Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-05, 12:00   #811
kornelia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia doświadczenia, tylko pomyślenia, jak działa dane zabezpieczenie. Prezerwatywa jest zabezpieczeniem mechanicznym - zatrzymuje spermę w środku, więc czemu w zależności od Twojego cyklu miałaby czasem nie działać?
Jak używałam prezerwatyw, to zawsze, nawet jak zachciało nam się w pierwszy dzień okresu. Dzień cyklu nie ma nic do rzeczy. Nie chcę dziecka = używam prezerwatywy. Gdyby mi było wszystko jedno = to czasem pewnie bym nie użyła.
Zakładam, że Tobie nie jest obojętne, więc stosuj za każdym razem prezerwatywę i nie będziesz w ciąży.
Chodzi o to że gdyby coś się stało z prezerwatywą, to żeby to się stało w dni niepłodne co dodatkowo będzie zabezpieczeniem.
kornelia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 12:12   #812
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
Chodzi o to że gdyby coś się stało z prezerwatywą, to żeby to się stało w dni niepłodne co dodatkowo będzie zabezpieczeniem.
Ale zrozum, że ostatnie dni przed miesiączką wcale nie muszą być niepłodne, nawet jeśli miesiączkujesz jak z zegarem atomowym w ręku. Owulacja może się przesuwać i tylko stosując obserwację objawowo-termiczną, możesz być pewna, kiedy ją masz i kiedy wypadają dni płodne/niepłodne. Ale taka obserwację stosuje sie raczej, gdy CHCE się zajść w ciążę. Gdy się nie chce, stosuje się prezerwatywy. Niezależnie od dnia cyklu.
Oczywiście możesz wariować i łykać tabletki, stosować prezerwatywy, płyn plemnikobójczy i stosunek przerywany na raz, ale chyba nie o to chodzi.


Doedukuj się.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 17:46   #813
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Popieram koleżanki wyżej. Jeśli to nie troll, to weź te szklankę wody zamiast...
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 19:53   #814
kasior2701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć dziewczyny,
miesiączkuje raczej regularnie, mniej więcej 30-dniowe cykle. Po 4 dniach od spodziewanej miesiączki, zamiast krwawienia pojawiło się skąpe, brązowe plamienie, które utrzymuje się już 3 dzień. Zrobiłam już 3 testy ciążowe i każdy wyszedł negatywny. Jak myślicie, czy mogę wykluczyć ciążę czy jednak pozostaje jakieś prawdopodobieństwo? Wizytę u ginekologa mam w przyszłym tygodniu.
kasior2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:08   #815
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasior2701 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
miesiączkuje raczej regularnie, mniej więcej 30-dniowe cykle. Po 4 dniach od spodziewanej miesiączki, zamiast krwawienia pojawiło się skąpe, brązowe plamienie, które utrzymuje się już 3 dzień. Zrobiłam już 3 testy ciążowe i każdy wyszedł negatywny. Jak myślicie, czy mogę wykluczyć ciążę czy jednak pozostaje jakieś prawdopodobieństwo? Wizytę u ginekologa mam w przyszłym tygodniu.
A współżyłaś w tym cyklu bez zabezpieczenia?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:14   #816
kasior2701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A współżyłaś w tym cyklu bez zabezpieczenia?
Tak, zdarzyło się, ale bez finału. Ogólnie nie stresuje się ciążą, ale czy aż 3 testy mogą się mylić?
kasior2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:22   #817
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasior2701 Pokaż wiadomość
Tak, zdarzyło się, ale bez finału. Ogólnie nie stresuje się ciążą, ale czy aż 3 testy mogą się mylić?
Idź na betę, jeśli chcesz mieć pewność.
Mało prawdopodobne, żeby 3 testy się myliły, ale i takie historie się zdarzają.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 12:16   #818
Coldstone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny, biore tabletki antykoncepcyjne ponad 3 miesiace. W ostatnia sobote bylam na imprezie z partnerem, przed wyjsciem uprawialismy seks(konczyl w srodku) a tabletke wzielam jak zwykle o 20:30. Okolo 1:15/30 wymiotowalam. Sytuacja powatarzala sie w kolko do godziny 9.Wtedy zwatpilam i dla bezpieczenstwa wzielam jeszcze jedna tabletke z zapasowego a nastepna jak zwykle o 20:30. Dodam ze w sobote mialm dopiero 6 dzien cyklu czyli prawdopodobnosc na ciaze najwieksza. I troche sie boje czy czasem przez te godziny od 1 do 9 nie doszlo do zaplodnienia z wczesniejszego stosunku.

