Pytanie o trening - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-01, 16:59   #1
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506

Pytanie o trening


Jeżeli uporządkujemy typy treningów od "najcięższego" (mała ilośc powtórzeń przy max obciążeniu) do "najlżejszego" (dużo powtórzeń przy małym obciążeniu) to gdzie znajdzie się tzw trening NA RZEŹBĘ? Np. trening na masę, siłę, rzeźbę, wytrzymałość czy trening na masę, rzeźbę, siłę wytrzymałość. A może trening na siłę i rzeźbę odróżnia tylko typ ćwiczeń a nie obciążenie+liczba powtórzeń? Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 17:05   #2
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Pytanie o trening

Trening na rzeźbę- duza liczba powtórzeń mniejszym ociążeniem. I w tempie. Szybko.
Trening na masę - mniejsza liczba powtórzeń, dużym obciązeniem, wolno.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 17:10   #3
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

Chodziło mi o relację trening na RZEŹBĘ vs. SIŁĘ. Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 17:18   #4
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Pytanie o trening

Wg mnie trening na rzeźbę ma największe wymagania kondycyjne. Bo robiony jest w tempie, szybko, bez duzych przerw.
Zreszta każdy typ treningu wykonany uczciwie też pozwala się zmęczyć jak trzeba
Pzodrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 17:24   #5
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

Dodam że każdy typ treningu ma duże wymagania kondycyjne - zależy dla kogo jaki. Dzięki - czyli trening na rzeźbę byłby w takim razie bliżej trening na wytrzymałość (ze względu na tempo). Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-02, 13:30   #6
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Pytanie o trening

ech nie znam sie na tym ale jak sobie tak skojarze to "miśniaki" na silowni to raczej nie jezdza na rowerku, hehe nie widzialam zeby bylo az tak spoceni jak ci ktorzy zasowaja by np schudnac czy wyzexbic cialo ech tak tylko mi przyszlo do glowy
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 07:49   #7
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Pytanie o trening

Matlia nie pamietam gdzi eo to pytalas ale przypomina mi sie ze pytalas o pilki do cwiczen, znalazlam w necie costakiego, moze si eprzyda

http://www.sails.pl/index.php?events+nr+224+opis+

http://www.medyk.katowice.pl/cwipilka.html

i na dole strony: http://www.fitness.76.pl/martymaw.html
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-03, 08:08   #8
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

Dzięki Ćwiczenia z piłką też się przydadzą (nawet kocia łapka się przyda ). Szukam informacji jak wytrzymałe są te piłki i czy warto inwestować (np. w hipermarkecie były za ok 70zl drogo jak za dużą gumową piłkę).
A tak przy okazji (z pierwszego linka):
"Oprócz typowych przed świętami, często niezbyt zdrowych ćwiczeń mięśni nóg oraz grzbietu (takich jak dźwiganie zakupuów i sprzatanie"...hihi to wszystko tłumacze czemu panowie tak niechętnie pomagają

Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 10:25   #9
MalaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6
Re: Pytanie o trening

A dlaczego chcesz kupowac?? Idz sobie na fitness. Polecam body sculp i T.B.C. To pierwsze to cwiczenia, ktore modeluja cale cialo. Cwiczenia m.in. z duza pilka. Natomiast T.B.C. to wiecej choreografii a takze cwiczenia podobne troche do tych z body sculp. Szybko minie Ci czas cwiczen i bedzie to odpowiednio dobrany trening. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze cwiczenie samemu nie jest takie solidne jak w grupie Pozdrawiam
MalaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 10:46   #10
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

Hejka! Sorki że marudzę ale łażenie po fitness klubach to dla osób dysponujących czasem. Wolę być niezależna i mieć przyrząd w domu - ćwiczę kiedy mam czas. Poza tym kompletnie się nie piszę na zajęcia grupowe (co najwyżej siatkówka albo kosz) Daj znać - jeśli ćwiczyłaś na takiej piłce - jakie wrażenia i wogóle? Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 12:28   #11
MalaMi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6
Re: Pytanie o trening

Hej Natalia Tak, chodze na fitness (wlasnie dzisiaj ide) Bardzo mi sie to podoba bo jestem solidnie zmeczona po tych cwiczeniach I prawde mowiac widze kolosalna roznice miedzy cwiczeniami w domu a tam.
Pojdz sobie z ciekawosci na jedno takie spotkanie (nie musisz od razu wykupywac caly karnet), sa one o roznych porach (rano, po poludniu, wieczorem). U mnie w Gliwicach jedno takie spotkanie to koszt 15zl, nie wiem jak jest gdzie indziej, ale naprawde warto. A nawet jesli dalej nie bedziesz chciala chodzic na takie zorganizowane spotkania to juz bedziesz wiedziala jak cwiczyc (chyba, ze korzystasz z jakis gotowych zestawow z kaset czy czegokolwiek to co innego, ja nie mam takich mozliwosci). Osobiscie polecam tego rodzaju treningi pozdrawiam.Aga
MalaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-03, 12:53   #12
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

Dzięki! Zobaczę jak mi się zajęcia poukładają w tym roku. Skoczę z ciekawości może uda mi się pokicać na piłce. Z karnetami to niestety racja - co "zakład" to inaczej (w Łodzi zdzierstwo ). Mnie akurat zajęcia grupowe ani nie motywują ani nie widzę poprawy - lepiej kiedy sama dobieram sobie ćwiczenia (motywacji ani zacięcia, systematyczności nie brak ). Zainteresowałam się zajęciami z HOT YOGI (joga wykonywana w pomieszczeniu w temp. około +40 - było kiedyś info na nikewomen.com) i na to chętnie bym poszła. Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 15:48   #13
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Pytanie o trening

MałaMi ja jestem z Zabrza i wlansie bardzo mnie interesuje gdzie w poblizu czyli tez w Gliwicach moge sobie w miare tanio pocwiczyc znasz takie miejsca? albo moze cos mi polecisz czy odradzisz?
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 11:36   #14
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: Body ball

Chodziłam na zajęcia body ball (na piłkach) do Katowic do Pro-Activu. Były to jedne z moich ulubionych ćwiczeń. Niektórzy myślą, że to zabawa z piłeczkami.. A one daja taki wycisk!!
Chciałam kupić sobie do domu (ok. 80 zł), bo ćwiczenia na nich podobno nie obciążają stawów, no i cały czas trzeba mieć napiętew mięśnie, żeby się utrzymać na piłce. Tylko gdzie ja ją wsadzę?? Bo przecież nie będzie leżała na środku pokoju..A w szafach nie mam miejsca.
Czytałam, że są też piłki do nadmuchiwania. Ale chyba musi być pompka do tego?
Czy ktoś ma piłę w domu?
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 11:51   #15
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Body ball

Nareszcie!!! (kurczę, nawet nie wiedziałam jak się to "po ludzku" nazywa ) Widziałam u mnie w Łodzi w Hypernowej taką nadmuchiwaną piłke (nie pamiętam jakiej firmy ;-( ) bez pompki w zestawie (chyba można taką zwykłą pompką do piłek?) cena ok 70 zetów. Poszukam jeszcze w sklepach ze sprzętem rehab. - może trafię na tańsze (choć obawiam się że łatwo o bubel; normalnie nie widziałam tego w ofercie sklepów sportowych). Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 11:56   #16
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Pytanie o trening

MartychaK - ta strona (http://www.fitness.76.pl) to REWELACJA!!! Super teksty o motywacji i stresie. Poza tym że mają duży wybór ćwiczeń i masę porad. Wspaniale, że zapodałaś!!!
Wielgachny BUZIAK!
Pozdrawiam Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.