Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-12, 14:59   #2821
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
i 5 cm za szeroka
jak 5 cm za szeroka, skoro walizka ma 35 cm, a dopuszczalny wymiar to 40?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:02   #2822
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale nerki są niezbędne do życia, a jajniki komuś nieplanującemu biologicznych dzieci nie.
Piszesz jakby na 100% miała zmieniać zdanie, a nie wiadomo jak będzie. Równie dobrze może wtedy skorzystać z innych alternatyw, jeżeli z drugiego jajnika się nie uda.
Ale są odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów. Jak je usuniesz automatycznie przecjodzi w menopauzę. Moja kumpela po radioterapii w wieku 32 lat poczuła się jak kobieta 60+ Niestety życie wtedy się zmienia.
Uważam że trzeba wziąść wszystkie za i przeciw. Znam dziewczyny które nie chciały mieć dzieci, zapierały się po 100 kroć a nagle w wieku 35-38 lat miały takie parcie, jak Reksio na szynke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-07-12 o 15:07
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:07   #2823
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ale są odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów. Jak je usuniesz automatycznie przecjodzi w menopauzę. Moja kumpela po radioterapii w wieku 32 lat poczuła się jak kobieta 60+ Niestety życie wtedy się zmienia.
Uważam że trzeba wziąść wszystkie za i przeciw. Znam dziewczyny które nie chciały mieć a nagle w wieku 35-38 lat miały takie parcie, jak Reksio na szynke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że Tinker powinna omówić to z lekarzem (najlepiej skonsultować z jeszcze jednym).
Mam wrażenie, że zupełnie ignorujecie fakt, że to jeden jajnik a nie dwa, oraz że w ciążę można zajść na kilka sposobów jeżeli takie parcie się pojawi

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2021-07-12 o 15:09
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:08   #2824
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Frytki
Zamroziłam kiedyś ziemniaki pocięte na frytki. Czy teraz po rozmrożeniu będą nadawać się do usmażenia czy raczej do kosza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:10   #2825
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ale są odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów. Jak je usuniesz automatycznie przecjodzi w menopauzę. Moja kumpela po radioterapii w wieku 32 lat poczuła się jak kobieta 60+ Niestety życie wtedy się zmienia.
Uważam że trzeba wziąść wszystkie za i przeciw. Znam dziewczyny które nie chciały mieć a nagle w wieku 35-38 lat miały takie parcie, jak Reksio na szynke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natus, masz racje ale to dotyczy usunięcia obu jajników. I uwazam, że o takich konsekwencjach powinien powiedziec pacjentowi lekarz, bo jezeli z drugim coś się zadzieje to będzie to trudna sytuacja, a nie koncentrować się na "a co jak sie odmieni".
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:16   #2826
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje porady. Mam potworniaka na jajniku, lekarz zlecił mi badania poziomu rezerwy jajnikowej. Wspomniał, że jeśli będzie wysoka, to usuniemy jajnik z narośla, a jeśli niska, to będziemy usuwać samą narośl. Dodał, że takie zmiany "lubią się odnawiać". Rozmawiałam z nim o tym, powiedziałam, że wolę usunąć cały jajnik raz a porządnie, tym bardziej że moja babka miała raka macicy i przydatków, i nie chcę się bać, że jeśli mi się odnowi, to że to będzie rak.
Doktor zapytał jakie mam plany prokreacyjne. Powiedziałam mu wprost, że nigdy nie chciałam i nadal nie chcę mieć dzieci, a on na to "rozumiem, ale to się zmienia, za rok może pani chcieć". No i ja mówię, że taką decyzję podjęliśmy z mężem. No to ginekolog swoje, że jak niska to usuwamy tylko narośl.
Wyniki - niska rezerwa.
Próbować lekarza przekonać? Nie stosował innej retoryki, czyli np. Że gorzej z hormonami czy coś, tylko i wyłącznie "bo za rok może pani chcieć".

