Mamy sierpniowe 2018 ❤ - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-21, 17:43   #811
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

dziewczyny jestem po ! myslalam ze nie dojadę do lekarza bo mieliśmy stłuczke, jak pech to pech... do gina pojechałam sama bo TŻ został żeby zaczekać na policję

Tak czy siak ! wszystko dobrze, doktor mówi że to 5tydzien serduszka nie było jeszcze zalozyli mi kartę ciąży położna mi wpisala ze niby 13.07 to TP bo tak wypada według ostatniej @ bo to niby 10 tydz lekarz powiedział ze będziemy to weryfikować przy pomiarach na usg

zwariowalam że szczęścia <3

Edytowane przez angelajnaaa
Czas edycji: 2017-12-21 o 18:14
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:14   #812
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Snapchat-2125675264.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:19   #813
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny jestem po ! myslalam ze nie dojadę do lekarza bo mieliśmy stłuczke, jak pech to pech... do gina pojechałam sama bo TŻ został żeby zaczekać na policję

Tak czy siak ! wszystko dobrze, doktor mówi że to 5tydzien serduszka nie było jeszcze zalozyli mi kartę ciąży położna mi wpisala ze niby 13.07 to TP bo tak wypada według ostatniej @ bo to niby 10 tydz lekarz powiedział ze będziemy to weryfikować przy pomiarach na usg

zwariowalam że szczęścia <3
U mnie jeszcze nie dało się na usg ocenić wieku ciąży, ale w poprzedniej miałam tp wg usg na 25.05 (wg om 28.05) i dokładnie w ten dzień urodziłam
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem po wizycie, i teraz pewnie uznacie mnie za wariatke ale troche mi smutno. Bo nie ma blizniakow. Przyjal sie tylko jeden dzidzius. Serduszko mu pulsowalo i to jest super . Wizyta byla w szpitalu i pani doktor od razu powiedziala ze sprzet jest kijowy bo ten porzadny ekograf sie zepsul i byljakis zastepczy. Ale bylo widac to serduszko nawet na gorszym sprzecie

Ciesze sie bardzo bardzo ale jakos tak mi przykro ze ten jeden sie zgubil wiem ze ciaza mnoga to ryzyko i potem dac sobie rade z dwojka nie majac rodziny obok to nie bylaby latwa sprawa . Wszystko to wiem ale i tak... taka oszolomiona jeszcze jestem


Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
ile cebulionów kosztuje takie USG? Kurde na necie czytałam że USG genetyczne dobrze zrobić tylko wtedy jak na tescie Pappa wyjdzie coś nie tak. Coś kręcę ?
Będzie fajnie jak urodzimy w tym samym dniu :p
Wiesz co, takie usg genetyczne to raczej miały wszystkie znane mi dziewczyny, z reguły jak na nim wychodzi coś nie tak, lekarze sugerują test pappa. A usg kosztuje różnie, myślę że Ok 150-300 zł w zależności kto je wykonuje i w jakim mieście

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam wizytę i USG. Widziałam pikające serduszko <3 Wszystko ok, ciąża młodsza niż z wyliczeń z ostatniego dnia okresu. Z okresu wychodzi 7/8 tydzień a z usg 6ty TP jest przewidziany na 13.08.

Nie nadążam z Wami pisać bo za dużo roboty w domu przed Świętami, ale czytam na bieżąco!

