i będę się powtarzać ale potrzebuję informacji od OSÓB, KTÓRE to zrobiły a nie od osób, które czytały ulotki i tak im lekarz mówił. Czy któraś z Was któryś z Was opalał się biorąc izotek? Nawet niechcący i jest mi w stanie powiedzieć jakie są efekty uboczne. Chcę wylecieć zagranicę i chcę mniej więcej dowiedzieć się jak to będzie. Nie mówię o usilnym opalaniu ale czasami o wyjściu na spacer z filtrem. Dlatego pytam o efekty uboczne. Z góry dziękuje za odpowiedź.
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 08:30   #363
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez desireflowers Pokaż wiadomość
Wiem, wiem i będę się powtarzać ale potrzebuję informacji od OSÓB, KTÓRE to zrobiły a nie od osób, które czytały ulotki i tak im lekarz mówił. Czy któraś z Was któryś z Was opalał się biorąc izotek? Nawet niechcący i jest mi w stanie powiedzieć jakie są efekty uboczne. Chcę wylecieć zagranicę i chcę mniej więcej dowiedzieć się jak to będzie. Nie mówię o usilnym opalaniu ale czasami o wyjściu na spacer z filtrem. Dlatego pytam o efekty uboczne. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Byłam w Hiszpanii podczas kuracji lekiem i podczas pobytu lekarz zalecił by nie brać leków (tydzień przerwy), wysokie filtry plus ochrona twarzy np. kapeluszem. Obecnie wyjście np. na rower w słoneczny dzień kończy się wzmożoną wysypką na dłoniach i bardziej czerwoną buzią...nie wyobrażam sobie całe wakacje zamknąć się w domu, ale opalać się nie zamierzam...
MickY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 12:53   #364
krzysiekkk123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Bralem lek 4 miesiace i pytanie czy miesiac po odstawieniu moge isc na oczyszczanie do kosmetyczki?
krzysiekkk123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 14:22   #365
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez krzysiekkk123 Pokaż wiadomość
Bralem lek 4 miesiace i pytanie czy miesiac po odstawieniu moge isc na oczyszczanie do kosmetyczki?
a po co ci oczyszczanie? po izoteku powinieneś mieć ładna, czystą od niedoskonałości cenrę - takie jest założenie leczenia
Chyba że masz nawrót to wtedy najpierw udałabym się do dermatologa
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 17:49   #366
krzysiekkk123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Własnie szczerze przez te 4 miesiace nic nie pomogł,dlatego moje pytanie czy po nie tak dlugim czasie przyjmowania oczyszczanie po miesiacu od zakonczenia nie skonczy sie czyms złym?
krzysiekkk123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:57   #367
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez krzysiekkk123 Pokaż wiadomość
Własnie szczerze przez te 4 miesiace nic nie pomogł,dlatego moje pytanie czy po nie tak dlugim czasie przyjmowania oczyszczanie po miesiacu od zakonczenia nie skonczy sie czyms złym?
czas leczenie nie ma takiego dużego znaczenia jak skumulowana dawka na kg masy ciał - 120-150mg/kg

być może nie przyjąłeś całej zalecanej dawki, stąd trądzik niewyleczony, poza tym są osoby, które dopiero po 6 miesiącach widzą rezultat leczenia
__________________
Kuracja Izotekiem

Edytowane przez KarolaKr
Czas edycji: 2016-06-30 o 18:58
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 15:56   #368
krzysiekkk123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek- mój dziennik.

nie przyjalem poniewaz nic nie pomagalo a zdrowie bylo coraz gorsze az w koncu wylądowałem w szpitalu ,więc powtarzam pytanie czy miesiac po odlozeniu przy czterech brania mogę udac sie na oczyszczanie? Skora nie jest jakas strasznie sucha
krzysiekkk123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 21:12   #369
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez krzysiekkk123 Pokaż wiadomość
nie przyjalem poniewaz nic nie pomagalo a zdrowie bylo coraz gorsze az w koncu wylądowałem w szpitalu ,więc powtarzam pytanie czy miesiac po odlozeniu przy czterech brania mogę udac sie na oczyszczanie? Skora nie jest jakas strasznie sucha
Oczyszczalnie? W sensie manualne? Ja bym nie poszla, to wciąż bardzo ryzykowne. Twoja skora jest cienka, moze to grozic bliznami i trwalymi sladami

