Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 12:36   #2641
Nesta_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 6
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam.

Mam możliwość wyjechania z uczelni na semestr wiosenny do Østfold University College. Mam w związku z tym kilka pytań o to jak się żyje i studiuje w Norwegii i byłabym wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Przede wszystkim będę dostawać stypendium w wysokości 800 euro miesięcznie (+ 500 euro na koszty podróży - ale to jednorazowo raczej) - czy jest to kwota za którą idzie przeżyć w Norwegii na studenckim budżecie, jeśli nie, ile dodatkowych pieniędzy powinnam mieć ze sobą? Jak wygląda studiowanie - chodzi mi o podejście wykładowców, innych studentów do zagranicznych studentów, jak wyglądają zaliczenia i egzaminy - podobnie jak w Polsce czy to jakiś zupełnie inny system? W ogóle nie znam norweskiego, wymagany jest ode mnie jedynie bardzo dobra znajomość języka angielskiego - czy to mi wystarczy? Oczywiście planuję nauczyć się podstaw norweskiego jak już tam będę, żeby wiedzieć co kupuję w sklepach itp., ale nie ukrywam że liczę na angielski. Czy to wystarczy, nie ma większego problemu żeby się dogadać po angielsku z ludźmi? Jak wygląda sprawa ze studenckimi zniżkami - wystarczy polska legitymacja, jakiś ich norweski odpowiednik? Czy jest coś o czym muszę wiedzieć zanim wyjadę? Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Nesta_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 16:01   #2642
beyourstar
Przyczajenie
 
Avatar beyourstar
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: z daleka ;)
Wiadomości: 13
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej Nesta M
jeśli chodzi o znajomość języka, to angielski w zupełności Ci wystarczy. Skoro nie wymaga tego uczelnia, w życiu codziennym spokojnie dogadasz się wszędzie angielski to tu norma
wystarczą Ci ewentualnie znajomość nazw produktów w sklepach, żeby wiedzieć co kupować, ale to wychodzi w praniu ja przez pierwsze dni biegałam z telefonem, robiłam zdjęcia, a później szukałam w słowniku
__________________
Don't pass a temptation lightly by.. it may never come again.



Love is a triumph of imagination over the intelligence.
beyourstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 08:22   #2643
Inez_1990
Raczkowanie
 
Avatar Inez_1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
GG do Inez_1990
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Chciałam się zapytać, czy jest wśród Was jakas dziewczyna, która zna i może kupuje (?) w sklepie Bik Bok ?
Ponieważ ta sieć jest tylko na terenie Norwegii i Szwecji i tylko na tych terenach prowadza sprzedaż internetową (nie wysyłają do Polski).. czy mogłaby któraś nabyć jedną rzecz w sklepie i mi wysłać do Polski ? Oczywiście pokrywam wszelkie koszty zakupu, wysyłek, poświęconego czasu itp..
Inez_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 09:57   #2644
ByIzis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bergen
Wiadomości: 15
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Orientujecie się czy to prawda, że gdy na kurs norweskiego chodzi małżeństwo to tylko jedno płaci? Czy to tylko plotki?
Szukam właśnie jakiegoś kursu dla siebie w Bergen i czytam przy okazji o różnych ciekawostkach.
ByIzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 11:36   #2645
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ByIzis Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy to prawda, że gdy na kurs norweskiego chodzi małżeństwo to tylko jedno płaci? Czy to tylko plotki?
Szukam właśnie jakiegoś kursu dla siebie w Bergen i czytam przy okazji o różnych ciekawostkach.
A skad masz takie informacje? Od organizatora kursu? Bo jesli tak to pewnie to prawda. Ja chodzilam na kurs ( organizowany co roku przez voksenopplæring) wraz mezem i placilismy obydwoje ale byc moze to zalezy od kommuny.
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:15   #2646
ByIzis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bergen
Wiadomości: 15
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Gusiec, próbuję coś więcej się dowiedzieć, czy u mnie jest taka możliwość. Możliwe, że to tylko plotki.
ByIzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 13:26   #2647
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Inez_1990 Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać, czy jest wśród Was jakas dziewczyna, która zna i może kupuje (?) w sklepie Bik Bok ?
.. czy mogłaby któraś nabyć jedną rzecz w sklepie i mi wysłać do Polski ? Oczywiście pokrywam wszelkie koszty zakupu, wysyłek, poświęconego czasu itp..
Musialabys sprawdzic czy oplacaloby ci sie taki zakup, poniewaz przesylki sa tu dosc drogie. No chyba ze jest to cos drobnego i zmiesci sie w wieksza koperte babelkowa, ale tez kolo 100 kr bedzie kosztowac.

