Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-26, 10:29   #3961
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę żeby gotować strączki z sodą

Kiedyś się nauczyłam używać sody przy straczkach z wegańskiej for, ale wtedy zasada była taka, ze się z sodą tylko moczy ziarna, potem dobrze płucze przed ugotowaniem a nawet wymienia jeszcze raz wodę po zagotowAniu na nową, i gotuje w wodzie nie solonej, tylko z przyprawami typu kminek, tymianek
To miało powodować 2 rzeczy. Ze ziarna ugotowane mają miękkie łupinki , oraz mniej wzdymają.

W wolnowarze dobrze się strączkowe gotują. Jak ktoś ma to polecam. IMO najlepiej z niego wychodzą.

Swoją droga jak już strączkowe moczę, to przynajmniej całą noc, a na ogół nastawiam wieczorem a gotować zaczynam koło południa.
Ja tylko do hummusu gotuje z sodą, bo wychodzi właśnie bardzo kremowy. Cieciorka rozpada się już w trakcie gotowania, oddzielają się łupinki i wystarczy 30-40 minut, żeby zrobiła się z tego już trochę ciapa, więc soda przyśpiesza ten proces. Z kolei niestety nie zauważyłam żeby pomagało to na wzdęcia.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 12:14   #3962
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87279083]Ja tylko do hummusu gotuje z sodą, bo wychodzi właśnie bardzo kremowy. Cieciorka rozpada się już w trakcie gotowania, oddzielają się łupinki i wystarczy 30-40 minut, żeby zrobiła się z tego już trochę ciapa, więc soda przyśpiesza ten proces. Z kolei niestety nie zauważyłam żeby pomagało to na wzdęcia.[/QUOTE]
A ja tego nie zauważyłam... kremowy wyszedł mi od tahini i zimnej wody jak wszystko dokładnie zmiksowałam.... wyszedł też taki puszysty
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 10:52   #3963
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87276446]Wielkie dzięki za inspiracje. Zwłaszcza to z fasolą i ostatnie (z pieczarkami) wyglądają baaardzo zachęcająco. Muszę dzisiaj wreszcie upolować bakłażana.


A teraz gotuję ciecierzycę (trochę do upieczenia, trochę na hummus) i kurcze... końca nie widać. Półtorej godziny wrzenia a ona jeszcze twarda. Pierwszy raz robię i nie wiem ile jeszcze mam to gotować? Chociaż po namyśle fasolę też zawsze gotuję dłużej niż w przepisach, nie wiem o co kaman. [/QUOTE]
I jak Twoje spotkanie z bakłażanem?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:00   #3964
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I jak Twoje spotkanie z bakłażanem?
Jeszcze nie kupiłam!

Rodzina mi się napaliła na pieczonego kalafiora i wymogli zmianę planów... później na na leczo, brokuła, plus jeszcze kilka innych rzeczy i uznałam, że za dużo tego dobrego. Ale bakłażan jest następny na liście i nie odpuszczę. "Pochwalę" się efektami.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:06   #3965
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

o wlasnie te kotlety co wyszly męzowi najlepsze to byly z kalafiora i juz kalafior czeka na ich zrobienie

Na ryneczku bylismy w sobote i byly kalafiory po 1 zl, bo troche w transporcie ucierpialy, to wzielismy 3, nic im w sumie nie bylo, a takie fajne , dorodne. Inne byly po 3 zł i jakies tam chyba po 4,50 , wiec i tak nie tak drogo jak te marketowe. Do tego lubie te ryneczkowe, bo one jakies takie nie wiem jak to nazwac, ale inne niz te marketowe. Jakby takie mniej zbite są. I delikatniejsze w swej budowie.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:12   #3966
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87289563]Jeszcze nie kupiłam!

