Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 23:03   #991
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny, a macie przy hashimoto normalną miesiączkę?
Moja zanikła, od pół roku mam jedynie maleńkie plamienia
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 10:36   #992
PaniFruzia
Przyczajenie
 
Avatar PaniFruzia
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie przy hashimoto normalną miesiączkę?
Moja zanikła, od pół roku mam jedynie maleńkie plamienia
U mnie Hashimoto wykryto 3 lata temu i w kwestii cyklu nic się nie zmieniło :P Miesiączki jak w zegarku, zwykle idealnie trzydniowe, co mnie trochę dziwi gdy moje znajome mówią, że ich potrafi trwać nawet tydzień
PaniFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 12:34   #993
gianna
Wtajemniczenie
 
Avatar gianna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 268
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

U mnie też regularna.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

gianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 18:03   #994
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Witam

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
pytam, bo sama nie moge się zebrać i zacząć więcej ruszać a jak już się zbiorę to potem umieram po jakimś czasie....
ćwiczyłaś coś przed Hashi, czy zaczełaś w Hashi? ja przed nic, teraz jak próbuje to jest masakra...
Przepraszam, że tak się wtrące ale może znajdź aktywność, która Ci podpasuje wtedy to będzie przyjemność

Ostatnio zaczęły mi bardzo wypadać włosy i teraz skojarzyłam, że to może być wina hashi i tak wpadam poczytać co tam radzicie na to

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie przy hashimoto normalną miesiączkę?
Moja zanikła, od pół roku mam jedynie maleńkie plamienia
Normalna, regularna. Endo nie pytał jaka jest u Ciebie?
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 09:33   #995
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Hej znacie jakiegoś endokrynologa w Lublinie, który nie odeśle mnie do domu z TSH 4? Muszę się wybrać, bo mam wynik USG (obniżona echogeniczność tarczycy, małe torbielki, ziarnista o charakterze przewlekłego zapalenia, mała w stosunku do normy itd) generalnie Pani dr radiolog powiedziała, że wygląda na Hashimoto, ale mam zrobić wszystkie badania (tsh, ft3 i 4, anty tpo, anty tg) przy czym robiłam tsh ok dwa miesiące temu i było 4... a wiem, że często lekarze to olewają.

Chciałabym szybko pójść na te badania i zapisać się już do dobrego endokrynologa, który rozumie, że przy TSH 4 mogę czuć się fatalnie i zwróci na to uwagę.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 15:03   #996
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
Witam



Przepraszam, że tak się wtrące ale może znajdź aktywność, która Ci podpasuje wtedy to będzie przyjemność

Ostatnio zaczęły mi bardzo wypadać włosy i teraz skojarzyłam, że to może być wina hashi i tak wpadam poczytać co tam radzicie na to

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------



Normalna, regularna. Endo nie pytał jaka jest u Ciebie?
Mój Endo powiedział, że nieregularne miesiączki, a w moim przypadku zanik nie ma nic wspólnego z niedoczynnością i hashimoto... Trochę mam co do tego wątpliwości.. bo te problemy zaczęły się od kiedy zachorowałam.
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 15:35   #997
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

mój endo na każdej wizycie dopytuje jak miesiączka, czy regularna i czy wszystko z nią ok
na szczęście jest ok
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 21:24   #998
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny!
Zaczęłam czytać od początku, doszłam do 10 strony i stwierdziłam, że wolę się przywitać ;-)

Mam 38 lat, dwoje dzieci, młodsze 4 lata i w styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie Hashimoto - chyba się uaktywniło przy ciężkiej infekcji z wysoką gorączką zimą, po której długo nie mogłam dojść do siebie, najbardziej dokuczały mi kości i mięśnie, szyja, kark, żebra, klatka piersiowa.

W styczniu br zaraz zrobiłam badania i poleciałam do endokrynologa. Morfologia super, ale TSH wynosiło 6. Zalecił euthyrox 25 i selen. Na USG jeden płat tarczycy zniszczony, drugi ok.
Kolejna wizyta ok TSH ok 4 - zwiększona dawka do 37,5. I na tej dawce czułam się świetnie przez całe lato, biegałam, ćwiczyłam...