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Ja gdybym musiała, niczego bym nie usuwała, ale dlatego, że uważam, że KAŻDA operacja jest bardzo obciążająca, szczególnie usuwanie organów. Natomiast jeśli znacznie zmniejszyłoby to ryzyko nawrotu to jest oczywiście do zastanowienia. Akurat mnie śmieszy ten komentarz lekarza, jeśli chodzi o plany prokreacyjne, bo mam swoje zdanie; po drugie uważam, że żaden inteligentny lekarz nie będzie rozwijał swoich teorii po wygłoszeniu opinii kobiety.
Rozważ jednak leczenie w Krakowie/Katowicach czy miastach z okolic Kato, nie rób tego w Pcimiu Dolnym (również ze względu na to, że wydaje mi się to być dosyć rzadkim rozpoznaniem - dobry lekarz wszystko Ci wytłumaczy i powie też, jakie podjąć działania profilaktyczne i co badać w przyszłości). Wg mnie wystarczy tylko jedna konsultacja prywatna u takiego lekarza.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:16   #2827
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Frytki
Zamroziłam kiedyś ziemniaki pocięte na frytki. Czy teraz po rozmrożeniu będą nadawać się do usmażenia czy raczej do kosza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gdybym miala strzelać to pewnie lepiej zblanszowac lub podgotować, ale sprobuj co z nich wyszlo, na pewno nie rozmrażaj, wrzucić zamrożone na olej. O ile nie są całe czarne
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-12, 15:18   #2828
zouuza_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 973
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Oj chyba jednak nie



To twarda czy miękka walizka?
Jeśli miękka to wciśniesz ją podczas sprawdzania i wkładania do wózka kontrolnego. Oczywiście jeśli w ogóle będą sprawdzać i walizka nie będzie zapakowana na 110%
Jeśli jest twarda to może być różnie, czasami ludziom się walizki klinują w tych koszykach. I ogółem z mojego doświadczenia to obsługa lotu głównie własnie twarde walizki wybiera do kontroli.
Twarda, ale łączenie ma materiałowe. Dzięki za rady przemyśle temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zouuza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:25   #2829
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88803993]Ale nikt jej nie broni go usuwać. Ja zaproponowałam jedynie pobranie komórki jajowej i tym by zamknęła wszelkie zarówno swoje ukryte jak i lekarza nieukryte pytania dotyczące "a co jak się odmieni".
W razie czego mogłaby powiedzieć samej sobie lub lekarzowi "zrobiłam wszystko, aby w razie zmiany decyzji o posiadaniu dzieci się udało". Czy się uda czy nie i czy w ogóle będzie taka potrzeba to już inna bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Invitro też jest drogie.
W ogóle dzieci są drogie.
Co ma piernik do wiatraka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale invitro sie robi bo chce sie dziecka a nie "może chce może nie". Tu wyraźne jest, że tinker nie chce, jak jej sie odmieni to już by był tylko jej problem.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zouuza_ Pokaż wiadomość
Mam walizkę o wymiarach 55x35x21.5. Wymiary bagazu, które dopuszcza Ryanair 55 cm x 40 cm x 20 cm (bagaż nierejestrowany 10 kg). Walizka jest za "głęboka" 1.5 cm. Przejdzie czy absolutnie odpuścić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może przejść, może nie przejść. Powinna przejść.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:28   #2830
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Ciężko jest doradzić tinker, bo tak naprawdę mało wiemy. Z resztą ciężko to ocenić przez kilka zdań na forum nie będąc lekarzem.
Nie zawsze wycinanie wszystkiego to jest najlepsza opcja, składa się na to wiele czynników. Zakładam, że skoro lekarz mówi tak to ma ku temu jakieś przesłanki.

Ale jak zawsze. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości warto się skonsultować z innymi lekarzem, zapytać, wyjaśnić, upewnić się. Choćby dla własnego spokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:32   #2831
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez zouuza_ Pokaż wiadomość
Mam walizkę o wymiarach 55x35x21.5. Wymiary bagazu, które dopuszcza Ryanair 55 cm x 40 cm x 20 cm (bagaż nierejestrowany 10 kg). Walizka jest za "głęboka" 1.5 cm. Przejdzie czy absolutnie odpuścić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To miekka czy twarda walizka? W miekka wystarczy wlozyc mniej rzeczy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-12, 15:39   #2832
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
gdybym miala strzelać to pewnie lepiej zblanszowac lub podgotować, ale sprobuj co z nich wyszlo, na pewno nie rozmrażaj, wrzucić zamrożone na olej. O ile nie są całe czarne
Już mi się rozmrozily też przez, chwilę myślałam, żeby zamrożone ale podkusiło żeby je rozmrozic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:43   #2833
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Już mi się rozmrozily też przez, chwilę myślałam, żeby zamrożone ale podkusiło żeby je rozmrozic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to raczej nic z tego nie będzie niestety... zrobi się papka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:45   #2834
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to raczej nic z tego nie będzie niestety... zrobi się papka
Dzięki. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że przecież mrożone też się wrzu a na olejwidocznie biomet dziś niekorzystny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:47   #2835
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

