Języki ciężki orzech do zgryzienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 13:13   #1
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331

Języki ciężki orzech do zgryzienia.


Mam problem jeśli chodzi o opanowanie i naukę języków obcych, muszę się sporo natrudzić, ale przyswoić sobie pewne wiadomości, zazwyczaj muszę siedzieć i zakuwać godzinami kilkanaście słówek. Chciała bym nauczyć się angielskiego na poziomie zaawansowanym i francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Bardzo mi na tym zależy jednak nie wiem jak zabrać się aby zaplanować sobie systematyczną naukę tych dwóch języków. Muszę powiedzieć, że angielski w szkole mam od bardzo długiego czasu( jednak i tak nic nie umiem), francuski miała w liceum więc miałam z nim styczność.
Chciała bym nauczyć się płynnie mówić, czytać oraz pisać w obu językach.
Proszę o pomoc, może ktoś też ma problem z językami obcymi i ma jakieś swojej sposoby na jego opanowanie? Może polecacie jakieś pozycję książkowe czy też sposoby nauki? Proszę o wszelką pomoc.

Edytowane przez Agneskaa
Czas edycji: 2011-11-01 o 13:16
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 13:29   #2
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

wyjazd do kraju, gdzie się tym językiem mówi. tylko tyle i aż tyle
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:44   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Cytat:
Napisane przez Agneskaa Pokaż wiadomość
Mam problem jeśli chodzi o opanowanie i naukę języków obcych, muszę się sporo natrudzić, ale przyswoić sobie pewne wiadomości, zazwyczaj muszę siedzieć i zakuwać godzinami kilkanaście słówek. Chciała bym nauczyć się angielskiego na poziomie zaawansowanym i francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Bardzo mi na tym zależy jednak nie wiem jak zabrać się aby zaplanować sobie systematyczną naukę tych dwóch języków. Muszę powiedzieć, że angielski w szkole mam od bardzo długiego czasu( jednak i tak nic nie umiem), francuski miała w liceum więc miałam z nim styczność.
Chciała bym nauczyć się płynnie mówić, czytać oraz pisać w obu językach.
Proszę o pomoc, może ktoś też ma problem z językami obcymi i ma jakieś swojej sposoby na jego opanowanie? Może polecacie jakieś pozycję książkowe czy też sposoby nauki? Proszę o wszelką pomoc.
ja moge podrzucic metode nauki slowek. moja nauczycielka mowila, ze dobrze jest sie uczyc po 7 slow. podziel sobie material na "po 7 wyrazow" i ucz sie malymi partiami. warto przeplatac nauke slowek nauka innych rzeczy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:54   #4
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

podrzucam radę od mojej nauczycielki - ona zapisywała sobie na małych karteczkach słówka, które np. gorzej wchodziły do głowy i wywieszała je w bardzo widocznym miejscu - nad biurkiem, przy lustrze, na szafce kuchennej czy nawet tak absurdalnym, jak drzwi od toalety...
i warto uczyć się codziennie, ale oczywiście mniejszej partii słów - wspomniane 7 chociażby.

wydaje mi się, że fajnym sposobem na zgarnięcie szerszej wiedzy, jest np. pisanie pamiętnika/dziennika, ALE po angielsku - tzn. opracowanie sobie najpierw w głowie, co chciałabyś napisać w takiej notce, a potem wyszukiwanie angielskich odpowiedników

kolejna najprostsza metoda, to oczywiście tłumaczenie chociażby swoich ulubionych zagranicznych piosenek, czytanie różnych artykułów czy newsów np. na stronce BBC. możesz postanowić sobie, że np. każdego dnia przeczytasz ze zrozumieniem i przetłumaczeniem jedną czy dwie (najciekawsze wg Ciebie) informacje na anglojęzycznej stronie. niby nic, ale też pomaga.

możliwości jest multum!
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:20   #5
kerrybs
Raczkowanie
 
