Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^ - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 19:51   #1411
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Ja mam excela na dysku Google.
I ja i mój facet mamy skrót do niego na pulpicie telefonu i w każdej chwili uzupełniamy go online.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


My mamy tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 09:22   #1412
AnnaZa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Jak na razie zainwestowałam w Irobota żeby mieć pomocnika w salonie. Będzie dbać o czystość podłóg a ja nie będę musiała zostawać po godzinach pracy żeby sprzątać :P
AnnaZa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 10:10   #1413
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Odkopuję wątek, bo wpadłam w necie na kilka takich urządzeń do kuchni, które niby mają to wszystko ułatwić i przyspieszyć, ale nie wiem czy warto.

Szybkowar ( Tefal, WMF, jakieś tureckie z wentylkiem też znalazłam )

Czy da się zrobić gołąbki w 20 minut w szybkowarze ?
Rosół w 30 minut ?
Groszek na fasolkę po bretońsku w 30 minut ?

Slow cooker ( Instantpot, Crock Pot )
Jakieś gulasze itp niby można zaprogramować i sobie iść nawet do pracy

Multicooker ( Tefal, Philips itd. )
To chyba takie 2 czy więcej w 1. tu mnie przeraża dość skomplikowana obsługa.

Ogólnie to ja jakoś za gotowaniem nie przepadam, a w polskiej kuchni nie bardzo się specjalizuję, a te sprzęty podobno wszystko ułatwiają.

To jest realne
Na ile to oszczędza czas i pieniądze tak naprawdę ?
Czy da się oszczędzić na składnikach ( podobno nie ważne jakie mięso wrzucisz, a wyjdzie super w takim urządzeniu )
Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
ja dorzucę szybkowar !!!

oszczedność do 60 % energii i czasu
używam od 13 lat i nie wyobrażam sobie gotowania bez niego

najtwardsze mięso miękkie w 25 min na 4 stopniu temp. w 9-cio stopniowej skali
ziemniaki 7-12 min (od momentu zagotowania i praktycznie bez użycia wody - dodatkowa zaleta, róznica w smaku i wartościach odżywczych)
jedynie krupniku nie polecam gotować bo wykipi, ale to nie na ten wątek

dziewczyny kupujcie szybkowary - szybko się zwróci a witaminki nie wygotowane!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 10:25   #1414
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Slow cooker ( Instantpot, Crock Pot )
Jakieś gulasze itp niby można zaprogramować i sobie iść nawet do pracy


Tak, wsadzasz składniki, przyprawy, programujesz i idziesz do pracy, czy spać.
Można tam robic tez kawałki mięs, całe kurczaki, mięsa szarpane zupy, potrawy ze strączkowych (fasolówka czy grochówka z wolnowaru wymiatają a sypie sie po prostu suche ziarna) bigosy, itp. Ludzie w tym nawet ciasta i powidła robią.
Ogólnie, chyba najmniej absorbujące urządzenie do gotowania z istniejących



Na ile to oszczędza czas i pieniądze tak naprawdę ?



Wolnowar czas bardzo, ale głównym bonusem jest to, ze wracasz z pracy i masz gotowy, gorący posiłek już.
Finansowo to nie wiem, w internetach piszą cuda, ja tam jakoś nie wiem.



Czy da się oszczędzić na składnikach ( podobno nie ważne jakie mięso wrzucisz, a wyjdzie super w takim urządzeniu )

No nie.

Na pewno wyjdzie mięciutkie, ale jednak mięsa sa lepsze i gorsze, mniej lub bardziej lubiane.
IMO, miesa niektóre gotowane tą metodą, jakby oddają swój tłuszcz i sa jakby suchsze, miekkie bardzo, ale właśnie jakieś suchsze w swojej konsystencji.
Ciezko to opisac, ale to naparwde jest już wchodzenie w bardzo osobniczo zauważane szczególy i szukanie trochę na siłę różnic.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 10:38   #1415
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No nie.

Na pewno wyjdzie mięciutkie, ale jednak mięsa sa lepsze i gorsze, mniej lub bardziej lubiane.
IMO, miesa niektóre gotowane tą metodą, jakby oddają swój tłuszcz i sa jakby suchsze, miekkie bardzo, ale właśnie jakieś suchsze w swojej konsystencji.
Ciezko to opisac, ale to naparwde jest już wchodzenie w bardzo osobniczo zauważane szczególy i szukanie trochę na siłę różnic.
Najmniej absorbujące brzmi nieźle.
Jadałabym więcej strączków i groszku, ale ten długi proces z moczeniem, często o tym zapominam.

