Domówka- jakie przekąski ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 21:55   #1
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751

Domówka- jakie przekąski ?


Cześć!

Za tydzień w sobotę planuje zrobić małą imprezę (5osób) i zastanawiam się co podać do jedzenia, bo tak siedzieć tylko przy chipsach trochę głupio

Macie może jakieś pomysły na tanie i proste przekąski?

Myślałam, żeby zrobić jakąś sałatkę typu grecka ale nie wiem czy to dobry pomysł...

_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:27   #2
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

salatka to zawsze dobry pomysl
dobre sa te z makaronem bo sa bardzo sycace, np. makaron kokardki+szynka+pomidor bez pestek+ogorek.
polecilabym jeszcze koreczki (np. chlebek+szynka+ogorek+pap ryka+oliwka)
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:11   #3
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

sałatka to bardzo dobry pomysł. zawsze jakąś serwuję, świetnie się sprawdza na posiadówach.

moje propozycje:
*makaron gwiazdki lub inny drobny + świeży ogórek + świeży pomidor + sos majonezowy z czosnkiem

*ryż + ogórek świeży + pomidor świeży + kukurydza z puszki + salami w kostkę + zielona pietruszka + sos majonezowy z dodatkiem musztardy

*grecka: sałata, pomidor, ogórek, oliwka, ser feta i inne dodatki wedle uznania

do tego kanapeczki z wędliną i wege. mogą też być koreczki- ser żółty, kabanos, warzywa konserwowe (papryka, pieczarka, kukurydza, cebulki), warzywa świeże, cokolwiek lubisz.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:30   #4
aknishia
Raczkowanie
 
Avatar aknishia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: przytulne lokum
Wiadomości: 230
GG do aknishia
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

siemka basia. też jestem z czewki. co na domówkę? :
jakieś kanapki zrobione z krakersów
koreczki
ogórki kiszone do wódki
no i nie wiem tylko tyle mi przychodzi do głowy
aha możesz tam pare jakiś cukierasów dać.
i tyle no i %. finlandia? wyborowa? wino czerwone wytrawne?
wyprawiasz domówkę po raz pierwszy że nie wiesz :P
__________________
“Open your eyes, look within. Are you satisfied with the life you're living?”

http://akatoja.blogspot.com
pierwsze 2 tygodnie "grania" na gitarze=wiem co to są struny: osiągnięcie wiem jak zagrać wlazł kotek na płotek, cel: zagrać scar tissue Red Hotów
aknishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:34   #5
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Dzięki za pomysły

Heh, no nie pierwszy raz robię domówkę, ale jakoś chciałabym zrobić coś innego, nowego

Większa ilość propozycji mile widziana!
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:50   #6
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ostatnio widziałam w jakimś programie babki robiły na domówkę coś w zamian zwykłych koreczków bo niby mniej kaloryczne (nie robiłam tego ale smakowicie wyglądało):
Całą paprykę wkładały do piekarnika na chyba 40 minut, w tym czasie kroiły na plasterki bakłażana, nie w poprzek tylko wzdłuż (no tak żeby plasterki dłuższe były, wiecie o co mi chodzi ). Potem te plasterki bakłażana soliły i dawały do wody albo coś takiego bo mówiły, że bakłażan ma dużo goryczy i tak będzie lepiej (nie wiem nigdy nie jadłam bakłażana), po 20 min go umyły 'wytarły' papierowym ręcznikiem i do do piekarnika, żeby siedział tam razem z papryką 20 min. Następnie po wyciągnięciu ich z piekarnika obierały ze skórki paprykę bo ładnie skórka odchodziła i kroiły ją na paseczki. Potem na te paseczki papryki i plastry bakłażana kładły po kostce sera feta, posypywały orzeszkami, pieprzyły i dodawały jakieś ziółko i zawijały. wykałaczka do środka i tak powstały koreczki. Ładnie wyglądały, że aż sama miałam ochotę je zjeść
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:50   #7
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

fajnie jest zrobic jakies fajne male kanapeczki, ladnie podac, posypac szczypiorkiem

do czipsow mozna zrobic sos salsa

jesli nie zamierzacie sie obcalowywac to mozna podac taka ekspresowa salatke-podprazone ziarna slonecznika+ogorek w kostke+ser zolty w kostke+szczypiorek+kukury dza+zabek czosnku+lyzka smietany i majonezu

albo uwielbiana przez wszystkich salatke gyros
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 00:03   #8
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

ja robie cos takiego (zawsze sie sprawdza, jest szybkie,proste,zero nakladu pracy i jest pyszne):
-szykuje wino
- kupuje pity i podgrzewam je w tosterze,a potem kroje nozyczkami na trojkaciki
-szykujemy sosy:czosnkowy, chili, slodko-kwasny,tzatiki,
- trojkaciki maczamy w sosie i popijamy winem
-dodatkowy wariant: kroimy warzywa na paski typu papryka,albo szykujemy pomidorki koktajlowe i do nich 'sos' anchois-niestety drogi jest

