Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-16, 08:19   #1651
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Często też weterynarze dają opcję rozłożenia dużych rachunków na raty, spłacania z czasem.
Ja musiałam wyskoczyć z około 2,5k na szczeniaka którego miałam przez tydzień. Parvo. Co innego zwierzak którego się ma przez lata i kocha wariata, a co innego takie coś na wstępie. Ale no nie umiałabym nie ratować zwierza. Tyle że wet sam proponował żeby to sobie powoli spłacać. I tak jestem praktycznie co miesiąc jak nie z kupowym potworem to z którymś kotem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 08:28   #1652
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma 6 kotów i psa (w mieszkaniu) i jest spoko. Nic nie śmierdzi, a nie ma 6 (czy 12) kuwet
Ale mi nie chodzi o zapachy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:01   #1653
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Nie zdecydowalabym sie na chemie dla zadnego z moich zwierzat, chyba nie ma okolicznosci, ktore przekonalyby mnie, ze to najlepsza opcja dla pupila, a nie przedluzanie zycia z egoistycznych (i zrozumialych) pobudek wlasciciela.
Zaleznie od okolicznosci rowniez raczej optowalabym za amputacja niz skladaniem polamanych konczyn, przy czym tutaj trzeba brac wiecej czynnikow pod uwage (np moje domowe koty 7+lat lepiej znioslyby amputacje niz 8+ tygodni w klatce).
Ubezpieczenie dla zwierzat to podstawa w UK, ale (nie)stety istnieje taka organizacja charytatywna prowadzaca kliniki i szpitale weterynaryjne dla ludzi na zasilkach i jest (nieslusznie) uwazana za odpowiednik zwierzecej publicznej sluzby zrowia. Przez to nieodpowiedzialnosc wlascicieli siega najwyzszych poziomow.
Tlumaczenia, ze sie nie ma pieniedzy i to wina chciwych wetow, ktorzy za nic kasuja spore sumy za opieke, diagnostyke i leczenie, sa na porzadku dziennym i dlatego tez poziom samobojstw wsrod tej profesji jest praktycznie najwyzszy (byl przed pandemia, a teraz jest jeszcze gorzej). Jest naprawde zle i za chwile nie bedzie weterynarzy pracujacych z klientem w ogole (w UK).
Pracowalam w ten weekend i czytalam ta dyskusje podczas 1x 15min przerwy na 10h zmianie (bo jest tyle pracy, jak na pogotowiu, wiec wybierasz, czy jesz, pijesz kawe czy idziesz do kibla). Najpierw ktos pisze o 9 czy 6 kotach i 2 kuwetach. Serio, wiem, ze inne dziewczyny zwrocily na to uwage, ale nie wyobrazam sobie tych kotow, jako zrelaksowanych, szczesliwych i zdrowych, chyba ze dom jest 300m2 willa i kazdy kot ma stala opcje wychodzenia na zewnatrz. Najwieksza ‘zaraza’ cywilizacyjna jest zablokowany pecherz u kastrowanego domowego kota. Zablokowany ze stresu. Podczas ostatniego weekendu mielismy 3 pacjentow z tego powodu. W prywatnej praktyce koszt takiej imprezy (bez komplikacji i nie po godzinach) to ok 600 funtow.

