Mamusie lutowe 2018 - cz. 3 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-22, 20:32   #181
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Można maść pieciornikowa bez szkodliwego kwasu borowego a równie skuteczna.
Figa jak zawsze czuwa zapisałam, chociaż mam nadzieję że się nie przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:33   #182
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
O ile z krzesłem jestem w stanie iść na kompromis bo wiem, że to mój wymysł tak z fotelikiem nie ustąpię
W ogóle dziewczyny, które mają starsze dzieci. Na ile miesięcy przesadzałyście do drugiego fotelika?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Najstarsza na rok, ale to była duża dziewczynka. Młodsza śmiało by pojeździło do zalecanych 18m, ale musiałam oddać siostrze nosidło i musiałam przenieść na 9m. I kupiłam rwf 0-18kg. Na szczęście ta panna jest drobniutka to ma szanse długo pojeździć. Teraz tez musze oddać siostrze fotelik i będę w sierpniu znowu jakiś kupować. Pewnie średnia wsadzę w rwf 9-25kg a najmłodsza w ten 0-18.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:33   #183
luga
Raczkowanie
 
Avatar luga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 275
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady co do odparzenia, mąkę ziemniaczana już też próbowałam. Zobaczymy jak ten alantan a czy jest możliwość, że nagle go zaczęły uczulać pieluchy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
luga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:36   #184
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ja poród miałam szybki - 2h10 min, ale na oxytocynie, nie miałam prawie już wód plodowych. Kryzys miałam na 9 cm, a tak to było okay. Parte ciężkie i stres, tlen bo zapis ktg był słaby, pamiętam ta czarna główkę, wyhylalam się tylko żeby więcej widzieć doktorka mnie chwaliła, że wesoła rodzaca. Poród przyjmowała doktorka, która była przy cc mojej mamy ze mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:36   #185
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Figa jak zawsze czuwa zapisałam, chociaż mam nadzieję że się nie przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tym razem mi się trafiło mega odparzajace się dziecko, wiec niestety szukałam alternatywy bo tylko to w pewnym momencie działało. A już nawet spała bez pieluchy i nie szło zagoić
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:37   #186
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez luga Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady co do odparzenia, mąkę ziemniaczana już też próbowałam. Zobaczymy jak ten alantan a czy jest możliwość, że nagle go zaczęły uczulać pieluchy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


U nas zrobił się jakiś czas temu stan zapalny na siusiaku Zeszło tylko po octenisepcie. Przy okazji, odparzenia tez ucichły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:39   #187
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez luga Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady co do odparzenia, mąkę ziemniaczana już też próbowałam. Zobaczymy jak ten alantan a czy jest możliwość, że nagle go zaczęły uczulać pieluchy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, możliwe. Można dostac uczulenia na coś i w dorosłości. Ja dostałam na podpaski kilka lat temu. Truskawki po raz pierwszy w życiu uczuliły mnie w 2 ciąży :/
Natomiast przy takich trudno gojących się odparzeniach warto zrobić badanie moczu, bo to czasami jest przyczyna.

Jak robią się ranki to psikam octinaseptem co przewijanie i dokładnie osuszaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-22, 20:46   #188
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Czy Wasi TŻ to też takie skąpiradła? Ale mnie mąż wkurzył... Odbieraliśmy dziś fotelik dla szwagierki, wybrała Recaro zero (mała ma 8 miesięcy). Mówię do męża że pod koniec roku też czeka nas spory wydatek (ten kosztował z rabatami 1700zl) bo musimy kupić małemu fotelik. Na co on, że na pewno tyle kasy nie da za fotelik, znalazł na necie takie za nawet 500zl i zadowolony. No super... Ostatnio koleżanka poleciła mi krzesło do karmienia Joie (ponad 600zl). Ma wszystko co bym chciała, zdjemowane siedzisko które można zamontować na krzesło, regulowany podnóżek, nawet oparcie regulowane i nie trzeba karmić w pozycji siedzącej. Dodatkowo potem można rozłożyć i jest krzesełko i stolik. Oczywiście mąż znalazł inne krzesło za 200 zł bo po do przepłacać. Żeby w każdej kwestii był tak oszczędny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zacznij go edukowac, zapoznaj z testami fotelikow, pokaz filmiki co sie dzieje w czasie wypadku z dzieckiem, polecam fb i blog tylem.pl. Dla mnie to tez za duzo na fotelik, ja mam tyłem joie every stage i z bolem placilam, a tzta musialam długo edukować i namawiać. Moj tata w ogole myśli ze nas powalilo bo w marketach sa poddupniki za 50zl...
Co do krzeselka, stanowczo za drogo dla mnie. No ale kazdy ma inny budzet. Ja nawet jakbym miala to nie umialabym tyle wydac na takie widzimisie
Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dostaliśmy od babci kasę na fotelik, ale mąż woli ja przeznaczyć na meble do pokoju synka Mi też podoba się i biorę je pod uwagę przy kupnie. Mąż twierdzi że wygląda jak te z Ikea za 50zl tylko jest szare