tinker takie rzeczy konsultuje się z kilkoma lekarzami, warto iść do innego i usłyszeć co on powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:47   #2836
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Dzięki. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że przecież mrożone też się wrzu a na olejwidocznie biomet dziś niekorzystny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Upał
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:50   #2837
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Dzięki. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że przecież mrożone też się wrzu a na olejwidocznie biomet dziś niekorzystny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale mrożone zwykle nie są z ziemniaków tylko z jakiejś pulpy czy czegoś co zawiera mniej wody. Według mnie takie świeże zamrożone ziemniaki by mega pryskały wrzucone na rozgrzany olej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 15:51   #2838
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88804186]Ale mrożone zwykle nie są z ziemniaków tylko z jakiejś pulpy czy czegoś co zawiera mniej wody. Według mnie takie świeże zamrożone ziemniaki by mega pryskały wrzucone na rozgrzany olej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mrozone frytki są wstepnie smazone i dopiero zamrozone.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 16:18   #2839
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Myślę że Tinker powinna omówić to z lekarzem (najlepiej skonsultować z jeszcze jednym).
Mam wrażenie, że zupełnie ignorujecie fakt, że to jeden jajnik a nie dwa, oraz że w ciążę można zajść na kilka sposobów jeżeli takie parcie się pojawi
Bo tu wszystkie projektują chyba na tinker swoje potrzeby posiadania dzieci. Nie od dziś wiadomo, jakie tinker ma zdanie, więc po co ją uświadamiać na siłę, że może jednak tylko jej się wydaje?

Ale to zawsze tak jest. Jeszcze Ci się odmieni funkcjonuje równie dobrze w zakresie wiary, też mi kazano jako osobie niewierzącej brać sakramenty, bo może mi się odmieni i będę chciała wziąć ślub kościelny. Poziom abstrakcji dość podobny

Więc dla wszystkich usilnie namawiających, usunięcie jednego jajnika to nie koniec płodności, jeśli będą problemy, to są sposoby medyczne na to, a jeśli nie, to zostaje również adopcja dziecka /płodu /komórki jajowej etc.
Lepiej wyciąć jajnik z dużym ryzykiem raka, niż sobie na tego raka umrzeć, bo może za 10 lat mi się dziecka zachce.
Absurd niesamowity. Znowu zrównanie kobiety do poziomu inkubatora, gdzie jej zdrowie się nie liczy, tylko byle dzieci robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-12, 16:35   #2840
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w sumie jest spora szansa, że są też inne powody dla których lekarz nie chce prewencyjnie usuwać całego jajnika, tylko o nich nie mówi, a skupia się na "może się pani zachce dziecka"
poszłabym do innego lekarza po drugą opinię i zobaczyła co powie
Więc wydaje mi się, że skoro są inne powody, to powinien je podać.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88803713]A myślałaś o tym, aby ewentualnie zamrozić sobie jajeczko? To jest jakaś droga w razie "w" jakby Ci się jednak odmieniło a i dobry "argument". Znam Twoje podejście, od lat piszesz, że nie chcesz, nie chcę też mówić, że a może Ci się odmieni, ale co jeśli jednak? Jak to mówią "nigdy nie mów nigdy". Według mnie warto sobie zostawić jakąkolwiek furtkę w razie W.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie, nie myślałam, od zawsze nie chce mieć dzieci, taką decyzję podjęłam z mężem, bliżej mi już do 30 niż 20. Nie biorę pod uwagę, że mi się kiedyś odwidzi.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A to na pewno ten lekarz będzie operował? Bo jak nie, to nie ma się czym przejmować bo w szpitalu i tak zapytają Cię którą opcję wybierasz.
Nie on będzie operował, ale nie wiedziałam, że sama będę mogła wybrać. Dzięki.
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Bo tu wszystkie projektują chyba na tinker swoje potrzeby posiadania dzieci. Nie od dziś wiadomo, jakie tinker ma zdanie, więc po co ją uświadamiać na siłę, że może jednak tylko jej się wydaje?

Absurd niesamowity. Znowu zrównanie kobiety do poziomu inkubatora, gdzie jej zdrowie się nie liczy, tylko byle dzieci robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety, i to kobiety, osoby, która N I G D Y nie chciała mieć dzieci. To nie tak, że ja nie wiem, zastanawiam się, czy chce dziecko. Ja od wielu lat otwarcie mówię, że nie chcę mieć dzieci i już.
Dzięki dziewczyny, skonsultuje się z innym lekarzem

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 16:50   #2841
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Więc wydaje mi się, że skoro są inne powody, to powinien je podać.

oczywiście, że powinien. powinien przedstawić Ci szczegółowo wszystkie opcje, opowiedzieć co on zaleca, a później pozwolić Ci wybrać (jeśli jest jakiś wybór). a nie wybierać za Ciebie na podstawie niemedycznych przesłanek

niemniej jednak zainteresowałabym się czy nie istnieją inne przeciwwskazania do usunięcia całego jajnika, o których lekarz nie powiedział, bo skupił się na "może Ci się zachce dziecka"

i w sumie skoro będziesz operowana przez kogoś innego to można to skonsultować z tym lekarzem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 17:06   #2842
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

IKEA FAMILY. Czy ktoś z Was otrzymał kod na wysyłkę za 1 zł, wie że nie skorzysta i mógłby się podzielić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 17:18   #2843
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Więc wydaje mi się, że skoro są inne powody, to powinien je podać.

