Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 13:32   #1081
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość

a w łazience nie możesz jej dać jakiś rzeczy do zabawy? Ja daję Hubiemu najczęściej szczoteczkę do zębów i ma myje, pilnuję co by nie wymył innych rzeczy,a le zazwyczaj jest ok.
Mogę ale niestety to co dozwolone juz nie jest takie ciekawe
Kiedyś szału dostawała jak widziała mój tusz do rzęs bo ona chce, wczoraj jej dałam to chwile było ekscytacji ale jak zobaczyła ze mama nie chce zabrać z powrotem to już wyrzuciła




Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ja mam patent na gotowanie, pozyczony od JA
Daje dwa kubeczki, jeden z ryżem drugi pusty i jakąś łyżeczkę i przesypuje tak do godziny a ja gotuje w tym czasie. Tylko ze ja nie mam otwartej kuchni wiec zamykam drzwi zeby nie sypala po calym mieszkaniu. Potem odkurzam i obiad ugotowany.

A do lazienki jak idę to bawi się pralką chociaż staram się zeby w ogole mi tam nie wchodzila

A i jeszcze opracowalam sposób na sprzątanie w jej pokoju. Wrzucam wszystko do namiotu i zasuwam
Namiot dobry patent
A nie je tego ryżu? Ja tak Ole zajmuje jak jem śniadanie, wysypuje jej parę płatków moich do mleka i rodzynek i jest chwila spokoju




Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Hejo
Wczoraj chciałam podpisywać, ale wizaż się zawiesił, i teraz nie pamiętam
My wróciliśmy ze spaceru, Filip śpi i muszę zrobić mu obiad a nie mam pomysłu

Filip otwiera sobie szufladę w kuchni (ale tylko jedną, bo innych nie da rady), tam są tylko drewniane i metalowe duże łyżki, i wyciąga i wkłada, i tak długo się przebawi I też lubi jak jestem obok niego jak się bawi. Więc to minus
Ja robię codziennie makeup bo lepiej się czuję czasami robię go jak Filip zaśnie, ale przy nim też zrobię go bez problemu. Maluję się w łazience gdzie nie ma pralki (kupiliśmy nową, i jest nią tak zainteresowany, przyciska wszystkie guziki, pokrętła, i ma jeszcze taką wadę ta pralka, że w czasie prania można ją otworzyć,co Filip bez problemu potrafi zrobić )

No i ogólnie też wymaga dużo uwagi ode mnie Jak u Ciebie nie raz przesiedze z nim nie robiąc nic.

Fajne te łóżeczka piętrowe Najmniej podoba mi się to różowe
Tez codziennie się maluje, nie poszlabym do pracy bez tylko jak mam na drugą zmianę i ten szogun mi nie pozwoli to wychodzę na spacer tylko bez makijażu a maluje się jak śpi na drzemce




Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Z patentow to mamy jeszcze sprawdzony tzw straszak
Michał boi się odkurzacza,nie jakoś panicznie,nie płaczę przy odkurzaniu ale ucieka,chowa się,tuli do innych osób.czasem wieczorami gdy nie mam już siły biegać za nim bo znowu dorwal się do szafy gospodarczej,wyciągam przed nią odkurzacz i z głowy,omija szerokim łukiem

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Gotuję dziś pomidorową,hicior ciążowy.
Heheh dobre




Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
A u nas z ugotowaniem jeszcze nie ma bólu. Jak się sam nie zajmie, to coś tam zawsze mu się da... Chociażby wczoraj przyszło zamówienie z apteki, więc już jest karton i folie bąbelkowe.
Ze sprzątaniem gorzej. Przy Miłoszu nawet kurzów się nie wytrze, a o zamieceniu czy umyciu podłogi mogę zapomnieć. On od razu za wszystko się łapie, wyrywa mi z ręki, bo o to musi mieć.
Umyć też się przy nim nie umyje, z ledwością głowę myję i to zawsze jest walka. On od zawsze leci za mną do łazienki i wpycha mi się do prysznica. Pochylam się nad prysznicem i muszę trzymać go nogami żeby nie właził do niego przy akompaniamencie jego krzyków i protestów. Nie raz kupę robię z Miłoszem na kolanach. Wszędzie za mną łazi jak jesteśmy sami.