Masz Instantpot czy Crock Pot ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 11:25   #1416
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek, bo wpadłam w necie na kilka takich urządzeń do kuchni, które niby mają to wszystko ułatwić i przyspieszyć, ale nie wiem czy warto.

Szybkowar ( Tefal, WMF, jakieś tureckie z wentylkiem też znalazłam )

Czy da się zrobić gołąbki w 20 minut w szybkowarze ?
Rosół w 30 minut ?
Groszek na fasolkę po bretońsku w 30 minut ?
Powiem ci ze swojej perspektywy osoby nie jedzacej miesca: uzywam szybkowaru tylko i wylacznie do gotowania straczkow (lub samego garnka jak normalnego garnka) i faktycznie przyspiesza to proces gotowania z np 2 godzin na 30-40 minut (zalezy od typu fasoli itd). Dla wegan/wegetarian ktorzy sami gotuja jest to faktycznie ogromne ulatwienie. Zwykle zostawiam na noc do namoczenia fasole czy ciecierzyce, a rano w pol godziny gotuja sie w szybkowarze. Potem zrobienie obiadu to jest chwila.

Generalnie czas gotowania zalezy tez ponoc od miekkosci wody. Wedlug opisu na opakowaniu straczkow ktore kupuje, w miekkiej wodzie czas gotowania fasoli bialej w szybkowarze moze trwac jedynie 15 minut (oczywiscie gotowane w zwyklym garnku tez byloby odpowiednio krotsze w porownaniu do gotowania w twardej). U mnie woda jest BARDZO twarda, wiec trwa do okolo 40 min. Gotowanie w zwyklym garnku zajmowalo mi okolo 2 godzin, chyba nawet wiecej.


Nie probowalam nigdy robic w nim zupy, bo przeczytalam kiedys, ze w ten sposob ugotowany rosol (bezmiesny) traci na smaku. Nie wiem, czy to prawda, nie wyprobowalam.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2021-04-21 o 11:26
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 11:39   #1417
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Najmniej absorbujące brzmi nieźle.
Jadałabym więcej strączków i groszku, ale ten długi proces z moczeniem, często o tym zapominam.

Masz Instantpot czy Crock Pot ?

Mam Crok Pot.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-21, 12:43   #1418
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Najmniej absorbujące brzmi nieźle.
Jadałabym więcej strączków i groszku, ale ten długi proces z moczeniem, często o tym zapominam.

Masz Instantpot czy Crock Pot ?

Ja juz zapomnialam jak sie robi fasole. Moj TZ nie lubi i bojkotuje to warzywo. A dla samej siebie mi sie nie chce. Zupy, gulasze i wszelakie bœuf strogonoff, bœuf bourguignon etc. gotuje tradycyjnie w garnku. Mi to nie przeszkadza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 13:07   #1419
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ostatnio ustawilam sobie rygor oszczędzania minimum 700 zł miesięcznie - dzieki czemu zostaje mi i na zycie i na kilka zachcianek, ale też ogranicza wydawanie wszystkich wolnych środków na zachcianki, z czym mialam spory problem :P

Edytowane przez Lapis_Lazuli
Czas edycji: 2021-04-21 o 13:12
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 00:48   #1420
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 080
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Mam multicookera i sobie chwalę. Korzystam z opcji szybkowara, wolnowara, obsmażania, gotowania na parze. Mam z firmy Crock pot od jakiegoś pół roku i uważam, że to jeden z lepszych zakupów od lat. Mięsa wychodzą super, strączki szybko są gotowe, do dań jednogarnkowych też jest niezastąpiony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 17:37   #1421
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Drogie czasy przed nami, wiec podbijam temat.

Orientujecie się w taryfach energii? Która jest najlepsza wg Was?

Kiedyś mnie znajomy próbował przekonać do taryfy nocnej, ale zupełnie mi się ona nie widzi. Macie jakieś porównanie?

Niedawno facet spisujący licznik u mamy powiedział jej, że ma kiepską taryfę. Zamiast G11 ma G11K przez co płaci kilkadziesiąt złotych więcej (podwójna opłata handlowa). Okazało się, że też mam G11K w dwóch nieruchomościach. W jednej rzeczywiście płaciłam zawyżoną opłatę, co mnie kosztowało kilka stów więcej, w drugiej nie.

