Nie rozumiem fenomenu..., cz.2. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-19, 08:46   #451
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Nie jest każdy suchy, tylko trzeba patrzeć, co się kupuje.
Są sery tłuste, półtłuste i chude.
A ponadto takie o różnym stopniu miękkości.
Pewnie podeszłyby ci sery takie jak gouda czy ementaler.
Gdzie kupujesz sery?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 12:49   #452
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89040890]To ja mam wspomnienie z dzieciństwa, jak chodziłam latem na basen odkryty i standardowo musiała być zawsze buła z masłem i serem żółtym, a do tego pomidor w całości, w którego trzeba było się wgryzać. I to się wszystko nagrzewało trochę od słońca, ale było przepyszne - zwłaszcza jak wychodziło się głodnym po godzinie taplania w wodzie.

Ja nie wiem, czy teraz takich buł nie robią, czy sera, ale nie smakuje to już tak samo [/QUOTE]
Chyba najczęściej w niewielkich miejscowosciach jak przetrwały stare piekarnie i na tej historii prowadzą sprzedaż (typu "chleb to tylko od ..."), to bywają takie dobre buły.

U mnie wkroczyła do sprzedaży piekarnia ze wsi 20 km dalej. Jest takie branie że pieczywo schodzi im na pniu, kolejki w sobotę na 20 osób.
Czasem słyszę że ludzie się nawet zapisują, zwyczajnie, bez okazji świątecznej :O
Uwielbiam ich: bułka wiejska (typ Wrocławska/poznańska/itp) wielkości talerza deserowego, dobra jest nawet sucha. Nie mówiąc o takiej z samym masłem (!) Chleb to samo, miękki jak podusia nadal następnego dnia. Dopiero na 3/4 dzień jest jak zwykły. I taki pozostaje.
Ale bułek nie lubiłam już od lat :O
Co do suchości sera nie zauważyłam, ale chyba preferuję tłuste żółte, takie charakterystyczne (np tylżycki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-19, 19:24   #453
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Gdzie kupujesz sery?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sklepie Mlekovity.
Koleżanka kiedyś zrobiła mi wykład na temat serów, a pracowała w miejscowym oddziale. Co prawda w księgowości... )

Edytowane przez I am Rock
Czas edycji: 2021-12-19 o 19:28
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 14:26   #454
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Nie rozumiem fenomenu wstawiania "ustawek" rodzinych na Fejsie.

Dzisiaj to zatrzęsienie- cała rodzina poprzebierana w świąteczne swetry na sztucznych tłach u fotografa, niczym z reklam Apartu i podpis " wesołych świąt życzy rodzina x"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 14:56   #455
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu wstawiania "ustawek" rodzinych na Fejsie.

Dzisiaj to zatrzęsienie- cała rodzina poprzebierana w świąteczne swetry na sztucznych tłach u fotografa, niczym z reklam Apartu i podpis " wesołych świąt życzy rodzina x"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to rozwala w wykonaniu znajomej, która przez 11 m-cy/rok wstawia do neta zdjęcia "rodzinne", ale dzieci tyłem lub z zasłoniętą twarzą, *bo ochrona ich prywatności*, a w grudniu ochrona prywatności zostaje zawieszona na kołku, bo trzeba w neta wstawić efekty pracy fotografa nad sesją świąteczną.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 15:05   #456
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Mnie to rozwala w wykonaniu znajomej, która przez 11 m-cy/rok wstawia do neta zdjęcia "rodzinne", ale dzieci tyłem lub z zasłoniętą twarzą, *bo ochrona ich prywatności*, a w grudniu ochrona prywatności zostaje zawieszona na kołku, bo trzeba w neta wstawić efekty pracy fotografa nad sesją świąteczną.