Aż do września, bo w połowie tego miesiąca znowu poczułam bóle kości, wahania nastroju, jestem płaczliwa, nastrój raz góra raz dół, senność, najbardziej dokuczają mi mięśnie rąk. W tym miesiącu (we wrześniu) miałam sporo stresów, niewyspania, nie brałam też selenu.

Lekarka na wizycie w październiku, TSH 1,8 - zwiększyła mi Euthyrox do - na zmianę 37,5 i 50. Biorę do dzisiaj, choć doszły bóle (niewielkie) głowy, nudności.
Jestem bardzo szczupła, klatka piersiowa, to w sumie taki kościec i może stąd te bóle mięśni, kości? Od tygodnia zwiększyłam sobie dawkę D3 do 2000.

Może ktoś postawić ,,diagnozę"? W najbliższy piątek idę do endo (trochę za wcześnie, ale muszę skonsultować te bóle kości.
Pozdrawiam wszystkie Hashimotki


A. Dodam jeszcze, że moja mama, poza niedoczynnością tarczycy i Hashomoto leczy się też na RZS (wszystko to może być dziedziczne). Czy te bóle kości mogę łączyć z RZS, czy to moja nadinterpretacja?

I jeszcze jedno pytanie - jak długo nowa dawka ,,robi porządek" w organizmie? Ile trwa przyzwyczajenie się organizmu do nowej dawki?

__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-11-10 o 23:00
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 21:33   #999
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 013
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Po nowej dawce badania robi się po upływie ok. 6 tygodni, a czasem po miesiącu już widać różnicę w tsh. Natomiast to, jakie mamy samopoczucie po nowej dawce jest sprawą bardzo indywidualną...
Na jesieni zwiększa się zazwyczaj zapotrzebowanie na hormon, może stąd Twoje kiepskie samopoczucie?
__________________

Absurdalna07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 22:47   #1000
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
Witam

Przepraszam, że tak się wtrące ale może znajdź aktywność, która Ci podpasuje wtedy to będzie przyjemność
nie ma za co przepraszać problem w tym że aktywność to zuo ale może się zmobilizuje w zimie na biegówki, jedyna aktywność jaka mi kiedykolwiek nie przeszkadzała, to chociaż może przy tym nie padnę

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Zaczęłam czytać od początku, doszłam do 10 strony i stwierdziłam, że wolę się przywitać ;-)

Mam 38 lat, dwoje dzieci, młodsze 4 lata i w styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie Hashimoto - chyba się uaktywniło przy ciężkiej infekcji z wysoką gorączką zimą, po której długo nie mogłam dojść do siebie, najbardziej dokuczały mi kości i mięśnie, szyja, kark, żebra, klatka piersiowa.

W styczniu br zaraz zrobiłam badania i poleciałam do endokrynologa. Morfologia super, ale TSH wynosiło 6. Zalecił euthyrox 25 i selen. Na USG jeden płat tarczycy zniszczony, drugi ok.
Kolejna wizyta ok TSH ok 4 - zwiększona dawka do 37,5. I na tej dawce czułam się świetnie przez całe lato, biegałam, ćwiczyłam...

Aż do września, bo w połowie tego miesiąca znowu poczułam bóle kości, wahania nastroju, jestem płaczliwa, nastrój raz góra raz dół, senność, najbardziej dokuczają mi mięśnie rąk. W tym miesiącu (we wrześniu) miałam sporo stresów, niewyspania, nie brałam też selenu.

Lekarka na wizycie w październiku, TSH 1,8 - zwiększyła mi Euthyrox do - na zmianę 37,5 i 50. Biorę do dzisiaj, choć doszły bóle (niewielkie) głowy, nudności.
Jestem bardzo szczupła, klatka piersiowa, to w sumie taki kościec i może stąd te bóle mięśni, kości? Od tygodnia zwiększyłam sobie dawkę D3 do 2000.

