Czy da się odchudzić grube dziecko? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-24, 05:18   #211
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Po wstępie "drogie mamusie" wiedziałam że nie ma sensu czytać dalej.
A co jest złego w tym wstępie?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 05:32   #212
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
A co jest złego w tym wstępie?
Brak tatusiów, dzieci potrzebują obojga rodziców a takie radosne wykluczanie ojców z każdej sfery życia dziecka jest szkodliwe.

Z resztą później w artykule były już same stereotypy. Autor chciał być bardzo kontrowersyjny, w końcu klkialność się sama nie zrobi.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 05:39   #213
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Moim zdaniem dużo w tym artykule prawdy. Ojców nie ma bo to o sanatorium, więc pewnie dzieci częściej z mamami tam jeżdżą.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 06:03   #214
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dużo w tym artykule prawdy. Ojców nie ma bo to o sanatorium, więc pewnie dzieci częściej z mamami tam jeżdżą.
A powinni być też. Ojciec jako rodzić ma dużo do powiedzenia w kwestii wychowania dziecka jak i jego nawyków żywieniowych!
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 06:41   #215
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

W naszym kraju rzadkością jest, zeby tatuś siedział w domu z chorym dzieckiem, wszystko na głowie matki, a co tu mówić o poważniejszych sprawach.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 06:49   #216
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A powinni być też. Ojciec jako rodzić ma dużo do powiedzenia w kwestii wychowania dziecka jak i jego nawyków żywieniowych!
Oczywiście. Ale autorka zdaje się opisuje sytuację zastana a nie hipotetyczne przypadki? Pretensje nie do autorki a do nieobecnych ojców raczej.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 07:04   #217
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Oczywiście. Ale autorka zdaje się opisuje sytuację zastana a nie hipotetyczne przypadki? Pretensje nie do autorki a do nieobecnych ojców raczej.

Nie zmienię zdania, dlatego, że całą treść można było przedstawić w sensowniejszy, mniej stereotypowy i sensacyjny sposób, ale wymagałoby to od autorki chwili reelekcji i przemyślenia tematu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-24, 09:16   #218
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Moim zdaniem nie zrozumialas artykułu, ale spoko, nie musisz
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:06   #219
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Chyba mignął mi ten program w ubiegłym tygodniu. Trudno określić gatunek, ni to makeover ni to fabularyzowany dokument. Pewne jest tylko to, że dziewczynka była za gruba.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:38   #220
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie zmienię zdania, dlatego, że całą treść można było przedstawić w sensowniejszy, mniej stereotypowy i sensacyjny sposób, ale wymagałoby to od autorki chwili reelekcji i przemyślenia tematu.
Jak dla mnie to żaden artykuł.

Kilka banałów na krzyż, w dodatku w protekcjonalnym tonie.

Nie wiedziałam, że żywienie w sanatoriach jest takie słabe, większość przedszkoli też idzie na łatwiznę. Z drugiej strony są też takie, w których dziecko może wybrać gorzką lub słodką herbatę, wodę i sok.

Osobiście staram się nie przesadzać w żadną stronę, słodycze się zdarzają, najchętniej w postaci domowego ciasta z obniżoną ilością cukru.

Na marginesie, mój syn uwielbia śmietanę 18%, dosłownie się nią zajada, smakuje mu bardziej niż lody. Osłabia mnie samo patrzenie. I masło też bywa zjadane łyżeczką..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:41   #221
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to żaden artykuł.

Kilka banałów na krzyż, w dodatku w protekcjonalnym tonie.

Nie wiedziałam, że żywienie w sanatoriach jest takie słabe, większość przedszkoli też idzie na łatwiznę. Z drugiej strony są też takie, w których dziecko może wybrać gorzką lub słodką herbatę, wodę i sok.

Osobiście staram się nie przesadzać w żadną stronę, słodycze się zdarzają, najchętniej w postaci domowego ciasta z obniżoną ilością cukru.