Buziaki dla wszystkich
Gratulacje




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:25   #814
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
ile cebulionów kosztuje takie USG? Kurde na necie czytałam że USG genetyczne dobrze zrobić tylko wtedy jak na tescie Pappa wyjdzie coś nie tak. Coś kręcę ?
Będzie fajnie jak urodzimy w tym samym dniu :p
Dokładnie tak jak pisze agassek. To jest usg przesiewowe i robisz go między 11 a 13tc. W pierwszej ciąży placilam 250zl w Krk i juz wtedy lekarz powiedział mi płeć dzidziusia
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:29   #815
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Wiesz co, takie usg genetyczne to raczej miały wszystkie znane mi dziewczyny, z reguły jak na nim wychodzi coś nie tak, lekarze sugerują test pappa. A usg kosztuje różnie, myślę że Ok 150-300 zł w zależności kto je wykonuje i w jakim mieście
Gratulacje
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze agassek. To jest usg przesiewowe i robisz go między 11 a 13tc. W pierwszej ciąży placilam 250zl w Krk i juz wtedy lekarz powiedział mi płeć dzidziusia
Dzięki za informacje! Ciężko to wszystko ogarnąć, a w necie jest tego tyle, że tylko mi się w głowie miesza
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:33   #816
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje! Ciężko to wszystko ogarnąć, a w necie jest tego tyle, że tylko mi się w głowie miesza
A o ile się nie mylę to po 35 roku życia jest nawet refundowane
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 18:52   #817
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
A o ile się nie mylę to po 35 roku życia jest nawet refundowane
Tak, tak i jeżeli są jakies przesłanki w rodzinie że możesz mieć chore dziecko ale nie łapie się na żadne
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 18:57   #818
fikumiku1
Raczkowanie
 
Avatar fikumiku1
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 299
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
ile cebulionów kosztuje takie USG? Kurde na necie czytałam że USG genetyczne dobrze zrobić tylko wtedy jak na tescie Pappa wyjdzie coś nie tak. Coś kręcę ?
Będzie fajnie jak urodzimy w tym samym dniu :p
To są tzw badania prenatalne. Ważne żeby lekarz który je robi miał certyfikat fmf. Podczas takiego badania lekarz obliczy prawdopodobienstwo wystąpienia różnych chorób jak m in zespół downa. Takie badanie daje ok 80-85 % pewnosci. Oszt ok 200-300 zl. Aby zwiększyć jego pewnosc należy wykonać test pappa. Koszt ok 200 zl. Oba testy w połączeniu dają pewnosc na poziomie 95%. Ale uwaga ok 5 % wyników testy pappa jest fałszywie dodatnia. Zatem gdy wyjdzie coś nie tak istnieje prawdopodobienstwo zw to tylko błąd statystyczny. Wtedy warto zrobić badania bardziej zaawansowane np test nifty lub badania inwazyjne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny jestem po ! myslalam ze nie dojadę do lekarza bo mieliśmy stłuczke, jak pech to pech... do gina pojechałam sama bo TŻ został żeby zaczekać na policję

Tak czy siak ! wszystko dobrze, doktor mówi że to 5tydzien serduszka nie było jeszcze zalozyli mi kartę ciąży położna mi wpisala ze niby 13.07 to TP bo tak wypada według ostatniej @ bo to niby 10 tydz lekarz powiedział ze będziemy to weryfikować przy pomiarach na usg

zwariowalam że szczęścia <3
Ogromne gratulacje!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam wizytę i USG. Widziałam pikające serduszko <3 Wszystko ok, ciąża młodsza niż z wyliczeń z ostatniego dnia okresu. Z okresu wychodzi 7/8 tydzień a z usg 6ty TP jest przewidziany na 13.08.
Nie nadążam z Wami pisać bo za dużo roboty w domu przed Świętami, ale czytam na bieżąco!
Buziaki dla wszystkich
Brawa brawa!!!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem po wizycie, i teraz pewnie uznacie mnie za wariatke ale troche mi smutno. Bo nie ma blizniakow. Przyjal sie tylko jeden dzidzius. Serduszko mu pulsowalo i to jest super . Wizyta byla w szpitalu i pani doktor od razu powiedziala ze sprzet jest kijowy bo ten porzadny ekograf sie zepsul i byljakis zastepczy. Ale bylo widac to serduszko nawet na gorszym sprzecie
Ciesze sie bardzo bardzo ale jakos tak mi przykro ze ten jeden sie zgubil wiem ze ciaza mnoga to ryzyko i potem dac sobie rade z dwojka nie majac rodziny obok to nie bylaby latwa sprawa . Wszystko to wiem ale i tak... taka oszolomiona jeszcze jestem
Z blizniakami niestety tak często bywa ale cudownie że w brzuszku jest jeden zdrowy dzidziuś! Gratulacje!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
fikumiku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 19:29   #819
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Bambi dobrze, wstępnie wpiszę na 15.08 W razie czego będziemy zmieniać

Alex jaki już wyraźny groszek, gratuluję!