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

aaa i do wrazen estetycznych mozna zapalic swieczki
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 09:11   #9
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Mój imprezowy, super prosty i super szybki specjał, którym wszyscy się zajadają: pomidory pokrojone w ćwiartki, na to starty zółty ser, a na to pierzynka z sosu czosnkowego.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 09:20   #10
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

więc tak - możesz zrobić kilka dipów (takich gęstych sosów do maczania) - paprykowy, czosnkowy, tzatziki, pieprzny, ostry, majonezowy - do wyboru do koloru. Na środku stołu, na wielkiej tacy rzuć pokrojone drobno (w sensie że w kostki itd.) kawałki żółtego sera, kabanosy, oliwki, kuleczki mozzarelli (gotowe kuleczki) pomidorki koktajlowe, paprykę, ogórki, serki pleśniowe, kawałeczki chlebka (np. pokrojone na kawałki bułki cebulowe, pomidorowe z bazylią, bagietka czosnkowa, ziołowa). Wokoło tacy ustaw dipy i dużo wykałaczek każdy może brać, co chce, tworzyć swoje własne koreczki i maczać w sosach.


Sałatka to też dobra opcja - polecam warstwową z tuńczyka, nie dość, że jest pyszna to na dodatek robi dobre wrażenie wizualne - tutaj mój ulubiony przepis http://atinabc.blox.pl/2010/03/Warst...unczykiem.html (aczkolwiek ja daję trochę mniej sera, a trochę wiecej majonezu i musztardy do sosu).

Grecka to też dobra opcja, robi się szybko i łatwo, moja wersja błyskawiczna to sałata lodowa, ser feta, pokrojone papryka, pomidor i ogórek oraz sosik grecki z torebeczki (tak, wiem, niewiele ma to wspólnego z grecką, ale tak ją nazywam). Oczywiście możesz wrzucić oliwki, ja ich nie cierpię, więc nie wrzucam.

Kolejny pomysł (i na dodatek wyjątkowo tani) - gotowe ciasto francuskie. Można kupić w sklepie, kosztuje jakieś 3 złote (w Lidlu).

Z ciasta można zrobić np. paluszki kminkowe - kroisz ciasto w paseczki, smarujesz jajkiem, posypujesz kminkiem i wsadzasz do piekarnika na 10-15 minut (musisz pilnować).

Moją zaś ulubioną przystawką są tak zwane ślimaczki. Ciasto francuskie dzielisz na dwa podłużne prostokąty, każdy z nich smarujesz przecierem pomidorowym, kładziesz ser i szynkę, następnie każdy prostokąt zwijasz w ślimaczki. Ciężko to wytłumaczyć, ale chodzi o to że zwijasz dwa dłuższe boki do środka, mniej wiecej równo, tak aby te boki na środku się spotkały. POwinna wyjść taka tuba z dwoma zawijasami w środku. Oooo, taka rolada, tylko zamiast jednego zawijasa ma dwa równomierne. Takie jakby serca, tylko nie mają szpica na dole.

Potem owijasz obie tuby folią, do lodówki na pół godziny, a potem kroisz tuby na kawałki mniej więcej grubości centymetra, na blachę (w odstępach) i do piekarnika też na 10 - 15 minut (musisz pilnować).

Wychodzi całkiem tanio, sporo, absolutnie pysznie i na dodatek oryginalnie i szybko. Same zalety
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:29   #11
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

A ja po raz kolejny polecam zajrzeć na Moje Gotowanie

Np. :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=158957
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:40   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

puszka kukurydzy
puszka ananasa, najlepiej już pokrojonego, mniej roboty
1 podwójna pierś kurzęca
pół kapusty pekińskiej
pół małego słoika majonezu

Piersi gotujesz w osolonej wodzie, kroisz drobno. Kapustę też kroisz. Kukurydzy nie kroisz jak kupisz pokrojonego ananasa, to też nie kroisz Sok z ananasa mieszasz z majonezem. Wszystko do miski, zalać powstałym sosem, podawać. Pycha

