Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-04, 22:56   #2701
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 23:00   #2702
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Owszem, ale przy dalekich dystansach- na ogół tak. Pozostaje kwestia przebicia się tylko na krajówkę, eskę, autostradę przez lokalne drogi, a potem spokój.
Wielokrotnie podróżowałam w Boże Ciało i mając świadomość, że utrudnienia są w okolicach południa dało radę jakoś bez większego bólu i stania w korkach przejechać z punktu A do punktu B.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 23:02   #2703
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A nie? Jedzisz przez zadupie dolne i wpisujsz w Google zadupie dolne parafia i w ogłoszeniach masz info o procesji. Plus procesję nie są przez cały dzień tylko
zaczynają się między przed południem a południem więc w tym okresie można spodziewać się utrudnień i nie byc zaskoczonym.
Raczej nikt nie jeździ wiejskimi czy osiedlowymi drogami po całej trasie. U mnie kościoł jest przy drodze wojewódzkiej i jedyne utrudnienie to może max 5min jak przechodzą. Nigdy nie widziałam żeby ta procesja szła droga wojewódzka. Po autostradach czy ekspresówkach też nie chodzą. Większe utrudnienie to możesz mieć jął trafisz na rowerzystów czy traktor czy śmieciarkę które nie możesz wyprzedzić przez parę km. Równie dobrze też może jakiś gamoń zablokować na parkingu czy drodze

Być zaskoczonym że w Boże Ciało jest spowolnienie ruchu koło kościoła bo procesja to jak byc zaskoczonym że 1 listopada są korki koło cmentarza. Cmentarz w okolicy 1 listopada to dopiero potrafi zatowac ruch. A wiele cmentarzy jest przy kluczowych dla ruchu drogach. Oj cmentarze na trasie 1 listopada to dopiero masakra.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 23:24   #2704
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Być zaskoczonym że w Boże Ciało jest spowolnienie ruchu koło kościoła bo procesja to jak byc zaskoczonym że 1 listopada są korki koło cmentarza. Cmentarz w okolicy 1 listopada to dopiero potrafi zatowac ruch. A wiele cmentarzy jest przy kluczowych dla ruchu drogach. Oj cmentarze na trasie 1 listopada to dopiero masakra.
Sama to napisałaś. 1 LISTOPADA ZAWSZE JEST 1 LISTOPADA.

Ja nie mam pojęcia, kiedy w danym roku jest Boże Ciało, bo nie jestem katolikiem i nie rzutuje to na moją pracę.

Gdyby to zawsze było 10 czerwca, to bym pewnie odpuściła temat, bo wtedy po prostu się spodziewam problemów w ruchu 10 czerwca. Tak jak nie wkurza mnie, że sklepy są zamknięte 6 stycznia czy 15 sierpnia, bo to stała data.

Ale tak nie jest. Po prostu pewnego losowego dnia w maju/czerwcu mam problem z dostaniem się do pracy. A zwyczajnie o tym zapominam, bo mam w mojej ocenie do tego prawo, żeby nie śledzić świąt religii, do której nie należę, skoro żyję w świeckim państwie.

O to mi się rozchodzi - jak nie biegam w maratonach, to mnie miasto informuje, zę 3 marca będzie maraton. I spoko, zorganizuję sobie życie. A ode mnie się oczekuje, że ja będę wiedziałą, kiedy jest Boże Ciało w tym roku.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-11-04 o 23:25
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 23:35   #2705
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Sama to napisałaś. 1 LISTOPADA ZAWSZE JEST 1 LISTOPADA.

Ja nie mam pojęcia, kiedy w danym roku jest Boże Ciało, bo nie jestem katolikiem i nie rzutuje to na moją pracę.

Gdyby to zawsze było 10 czerwca, to bym pewnie odpuściła temat, bo wtedy po prostu się spodziewam problemów w ruchu 10 czerwca. Tak jak nie wkurza mnie, że sklepy są zamknięte 6 stycznia czy 15 sierpnia, bo to stała data.