Ania9o tak, chyba dużo w tym prawdy, że najbliższy jest ten z usg genetycznego

Angelajnaaa jaki mały ślimaczek! Słodko z tym terminem tylko lipa bo spokojnie miesiąc później Ci wyjdzie faktycznie :/

Mnie doktor wysyła na genetyczne do innej kliniki zawsze za darmo mimo braku przesłanek. Ale myślę, że to kwestia jakiejś umowy może między nimi?
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 19:40   #820
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Aż mi głupio bo wczoraj wpadłam i nawet się nie przedstawiłam ale zwyczajnie padłam po całym dniu co zresztą ostatnio mi się dość często zdarza

No to tak mam 26 lat, jest to moja druga ciąża, staraliśmy się w sumie rok. Pierwszą poroniłam w sierpniu i dlatego też obiecałam sobie że na wątek mam dołączę dopiero jak zobaczę serce na usg. No i wczoraj zobaczyłam. Mój Bąbel ma już pond 1cm. Jestem na początku 8 tygodnia i wstępnie termin wyznaczony na 8 sierpnia. Kolejna wizyta 3.01 i wtedy też pomyśli,y nad l4 bo mam pracę 12h, ze zmianami nocnymi, dosyć obciążającą fizycznie i w kontakcie z różnymi patogenami więc nie mam zamiaru robić z siebie pracownika roku tym bardziej że coraz dolegliwości ciążowe coraz bardziej atakują.

No i co nieco udało mi się już was poznać bo od początku podczytywałam wątek
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 20:12   #821
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Piękne robaczki na USG <3 super dziewczyny, że wszystko jest w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 20:46   #822
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Stella więc oficjalnie witaj! gratuluję zdrowego maleństwa, długa droga za Wami ale wreszcie przyszedł czas radości
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 22:36   #823
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

To może i ja się przywitam
Jakoś dopiero teraz wpadło mi na myśl zerknąć czy jest już wątek sierpniowek no i znalazłam

Mam na imię Ania, mam 30 lat. To moja 3 ciąża, pierwsza poroniona, a z drugiej mam synka. Jestem listopadowka 2016 choć synuś postanowił wyskoczyć na sam koniec października. Teraz ma już 14 miesięcy a ja jestem w ciąży. Test robiłam na Mikołajki także mieliśmy fajny prezent. Na pierwszym USG okazało się że są 2 pecherzyki ciążowe Jeden coprawda mniejszy więc czekamy jak się sytuacja rozwinie. Że urodzą się z tego bliźniaki mam 30% szans. W sobotę mam wizytę. Liczę na przynajmniej jedno serduszko.
Widzę że jest tu więcej mam które mają malusie dzieci więc nie będę jedyna, też pewnie nadrabiać bede w locie między garami,spacerem czy zmiana pampersa, ale takie uroki macierzyństwa . Nawet nie przypuszczałam że już tyle będzie na wątku naskrobane
Aaaa termin mam na 17 sierpien

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 23:10   #824
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