A kilka komentarzy nizej (w dyskucji) ktos inny rzucil o (wygorowanej) kwocie przy hospitalizacji na noc bez diagnozy (jakby diagnoza byla warunkiem wystawienia rachunku ) i jeszcze przytaczanie cen z apteki. Opieka nocna i swiateczna to opieka idiagnostyka dorazna: robi sie to, co konieczne, zeby zwierzeciu pomoc w objawach i jesli znajdzie sie przyczyne (ktora ma wplyw na kurs tego leczenia) tym lepiej, ale nie wykonuje sie diagnostyki jako takiej. Mam na mysli np odwodniony, nie jedzacy od kilku dni kot zostaje na kroplowce, przeciwbolowych i antybiotyku, podstawowa krew, ale nikt nie bedzie robil rtg czy usg o 2am czy specjalistycznych badan krwi jesli nie ma wskazan.
Hospitalizowane zwierze wymaga stalej kontroli i opieki, regularnego podawania lekow, i szybkoej reakcji ze strony weterynarza w przypadku pogorszenia. Ostatnie czego personel chce na nocnej zmianie, to pacjenci, ktorzy moga isc do domu, to tak, gdyby ktos nadal myslal, ze chciwy wet przyjmuje tylko po to, zeby nabic kase.
W polsce jest chyba jeszcze gorzej, bo nie ma pielegniarek weterynaryjnych i weterynarz robi wszystko sam.
Naprawde dziwia mnie ludzie, ktorzy nie rozumieja za co naprawde placa u weta
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:21   #1654
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Nie zdecydowalabym sie na chemie dla zadnego z moich zwierzat, chyba nie ma okolicznosci, ktore przekonalyby mnie, ze to najlepsza opcja dla pupila, a nie przedluzanie zycia z egoistycznych (i zrozumialych) pobudek wlasciciela.
Nawet jeśli byłaby szansa na uratowanie/przedłużenie życia? Ja bym zrobiła wszystko, żeby tylko przedłużyć mu życie (jeśli by nie cierpiał). To w sumie po co człowieka męczyć chemią? Niektórym pomaga, niektórych wyniszcza.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:36   #1655
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Nie zdecydowalabym sie na chemie dla zadnego z moich zwierzat, chyba nie ma okolicznosci, ktore przekonalyby mnie, ze to najlepsza opcja dla pupila, a nie przedluzanie zycia z egoistycznych (i zrozumialych) pobudek wlasciciela.
Zaleznie od okolicznosci rowniez raczej optowalabym za amputacja niz skladaniem polamanych konczyn, przy czym tutaj trzeba brac wiecej czynnikow pod uwage (np moje domowe koty 7+lat lepiej znioslyby amputacje niz 8+ tygodni w klatce).
Ubezpieczenie dla zwierzat to podstawa w UK, ale (nie)stety istnieje taka organizacja charytatywna prowadzaca kliniki i szpitale weterynaryjne dla ludzi na zasilkach i jest (nieslusznie) uwazana za odpowiednik zwierzecej publicznej sluzby zrowia. Przez to nieodpowiedzialnosc wlascicieli siega najwyzszych poziomow.
Tlumaczenia, ze sie nie ma pieniedzy i to wina chciwych wetow, ktorzy za nic kasuja spore sumy za opieke, diagnostyke i leczenie, sa na porzadku dziennym i dlatego tez poziom samobojstw wsrod tej profesji jest praktycznie najwyzszy (byl przed pandemia, a teraz jest jeszcze gorzej). Jest naprawde zle i za chwile nie bedzie weterynarzy pracujacych z klientem w ogole (w UK).
Pracowalam w ten weekend i czytalam ta dyskusje podczas 1x 15min przerwy na 10h zmianie (bo jest tyle pracy, jak na pogotowiu, wiec wybierasz, czy jesz, pijesz kawe czy idziesz do kibla). Najpierw ktos pisze o 9 czy 6 kotach i 2 kuwetach. Serio, wiem, ze inne dziewczyny zwrocily na to uwage, ale nie wyobrazam sobie tych kotow, jako zrelaksowanych, szczesliwych i zdrowych, chyba ze dom jest 300m2 willa i kazdy kot ma stala opcje wychodzenia na zewnatrz. Najwieksza ‘zaraza’ cywilizacyjna jest zablokowany pecherz u kastrowanego domowego kota. Zablokowany ze stresu. Podczas ostatniego weekendu mielismy 3 pacjentow z tego powodu. W prywatnej praktyce koszt takiej imprezy (bez komplikacji i nie po godzinach) to ok 600 funtow.

A kilka komentarzy nizej (w dyskucji) ktos inny rzucil o (wygorowanej) kwocie przy hospitalizacji na noc bez diagnozy (jakby diagnoza byla warunkiem wystawienia rachunku ) i jeszcze przytaczanie cen z apteki. Opieka nocna i swiateczna to opieka idiagnostyka dorazna: robi sie to, co konieczne, zeby zwierzeciu pomoc w objawach i jesli znajdzie sie przyczyne (ktora ma wplyw na kurs tego leczenia) tym lepiej, ale nie wykonuje sie diagnostyki jako takiej. Mam na mysli np odwodniony, nie jedzacy od kilku dni kot zostaje na kroplowce, przeciwbolowych i antybiotyku, podstawowa krew, ale nikt nie bedzie robil rtg czy usg o 2am czy specjalistycznych badan krwi jesli nie ma wskazan.
Hospitalizowane zwierze wymaga stalej kontroli i opieki, regularnego podawania lekow, i szybkoej reakcji ze strony weterynarza w przypadku pogorszenia. Ostatnie czego personel chce na nocnej zmianie, to pacjenci, ktorzy moga isc do domu, to tak, gdyby ktos nadal myslal, ze chciwy wet przyjmuje tylko po to, zeby nabic kase.
W polsce jest chyba jeszcze gorzej, bo nie ma pielegniarek weterynaryjnych i weterynarz robi wszystko sam.
Naprawde dziwia mnie ludzie, ktorzy nie rozumieja za co naprawde placa u weta