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym wolala na meble wydac
Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Matko..sporo za fotelik, takie są ceny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaplacilam za najtanszy tylem 830zl
Cytat:
Napisane przez luga Pokaż wiadomość
Wysłałam męża do apteki po ten Alantan, mam nadzieje, że pomoże bo coraz gorzej ta dupka wygląda




Oj jeśli chodzi o Młodego to wręcz przeciwnie, zdecydowanie nie skąpi. Tylko pyta mnie zawsze czy to najlepsze jakie może być

Co do porodu… mój był ekspresowy ( nawet mąż nie zdążył przyjechać ), ale mega bolesny, ale jakoś już zapomniałam o tym bólu.

We wrześniu wyjeżdżamy z mężem na kilka dni, Antek zostanie z moją mamą. Do tej pory od czasu do czasu odciągałam pokarm i dawałam młodemu z butelki i kompletnie nie robiło mu to różnicy czy pije z cycka czy z butelki. A dziś bunt, od męża w ogóle nie chciał pić, jak ja go wzięłam zrobił trzy łyki i ryk, później dostał cycka to po 2 min usnął
Mam nadzieje, że to tylko chwilowy bunt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja polecam nivea sos
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Rwf czyli podobno jedyny słuszny po kołysce to niestety okolice 1-2k
Przy czym takie foteliki zajmują dużo miejsca i kule z 1 dzieckiem jest luz, o tyle z 2 bywa juz ciasno. Ja teraz zmieniałam auto, żeby wsadzić 3 foteliki na tyle i komfortowo z przodu podróżować. Raz ze 2x rwf lada moment, a dwa zmieszczenie 3 fotelików obok siebie na tylnej kanapie to tez nie lada wyzwanie.


Karska ja jak Demeter. W kwestii fotelika jestem z Tobą, ale krzesełka nie

Novakia mi na pierwszym spotkaniu doradca pokazała co się dzieje jak za mocno rozłożę nogi dziecku, ze wtedy kregoslup prostuje, a taki maluch miał mieć w c. Także owszem rozłożone, ale nie na maksa.
A bo to dziecko to juz duze bylo, z 1.5r mialo a jakos te nóżki w malym rozstawie. Ale co ja tam wiem
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Można maść pieciornikowa bez szkodliwego kwasu borowego a równie skuteczna.
Ziaja taka ma wlasnie
Cytat:
Napisane przez Shelby_a Pokaż wiadomość
A mi po porodzie kazali na nogach wracać do sali o.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sama chcialam na nogach i poszlam zobaczyc malego w inkubatorze na drugim koncu oddzialu, a polozne zbierały szczeki z ziemi. Dzis bym juz tak nie zrobila
Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
O ile z krzesłem jestem w stanie iść na kompromis bo wiem, że to mój wymysł tak z fotelikiem nie ustąpię
W ogóle dziewczyny, które mają starsze dzieci. Na ile miesięcy przesadzałyście do drugiego fotelika?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak glowa zaczela wystawac, bo jesli chodzi o wage to nadal moglby w nim jezdzic pewnie a mial wtedy niecale 1.5r

