praca w biurze rachunkowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 10:45   #1
Jacek 199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6

praca w biurze rachunkowym


Witam,od wakacji szukam pracy,skończyłem w tym roku technikum ekonomiczne,egzamin zawodowy zdałem,teraz zacząłem studia niestacjonarne (FiR),jednak w moim niedużym mieście bardzo ciężko chociażby o staż (moge iść do skarbówki od grudnia,ale raczej uda się dopiero od stycznia)..
Zamieściłem ogłoszenie w Internecie kilka tygodni temu,że szukam pracy..i tydzień temu dostałem propozycje pracy w małym mieście oddalonym o ponad 40 km od mojego (wyjeżdżałbym po 6,a wracałbym do domu po 18),ale nie chodzi o dojazdy,tylko o to,że po prostu sobie tam nie poradze..

Szukałem inf w necie i zazwyczaj w małych miastach w tego typu biurach pracownicy mają swoich klientów i zajmują się nimi od A do Z,dlatego straszenie sie boję,że wyjde na debila i mnie po prostu nie przyjmą,bo nie mam żadnego doświadczenia :/

W środe mam rozmowę w sprawie pracy i omówienie wszystkich szczegółów..w krótkiej rozmowie przez tel Pani zapytała mnie tylko o to czy znam się na rachunkowości i czy wiem co się księguję po Wn,a co po Ma, reszte dowiem się na miejscu.

Czy naprawdę praca w takich biurach jest bardzo trudna? Pensja jest niewielka,ale bardzo chciałbym tam pracować,żeby zdobyć doświadczenie..
Jacek 199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 11:44   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Cytat:
Napisane przez Jacek 199 Pokaż wiadomość
Witam,od wakacji szukam pracy,skończyłem w tym roku technikum ekonomiczne,egzamin zawodowy zdałem,teraz zacząłem studia niestacjonarne (FiR),jednak w moim niedużym mieście bardzo ciężko chociażby o staż (moge iść do skarbówki od grudnia,ale raczej uda się dopiero od stycznia)..
Zamieściłem ogłoszenie w Internecie kilka tygodni temu,że szukam pracy..i tydzień temu dostałem propozycje pracy w małym mieście oddalonym o ponad 40 km od mojego (wyjeżdżałbym po 6,a wracałbym do domu po 18),ale nie chodzi o dojazdy,tylko o to,że po prostu sobie tam nie poradze..

Szukałem inf w necie i zazwyczaj w małych miastach w tego typu biurach pracownicy mają swoich klientów i zajmują się nimi od A do Z,dlatego straszenie sie boję,że wyjde na debila i mnie po prostu nie przyjmą,bo nie mam żadnego doświadczenia :/

W środe mam rozmowę w sprawie pracy i omówienie wszystkich szczegółów..w krótkiej rozmowie przez tel Pani zapytała mnie tylko o to czy znam się na rachunkowości i czy wiem co się księguję po Wn,a co po Ma, reszte dowiem się na miejscu.

Czy naprawdę praca w takich biurach jest bardzo trudna? Pensja jest niewielka,ale bardzo chciałbym tam pracować,żeby zdobyć doświadczenie..
Moim zdaniem nie masz się co przejmować na zapas, w ogłoszeniu zapewne wspomniałeś, ze właśnie skończyłeś technikum, także raczej nikt nie będzie od Ciebie wymagał doświadczenia, tylko podstaw rachunkowości. Programu i całej reszty Cię nauczą w pracy
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:21   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Masz szansę na pracę w zawodzie, którego się na studiach uczysz. Podstawy jakieś znasz. Także jak najbardziej iść, powiedzieć co i jak bez zbędnego kolorowania. Przyjmą to przyjmą, nie to zdobędziesz "doświadczenie" podczas rozmowy kwalifikacyjnej i następnym razem będzie lepiej.


Zresztą nie wrzucą cię pierwszego dnia do robienia choćby jakiegoś tam sprawozdania, czy samodzielnego księgowania, a pierw jakieś krótkie przyuczenie z programem itp.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:34   #4
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Cytat:
Napisane przez Jacek 199 Pokaż wiadomość
Witam,od wakacji szukam pracy,skończyłem w tym roku technikum ekonomiczne,egzamin zawodowy zdałem,teraz zacząłem studia niestacjonarne (FiR),jednak w moim niedużym mieście bardzo ciężko chociażby o staż (moge iść do skarbówki od grudnia,ale raczej uda się dopiero od stycznia)..
Zamieściłem ogłoszenie w Internecie kilka tygodni temu,że szukam pracy..i tydzień temu dostałem propozycje pracy w małym mieście oddalonym o ponad 40 km od mojego (wyjeżdżałbym po 6,a wracałbym do domu po 18),ale nie chodzi o dojazdy,tylko o to,że po prostu sobie tam nie poradze..