Rodzina mi się napaliła na pieczonego kalafiora i wymogli zmianę planów... później na na leczo, brokuła, plus jeszcze kilka innych rzeczy i uznałam, że za dużo tego dobrego. Ale bakłażan jest następny na liście i nie odpuszczę. "Pochwalę" się efektami. [/QUOTE]
Jutro ma być promocja w Lidlu


Uwielbiam pieczonego kalafiora do tego pieczona dynia, pieczona ciecierzyca, pomidory
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:14   #3967
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
o wlasnie te kotlety co wyszly męzowi najlepsze to byly z kalafiora i juz kalafior czeka na ich zrobienie

Na ryneczku bylismy w sobote i byly kalafiory po 1 zl, bo troche w transporcie ucierpialy, to wzielismy 3, nic im w sumie nie bylo, a takie fajne , dorodne. Inne byly po 3 zł i jakies tam chyba po 4,50 , wiec i tak nie tak drogo jak te marketowe. Do tego lubie te ryneczkowe, bo one jakies takie nie wiem jak to nazwac, ale inne niz te marketowe. Jakby takie mniej zbite są. I delikatniejsze w swej budowie.
Zazdroszczę... u mnie na rynku nie mają... muszę kupować w markecie.... ostatnio trafiłam na takiego 2,5 kg
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 11:18   #3968
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

ja tak przyznam szczerze, ze najlepiej z kalafiora smakuje mi... bułka tarta

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

pamietam, ze kiedys potrafilam sobie usmazyc bulki tartej i tak pożeralam , bo mi sie zachcialo i corka tez tak ma, ze tez tak lubi
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:21   #3969
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jutro ma być promocja w Lidlu


Uwielbiam pieczonego kalafiora do tego pieczona dynia, pieczona ciecierzyca, pomidory
Ooo, dobrze wiedzieć.

U nas w prostszej wersji - pieczony kalafior, pieczone ziemniaki, jajko sadzone i koniecznie świeży pomidor do tego. Plus dużo szczypiorku.


A dynię będę piekła dzisiaj, na ciasto dyniowe.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ja tak przyznam szczerze, ze najlepiej z kalafiora smakuje mi... bułka tarta

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

pamietam, ze kiedys potrafilam sobie usmazyc bulki tartej i tak pożeralam , bo mi sie zachcialo i corka tez tak ma, ze tez tak lubi
No ta buła to jest dobra do wszystkiego. Do kalafiora, fasolki szparagowej, albo do kapusty włoskiej - ale to do gotowanych jarzyn. Pieczonym już nic więcej nie trzeba.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:23   #3970
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

O tak
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:26   #3971
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ja tak przyznam szczerze, ze najlepiej z kalafiora smakuje mi... bułka tarta

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

pamietam, ze kiedys potrafilam sobie usmazyc bulki tartej i tak pożeralam , bo mi sie zachcialo i corka tez tak ma, ze tez tak lubi
Uwielbiam kalafiora z bulka tarta
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 11:58   #3972
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ja tak przyznam szczerze, ze najlepiej z kalafiora smakuje mi... bułka tarta

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

pamietam, ze kiedys potrafilam sobie usmazyc bulki tartej i tak pożeralam , bo mi sie zachcialo i corka tez tak ma, ze tez tak lubi
Nie znoszę bułki tartej

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87289632]Ooo, dobrze wiedzieć.

U nas w prostszej wersji - pieczony kalafior, pieczone ziemniaki, jajko sadzone i koniecznie świeży pomidor do tego. Plus dużo szczypiorku.


A dynię będę piekła dzisiaj, na ciasto dyniowe.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------


No ta buła to jest dobra do wszystkiego. Do kalafiora, fasolki szparagowej, albo do kapusty włoskiej - ale to do gotowanych jarzyn. Pieczonym już nic więcej nie trzeba. [/QUOTE]
Zkadłabym pomidora ale wszystkie bez smaku ;/


Jutro będę piekła dynie do sałatki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:04   #3973
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Przychodzę z podziękowaniami: martaakow i naktergal dzięki wielkie za polecenie aplikacji Fitatu

