"dzikie mięso" - narosle po goleniu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-02, 12:26   #1
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie

"dzikie mięso" - narosle po goleniu.


Witam. Mam nadzieję że można już zakładac nowe wątki. Bardzo licze na waszą pomoc. Mam problem, a właściwie moja mama ma. Podczas golenia ( zwykle w miejscu zacięć,szczególnie okolić bikini) wyrasta jej tzw "dzikie mięso" próbowałam szukać na ten temat informacji jednak nic nie znalazłam ponieważ nie znamy profesionalnej nazwy. Czy któraś z wizażanek spotkała się z takim czymś ? Czym to leczyć?
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 21:10   #2
Jagosza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Dot.: "dzikie mięso" - narosle po goleniu.

Witaj. Mi zrobiło się tzw."dzikie mięso" po tym jak za mocno wyciełam paznokieć w dużym palcu u nogi. Chirurg zalecił smarowanie jodyną, chyba miało to na celu wysuszenie tego "dzikiego mięsa" . Ale niestety nie obyło się bez interwencji chirurgicznej, niezbyt przyjemnej i bolesnej , mimo że że ze znieczuleniem miejcowym. Następnym razem jak mi się zdarzyło wyciąć paznokieć tak głęboko i zaczęło mi się robić znów takie "dzikie mięso" kilka razy dziennie patyczkiem z watką smarowałam jodyną i po kilku dniach zniknęło. Może Twojej mamie pomoże. Spróbować nie zaszkodzi. Pozdrawiam.
Jagosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 23:09   #3
xxPapuGaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: "dzikie mięso" - narosle po goleniu.

Hej mam pytanie jakis miesiąc temu moze nawet dłuzej przekułam sobie język , czesto bawiłam sie kolczykiem wyciągająć go przed usta.. i na przekłuciu pod językiem (obok dolniej kulki) wyrosło mi cos i nie wiem co to jest zastanawiem sie czy nie "dzikie mięso" jest to nie wielkie koloru języka z baiałymi przeswitami jak by ropa .. nie wiem co to co mam z tym zrobić? nie chciałabym isc z tym do lekarza .! jest jakies inne wyjscie?
xxPapuGaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 07:37   #4
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: "dzikie mięso" - narosle po goleniu.

wyciągnąc kolczyk . płukac usta septosanem . i zejdzie samo bo to nie dzikie mieso (sic!) a ziarnina (czyli bliznowata tkanka ,która najczesciej pojawia się po przekłuciu. )
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.