CZY KTOS Z WAS MA PROBLEM Z ROZSZERZONYMI PORAMI PRZEZ IZOTEK? Przed braniem tego leku nogdy nie miałam otwartych porów. Jak sie tego pozbyc?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 13:38   #370
desireflowers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 78
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Jestem 3 tydzien w Hiszpanii i chodzę na plaże i opalam sie i pływałam jeżdzę rowerem gram w tenisa i moja skóra nigdy nie była w tak dobrym stanie jak przedtem. Sucha skóra znikła. Pryszczy nie ma. Jest ładna. Lekko opalona. Nic na niej nie ma. Nie pojawia sie nic nowego. Lekarz powiedział ze nie ma przewieskqzan do opalania sie jeżeli twoja skóra na ciele nie ma wyprysków lub blizn po nich oczywiście z filtrem conajmniej 30. Pozdrawiam
desireflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:24   #371
Renata899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja teraz będę zaczynała brać izotek. Trzymajcie za mnie kciuki bo to już dla mnie jedyny ratunek. Wcześniej nic mi nie pomagało i tylko narobiłam sobie niepotrzebnych blizn :-(
Renata899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 23:00   #372
pleasek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Renata899 Pokaż wiadomość
Ja teraz będę zaczynała brać izotek. Trzymajcie za mnie kciuki bo to już dla mnie jedyny ratunek. Wcześniej nic mi nie pomagało i tylko narobiłam sobie niepotrzebnych blizn :-(
Będzie dobrze
pleasek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 13:11   #373
kokoa
Raczkowanie
 
Avatar kokoa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 70
GG do kokoa
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Ja biore co ciekawe 10mg dziennie tylko od początku kuracji aknenormin. Mam tradzik cystowy wiec jest bardzo uporczywy . Wielkie gule na żuchwie i lini szczeki. Mija mi pierwszy miesiąc kuracji. Zero poprawy a nawet nowe odstające gule . Lekarz kolejny miesiąc też dał mi 10mg chociaz wyniki mam dobre. Czy wogole taka dawka leku moze wyleczyc tradzik cystowy?
kokoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 09:31   #374
Dermatolozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Izotek, 60 kapsulek. 90 zl. Już nie potrzebuję.
Dermatolozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 15:17   #375
ewelinab1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej bardzo pilnie potrzebuje Izoteku, bo dopiero 29 sierpnia mam wizytę, a opakowanie kończy mi się już za 10 dni kupię od razu. Bardzo proszę o kontakt.
ewelinab1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 00:50   #376
wiwianka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cześć wszystkim
Jestem nowa na wizażu, chciałam się podzielić z wami moją historią dotyczącą trądziku.
Mam go od 12 roku życia, aktualnie mam 20 lat,więc trochę czasu już minęło z tym ch0lerstwem...
Próbowałam wszelkich maści, leków, tetralysalu, w końcu zdecydowałam się na Izotek...
Biorę go od 21 października 2015 roku, czyli już 10 miesięcy. Moja dawka to 20 mg przy wadze 65 kg
Moje skutki uboczne to:
Pierwszy miesiąc: bóle głowy, mięśni, stawów, senność, okropna suchość warg, ogólne zmęczenie, twarz- lekki wysyp, cienka skóra, ściągnięcie skóry. Włosy przestały się przetłuszczać. Na dłoniach i rękach suche placki.
Drugi i 3-ci mięsiąc: wciąż bóle głowy( ale rzadziej) , mięśni i stawów ( nieraz bardzo uciążliwe i bolesne ), senność, lekka depresyjność, oczywiście suchość warg, zmęczenie, suchość ramion, wysuszone spojówki nosa, brak nawilżenia oczu, suche włosy, na twarzy poprawa, wciąż delikatna, podatna na urazy skóra, ciężko gojące się syfki.
4- ty i 5- ty miesiąc: skóra wygląda normalnie, bardzo dużo przebarwień, zaczerwienienie, może 3 malutkie syfki, wciąż bóle stawów, raz w tygodniu ból głowy, nieznośnie suchy nos oraz oczy i usta...
6, 7, 8 miesiąc: nie wiem kiedy mi to zleciało... kiedy skóra wygląda z makijażem na gładką już się tak nie myśli o tej terapii wciąż przebarwienia duże, zaczerwienienie, bardzo skóra podatna na najmniejszy uraz, dotknięcie, skóra jak papier cieniutka. Już spokój z suchym nosem, ale usta ciągle masakra.... Z suchością ciała już się przyzwyczaiłam, włosy suche ale to na plus- odpowiednia pielęgnacja i piękne zdrowe lśniące włosy( przynajmniej nie tłuste jak zawsze) wciąż bóle stawów ze 3 razy w tyg, 2 razy w tyg ból głowy.
9 i 10 miesiąc: bóle głowy 1 x w tyg, stawowe ze 3x, twarz gładka, przebarwienia znacząco się poprawiły, mniejsze pory na policzkach, czoło idealne, czasami mały syfek wyskoczy... Wielki problem z zajadami...