Linki do artykułów na ten temat:

https://biznes.trojmiasto.pl/Klienci...t-n155088.html

https://www.money.pl/gospodarka/ener...82642080a.html

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2021-12-18 o 17:38
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-18, 18:28   #1422
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Taryfe trzeba sobie dobrac indywidualnie. Ja nie korzystam z tych co maja tanszy prąd np po 22, bo wszystko ogarniam wieczorem a o 22 to mi zwykle tylko zmywarka i tv dzialają. A wczesniej gotowanie, pranie, suszarka, home office, no nie opyla sie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 08:09   #1423
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Taryfe trzeba sobie dobrac indywidualnie. Ja nie korzystam z tych co maja tanszy prąd np po 22, bo wszystko ogarniam wieczorem a o 22 to mi zwykle tylko zmywarka i tv dzialają. A wczesniej gotowanie, pranie, suszarka, home office, no nie opyla sie.
Znam ludzi, którzy dopiero po 22 odpalają pralki etc., bo taniej. U mnie też by to nie przeszło, więc mam standardową całodniową.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 08:36   #1424
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Znam ludzi, którzy dopiero po 22 odpalają pralki etc., bo taniej. U mnie też by to nie przeszło, więc mam standardową całodniową.
U mnie tez nie, do pozna piore czasem w piątek, bo i tak zwykle dlugo siedzimy np. przy netflixie, ale jak mam czas wczesniej to odwalam to wczesniej i z glowy. Tak samo jak ktos ma przyjsc wieczorem to odpada pranie.
Po praniu wlaczam jeszcze suszarke, wiec nie chcialoby mi sie czekac az to wszystko sie laskawie skonczy i bede mogla pojsc spac.
Zresztą przy home office to zupelnie nie ma zadnego sensu
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 08:58   #1425
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Moi rodzice mają określone taryfy godzin w których jest taniej od 13 do 15 i od 22 chyba do 24. Też dobre rozwiązanie ale nie dla tych co pracują w tym czasie. O 22 też często się nie chce prania włączać chociaż ojciec siedzi do późna to on zwykle wiesza. U mnie to by raczej nie przeszło, chyba że w lecie. Mam mało miejsca na wieszanie i często z praniem nie mogę czekać. Prania mamy teraz sporo bo odpieluchowywanie dziecka, moich tez przybyło bo teraz dojeżdżam do pracy rowerem. Przydałoby się to ograniczyć trochę używanie tych sprzętów.

Kupiłam niedawno kuchenkę i od razu wzięłam gazową. Gaz mamy płacony i tak od osoby. Może i nie ma termoobiegu ale dajemy radę. Przy tym ile piekę teraz to na prawdę byłoby kosztowne. Teściowa sobie pluła w brodę, że kupili elektryczną kuchenkę, bo im rachunki sporo wzrosły przy tym a gaz tez płacą od osoby.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 09:15   #1426
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Miałam kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu taka taryfę z tańszym prądem 22-24 i 13-15 i było to bez sensu, bardzo niewygodne dla mnie. Od 13-15 byłam jeszcze w pracy więc nie mogłam skorzystać, a po 22 musiałam robić "wszystko", pranie, gotowanie na następny dzień (płyta elektryczna), grzanie bojlera i czekanie na kąpiel (ciepła wodą na prąd). Mega meczace bo o 22 chcialam już być po domowych obowiązkach i leżeć w łóżku z książką bo o 6 wstawałam do pracy.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 14:15   #1427
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

My zmieniliśmy na taką, że tanie weekendy i święta a w dni robocze 13-15 i od 22 do 6.
Sprawdza się, rachunki spadły. Pralkę nastawiam na program rano, żeby ruszyła o 13, zmywarkę mamy bardzo energooszczędną, więc przed pracą włączamy albo na noc.
Piekarnik głównie w weekend. W ciągu dnia to tylko indukcja, światło, tv i jakaś drobnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 17:30   #1428
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu taka taryfę z tańszym prądem 22-24 i 13-15 i było to bez sensu, bardzo niewygodne dla mnie. Od 13-15 byłam jeszcze w pracy więc nie mogłam skorzystać, a po 22 musiałam robić "wszystko", pranie, gotowanie na następny dzień (płyta elektryczna), grzanie bojlera i czekanie na kąpiel (ciepła wodą na prąd). Mega meczace bo o 22 chcialam już być po domowych obowiązkach i leżeć w łóżku z książką bo o 6 wstawałam do pracy.
Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
My zmieniliśmy na taką, że tanie weekendy i święta a w dni robocze 13-15 i od 22 do 6.
Sprawdza się, rachunki spadły. Pralkę nastawiam na program rano, żeby ruszyła o 13, zmywarkę mamy bardzo energooszczędną, więc przed pracą włączamy albo na noc.
Piekarnik głównie w weekend. W ciągu dnia to tylko indukcja, światło, tv i jakaś drobnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy i z jednej strony był rachunek o kilkadziesiąt złotych mniejszy, ale też mnie wkurzalo życie pod dyktando włączania sprzętów o określonej godzinie.