Jedna z moich znajomych urodziła dziecko, wstawiła fotkę tuż po narodzinach, ale zamazała mu twarz. Też w tym sensu nie widzę.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 15:57   #457
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89048868]

Jedna z moich znajomych urodziła dziecko, wstawiła fotkę tuż po narodzinach, ale zamazała mu twarz. Też w tym sensu nie widzę.[/QUOTE]Takie z narodzin, to rozumiem, że opublikowała to jako wydarzenie że swojego życia.

Tę moją znajomą oceniam jako potrzebę pochwalenia się tym, gdzie i z kim spędza czas, bo to wszystko zdjęcia z wyjść/wyjazdów. Czyli z jednej strony twarzy dziecka nie chce pokazywać, ale chce pokazać dokąd dzieci zabiera. I z kim - to taki typ, co wiecznie narzeka, że nie na kim wyjść i cierpi w samotności. No a pokazywania się na święta to nie kumam, więc nie mam opinii skąd to się bierze.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-24, 17:25   #458
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89048868]
Jedna z moich znajomych urodziła dziecko, wstawiła fotkę tuż po narodzinach, ale zamazała mu twarz. Też w tym sensu nie widzę.[/QUOTE]Mam koleżankę, która bardzo często wrzuca swoje zdjęcia z dzieckiem i dziecko ma zawsze ukryta twarz- przykleja jej wielkiego emotikona na facjatę. Ale ona mówiła że ma złe relacje z ojcem dziecka, więc może on jej nie każe. To nie wiem po co takie coś wstawiać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 21:10   #459
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu wstawiania "ustawek" rodzinych na Fejsie.

Dzisiaj to zatrzęsienie- cała rodzina poprzebierana w świąteczne swetry na sztucznych tłach u fotografa, niczym z reklam Apartu i podpis " wesołych świąt życzy rodzina x"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może naoglądali się amerykańskich filmów, w których tak robią
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 21:28   #460
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Dzisiaj usunęłam kilka osób ze znajomych na FB, których już nie kojarzę ani z nazwiska, ani z twarzy, których takie właśnie świąteczne zdjęcia mi się pojawiły. No nie wiem po co niektórzy to robią. Rozumiem, że niektórzy w ten sposób utrzymują kontakty ze znajomymi i rodziną, ale ja dla nich nie jestem ani jednym, ani drugim, więc nie wiem, po co mi takie rzeczy pokazywać.
Ja kiedyś wstawiałam zdjęcia na FB, ale w którymś momencie zaczęłam się zastanawiać, że kogo to interesuje i co mi to daje. Mi nic, no chyba że rozpatrywać jako korzyść to, że komuś gul skoczy jak zobaczy że byłam na egzotycznych wakacjach albo że sprzedam święta z rodziną, jednak nie chciałam żeby w moim życiu jednym z celów było wywoływanie zazdrości. Ludzi, których to mogłoby interesować jest garstka i są to ludzie, których widuję czasami w realu i którym mogę pokazać zdjęcia, gdy się spotkamy. Takim oto sposobem wrzucanie zdjęć do neta straciło dla mnie jakikolwiek sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 22:19   #461
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu wstawiania "ustawek" rodzinych na Fejsie.

Dzisiaj to zatrzęsienie- cała rodzina poprzebierana w świąteczne swetry na sztucznych tłach u fotografa, niczym z reklam Apartu i podpis " wesołych świąt życzy rodzina x"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są sesje robione specjalnie pod fejsbuczka też fenomenu tych sesji nie rozumiem, dzisiaj na fb widziałam nawet dwa razy to samo tło, może jakaś promocja u fotografa była
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-24, 22:39   #462
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Temat wałkowany już milion razy, ale kompletnie nie rozumiem fenomenu posiadania dwójki dzieci. Szczególnie u osób, których na to nie stać, ale przecież kto to widział mieć jedno jeszcze pomyślą, że bezpłodni jesteśmy U mnie w pracy "szał na drugie dziecko" trwa w najlepsze. Dosłownie jeden przed drugim ma. Nawet z innymi pracownikami się zaczęliśmy zastanawiać, czy się nie zmówili "Stary ja będę miał na czerwca a ty na sierpień" nie chcę wiedzieć co myślą o takich jak ja, którzy dzieci nie mają i na chwilę obecną nie zamierzają mieć kiedyś mi nawet było wypominane, że w tym wieku chociaż jedno już powinienem mieć
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 08:26   #463
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