Cytat:
Napisane przez ByIzis Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy to prawda, że gdy na kurs norweskiego chodzi małżeństwo to tylko jedno płaci? Czy to tylko plotki?
Szukam właśnie jakiegoś kursu dla siebie w Bergen i czytam przy okazji o różnych ciekawostkach.
Nigdy o takim czyms sie slyszalam , to raczej plotka. Mysle,ze gdyby tak bylo to wiekszosc par chodzilaby razem, a z tego co slysze to zawsze idzie jedna osoba bo ich nie stac zeby zaplacic od razu dla dwoch osob.

Gusiec ty to chyba za bardzo za nami nie przepadasz, prawda?

Moj Tz odstrzeli sie jak to sie mowi, i pojechal do kuzyna ,ktoremu tata zmarl w poniedzialek. Oni zawsze spotykaja sie w gronie najblizszych znajomych czasem przez kilka dni , w takich chwilach,nawet gdy tysiace kilometrow dziela ich od zmarlego.
Z zareczynami czy slubami jest podobnie.

A ja siedze i dumam. Mialam juz dawno przykryc yolia meble ogrodowe i jak zamierzalam to dzis zrobic to sa mokre bo w nocy padalo....
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 13:59   #2648
Inez_1990
Raczkowanie
 
Avatar Inez_1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
GG do Inez_1990
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Musialabys sprawdzic czy oplacaloby ci sie taki zakup, poniewaz przesylki sa tu dosc drogie. No chyba ze jest to cos drobnego i zmiesci sie w wieksza koperte babelkowa, ale tez kolo 100 kr bedzie kosztowac.

Bling, to jest drobne, bo to bluzka tylko jest.
Koszt wysyłki nie gra roli, tak naprawdę chodzi tylko o poświęcony czas i dobrą duszę, która mogłaby w Bik Boku tej bluzki poszukać i ją wysłać.

Dziękuję Ci za odpowiedź
Inez_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:02   #2649
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wklej mi linka z ta bluzka,rozmiar to poszukam
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:10   #2650
Inez_1990
Raczkowanie
 
Avatar Inez_1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
GG do Inez_1990
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wysłałam na priv, ok? Bo nie wiem, czy tu linki są akceptowane.
Zresztą nie o tym jest wątek więc nie będę Wam tu zaśmiecała wątku, także przepraszam
Inez_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:17   #2651
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Inez jakby Bling sie nie udało to ja tez mogę poszukać w swoich okolicach( chyba mamy bik bok w okolicy)
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:19   #2652
Inez_1990
Raczkowanie
 
Avatar Inez_1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
GG do Inez_1990
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
Inez jakby Bling sie nie udało to ja tez mogę poszukać w swoich okolicach( chyba mamy bik bok w okolicy)
Byłabym Wam niezmiernie wdzięczna
Inez_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 18:34   #2653
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Gusiec ty to chyba za bardzo za nami nie przepadasz, prawda?
.
Ale o co chodzi? Ze tak glupio spytam...
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 22:41   #2654
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Inez siostra mi mowila ,ze sa te gorsety,jak bede w miescie to sprawdze ile kosztuja i spytam na poczcie ile bedzie kosztowac przesylka.

Gusiec, pomyslalam tak poniewaz bardzo rzadko tu piszesz. a jak juz napiszesz to przewaznie jest to tylko jakas porada,uwaga .Domyslam sie ,ze nie kazda ma czas, szczegolnie jak sie ma dzieci, obowiazki domowe, prace. Nie chce w zadnym wypadku naruszac twojej prywatnosci, ale moglabys cos o sobie skrobnac. No chyba ze juz pisalac,a ja przeoczylam ,to sorki. Kasia otworzyla nawet zamkniety klub i tam mozna pisac o tym o czym nie chce sie na forum.
Pozdrawiam
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 08:09   #2655
Inez_1990
Raczkowanie
 