Ze spacerami też technicznie ciężko, bo zanim się obrobię rano (a wstajemy zazwyczaj dość późno 8:30-9), tj. już koło 11h. Wyjście bez wózka oznacza latanie bez celu po psich kupach. Za długo tak nie dam rady, wczoraj byliśmy godzinę i byłam mokra jak pies bez możliwości umycia się, bo przecież dziecko mi na to nie pozwoli. Wyjście z wózkiem to tylko albo wcześnie rano (gdzie zazwyczaj za zimno, a w domu nic nie ogarnięte) albo popołudniu,po drzemce, gdzie już ciemno. Przedpołudniem nie da rady, bo Miłosz w wózku od razu zaśnie. A tam pośpi max 30min i najpóźniej o 12h będzie po drzemce. Pójście spać na drugą drzemkę będzie skutkowało tym, że spał będzie do 18h i w konsekwencji będzie buszował po nocy i nie pójdzie spać wcześniej jak o 22h.
Głupiam,bo serio nie wiem jak to załatwić. Łatwiej było jak miał 2 drzemki, bo nawet jak jedną odbył w wózku, to druga,głębsza była już w domu.
Mam to samo ze spacerami, wychodzę bez wózka, lub jeśli z wózkiem to bacznie obserwuje kiedy jest bliska zasniecia i wtedy do domu albo puszczam ja żeby chwile pochodziła i zmierzamy do domu. Chociaż o godzinie 16 tez wychodzę na chwile jeśli jest w miarę ok, dobrze że teraz dni juz będą coraz dłuższe
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 13:42   #1082
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cześć dziewczyny

Ja tak tylko na szybko z prośbą o przypomnienie 2 pozycji książkowych:
1) chyba Vea kiedyś polecała jakąś książkę o pierwszych dwóch latach dziecka, jeśli nie pomyliłam, chyba polską
2) Rusałka albo Tassia polecała coś o niejedzeniu u dzieci

Będę wdzięczna za przypomnienie
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 13:45   #1083
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

To ja sie pochwale kocham sprzatac z Malym odkurzanie i mycie podlog - zapiety w krzeselku + chrupki, kurze wycieramy razem, a klockami sie bawi tak, ze wszystko wysypuje i od razu z powrotem to zbiera wie ze np klocki z sortera ida do sortera a zwykle do worka od klockow jedynie z lazienka ciezko bo wszedzie rece pcha, ale i z tym daje rade nie dziala mi aplikacja w telefonie :/
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 13:45   #1084
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
widze, że Ola jak Korn, jak nie siedzisz koło niego to marudzi i steka, i demoluje dom. A jak tylko siądziemy koło niego to potrafi się bawić sam ładnie.
Ooo jakbym czytała o Lenie mojej mamie ni daje zrobić obiadu bo wciąż chce na rączki jak byłam z nią w domu to tez różnie bywało ale dawałam rade gorzej jak chciałam usiąść na kompa to koniec juz wisiała przy nodze
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:00   #1085
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A ja dziś chyba po poście motyla zrobilam zupę z czerwonej soczewicy i dyni.
W sumie pyyycha


Na drugie mam z wczoraj ryż z kurczakiem w sosie brzoskiwniowym

Jutro chyba zrobię zawijaski z grillowanych warzyw z feta.
O ja. A pisałaś bardzo niedawno, że nie masz pomysłów na dania! W życiu takich rzeczy nie gotowałam.