Avatar kerrybs
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 461
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
wyjazd do kraju, gdzie się tym językiem mówi. tylko tyle i aż tyle
Nie, mylisz się. Same przysłuchiwanie się językowi niewiele da. Trzeba zacząć od nauki podstawowych słówek i czasów, a dopiero później brać się za wyjazdy. Może szkoła językowa? Sama chodzę i jestem bardzo zadowolona. Moim nauczycielem jest native speaker z USA, nie mówi po polsku i zmusza do mówienia. Wychodzi taniej niż za wyjazd, poza tym mam zajęcia 2 razy w tygodniu godzinę.
__________________
i'm at the payphone tryin' to call home, all of my change i spent on you
kerrybs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:28   #6
iszi
Przyczajenie
 
Avatar iszi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Oczywiście kontakt z obcokrajowcem to najlepsze rozwiązanie dla nauki języka, ja bardzo dobrze pamiętam swoje rozmowy w Niemczech po angielsku jak mnie poprawiano.
A tak w domu to dobrym sposobem jest się uczenie się tekstów piosenek np. Twoich ulubionych muzyków.
Ja np. drukowałam sobie teksty w języku polskim i angielskim, słuchając utworów na MP3 uczyłam się wymowy.
Osoby które mają słaby słuch(chodzi mi o słuch muzyczny) też o wiele dłużej się uczą jeżyka.
__________________
praca: CV
iszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:58   #7
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
wyjazd do kraju, gdzie się tym językiem mówi. tylko tyle i aż tyle
Nie wchodzi to w grę, gdyż nie mam pieniędzy . Wolę dużo tańsze sposoby w domu.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
Nie, mylisz się. Same przysłuchiwanie się językowi niewiele da. Trzeba zacząć od nauki podstawowych słówek i czasów, a dopiero później brać się za wyjazdy. Może szkoła językowa? Sama chodzę i jestem bardzo zadowolona. Moim nauczycielem jest native speaker z USA, nie mówi po polsku i zmusza do mówienia. Wychodzi taniej niż za wyjazd, poza tym mam zajęcia 2 razy w tygodniu godzinę.
O tym też myślałam, jednak nie pracuję, a rodzice nie dadzą mi pieniędzy na kurs. Bo za bardzo też nie mają pieniędzy i nie chcę ich naciągać.

Myślę, że będę uczyć się słówek z angielskiego jak i z francuskiego. Bardzo spodobał mi się pomysł z pamiętnikiem. Na początku były by to proste zdania. Można było by w nim wykorzystać nowo nauczone słówka czy jakiś czas.

Tylko właśnie jeszcze problem z mówieniem i poprawnym wypowiadaniem słów zwrotów całych zdań. Kiedyś oglądałam prognozę pogody na stronie BBC, może oglądać filmy po angielsku lub francusku bez napisów. Fajnie było by jeszcze nie słuchać ale i coś rozmawiać chyba w tych językach.
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 19:29   #8
vainqueur_
Raczkowanie
 
Avatar vainqueur_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 263
Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Najpierw to Ci mogę polecić test, który Ci pomoże odkryć kim jesteś, np. kinematykiem, słuchowcem czy wzrokowcem. A jeśli nie to zasadą z podstawówki - obrazki lub typowe skojarzenia. Zawieszaj karteczki ze słówkami, rodzajnikom nadawaj inne kolory, itd. Ja problemu z językami nie mam, raz przeczytam i 75% już mam w głowie, ty spróbuj po kilka razy, przeczytaj od góry do dołu. Trzymam kciuki.
__________________
1. Dbam o cerę i ciało.
2. Zapuszczam włosy.
3. Zdrowo się odżywiam.
4. Pracuję nad charakterem.
vainqueur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:40   #9
Agneskaa
Raczkowanie
 
Avatar Agneskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 331
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Chyba po prostu muszę porządnie rozplanować sobie naukę, aby była miła i przyjemna i aby przynosiła efekty.
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie śmiało. :
Agneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:36   #10
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Języki ciężki orzech do zgryzienia.

Cytat:
Napisane przez Agneskaa Pokaż wiadomość
Chyba po prostu muszę porządnie rozplanować sobie naukę, aby była miła i przyjemna i aby przynosiła efekty.
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie śmiało. :
Są różne specjalne czaty do nauki języka.

A za granicę można wyjechać do pracy, np na wakacje.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.