witam nowe sierpnioweczki

więcej tu chyba już obecnych mamusiek niż debiutantek bedsie się kogo radzic

już się smarujecie czymś na rozstępy ? jak tak to zdradzcie czym ;P słyszałam że zwykła oliwka jest dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-21, 23:29   #825
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Ja się w pierwszej ciąży smarowalam głównie olejkiem ze słodkich migdałów i kokosowym. Na szybkie akcje był lotion bbdream z Rossmana. Zdarzyło mi się jeszcze uzyc masła shea ale nie przywiązałam się zbytnio do niego. Rozstępów po ciąży nie mam ale fakt jest też taki że brzuszek nie był z tych gigantycznych plus urodziłam w 38t5d.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 06:33   #826
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Mam dzisiaj usg
W ogole dziewczyny,8 tydzien a ja mam juz brzuszek,nie dopinam spodni
I w ogole skora zrobila mi sie dziwna na calym.ciele,wszedzie czerwone.plamki,jakby naczynka,takie nierówności,nie podoba mi sie to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 06:37   #827
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mam dzisiaj usg
W ogole dziewczyny,8 tydzien a ja mam juz brzuszek,nie dopinam spodni
I w ogole skora zrobila mi sie dziwna na calym.ciele,wszedzie czerwone.plamki,jakby naczynka,takie nierówności,nie podoba mi sie to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć czekamy na wieści ja też nie mogę chodzić w jednych spodniach bo mnie strasznie cisną ale to na pewno nie brzuszek ciążowy tylko to, że pozwoliłam sobie na żarcie wszystkiego dodatkowo mam wysyp pryszczy na plecach i twarzy - tak u mnie działają hormony właśnie siedze w poczekalni, bo robiłam badania które zalecił mi gin wizytą dopiero 12.01 ale potem wracam do pracy i nie miałabym kiedy ich zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 07:12   #828
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
ile cebulionów kosztuje takie USG? Kurde na necie czytałam że USG genetyczne dobrze zrobić tylko wtedy jak na tescie Pappa wyjdzie coś nie tak. Coś kręcę ?
Będzie fajnie jak urodzimy w tym samym dniu :p
Ja u mojej gin usg genetyczne płaciłam w tamtym roku z córką 200zl. Oczywiście doktor ma ten ceryfikat. Możesz sobie nawet sprawdzić w internecie czy Twój lekarz też ma. Testu pappa nie wykonywalam bo dla mnie to czysta statystyka i nie chciałam. Moim zdaniem dobrze zrobione usg jest wystarczające. Moja koleżanka robiła z testem pappa i wszystko wyszło dobrze a synek urodził się z ZD więc żadne badanie prócz inwazyjnego nie da 100% pewności niestety.

Angelajnaa, gratuluje wizyty! Na kolejnej będzie na pewno serduszko

I witam nowe mamusie

Mąż ma dzisiaj wolne. Wziął małą o 7 i dospalam do 7:45 a teraz mi nawet śniadanie zrobił szkoda, że nie jesteśmy obrzydliwie bogaci, nie musiałby wtedy pracować i mialabym tak codziennie

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 07:27   #829
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mam dzisiaj usg
W ogole dziewczyny,8 tydzien a ja mam juz brzuszek,nie dopinam spodni
I w ogole skora zrobila mi sie dziwna na calym.ciele,wszedzie czerwone.plamki,jakby naczynka,takie nierówności,nie podoba mi sie to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże u mnie też usg. Tylko wytrzymać do 18....
Ja się przyniosłam na kiecki
Przed ciążą przytylam jakieś 3kg i juz się lekko zrobiły ciasne spodnie. No ale stanik już musiałam kupic nowy, bo mi cycki z miseczek się wylewaly....

Mam taką straszną ochotę na sushi. Ale chyba nie bardzo można?
Boże już nie pamiętam, a tylko 4 lata temu byłam w ciąży...

Miłego dnia!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 07:27   #830
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Ja się w pierwszej ciąży smarowalam głównie olejkiem ze słodkich migdałów i kokosowym. Na szybkie akcje był lotion bbdream z Rossmana. Zdarzyło mi się jeszcze uzyc masła shea ale nie przywiązałam się zbytnio do niego. Rozstępów po ciąży nie mam ale fakt jest też taki że brzuszek nie był z tych gigantycznych plus urodziłam w 38t5d.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
u mnie rozstępy nie są rodzinne ale wolę dmuchać na zimne
Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mam dzisiaj usg
W ogole dziewczyny,8 tydzien a ja mam juz brzuszek,nie dopinam spodni
I w ogole skora zrobila mi sie dziwna na calym.ciele,wszedzie czerwone.plamki,jakby naczynka,takie nierówności,nie podoba mi sie to...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja się dopinam ale mnie lekko uciskają ale myślę że to również może być kwestia jedzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 07:27   #831
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Mamy sierpniowe 2018 ❤