Rozumiem za co płace u weta, dlatego nie napisałam słowa skargi czy pretensji o kosztach jakie ponoszę stale , mając 19to letniego kota z mocno już uszkodzonymi nerkami.
Ale serio nie rozumiem, za co zapłaciłam 700 zł za kota który był w bardzo dobrej formie fizycznej, miał aktualne badania które przedstawiłam a którego problem jak potem już (rano) weterynarz właściwy mi powiedział, jest typowy i na tą całą obserwację, można nas było odesłać do domu- bo uwaga, te kroplówki robię kotu sama 2 razy w tygodniu, mam na stanie w domu , co tez było powiedziane, wiec można nas było zwyczajnie odesłać a nie kasować na taką sumę.


Przy czym ja takie pieniądze mam, nie jest to dla mnie problem, a mimo to czuje niesmak, że skasowano mnie na 700 zł za 12 godzin pobytu kota w klatce, jak doba za człowieka w szpitalu kosztuje do 400 zł.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaby szansa na uratowanie/przedłużenie życia? Ja bym zrobiła wszystko, żeby tylko przedłużyć mu życie (jeśli by nie cierpiał). To w sumie po co człowieka męczyć chemią? Niektórym pomaga, niektórych wyniszcza.



Wszystkich bardzo wyniszcza, tyle że człowiek:
- rozumie po co cierpi i sięga świadomością poza okres leczenia

- nie ma wyboru w postaci humanitarnej eutanazji- może co najwyżej skonać naturalnie po odmówieniu leczenia, co tez nie jest ani łatwe bo podlega olbrzymim naciskom psychicznym, ani takie proste bo choremu i cierpiącemu łatwo udowodnić brak poczytalności i odebrać mu kontrolę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:45   #1656
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaby szansa na uratowanie/przedłużenie życia? Ja bym zrobiła wszystko, żeby tylko przedłużyć mu życie (jeśli by nie cierpiał). To w sumie po co człowieka męczyć chemią? Niektórym pomaga, niektórych wyniszcza.
no i to jest prawda... niestety ale bardzo wiele dzieci całe życie żyje w szpitalach, w cierpieniu, bez szans, że to straszne leczenie przyniesie kiedyś normalne życie bez bólu - bo rodzice nie są w stanie się z tym pogodzić (i eutanazja jest nielegalna).

dorośli przynajmniej mają świadomość po co jest leczenie. małe dzieci i zwierzęta nie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:50   #1657
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wszystkich bardzo wyniszcza, tyle że człowiek:
- rozumie po co cierpi i sięga świadomością poza okres leczenia

- nie ma wyboru w postaci humanitarnej eutanazji- może co najwyżej skonać naturalnie po odmówieniu leczenia, co tez nie jest ani łatwe bo podlega olbrzymim naciskom psychicznym, ani takie proste bo choremu i cierpiącemu łatwo udowodnić brak poczytalności i odebrać mu kontrolę.
Ok, o tym nie pomyślałam. Z tym, że ze wszystkich znanych mi chorych osób, chyba tylko jedna "przeżyła" chemię i zastanawiałam się kiedyś czy gdybym ja była chora, to czy chciałabym przez to przechodzić, bez gwarancji na wyleczenie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-16, 09:54   #1658
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaby szansa na uratowanie/przedłużenie życia? Ja bym zrobiła wszystko, żeby tylko przedłużyć mu życie (jeśli by nie cierpiał). To w sumie po co człowieka męczyć chemią? Niektórym pomaga, niektórych wyniszcza.