Podsumowując: Byle do grudnia... wtedy kończę kurację

Kosmetyki których używałam przez całą kurację:

Makijaż zmywam płynem micelarnym od garniera.
1-3 miesiąc: najpierw mydło allepo 12-15% stężenie oleju laurowego, potem cetaphil do mycia ta wersja micelarna jakaś taka nawilżająca, krem physiogel nawilżający mocno- to na noc, na dzień cetaphil ultra nawilżający.
4-10 miesiąc: mydło allepo 12-15% stężenie oleju laurowego, krem na noc i na dzień cetaphil ten co wcześniej.

Pomadki testowane przez cały okres leczenia: blisex med- spoko, dawał radę, ale po jakimś czasie przyzwyczajenie, neutrogena- słabo, carmex- spoko na jakiś czas, to samo co blistex, regenerum- spodziewałam się cudu, gorszy niż blistex( który był najlepszy swego czasu), i teraz testuje nivea zwykła w sztyfcie... i chyba najlepsza w miare te usta wyglądają jak posmaruje 10 x dziennie

No i tyle... Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem
Powodzenia przy leczeniu... i cierpliwości.
wiwianka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 17:10   #377
dwudziestkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość

CZY KTOS Z WAS MA PROBLEM Z ROZSZERZONYMI PORAMI PRZEZ IZOTEK? Przed braniem tego leku nogdy nie miałam otwartych porów. Jak sie tego pozbyc?
też nigdy wcześniej nie miałam tego problemu, a teraz są bardzo rozszerzone
dwudziestkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 14:46   #378
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Oczyszczalnie? W sensie manualne? Ja bym nie poszla, to wciąż bardzo ryzykowne. Twoja skora jest cienka, moze to grozic bliznami i trwalymi sladami

CZY KTOS Z WAS MA PROBLEM Z ROZSZERZONYMI PORAMI PRZEZ IZOTEK? Przed braniem tego leku nogdy nie miałam otwartych porów. Jak sie tego pozbyc?
Allesi i jak Twoje leczenie? Bo mamy podobny problem i waham się nad rozpoczęciem kuracji... Też mam trądzik po odstawieniu tabletek choć wcześniej nigdy go nie miałam i nie zaczęłam brać tabletek ze względu na pryszcze. Boje się pogorszenia... i tego, że izotek nie pomoże a tylko pogorszy sprawę. Mam czas do wtorku na podjęcie decyzji...

Edytowane przez Natalia041
Czas edycji: 2016-08-31 o 14:47
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 11:34   #379
TenderHeartedGirl
Raczkowanie
 
Avatar TenderHeartedGirl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cześć dziewczyny Czy jest tu ktoś kto przeszedł kurację izotekiem dawno temu? Ja swoją skończyłam w maju 2010r, czyli minęło juz trochę ponad 6 lat. Przez większość tego czasu było ok, tzn po kuracji miałam długo okropne zaczerwienienia i przebarwienia na twarzy (miałam bardzo uporczywy trądzik), więc choć wszystko było już gładko, myślę, że nie przesadzę mówiąc, że efekt zdrowej skóry przyszedł dopiero po około roku od zakończenia kuracji. Wcześniej i tak bez podkładu ani rusz. Wtedy bardzo żałowałam, że nie zdecydowałam się na kurację wcześniej, ale bałam się efektów ubocznych, a wtedy nie był to jeszcze lek popularny tak jak teraz. Potem było już dobrze, choć jakieś pojedyncze niewielkie zmiany się pojawiały. Niestety przez cały ten czas mam bardzo suchą skórę i mimo stosowania różnych kremów nawilżających bardzo ciężko to powstrzymać, a najgorzej jest zimą, kiedy wręcz mam na buzi suche płatki. Mimo tego nigdy nie żałowałam kuracji i na pewno zrobiłabym to jeszcze raz. Niestety właśnie teraz, czyli po około 6 latach sytuacja zaczęła się pogarszać. Zaczęło się od zmian na brodzie (bardzo małe pryszcze z białymi głowkami), roszerzone pory na nosie i wągry. Ale ostatnio zaczęłam się już bardziej niepokoić, bo pojawiają się takie jakby grudki (zaskórniki podskórne) właśnie na brodzie i linii rzuchwy, a nawet wchodzą na policzki (od strony uszu). Nie wygląda to jeszcze bardzo źle, ale zaczynam się niepokoić, że trądzik wraca... Na wizytę u dermatologa muszę niestety poczekać, ale zastanawiam się jak to jest u Was? Zaobserwowałyście u siebie nawroty? Co potem? Druga kuracja czy raczej coś łagodniejszego?
TenderHeartedGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-07, 12:44   #380
Fraya
Przyczajenie
 