Może ktoś postawić ,,diagnozę"? W najbliższy piątek idę do endo (trochę za wcześnie, ale muszę skonsultować te bóle kości.
Pozdrawiam wszystkie Hashimotki


A. Dodam jeszcze, że moja mama, poza niedoczynnością tarczycy i Hashomoto leczy się też na RZS (wszystko to może być dziedziczne). Czy te bóle kości mogę łączyć z RZS, czy to moja nadinterpretacja?

I jeszcze jedno pytanie - jak długo nowa dawka ,,robi porządek" w organizmie? Ile trwa przyzwyczajenie się organizmu do nowej dawki?


hey
warto robić badanie po 4-6 tygodniach od zmienienia dawki. Czy poza TSH robisz jakieś badania (ft3, ft4)? Mi po zmianie dawki na wyższą poprawia się po okołu tygodnia, dwóch. Długość porpawy zależy od wielu czynników, ale jak zaczynają mi się jakieś cuda dziać lub standardowe objawy to idę zrobić badania - zwykle 2-6 miesięcy daję rade.

Jak masz Hashimoto i w dodatku w rodzinie RZS to niestety też to możesz mieć. Pytanie tylko czy Twoje objawy wynikają z zbyt niskiej dawki hormonu czy faktycznie innej choroby.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:34   #1001
gianna
Wtajemniczenie
 
Avatar gianna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 268
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A spotkałyście się z problemem obniżonego poziomu leukocytów przy Hashimoto?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

gianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 12:35   #1002
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Czy cierpi ktos na tym forum na inne choroby autoimmunologiczne poza hashimoto? Ja cierpie na luszczyce od dawna jeszcze przed hashi. Eksperymentuje troche z dieta i zauwazam korelacje miedzy tym co jem a ogniskami zapalnymi luszczycy, rowniez samopoczuciem. Obecnie jestem na diecie bezglutenowej i ogolnie bezzbozowej moze z wylaczeniem ryzu.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Zaczęłam czytać od początku, doszłam do 10 strony i stwierdziłam, że wolę się przywitać ;-)

Mam 38 lat, dwoje dzieci, młodsze 4 lata i w styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie Hashimoto - chyba się uaktywniło przy ciężkiej infekcji z wysoką gorączką zimą, po której długo nie mogłam dojść do siebie, najbardziej dokuczały mi kości i mięśnie, szyja, kark, żebra, klatka piersiowa.

W styczniu br zaraz zrobiłam badania i poleciałam do endokrynologa. Morfologia super, ale TSH wynosiło 6. Zalecił euthyrox 25 i selen. Na USG jeden płat tarczycy zniszczony, drugi ok.
Kolejna wizyta ok TSH ok 4 - zwiększona dawka do 37,5. I na tej dawce czułam się świetnie przez całe lato, biegałam, ćwiczyłam...

Aż do września, bo w połowie tego miesiąca znowu poczułam bóle kości, wahania nastroju, jestem płaczliwa, nastrój raz góra raz dół, senność, najbardziej dokuczają mi mięśnie rąk. W tym miesiącu (we wrześniu) miałam sporo stresów, niewyspania, nie brałam też selenu.

Lekarka na wizycie w październiku, TSH 1,8 - zwiększyła mi Euthyrox do - na zmianę 37,5 i 50. Biorę do dzisiaj, choć doszły bóle (niewielkie) głowy, nudności.
Jestem bardzo szczupła, klatka piersiowa, to w sumie taki kościec i może stąd te bóle mięśni, kości? Od tygodnia zwiększyłam sobie dawkę D3 do 2000.

Może ktoś postawić ,,diagnozę"? W najbliższy piątek idę do endo (trochę za wcześnie, ale muszę skonsultować te bóle kości.
Pozdrawiam wszystkie Hashimotki


A. o leczy się też na RZS (wszystko to może być dziedziczne). Czy te bóle kości mogę łączyć Dodam jeszcze, że moja mama, poza niedoczynnością tarczycy i Hashomotz RZS, czy to moja nadinterpretacja?

