Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 14:04   #1
Klaulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.


Witajcie, poczytałam już sobie trochę o wszystkich specyfikach, jednak nie jestem do końca pewna jakich kosmetyków tzn. Żeli, kremów, toników, peelingów i czy w ogóle używać je do mojej twarzy.
W chwili obecnej mam 17 lat, moja buzia nie jest w złym stanie, nie umiem jedynie pozbyć się zaskórników, które nie dają spokoju mojemu nosowi i brodzie. Nie umiem niestety znaleźć na to odpowiedniego specyfiku. Ale oprócz nich buzia jest czysta, nic nie wyskakuje. Piekło robi się raz w miesiącu przed okresem, gdyż zawsze wyskoczy mi jakiś większy pryszcz, lub dwa, z którym próbuje uporać się przez mniej więcej tydzień trwania tej męczarni. Najgorsze jednak są takie ropne zaskórniki, które tworzą się wtedy w okolicach nosa i ust! Wyciskam je, bo nie umiem na to patrzeć, jednak żeby pozbyć się ich całkowicie to potrzebuje paru dni, podczas gdy wychodzą sobie następne. Oprócz tego na brodzie i przede wszystkim czole robią mi się "niedoszłe pryszcze" to taki górki, moje czoło wygląda chropowato i jest w tym mniej więcej całe. Wtedy skóra jest przetłuszczona. Jednak na codzień nie umiem się również z nią uporać, gdyż jest w niektórych miejscach przesuszona, a szczególnie podczas okresu nie chce tego zapychać jeszcze kremem.
Na razie używam delikatnego żel kremu z biedronki na nic do cery wrażliwej, który myje i nawilża cerę. Na noc oraz pod makijaż rano nakładam na twarz krem matujący z garniera z serii hydra adapt. Do mkijazu uzywam lekkich rzeczy, w sumie to tylko krem bb z under20 i korektor antybakteryjny.
Myślałam o tym, aby zacząć stsować tonik do twarzy, generalnie myślałm o zaczęciu kożystania z kremów żelów i toniku z siarkowej mocy, jedna nie mam pojęcia o ich działaniu, a nie chce podrażnić cery.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
Xoxo
Klaulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 14:27   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.

Moim zdaniem odpowiednio pielęgnujesz swoją cerę, ale zbyt mało używasz kosmetyków aby zwalczać trądzik. Słyszałaś o brevoxylu ? Bardzo dużo osób go chwali więc wprowadź go w codzienną pielęgnację ale ostrożnie, tylko raz dziennie cienką warstwę. Jeśli go nie znajdziesz w aptece to kup akneroxid ( są podobne) , nakładaj go tylko na strefy z krostami bo jest mocny, wysusza i podrażnia. W dzień nawilżaj lekkimi kremami, niestety mnie bardzo duzo kremów uczula i mam z tym bardzo duży problem aby jakiś używać bez obaw, nie wiem jak będzie u ciebie. więc rzadko używam, aktualnie mam zrobiony domowy tonik z płatków dzikiej róży i narazie starcza. Tonik jak najbardziej, najlepiej na trądzik ale bez ALKOHOLU . Stosuj go dwa razy dziennie, nawet częściej jak jest taka potrzeba, no chyba że jest mocny. Nie dotykaj i nie wyciskaj! Bo one się odwdzięczają )
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:20   #3
Klaulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.

Nie słyszałam o żadnym z tych specyfików, na pewno wypróbuje, dziękuję za odpowiedź i mam w sumie jeszcze jedno pytanie.
Wszystkie te żele itd. Powinnam używać codziennie, nie ważne, czy moja buzia jest czysta, czy tylko wtedy przed okresem, gdy wszystko szaleje?
Klaulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 14:55   #4
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.