Ja przed chwilą byłam na becie, ok. godz. 17 będą wyniki, trzymajcie kciuki za ładny przyrost Ja jestem dzisiaj dopiero ok. 16-17 dpo, moja pani dr twierdzi że może być nawet z 1-2 dni mniej. Zobaczymy co tam wyjdzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 07:47   #832
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Cześć czekamy na wieści ja też nie mogę chodzić w jednych spodniach bo mnie strasznie cisną ale to na pewno nie brzuszek ciążowy tylko to, że pozwoliłam sobie na żarcie wszystkiego dodatkowo mam wysyp pryszczy na plecach i twarzy - tak u mnie działają hormony właśnie siedze w poczekalni, bo robiłam badania które zalecił mi gin wizytą dopiero 12.01 ale potem wracam do pracy i nie miałabym kiedy ich zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie tez strasznie wypryszcza:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
u mnie rozstępy nie są rodzinne ale wolę dmuchać na zimne

ja się dopinam ale mnie lekko uciskają ale myślę że to również może być kwestia jedzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na pewno nie,bo ostatnio malo jem i schudlam w udach i biodrach,a brzuch wystaje hah

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Alingles mozna sushi,ale to bez surowej ryby,warzywne albo z pieczona ryba jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 07:49   #833
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Zielinka witaj może wreszcie doczekamy się wątkowych bliźniąt!

Angelajnaaa oliwka w żelu na noc i pod koniec ciąży dodatkowo w ciągu dnia jakiś olejek albo balsam, co miałam pod ręką

Yoona to trzymamy kciuki! wiesz, jakby nie patrzeć to JUŻ 8 tydzień, rośniecie

Alingles również kciuki za usg !

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Gilmoregirl oczywiście trzymamy kciuki, będzie dobrze

Ja też zmieniłam obwód ale mam wrażenie, że nadal w większości winne są wypchane jelita, bo wieczorem jest gorzej, rano lepiej.
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 08:17   #834
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

A ja tak jak w poprzedniej ciąży narazie tracę na wadze, dziwne to jest w sumie
dziś na 16:15 mam lekarza który zrobi mi usg ale boli mnie brzuch i się martwię. Zastanawiam się czy nie skoczyć jeszcze raz szybko na betę zaraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 08:39   #835
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

mi się zrobiło kilka na twarzy takich jak na okres ale nie ma aż takiej tragedii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 08:55   #836
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja u mojej gin usg genetyczne płaciłam w tamtym roku z córką 200zl. Oczywiście doktor ma ten ceryfikat. Możesz sobie nawet sprawdzić w internecie czy Twój lekarz też ma. Testu pappa nie wykonywalam bo dla mnie to czysta statystyka i nie chciałam. Moim zdaniem dobrze zrobione usg jest wystarczające. Moja koleżanka robiła z testem pappa i wszystko wyszło dobrze a synek urodził się z ZD więc żadne badanie prócz inwazyjnego nie da 100% pewności niestety.
Można zrobić jeszcze nifty
Ja też po dobrym usg zrezygnowałam z pappa.

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
witam nowe sierpnioweczki

więcej tu chyba już obecnych mamusiek niż debiutantek bedsie się kogo radzic

już się smarujecie czymś na rozstępy ? jak tak to zdradzcie czym ;P słyszałam że zwykła oliwka jest dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie mało pierworódek na moim poprzednim wątku była zupełnie na odwrót.

Ja smarowałam z początku palmersem, potem przerzuciłam się na masło shea i polecam rozstępów nie mam, mimo że przytyłam sporo, ale to raczej genetyka niż pielęgnacja...

