Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-02, 20:59   #2581
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No, jak jestem wielką zwolenniczką aneksu zamiast osobnej kuchni, to się zgadzam, to nie o to chodzi żeby zrobić przyłącza na jednej ścianie w salonie. Imho, powinno być jakieś oddzielenie tej przestrzeni, jakaś ścianka czy układ kuchni w literę l albo u, tak że można wstawić wyspę np i symbolicznie się "odgrodzić" od reszty pomieszczenia.
ale w pokojach wagonach, które są dość popularne w nowym budownictwie gdzieś tam piony zrobione gdzie słońce nie dochodzi jakieś 7m od okna, no to nawet nie ma tego jak odgrodzić.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:06   #2582
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:46
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:10   #2583
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

A ja się bardzo cieszę, że na swoich 53 metrach mam trzy pokoje i osobną kuchnię - nie jestem minimalistką i łatwiej mi uporządkować kilka małych przestrzeni niż jedną dużą, poza tym możemy z TŻ od siebie odpocząć. Nie czuję żeby było ciasno, w każdym pokoju mam szafę i kanapę/łóżko jedynie kuchnia jest dziwna bo chciałam mieć duży blat i dużo szafek, przez co nie wszedł stół ani lodówka (mam side by side, normalną bym jakoś zmieściła)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:10   #2584
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

[/COLOR]Czy to już wypełzło poza hotele? To teraz tylko czekać na powrót wspólnych kibli na korytarzu i 101 powodów dlaczego to jest lepsze od zwykłego kibla w mieszkaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Niedawno byłam u rodziców i leciał jakiś program o urządzaniu wnętrz, Miruć się ten typ chyba nazywa. I wstawili tam wannę do sypialni Na weekendowy, romantyczny wypad w hotelu - spoko. Ale żeby tak mieć na stałe w mieszkaniu?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:13   #2585
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A ty jesteś w stanie ogarnąć swoim rozumiem że każdy może prowadzić swoj biznes jak chce? Że mieć takie zasady jak chce? Makijażystka nie jest z przydziału. Klient może sobie wybrać kogo chce i jak mu się jego zasady nie podobają to po prostu niech nie korzysta z usług tej osoby.
Makijażystka na większe doświadczenie z malowaniem osób więc chyba wie lepiej co jej się sprawdza a co nie, niż Ty.
Makijaż próbny jest też świetny dla takich osób co zawsze widzą lepiej niż specjalista i nie dają sobie przetłumaczyć. A potem się okazuje że średnio się znają na temacie

Przede wszystkim makijażystka zapewne dobrze wie, jak łatwo o niepochlebne opinie w Internecie, nawet jak to nie jej wina.


Zdarza się, że są dwa pakiety, A, A+B i A+B+C i klient wykupi A+B, a potem napisze, że on nie dostał C. No nie dostał, bo jak wybierał usługę, to wybrał taką bez C.


Ale w Google, Booksy, czy gdzieś tam już zła opinia jest.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:16   #2586
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:19   #2587
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Spałam kiedyś w hotelu, gdzie nie było drzwi do łazienki Albo w takim gdzie były jedne przesuwne drzwi między kiblem a prysznicem, więc można było zasłonić tylko jedno w danym momencie.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-02, 21:19   #2588
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:46
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:23   #2589
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:35   #2590
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:35   #2591
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, mówię normalnie "podaj mi szklankę".
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-02, 21:36   #2592
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam taki sposób zwracania się, ale nie do rodziców, tylko do teściów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:36   #2593
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie, na dużej powierzchni to ma sens. Tymczasem najczęściej salon z kuchnią ma razem tyle, co mój salon w wielkiej płycie sam...
Chociaz od aranżacji to też zależy, widziałam całkiem sensowne rozwiązanie na małej powierzchni, w kawalerce, ale tam ta kuchnia była za załamaniem ściany. No i w zasadzie w kawalerce to też ma sens.
Ale ogólnie takie pomieszczenia wszystko w jednym niezmiennie kojarzą mi się z familokiem, nic nie poradzę.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:38   #2594
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:38   #2595
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój tata tak mówił do teściowej. Do swojej mamy chyba też, ale nie jestem pewna. W moim pokoleniu się nie spotkałam.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:39   #2596
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój mąż tak mówił do rodziców, w 3 osobie chyba, mama idzie itd. Miałam oczy jak 5 zł jak to usłyszałam po raz pierwszy. Ja tam do nich mówię nie po staropolsku
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:41   #2597
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nope, to metraż całego mieszkania, dwie sypialnie po 10m2, salon z "aneksem" (tyle co wejdzie lodówka, płyta, zlew, w zasadzie bez żadnego blatu roboczego) i mini łazienka. No kurde, ciężko mi uwierzyć, że w takim mieszkaniu nie ma ciasnoty, większość mieszkań 3 pokojowych w jakich byłam miało to minimum 60m2.