Jestem lekka paranoiczka dlatego strasznie sie boje. Przez nastepne 3 dni czulam sie slabo ale to pewnie glownie dlatego ze w 100% oproznilam zoladek i brakowalo mi elektrolitow magnezu itp.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

A no i dodam ze oczywiscie przez nastepne 7 dni od niedzieli jesli uprawiamy seks to z dodatkowym zabezpieczeniem
Coldstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:25   #819
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Coldstone Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, biore tabletki antykoncepcyjne ponad 3 miesiace. W ostatnia sobote bylam na imprezie z partnerem, przed wyjsciem uprawialismy seks(konczyl w srodku) a tabletke wzielam jak zwykle o 20:30. Okolo 1:15/30 wymiotowalam. Sytuacja powatarzala sie w kolko do godziny 9.Wtedy zwatpilam i dla bezpieczenstwa wzielam jeszcze jedna tabletke z zapasowego a nastepna jak zwykle o 20:30. Dodam ze w sobote mialm dopiero 6 dzien cyklu czyli prawdopodobnosc na ciaze najwieksza. I troche sie boje czy czasem przez te godziny od 1 do 9 nie doszlo do zaplodnienia z wczesniejszego stosunku.

Jestem lekka paranoiczka dlatego strasznie sie boje. Przez nastepne 3 dni czulam sie slabo ale to pewnie glownie dlatego ze w 100% oproznilam zoladek i brakowalo mi elektrolitow magnezu itp.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

A no i dodam ze oczywiscie przez nastepne 7 dni od niedzieli jesli uprawiamy seks to z dodatkowym zabezpieczeniem
Już pytałaś o to na forum i dostałaś odpowiedź
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 13:17   #820
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Coldstone Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, biore tabletki antykoncepcyjne ponad 3 miesiace. W ostatnia sobote bylam na imprezie z partnerem, przed wyjsciem uprawialismy seks(konczyl w srodku) a tabletke wzielam jak zwykle o 20:30. Okolo 1:15/30 wymiotowalam. Sytuacja powatarzala sie w kolko do godziny 9.Wtedy zwatpilam i dla bezpieczenstwa wzielam jeszcze jedna tabletke z zapasowego a nastepna jak zwykle o 20:30. Dodam ze w sobote mialm dopiero 6 dzien cyklu czyli prawdopodobnosc na ciaze najwieksza. I troche sie boje czy czasem przez te godziny od 1 do 9 nie doszlo do zaplodnienia z wczesniejszego stosunku.

Jestem lekka paranoiczka dlatego strasznie sie boje. Przez nastepne 3 dni czulam sie slabo ale to pewnie glownie dlatego ze w 100% oproznilam zoladek i brakowalo mi elektrolitow magnezu itp.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

A no i dodam ze oczywiscie przez nastepne 7 dni od niedzieli jesli uprawiamy seks to z dodatkowym zabezpieczeniem
Zamiast tabletek anty (nawet nie wiesz jak działają!) zacznij łykać witaminę C.
Ale wyłacznie lewoskrętną.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:05   #821
Coldstone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

No wlasnie na moim profilu nie ma sladu o tym ze zamiescilam juz cos takiego i myslalam z ejakis blad systemu i nie dodalo. Nie moge nigdzie tego znalezc niestety

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Skad ta wrogosc.... ladnie grzecznie pytam, nie jestem wulgarna i prosze o odpowiedz
Coldstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 17:58   #822
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Coldstone Pokaż wiadomość
No wlasnie na moim profilu nie ma sladu o tym ze zamiescilam juz cos takiego i myslalam z ejakis blad systemu i nie dodalo. Nie moge nigdzie tego znalezc niestety