Na marginesie, mój syn uwielbia śmietanę 18%, dosłownie się nią zajada, smakuje mu bardziej niż lody. Osłabia mnie samo patrzenie. I masło też bywa zjadane łyżeczką..
Mam podobne zdanie.
Niewiele wnoszące wypociny, a nie artykuł.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-24, 11:24   #222
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Babci juz raczej w tym wieku słonina nie zaszkodzi, skoro całe zycie na niej przeżyła. I większość życia przeżyła jednak w czasach, kiedy kobieta naprawdę sie w domu musiała narobić.

Nie wiem dlaczego tak demonizuje się tłuszcz. No owszem w najzdrowszych kuchniach świata jest on roślinny(ale nieutwardzony!), a nie zwierzęcy, ale kaloryczność jest taka sama lub wyższa. W wielu regionach Francji(tych północnych) je się dużo masła, śmietany, a to jednak młode polskie pokolenie goni Amerykanów w otyłości, a nie oni.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 12:15   #223
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
W naszym kraju rzadkością jest, zeby tatuś siedział w domu z chorym dzieckiem, wszystko na głowie matki, a co tu mówić o poważniejszych sprawach.
Na szczęście te trendy się powoli zmieniają... Widzę na mieście sporo ojców z dziećmi, czy to z wózkami, czy po prostu z maluchami, zazwyczaj jeszcze traktującymi te dzieci bardzo czule i z ogromną uwagą, prowadzącymi nader ciekawe rozmowy z pociechami

Aż serce rośnie <3

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Na marginesie, mój syn uwielbia śmietanę 18%, dosłownie się nią zajada, smakuje mu bardziej niż lody. Osłabia mnie samo patrzenie. I masło też bywa zjadane łyżeczką..
O rany... to ja niedawno odkryłam biszkopty z masłem! Nigdy by mi nie przyszło do głowy, by to zjeść, ale jak o tym usłyszałam, to z ciekawości spróbowałam, i jest przepyszne Szkoda tylko, że to taka bomba pustych kalorii
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 12:51   #224
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Już tak nie demonizujcie tych ojców. Coraz częściej spotykam się z tym, że dzieci zostają z tatą, on je karmi, ubiera, zajmuje się. Z chorym maluchem ojciec też może zostać.
Nie wiem po co ciągle powtarzać ten nieszczęsny schemat biednej matki Polki, która tylko siedzi w domu z dziećmi, sprząta i gotuje, a szanowny pan ojciec siedzi w eleganckim biurze i ogląda już śpiące potomstwo. Teraz już kobiety nie zgadzają się na rolę kury domowej, chcą się rozwijać i dobrze.

A w przypadku upasionego dziecka to powinien reagować każdy kto ma na to jakikolwiek wpływ, bo szkoda tego młodego człowieka.

Ja staram się zdrowo jeść, ale słodycze albo jakieś fast syf mi się zdarza. Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 12:56   #225
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
a marginesie, mój syn uwielbia śmietanę 18%, dosłownie się nią zajada, smakuje mu bardziej niż lody. Osłabia mnie samo patrzenie. I masło też bywa zjadane łyżeczką..
Ja też bym tak mogła, uwielbiam śmietanę
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 13:52   #226
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Już tak nie demonizujcie tych ojców. Coraz częściej spotykam się z tym, że dzieci zostają z tatą, on je karmi, ubiera, zajmuje się. Z chorym maluchem ojciec też może zostać.
Nie wiem po co ciągle powtarzać ten nieszczęsny schemat biednej matki Polki, która tylko siedzi w domu z dziećmi, sprząta i gotuje, a szanowny pan ojciec siedzi w eleganckim biurze i ogląda już śpiące potomstwo. Teraz już kobiety nie zgadzają się na rolę kury domowej, chcą się rozwijać i dobrze.

A w przypadku upasionego dziecka to powinien reagować każdy kto ma na to jakikolwiek wpływ, bo szkoda tego młodego człowieka.

Ja staram się zdrowo jeść, ale słodycze albo jakieś fast syf mi się zdarza. Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kto demonizuje ojców ?



swoją drogą mimo tego, ze ojcowie coraz częściej sa aktywni w wychownaniu dziecka, kobiety w większości przypadków są osobami, które głównie dzieckiem się zajmują.