Rzeczywiście dzięki tej aplikacji można łatwo wyłapać gdzie te kalorie uciekają. Fajna jest też opcja skanowania kodu kreskowego, później wystarczy wybrać czy to gramy czy sztuki i wklepać ilość zjedzoną. Podpowiada co się ostatnio jadło, więc też wystarczy zatwierdzić jeśli jest to samo. I jeszcze jest opcja wpisania swoich pomiarów i jeśli dobrze rozumiem on mi na tej podstawie wyliczy w przybliżeniu zawartość tłuszczu. Muszę poprosić męża, żeby mi pomógł w pomiarach i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zawsze liczenie kalorii kojarzyło mi się ze żmudnym ważeniem, sprawdzaniem w tabelach i jakąś ogólnie mordęgą, a tu wychodzi to całkiem zgrabnie. Też sobie ważę jedzenie, choć jak później dzieci wyjedzą mi z talerza to i tak nieaktualne, ale i tak jest super. Nie wiem tylko na ile opinie aplikacji są wiarygodne, bp np. białka ogólnie mam w normie, ale np. na czerwono pokazuje mi, że zjadłam za dużo białek roślinnych, a za mało zwierzęcych, a ja lubię właśnie taki miks albo dni w ogóle bez białka zwierzęcego. Nie wiem na ile to jest istotne w rzeczywistości. I pokazuje mi też, że są dni kiedy przesadziłam ze zjedzeniem kwasów omega 3 - to można rzeczywiście przeholować? Orientujecie się może?

Dzięki temu na spokojnie, powolutku zbiłam sobie te 2 kilogramy, które mnie irytowały i doszłam do wagi z liceum czyli 70 kg. Wiem, że najlepiej wyglądałabym przy wadze 65, ale nie jest trudne dla mnie dojście do tej wagi tylko jej utrzymaniem, więc teraz wyzwanie to zejście do 68, a później zobaczę co dalej. Nie chcę rzucać się z motyką na słońce, wywalczyć wynik i zaraz wrócić z powrotem. Tym bardziej, że cały czas szukam pracy, w między czasie doszkalam się z języków i excela, więc mam co robić, a okresu dołów i paniki, że nic nie znajdę nie pomagają mi na skupieniu się tylko na utracie wagi i ćwiczeniach. Dlatego wolę to zrobić powolutku w swoim tempie.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2019-10-30 o 12:30
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:05   #3974
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jutro będę piekła dynie do sałatki
Jaką sałatkę zamierzasz zrobić?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:07   #3975
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jaką sałatkę zamierzasz zrobić?
Piecozna dynia, pieczony kalafior w marynacie z tahini, pieczona brukselka, pieczona ciecierzyca w marynacie tej co kalafior.. jak uda mi isę kupić smaczne pomidory to będą też pomidory i może pieczony korzeń pietruszki a do tego szczypiorek i może jakieś ziarenka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:29   #3976
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Piecozna dynia, pieczony kalafior w marynacie z tahini, pieczona brukselka, pieczona ciecierzyca w marynacie tej co kalafior.. jak uda mi isę kupić smaczne pomidory to będą też pomidory i może pieczony korzeń pietruszki a do tego szczypiorek i może jakieś ziarenka
Brzmi fajnie, widziałam ten przepis z pieczonym kalafiorem i marynatą z tahini, widziałam kiedyś program, w którym gość gdzieś z Bliskiego Wschodu to robił i wyglądało to bardzo ciekawie. Musiałabym spróbować.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:32   #3977
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Przychodzę z podziękowaniami: martaakow i naktergal dzięki wielkie za polecenie aplikacji Fitatu