Szukałem inf w necie i zazwyczaj w małych miastach w tego typu biurach pracownicy mają swoich klientów i zajmują się nimi od A do Z,dlatego straszenie sie boję,że wyjde na debila i mnie po prostu nie przyjmą,bo nie mam żadnego doświadczenia :/

W środe mam rozmowę w sprawie pracy i omówienie wszystkich szczegółów..w krótkiej rozmowie przez tel Pani zapytała mnie tylko o to czy znam się na rachunkowości i czy wiem co się księguję po Wn,a co po Ma, reszte dowiem się na miejscu.

Czy naprawdę praca w takich biurach jest bardzo trudna? Pensja jest niewielka,ale bardzo chciałbym tam pracować,żeby zdobyć doświadczenie..
Nie w każdym biurze jest tak, że zajmujesz się jednym klientem od A do Z. Poza tym, kobieta chyba jest świadoma, że nie masz doświadczenia (o ile były takie informacje o ogłoszeniu), więc wie że wymaga to przyuczenia. Moim zdaniem masz bardzo dobrą szansę, jeśli wiążesz swoją przyszłość z księgowością. Nie martw się, do jakiejkolwiek pracy teraz pójdziesz i tak jesteś zielony, nie oszukujmy się.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:45   #5
daisies
Raczkowanie
 
Avatar daisies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 60
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Skoro zaprosili Cię na rozmowę kwalifikacyjną to widocznie poziom Twojego wykształcenia im odpowiada. Podstawy ogarniasz, a jak na rozmowie okaże się że pasujesz im jako osoba to na pewno chętniej zatrudnią Ciebie - osobę której się chce pracować i która chce się uczyć niż kogoś kto ma kilka lat doświadczenia, oczekuje dużo większych pieniędzy i komu może nie będzie odpowiadało wykonywanie prostych, podstawowych zadań na początek.

Wiem to z doświadczenia, sama dostałam pracę w rachunkowości gdzie na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałam że fajnie że znam podstawy tylko szkoda że nigdy sama nawet takiej podstawowej rzeczy nie zrobiłam. Ale ostatecznie dostałam tą pracę, zaczęłam od najprostszych rzeczy i z tygodnia na tydzień poznaję kolejne. I wiem, że dla osób z doświadczeniem takie zajęcia mogą być nudne i nie chcieli by się tym zajmować bo stać ich na dużo więcej. Ale ja się cieszę że ktoś dał mi szansę, i że nie jestem rzucona na głęboką wodę tylko są jeszcze firmy które zamiast wymagać doświadczenia chcą kogoś uczyć.

Także powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej, zobaczysz że będzie dobrze
daisies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:14   #6
Jacek 199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Dzięki za odp i wsparcie w ogłoszeniu napisałem,że szukam pracy/stażu i nawet nie musi on być w zawodzie,dopisałem też,że znam tylko podstawy pewnych programów finansowo-księgowych,z którymi spotkałem się w szkole. Praca jest trochę daleko ode mnie,ale myślę,że warto spróbować i wykorzystać taką szanse,jeśli tylko rozmowa pójdzie dobrze i się "spodobam".
Jacek 199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 04:42   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Cytat:
Napisane przez Jacek 199 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp i wsparcie w ogłoszeniu napisałem,że szukam pracy/stażu i nawet nie musi on być w zawodzie,dopisałem też,że znam tylko podstawy pewnych programów finansowo-księgowych,z którymi spotkałem się w szkole. Praca jest trochę daleko ode mnie,ale myślę,że warto spróbować i wykorzystać taką szanse,jeśli tylko rozmowa pójdzie dobrze i się "spodobam".
Ano.
Z czasem dorobisz się samochodu i dojazdy będą mniej uciążliwe.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 21:58   #8
Mamba4
Raczkowanie
 
Avatar Mamba4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 403
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Jak Cię zaprosili na rozmowę to już dobry znak, ze ich zainteresowałeś A skoro nie masz doświadczenia to pewnie "na dzień dobry" nie rzucą Cię na stanowisko specjalisty tylko asystenta. Trzymam kciuki. Daj znać czy Cię zatrudnili
__________________
- Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata
Mamba4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:53   #9
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: praca w biurze rachunkowym

Myślę, że może to być dość fajna praca, sama bym chciała się załapać do takiego biura.
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 22:53:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.