Avatar Fraya
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cześć

Można przyłączyć się do dyskusji?
To moje drugie podejście do Izoteku

Postanowiłam prowadzić dziennik. Podsyłam link:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651
__________________
Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie - dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

Zwalczam trądzik! -- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65035651

Ponownie na Wizażu
Fraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 15:56   #381
ada_mmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej, hej, ktoś z Was wciąż walczy? Jestem ciekawa Waszych zmagań, bo sama jestem po 4 tabletce i jak na razie nie widzę ani wysypu, ani suchości, jednym słowem zero zmian. Mam bardzo niską dawkę, bo 20mg w systemie 1, 1, 0 (dwa dni łykam, trzeciego przerwa), a masę ciała wcale nie małą, bo mimo szczupłej budowy 182cm robi swoje, także nie wiem czy u mnie kuracja nie będzie trwała duuuużo dłużej:confused :
I jeszcze pytanko - Czy ktoś z Was leczył izotekiem nie typowy młodzieńczy trądzik, a "kaszkę" (zaskórniki zamknięte?)na twarzy?
ada_mmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 18:35   #382
Monika1_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witam.



Mam pytanie, moze ktoś tutaj kiedys zajrzy, bo szukam pewnego wyjaśnienia i rozwiania watpliwości.



Chodzi o to, że mąż przyjmował kiedys izotretynoine. Trądzik wyleczony. Od dwoch lat staramy sie o dziecko. Tzn. staraliśmy, bo po kilku procedurach in vitro i braku zarodków zrezygnowaliśmy. Plemniki nie maja zdolności zapłodnienia, sa bardzo slabe, ruchliwość, morfologia wszystko. W badaniu wyszło , ze jest 0% prawidłowych. Jesteśmy przebadani. Teraz szukam przyczyny... Chciałabym sie tylko zapytać moze kiedys ktoś sie tu pojawi kto przyjmował i ma problemy z płodnością... Żeby chociaz wiedzieć co sie moglo wydarzyć, ze obecnie u 25-latka takie wyniki i pożegnanie sie z szansa na bycie tata...



Wiem, ze na ulotce jest napisane co innego, studiowałam ja kilka razy, ale wiadomo, ze rożnie to bywa... Jakby ktoś cos kiedyś to dawajcie znac ...



Strona wyświetla sie jako jedna z pierwszych w internecie dlatego pomyslałam, ze napisze.



Pozdrawiam. Trądzik był bardzo poważny i terapia pomogła jako jedyna, tyle dodam w samym temacie.
Monika1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 01:42   #383
supersong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 35
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hej hej!

Ja dzisiaj przyjęłam pierwszą dawkę, także więc nie jesteś sama

U mnie od razu "z grubej rury" bo 40 mg, obawiam się trochę efektów ubocznych, zwłaszcza bólu stawów bo za 2 tyg jadę nad Morskie Oko pierwszy raz w życiu i nie chcę się zawracać w połowie
supersong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 10:59   #384
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez supersong Pokaż wiadomość
Hej hej!

Ja dzisiaj przyjęłam pierwszą dawkę, także więc nie jesteś sama

U mnie od razu "z grubej rury" bo 40 mg, obawiam się trochę efektów ubocznych, zwłaszcza bólu stawów bo za 2 tyg jadę nad Morskie Oko pierwszy raz w życiu i nie chcę się zawracać w połowie
Ja mam już izotek wykupiony od kilku dni, jutro wyjeżdżam do Zakopanego i również wybieram się nad Morskie Oko dlatego wstrzymałam się z rozpoczęciem kuracji
Wolę wyjazd mieć spokojny i dopiero po powrocie rozpocząć leczenie
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 11:48   #385
roxcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cześć, prześledziłam cały dziennik dot Izoteku Od poniedziałku przyjmuje retinoidy ale w postaci Aknenorminu, codzienna dawka 20mg, dzisiaj jest czwarty dzień.
Na dzień dzisiejszy brak skutków po za bólem głowy, który podejrzewam jest spowodowany tym lekiem. Od początku nawilżam swoją twarz i usta mam nadzieje, że będzie w porządku.
Powodzenia!
roxcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 12:47   #386
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Monika1_ Pokaż wiadomość
Witam.