Ale tak nie jest. Po prostu pewnego losowego dnia w maju/czerwcu mam problem z dostaniem się do pracy. A zwyczajnie o tym zapominam, bo mam w mojej ocenie do tego prawo, żeby nie śledzić świąt religii, do której nie należę, skoro żyję w świeckim państwie.

O to mi się rozchodzi - jak nie biegam w maratonach, to mnie miasto informuje, zę 3 marca będzie maraton. I spoko, zorganizuję sobie życie. A ode mnie się oczekuje, że ja będę wiedziałą, kiedy jest Boże Ciało w tym roku.
Naprawdę dziwi mnie to że umyka ci ze jest wtedy Boże Ciało. Bo wszędzie o tym trąbią, jest długi weekend, ludzie o tym mówią, sklepy są zamknięte. Naprawdę mnie to dziwi. Boże Ciało to też nie jest zwykły dzień bo ogromna część społeczeństwie nie pracuje, dzieci nie idą do szkoły, ludzie nie załatwiają spraw na mieście więc jest pusto. Nie dziwi cie to że jest mniejszy ruch czy oświeca cie dopiero jak widzisz procesję?

O tym kiedy jest Wielkanoc też nie masz pojęcia? Kiedy jest tlusty czwartek? Bo to też są święta ruchome.

Łatwiej ci wchodzi do głowy że za 3 miesiące jest maraton niż to że w któryś czwartek maja czy czerwca jest dzień wolny od pracy? Kiedy pół kraju żyje długim weekendem?

Cóż dziwi mnie to. Ale czy to że ty tego nie ogarniasz jest powodem żeby zakazywać zgromadzen? Jak maratonu czy marszy nie ogarniesz to też należy zakazać?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 00:38   #2706
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
3 miesiące do przodu to większość zapomni.

Dziwi mnie to że o Bożym Ciele dowiadujesz się dopiero jak cię blokują. Bo jednak wiesz zamknięte są szkoły, sklepy, zdecydowana większość ludzi ma wolne od pracy. Długi weekend, mnóstwo ludzi o tym mowi, jest mniejszy ruch na drogach. Po prostu mnie to dziwi. Np tłusty czwartek też jest świętem ruchomym a jednak mało komu on umyka.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Bo może daną osobę bardziej interesuje kiedy jest tłusty czwartek niż boże Ciało jeśli się nie jest osobą wierzącą?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Naprawdę dziwi mnie to że umyka ci ze jest wtedy Boże Ciało. Bo wszędzie o tym trąbią, jest długi weekend, ludzie o tym mówią, sklepy są zamknięte. Naprawdę mnie to dziwi. Boże Ciało to też nie jest zwykły dzień bo ogromna część społeczeństwie nie pracuje, dzieci nie idą do szkoły, ludzie nie załatwiają spraw na mieście więc jest pusto. Nie dziwi cie to że jest mniejszy ruch czy oświeca cie dopiero jak widzisz procesję?

O tym kiedy jest Wielkanoc też nie masz pojęcia? Kiedy jest tlusty czwartek? Bo to też są święta ruchome.

Łatwiej ci wchodzi do głowy że za 3 miesiące jest maraton niż to że w któryś czwartek maja czy czerwca jest dzień wolny od pracy? Kiedy pół kraju żyje długim weekendem?

Cóż dziwi mnie to. Ale czy to że ty tego nie ogarniasz jest powodem żeby zakazywać zgromadzen? Jak maratonu czy marszy nie ogarniesz to też należy zakazać?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Uczepiłaś się jakbyś bardzo personalnie do tego podeszla. Dziwi mnie to. Ciezko Ci zrozumieć, że kogoś mogą denerwować jakieś rzeczy? Tak, denerwuje mnie procesje, dzwony czy drogi krzyżowe mówione przez mikrofon przed kościołem, denerwują mnie maratony, triathlony w mieście. Mogą? Mogą. Pewnie obrządki kościelne bardziej mnie denerwują bo mam uczulenie na hipokryzję kościoła: choćby marsze lgbt to obnoszenie się jednocześnie procesje już są spoko.