Jak dziewczyny napisaly, plus u zwierzat to przedluzenie zycia to sa miesiace, rok moze, a nie lata. I to 6tyg wlewow=hospitalizacji=efe ktow ubocznych i obciazania organizmu, ktorego moze nie przezyc.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6681408/
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:56   #1659
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ok, o tym nie pomyślałam. Z tym, że ze wszystkich znanych mi chorych osób, chyba tylko jedna "przeżyła" chemię i zastanawiałam się kiedyś czy gdybym ja była chora, to czy chciałabym przez to przechodzić, bez gwarancji na wyleczenie.
Ja bym chciala znac faktyczne rokowania, jesli bylby to wczesnie wykryty nowotwor ktory wielu osobom udaje sie zwalczyc leczeniem to pewnie bym sie leczyla, ale jakby mi sie trafil np. rak trzustki to zdecydowalabym sie na wycieczke do Melbourne i eutanazje zanim normalne funkcjonowanie bedzie zbyt bolesne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:57   #1660
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Dziwi mnie bezczelność ludzi. Wczoraj idziemy z mężem przez "imprezową" ulicę, a tu stoi grupka młodych ludzi i się śmieje, gada, pali fajki. A tu podchodzi nawalony typ do męża i mówi "kupisz mi pizze? Głodny jestem"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 09:58   #1661
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja bym chciala znac faktyczne rokowania, jesli bylby to wczesnie wykryty nowotwor ktory wielu osobom udaje sie zwalczyc leczeniem to pewnie bym sie leczyla, ale jakby mi sie trafil np. rak trzustki to zdecydowalabym sie na wycieczke do Melbourne i eutanazje zanim normalne funkcjonowanie bedzie zbyt bolesne.
Mnie dobija, że np taki rak jajnika daje objawy dopiero wtedy, kiedy jest już za późno. A profilaktyka też nie wystarczy. Czytałam kiedyś, że bardzo dużo kobiet na to umiera
Chciałabym, żeby eutanazja była legalna.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-16, 10:02   #1662
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

W ogóle kiepsko z profilaktyką raka jajnika. Chyba tylko kolposkopia to wykrywa a raczej nie ma tego w podstawowym zestawie badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 10:03   #1663
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie dobija, że np taki rak jajnika daje objawy dopiero wtedy, kiedy jest już za późno. A profilaktyka też nie wystarczy. Czytałam kiedyś, że bardzo dużo kobiet na to umiera
Chciałabym, żeby eutanazja była legalna.
niestety. w moim otoczeniu zmarły na raka jajnika moje 3 sąsiadki i ciocia.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 10:06   #1664
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie dobija, że np taki rak jajnika daje objawy dopiero wtedy, kiedy jest już za późno. A profilaktyka też nie wystarczy. Czytałam kiedyś, że bardzo dużo kobiet na to umiera
Chciałabym, żeby eutanazja była legalna.
Tak, mnie tez ta wizja przeraza, rak jajnika jest bardzo podstepna choroba. Znam sporo kobiet, ktore wygraly z rakiem piersi, ale zadnej ktora dostala diagnoze raka jajnika i przezyla po niej dluzej niz 2 lata.
Eutanazja jest u nas legalna tylko w jednym stanie - zawsze lepsze to niz wycieczka gdzies dalej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 10:29   #1665
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Użyłam jej jako high five


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz




[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88856024]Serio? No way. To mnie dziwi Zawsze tę emotkę widuję w kontekście podziękowania za coś. Ja ją zawsze odczytywałam jako takie "dziękuję" że złożeniem rąk jak u Japończyków Ewentualnie jako prośbę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Ja zawsze jako prośbę albo ręce złożone do modlitwy Ale faktycznie jak teraz napisałaś to Japończycy też pasują


[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88856227]Treść usunięta[/QUOTE]


Z tego co Kasztanka pisała to chyba 20k ale dolarów, także już w ogóle. Przyznam szczerze, że jak chyba też bym nie wydała. Na pewno byłaby to bardzo ciężka decyzja, ale myślę, że jak już leczenie tyle kosztuje to raczej rokowania są małe.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 10:36   #1666
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość






Ja zawsze jako prośbę albo ręce złożone do modlitwy Ale faktycznie jak teraz napisałaś to Japończycy też pasują