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Skad ta wrogosc.... ladnie grzecznie pytam, nie jestem wulgarna i prosze o odpowiedz
Po prostu pamiętam, że odpisywałam już na to pytanie.
Więc powtórzę.
Po takim czasie tabletki nie było już w żołądku, więc jej nie miałaś jak zwymiotować. Nie było potrzeby brania kolejnej rano. Jesteś zabezpieczona.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 19:10   #823
AasMonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny ostatnio miesiączke miałam 28.08 i skończyła mi się 1.09 a 2.09 wspolzylam z chłopakiem bez zabezpieczenia do końca. Czy jest możliwość, że zaszlam w ciążę czy raczej nie ma szans ?
AasMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 19:25   #824
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez AasMonika Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatnio miesiączke miałam 28.08 i skończyła mi się 1.09 a 2.09 wspolzylam z chłopakiem bez zabezpieczenia do końca. Czy jest możliwość, że zaszlam w ciążę czy raczej nie ma szans ?
Bez wiedzy jak długie sa Twoje cykle i kiedy wystepuje owulacja, czyli bez chociażby mierzenia temperatury to odpowiedz brzmi 50/50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 21:35   #825
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez AasMonika Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatnio miesiączke miałam 28.08 i skończyła mi się 1.09 a 2.09 wspolzylam z chłopakiem bez zabezpieczenia do końca. Czy jest możliwość, że zaszlam w ciążę czy raczej nie ma szans ?
Jeśli masz krótkie cykle, to tak, jest taka możliwość.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 15:13   #826
AasMonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny a jak szybko mogła pojawić się jakieś objawy ? 2.09 współżyłam z chłopakiem do końca a teraz często chodzę do łazienki siku i nie mam apetytu. Wcześniej jadłam sporo a teraz dosłownie jedzenie np śniadanie przez gardło nie chce mi przejść, nie mam apetytu. Co o tym myślicie ? To jest w ogóle możliwe ? Czy za wcześnie na jakieś objawy ?
AasMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 15:18   #827
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę jeśli współżycie bez zabezpieczenia.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 15:18   #828
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez AasMonika Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak szybko mogła pojawić się jakieś objawy ? 2.09 współżyłam z chłopakiem do końca a teraz często chodzę do łazienki siku i nie mam apetytu. Wcześniej jadłam sporo a teraz dosłownie jedzenie np śniadanie przez gardło nie chce mi przejść, nie mam apetytu. Co o tym myślicie ? To jest w ogóle możliwe ? Czy za wcześnie na jakieś objawy ?
Bez przesady Takie objawy po 8 dniach nie są możliwe. Po prostu dużo pijesz albo masz zapalenie pęcherza i dlatego siusiasz.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 15:20   #829
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez AasMonika Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak szybko mogła pojawić się jakieś objawy ? 2.09 współżyłam z chłopakiem do końca a teraz często chodzę do łazienki siku i nie mam apetytu. Wcześniej jadłam sporo a teraz dosłownie jedzenie np śniadanie przez gardło nie chce mi przejść, nie mam apetytu. Co o tym myślicie ? To jest w ogóle możliwe ? Czy za wcześnie na jakieś objawy ?
za wcześnie na takie objawy. Pierwszym objawem ciąży jest brak spodziewanej miesiączki.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 15:52   #830
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
za wcześnie na takie objawy. Pierwszym objawem ciąży jest brak spodziewanej miesiączki.
Dokładnie tak.
Inne wynikają z tego, że już się zaczęłaś nakręcać i wymyślasz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 08:02   #831
poola0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

J

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Czy jest mozliwe, ze przez picie siemienia lnianego opoznia mi się okres? Podobno zawiera w sobie jakies odpowiedniki hormonow, zaczęlam pić juz po okresie i teraz kolejny mi się mocno spóznia. Wspolzycie było zawsze z zabezpieczeniem, ale zaczynam wariowac, czy np prezerwatywa nie byla uszkodzona, albo zsunięta, ale to raczej byloby wyczuwalne...
poola0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 19:49   #832
weronika_m5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny,
używam nuvaring od paru miesięcy. 29 sierpnia trochę się rozchorowałam i przez 3 dni z rzędu brałam paracetamol.
29.08-2 tabletki
30.08-4 tabletki
31.08-2 tabletki.
w poniedziałek 4 września miałam stosunek, a parę dni po nim przeczytałam w internecie (na papilotach i innych takich), że paracetamol zażywany w dawce większej niż dozwolona dziennie osłabia działanie antykoncepcji. Dozwolona dzienna dawka to 6 tabletek dziennie, więc ani razu jej nie przekroczyłam, jednak nie ma informacji, czy ten paracetamol można brać tylko przez jeden dzień, czy to jest 6 tabletek na dzień.
w piątek 08.09 gdy się dowiedziałam o tym nieszczęsnym paracetamolu, obeszłam chyba z 7 aptek w moim mieście pytając, czy to prawda (w ulotce nie ma ani słowa o paracetamolu). W każdej powiedziano mi, że nie mam się czym martwić, w większości farmaceuci w ogóle nie słyszeli, że paracetamol wpływa na nuvaing, w niektórych powiedzieli że musiałabym go zjeść nie wiadomo ile..w każdym razie uspokajali, mówiąc że tabletka po jest niepotrzebna.
Jednak stresowałam się, więc obdzwoniłam kilku ginekologów, jednego odwiedziłam. Każdy powiedział, że branie tabletki po jest bez sensu, bo to za mała dawka tego leku, że paracetamol nie wpływa, plus że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzową.
Jednak cały czas jestem zestresowana - okres mam mieć w sobotę, a nie myślę o niczym innym. Gdyby tabletka po była nadal bez recepty, to po prostu bym ją wzięła, ale każdy lekarz mówił, że to niepotrzebne.
Macie jakieś informacje, doświadczenia w tej kwestii? Skoro nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzowa i omija układ pokarmowy, to dlaczego nie można przy nim stosować antybiotyków i innych leków?? Pomocy!!
weronika_m5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 19:58   #833
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez poola0101 Pokaż wiadomość
J