Ale co zrobić, popsiocze sobie, powkurzam się i tyle.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2023-11-05 o 00:39
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 01:35   #2707
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Bo może daną osobę bardziej interesuje kiedy jest tłusty czwartek niż boże Ciało jeśli się nie jest osobą wierzącą?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Uczepiłaś się jakbyś bardzo personalnie do tego podeszla. Dziwi mnie to. Ciezko Ci zrozumieć, że kogoś mogą denerwować jakieś rzeczy? Tak, denerwuje mnie procesje, dzwony czy drogi krzyżowe mówione przez mikrofon przed kościołem, denerwują mnie maratony, triathlony w mieście. Mogą? Mogą. Pewnie obrządki kościelne bardziej mnie denerwują bo mam uczulenie na hipokryzję kościoła: choćby marsze lgbt to obnoszenie się jednocześnie procesje już są spoko.

Ale co zrobić, popsiocze sobie, powkurzam się i tyle.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Tu nie chodzi o zainteresowania. Pewnych rzeczy sie po prostu człowiek dowiaduje. Po prostu dziwi mnie to bo o Bożym Ciele nie mówi się tylko w kontekście święta. To dzień wolny od pracy. Ludzie w takim codziennym small talku o nim mówią. Bo wiosenny długi weekend, bo jakie plany, jaka pogoda, że sklepy zamknięte, czy w piątek pracują.
Mnie maratony nie interesują, ale to że nie ogarniam terminu nie oznacza chyba że ma go nie być bo mi dojazd do pracy utrudnia.
Dyskusja się zaczęła od tego że powinni zakazać procesji bo utrudniają ruch. Tyle że ruch utrudniają też marsze, strajki, wyścigi, rajdy czy maratony. O to mi chodzi. Że jak zakazywać tego to i resztę też. Jednak dalej uważam że zrobienie procesji w dzień ustawo wolny od pracy jest mniej uciążliwe niż rajd w środku tydz.

A to że Kościół to hipokryzja to chyba nikogo nie dziwi.


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 08:27   #2708
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dołączam do teamu zdziwiniowego, że ktoś nie wie o Bożym Ciele.
Informacja w kalendarzu, nawet w kalendarzu Google. Wysyp artykułów pt. pogoda na długi weekend, atrakcje w długi weekend, Boże Ciało - będą utrudnienia w ruchu (u mnie w prasie lokalnej tego typu artykuły są). Do tego informacje na drzwiach marketów, że w czwartek sklepy będą nieczynne, ale w środę wcześniej bywają dłużej. Ludzie dookoła gadający o swoich planach albo narzekający, że "jutro znowu będzie mi procesja pod oknem wyła".
To co? Może alert RCB? A jak już RCB to o każdym wydarzeniu, które może skutkować utrudnieniami: protestach, strajkach, biegach, night sparingach, wyścigach rowerowych.
Takie informacje są podawane publicznie, głównie w mediach lokalnych i wymaga to choćby minimum zainteresowania. Nie trzeba czytać całego artykułu o pogodzie na Boże Ciało, wystarczy, że komuś w oczy wpadnie tytuł ja stronie głównej i doda 2 + 2.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 08:35   #2709
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89705937]Przecież jak gostek wróci, nie będzie samochodu a będzie świerza wylewka, to raczej domyśli się ze mu auto odholowano na policyjny parking. Nawet nie trzeba go specjalnie informowac. Większy problem z wyjechaniem z zabetonowanego miejsca. Bo to moim zdaniem świństwo,albo zlosliwosc że go tak zabetonowali.