U mnie i sesje świąteczne i amatorskie fotki z Wigilii "życzymy wszystkim wesołych świąt". Przewijam od razu. Albo przed świętami składanie życzeń na swoim profilu - po co?
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 08:41   #464
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Temat wałkowany już milion razy, ale kompletnie nie rozumiem fenomenu posiadania dwójki dzieci. Szczególnie u osób, których na to nie stać, ale przecież kto to widział mieć jedno jeszcze pomyślą, że bezpłodni jesteśmy U mnie w pracy "szał na drugie dziecko" trwa w najlepsze. Dosłownie jeden przed drugim ma. Nawet z innymi pracownikami się zaczęliśmy zastanawiać, czy się nie zmówili "Stary ja będę miał na czerwca a ty na sierpień" nie chcę wiedzieć co myślą o takich jak ja, którzy dzieci nie mają i na chwilę obecną nie zamierzają mieć kiedyś mi nawet było wypominane, że w tym wieku chociaż jedno już powinienem mieć
Obgadujecie współpracowników, bo chcą mieć dwójkę dzieci? I skąd pomysł, że oni w ogóle myślą o waszej bezdzietności? 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 08:49   #465
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Obgadujecie współpracowników, bo chcą mieć dwójkę dzieci? I skąd pomysł, że oni w ogóle myślą o waszej bezdzietności? ��



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałaś całą moją wypowiedź czy tylko to co chciałaś? Pisałem, że z przekąsem było mi wypominane, że w tym wieku już jedno dziecko powinienem posiadać i kto to widział nie planować wcale dzieci.
Rozumiem, że w drugą stronę jest wszystko ok jak ktoś się kogoś wypytuje i się śmieje z kogoś, że dzieci nie ma? No tak zapomniałem xD

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2021-12-25 o 08:53
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 09:03   #466
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Czytałaś całą moją wypowiedź czy tylko to co chciałaś? Pisałem, że z przekąsem było mi wypominane, że w tym wieku już jedno dziecko powinienem posiadać i kto to widział nie planować wcale dzieci.
Rozumiem, że w drugą stronę jest wszystko ok jak ktoś się kogoś wypytuje i się śmieje z kogoś, że dzieci nie ma? No tak zapomniałem xD
No tak, jak oni obgadują, to ich też trzeba. Masz rację, pracując z ludźmi trzeba zawsze dorównywać im poziomem, choćby to były trzy kilometry poniżej granicy mułu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 10:56   #467
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Czytałaś całą moją wypowiedź czy tylko to co chciałaś? Pisałem, że z przekąsem było mi wypominane, że w tym wieku już jedno dziecko powinienem posiadać i kto to widział nie planować wcale dzieci.
Rozumiem, że w drugą stronę jest wszystko ok jak ktoś się kogoś wypytuje i się śmieje z kogoś, że dzieci nie ma? No tak zapomniałem xD
Słuchaj, gdybym miała przejmować się, że ktoś wypomina mi, że mam 30 lat i zero dzieci to byłabym już siwa Doszłam już do takiego etapu w życiu, że mam na to wywalone. Ucięłam kontakty z toksyczną rodziną, a jakby ktoś w pracy wiercił mi dziurę w brzuchu o prywatne sprawy to powiedziałabym wprost, żeby się odp...
Po co w ogóle uczestniczyć w takich rozmowach poniżej poziomu, bo jak nazwać zaglądanie komuś do łóżka?
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 15:00   #468
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie i sesje świąteczne i amatorskie fotki z Wigilii "życzymy wszystkim wesołych świąt". Przewijam od razu. Albo przed świętami składanie życzeń na swoim profilu - po co?
Jak to robią prywatni ludzie na swoich osobistych profilach, to mnie to nie obchodzi, scrolluję sobie dalej. Ale osobiście odrobinę drażnią mnie "kartki" otrzymywane na maila od różnych przedsiębiorców, od administracji budynku począwszy. Jeszcze jakby to były życzenia *noworoczne*, to spoko, jak *wesołych świąt*, czyli coś w stylu +/- neutralnych *happy holidays*, to ujdą. Ale to najczęściej są życzenia z okazji *Bożego Narodzenia*, bo ludzie z tych firm mają zerową wrażliwość, żeby ogarnąć, że nie każdy - nawet w tym kraju - jest chrześcijaninem i te święta obchodzi. A już najbardziej w tym mnie irytuje używanie mojego adresu mailowego w celach do tego nie przeznaczonych i wysyłanie mi spamu.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 15:37   #469
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Czytałaś całą moją wypowiedź czy tylko to co chciałaś? Pisałem, że z przekąsem było mi wypominane, że w tym wieku już jedno dziecko powinienem posiadać i kto to widział nie planować wcale dzieci.
Rozumiem, że w drugą stronę jest wszystko ok jak ktoś się kogoś wypytuje i się śmieje z kogoś, że dzieci nie ma? No tak zapomniałem xD
Ja w takich sytuacjach zawsze śmieje się i mówię "a na co mi taki problem w postaci dziecka? Mam super życie i na wszystko czas, nie potrzebuję tego obciążenia". I szybko temat się urywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 18:04   #470
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