Nie, nie myślałam, od zawsze nie chce mieć dzieci, taką decyzję podjęłam z mężem, bliżej mi już do 30 niż 20. Nie biorę pod uwagę, że mi się kiedyś odwidzi.

Nie on będzie operował, ale nie wiedziałam, że sama będę mogła wybrać. Dzięki.
Nie - „powinien”, a ma obowiązek.
Koniecznie proszę skonsultować diagnozę z co najmniej jednym innym specjalistą.
Proszę też samej poszukać źródeł wiedzy potrzebnych do podjęcia optymalnej decyzji.
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 17:30   #2844
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Więc wydaje mi się, że skoro są inne powody, to powinien je podać.
Wszystkie operacje na jajnikach wiążą się z ryzykiem wystąpienia wczesnej menopauzy, szczególnie jak masz niską rezerwę i usuną cały jajnik. Tylko lekarz powinien Ci właśnie to powiedzieć, plus wyjaśnić jakie to będzie miało dla Ciebie konsekwencje zdrowotne. Nie wiem czy Twój lekarz nie potrafił tego wyjaśnić, czy uznał że tylko temat ciąży jest wystarczająco mocnym argumentem a reszta się nie liczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:19   #2845
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Dzięki za odpowiedzi nt. Vinted.

Poradźcie gdzie kupię nową tanią halkę pod sukienkę z bawełny lub wiskozy. Cielista.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:20   #2846
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Absurd niesamowity. Znowu zrównanie kobiety do poziomu inkubatora, gdzie jej zdrowie się nie liczy, tylko byle dzieci robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę naciągasz. Kopnięta nigdzie nie pisała, że ma się wstrzymać z decyzją usuniecia x lat, bo może zachce mieć dzieci. Zaproponowała jedną opcje do rozważenia, do niczego nie namawiała. Nie przekładała zdrowia tinker na posiadanie dzieci, których nie chce. I tyle. A większość z Was równo zjechała taką propozycję.

Swoją drogą, poza 1 postem tinker, nie wiemy jaka jest sytuacja. Trzeba dobrze rozeznać wszystkie okoliczności za i przeciw. Rezerwa jajnikowa niska, nie wiemy, czy drugi jajnik jest w pełni sprawny. Czy usunięcie jajnika daje skuteczność, czy może choroba może przenieść się na drugi jajnik (nie wiem, jets po prostu masa pytań). Na pewno do przebadania i konsulatacji z innymi lekarzami.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2021-07-12 o 20:08
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:31   #2847
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Trochę naciągasz. Kopnięta nigdzie nie pisała, że ma się wstrzymać z decyzją usuniecia x lat, bo może zachce mieć dzieci. Zaproponowała jedną opcje do rozważenia, do niczego nie namawiała. Nie przekładała zdrowia tinker na posiadanie dzieci, których nie chce. I tyle. A większość z Was równo zjechała taką propozycję.

Swoją drogą, poza 1 postem tinker, nie wiemy jaka jest sytuacja. Trzeba dobrze rozeznać wszystkie okoliczności za i przeciw. Rezerwa jajnikowa niska, nie wiemy, czy drugi jajnik jest w pełni sprawny. Czy usunięcie jajnika daje skuteczność, czy może choroba może przenieść się na drugi jajnik (nie wiem, jets po prostu masa pytań). Na pewno do przebadania i konsulatacji z innymi lekarzami.