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Czy jest mozliwe, ze przez picie siemienia lnianego opoznia mi się okres? Podobno zawiera w sobie jakies odpowiedniki hormonow, zaczęlam pić juz po okresie i teraz kolejny mi się mocno spóznia. Wspolzycie było zawsze z zabezpieczeniem, ale zaczynam wariowac, czy np prezerwatywa nie byla uszkodzona, albo zsunięta, ale to raczej byloby wyczuwalne...
Piłam siemię lniane i nie wpłynęło mi to na długość cykli. Jak miała długie tak miałam. Jak się zabezpieczasz to nie panikuj.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 20:22   #834
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez weronika_m5 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
używam nuvaring od paru miesięcy. 29 sierpnia trochę się rozchorowałam i przez 3 dni z rzędu brałam paracetamol.
29.08-2 tabletki
30.08-4 tabletki
31.08-2 tabletki.
w poniedziałek 4 września miałam stosunek, a parę dni po nim przeczytałam w internecie (na papilotach i innych takich), że paracetamol zażywany w dawce większej niż dozwolona dziennie osłabia działanie antykoncepcji. Dozwolona dzienna dawka to 6 tabletek dziennie, więc ani razu jej nie przekroczyłam, jednak nie ma informacji, czy ten paracetamol można brać tylko przez jeden dzień, czy to jest 6 tabletek na dzień.
w piątek 08.09 gdy się dowiedziałam o tym nieszczęsnym paracetamolu, obeszłam chyba z 7 aptek w moim mieście pytając, czy to prawda (w ulotce nie ma ani słowa o paracetamolu). W każdej powiedziano mi, że nie mam się czym martwić, w większości farmaceuci w ogóle nie słyszeli, że paracetamol wpływa na nuvaing, w niektórych powiedzieli że musiałabym go zjeść nie wiadomo ile..w każdym razie uspokajali, mówiąc że tabletka po jest niepotrzebna.
Jednak stresowałam się, więc obdzwoniłam kilku ginekologów, jednego odwiedziłam. Każdy powiedział, że branie tabletki po jest bez sensu, bo to za mała dawka tego leku, że paracetamol nie wpływa, plus że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzową.
Jednak cały czas jestem zestresowana - okres mam mieć w sobotę, a nie myślę o niczym innym. Gdyby tabletka po była nadal bez recepty, to po prostu bym ją wzięła, ale każdy lekarz mówił, że to niepotrzebne.
Macie jakieś informacje, doświadczenia w tej kwestii? Skoro nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzowa i omija układ pokarmowy, to dlaczego nie można przy nim stosować antybiotyków i innych leków?? Pomocy!!
Ale co chcesz usłyszeć, dziewczyno?
Skoro nie uwierzyłaś farmaceutom i ginekologom, to na jakiej podstawie masz uwierzyć komuś z forum?
Ja Ci powiem jedno - jak dla mnie jesteś w ciąży. Po paracetamolu podobno rodzą się trojaczki, więc zbieraj na wyprawkę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 20:23   #835
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez weronika_m5 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
używam nuvaring od paru miesięcy. 29 sierpnia trochę się rozchorowałam i przez 3 dni z rzędu brałam paracetamol.
29.08-2 tabletki
30.08-4 tabletki
31.08-2 tabletki.
w poniedziałek 4 września miałam stosunek, a parę dni po nim przeczytałam w internecie (na papilotach i innych takich), że paracetamol zażywany w dawce większej niż dozwolona dziennie osłabia działanie antykoncepcji. Dozwolona dzienna dawka to 6 tabletek dziennie, więc ani razu jej nie przekroczyłam, jednak nie ma informacji, czy ten paracetamol można brać tylko przez jeden dzień, czy to jest 6 tabletek na dzień.
w piątek 08.09 gdy się dowiedziałam o tym nieszczęsnym paracetamolu, obeszłam chyba z 7 aptek w moim mieście pytając, czy to prawda (w ulotce nie ma ani słowa o paracetamolu). W każdej powiedziano mi, że nie mam się czym martwić, w większości farmaceuci w ogóle nie słyszeli, że paracetamol wpływa na nuvaing, w niektórych powiedzieli że musiałabym go zjeść nie wiadomo ile..w każdym razie uspokajali, mówiąc że tabletka po jest niepotrzebna.
Jednak stresowałam się, więc obdzwoniłam kilku ginekologów, jednego odwiedziłam. Każdy powiedział, że branie tabletki po jest bez sensu, bo to za mała dawka tego leku, że paracetamol nie wpływa, plus że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzową.
Jednak cały czas jestem zestresowana - okres mam mieć w sobotę, a nie myślę o niczym innym. Gdyby tabletka po była nadal bez recepty, to po prostu bym ją wzięła, ale każdy lekarz mówił, że to niepotrzebne.
Macie jakieś informacje, doświadczenia w tej kwestii? Skoro nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzowa i omija układ pokarmowy, to dlaczego nie można przy nim stosować antybiotyków i innych leków?? Pomocy!!
Wyluzuj... To chore co robisz. Nie bedziesz w ciąży.
I dziwne, że nie ufasz ludziom, którzy studiowali medycynę i farmację, tylko babom w necie. Bardzo nielogiczne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 20:23   #836
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Piłam siemię lniane i nie wpłynęło mi to na długość cykli. Jak miała długie tak miałam. Jak się zabezpieczasz to nie panikuj.