Wiele kobiet nie tylko zgadza się na bycie kurą domową, ale również tę rolę świadomie wybiera


co do pogrubionego: ta zasada nie sprawdza się w kwestii żywienia dzieci.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 14:17   #227
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Kto demonizuje ojców ?



swoją drogą mimo tego, ze ojcowie coraz częściej sa aktywni w wychownaniu dziecka, kobiety w większości przypadków są osobami, które głównie dzieckiem się zajmują.

Wiele kobiet nie tylko zgadza się na bycie kurą domową, ale również tę rolę świadomie wybiera


co do pogrubionego: ta zasada nie sprawdza się w kwestii żywienia dzieci.
Jeśli jakaś kobieta sama wybiera rolę pani domu, to chyba ciężko się czegokolwiek doszukiwać. Jedna chce robić karierę, druga wychowywać dzieci.
A dlaczego ta zasada ma się nie sprawdzać? Jeśli dziecko raz na jakiś czas zje coś słodkiego albo pizzę czy inne frytki nie umrze od tego. Problem pojawia się, kiedy ten "jakiś czas" zmienia się na "ciągle".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 14:26   #228
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeśli jakaś kobieta sama wybiera rolę pani domu, to chyba ciężko się czegokolwiek doszukiwać. Jedna chce robić karierę, druga wychowywać dzieci.
A dlaczego ta zasada ma się nie sprawdzać? Jeśli dziecko raz na jakiś czas zje coś słodkiego albo pizzę czy inne frytki nie umrze od tego. Problem pojawia się, kiedy ten "jakiś czas" zmienia się na "ciągle".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Problem zaczyna się kiedy takie pseudo artykuliki utwierdzają społeczeństwo, a i nierzadko kształtują przekonanie o tym, że to matka jest odpowiedzialna za każdy aspekt związany z dzieckiem.

I o tym właśnie pisała Dacn.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-09-24 o 14:27
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 14:29   #229
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeśli jakaś kobieta sama wybiera rolę pani domu, to chyba ciężko się czegokolwiek doszukiwać. Jedna chce robić karierę, druga wychowywać dzieci.
A dlaczego ta zasada ma się nie sprawdzać? Jeśli dziecko raz na jakiś czas zje coś słodkiego albo pizzę czy inne frytki nie umrze od tego. Problem pojawia się, kiedy ten "jakiś czas" zmienia się na "ciągle".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlatego, ze istnieją posiłki, które bardzo szkodzom dzieciom nawet w bardzo małych ilościach np. napoje gazowane, w szczególności wspominana tu cola, napoje energetyczne (czy izotoniczne). Oczywiście od tych produktów dziecko raczej nie umrze, ale szkody mogą byc znaczne.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-24, 14:50   #230
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Problem zaczyna się kiedy takie pseudo artykuliki utwierdzają społeczeństwo, a i nierzadko kształtują przekonanie o tym, że to matka jest odpowiedzialna za każdy aspekt związany z dzieckiem.

I o tym właśnie pisała Dacn.
Jeśli o to chodziło, to chyba się nie zrozumiałyśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:00   #231
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Wg mnie dziecko NIC nie traci jeśli nie pozna smaku frytek, kupnych słodyczy, coli itp.
Nie mam pojęcia dlaczego rodzice wprowadzają to maluchom do diety?
Ja wiem, że w szkole na pewno zostaną tym poczęstowane. Ale jeśli od zawsze jadłyby prawdziwe jedzenie, nie z paczki, to jest duża szansa, że wcale by im te rzeczy nie zasmakowały. A jeśli będą się tym żywić, nawet nie codziennie, a najgorzej jeśli raz na jakiś czas jako nagroda to jest spora szansa, że się uzależnią.
Wszystko jest dla ludzi... ok ale po co się truć? Jak już mamy swoje ulubione grzeszki i po prostu lubimy kawałek ciasta do kawy, papierosa do piwka czy cokolwiek to ok, czasem można i z rozsądkiem może nie zaszkodzi, nie wiem. Ale dziecko nie rodzi się z takimi przyzwyczajeniami i tu karmienie niezdrowymi rzeczami nigdy nie jest w granicach rozsądku, jest po prostu głupie i szkodliwe
Znam ludzi, którzy sami jedzą normalne obiady typu kotlet, ziemniaki i surówka, a dziecku dają pizzę, frytki, colę...
Bo wiadomo, że jak cała rodzina je niezdrowo to dzieciak też, no ale jak można samemu normalne posiłki a dziecku najgorszy syf?