(Wypowiadam się jako osoba, która ponad 15 lat deklarowała, że nie chce dzieci. Decyzja była podjęta razem z partnerem. A jednak wszytsko się nam zmieniło. I jako osoba, która wydała kupę kasy na to, by teraz te nowoczesne metody medycyny zadziałały - to nie takie proste.)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Co do konsultacji z lekarzem to pełna zgoda, ale abstrahując już od sytuacji Tinker, męczące jest to ciągle wywieranie presji na kobiety, że całe życie muszą sobie planować pod "może Ci się odmieni" i myślę że o to chodziło Lottie. Jeżeli po przeanalizownaniu wszystkich za i przeciw kobieta podejmie decyzję o usunięciu jajnika to moim zdaniem nie jest rolą lekarza żeby wiedzieć lepiej i przekonywać ją "a co będzie jeśli costam". To jej wybór i jej konsekwencje.
Czy tak samo jesteś przeciwna np podwiązaniu jajowodów przez bezdzietną kobietę jako forma antykoncepcji? Bo Tobie się odmieniło, więc i nam może?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:43   #2848
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Co do konsultacji z lekarzem to pełna zgoda, ale abstrahując już od sytuacji Tinker, męczące jest to ciągle wywieranie presji na kobiety, że całe życie muszą sobie planować pod "może Ci się odmieni" i myślę że o to chodziło Lottie. Jeżeli po przeanalizownaniu wszystkich za i przeciw kobieta podejmie decyzję o usunięciu jajnika to moim zdaniem nie jest rolą lekarza żeby wiedzieć lepiej i przekonywać ją "a co będzie jeśli costam". To jej wybór i jej konsekwencje.
Czy tak samo jesteś przeciwna np podwiązaniu jajowodów przez bezdzietną kobietę jako forma antykoncepcji? Bo Tobie się odmieniło, więc i nam może?
Powiem tak. Uważam, że każda osoba decydującą się na taki zabieg powinna wziąć pod uwagę, że jej się odmieni. Bo tak, może jej się odmienić. Nie branie tego w ogóle pod uwagę (tak jak napisała to tinker), bo teraz jest się pewnym, jest według mnie niedojrzałe. Bo pewne w życiu to są tylko śmierć i podatki.
Jaką decyzję podejmie, jej sprawa, nie wnikam, ale nie branie pod uwagi, że może jednak się odmieni jest według mnie na poziomie nastoletniego buntu i tyle. Dorosła kobieta raczej nie podejmuje takiej decyzji od tak z marszu bez jakiegokolwiek rozłożenia problemu na czynniki pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2021-07-12 o 18:49
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:47   #2849
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Co do konsultacji z lekarzem to pełna zgoda, ale abstrahując już od sytuacji Tinker, męczące jest to ciągle wywieranie presji na kobiety, że całe życie muszą sobie planować pod "może Ci się odmieni" i myślę że o to chodziło Lottie. Jeżeli po przeanalizownaniu wszystkich za i przeciw kobieta podejmie decyzję o usunięciu jajnika to moim zdaniem nie jest rolą lekarza żeby wiedzieć lepiej i przekonywać ją "a co będzie jeśli costam". To jej wybór i jej konsekwencje.
Czy tak samo jesteś przeciwna np podwiązaniu jajowodów przez bezdzietną kobietę jako forma antykoncepcji? Bo Tobie się odmieniło, więc i nam może?
tylko że kopnienta nie sugerowała rezygnacji z wycięcia jajnika, a zabezpieczenie się w formie zamrożenia jajeczka. rada może faktycznie była nie do końca przemyślana biorąc pod uwagę koszty takiego przedsięwzięcia, ale reakcje też były chyba trochę przesadzone.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 18:51   #2850
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88804456]Powiem tak. Uważam, że każda osoba decydującą się na taki zabieg powinna wziąć pod uwagę, że jej się odmieni. Bo tak, może jej się odmienić. Nie branie tego w ogóle pod uwagę (tak jak napisała to tinker), bo teraz jest się pewnym, jest według mnie niedojrzałe. Bo pewne w życiu to są tylko śmierć i podatki.
Jaką decyzję podejmie, jej sprawa, nie wnikam, ale nie branie pod uwagi, że może jednak się odmieni jest według mnie na poziomie nastoletniego buntu i tyle. Dorosła kobieta raczej nie podejmuje decyzji od tak z marszu bez jakiegokolwiek rozłożenia problemu na czynniki pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Czyli jesteś przeciwna sterylizacji jako antykoncepcji u osób zdecydowanych na pewnym etapie życia, że chcą pozostać bezdzietni?
Pytam z ciekawości jak coś, bo temat u mnie na czasie.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tylko że kopnienta nie sugerowała rezygnacji z wycięcia jajnika, a zabezpieczenie się w formie zamrożenia jajeczka. rada może faktycznie była nie do końca przemyślana biorąc pod uwagę koszty takiego przedsięwzięcia, ale reakcje też były chyba trochę przesadzone.
No ja wzięłam też pod uwagę sytuację finansową Tinker (no bo to nie tajemnica). Ogólnie pomysł nie jest zły, ale każdy musi to rozważyć pod siebie i pod swoje możliwości. Imho, takie rozwiązania w Polsce są jednak poza zasięgiem większości.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.