Zagroda babuszki cz.4 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Wczoraj, 19:21   #2041
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 272
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Też wydaje mi się że za szybko. A pomogli bo nogi trzy razy mniejsze. Opuchlizna zeszła. I mniej opatrunku bo on sam nawilża a ja nakładam tylko gazy nasączone czymś na gojenie i siatkę. Antybiotyk zadziałał był dożylny to zawsze szybciej. Dziś miałam zastępstwo w zerowce i byłam cały dzień w pracy. Potem podlewalam wszystko. Nic u mnie nie było deszczu susza straszna.
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:27   #2042
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 553
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Hejka

U mnie też popadało trochę bez tych grądowych nawałnic.Do okolic Opola Lubelskiego to tak w linii prostej to 50-60km tylko.Zniszczylo ludziom uprawy doszczętnie.Najpierw te mocne bo mieli nawet -8°C,a teraz ten okropny grad.

Wróciłam dopiero co z warzywnika Wysiałam kolejne torebki ogórków.Jeszcze mi trochę zostało.Moze jutro dam radę.Ogolnie to mam 4 rządki po 50 m z otworami co 30 cm.Do każdego dołka 3 nasionka i tak po trochu do przodu.A tu zdjęcie truskawek mojej De.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:28   #2043
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 553
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

O takie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Messenger_creation_7560a3c4-5ba3-43c9-9cdd-e531921cde2d.jpg (137,1 KB, 4 załadowań)
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:29   #2044
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 553
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

I jeszcze jedno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG20240517134041.jpg (160,5 KB, 4 załadowań)
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 05:26   #2045
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 154
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
W końcu wiem jak paw krzyczy. Mamy jakoś ponad kilometr od nas 2 piękne białe pawie. Chodzą luzem. Nieraz widzę je na drodze albo przy drodze. I te dziwne dźwięki w końcu z nimi połączyłam �� nie przeszkadza mi. Ale... Ja uwielbiam jak się perliczki drą, więc dla mnie im ptak głośniej, tym lepiej ❤
Annorl Myślę, że w takiej odległości to i mnie by nie przeszkadzał. Wyobraź sobie jaki ma donośny wrzask skoro go słyszysz a ja mam go za siatką

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Uwielbiam czereśnie i sam ich widok zawsze mnie bardzo raduje. Ja w ogóle lubię widok dojrzewających drzew owocowych to chyba po prostu zapis z pobytów wakacyjnych na wsi. Jak tak próbuję przedrzeć się przez czeluści dawno nieodwiedzanych obszarów pamięci, to ja za dziecka nie pamiętam aby wujostwo wysiewało dyniowate. Nie uprawiali. Jeśli dobrze pamiętam, to zapoczątkował to mój bratanek, przynosząc ze szkoły podstawowej ziarenka z jakiejś tam lekcji. Opowiadała moja ciocia a jego babcia, że pozwoliła mu posadzić w części warzywnej na zasadzie eksperymentu i była bardzo zdziwiona, że ,,tak łatwo wzeszło i dało owoc". Potem siostrzeniec zaczął eksperymentować z innymi. Ma osiągnięcia na przykład w uprawie arbuza.

---------- Dopisano o 06:23 ---------- Poprzedni post napisano o 06:21 ----------

Dorodne truskawki . Niech się dobrze sprzedają. U mnie na razie kwitną. Aaa! Specjalnie wczoraj patrzyłam to na stoisku warzywnym u mnie truskawki są po 17zł/kg. Ale to nie jest stała cena. Czereśni nie widziałam.

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:23 ----------

Cytat:
Napisane przez herbatka99 Pokaż wiadomość

Posadziłam trochę sadzonek ogórków. Reszta w czerwcu żeby były długo. Kiedyś jeszcze w pażdzierniku zbierałam. Ale wtedy była zimna wiosna i zasiewy żle wschodziły. Dosiewałam w czerwcu jeszcze i dlatego były późno.

Posadziłam sadzonki czerwonej cyni. Zawsze zbieram własne i mam dlatego czerwone.
Herbatko dzięki za przypomnienie o drugim wysiewie ogórków. Tez tak robimy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo lubię cynie. Dopiero je wysiałam i mam nadzieję, że uda im się wzejść i pięknie kwitnąć.


Cicha Najważniejsze, że poprawia się zdrowie.

Okropna jest teraz ta pogoda. Nie wiadomo co lepsze: susza czy te nawałnice i podtopienia .

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 05:42
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:19   #2046
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 003
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha to świetnie, ze tak szybko zadziałało leczenie.

Umnie też sucho. Ale te nawalnice mnie przerażają, spokojny deszczyk by się przydał.

Nie robiłam drugiego siewu nie pomyślałam, że tak można, tylko rzodkiewki i koper i sałatek tak sieje jak się jedna skończy to następna partię wysiewam.



Z tej suszy tylko taki pożytek, że ślimaki siedzą zamelinowane i nie widać ich dużo. Czytalam.kiedys o tych niebieskich granulkach którymi je truje że są szkodliwe dla zwierząt i ludzi i nie ma dla nich odtrutki. Daje na spodeczki żeby do ziemi nie przeszło, ale jak slimak się po tym rozlozy to przecież wsiąknie do ziemi. Ech nie ma złotego środka
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:31   #2047
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 322
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

No i po moich daliach. Kosztowały mnie w sumie, nie wiem czy napisac te dalie czy teślimaki, 36 zł. Wyszlo na to że one pieniądze wyrzuciłam pod slimaki... A nie widzę ich w ogródku, więc urzędują w nocy. Dziś dalie prawie są bez liści, a tylko kilka dni były. One to chyba mają takie zmienne upodobania, bo w tamtym roku zeżarły mi clematisa. Rzuciły się na kwiaty jak tylko zaczął kwitnąć, a w tym roku pprzypilnowałam pierwszych ślimaków na nim i kwitnie do tej pory a nawet ma jeszcze dużo pąków.

Emmi ty się znasz na ptakach. Powiedz mi czy któryś ma taki szczebiot podobny do budzika. Bo nie mogę namierzyć co słyszę w ogródku od 3 dni. Czy to ptak, czy budzik. No jak na budzik to jak od 3 dni sie tłucze to coś nie tak, jak ptak to wręcz niemożliwy, tak non stop. Dzwiek mam troszkę z daleka, bo bym szybciej namierzyła co to. U mnie na osiedlu bardzo dużo ptaków, węc od rana jest jeden szczebiot i tylko ten jeden drażniący dźwięk słyszę.

Siedze w prasowaniu i porządkowaniu szaf. Nie lubię tego zajęcia, no ale trzeba bo nikt tego nie robił od pół roku. Może dziś się uda to skończyc. I w kolejce czekają okna i dywany.

Słyszę że w Polsce przechodzą burze i widzę to na mapach. Krakow póki co omijają. W ogródku sucho, może dlatego te piekielne ślimaki wychodza tylko w nocy.

Haha, tak prasowałam, aż mi się w rękach żelazko spaliło. Dobrze, że znalazłam jakieś drugie. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, a jeszcze trochę prasowania jest. Mam nadzieję że to drugie będzie działać. Narazie wietrzę pokój...

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: Dzisiaj o 09:35
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-22 07:31:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.