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Ja poród miałam szybki - 2h10 min, ale na oxytocynie, nie miałam prawie już wód plodowych. Kryzys miałam na 9 cm, a tak to było okay. Parte ciężkie i stres, tlen bo zapis ktg był słaby, pamiętam ta czarna główkę, wyhylalam się tylko żeby więcej widzieć doktorka mnie chwaliła, że wesoła rodzaca. Poród przyjmowała doktorka, która była przy cc mojej mamy ze mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to niezly z niej dinozaur moj lekarz tez chwalil mnie na wizycie pologowej ze polozne mowily ze wspolpracowalam, bylam sympatyczna (taaa haha) i dzielna pacjentka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:49   #189
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Novakia to twój mały jak i moja, wagowo by dała rady w kołysce a taki duzy dzieciak to sam się ułoży jak mu wygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:49   #190
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
Chłop mnie przegna, ostatnio nazamawialam sobie kiecek do karmieniq (nie eleganckich) a do bielizny mam słabo więc udam że nie widziałam tego info o promo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaż kiecki jakie i skąd ? Bo też coś szukam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:50   #191
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Novakia to twój mały jak i moja, wagowo by dała rady w kołysce a taki duzy dzieciak to sam się ułoży jak mu wygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz wazy ok 13.5 a fotelik byl do 13. No ale dosyc wysoki jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-22, 20:51   #192
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Teraz wazy ok 13.5 a fotelik byl do 13. No ale dosyc wysoki jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Moja ma 12 tylko już koło 90cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:53   #193
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Pokaż kiecki jakie i skąd ? Bo też coś szukam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wstawiam już fotki dziś około południa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:53   #194
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Moja ma 12 tylko już koło 90cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to podobnie. Zmierzyć go tylko nie moge teraz bo nie raczy stanac pod miarką, ale celuje ze 95-100

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:02   #195
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Co do porodu... Przez to, że akcja sama się nie zaczęła, tylko dzięki kroplowce z oxy, to nie męczyłam się ze skurczami godzinami. Wydaje mi się, że pamietam wszystko, chociaż cos pewnie umknęło. Z pewnością ból. Pamietam, że bolało ale nie pamietam jak bardzo. Najbardziej bolał masaż szyjki i cięcie krocza (cięła mnie na drugim i trzecim partym, gdzie trzeciego u mnie nie było - miałam tylko po dwa). Pamietam, ze położna zapytała czy chce dotknąć główkę - i dotknęłam Zapytała kiedy robiłam siku i czy chce iść. Chciałam ale powiedziałam, ze nie wiem czy dojdę. To ona, ze mnie zacewnikuje. Podziękowałam i poszłam do wc (tż mnie zaprowadził). Faktycznie to wstrzymywanie parcia było okropne. Pod koniec myślałam, ze zemdleje. Jak Młody wyszedł poczułam mega ulgę, chociaż bałam się bólu związanego z porodem łożyska - niepotrzebnie bo nic nie bolało. Trochę bolało szycie. Później kolejny ból, to na poporodowej, gdzie leżałam 2 godziny sns. Położna naciskała mi brzuch żeby pozbyć się tej krwi - to strasznie bolało. Dostałam dodatkowa kroplówkę z oxy na szybsze obkurczenie macicy. Ponoć straciłam bardzo dużo krwi. Normalnie dziewczyny później były przewożone na sale na wózkach, a mnie musieli przewieźć na łóżku - ledwo kontaktowałam. No i rano bylam tak osłabiona, ze zemdlałam pod prysznicem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój TŻ do tej pory opowiada wszystkim, że urodziłam, wzięłam torebkę na ramię i poszłam na nogach na noworodkowy, a tam dopiero zobaczył, że dziewczyny na łóżkach i wózkach zwozili. ale ja się dobrze czułam zaraz po, zjadłam sobie naleśniki i żurek (będę to pamiętać do końca życia), które mi położna przyniosła jeszcze na porodówkę, poszłam pod prysznic i przeszliśmy na noworodkowy na spokojnie. Położna jak zobaczyła, że się za torebkę łapie kazała mi ją dać TŻ-towi a samej prowadzić mydelniczkę, żebym miała się czego przytrzymać i wziąć sobie kwiaty (TŻ mi przyniósł w pewnym momencie, przypominam, że rodziłam w walentynki. W 5 rocznicę naszego poznania się nota bene )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:04   #196
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Heidi_ Pokaż wiadomość
Mój TŻ do tej pory opowiada wszystkim, że urodziłam, wzięłam torebkę na ramię i poszłam na nogach na noworodkowy, a tam dopiero zobaczył, że dziewczyny na łóżkach i wózkach zwozili. ale ja się dobrze czułam zaraz po, zjadłam sobie naleśniki i żurek (będę to pamiętać do końca życia), które mi położna przyniosła jeszcze na porodówkę, poszłam pod prysznic i przeszliśmy na noworodkowy na spokojnie. Położna jak zobaczyła, że się za torebkę łapie kazała mi ją dać TŻ-towi a samej prowadzić mydelniczkę, żebym miała się czego przytrzymać i wziąć sobie kwiaty (TŻ mi przyniósł w pewnym momencie, przypominam, że rodziłam w walentynki. W 5 rocznicę naszego poznania się nota bene )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi przyniosła chleb i parówki, ja trzymałam młodego a TZ mnie karmil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:05   #197
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ej dziewczyny, przed chwilą kupiłam na fb od laski mate piankowa i prosiłam ja by zostawiła ja dla mnie do poniedziałku wtedy zrobię przelew tradycyjny zsby chłop mnie nie pognal bo przesadzam z zakupami dla młodego, a laska mówi ooo proszę Panią tego to mnie nie musi Pani uczyć hahaha