Rzeczywiście dzięki tej aplikacji można łatwo wyłapać gdzie te kalorie uciekają. Fajna jest też opcja skanowania kodu kreskowego, później wystarczy wybrać czy to gramy czy sztuki i wklepać ilość zjedzoną. Podpowiada co się ostatnio jadło, więc też wystarczy zatwierdzić jeśli jest to samo. I jeszcze jest opcja wpisania swoich pomiarów i jeśli dobrze rozumiem on mi na tej podstawie wyliczy w przybliżeniu zawartość tłuszczu. Muszę poprosić męża, żeby mi pomógł w pomiarach i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zawsze liczenie kalorii kojarzyło mi się ze żmudnym ważeniem, sprawdzaniem w tabelach i jakąś ogólnie mordęgą, a tu wychodzi to całkiem zgrabnie. Też sobie ważę jedzenie, choć jak później dzieci wyjedzą mi z talerza to i tak nieaktualne, ale i tak jest super. Nie wiem tylko na ile opinie aplikacji są wiarygodne, bp np. białka ogólnie mam w normie, ale np. na czerwono pokazuje mi, że zjadłam za dużo białek roślinnych, a za mało zwierzęcych, a ja lubię właśnie taki miks albo dni w ogóle bez białka zwierzęcego. Nie wiem na ile to jest istotne w rzeczywistości. I pokazuje mi też, że są dni kiedy przesadziłam ze zjedzeniem kwasów omega 3 - to można rzeczywiście przeholować? Orientujecie się może?

Dzięki temu na spokojnie, powolutku zbiłam sobie te 2 kilogramy, które mnie irytowały i doszłam do wagi z liceum czyli 70 kg. Wiem, że najlepiej wyglądałabym przy wadze 65, ale nie jest trudne dla mnie dojście do tej wagi tylko jej utrzymaniem, więc teraz wyzwanie to zejście do 68, a później zobaczę co dalej. Nie chcę rzucać się z motyką na słońce, wywalczyć wynik i zaraz wrócić z powrotem. Tym bardziej, że cały czas szukam pracy, w między czasie doszkalam się z języków i excela, więc mam co robić, a okresu dołów i paniki, że nic nie znajdę nie pomagają mi na skupieniu się tylko na utracie wagi i ćwiczeniach. Dlatego wolę to zrobić powolutku w swoim tempie.
Cieszę się, że aplikacja się spodobała
I gratuluję spadku wagi!
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 12:32   #3978
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Brzmi fajnie, widziałam ten przepis z pieczonym kalafiorem i marynatą z tahini, widziałam kiedyś program, w którym gość gdzieś z Bliskiego Wschodu to robił i wyglądało to bardzo ciekawie. Musiałabym spróbować.
Mnie smakuje... lubie piecoznego kalafiora w tej marynacie lub w marynacie z masła orzechowego
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 11:51   #3979
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Piecozna dynia, pieczony kalafior w marynacie z tahini, pieczona brukselka, pieczona ciecierzyca w marynacie tej co kalafior.. jak uda mi isę kupić smaczne pomidory to będą też pomidory i może pieczony korzeń pietruszki a do tego szczypiorek i może jakieś ziarenka
Podziel się przepisem
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-31, 13:17   #3980
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Podziel się przepisem
Ale to prościzna... tahini mieszam z przyprawami, obtaczam kalafiora i piekę. To samo robię z dynią a czasem nawet nie. Piekę dynię (ja piekę w plastrach na chrupko a kiedy ostygnie kroję w kostkę). piekę brukselkę, piekę marynowaną ciecierzycę (marunuje albo w tahini albo w masle orzechowym ale z tahini według mnie lepsze) piekę pietruszkę w plastrach... potem mieszam i gotowe A jak sobie nakładam do dokrawam świeże pomidory - raz zrobiłam z suszonymi to wymieszałam z resztą Ot filozofia... pieczone warzywa jakie zechcesz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 11:47   #3981
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale to prościzna... tahini mieszam z przyprawami, obtaczam kalafiora i piekę. To samo robię z dynią a czasem nawet nie. Piekę dynię (ja piekę w plastrach na chrupko a kiedy ostygnie kroję w kostkę). piekę brukselkę, piekę marynowaną ciecierzycę (marunuje albo w tahini albo w masle orzechowym ale z tahini według mnie lepsze) piekę pietruszkę w plastrach... potem mieszam i gotowe A jak sobie nakładam do dokrawam świeże pomidory - raz zrobiłam z suszonymi to wymieszałam z resztą Ot filozofia... pieczone warzywa jakie zechcesz
No a jakie przyprawy? W marynacie chwilę trzymasz czy od razu do piekarnika?
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 12:05   #3982
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
No a jakie przyprawy? W marynacie chwilę trzymasz czy od razu do piekarnika?
marynata to tahini/masło orzechowe trochę czerwonej papryki, trochę majeranku, pieprz czarny i w zasadzie tyle... niektórzy dodają curry, kmin, kukrumę, wędzoną czerwoną paprykę Można potrzymać godzinę w marynacie a można od razu piec ja piekę w 200 stopniach aż się upiecze
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 15:53   #3983
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
marynata to tahini/masło orzechowe trochę czerwonej papryki, trochę majeranku, pieprz czarny i w zasadzie tyle... niektórzy dodają curry, kmin, kukrumę, wędzoną czerwoną paprykę Można potrzymać godzinę w marynacie a można od razu piec ja piekę w 200 stopniach aż się upiecze
Dzięki
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 16:04   #3984
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Dzięki
Nie ma za co... tutaj dowolność przypraw
Jakbyś robiła marynate z masła orzechowego to trzeba dodać trochę oleju - tahini jest rzadsze to ja już nie dodaje... przyprawy takie aby marynata była smaczna
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 19:58   #3985
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Przychodzę z podziękowaniami: martaakow i naktergal dzięki wielkie za polecenie aplikacji Fitatu
też zaczęłam korzystać z Fitatu i również się przyłączam do podziękowań przynajmniej czarno na białym widzę, ile kalorii pochłaniam dokładając sobie tu garść nerkowców, tam parę(naście) orzechów brazylijskich a w międzyczasie tak z pół garści słonecznika (albo dwie).