Julo ma bardzo ciekawą relację z odkurzaczem. Przynajmniej raz dziennie pokazuje paluszkiem szafkę gdzie jest schowany, warczy jak odkurzacz ( ) i daje do zrozumienia, że mam mu go wyjąć. Jak odkurzam, to jest płacz, bo się boi. Ktoś musi Jula bronić przed złym odkurzaczem, bo inaczej mam syf No ale jak jest wyłączony, to mały leci w te pędy naciskać na nim guzik, który wciąga kabel do środka. Tak więc dopóki odkurzacz nie wyje, to jest ekstra

Ulubionym wkładem Jula w porządki jest załączanie zmywarki
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:04   #1086
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:08   #1087
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Ja tak tylko na szybko z prośbą o przypomnienie 2 pozycji książkowych:
1) chyba Vea kiedyś polecała jakąś książkę o pierwszych dwóch latach dziecka, jeśli nie pomyliłam, chyba polską
2) Rusałka albo Tassia polecała coś o niejedzeniu u dzieci

Będę wdzięczna za przypomnienie
Gonzales "moje dziecko nie chce jeść"

Ja jeszcze polecalam w kwestii wychowywania dziecka
Bobo rozwoju mam tylko podręczniki ze studiow
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 14:10   #1088
anutka171
Rozeznanie
 
Avatar anutka171
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 761
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje

U nas znowu dziś był pediatra. Okazało się, że mały ma angine gardło jest paskudne. Mamy antybiotyk Ceclor i się leczymy.
niech to chorobsko szybko sobie pójdzie, bo jestem juz ledwo żywa, nie wspominając o Kubusiu temperatura strasznie go meczy.

przepraszam, ze tylko o sobie. Jak się ogarniemy to się poprawie
__________________
Jakub
14.09.2013r.
anutka171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:10   #1089
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
O ja. A pisałaś bardzo niedawno, że nie masz pomysłów na dania! W życiu takich rzeczy nie gotowałam.

Julo ma bardzo ciekawą relację z odkurzaczem. Przynajmniej raz dziennie pokazuje paluszkiem szafkę gdzie jest schowany, warczy jak odkurzacz ( ) i daje do zrozumienia, że mam mu go wyjąć. Jak odkurzam, to jest płacz, bo się boi. Ktoś musi Jula bronić przed złym odkurzaczem, bo inaczej mam syf No ale jak jest wyłączony, to mały leci w te pędy naciskać na nim guzik, który wciąga kabel do środka. Tak więc dopóki odkurzacz nie wyje, to jest ekstra

Ulubionym wkładem Jula w porządki jest załączanie zmywarki
Miłoszek jak byliśmy u teściów na Święta to rozładowywał zmywarkę z dziadkiem. Wyjmował naczynia i podawał dziadkowi.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:11   #1090
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Zdrowia dla Kubusia! Biedny mały
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:13   #1091
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
U nas przede wszystkim klocki. ...
WsYstkie duplo, drewniane, jakieś blocksy itp.
Znikopis i mata wodna tez jest mega
Ciastolina
Naklejki
Samochody
I jedna zabawka interaktywna z dźwiękami zwierząt

Tymi się bawi non stop a reszta to zabawa na 30 sekund
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 14:14   #1092
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Miłoszek jak byliśmy u teściów na Święta to rozładowywał zmywarkę z dziadkiem. Wyjmował naczynia i podawał dziadkowi.
U nas na porządku dziennym opróżnianie zmywarki. ostatnio mi coś powciskala ze jakiś błąd wyskoczył. za nim się kapnelam ze to ona zdążyłam zeschizowac ze zmywarka zepsuta i zrobić z siebie debila przez tel rozmawiając z serwisem pani wmawiala mi ze źle widzę i literkę e mylę z h albo 2 na szczęście sama wpadłam po czasie na to żeby zrobić reset
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:18   #1093
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Potrafi zbierać klocki, jak mówimy wieczorem do niego, że czas na mycie i widzi, że ja szykuje piżamkę, a TŻ mówi, że trzeba pozbierać zabawki to Kornel zbiera klocki do pudła, a TŻ zbiera resztę rupieci.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:28   #1094
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Potrafi zbierać klocki, jak mówimy wieczorem do niego, że czas na mycie i widzi, że ja szykuje piżamkę, a TŻ mówi, że trzeba pozbierać zabawki to Kornel zbiera klocki do pudła, a TŻ zbiera resztę rupieci.
U nas zabawki zbierany zawsze razem. W efekcie Maciej zbiera ok 30% zabawek a ja resztę. Ale i tak jestem mega zadowolona bo nigdy nie muszę prosić o to tylko jak mowie ze sprzatamy i składam to on od razu robi to samo