W sumie to nie wiem, widziałam zrzut ekranu jak ktoś wpisywał i wychodziło, że to high-five, ale może coś było przy tym majstrowane Google widzę nie ma jednoznacznej odpowiedzi

U mnie pojawia się jako i to i to

IMG_6487.jpg
IMG_6488.jpg
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 10:39   #1667
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W ogóle kiepsko z profilaktyką raka jajnika. Chyba tylko kolposkopia to wykrywa a raczej nie ma tego w podstawowym zestawie badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej przy raku szyjki macicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 11:06   #1668
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W ogóle kiepsko z profilaktyką raka jajnika. Chyba tylko kolposkopia to wykrywa a raczej nie ma tego w podstawowym zestawie badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Raczej przy raku szyjki macicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie. Rak jajnika i rak trzustki są o tyle niewdzięczne, że objawy tych raków występują bardzo późno, standardowo wykonywane usg nie uwidacznia ich, więc o ile nie są przypadkowym znaleziskiem podczas innych badań z innych powodów, to sytuacja jest zła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 11:17   #1669
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja bym chciala znac faktyczne rokowania, jesli bylby to wczesnie wykryty nowotwor ktory wielu osobom udaje sie zwalczyc leczeniem to pewnie bym sie leczyla, ale jakby mi sie trafil np. rak trzustki to zdecydowalabym sie na wycieczke do Melbourne i eutanazje zanim normalne funkcjonowanie bedzie zbyt bolesne.
Zgadzam się, znałam dwie osoby które chorowały na raka trzustki i bardzo się męczyły. Wątpię żebym miała tyle siły, chyba wolałabym eutanazję.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie bezczelność ludzi. Wczoraj idziemy z mężem przez "imprezową" ulicę, a tu stoi grupka młodych ludzi i się śmieje, gada, pali fajki. A tu podchodzi nawalony typ do męża i mówi "kupisz mi pizze? Głodny jestem"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Samo pytanie aż tak mnie nie dziwi, bo może być żartem lub liczeniem że może ktoś jednak się zgodzi nie znoszę za to natarczywości, czasem ktoś myśli że jak o coś poprosił to nie można mu odmówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-16, 13:24   #1670
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tak, mnie tez ta wizja przeraza, rak jajnika jest bardzo podstepna choroba. Znam sporo kobiet, ktore wygraly z rakiem piersi, ale zadnej ktora dostala diagnoze raka jajnika i przezyla po niej dluzej niz 2 lata.
Eutanazja jest u nas legalna tylko w jednym stanie - zawsze lepsze to niz wycieczka gdzies dalej.
Zgadzam się. Mnie też to smuci. Zwłaszcza że mam PCOS a to podobno zwiększa ryzyko raka jajnika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:04   #1671
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Dziwi mnie trąbienie w mediach o pozostawionym dziecku w oknie życia.

To znaczy - nie dziwi mnie, sensacja się sprzedaje. Ale zniesmacza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:08   #1672
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Dziwi mnie trąbienie w mediach o pozostawionym dziecku w oknie życia.

To znaczy - nie dziwi mnie, sensacja się sprzedaje. Ale zniesmacza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie też dziwi. W ogóle dla mnie takie zachowanie mija się z ideą okna życia. Poszukiwania matki, medialna szopka itd. Ja wiem, ze potem robi się problem z adopcją takiego dziecka, ale nie mam potem się co dziwić, że ludzie się inaczej dzieci 'pozbywają' skoro okno życia nie zapewnia anonimowości.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:29   #1673
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też dziwi. W ogóle dla mnie takie zachowanie mija się z ideą okna życia. Poszukiwania matki, medialna szopka itd. Ja wiem, ze potem robi się problem z adopcją takiego dziecka, ale nie mam potem się co dziwić, że ludzie się inaczej dzieci 'pozbywają' skoro okno życia nie zapewnia anonimowości.

ideą okna życia jest to, że można dziecko zostawić anonimowo. no dość brutalne, ale po to to jest.
robienie teraz wielkiej sprawy i poszukiwań jest trochę dziwne. jeśli obecne zasady się nie sprawdzają to może warto je zmienić? i np jeśli rodzic się nie zgłosi w ciągu nie wiem 2 tyg to traci prawa rodzicielskie?