Znajomi poradzili sobie, jak im auto odholowano bo zaparkowali w miejscu, w którym coś tam następnego dnia miało się dziać.[/QUOTE]
Moim zdaniem naturalna kolej rzeczy.

Zlośliwoscią albo brakiem refleksji wykazał się najwyraźniej sam kierowca? Kierowcy to w ogóle taka grupa społeczna w której pełno samolubów i bezmyślnych mających w pompie że swoimi manewrami utrudniają. Kto jeździ ten wie.

Tutaj z samych tylko zdjęć wynika że kierowca zaparkował na już przygotowanej podbudowie, czyli widział, że jest remont. Ogólnie przebudowywana droga staje się placem budowy i oficjalnie trzeba mieć zgodę kierownika (są tabliczki na szlabanach) by wjechać za znaki zakazu. Wiadomo że drogowcy nie przywalają się do mieszkanców bo kazdy chce to jakoś przetrwać, ale taki jest przepis. Inną ciekawostką dla mnie jest że jak widać na nagraniu stoi tuż za zakazem zatrzymywania i postoju (B36). (Skoro to plac budowy i droga wyłączona z ruchu to znaki nie obowiązują, nie zmienia to, że go zignorował i tak). I nie wygląda mi na to, by to był nowy znak czekający na oddanie drogi. Na fejsa ludzie wrzucili także ten sam samochód (rejestracje się zgadzają) jak blokował inną ulicę w trakcie remontu (Mielczarskiego, ta jest Legionów). Być może pan prowadzi jakąś kwestię ideologiczną polegającą na sprzeciwianiu się budowom dróg. Podobno też wg relacji mieszkanców pan często tam parkował, ale nigdy tak długo, a wg budowlanców, obiecywał że przeparkuje. Okazuje się też, że samochód jednak zostanie odholowany w poniedziałek. Ogólnie nawet jak wyjeżdżasz w roczną podróż do Indii auto wypadałoby postawić tak by nie wadziło nawet jeśli spółdzielnia albo zarząd dróg zacznie prace budowlane.



Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mnie to najbardziej wpienia, kiedy katolicy mi mówią, że "te parady równości to straszne obnoszenie się ze swoją orientacją" no kur., a procesje to nie jest obnoszenie się. Jest nawet facet w sukience, ale oni w ogóle nie widzą związku.

Ja tam jestem za tym, że można chodzić. W końcu rzeczy się dzieją, są maratony, są procesje, są protesty itd. Tylko że to się ogłasza odpowiednio wcześniej.

A nie, że ja się spieszę do pracy i mi przez godzinę nie przyjeżdża autobus i dopiero jak widzę ten ich baldachimek z daleka to dodaję dwa do dwóch, że jest Boże Ciało i zamknęli ulicę i transport publiczny nie jeździ. No szlag mnie trafia, bo jedyne, czego oczekuję to â˜☠â˜☠â˜☠anej kartki na przystanku, że w dniu takim i srakim nieczynne, bo się katolicy muszą poobnosić ze swoją wiarą.

EDIT. Ja oczywiście nie mam nic do ludzi wierzących. Ale mam problem z tym, że to jest w tym kraju traktowane jako o czywistość, że oni sobie mogą rozwalać ruch bez żadnego uprzedzenia. Ja mam prawo nie wiedzieć, kiedy jest święto ruchome, bo nie jestem w fandomie i nie docierają do mnie takie informacje.
Nikt nie będzie delegował pracowników do rozwieszania kartek na przystankach w całym kraju. Busy jeżdżą wg rozkładów świątecznych i to już samo w sobie jest zresztą informacją wywieszoną na przystankach.





Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Sama to napisałaś. 1 LISTOPADA ZAWSZE JEST 1 LISTOPADA.

Ja nie mam pojęcia, kiedy w danym roku jest Boże Ciało, bo nie jestem katolikiem i nie rzutuje to na moją pracę.