Avatar Inez_1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
GG do Inez_1990
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Inez siostra mi mowila ,ze sa te gorsety,jak bede w miescie to sprawdze ile kosztuja i spytam na poczcie ile bedzie kosztowac przesylka.
Jestem niezmiernie wdzięczna
Inez_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:59   #2656
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

jakos tak chyba rzeczywiscie wyszlo, ze sie nie rozspisywalam brak nadmiaru wolnego czasu sprawia, ze wpadam to tylko czasem sprawdzic czy cos sie dzieje i jesli akurat mam cos do napisania to pisze. od ponad trzech lat mieszkam niedalego Elverum (Hedmark), jestem mama dwojki dzieciakow (2 i 4 lata) i zona, ktora wlasnie po czterach latach bycia w domu usiluje ogarnac prace i rodzine efekty tych usilowan mnie na razie dosyc mocno przygnebiaja
to chyba tyle jesli chodzi o kluczowe informacje na moj temat
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 20:07   #2657
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Czy w Norwegii rzeczywiscie jest tak pieknie jak na zdjeciach? Jakie sa minusy mieszkania w Norwegii? Chce wyjechac z Polski z Tż, on juz jest w Niemczech poszerza swoje kwalifikacje..., ale tam jest tak ,,sztywno,,. Chodzi nam po głowie UK, ale mi sie srednio podoba ta opcja, wolałabym Irlandie albo Norwegie Jestem pielegniarka, a Tż dyspozytorem lotniczym.
Pozdrawiam B.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Wyjezdzalyscie do Norwegii na własna reke, czy macie tam rodzine? Jaki jest tam standard zycia?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:08   #2658
ByIzis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bergen
Wiadomości: 15
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy w Norwegii rzeczywiscie jest tak pieknie jak na zdjeciach? Jakie sa minusy mieszkania w Norwegii? Chce wyjechac z Polski z Tż, on juz jest w Niemczech poszerza swoje kwalifikacje..., ale tam jest tak ,,sztywno,,. Chodzi nam po głowie UK, ale mi sie srednio podoba ta opcja, wolałabym Irlandie albo Norwegie Jestem pielegniarka, a Tż dyspozytorem lotniczym.
Pozdrawiam B.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Wyjezdzalyscie do Norwegii na własna reke, czy macie tam rodzine? Jaki jest tam standard zycia?
Przyjedź najpierw na wakacje do Norwegii i zobacz czy ten kraj jest dla was odpowiedni. Niestety nie każdemu się tutaj podoba i wiele osób marzy, by zamieszkać gdzieś indziej. Później, jeśli wciąż będziesz chciała tu przyjechać, koniecznie naucz się podstaw norweskiego i myślę, że znajdziesz pracodawcę w zawodzie pielęgniarki.
ByIzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:25   #2659
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O ile wiem to aby pracowac w sluzbie zdrowia trzeba miec zdany Bergenstest pisemny i ustny.
Ale do pracy w domu opieki juz nie. Mozna zaczac tak, a w miedzyczasie sie uczyc jezyka, zeby docelowo pracowac w szpitalu
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 20:45   #2660
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ByIzis Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy to prawda, że gdy na kurs norweskiego chodzi małżeństwo to tylko jedno płaci? Czy to tylko plotki?
Szukam właśnie jakiegoś kursu dla siebie w Bergen i czytam przy okazji o różnych ciekawostkach.
To tylko plotki...jak się chcemy uczyć musimy zapłacić...chodzę jak i mój mąż i nie ma że boli, płacić trzeba

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
jakos tak chyba rzeczywiscie wyszlo, ze sie nie rozspisywalam brak nadmiaru wolnego czasu sprawia, ze wpadam to tylko czasem sprawdzic czy cos sie dzieje i jesli akurat mam cos do napisania to pisze. od ponad trzech lat mieszkam niedalego Elverum (Hedmark), jestem mama dwojki dzieciakow (2 i 4 lata) i zona, ktora wlasnie po czterach latach bycia w domu usiluje ogarnac prace i rodzine efekty tych usilowan mnie na razie dosyc mocno przygnebiaja
to chyba tyle jesli chodzi o kluczowe informacje na moj temat
Myśl pozytywnie...ja tez się wkurzam na ten rynek pracy dla kobiet....ale uda nam się wszystkim ja w to bardzo wierzę!!!