Chwale się! Moje dziecko zjadlo 200ml (cały słoik) drugiego dania!!!!!
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 14:51   #1095
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
U nas na porządku dziennym opróżnianie zmywarki. ostatnio mi coś powciskala ze jakiś błąd wyskoczył. za nim się kapnelam ze to ona zdążyłam zeschizowac ze zmywarka zepsuta i zrobić z siebie debila przez tel rozmawiając z serwisem pani wmawiala mi ze źle widzę i literkę e mylę z h albo 2 na szczęście sama wpadłam po czasie na to żeby zrobić reset
Ja nie mam zmywarki, więc na co dzień nie ma ku temu okazji.
Ale też trzeba było bronić sprzętu przed nim.

Miłosz z kolei bawi się po trochu wszystkim co ma, ale my nie mamy aż tak dużo zabawek.
I uwielbia oglądać książeczki, ostatnio głównie jest szau na ulicę Czereśniową, mamy jesień. Jak z nim siądę i się zagadam czy zagapię na coś, to aż mnie krzykiem upomina.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:02   #1096
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

LARYSA raz spróbowała tego ryżu i nie smakowało więc nie je
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 15:38   #1097
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

słyszeliście? https://www.premier.gov.pl/wydarzeni...amochodem.html

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
klocki - zaczyna ogarniać duplo
lalki i misie - nosi je wszedzie
garnki dzieciece - udaje ze w nich miesza łyzeczka
samochodziki
odkrywczy domek i kasa sklepowa
furore robi tez melodyjka z kulki podobnej do vtech
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:04   #1098
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
O ja. A pisałaś bardzo niedawno, że nie masz pomysłów na dania! W życiu takich rzeczy nie gotowałam.

Julo ma bardzo ciekawą relację z odkurzaczem. Przynajmniej raz dziennie pokazuje paluszkiem szafkę gdzie jest schowany, warczy jak odkurzacz ( ) i daje do zrozumienia, że mam mu go wyjąć. Jak odkurzam, to jest płacz, bo się boi. Ktoś musi Jula bronić przed złym odkurzaczem, bo inaczej mam syf No ale jak jest wyłączony, to mały leci w te pędy naciskać na nim guzik, który wciąga kabel do środka. Tak więc dopóki odkurzacz nie wyje, to jest ekstra

Ulubionym wkładem Jula w porządki jest załączanie zmywarki
U mnie z odkurzaczem tak samo
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Gonzales "moje dziecko nie chce jeść"

Ja jeszcze polecalam w kwestii wychowywania dziecka
Bobo rozwoju mam tylko podręczniki ze studiow
A co polecałaś w kwestii wychowania? Możesz polecić jeszcze raz?
Cytat:
Napisane przez anutka171 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje

U nas znowu dziś był pediatra. Okazało się, że mały ma angine gardło jest paskudne. Mamy antybiotyk Ceclor i się leczymy.
niech to chorobsko szybko sobie pójdzie, bo jestem juz ledwo żywa, nie wspominając o Kubusiu temperatura strasznie go meczy.