I jeszcze jedno pytanie - jak długo nowa dawka ,,robi porządek" w organizmie? Ile trwa przyzwyczajenie się organizmu do nowej dawki?

Zapalenie stawow czesto jest powiazane z Hashimoto jak rowniez z celiakia
Zastanow sie nad zmiana diety, sprawdz poziom vit.d, czesto slonce nie wystarcza, zwlaszcza przez pozostale 8 miesiecy w roku. Leki, ktorymi"lecza"hashi nie maja wiele wspolnego z leczeniem tylko regulowaniem pracy tarczycy, dlatego wiekszosc z nas zmuszona jest je lykac do konca zycia. Przeciwciala tarczycowe sa wytwarzane w twoim organizmie z nie do konca wiadomych powodow niszcza i powoduja zapalenie tarczycy. Te same przeciwciala moga wywolywac bole stawow i inne stany zapalne.
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 08:40   #1003
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny, czy była któraś z Was leczona, przy lekko podwyższonym TSH,ale fT3 i fT4 w normie? Bo ja się czuję fatalnie, ciągle bym spała, mam TSH 4,5 ale hormony tarczycy są ok i nie wiem czy lekarz powinien zapisać mi Euthyrox czy nie... a na nic innego moich objawów nie mogę zrzucić, bo jestem całkiem zdrowa i to się nie pojawiło od dziś. Mam tak ok 3 lat, przy czym wcześniej TSH było w granicach 3, a teraz 4,5 i czuję się dużo gorzej. Pomocy!
ps. antyTPO i antyTG ujemne, czyli podniesione tylko TSH.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:45   #1004
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie przy hashimoto normalną miesiączkę?
Moja zanikła, od pół roku mam jedynie maleńkie plamienia
Też tak miałam, że początkowo miałam okres co 27 dni, później wydłużyło mi się do 31 dni, był coraz słabszy. Ale nie wiem czy to wina Hashi czy czegoś innego
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 12:10   #1005
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 013
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy była któraś z Was leczona, przy lekko podwyższonym TSH,ale fT3 i fT4 w normie? Bo ja się czuję fatalnie, ciągle bym spała, mam TSH 4,5 ale hormony tarczycy są ok i nie wiem czy lekarz powinien zapisać mi Euthyrox czy nie... a na nic innego moich objawów nie mogę zrzucić, bo jestem całkiem zdrowa i to się nie pojawiło od dziś. Mam tak ok 3 lat, przy czym wcześniej TSH było w granicach 3, a teraz 4,5 i czuję się dużo gorzej. Pomocy!
ps. antyTPO i antyTG ujemne, czyli podniesione tylko TSH.
Podwyższone tsh przy ft4 i ft3 w normie to subkliniczna niedoczynność tarczycy i jak najbardziej powinno się ją leczyć. Ponadto przy tsh laboratoryjne normy są przestarzałe i obecnie uważa się, że kobiety w wieku rozrodczym powinny mieć tsh do 2, max. 2.5.
__________________

Absurdalna07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 21:59   #1006
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy była któraś z Was leczona, przy lekko podwyższonym TSH,ale fT3 i fT4 w normie? Bo ja się czuję fatalnie, ciągle bym spała, mam TSH 4,5 ale hormony tarczycy są ok i nie wiem czy lekarz powinien zapisać mi Euthyrox czy nie... a na nic innego moich objawów nie mogę zrzucić, bo jestem całkiem zdrowa i to się nie pojawiło od dziś. Mam tak ok 3 lat, przy czym wcześniej TSH było w granicach 3, a teraz 4,5 i czuję się dużo gorzej. Pomocy!

ps. antyTPO i antyTG ujemne, czyli podniesione tylko TSH.