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ja przed chwilą byłam na becie, ok. godz. 17 będą wyniki, trzymajcie kciuki za ładny przyrost Ja jestem dzisiaj dopiero ok. 16-17 dpo, moja pani dr twierdzi że może być nawet z 1-2 dni mniej. Zobaczymy co tam wyjdzie




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 10:17   #837
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja u mojej gin usg genetyczne płaciłam w tamtym roku z córką 200zl. Oczywiście doktor ma ten ceryfikat. Możesz sobie nawet sprawdzić w internecie czy Twój lekarz też ma. Testu pappa nie wykonywalam bo dla mnie to czysta statystyka i nie chciałam. Moim zdaniem dobrze zrobione usg jest wystarczające. Moja koleżanka robiła z testem pappa i wszystko wyszło dobrze a synek urodził się z ZD więc żadne badanie prócz inwazyjnego nie da 100% pewności niestety.

Angelajnaa, gratuluje wizyty! Na kolejnej będzie na pewno serduszko

I witam nowe mamusie

Mąż ma dzisiaj wolne. Wziął małą o 7 i dospalam do 7:45 a teraz mi nawet śniadanie zrobił szkoda, że nie jesteśmy obrzydliwie bogaci, nie musiałby wtedy pracować i mialabym tak codziennie

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
A tak z ciekawości gdzie mozna sprawdzić jaki lekarz ma ten certyfikat?

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości gdzie mozna sprawdzić jaki lekarz ma ten certyfikat?
Juz znalazłam
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 10:45   #838
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Mamy sierpniowe 2018

Cytat:
Napisane przez fikumiku1 Pokaż wiadomość
To są tzw badania prenatalne. Ważne żeby lekarz który je robi miał certyfikat fmf. Podczas takiego badania lekarz obliczy prawdopodobienstwo wystąpienia różnych chorób jak m in zespół downa. Takie badanie daje ok 80-85 % pewnosci. Oszt ok 200-300 zl. Aby zwiększyć jego pewnosc należy wykonać test pappa. Koszt ok 200 zl. Oba testy w połączeniu dają pewnosc na poziomie 95%. Ale uwaga ok 5 % wyników testy pappa jest fałszywie dodatnia. Zatem gdy wyjdzie coś nie tak istnieje prawdopodobienstwo zw to tylko błąd statystyczny. Wtedy warto zrobić badania bardziej zaawansowane np test nifty lub badania inwazyjne.

Brawa brawa!!!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

aaa ok teraz kumam myślałąm że to usg genetyczne to jeszcze coś dodatkowego po za prenetalnymi badaniami

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Alex jaki już wyraźny groszek, gratuluję!

Mnie doktor wysyła na genetyczne do innej kliniki zawsze za darmo mimo braku przesłanek. Ale myślę, że to kwestia jakiejś umowy może między nimi?

fajnie że masz taką możliwość. W ogóle w innych krajach jest to refundowane zawsze, mam nadzieje że kiedyś sie to zmieni i u nas

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Aż mi głupio bo wczoraj wpadłam i nawet się nie przedstawiłam ale zwyczajnie padłam po całym dniu co zresztą ostatnio mi się dość często zdarza

No to tak mam 26 lat, jest to moja druga ciąża, staraliśmy się w sumie rok. Pierwszą poroniłam w sierpniu i dlatego też obiecałam sobie że na wątek mam dołączę dopiero jak zobaczę serce na usg. No i wczoraj zobaczyłam. Mój Bąbel ma już pond 1cm. Jestem na początku 8 tygodnia i wstępnie termin wyznaczony na 8 sierpnia. Kolejna wizyta 3.01 i wtedy też pomyśli,y nad l4 bo mam pracę 12h, ze zmianami nocnymi, dosyć obciążającą fizycznie i w kontakcie z różnymi patogenami więc nie mam zamiaru robić z siebie pracownika roku tym bardziej że coraz dolegliwości ciążowe coraz bardziej atakują.