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy w Norwegii rzeczywiscie jest tak pieknie jak na zdjeciach? Jakie sa minusy mieszkania w Norwegii? Chce wyjechac z Polski z Tż, on juz jest w Niemczech poszerza swoje kwalifikacje..., ale tam jest tak ,,sztywno,,. Chodzi nam po głowie UK, ale mi sie srednio podoba ta opcja, wolałabym Irlandie albo Norwegie Jestem pielegniarka, a Tż dyspozytorem lotniczym.
Pozdrawiam B.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------



Wyjezdzalyscie do Norwegii na własna reke, czy macie tam rodzine? Jaki jest tam standard zycia?
Moim zdaniem i moimi oczami Norwegia jest przepiękna...Chyba piękniejsza jeszcze niż na zdjęciu
Jestem tu juz 8mc i tyle co mogę Ci powiedzieć to, to, że jest tu napewno lżejsze życie niż w Pl...nie liczy się tak kasy jak w Polsce.

Oczywiście życie jest bardzo drogie...ale też lepsze są zarobki..
Jestem w takiej sytuacji, że mąż tylko pracuje, dajemy radę i jest naprawdę spoko

Minus jest taki, że kobietom bez znajomości języka norweskiego ciężko jest znależć pracę...chyba, że w sprzątaniu ale to tez najczęściej już język chcą(chociaz podstawy)...
Najłatwiej pracę dostać z polecenia(Norweg poleca Cię drugiemu)
Mając Twoje wykształcenie zawsze mogłabyś spróbowac pracy w sykhjem(taki dom dla osób starszych)
natwomiast jeśli chodzi o wyjazd..hmmm....napewno lepiej mając tu już zapewnioną pracę...chociaż jedno z Was, bo inna opcja może być ciężka...koszty utrzymania wysokie, a wynajęcie mieszkania/domu również i tu najczęściej trzeba doliczyć kaucję...
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 22:21   #2661
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mialy byc Niemcy, Tż rodzice mieszkaja tam, zawsze łatwiej wystartować, ale irytuje mnie te poukladanie w tym kraju, wszystko musi sie zgadzać jak w zegarku, a ten jezyk to dramat ^^
W UK mam wrazenie ze jest tam taki ,,brud,,
Do czego do doszlo ze w swoim kraju nie mozna godnie zyc :/
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 10:00   #2662
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No niestety, trudniej z roku na rok...

Dziewczyny, a jakie miasto byscie polecily do pracy, gdzie nie ma takiej konkurencji jak w Oslo? Na polnocy jest ponoc latwiej o prace a i zarobki stosunkowo wyzsze. Prawda to? Czy gdyby nam sie tam nie podobalo to w miare latwo sie przeniesc z miejsca na miejsce, kiedy jest juz jakies doswiadczenie z norweskiwgo rynku pracy? Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 12:53   #2663
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Mialy byc Niemcy, Tż rodzice mieszkaja tam, zawsze łatwiej wystartować, ale irytuje mnie te poukladanie w tym kraju, wszystko musi sie zgadzać jak w zegarku, a ten jezyk to dramat ^^
W UK mam wrazenie ze jest tam taki ,,brud,,
Do czego do doszlo ze w swoim kraju nie mozna godnie zyc :/
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mi się wydaje, że nie ma wielkiej różnicy między Norwegią a Niemcami...nie mieszlałam w Niemczech ale za to tu...uważam, że jest wielki porządek, wszystko jasne i przejrzyste, rejestrowane i każdy urząd ma wgląd do Twoich danych, zarobków itp.
Język norweski jest z germańskiego także bardzo podobny...
Czysto jest i tu i tu....
Moim zdaniem lepiej zaczynać tam gdzie ma się jakiś punkt zaczepienia....czasy kiedy przyjeżdzało się na spontanie już się dawno skończyły....

Przemyśl to....
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 15:44   #2664
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie wiem jak u was,ale u nas w Oslo i Baerum jest bardzo malo smietnikow i lawek do siedzenia.

Na glupim dworcu gdzie stoi maszyna do biletow smietnika w poblizu zadnego i wszystkie kwitki na ziemi. Ludzie kupuja kebaba w pobliskim punkcie a resztki na ziemi . No to tyle na dzis hihi
Gusiec,mam nadzieje ze bedziesz czesciej nas odwiedzac
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 15:47   #2665
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Nie wiem jak u was,ale u nas w Oslo i Baerum jest bardzo malo smietnikow i lawek do siedzenia.