Moje hormony tarczycy były w normie, blisko dolnej granicy ale w normie, TSH ok 2,5 byłam wrakiem człowieka, na podstawie tych badań i wywiadu oraz usg zdiagnozowano u mnie hashimoto. Nawet nie miałam wtedy podwyższonych przeciwciał ( które co prawda pojawiają sie od czasu do czasu)
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 12:30   #1007
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie przy hashimoto normalną miesiączkę?
Moja zanikła, od pół roku mam jedynie maleńkie plamienia
U mnie jest totalnie nieregularna...
I wygląda to tak:
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:39   #1008
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;49273298]U mnie jest totalnie nieregularna...
I wygląda to tak:[/QUOTE]


A ja pierwszy raz w życiu mam regularną tj, od kiedy sie leczę zniknął uciążliwy PMS a okres mam w miarę regularny. Wcześniej niegy nie wiedzialm kiedy sie pojawi.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 14:20   #1009
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny przy nieregularnych @ sprawdźcie sobie poziom prolaktyny, u mnie była mocno za wysoka. Zbyt wysoka prolaktyna blokuje owulację i mogą być nieregularne @.
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 18:31   #1010
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
Dziewczyny przy nieregularnych @ sprawdźcie sobie poziom prolaktyny, u mnie była mocno za wysoka. Zbyt wysoka prolaktyna blokuje owulację i mogą być nieregularne @.
Sprawdziłam i mam za wysoką też
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 18:55   #1011
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Jak miałam nieregularne @ tez sparwadzalam prolaktyne, zawsze była w normie...
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 12:54   #1012
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny,pozwolę sobie dołączyć do wątku.
Hashimoto mam stwierdzone od prawie 3 lat. Regularnie zażywam Euthyrox,dawki mi się zmieniają,zależnie od poziomu TSH. Sporo wiem o tej chorobie,ale powiedzcie mi z doświadczenia,jeśli takie macie-jak wygląda sytuacja z zajściem w ciążę? Pytam z ciekawości,bo czytałam trochę o tym w necie i opinie jak zwykle są rozmaite. Sama po sobie też wiem,że miałam takie sytuacje gdzie było ryzyko zajścia w ciążę,a jednak nie zaszłam. Zastanawiam się,czy to wina hashimoto(chociaż TSH mam w normie od dawna,okres przeważnie regularny) czy fizjologia po prostu. Jestem ciekawa niezmiernie waszych odpowiedzi
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 12:15   #1013
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,pozwolę sobie dołączyć do wątku.
Hashimoto mam stwierdzone od prawie 3 lat. Regularnie zażywam Euthyrox,dawki mi się zmieniają,zależnie od poziomu TSH. Sporo wiem o tej chorobie,ale powiedzcie mi z doświadczenia,jeśli takie macie-jak wygląda sytuacja z zajściem w ciążę? Pytam z ciekawości,bo czytałam trochę o tym w necie i opinie jak zwykle są rozmaite. Sama po sobie też wiem,że miałam takie sytuacje gdzie było ryzyko zajścia w ciążę,a jednak nie zaszłam. Zastanawiam się,czy to wina hashimoto(chociaż TSH mam w normie od dawna,okres przeważnie regularny) czy fizjologia po prostu. Jestem ciekawa niezmiernie waszych odpowiedzi
Witaj

u mnie nie było z tym problemów, 1cs, ale wiadomo, każdy organizm jest inny
ja się nie nastawiałam, podeszłam na luzie i się udało
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 14:14   #1014
stokrotka0198
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 247
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Czy hashimoto mozna miec bez niedoczynnosci ? Anty tpo mam przekroczone, usg swiadczy o hashimoto jednak lekarka nie potwierdza diagnozy bo tsh mam 2.8 z norma do 4. Tsh badalam sporadycznie i zawsze tyle wynosilo. Mam drugiego endokrynologa za dniach bo chce poznac inna opinie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
stokrotka0198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 18:05   #1015
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 013
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Tak, można.
__________________

Absurdalna07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 19:42   #1016
agniese79
Rozeznanie
 