A co do tłuszczu - nie znam nikogo, kto by się zażerał sałatką z oliwą, tłustymi rybami, ogromnymi ilościami niesolonych nieprażonych orzechów, samym boczkiem, jajecznicą z 10 jaj itd.
Za to mnóstwo ludzi je tłuszcz w połączeniu z węglowodanami (ciasta, ciastka, pizza, pieczywo z tłustymi dodatkami).
Bo to pierwsze połączenie jest zdrowe, a drugie zazwyczaj ma tłuszcze trans i jest uzależniające.
W sumie moja mama miała chwilową fazę na dietę optymalną - nie pamiętam tego dokładnie, ale wszystko było mega tłuste i bardzo sycące bo prawie bez węglowodanów, był nawet jakiś tort orzechowo-śmietanowy gdzie po kawałeczku każdy wymiękał a jedząc np czekoladę mleczną czy inne pączki ja tej sytości nie mam i te rzeczy wciągają... jedno i drugie niezbyt zdrowe ale już wolę zjeść tłusto i być syta niż mieć ochotę na więcej słodko-tłustego badziewia.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:03   #232
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
dlatego, ze istnieją posiłki, które bardzo szkodzom dzieciom nawet w bardzo małych ilościach np. napoje gazowane, w szczególności wspominana tu cola, napoje energetyczne (czy izotoniczne). Oczywiście od tych produktów dziecko raczej nie umrze, ale szkody mogą byc znaczne.
Co jest nie tak z cola? Pytam calkiem serio. Sklad ma krotki. Cukru ma tyle co inne slodkie napoje. Kofeiny chyba podobnie jak w herbacie. Kwas fosforanowy tez wystepuje w wielu produktach spozywczych.
Wiec dlaczego ta cola w szczegolnosci szkodzi??

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:09   #233
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;65668786]Co jest nie tak z cola? Pytam calkiem serio. Sklad ma krotki. Cukru ma tyle co inne slodkie napoje. Kofeiny chyba podobnie jak w herbacie. Kwas fosforanowy tez wystepuje w wielu produktach spozywczych.
Wiec dlaczego ta cola w szczegolnosci szkodzi??

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Jest połączeniem tych wszystkich niezdrowych substancji (morze cukru, kwas, samiutka chemia), a nie wnosi "w zamian" nic pożytecznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarna2000
Czas edycji: 2016-09-24 o 15:14
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:11   #234
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;65668786]Co jest nie tak z cola? Pytam calkiem serio. Sklad ma krotki. Cukru ma tyle co inne slodkie napoje. Kofeiny chyba podobnie jak w herbacie. Kwas fosforanowy tez wystepuje w wielu produktach spozywczych.
Wiec dlaczego ta cola w szczegolnosci szkodzi??

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Kofeina. Herbaty z cukrem też dziecku bym nie dała.
Inne napoje gazowane też są generalnie do odrzutu ( najlepiej).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:14   #235
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Chyba ze tak. No ale jednak sporo ludzi daje dzieciom herbate, wiec jak dla mnie cola nie jest az taka zla. Lepiej juz chyba dac ta cole raz na miesiac niz kubusia codziennie.
Ale ogolnie nieswiadomemu dziecku bym nie dala ani frytek, ani coli. Ale jesli samo chcialoby ze mna pojsc do maca pewnego dnia czy kupic puszke coli to nie mialabym nic przeciwko. Od czasu do czasu wszystko mozna jesc a jakby nie zjadlo ze mna to by i tak pewnie sobie samo kupilo

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-09-24 o 15:16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:15   #236
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Problem zaczyna się kiedy takie pseudo artykuliki utwierdzają społeczeństwo, a i nierzadko kształtują przekonanie o tym, że to matka jest odpowiedzialna za każdy aspekt związany z dzieckiem.

I o tym właśnie pisała Dacn.


Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A co do tłuszczu - nie znam nikogo, kto by się zażerał sałatką z oliwą, tłustymi rybami, ogromnymi ilościami niesolonych nieprażonych orzechów, samym boczkiem, jajecznicą z 10 jaj itd.
Za to mnóstwo ludzi je tłuszcz w połączeniu z węglowodanami (ciasta, ciastka, pizza, pieczywo z tłustymi dodatkami).
Bo to pierwsze połączenie jest zdrowe, a drugie zazwyczaj ma tłuszcze trans i jest uzależniające.
.
To ja i moja dieta.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:16   #237
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam, czy w dzisiejszych czasach naprawdę grube dzieci maja problem z akceptacja rówieśników.
Wśród tych dzieciaków z którymi miałam do czynienia to właśnie waga była największym problemem.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Już tak nie demonizujcie tych ojców. Coraz częściej spotykam się z tym, że dzieci zostają z tatą, on je karmi, ubiera, zajmuje się. Z chorym maluchem ojciec też może zostać.
Nie wiem po co ciągle powtarzać ten nieszczęsny schemat biednej matki Polki, która tylko siedzi w domu z dziećmi, sprząta i gotuje, a szanowny pan ojciec siedzi w eleganckim biurze i ogląda już śpiące potomstwo. Teraz już kobiety nie zgadzają się na rolę kury domowej, chcą się rozwijać i dobrze.
Dalej często to matka wyrabia w domu drugi etat. Często na własne życzenie, bo "ja zrobię to lepie".
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:26   #238
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Tyle, że sam fakt, że większość ludzi coś je, albo że kupisz to w każdym sklepie - nie znaczy, że to nie jest szkodliwe.
Fajnie jest sobie tłumaczyć, że jak zjem zupkę chińską raz w tygodniu to jest spoko bo studenty jedzą codziennie i żyją i ja jem z umiarem, rozsądnie itd.
Ale takie odnoszenie do tego co robią inni nie jest w żaden sposób miarodajne, zresztą wystarczy spojrzeć w statystyki otyłości i chorób żeby zrozumieć, że to co jest normą i co robi większość może dać niekoniecznie fajne rezultaty...
Dopóki to jest świadomy wybór to świetnie, gorzej że wielu ludzi żyje typowo i nie zastanawia się nad każdą rzeczą wkładaną do koszyka w sklepie i tak kupują produkty dla dzieci: płatki, parówki, jogurty owocowe, napoje kolorowe i pseudosoki... normalne zakupy, a jakoś nasze babcie żadnego z tych produktów w sklepie nie kupowały, nawet pieczywo było inne.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
To ja i moja dieta.
Celowo użyłam słowa zażera się - serio jesz tego tak dużo, masz nadwagę?
Wiem, że można się tak odżywiać i jest to fajne, sama dążę do takiego stanu Ale właśnie nie widziałam żeby ludzie jedzący w ten sposób przejadali się i byli otyli, nie wykluczam że się zdarza ale nie wierzę, że tak jak tym drugim przypadku....
__________________


Ćwiczę!

Edytowane przez Wenress
Czas edycji: 2016-09-24 o 15:29
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:33   #239
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A co do tłuszczu - nie znam nikogo, kto by się zażerał sałatką z oliwą, tłustymi rybami, ogromnymi ilościami niesolonych nieprażonych orzechów, samym boczkiem, jajecznicą z 10 jaj itd.
Ja znam ludzi, który zajadają się niektórymi wymienionymi przez Ciebie potrawami

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Kofeina. Herbaty z cukrem też dziecku bym nie dała.
Zdaje się, że w Gwatemali bardzo słabą kawę daje się do picia nawet niemowlętom. Ciekawe, czy ma to wpływ na zdrowie społeczeństwa.

Swoją drogą, kofeina jest też w herbacie. W Polsce dzieciom podaje się często bardzo rozcieńczone herbaty albo wręcz wyroby herbatopodobne, ale część dzieci pije jednak zwykłą gorzką herbatę, więc ma stały dopływ kofeiny do organizmu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 15:39   #240
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da się odchudzić grube dziecko?

W popłuczynach typu herbata Lipton to jakoś wątpię w te kofeinę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-21 20:39:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.