Ja mam 50mkw, 3 pokoje, aneks kuchenny, łazienkę i balkon i mieści mi się wszystko bez problemu.


Więc coś ci się chyba źle wydaje.


A mam lodówkę SBS, wyspę w kuchni, narożnik ponad 2m, stanowisko na Rumbę i Braavę (A one po metr na metr potrzebują z każdej strony, żeby spokojnie wjechać i wyjechać ze stacji dokującej), biurko narożne 200x170cm, łóżko 200x180cm i wielkiego trzydrzwiowego PAXa, kabinę prysznicową 2x1,5m, zmywarka, pralka, płyta, zlew w normalnych rozmiarach (60cm, żadne jakieś mini, wąskie etc.) itd. Naprawdę, nigdy nie było tak, że mi się jakiś mebel nie zmieścił, bo miałam mało miejsca. Tak samo nie musiałam specjalnie kupować mniejszych odpowiedników.


Jasne, mam dużo mebli z szafkami (pudło w łóżku, pudło w narożniku, cała wyspa to szuflady i szafeczki), bo potrzebuję przestrzeni do przechowywania.



Naprawdę, mam mnóstwo miejsca na wszystko.



Chyba że opisujesz 3 pokoje plus do tego osobno salon, no to rzeczywiście może być tłoczno.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 21:49   #2598
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Mój mąż tak mówił do rodziców, w 3 osobie chyba, mama idzie itd. Miałam oczy jak 5 zł jak to usłyszałam po raz pierwszy. Ja tam do nich mówię nie po staropolsku

Mega dziwne, tu tym bardziej, ze to aktualne czasy i 17 letnia dziewczyna🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-02, 22:08   #2599
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też na to zwrocilam uwagę ale co lepsze ta mloda w poprzednich sezonach nie używała tej formy,nie wiem co jej odbiło.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mega dziwne, tu tym bardziej, ze to aktualne czasy i 17 letnia dziewczyna🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona chyba ma 15 lat z tego co kojarzę,co nie zmienia faktu że to dziwne.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-03, 07:08   #2600
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dla mnie wielka płyta i stare bloki mają zdecydowanie więcej minusów niż plusów i niezmiernie mnie dziwi że mają tylu zwolenników. Z moich obserwacji:
- naćkane pomieszczeń na niedużym metrażu - w stylu 4 pokoje na 60m2. Mikro sypialenki gdzie trzeba dokonać wyboru pomiędzy normalnym łóżkiem a możliwością otwarcia szafy. W ogłoszeniu oczywiście och i ach że mieszkanie "rozkładowe"
- idąc tym tropem, osobne kuchnie - ja rozumiem że niektórzy preferują kuchnie w osobnym pomieszczeniu zamiast aneksu, ale co z tego jak w większości starych bloków to są mikro kuchenki gdzie dwie osoby to już tłok
- mikro łazienki - łazienka gdzie nawet nie wejdzie pralka więc trzeba ją wciskać do i tak ciasnej kuchni. Do tego toaleta gdzie nie ma miejsca na umywalkę. Fuj. Zresztą, w łazience też często nie ma miejsca na umywalkę i normą jest mycie rąk w wannie
- małe balkony i małe okna - w nowym budownictwie widzę trend na większe okna, albo z niskim parapetem, albo w ogóle do ziemi. W starym okna są jakie są, do tego dochodzą czasem jakieś dzikie lufciki, typu lufcik między łazienką a kuchnią, wtf? Balkony to inny temat, nie każdy lubi w ogóle na balkonie siedzieć, ale jak już by siedzieć to nawet normalny leżak nie wejdzie
- niskie sufity - to trochę fanaberia, może to kwestia przyzwyczajenia, ale w mieszkaniach o wysokości 2,5m czuję się klaustrofobicznie
- ciasne korytarze i klatki schodowe - koszmar przy przeprowadzkach lub kiedy ma się chociażby wózek z dzieckiem. Do tego brak wind w blokach np 4-piętrowych. W nowym budownictwie jednak części wspólne są przestronniejsze, winda to też raczej standard nawet w niskich blokach. Ja to doceniam, mimo że jestem mobilna, ale nigdy nie wiadomo, można sobie złamać nogę czy musieć znieść chorego psa
- obskurne piwnice - komórka na tym samym poziomie co mieszkanie wygrywa pod każdym względem
Piszesz jakby nowe budownictwo miało wielkie przestronne pokoje, łazienki i kuchnie. Bo faktycznie 20 m kuchnia z aneksem kuchennym to taaaka przestrzeń.