Z pełną zmywarka czekałam do 13, z pralka tak samo, jak mi się uzbierała po południu pralka to o ile miałam czasowy włącznik że sobie tak ustawiłam, to już musiałam wstawać rano żeby rozwiesić bo do 6 rano musiało byc wyprane, bo się wtedy kończył tani prąd, a rozwiesić trzeba było, bo jak sobie tak w pralce leżało to potem było ukiśniete.

Upierdliwe to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 13:15   #1429
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Kupony w lidlu. Dzisiaj 700 gram piersi kurczaka kupiłam za ok. 9,70 zł. 41% taniej była. Poza tym zawsze patrzę na promocję kiedy tylko mogę.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-05, 15:15   #1430
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

U mnie chyba nie ma kuponów, który i tak jest drogi nawet z nimi, więc to odpuszczam.
Sporo ostatnio kupiłam mięsa z krótką datą i część od razu przerobiona do spożycia, reszta zamrożona.

W bałaganowym wątku pisałam o zbieraniu pojemników po lodach. Dla mnie nic grzesznego, dziwnego. Mam tego sporo.
Takie okrągłe służą także jako te plastikowe wkłady do ceramicznych doniczek. Czasem nawet stoją jako doniczki.

Nie wyrzucam też atomizerów od zużytych kosmetyków, mam do tego specjalny pojemnik ( też z odzysku ) i gdy kolejny raz kupuję jakiś kosmetyk np. wodę różaną nie biorę tej droższej z psikaczem, a gigant butlę, co finansowo się bardziej opłaca. Czasem gwint pasuje, a czasem przelewam do butelki ze sprayem z odzysku.

Kupuję wkłady kosmetyków, bo niektóre pudry mają możliwość dokupienia tańszego wkładu. Nawet jak nie mam puderniczki nie ma problemu, bo średnica często dla kolorówki jest dość uniwersalna.
W ogóle te bambusowe osłonki w niektórych markach straszny greenwashing.

W życiu nie kupiłam żadnego organizera do kolorówki na blat, na toaletkę.
Tak samo z organizerem na bieliznę do szuflady ( pudełka po butach ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 10:10   #1431
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

1.Robię zakupy jedzeniowe raz w tygodniu (tylko pieczywo w połowie tygodnia dokupujemy). To co jest w lodowce jemy i raczej nic nie wyrzucamy.
2.Mam 2 zapachy, których używam naprzemiennie - kupuję nowe gdy te się kończą
3.Używam produktów kosmetycznych do końca, nie kupuję/nie otwieram nic nowego. Generalnie kupię krem/serum, zużyje i dopiero kupuję nowe.
4.Nie pijemy alko, nie palimy, nie kupujemy zbędnych gadżetów (dla mnie IPhone jest zbędny, Xiaomi spokojnie mi wystarcza na co dzień).
5.Dzielimy pieniądze wg kategorii, dzięki temu zawsze mamy środki na koncie.
6.Nie kupujemy obsesyjnie ubrań, jasne coś sobie kupię w końcu po to pracuję, ale to najczęściej przemyślane.
6.Zaoszczędzona kasa idzie na podróże (wcześniej na remont, który udało się zrobić bez kredytu)


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 13:01   #1432
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Bardzo dobry ten tips z atomizerami.

Oprócz polowania na przeceny i rzeczy z drugiej ręki/do oddania (mam tu na myśli nie tylko ubrania, ale np.meble czy kwiaty doniczkowe) wróciłam uczciwie do gotowania w domu i lepszego planowania zakupów. Plus słynna appka. Nigdy tez nie robię zakupów głodna. Jest różnica.

Korzystam ponadto z wymian (np.książkowych) i pchlich targów w okolicy, choć przez koronę bardzo się to popsuło.
Sprawdzam różne oferty jeśli idzie o usługi, porównuję ceny i korzystam z dostępnych rabatów - nie podejmuję również większych decyzji (np. zakup ubezpieczenia czy zmiana jakiegoś dostawcy) na chybcika i na miejscu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 13:02   #1433
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

1. Kupuje mięsa z promocji na krótkich terminach wazności - w 90% przypadków i tak zjem je przed tym terminem a kosztują zauważalie mniej. Ewentualnie zostaje zamrożenie na kiedy indziej.