pewnie temat był już poruszany milion razy, ale nie rozumiem fenomenu robienia ogromnych zakupów na święta i kupowania jedzenia jakby koniec świata miał być.. 2 dni świąt z czego 26 grudnia Żabka jest otwarta cały dzień. Nie wiem jak Wy ale ja nie jestem w stanie zjeść dużo więcej w święta niż normalnie. Jasne po obiedzie fajnie zjeść jakieś ciacho ale nie połowę blachy
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 18:10   #471
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
pewnie temat był już poruszany milion razy, ale nie rozumiem fenomenu robienia ogromnych zakupów na święta i kupowania jedzenia jakby koniec świata miał być.. 2 dni świąt z czego 26 grudnia Żabka jest otwarta cały dzień. Nie wiem jak Wy ale ja nie jestem w stanie zjeść dużo więcej w święta niż normalnie. Jasne po obiedzie fajnie zjeść jakieś ciacho ale nie połowę blachy
Większość pewnie kupuje przez zaawansowany konsumpcjonizm i brak umiejętności oszacowania swoich potrzeb.
Ale są też sytuacje, gdy na pierwszy dzień świąt przyjeżdża Ci 20 osób i wtedy warto mieć więcej niż 1 chleb i miseczkę sałatki U mnie niestety to rutyna, więc 5 chlebów na 3 dni i 2 kilogramy wędlin to normalka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 19:55   #472
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
pewnie temat był już poruszany milion razy, ale nie rozumiem fenomenu robienia ogromnych zakupów na święta i kupowania jedzenia jakby koniec świata miał być.. 2 dni świąt z czego 26 grudnia Żabka jest otwarta cały dzień. Nie wiem jak Wy ale ja nie jestem w stanie zjeść dużo więcej w święta niż normalnie. Jasne po obiedzie fajnie zjeść jakieś ciacho ale nie połowę blachy
Moja babcia zawsze mawiała, że ludzie się zachowują, jakby im się żołądki na święta powiększały, a że tak nie jest, to należy pozostać przy normalnej porcji. No i rozumiem więcej jedzenia, jak ktoś oczekuje najazdu gości. Mniej za to rozumiem przygotowanie posiłków jak dla ośmiu osób, gdy się spędza je we dwójkę (a że zdjęć na grupach kulinarnych, nierzadko tak to wygląda).
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 20:19   #473
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Przygotowanie posiłku jak dla wojska, potem zdziwienie, że w połowie uczty "nikt nic nie je", a następnie wpychanie wychodzącym gościom wałówki, bo "co ja z tym jedzeniem zrobię".
I tak co roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 21:02   #474
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