Na glupim dworcu gdzie stoi maszyna do biletow smietnika w poblizu zadnego i wszystkie kwitki na ziemi. Ludzie kupuja kebaba w pobliskim punkcie a resztki na ziemi . No to tyle na dzis hihi
Gusiec,mam nadzieje ze bedziesz czesciej nas odwiedzac
Haha coś w tym jest w Sykkylven też nie ma śmietników- tylko pod sklepami

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalk
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 12:31   #2666
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy w Norwegii rzeczywiscie jest tak pieknie jak na zdjeciach? Jakie sa minusy mieszkania w Norwegii? Chce wyjechac z Polski z Tż, on juz jest w Niemczech poszerza swoje kwalifikacje..., ale tam jest tak ,,sztywno,,. Chodzi nam po głowie UK, ale mi sie srednio podoba ta opcja, wolałabym Irlandie albo Norwegie Jestem pielegniarka, a Tż dyspozytorem lotniczym.
Pozdrawiam B.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Wyjezdzalyscie do Norwegii na własna reke, czy macie tam rodzine? Jaki jest tam standard zycia?
jest pięknie jak świeci slońce, jak jest pochmurno i pada deszcz to wszystko jest szare: szare niebo, szare skały, szara woda... brrr
W moim regionie Rogaland jest bardzo duzo pracy dla pielegniarek. Wczoraj była u mnie koleżanka, która jest magistrem pielęgniarstwa( studia skończyła w Pl) pracuje tutaj jako pielęgniarka w domu opieki. Mowiła, że praca we wszelkich domach opieki jest bardziej opłacalna niż w szpitalu( wyższe zarobki)
Mówiła też, że nie trzeba już zdawać żadnych testów.
Także wydaje mi się, że jak liźniesz choć troszkę język norweski, to pracę masz gwarantowaną. natomiast Twój Tz ma dośc "ciężki, elitarny zawód" wydaje mi się, że trudno mu się będzie wkręcić

Język norweski jest baaardzo podobny do niemieckiego, gramatyka rządzi sie podobnymi zasadami np tak jak i w niemieckim bardzo ważne są rodzajniki, które odmienia się na wszelkie mozliwe sposoby
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 13:06   #2667
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Nie wiem jak u was,ale u nas w Oslo i Baerum jest bardzo malo smietnikow i lawek do siedzenia.

Na glupim dworcu gdzie stoi maszyna do biletow smietnika w poblizu zadnego i wszystkie kwitki na ziemi. Ludzie kupuja kebaba w pobliskim punkcie a resztki na ziemi . No to tyle na dzis hihi
Gusiec,mam nadzieje ze bedziesz czesciej nas odwiedzac
Bling bo Norwedzy nie mają potrzeby siedzenia ciągły ruch wskazany...mi proponowali w ciąży na nartach sie uczyc jeździć

Zgadzam się z Tobą, że bardzo brzydko i brudno jedzą...ja mieszkam w miejszym miasteczku to na ulicach jest czyściutko, ale na w takich bardach szybkiej obsługi jak Big Bite to masakra...brud wszędzie
i zazdroszczę, że macie kebab u nas nie ma
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 14:10   #2668
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Wczoraj była u mnie koleżanka, która jest magistrem pielęgniarstwa( studia skończyła w Pl) pracuje tutaj jako pielęgniarka w domu opieki. Mowiła, że praca we wszelkich domach opieki jest bardziej opłacalna niż w szpitalu( wyższe zarobki)
Mówiła też, że nie trzeba już zdawać żadnych testów.
Także wydaje mi się, że jak liźniesz choć troszkę język norweski, to pracę masz gwarantowaną.
Czy mogłabym Cie prosic abys sie jej zapytala co konkretnie zrobila jak przyjechala aby podjac prace?wystarczy ze dalabym do uznania papiery i moglabym juz podjac prace? Jezeli chodzi o sama kwestie mojego dyplomu ofc. tez mam mgr i w De automatycznie jest uznawany...dzieki wielkie i pozdrawiam.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 14:25   #2669
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

o papiery się zapytam, wiem, że ona początkowo pracę znalazła dzięki pośrednikowi , z tego co się orientuje biura tego pośrednika są chyba tez w Polsce. Jakby cie interesowało to na priv podam nazwę bo tutaj chyba nie wolno reklamować
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 15:13   #2670
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
o papiery się zapytam, wiem, że ona początkowo pracę znalazła dzięki pośrednikowi , z tego co się orientuje biura tego pośrednika są chyba tez w Polsce. Jakby cie interesowało to na priv podam nazwę bo tutaj chyba nie wolno reklamować
Jak najbardziej prosze
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.