A jutro falafele domowej roboty, o ile blender przetrwa
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 07:46   #3986
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
A jutro falafele domowej roboty, o ile blender przetrwa
Daj proszę znać czy przetrwa. Chciałam robić, ale obawa o blender mnie powstrzymuje. Dlatego kiedyś zrobię wrzucany tu przeze mnie przepis na falafele z bakłażanem, gotowaną ciecierzycą i maką z ciecierzycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 08:08   #3987
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Daj proszę znać czy przetrwa. Chciałam robić, ale obawa o blender mnie powstrzymuje. Dlatego kiedyś zrobię wrzucany tu przeze mnie przepis na falafele z bakłażanem, gotowaną ciecierzycą i maką z ciecierzycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz podać jeszcze raz?


Ja mam maszynkę do mięsa ale nie robiłam falafeli. Robicie z Jadłonomi?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 09:22   #3988
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Daj proszę znać czy przetrwa. Chciałam robić, ale obawa o blender mnie powstrzymuje. Dlatego kiedyś zrobię wrzucany tu przeze mnie przepis na falafele z bakłażanem, gotowaną ciecierzycą i maką z ciecierzycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robiłam takim zwykłym blenderem z lidla i przetrwał. Blenduję też nim twardsze produkty i też nic się nie dzieje.

A i te falafele z bakłażanem bardzo dobre. Tylko, że ja robiłam z nich takie spłaszczone kotlety, bo zwątpiłam, że się usmażą w formie kulek na patelni. I wydaje mi się, że lepsze mogą jednak wyjść smażone tradycyjnie, czyli na głębokim tłuszczu
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 09:40   #3989
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

U mnie blender z Lidla nie przetrwał jak współlokator idiota zaczął nim blendować orzechy
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 10:11   #3990
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
U mnie blender z Lidla nie przetrwał jak współlokator idiota zaczął nim blendować orzechy
Ja blenderm z Lidla robię masło orzechowe ale robię przerwy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.