-------------------
2 ogórki
3 pomidory
puszka kukurydzy
pół opakowania sera feta
pieprz do smaku, majeranek (nie dawać soli, feta słona)

Ogórki, pomidory kroisz i do michy, dodajesz kukurydzę, jako tako pokrojony ser feta, lekko pieprzysz, duuużo majerankujesz, mieszasz i gotowe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:47   #13
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:57   #14
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

nachos- zapieczone z żółtym serem i do tego dipy

koreczki- ser żółty, ogórek ,papryka, mięsko jakieś albo feta i oliwki

sałatka z zupek chińskich- mio znajomi ją kochają- 3 zupki vifon krewetkowe albo krabowe wsypujesz do miski i dodajesz te przyprawy z saszetek które są do nich dołączone ( ale tych sosów nie ).. do tego dodajesz drobno pokrojonego pora, fasolę z puszki czerwoną, kukurydzę i kapustę pekińską... przed podaniem dodajesz jeszcze majonez i pyszna sałatka gotowa

często robię też grzanki czosnkowe...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:58   #15
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
Ale super przepis
ja znam sałatkę z brokułem, szynką i majonezem Też bardzo dobre!

A autorce polecam coś z ciastem francuskim - takim z lodówki z Lidla za 2.99 W środek farsz pieczarkowy / parówkę / powidła z Łowicza / cokolwiek - pycha
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:58   #16
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
muszę spróbować... znam podobną wersję czyli brokuł gotowany plus feta i dodatkowo do tego daje się sos z jogurtu i ząbka czosnku
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:35   #17
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ja w takim razie zaproponuję małą przekąskę- w małych miseczkach przygotuj jogurtowe dipy- kilka smaków, żeby był wybór. Najlepsze w tym przypadku to paprykowy, koperkowy i czosnkowy (jogurt+ sosy np Knorra, żeby było szybko ), a do tego koszyczek z sucharkami-mini, można kupić takie 2x2 cm w Biedronce za 2 zł paczka. Super, u mnie zawsze to znika najszybciej - taka alternatywa dla chipsów.

I wersja bardziej czasochłonna- łódeczki z cykorii z kurczakiem.
1 tacka cykorii (żółtej!)(ok 4 szt), mix sałat, 1 papryka, kilka ogórków konserwowych, 1 jabłko kwaskowate, kukurydza kons., 1 pomidor, 1 ogórek, koperek. (mimo iż po 1 sztuce- sałatki wychodzi naprawdę dużo, nawet więcej niż trzeba do łódek)
-Cyca kurczęcego smażysz w malutkich kawałeczkach z przyprawą, a następnie mieszasz z powyższymi składnikami pokrojonymi w drobną kostkę. Dodajesz sosu sałatkowego (ja używam koperkowo- ziołowego z Knorra).
-Oddzielasz łódki cykorii- te największe liście (środki można skroić do sałatki), skrapiasz je sokiem z cytryny (neutralizuje smak goryczki) i zostawiasz je na około 10-15min.
-Wypełniasz łódeczki sałatką i układasz na tacce. Wygląda bardzo wykwintnie i smakuje bosko.
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:05   #18
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg parowki w ciescie.jpg (17,7 KB, 150 załadowań)
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:22   #19
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ostatnio ja robiłam u sie imprezę. Były paluszki, chipisy ostre (do nich zrobiłam w=domowy sos czosnkowy do maczania-wszyscy byli zachwyceni), sałatka grecka, sałatka z piersi kurczaka (piers+kukurysza+ananas+2-3łyzki śmietany+1łyzka majonezu do smaku), do satałtki greckiej podałam jeszcze grzanki ziołowe a danie głowne to były własnie parówki zawijane w cieście francuskim. Wszyscy byli zadowoleni. Starczyło akurat do końca imprezy. Uważam że nie ma nic gorszego niż szybko kończące sie jedzenie
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:53   #20
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

u nas ostatnio na domówce najszybciej zniknęły koreczki, salatka gyros ( pekińska, cebulka kurczak, wszyastko usmażone z przyprawą gyros i ułozone piętrowo) oraz standardowo kanapki.
Z zakąsek uwielbiam mozzarelle zawiniętą w szynke parmeńska i zapieczona w piekarniku . Pycha
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:00   #21
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
Musze spróbować
Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
ta propozycja podania jest genialna, no nie moge przestać się smiać... Z czego zrobiłaś oczy?