Mają tyle zwolenników bo przy dwójce dzieci czy nawet jednym lepsze są mniejsze pokoje a żeby każdy miał swój.

Brak umywalki w łazience? Nigdy się z tym nie spotkałam. W nowym budownictwie łazienki też często nie są spore - po prostu zamiast wanny wrzucają prysznic.

Wiele rzeczy, które opisałaś jest bardzo subiektywne. Dla mnie te okienka w nowych blokach są mało funkcjonalne. Pojedyncze okno do ziemi, metr przerwy i drugie okno, no bardzo ustawne do tego i tak jak widzę większość dół zakrywa roletą i w ogóle nie odkrywa.

W nowych blokach to często tej piwnicy/komórki lokatorskiej w ogóle nie ma

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Taaak a niestety w wielkości mieszkań tak to wygląda. Żeby to był już fajny salon z aneksem to pewnie z 40m by musiał mieć i to bez dziwnego kształtu.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 07:42   #2601
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 07:44   #2602
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Piszesz jakby nowe budownictwo miało wielkie przestronne pokoje, łazienki i kuchnie. Bo faktycznie 20 m kuchnia z aneksem kuchennym to taaaka przestrzeń.

Mają tyle zwolenników bo przy dwójce dzieci czy nawet jednym lepsze są mniejsze pokoje a żeby każdy miał swój.

Brak umywalki w łazience? Nigdy się z tym nie spotkałam. W nowym budownictwie łazienki też często nie są spore - po prostu zamiast wanny wrzucają prysznic.

Wiele rzeczy, które opisałaś jest bardzo subiektywne. Dla mnie te okienka w nowych blokach są mało funkcjonalne. Pojedyncze okno do ziemi, metr przerwy i drugie okno, no bardzo ustawne do tego i tak jak widzę większość dół zakrywa roletą i w ogóle nie odkrywa.

W nowych blokach to często tej piwnicy/komórki lokatorskiej w ogóle nie ma

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Taaak a niestety w wielkości mieszkań tak to wygląda. Żeby to był już fajny salon z aneksem to pewnie z 40m by musiał mieć i to bez dziwnego kształtu.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
U mnie i u babci mojego męża w łazience nie ma umywalki. Teściowa ma, ale wymagało to zrobienia generalnego remontu.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 08:03   #2603
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Też na to zwrocilam uwagę ale co lepsze ta mloda w poprzednich sezonach nie używała tej formy,nie wiem co jej odbiło.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------



Ona chyba ma 15 lat z tego co kojarzę,co nie zmienia faktu że to dziwne.
W zeszłym sezonie to ona się w ogóle nie pokazywała, a z 1 sezonu nie kojarzę jak mówiła, kojarzę tylko, że uprawiała dziwny sport, czyli skakanie przez przeszkody z głową konia na kiju między nogami

Masz rację, ma 15 lat, bo zdawała do szkoły średniej.

No dziwne, dziwne...
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 08:33   #2604
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
W zeszłym sezonie to ona się w ogóle nie pokazywała, a z 1 sezonu nie kojarzę jak mówiła, kojarzę tylko, że uprawiała dziwny sport, czyli skakanie przez przeszkody z głową konia na kiju między nogami

Masz rację, ma 15 lat, bo zdawała do szkoły średniej.