Mam pytanie, moze ktoś tutaj kiedys zajrzy, bo szukam pewnego wyjaśnienia i rozwiania watpliwości.



Chodzi o to, że mąż przyjmował kiedys izotretynoine. Trądzik wyleczony. Od dwoch lat staramy sie o dziecko. Tzn. staraliśmy, bo po kilku procedurach in vitro i braku zarodków zrezygnowaliśmy. Plemniki nie maja zdolności zapłodnienia, sa bardzo slabe, ruchliwość, morfologia wszystko. W badaniu wyszło , ze jest 0% prawidłowych. Jesteśmy przebadani. Teraz szukam przyczyny... Chciałabym sie tylko zapytać moze kiedys ktoś sie tu pojawi kto przyjmował i ma problemy z płodnością... Żeby chociaz wiedzieć co sie moglo wydarzyć, ze obecnie u 25-latka takie wyniki i pożegnanie sie z szansa na bycie tata...



Wiem, ze na ulotce jest napisane co innego, studiowałam ja kilka razy, ale wiadomo, ze rożnie to bywa... Jakby ktoś cos kiedyś to dawajcie znac ...



Strona wyświetla sie jako jedna z pierwszych w internecie dlatego pomyslałam, ze napisze.



Pozdrawiam. Trądzik był bardzo poważny i terapia pomogła jako jedyna, tyle dodam w samym temacie.
Hej.Wg tego badania z 2015 roku,izo nie wpływa negatywnie na męską płodność a wręcz przeciwnie:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26653640
Jednak w mojej osobistej opinii,ponieważ dokładny mechanizm działania leku oraz jego wszystkie skutki uboczne,nie są aktualnie znane całkowicie,sądzę iż może istnieć jakieś prawdopodobieństwo,że jest to spowodowane izo.Nie jestem lekarzem,wiec to tylko moja osobista opinia,nie uważam również izo za totalne zło,bo zdaje sobie sprawę,że są ludzie dla których jest to jedyny środek,który może pomóc,ale jest tak dużo niejasności wokól tego leku,iż chyba nie można naprawdę w jego przypadku niczego wykluczać

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-09-29 o 12:51
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 22:41   #387
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Izotek- mój dziennik.

ada_mmm - to dopiero początek. Zdziwiłabym się gdyby faktycznie jakieś efekty już były, cierpliwości u mnie wizualna poprawa nastąpiła po 2 tygodniach, później było nieco gorzej (brak postępów, nie było gorzej niż przed kuracją), a po miesiącu jest już widocznie lepiej. Niektórzy na efekty czekają miesiącami.
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 09:52   #388
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek- mój dziennik.

A ja cały czas przyglądam się mojej cerze i zastanawiam się, czy Izotek zwalczy również tą okropną kaszkę i zapchane pory
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 15:14   #389
ada_mmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Mi dermatolog przepisała Izotek właśnie na zaskórniki zamknięte/kaszkę na twarzy i powiedziała, ze to mi da piękną cerę. Bardzo chcę w to wierzyć i nie mogę się doczekać końca leczenia 😌
ada_mmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 15:09   #390
supersong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 35
Dot.: Izotek- mój dziennik.

U mnie problem z trądzikiem zaczął się stosunkowo niedawno temu. Obecnie mam 21 lat, a coś zaczęło się psuć dokładnie rok temu w lipcu. Najpierw lewy policzek - podskórne gule, które goiły się parę miesięcy, a w czasie gojenia poprzednich wychodziły kolejne. Potem to już z górki, bo przeszło na drugi policzek i brodę oraz żuchwę. Na czole nie jest tak tragicznie, ale wszędzie jest ta cholerna KASZKA

Obecnie 6 dzień kuracji, mam tylko wyschnięte usta i skóra mniej się przetłuszcza, a po umyciu żelem do twarzy jest nieprzyjemnie ściągnięta.. chyba czas na zmianę kosmetyków

Trochę też pobolewa mnie wątroba, ale przy każdych lekach tak mam, dlatego przy następnej wizycie (pod koniec miesiąca) poproszę o jakąś delikatną osłonkę

A jak tam u Was dziewczyny? Odczuwacie już jakąś różnicę?
supersong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 18:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.