Fajny wątek, bo ja lubie takie przystawki robić z TŻ do filmów Dużo rzeczy poadpatrzyłam
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:08   #22
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

uwielbiam przygotowywac różności na takie domówki mam w tedy pole do popisu .
moge polecic coś od siebie , co ostatnio było u mnie hitem , zresztą zawsze jest może i czasochłonne ale mina gości bezzcenna

-pieczarki faszerowane miesem mielonym , panierowane w bułce i smażone w głebokim oleju

-dwie pieczarki z farszem w środku z jajka , owiniete plastrem bekonu i spiete wykałaczką, podsmażone na patelni

- nadziewane mielonym skrzydełka kurczaka -wczesniej wyjmujemy kości, panierowane , smażone - jak juz robie to hurtem bo czasochłonne i zamrażam , mam zapas

to takie na ciepło propozycje , można oczywiscie zrobic duzo wczesniej i tylko podgrzac w mikrofali lub piekarniku.

polecam jeszcze mini pizze np.
- deska serów

- mini mozarella z pomidorkami koktailowymi , bazylią , oliwą z oliwek i ciemnym octem balsamicznym

do tego oczywiście jakaś sałatka lub dwie , koreczki , czipsy itp
__________________
God is a DJ
---------------------------------------





Edytowane przez Silpe
Czas edycji: 2011-09-24 o 15:10
Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:44   #23
mańcia
Zadomowienie
 
Avatar mańcia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Wrocławia;)
Wiadomości: 1 281
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Z TŻem często robimy domówki i podawaliśmy:
- koreczki klasyczne (kabanos, ser, ogórek konserwowy/papryka konserwowa/pieczarki)
- koreczki z pomidorków koktajlowym i mozzarelli
- kolorowe kanapeczki z bagietki
- parówki w cieście francuskim
- ciasto francuskie nadziewane szpinakiem i fetą
- bułeczki na ciepło nadziewane pieczarkami i serem
- różne sałatki

Oczywiście nie wszystko na jednej imprezie
Ostatnio wszyscy zajadali się u nas krokietami z serem i pieczarkami i byli zachwyceni, w odstawkę poszły kanapeczki
mańcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:11   #24
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Aż się głodna zrobiłam

Kanapeczki i sałatka będą super ja kupuję jeszcze czasem bagietki czosnkowe, zapiekam i jest albo robię bułki zapiekane: podsmażam na patelni pokrojoną szynkę i cebulę, wydziabuję wnętrze bułki, smaruję wnętrze troszeczkę przecierem pomidorowym i wkładam tę szynkę i cebulę, na to daję po plasterku sera żółtego i do piekarnika aż się serek ładnie roztopi, a bułka zrobi się gorąca i twarda - pychota


mańcia - masz rację, krokiety z serem i pieczarkami są przepyszne!
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się


Edytowane przez immortal_soul
Czas edycji: 2011-09-24 o 17:12
immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:18   #25
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

gyros
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:13   #26
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez immortal_soul Pokaż wiadomość
Aż się głodna zrobiłam

Kanapeczki i sałatka będą super ja kupuję jeszcze czasem bagietki czosnkowe, zapiekam i jest albo robię bułki zapiekane: podsmażam na patelni pokrojoną szynkę i cebulę, wydziabuję wnętrze bułki, smaruję wnętrze troszeczkę przecierem pomidorowym i wkładam tę szynkę i cebulę, na to daję po plasterku sera żółtego i do piekarnika aż się serek ładnie roztopi, a bułka zrobi się gorąca i twarda - pychota


mańcia - masz rację, krokiety z serem i pieczarkami są przepyszne!

aaaaa brzmi cudownie, zrobię na pewno niedługo!
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:26   #27
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Narrhien - hihi życzę smacznego
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:38   #28
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

aaaaa brzmi cudownie, zrobię na pewno niedługo!
też na pewno wypróbuję!
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 22:21   #29
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
Świetne są !

Sałatki we wszystkich postaciach.

Boczek ze suszonymi śliwkami (śliwkę zawijasz w plasterek boczku, przekłuwasz wykałaczką i zapiekasz w piekarniku).

Możesz zrobić zapiekanki jak "caprese" Bagietka na to plasterek mozzarelli i pomidora, zapiekasz a na sam koniec polewasz sosem pesto.

Jajka faszerowane.

Dużo dużo rzeczy
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 03:37   #30
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Dziękuję za super pomysły!

Zrobię na pewno sałatkę grecką

Zastanawiam się nad parówkami w cieście francuskim - po prostu zawijamy parówkę w ciasto i do piekarnika czy może przed zawijaniem trzeba dać ketchup?

Ach i te dipy - do nich zwykłe nachosy czy może coś innego ?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.