Też kiedyś piłam siemię i nie wpływało na cykl.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 23:24   #837
weronika_m5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

dzieki za odpowiedz dziewczyny

Jeszcze jedno...ze stresu przeglądam internety i już mi głupoty przychodzą do głowy, ale wolę się zapytać.
Po wyjęciu poprzedniego krążka zapomniałam go wyrzucić jak zawsze, tylko z pośpiechu włożyłam do kieszeni spodni od piżamy...
to było jakiś miesiąc temu, po wyjęciu dostałam miesiączkę, teraz mam umieszczony nowy krążek.
Jednak przez ten tydzień przerwy i przez ten czas z obecnym krążkiem zdarzyło mi się parę razy spać w tych spodniach od piżamy...czy to możliwe, że hormony przeszły przez barierę materiał - skóra...itd? Wiem, że to głupie, ale przez skórę w końcu działają plastry antykoncepcyjne... Nie pomyślałabym, że ten zużyty ring w piżamie ma jakieś znaczenie - wywaliłam go jakiś tydzień temu, ale dziś przeglądając internet przeczytałam, że krążek wydziela coś do środowiska i trzeba go zawsze wyrzucać...
błagam dziewczyny, oświećcie mnie, bo już dostaję na głowę. pomysł z przenikaniem hormonów wydawał mi się absurdalny, ale teraz już sama nie wiem..
pozdrawiam
weronika_m5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 06:04   #838
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Piżamę się pierze.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 06:24   #839
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez weronika_m5 Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz dziewczyny

Jeszcze jedno...ze stresu przeglądam internety i już mi głupoty przychodzą do głowy, ale wolę się zapytać.
Po wyjęciu poprzedniego krążka zapomniałam go wyrzucić jak zawsze, tylko z pośpiechu włożyłam do kieszeni spodni od piżamy...
to było jakiś miesiąc temu, po wyjęciu dostałam miesiączkę, teraz mam umieszczony nowy krążek.
Jednak przez ten tydzień przerwy i przez ten czas z obecnym krążkiem zdarzyło mi się parę razy spać w tych spodniach od piżamy...czy to możliwe, że hormony przeszły przez barierę materiał - skóra...itd? Wiem, że to głupie, ale przez skórę w końcu działają plastry antykoncepcyjne... Nie pomyślałabym, że ten zużyty ring w piżamie ma jakieś znaczenie - wywaliłam go jakiś tydzień temu, ale dziś przeglądając internet przeczytałam, że krążek wydziela coś do środowiska i trzeba go zawsze wyrzucać...
błagam dziewczyny, oświećcie mnie, bo już dostaję na głowę. pomysł z przenikaniem hormonów wydawał mi się absurdalny, ale teraz już sama nie wiem..
pozdrawiam
Nie wierzę w to co czytam. Powtórzę: tak chore, co robisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 06:49   #840
Ziaja89
Raczkowanie
 
Avatar Ziaja89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć dziewczyny



Jakie są wasze doświadczenia? Robiłam dziś test, wynik pozytywny. Szok, bo od 6 lat się staramy. Co sądzicie o moim wyniku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170912_064320.jpg (59,0 KB, 82 załadowań)
__________________
"Trwaj chwilo,
jesteś piękna"!
Ziaja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.