Gdyby to zawsze było 10 czerwca, to bym pewnie odpuściła temat, bo wtedy po prostu się spodziewam problemów w ruchu 10 czerwca. Tak jak nie wkurza mnie, że sklepy są zamknięte 6 stycznia czy 15 sierpnia, bo to stała data.

Ale tak nie jest. Po prostu pewnego losowego dnia w maju/czerwcu mam problem z dostaniem się do pracy. A zwyczajnie o tym zapominam, bo mam w mojej ocenie do tego prawo, żeby nie śledzić świąt religii, do której nie należę, skoro żyję w świeckim państwie.

O to mi się rozchodzi - jak nie biegam w maratonach, to mnie miasto informuje, zę 3 marca będzie maraton. I spoko, zorganizuję sobie życie. A ode mnie się oczekuje, że ja będę wiedziałą, kiedy jest Boże Ciało w tym roku.
To jest święto wynikające z ustawy (czy tam wprowadzone ustawą). To oznacza że to po Twojej stronie jest orientować się kiedy w tym kraju wypadają dni świąteczne i jeśli twierdzisz że jakimś cudem nie czytasz żadnych mediów w internetach (gdzie trąbi się o świętach z wyprzedzeniem) oraz nie lubisz zagladać w kalendarz omijając wzrokiem daty na czerwono, to już twoją rolą jest sobie wypisać raz w roku kiedy wypadają 6 stycznia, 15 sierpnia czy Boże Ciało. Dopisz też sobie 24 wigilię oraz sobotę wielkanocną (w ogóle Wielkanoc, również jest ruchoma) bo wtedy sklepy pracują do 13.

Po ostatnim spisie powszechnym katolicyzm zadeklarowało 71% Polaków (27 mln) i to wciąż bardzo dużo. Nic więc dziwnego że religia tak silnie zaznacza się lub usiłuje w życiu społecznym.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 08:35   #2710
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ale co tu się dziwić. Wiem o Bożym Ciele, mam w końcu wtedy dzień wolny od pracy, ale nie wpadłabym na to, że legalnie zaparkowany samochód zostałby odholowany.
Zresztą co chwila mam jakieś biegi pod oknem i wtedy cały dzień nie mogę wyjechać normalnie z domu, a nawet dwa. Serio trzeba ciągle biegać przez centrum miasta.
A błyskawice namalowane sprayem na słupach niestety widzę do dzisiaj przez okno. I po co niszczyć.
Jeszcze na mojej trasie rowerowej przez las często są ćwiczenia ze strzelania. Tu już mogliby czymś ogrodzić, bo czasem stoi wojskowy i poinformuje, a czasem nie ma i tylko słychać strzały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 09:06   #2711
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Też się dziwie, że faktycznie ktoś może nie wiedzieć, że jest Boże Ciało, bo jest tak trąbione o tym, że nie wiem, czy dałoby radę mi to umknąć
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 09:12   #2712
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ja o mało nie przegapiłam wyborów, ale to nie było zaznaczone w każdym kalendarzu i przez dwa miesiące wcześniej faktycznie żyłam jak pod kamieniem - mało tv, mało mediów w internecie, a jak wychodziłam z domu i widziałam plakaty to na żadnym nie było daty. I też jakoś nikt wokół mnie za bardzo o tym nie mówił. Jednak wiedziałam, że jakieś wybory się zbliżają i w końcu sprawdziłam sama.