przepraszam, ze tylko o sobie. Jak się ogarniemy to się poprawie
Zdrówka dla Kubusia
Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Miłoszek jak byliśmy u teściów na Święta to rozładowywał zmywarkę z dziadkiem. Wyjmował naczynia i podawał dziadkowi.
U nas też Ola zawsze mi naczynia podaje
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 16:29   #1099
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
u nas juz od jakiegos czasu o 180 stopni odwrót, tzn. kiedys jak był śpiący to było pewne, że jak wpakuje go do wózka to wytrzyma jeszcze conajmniej 2h
Teraz jak wyjde, a nie jest jeszcze zmęczony, to max 30min i w wózku się "zmuli" i zaśnie. Ale nie na długo, a niestety 30min drzemki nie starczy mu na caly dzień. On w wózku całkowicie "zamula", gapi się na to co się dzieje dookoła, czasem ręką na coś pokarze jak mu się spodoba. Potem dalej gapi się tępo i odpływa. Nic mu nie przeszkadza. Mogę wejśc do sklepu rozebrać go, zrobić zakupy, ubrać i dalej śpi. Dlatego jak mam moc i ochotę śmierdzieć pół dnia po powrocie, to wole już bez wózka i latac po tych psich kupach.

Jak mu szły czwórki i były cyrki z usypianiem w dzień, to jedyne pewne miejsce gdzie zasnął bez awantur, to właśnie w wózku na spacerze. Wtedy było, że był już tak padnięty, że i w wózku pospał dłużej.

Misia, a może Antos tak jak Miłosz za noworodka pomylił sobie dzień z nocą. Miłosz tez tak miał, że spał całe dnie, budził się tylko co 3h na karmienie, a w nocy spać nie chciał.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------



i nie zaśnie Ci w wózku?
Nie zasypia
To tak zazwyczaj wygląda,dziś jest całkowicie inaczej właśnie trwa druga drzemka

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
U nas obecne hity:
Traktor farmera
Bączek
Książeczka 100 pierwszych słów

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Miłoszek jak byliśmy u teściów na Święta to rozładowywał zmywarkę z dziadkiem. Wyjmował naczynia i podawał dziadkowi.
Michas tez mi pomaga przy rozladowaniu zmywarki

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Zdrówka dla Adasia i Kubusia
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 17:14   #1100
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny za odpowiedzi ja ze wszad slysze ze laski jeszcze za male i ze powinnam poczekac. a nie ukrywam ze mam juz dosyc tego sciusku u nich w pokoju, chciala bym kupic pietrowca, pomalowac sciany bo po roku wygladaja jak obrzygane, pozbyc sie tapety i wymyslic cos innego w ogole a w sumie tz zasial ten pomysl, bo powiedzial ze jak chce to mozemy juz o pietrowcu pomyslec, po tej akcji jak Amela wyleciala gora.

o takich mysle:

http://allegro.pl/lozko-pietrowe-fil...963705418.html

http://allegro.pl/lozko-lozka-pietro...947309988.html

http://allegro.pl/lozeczko-lozko-pie...917598773.html

http://allegro.pl/lozko-pietrowe-3-o...942450072.html


Monia, NAti dobra Amela tez kiedys prawie noz dorwala z blatu, w ostatniej chwili zauwazylam ze sie do niego dobiera.
super łóżka
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 18:17   #1101
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Maciej brawo za obiad!
Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
U nas traktor dumel
Autobus smiki na podobnej zasadzie. Wygodnie mu sie nim jeździ.
A zabawkowe zelasko to numer jeden
Aha i jeszcze ma koparke na kablu z pilotem i tez to lubi. Piłeczki pingpongowe tez sa super.
Cytat:
Napisane przez anutka171 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje

U nas znowu dziś był pediatra. Okazało się, że mały ma angine gardło jest paskudne. Mamy antybiotyk Ceclor i się leczymy.
niech to chorobsko szybko sobie pójdzie, bo jestem juz ledwo żywa, nie wspominając o Kubusiu temperatura strasznie go meczy.