Tez tak macie? Glupiejecie z zakupami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:07   #198
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny, przed chwilą kupiłam na fb od laski mate piankowa i prosiłam ja by zostawiła ja dla mnie do poniedziałku wtedy zrobię przelew tradycyjny zsby chłop mnie nie pognal bo przesadzam z zakupami dla młodego, a laska mówi ooo proszę Panią tego to mnie nie musi Pani uczyć hahaha

Tez tak macie? Glupiejecie z zakupami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nie, bo wiele rzeczy kupiłam i są niepotrzebne. Teraz rozważam każdy zakup wiele razy. Na pewno jak byłam sama w PL to więcej wydawałam na glupoty. Z TZ w Holandii jakoś idzie rozsądniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:08   #199
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Mi przyniosła chleb i parówki, ja trzymałam młodego a TZ mnie karmil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja w dniu porodu nie jadłam ani obiadu, ani kolacji Dopiero zdałam sobie z tego sprawę 🧐 Urodziłam o 20:20


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-22, 21:10   #200
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Ja w dniu porodu nie jadłam ani obiadu, ani kolacji Dopiero zdałam sobie z tego sprawę 🧐 Urodziłam o 20:20


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie jadłam od 16 dnia poprzedniego, a urodziłam o 11 wiedziałam, że rano idę na wywoływanie i już kazały nie jeść.

A ty chyba też miałaś, więc dlatego Ci nie dali jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:10   #201
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ogólnie jak teraz o tym myślę, to sam poród mnie pozytywnie zaskoczył, w sensie, spodziewałam się większego dramatu i bardzo, ale to bardzo się go bałam - niepotrzebnie. Może miał na to wpływ fakt, że korzystałam z zzo, nie wiem. Teraz kiedy bezdzietne koleżanki mnie o to pytają, to wszystkim odopwiadam, że sam poród był dla mnie prostszy niż początki kp, bo niestety taka jest prawda. Opieka laktacyjna na tym etapie jest KLUCZOWA. Jestem ogromnie wdzięczna położnym, które siedziały przy mnie po kilka godzin, pokazywały różne techniki, ocenialy ssanie, przynosiły nakładki w różnych rozmiarach, ważyły mała przed i po jedzeniu, żeby sprawdzić czy cokolwiek zjadła... Mialam problem z odciaganiem mleka innym laktatorem niż Symphony i w ogóle kilmat pokoju laktacyjnego bardzo mnie blokował, (mieliśmy tam te stare Madeli, takie metalowe, potężne, laski siedziały na przeciwko siebie i sie doiły, ja tego nie umiałam totalnie) więc położna pprzynosiła mi co 3 h z innego piętra ten Symphony, który pożyczała od laski, która miala ze sobą swój własny! Złote kobiety, naprawdę. Chyba przejadę z jakimś prezentem, miałam taką ulubioną, która pocieszała mnie i współlokatorkę głaszcząc nas po głowach i mówiąc że jesteśmy najdzielniejsze na świecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30

Edytowane przez Heidi_
Czas edycji: 2018-06-22 o 21:21
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:11   #202
luga
Raczkowanie
 
Avatar luga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 275
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Czy każdej z Was towarzyszył TŻ podczas porodu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
luga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:13   #203
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Ja nie jadłam od 16 dnia poprzedniego, a urodziłam o 11 wiedziałam, że rano idę na wywoływanie i już kazały nie jeść.