No dziwne, dziwne...
Też tylko z tym mi się kojarzy

Dla mnie ten program to taki totalny odmóżdżacz, ale o ile na rodzinę z Sosnowca nawet lubię popatrzeć, to cała zrobiona Beata i jej mąż, który bierze na to wszystko kredyty jest nie do przejścia, przewijam, albo przełączam
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 08:47   #2605
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Przy przeglądaniu ofert chyba najbadziej mi się podobają mieszkania w blokach z lat 90tych i początku 2000 - zazwyczaj mają dopasowany metraż do liczby pokoi, spory balkon, jeśli salon z aneksem, to kuchnia jest we wnęce. Wydaje mi się, że to pokłosie zmęczenia PRLowskimi klitkami i budowało się wtedy przestronniej.
Teraz znów budują klitki, dwa pokoje na 30m2 i „aneks” kuchenny na jednej ścianie pokoju (też mi się to nie podoba) - czyli tak naprawdę jeden pokój i kuchnia z kanapą - jak kuźwa na wsi 30 lat temu. Pamiętam, że mój dziadek miał wstawioną wersalkę do kuchni i spał na niej, a w dzień to było dodatkowe miejsce do siedzenia XD

W nowych segmentach jest nie lepiej, większość ma beznadziejne kuchnie, małe jak w bloku albo na jednej ścianie salonu, zero wnęki.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 08:50   #2606
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Też tylko z tym mi się kojarzy

Dla mnie ten program to taki totalny odmóżdżacz, ale o ile na rodzinę z Sosnowca nawet lubię popatrzeć, to cała zrobiona Beata i jej mąż, który bierze na to wszystko kredyty jest nie do przejścia, przewijam, albo przełączam
Ja lubię w sumie wszystkich, Becia z mężem też mnie w sumie bawią
w ogóle ten program świetnie pokazuje podejście większości społeczeństwa do budżetu domowego - przykład: górnik dołowy z rodziną - 2 kredyty na dom i auto chyba, nie spina im się budżet, poszli do doradcy spytać co mogą z tym zrobić, doradca radzi skonsolidować kredyty, będzie mniejsze zobowiązanie miesięczne, zaoszczędzą 2000 na racie, którymi mogą nadpłacać kredyt, żeby szybciej z niego wyjść. Narada rodzinna: bierzemy konsolidacyjny, zostanie nam 2 tysiące, dzieci pytają, to co? kupisz nam to i to, dasz kieszonkowe, te sprawy? Na co tatuś: no niby mieliśmy nadpłacać kredyt, ale co tam, raz się żyje, pewnie że rozpierniczymy te 2 dodatkowe tysie
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 09:08   #2607
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 09:35   #2608
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No to na pewno zależy od danego bloku, liczby mieszkań itp. Co innego piwnica w klatce, gdzie jest 10 mieszkań i gdzie mieszkańcy zamykają piwnicę, nie wpuszczają obcych do klatki itp. a inaczej, gdy tych mieszkań jest kilkadziesiąt i gdzie ta odpowiedzialność za wspólną przestrzeń mocno się rozmywa.
U mnie w bloku jest ponad 100 mieszkań i nikt obcy po piwnicy nie chodzi. Drzwi do niej są zamknięte i trzeba mieć klucz. W ogóle mam wrażenie, że prawie nikt z tych piwnic jakoś bardzo nie korzysta, tylko ludzie trzymają tam stare zakurzone graty, których nie używają.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oglądam taki program na ttv „życie na kredycie” No i tam wśród jednej z tych rodzin nastoletnia córka zwraca się do rodziców: niech mama poda mi szklankę, albo niech tata nie żartuje.
Czy wy tez się tak zwracacie do rodziców? Ja to mowie tak po imieniu, tylko zamiast imienia wstawiam mama, wśród osób w moim otoczeniu tez tak jest. Dziwne mi się to wydało, takie niedzisiejsze… taki jakiś dystans tworzy, No nie wiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to jakiś regionalny zwyczaj.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 09:58   #2609
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dziwi mnie znajoma, od 20 lat singielka i odrzuca wszystkie propozycje związków. A twierdzi, że szuka faceta i używa portali randkowych. Wg mnie ona po prostu nie chce być w żadnym związku, oszukuje sama siebie.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 10:01   #2610
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, od 20 lat singielka i odrzuca wszystkie propozycje związków. A twierdzi, że szuka faceta i używa portali randkowych. Wg mnie ona po prostu nie chce być w żadnym związku, oszukuje sama siebie.
Może po prostu ściemnia innym, żeby się odwalili. Nie ma obowiązku bycia w związku.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.