Cytat:
Napisane przez Klaulaa Pokaż wiadomość
Witajcie, poczytałam już sobie trochę o wszystkich specyfikach, jednak nie jestem do końca pewna jakich kosmetyków tzn. Żeli, kremów, toników, peelingów i czy w ogóle używać je do mojej twarzy.
W chwili obecnej mam 17 lat, moja buzia nie jest w złym stanie, nie umiem jedynie pozbyć się zaskórników, które nie dają spokoju mojemu nosowi i brodzie. Nie umiem niestety znaleźć na to odpowiedniego specyfiku. Ale oprócz nich buzia jest czysta, nic nie wyskakuje. Piekło robi się raz w miesiącu przed okresem, gdyż zawsze wyskoczy mi jakiś większy pryszcz, lub dwa, z którym próbuje uporać się przez mniej więcej tydzień trwania tej męczarni. Najgorsze jednak są takie ropne zaskórniki, które tworzą się wtedy w okolicach nosa i ust! Wyciskam je, bo nie umiem na to patrzeć, jednak żeby pozbyć się ich całkowicie to potrzebuje paru dni, podczas gdy wychodzą sobie następne. Oprócz tego na brodzie i przede wszystkim czole robią mi się "niedoszłe pryszcze" to taki górki, moje czoło wygląda chropowato i jest w tym mniej więcej całe. Wtedy skóra jest przetłuszczona. Jednak na codzień nie umiem się również z nią uporać, gdyż jest w niektórych miejscach przesuszona, a szczególnie podczas okresu nie chce tego zapychać jeszcze kremem.
Na razie używam delikatnego żel kremu z biedronki na nic do cery wrażliwej, który myje i nawilża cerę. Na noc oraz pod makijaż rano nakładam na twarz krem matujący z garniera z serii hydra adapt. Do mkijazu uzywam lekkich rzeczy, w sumie to tylko krem bb z under20 i korektor antybakteryjny.
Myślałam o tym, aby zacząć stsować tonik do twarzy, generalnie myślałm o zaczęciu kożystania z kremów żelów i toniku z siarkowej mocy, jedna nie mam pojęcia o ich działaniu, a nie chce podrażnić cery.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
Xoxo
Mam skórę mieszaną w kierunku tłustej i miałam podobne problemy do Ciebie.
Pomógł mi bardzo blog Caroline Hirons.
Teraz używam olejku do mycia twarzy + szmatki muślinowej, toniku z kwasami, olejku zamiast kremu na noc, a rano do przemycia twarzy wody różanej.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:19   #5
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.

żele jak najbardziej, tak jak jest podane na opakowaniu, ja bardzo rzadko używam bo peelinguję kwasami bądź peelingiem kawitacyjnym. mi bardzo na wszystkie problemy z cerą pomogły kwasy. Ale ja mam zawód kosmetyczki to wiem co i jak, gorzej ktoś kto nic na ten temat nie wie. Jak chcesz info o kwasach to daj odp, to polecę tani i delikatny ( tzn małe stężenie kwasów ) z allegro.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 14:58   #6
LoveLuxury
Raczkowanie
 
Avatar LoveLuxury
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 91
Dot.: Jak pielęgnować twarz? Skóra mieszana.

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
żele jak najbardziej, tak jak jest podane na opakowaniu, ja bardzo rzadko używam bo peelinguję kwasami bądź peelingiem kawitacyjnym. mi bardzo na wszystkie problemy z cerą pomogły kwasy. Ale ja mam zawód kosmetyczki to wiem co i jak, gorzej ktoś kto nic na ten temat nie wie. Jak chcesz info o kwasach to daj odp, to polecę tani i delikatny ( tzn małe stężenie kwasów ) z allegro.
O, ja bym prosiła… też☠mam mieszaną cerę. Do tego prosaki i właśnie szukam czegoś z kwasami bo wreszcie przestałam karmić i mogę ich używać..
__________________
Kocham kosmetyki
http://loveluxury.blog.pl
LoveLuxury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 15:58:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.