A mnie dziwi fenomen dziwienia się dużym zakupom tuż przed wolnymi dniami. Ludzie miewają a) gości b) wybrany dzień w tygodniu na zakupy i jeśli np. w piątki robi zakupy na cały tydzień, a ten piątek będzie wolny, to logicznym jest, że zrobi wielkie zakupy w czwartek. Do tego należy dodać ludzi robiących regularnie zakupy w czwartki + tych co robią je w soboty ale ten weekend chcą mieć wolny od obowiązków więc zakupy przesunęli na czwartek+ tych co robią zakupy codziennie. I już mamy tłum. Ilość jedzenia też zależy od potrzeb (a) czy będą goście b) na ile dni robi się zakupy). Od kilku lat obserwuję wysyp narzekań w stylu "Ludzie ogarnijcie się, to jeden dzień wolny a zakupy robicie jak na wojnę" i zastanawiam się skąd się ta moda wzięła i czemu tak popularne jest pilnowanie cudzych koszyków zakupowych.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 07:20   #475
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

A mnie zawsze dziwi jak ludzie narzekają na nadmiar żarcia po świętach. Ja zwykle jadę na oparach i w pierwszym dniu po świętach muszę iść na zakupy. Nie wiem ile musiałabym nakupić żeby wystarczyło na tyle dni bez handlu. Jak to przenieść i przechować. W ogóle dla mnie dojadanie czegoś przez kilka dni to nie problem - przynajmniej nie trzeba gotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 08:42   #476
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A mnie zawsze dziwi jak ludzie narzekają na nadmiar żarcia po świętach. Ja zwykle jadę na oparach i w pierwszym dniu po świętach muszę iść na zakupy. Nie wiem ile musiałabym nakupić żeby wystarczyło na tyle dni bez handlu. Jak to przenieść i przechować. W ogóle dla mnie dojadanie czegoś przez kilka dni to nie problem - przynajmniej nie trzeba gotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie maja samochody i duże mieszkania/domy/lodówki/spiżarnie/piwnice zimne.

Ja na codzień jak kupuje mąkę, cukier, niesławny papier toaletowy to biorę całe zgrzewki, albo ryżu 3 wory po 5 kilo 3 różnych gatunków od razu.
I mam z głowy pamiętanie o tym na długo, póki się nie skończy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 09:13   #477
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Zanim byśmy zjedli 15 kg ryżu to by się w nim jakieś robactwo zadomowiło. W życiu nie kupowałam takich ilości jedzenia - mama ostatnio oferowała mi zakup worka ziemniaków (15kg) w śmiesznej cenie, ale nie chcę, bo znam swoją rodzinę i wiem, że zdąża powyrastac te ziemniaki zanim zjemy. Wolę iść i kupić te 2 kg swiezych ak potrzebuje.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 09:16   #478
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Ja tez wole kupowac rzeczy na biezaco, zreszta nie mam wyjscia, bo mam male mieszkanie, mala lodowke i brak spizarni itp.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 09:17   #479
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89049974]Zanim byśmy zjedli 15 kg ryżu to by się w nim jakieś robactwo zadomowiło. W życiu nie kupowałam takich ilości jedzenia - mama ostatnio oferowała mi zakup worka ziemniaków (15kg) w śmiesznej cenie, ale nie chcę, bo znam swoją rodzinę i wiem, że zdąża powyrastac te ziemniaki zanim zjemy. Wolę iść i kupić te 2 kg swiezych ak potrzebuje.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja też nie robię takich zapasów. Obawiałabym się właśnie robaków i zepsucia. Jedynie mleko kupuję zgrzewkami i wodę. Resztę na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 09:25   #480
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Trzymam suche półprodukty po pół roku i dłużej i nigdy nie miałam żadnego robactwa... To takie popularne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 14:59:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.