Boże ciało jednak jest co roku. Święto ruchome, ale tak samo jak Wielkanoc. I tak samo jak Wielkanoc jest zaznaczone w kalendarzu na kilka lat do przodu.
Rozumiem życie jak w jaskini, ale ktoś kto mieszka w tym kraju 20+ lat i ogarnia jaki jest dzień tygodnia i pora roku, to i Boże ciało ogarnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 10:42   #2713
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89706286]Ale co tu się dziwić. Wiem o Bożym Ciele, mam w końcu wtedy dzień wolny od pracy, ale nie wpadłabym na to, że legalnie zaparkowany samochód zostałby odholowany.
Zresztą co chwila mam jakieś biegi pod oknem i wtedy cały dzień nie mogę wyjechać normalnie z domu, a nawet dwa. Serio trzeba ciągle biegać przez centrum miasta.
A błyskawice namalowane sprayem na słupach niestety widzę do dzisiaj przez okno. I po co niszczyć.
Jeszcze na mojej trasie rowerowej przez las często są ćwiczenia ze strzelania. Tu już mogliby czymś ogrodzić, bo czasem stoi wojskowy i poinformuje, a czasem nie ma i tylko słychać strzały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Też bym na to nie wpadła i bardzo się wkurzyła jakby mi auto odholowano.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 10:49   #2714
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tez jestem zdziwiona, ze tego nie mogli odholować.
Dla przykładu, u mnie w mieście co roku na Boże Ciało jest procesja - ulica. I wszystkie prawidłowo zaparkowane na miejscach parkingowych samochody zostają odholowane. Odholowane bez pytania nikogo, na dzien-dwa wcześniej dadzą jakaś tabliczkę informująca (nie jestem pewna czy to tabliczka czy znak). To długi weekend, samo centrum. Ktoś jest przyjezdny, zostawi samochód na parkingu na czas pobytu, to mimo, ze zaparkowany prawidłowo, to i tak go odholują. Z wyznaczonych miejsc parkingowych. Bo ulica bedzie przechodziła procesja. W czym jej te auta na miejscach parkingowych przeszkadzają nie wiem. Co więcej przy innych podobnych okazjach na tych samych ulicach - biegi przez miasto, półmaratony, marsze, protesty, itp. gdzie tez ulice są blokowane nic takiego nie ma miejsca. Tylko przy tej nieszczęsnej procesji takie cyrki z holowaniem sie dzieją
Czy za takie odholowanie prawidłowo zaparkowanych aut płaci się coś? To byłby już absurd!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mnie to najbardziej wpienia, kiedy katolicy mi mówią, że "te parady równości to straszne obnoszenie się ze swoją orientacją" no kur., a procesje to nie jest obnoszenie się. Jest nawet facet w sukience, ale oni w ogóle nie widzą związku.