Avatar agniese79
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 881
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,pozwolę sobie dołączyć do wątku.
Hashimoto mam stwierdzone od prawie 3 lat. Regularnie zażywam Euthyrox,dawki mi się zmieniają,zależnie od poziomu TSH. Sporo wiem o tej chorobie,ale powiedzcie mi z doświadczenia,jeśli takie macie-jak wygląda sytuacja z zajściem w ciążę? Pytam z ciekawości,bo czytałam trochę o tym w necie i opinie jak zwykle są rozmaite. Sama po sobie też wiem,że miałam takie sytuacje gdzie było ryzyko zajścia w ciążę,a jednak nie zaszłam. Zastanawiam się,czy to wina hashimoto(chociaż TSH mam w normie od dawna,okres przeważnie regularny) czy fizjologia po prostu. Jestem ciekawa niezmiernie waszych odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Witaj

u mnie nie było z tym problemów, 1cs, ale wiadomo, każdy organizm jest inny
ja się nie nastawiałam, podeszłam na luzie i się udało
Ja też nie miałam problemów z zajściem w ciążę ani większych z jej przebiegiem (mimo, że urodziłam po 30-tce) "przeboje" zaczęły się po ciąży (ale to Dziewczyny pisały, że też miały z tym problem)
pozdrawiam i życzę powodzenia i tak jak napisała Ramona_85 dobrze podjeść na luzie i się "nie spinać"
__________________
wątek książkowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1224116
agniese79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 22:37   #1017
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez agniese79 Pokaż wiadomość
Ja też nie miałam problemów z zajściem w ciążę ani większych z jej przebiegiem (mimo, że urodziłam po 30-tce) "przeboje" zaczęły się po ciąży (ale to Dziewczyny pisały, że też miały z tym problem)
pozdrawiam i życzę powodzenia i tak jak napisała Ramona_85 dobrze podjeść na luzie i się "nie spinać"

U mnie tez problemy zaczęły sie PO ciąży. Gdybym tylko wtedy miała te wiedzę co,dzisiaj....
Pierwszym symptomem było to, ze nie mogłam schudnąć po ciąży, karmiłam piersią, miałam dużo ruchu ale uparcie nie chudłam. Na innym forum wyczytałam, ze wiele kobiet z nieprawidłowo działającą tarczyca miało z tym problem. Schudłam dopiero gdybprzestalam karmić piersią ale za to cos porobiło sie z moim cyklem. I od tej pory do diagnozy tarczycy trwała huśtawka i bieganie od lekarza do lekarza.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 17:53   #1018
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Jeśli chodzi o zachodzenie w ciążę, to najlepiej żeby TSH było w okolicach 1, a na początku ciąży 2,5, bo grozi to poronieniem. Wiem to od lekarza z kliniki leczenia niepłodności
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 17:28   #1019
fantasia_a
Przyczajenie
 
Avatar fantasia_a
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 23
GG do fantasia_a
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny

Mam mały problem z moimi wynikami. Choruję już od 4 lat i zawsze miałam TSH w normie, trochę skakało, ale nigdy nie wyszło poza widełki.
Od 4 lat biorę dawkę 50 Letrox
Przedostatni wynik:
miesiąc koniec lipca, 2,6 przy widełkach 0.27 - 4.2

Dzisiejszy wynik: 0,442 przy widełkach 0,55 - 4,00

Miałyście tak kiedyś? Czy powinnam iść z tym szybko do lekarza? Moja lekarka ma dopiero wolny termin na 31 stycznia ;/ Może któraś z Was już tak miała?
Dodam tylko, że w czerwcu biorę ślub i potem chciałabym się starać o dzidziusia i w ogóle nie spodziewałam się, że mogę mieć rozregulowaną tarczycę. Trochę się martwię
fantasia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 23:09   #1020
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fantasia_a Pokaż wiadomość
Dodam tylko, że w czerwcu biorę ślub i potem chciałabym się starać o dzidziusia i w ogóle nie spodziewałam się, że mogę mieć rozregulowaną tarczycę. Trochę się martwię
Nie martw się na zapas. Akurat przy staraniach lepszy byłby ten drugi wynik.
__________________
nadzieja umiera ostatnia....

Edytowane przez strawberka
Czas edycji: 2015-01-14 o 23:16
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 20:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.