A ty chyba też miałaś, więc dlatego Ci nie dali jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja zjadłam śniadanie, był obchód, doktor zaprosił na samolot po obchodzie i podczas badania powiedział, że dzisiaj rodzimy jak zwolni się porodówka. Ale beczałam (ze strachu) Tylko co chwile dopytywałam położne ile jest dziewczyn przede mna w kolejce - miałam nadzieje, ze jednak nie będę rodzic w tym dniu Taka świadomość, ze za kilka godzin urodzisz jest masakryczna. Wolałabym żeby skończę przyszły same z nienacka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:17   #204
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Kurcze zazdroszcze Wam że po porodzie tz mogli być z Wami. Ja urodziłam po ciszy nocnej i pierwsze co powiedziała położna do tz to "pan niech idzie do domu". Nawet nie został żebym mogła na spokojnie się umyć :/

Tak w ogóle jeszcze w temacie wypadających włosów... Dzisiaj zapchał mi się odkurzacz. Będę łysa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:19   #205
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Ja zjadłam śniadanie, był obchód, doktor zaprosił na samolot po obchodzie i podczas badania powiedział, że dzisiaj rodzimy jak zwolni się porodówka. Ale beczałam (ze strachu) Tylko co chwile dopytywałam położne ile jest dziewczyn przede mna w kolejce - miałam nadzieje, ze jednak nie będę rodzic w tym dniu Taka świadomość, ze za kilka godzin urodzisz jest masakryczna. Wolałabym żeby skończę przyszły same z nienacka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To u mnie było tak samo zrobili USG założyli balon i rano rodzimy. O 7:00 wchodzę na porodowka a tam położna z mojej szkoły I od razu humor dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:20   #206
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ja urodziłam o 2:13, po dwóch godzinach SDS chciałam iść pod prysznic ale pielęgniarki mi zabroniły i poszłam dopiero po 7 jak obudziłam się ogólnie pielęgniarki mówiły że miałam ciężki poród, ale ja jakoś tak tego nie czułam.
Mąż był ze mną cały czas, na porodówce obejrzeliśmy jeszcze mecz, zjedliśmy moje zapasy jedzenia i dopiero jak zaczęło robić się poważnie wyłączyliśmy telefon i działaliśmy (prysznic, piłka).

Co do fotelików, muszę zapytać szwagierkę czemu tak szybko zmienia fotelik, mała ma 8 miesięcy, waży 8kg i jest dość drobna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:22   #207
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Mąż był cały czas, widział również wychodzącą główkę. Spał ze mną w pokoju przez cały pobyt w szpitalu na fotelu obok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:26   #208
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Ja zjadłam śniadanie, był obchód, doktor zaprosił na samolot po obchodzie i podczas badania powiedział, że dzisiaj rodzimy jak zwolni się porodówka. Ale beczałam (ze strachu) Tylko co chwile dopytywałam położne ile jest dziewczyn przede mna w kolejce - miałam nadzieje, ze jednak nie będę rodzic w tym dniu Taka świadomość, ze za kilka godzin urodzisz jest masakryczna. Wolałabym żeby skończę przyszły same z nienacka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trochę abstrakcja taka Ja to się zaczęłam nie na żarty bać jak dzień przed porodem miałam takie bóle że nawet nie miałam już siły płakać a mi położna powiedziała że to nie są bóle porodowe. Byłam strasznie przerażona że poród boli bardziej i że nie dam rady urodzić. Jak przyszło co do czego to skorcze faktycznie były silniejsze ale chociaż przechodzily.
I zgadzam się że z biegu jest chyba najlepiej rodzić.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:28   #209
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ja urodziłam dzięki masażowi szyjki. Któraś miała tą przyjemność?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:30   #210
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
To u mnie było tak samo zrobili USG założyli balon i rano rodzimy. O 7:00 wchodzę na porodowka a tam położna z mojej szkoły I od razu humor dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy tylko ja trafiłam na położną jędze?
Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Mąż był cały czas, widział również wychodzącą główkę. Spał ze mną w pokoju przez cały pobyt w szpitalu na fotelu obok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U Ciebie to pewnie zupełnie inny standard wszystkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-13 16:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.