.
W którymś mieście miał być darmowy maraton horrorów dla mieszkańców z okazji tegorocznego halloween. Niestety nie odbył się a dlaczego? Bo księdzu nie pasowało takie wydarzenie i organizatorzy ustąpili Narzucająca religia katolicka ma się dobrze.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 10:56   #2715
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Czy za takie odholowanie prawidłowo zaparkowanych aut płaci się coś? To byłby już absurd!
Tak, dokopałam się do jakiegoś artykułu o ustawieniu zakazów parkowania na ten dzień i przedstawiciel straży miejskiej mówil, ze auta, które będą tam dalej stały, odholowane zostaną na koszt właściciela. Znaki ustawione 3 dni wcześniej.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 10:58   #2716
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tak, dokopałam się do jakiegoś artykułu o ustawieniu zakazów parkowania na ten dzień i przedstawiciel straży miejskiej mówil, ze auta, które będą tam dalej stały, odholowane zostaną na koszt właściciela. Znaki ustawione 3 dni wcześniej.
Nie wiem co o tym myśleć.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:00   #2717
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Nie wiem co o tym myśleć.

Absurd to było bardzo dobre określenie
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:05   #2718
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja o mało nie przegapiłam wyborów, ale to nie było zaznaczone w każdym kalendarzu i przez dwa miesiące wcześniej faktycznie żyłam jak pod kamieniem - mało tv, mało mediów w internecie, a jak wychodziłam z domu i widziałam plakaty to na żadnym nie było daty. I też jakoś nikt wokół mnie za bardzo o tym nie mówił. Jednak wiedziałam, że jakieś wybory się zbliżają i w końcu sprawdziłam sama.
Boże ciało jednak jest co roku. Święto ruchome, ale tak samo jak Wielkanoc. I tak samo jak Wielkanoc jest zaznaczone w kalendarzu na kilka lat do przodu.
Rozumiem życie jak w jaskini, ale ktoś kto mieszka w tym kraju 20+ lat i ogarnia jaki jest dzień tygodnia i pora roku, to i Boże ciało ogarnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważnie?? Nikt w twoim otoczeniu nie mówi o "jakiś" wyborach?? Faktycznie chyba żyjesz pod kamieniem. Nie chodzisz do pracy? Nie interesujesz się tym co się wokół ciebie dzieje? Jak można przegapić wybory parlamentarne??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:10   #2719
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Poważnie?? Nikt w twoim otoczeniu nie mówi o "jakiś" wyborach?? Faktycznie chyba żyjesz pod kamieniem. Nie chodzisz do pracy? Nie interesujesz się tym co się wokół ciebie dzieje? Jak można przegapić wybory parlamentarne??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Przecież nie przegapiła.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 11:16   #2720
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Poważnie?? Nikt w twoim otoczeniu nie mówi o "jakiś" wyborach?? Faktycznie chyba żyjesz pod kamieniem. Nie chodzisz do pracy? Nie interesujesz się tym co się wokół ciebie dzieje? Jak można przegapić wybory parlamentarne??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Przecież napisałam, że dwa miesiące wcześniej żyłam jak pod kamieniem, więc skąd to zdziwienie?
Napisałam "żyłam jak pod kamieniem", w odpowiedzi czytam "no chyba faktycznie żyłaś jak pod kamieniem!". no naprawdę, nie wiem czemu miałabym żartować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:19   #2721
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Przegapienie święta mnie nie dziwi, bardziej pretensja podczas gdy przystanki mają rozkłady świąteczne a czy dzien jest roboczy czy świateczny to wynika z ustaw i nikt za nikim nie chodzi informując go dodatkowo, ani o dniach tygodniach, ani o porach nocnych (też rozkłady nocne są inne albo inaczej działa sygnalizacja).
Przespanie wyborow też mnie nie dziwi bo kampania trwa wystarczająco długo żeby zdążyła znudzić i zmęczyć, szczególnie jak jest agresywna i ma się agresji i hucpy dość przez co ogranicza przekazy.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:26   #2722
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Przegapienie święta mnie nie dziwi, bardziej pretensja podczas gdy przystanki mają rozkłady świąteczne a czy dzien jest roboczy czy świateczny to wynika z ustaw i nikt za nikim nie chodzi informując go dodatkowo, ani o dniach tygodniach, ani o porach nocnych (też rozkłady nocne są inne albo inaczej działa sygnalizacja).
Przespanie wyborow też mnie nie dziwi bo kampania trwa wystarczająco długo żeby zdążyła znudzić i zmęczyć, szczególnie jak jest agresywna i ma się agresji i hucpy dość przez co ogranicza przekazy.
To też. Tv włączałam raz na kilka dni i nawet jak gdzieś mignął jakiś spot w tv, to też nigdzie nie widziałam terminu tych wyborów. Na plakatach kandydatów też zero takiej informacji.
Na co dzień na tyle mało czytam o polityce, że internet mi takich rzeczy nie wyświetla. Dopiero jak sama zaczęłam wyszukiwać informacje, to zaczęło mi je nieśmiało podsuwać, ale tak to nic a nic.