No i co nieco udało mi się już was poznać bo od początku podczytywałam wątek


Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Piękne robaczki na USG <3 super dziewczyny, że wszystko jest w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
To może i ja się przywitam
Jakoś dopiero teraz wpadło mi na myśl zerknąć czy jest już wątek sierpniowek no i znalazłam

Mam na imię Ania, mam 30 lat. To moja 3 ciąża, pierwsza poroniona, a z drugiej mam synka. Jestem listopadowka 2016 choć synuś postanowił wyskoczyć na sam koniec października. Teraz ma już 14 miesięcy a ja jestem w ciąży. Test robiłam na Mikołajki także mieliśmy fajny prezent. Na pierwszym USG okazało się że są 2 pecherzyki ciążowe Jeden coprawda mniejszy więc czekamy jak się sytuacja rozwinie. Że urodzą się z tego bliźniaki mam 30% szans. W sobotę mam wizytę. Liczę na przynajmniej jedno serduszko.
Widzę że jest tu więcej mam które mają malusie dzieci więc nie będę jedyna, też pewnie nadrabiać bede w locie między garami,spacerem czy zmiana pampersa, ale takie uroki macierzyństwa . Nawet nie przypuszczałam że już tyle będzie na wątku naskrobane
Aaaa termin mam na 17 sierpien

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

trzymam kciukasy, ale czy jedno czy dwa serduszka i tak będzie cudownie

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
już się smarujecie czymś na rozstępy ? jak tak to zdradzcie czym ;P słyszałam że zwykła oliwka jest dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja używam oliwki dla dzieci. Co prawda czytałam na mamaginekolog że jeżeli ma się skłonności do rozstępów to najlepsze kosmetyki nie pomogą. Więc tak się smaruje bo podobno pod koniec ciązy od tego naciągnięcia swędzi skóra i wtedy to smarowanie wczesne wychodzi na dobre

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja u mojej gin usg genetyczne płaciłam w tamtym roku z córką 200zl. Oczywiście doktor ma ten ceryfikat. Możesz sobie nawet sprawdzić w internecie czy Twój lekarz też ma. Testu pappa nie wykonywalam bo dla mnie to czysta statystyka i nie chciałam. Moim zdaniem dobrze zrobione usg jest wystarczające. Moja koleżanka robiła z testem pappa i wszystko wyszło dobrze a synek urodził się z ZD więc żadne badanie prócz inwazyjnego nie da 100% pewności niestety,

Mąż ma dzisiaj wolne. Wziął małą o 7 i dospalam do 7:45 a teraz mi nawet śniadanie zrobił szkoda, że nie jesteśmy obrzydliwie bogaci, nie musiałby wtedy pracować i mialabym tak codziennie

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Ok sprawdzę więc czy mój doktor ma takiego certyfikata
ja wróciłam z rocznej podróży dookoła Ameryki Południowej i też wszyscy teraz mnie traktują jak księżniczkę śniadanka, obiadki, serniczek bo dawno nie jadłaś mogłoby już tak zostać



Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ja przed chwilą byłam na becie, ok. godz. 17 będą wyniki, trzymajcie kciuki za ładny przyrost Ja jestem dzisiaj dopiero ok. 16-17 dpo, moja pani dr twierdzi że może być nawet z 1-2 dni mniej. Zobaczymy co tam wyjdzie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."

Edytowane przez alex1989
Czas edycji: 2017-12-22 o 10:47
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 12:14   #839
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Alex, taka podróż? Wow! Tylko pozazdrościć co widziałaś najciekawszego?

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 12:36   #840
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Alex, taka podróż? Wow! Tylko pozazdrościć co widziałaś najciekawszego?

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Planowałam krócej, ale jakoś tak wyszło i nie żałuję
Wiesz co natura robi wrażenie niesamowite. Argentyńska Patagonia z górami,schowanymi lagunami i pingwinami.Pustynia Atacama , Salar Uyuni czyli pustynia solna w Boliwii z tysiącami flamingów, oczywiście Machu Picchu. Na karnawale w Rio też poszalałam. A tak po za tym to ludzie Bardzo ciepli, troskliwi, nikt nikogo nie ocenia, natura i drugi człowiek sa najważniejsze nie tak jak tu w Europie tylko piniądze, nowy srajfon.... Eh ciężko mi się teraz przestawić na te "polskie klimaty"

Dlatego też ta ciąża mnie trochę przeraża bo ja taka powsinoga jestem.. już planowałam work and travel w Nowej Zelandii a tu zonk
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-23 18:19:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.