2. Z reguły nie lubie promocji w stylu "kup 3, zapłać za 2", ale w niektórych przypadkach jak np. masło to się przydaje.

3. Mrożę pieczywo, którego nie zdązymy zjeść bo po co ma czerstwieć jak potem się przyda.

4. Ubrania raczej z vinted niż galerii handlowej.

5. Dobrze użytkowana elektronika i dbanie o nią wystarcza nam na luzie na minimum 5 lat użytkowania. Nie kupujemy sprzetów Apple bo to przepłacanie za logo xD

6. Każda wypłata ma określony procent który trafia na lokatę jako oszczędności ruszane tylko w ekstremalnych przypadkach.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 14:13   #1434
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Mięso zdarzało mi się zepsuć na kilka dni przed terminem dlatego zawsze wygrzebuję z najdłuższym z najdalszych czeluści chłodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 20:59   #1435
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja ogólnie robię przelew na konta oszczędnościowe i lokaty zaraz po wypłacie.

Moje sposoby już mi tak weszły w nawyk że czasami nie traktuję już tego jako oszczędzanie tylko normalne nawyki.

1. Gotowanie samemu. Nie kupuję gotowców, nawet sosy robię od podstaw. Robie jogurt, robię chleb, chociaż coraz częściej bułki u nas idą a bułki mi nie wychodzą. Kupuję najbardziej podstawowe produkty z pewnymi wyjątkami. Mąż niestety nawet kanapki na mieście czasem kupuje i jemu sie kasa szybciej kończy.

2. Jeżdżę rowerem. Do pracy, z pracy, na zakupy. Rower też mi ogranicza wielkość jednorazowych zakupów. Biorę tyle żeby się wygodnie jechało i żebym nie musiała na raty do bloku wchodzić.

3. Nie kupujemy lodów. Robię je z mrożonych bananów + owoce + jogurt. To duża oszczędność szczególnie przy dzieciach i zdrowie. Banany najlepiej się do tego nadają takie które zaczynają ciemnieć i często są wystawiane na promocję. Mogę je wtedy kupić hurtem i od razu zamrozić.

4. Pracuję w hurtowni leków i kupuje tam leki, kosmetyki, suplementy w uszkodzonych kartonikach. Leki są dobre, a często ceny od 20 - 50 % taniej niż w aptekach czy na necie. Czasami coś kupuję tam też na prezenty dla rodziny. Przyznam że na początku popłynęłam w tym i wymieniłam całą apteczkę a to nie było zbyt oszczędne.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-07, 06:53   #1436
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Oprócz polowania na przeceny i rzeczy z drugiej ręki/do oddania (mam tu na myśli nie tylko ubrania, ale np.meble czy kwiaty doniczkowe) wróciłam uczciwie do gotowania w domu i lepszego planowania zakupów. Plus słynna appka. Nigdy tez nie robię zakupów głodna. Jest różnica.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Co to za słynna appka, bo dopiero zaczęłam czytać wątek, a sama nazwa wzbudza zainteresowanie
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-07, 13:38   #1437
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Too good to go


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-07, 14:59   #1438
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Jest jeszcze foodsi, działa na tej samej zasadzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-07, 19:48   #1439
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Bardzo dobry ten tips z atomizerami.

Oprócz polowania na przeceny i rzeczy z drugiej ręki/do oddania (mam tu na myśli nie tylko ubrania, ale np.meble czy kwiaty doniczkowe) wróciłam uczciwie do gotowania w domu i lepszego planowania zakupów. Plus słynna appka. Nigdy tez nie robię zakupów głodna. Jest różnica.

Korzystam ponadto z wymian (np.książkowych) i pchlich targów w okolicy, choć przez koronę bardzo się to popsuło.
Sprawdzam różne oferty jeśli idzie o usługi, porównuję ceny i korzystam z dostępnych rabatów - nie podejmuję również większych decyzji (np. zakup ubezpieczenia czy zmiana jakiegoś dostawcy) na chybcika i na miejscu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najlepsze to są mgiełki do twarzy z atomizerem, które często swoje kosztuję i mają w składzie wodę różaną, a sama woda różana nie tak dużo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-07, 19:54   #1440
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Zakaz chodzenia do żabki. Ceny są tam dużo droższe niż w normalnym sklepie i w ten sposób przewalałam po 300400 -zł na batonik, picie czy energetyka. Bo to blisko, nie trzeba wchodzić do marketu...
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-19 18:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.