bo jak na razie to wygląda trochę jak takie wielkie oszustwo - tak, możesz niby anonimowo zostawić dziecko, ale zaraz będziemy trąbić o tym w mediach i Cię szukać...


wiem, trochę tak bezdusznie brzmi to co napisałam patrząc z perspektywy zostawianych dzieci, no ale albo coś działa wg zasad albo zmienia się zasady. a nie takie nie wiadomo co


no i właśnie... ciekawe ile osób się przestraszy, że będzie medialna nagonka i dziecko zostawią w śmietniku, zamiast w oknie

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-08-17 o 09:30
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:44   #1674
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

A mnie dziwi zostawianie w oknie życia ponad dwuletniego dziecka. Zostawienie niemowlaka rozumiem, ale starsze dziecko mnie dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:47   #1675
931ac3f6cba7b1494570b6a5729a2a8e5c992d8d_613a91f201da6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 74
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Dziwi mnie trąbienie w mediach o pozostawionym dziecku w oknie życia.

To znaczy - nie dziwi mnie, sensacja się sprzedaje. Ale zniesmacza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie również. Czy to nie miało być pozostawienia anonimowe dziecka w bezpiecznym miejscu? A potem media trąbią na prawo i lewo, a cała Polska szuka i szkaluje tą osobę
931ac3f6cba7b1494570b6a5729a2a8e5c992d8d_613a91f201da6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:48   #1676
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ja z kolei nie do końca się dziwię, bo nawet niedawno był przypadek że takie starsze dziecko zostawił konkubent matki która nawet nie miała o tym pojęcia bo myślała że zabrał dziecko na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:49   #1677
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
A mnie dziwi zostawianie w oknie życia ponad dwuletniego dziecka. Zostawienie niemowlaka rozumiem, ale starsze dziecko mnie dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale tak zasadniczo to co rodzic miał zrobić... z jakiegoś powodu opieka nad 2-latkiem go przerosła, nie chce go, woli się zająć swoim (pewnie dość patologicznym) życiem. co miał ten rodzic zrobić? zostawić dziecko przy drodze jak niechcianego psa? sprzedać komuś? czy nie robić nic, zostawić je ze sobą i niszczyć życie dziecku, którego się nie chce?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-08-17 o 09:50
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:54   #1678
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no ale tak zasadniczo to co rodzic miał zrobić... z jakiegoś powodu opieka nad 2-latkiem go przerosła, nie chce go, woli się zająć swoim (pewnie dość patologicznym) życiem. co miał ten rodzic zrobić? zostawić dziecko przy drodze jak niechcianego psa? sprzedać komuś? czy nie robić nic, zostawić je ze sobą i niszczyć życie dziecku, którego się nie chce?
Może się zreflektować trochę wcześniej niż po 2 latach kiedy dziecko już się przywiązało i sporo rozumie. Mój dwulatek już mówił i był rozumnym dzieckiem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:56   #1679
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie do końca się dziwię, bo nawet niedawno był przypadek że takie starsze dziecko zostawił konkubent matki która nawet nie miała o tym pojęcia bo myślała że zabrał dziecko na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to wtedy można to i tak inaczej rozwiązać. zgłosić zaginięcie dziecka na policję i wtedy z automatu można by sprawdzać okna życia czy w czasie zaginięcia nie pojawiło się dziecko odpowiadające opisowi.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88858964]Może się zreflektować trochę wcześniej niż po 2 latach kiedy dziecko już się przywiązało i sporo rozumie. Mój dwulatek już mówił i był rozumnym dzieckiem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

no wiadomo.
ale się rodzic nie zreflektował wcześniej.
i co teraz?
dziecku będzie lepiej z rodzicem, który go ewidentnie nie chce, niż w domu dziecka?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:58   #1680
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to wtedy można to i tak inaczej rozwiązać. zgłosić zaginięcie dziecka na policję i wtedy z automatu można by sprawdzać okna życia czy w czasie zaginięcia nie pojawiło się dziecko odpowiadające opisowi.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------



no wiadomo.
ale się rodzic nie zreflektował wcześniej.
i co teraz?
dziecku będzie lepiej z rodzicem, który go ewidentnie nie chce, niż w domu dziecka?
No ale myślę, że właśnie o to chodzi w tym zdziwieniu - że się rodzic zreflektował po 2 latach, że dziecka jednak nie chce.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.