I właśnie, ta kampania była na tyle obrzydliwa, że nie chciało się tego oglądać.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2023-11-05 o 11:28
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:30   #2723
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież napisałam, że dwa miesiące wcześniej żyłam jak pod kamieniem, więc skąd to zdziwienie?
Napisałam "żyłam jak pod kamieniem", w odpowiedzi czytam "no chyba faktycznie żyłaś jak pod kamieniem!". no naprawdę, nie wiem czemu miałabym żartować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziwi mnie aż takie oderwanie od rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:36   #2724
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie aż takie oderwanie od rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No to mnie dziwi, że cię dziwi, że czasami niektórzy mają inne rzeczy do roboty niż patrzenie godzinami w tv i czytanie wszystkiego po kolei w internecie. Różne sytuacje życiowe bywają, niektóre pozytywne, inne mniej i takie ocenianie jest naprawdę paskudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:39   #2725
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No to mnie dziwi, że cię dziwi, że czasami niektórzy mają inne rzeczy do roboty niż patrzenie godzinami w tv i czytanie wszystkiego po kolei w internecie. Różne sytuacje życiowe bywają, niektóre pozytywne, inne mniej i takie ocenianie jest naprawdę paskudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No sorry nikt tu nie mówił o patrzeniu godzinami w telewizor naprawdę nie trzeba tego robić żeby wiedzieć że są "jakieś wybory"

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:43   #2726
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
No sorry nikt tu nie mówił o patrzeniu godzinami w telewizor naprawdę nie trzeba tego robić żeby wiedzieć że są "jakieś wybory"

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
U mnie tak się stało, że nie wiedziałam, kiedy są. Że są, to wiedziałam, bo o tym była mowa wiele miesięcy wcześniej, ale terminu długo nie poznałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 11:52   #2727
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:46
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 12:03   #2728
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
No sorry nikt tu nie mówił o patrzeniu godzinami w telewizor naprawdę nie trzeba tego robić żeby wiedzieć że są "jakieś wybory"

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
ja akurat bardzo dużo słuchałam o tej kampanii i na moje to o samym terminie było bardzo mało. Na początku awantura bo wybrano dzien papieski na datę, potem mało o samej dacie, dużo o kandydatach, programach, a potem hyc cisza wyborcza i wybory. Jak ktoś naprawdę jest z tych co to się nie interesują polityką serio można by ''nie zauważyć/przeoczyć''. Sama musiałam upewnić się kiedy ta data a nie było dnia żebym czegoś o tym nie słuchała np.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 12:14   #2729
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ale serio gdzieś w Boże Ciało były odholowane samochody? Pytam, bo wpisałam na szybko w google hasło "odholowanie samochodu Boże Ciało" i nic nie znalazłam na 3 pierwszych stronach wyszukania.

Jedyne akcje związane z odholowaniem to kojarzę przy okazji wizyt prezydentów USA w Polsce. Wtedy jednak wcześniej pojawiały się znaki, że w dniach takich i takich będzie zakaz zatrzymania i postoju, co oznacza, że nawet samochód zostawiony dzień przed zakazem, ale stojący tam w dniu zakazu nie był jednak prawidłowo zaparkowany. Trąbili o tym w radio, w TV, prasie lokalnej, były zdaje rozwieszane informacje na drzwiach wejściowych do bloków w okolicy. Mimo to znalazły się osoby, które zapomniały przestawić pojazd, być może gdzieś wyjechały i ich po prostu nie było.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 12:18   #2730
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Przegapienie święta mnie nie dziwi, bardziej pretensja podczas gdy przystanki mają rozkłady świąteczne a czy dzien jest roboczy czy świateczny to wynika z ustaw i nikt za nikim nie chodzi informując go dodatkowo, ani o dniach tygodniach, ani o porach nocnych (też rozkłady nocne są inne albo inaczej działa sygnalizacja).
Teoretycznie tak, tylko np 1 listopada w tym roku autobusy u mnie w mieście jeździły jak w sobotę, a nie jak w niedziele i święta. Gdyby moi rodzice nie usłyszeli tego w radiu (dosłownie 2h przed tym jak mieli jechać na cmentarz), to nie mieliby czym jechać - w soboty autobus jest 15 minut wcześniej niż w niedzielę. A następy za 2h. Nie wiem co za idiota to wymyślił, bo zawsze było jak w święta - w końcu to święto.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.