przepraszam, ze tylko o sobie. Jak się ogarniemy to się poprawie
Zdrówka Kubuś
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 19:33   #1102
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

To mój na szczęście nie boi się odkurzacza odkurza ze mną, albo siada na odkurzaczu, albo zlewa całkowicie i zajmuje się swoimi sprawami


Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
To powód do zakupów zazdroszcze imprezy
Nie, nie, dość z zakupami na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie brakuje mi nic z garderoby nawet znalazłam bluzke na tą impreze tak to jest jak nawet nie wie co się ma
Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
Mój lubi samochodziki (im mniejsze tym lepsze) i od samego początku polubił sorter ślimak fp (kupiłam używke za 20 zł na all).
Cytat:
Napisane przez anutka171 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje

U nas znowu dziś był pediatra. Okazało się, że mały ma angine gardło jest paskudne. Mamy antybiotyk Ceclor i się leczymy.
niech to chorobsko szybko sobie pójdzie, bo jestem juz ledwo żywa, nie wspominając o Kubusiu temperatura strasznie go meczy.

przepraszam, ze tylko o sobie. Jak się ogarniemy to się poprawie
Zdrówka
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
U nas przede wszystkim klocki. ...
WsYstkie duplo, drewniane, jakieś blocksy itp.
Znikopis i mata wodna tez jest mega
Ciastolina
Naklejki
Samochody
I jedna zabawka interaktywna z dźwiękami zwierząt

Tymi się bawi non stop a reszta to zabawa na 30 sekund
A podałabyś linka do maty wodnej? Myślałam, ze za jakiś czas ją kupie, ale jak mówisz, że Maciek już zainteresowany to może kupiłabym
Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
U nas na porządku dziennym opróżnianie zmywarki. ostatnio mi coś powciskala ze jakiś błąd wyskoczył. za nim się kapnelam ze to ona zdążyłam zeschizowac ze zmywarka zepsuta i zrobić z siebie debila przez tel rozmawiając z serwisem pani wmawiala mi ze źle widzę i literkę e mylę z h albo 2 na szczęście sama wpadłam po czasie na to żeby zrobić reset
Jej, jak ja nie lubie jak Filip pomaga mi przy opróżnianiu zmywarki. Staram się przy nim tego nie robić

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
\

A co polecałaś w kwestii wychowania? Możesz polecić jeszcze raz?
Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 19:35   #1103
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Dziewczyny czy są tu jakieś mamy których dzieci nie śpią w dzień?
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 19:43   #1104
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Boja dumela mata wodna choć chyba znikopis bardziej go jara.

A co do książek to oprócz tych które boja przy toczyła to polecam
"Twoje kompetentne dziecko " Jesper juul ( dot dzieci mniejszych)
"Przestrzeń dla rodziny" książka wywiad z juulem
Niezle są tez książki Wiliama searsa
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 19:50   #1105
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

U nas z zabawkami kiszka - Staś w zasadzie wszytko olewa, interesują go tylko garnki, warzechy, patelnie itp. Zabawki rozwala. Ostatnio wyniosłam wielki karton zabawek do piwnicy, być może będą na kiedyś tam. Czekam na wiosnę i lato - kupię piaskownicę ze stołem wodnym i będzie się bawił na dworze. Ale gdzie tam jeszcze tyle miesięcy Poza tym bardzo złości się i denerwuje gdy coś mu nie wychodzi. Wpada w krótkotrwały szał.
Ugotowanie obiadu graniczy z cudem, o przygotowywaniu zamówień mogę zapomnieć bo podobnie jak chyba większość dzieci w wątku - muszę siedzieć przy dziecku gdy ono się bawi

Ooo zapomniałam - Staś bardzo lubi moją żuterię Bransoletki trzymam w takim okrągłym pudełku i on tego pudełka się domaga a jak mu je daję to siedzi, wkłada i wykłada bransoletki, czasem zawiesza sobie na uszach to mu się podoba. Autka, klocki, traktory dumelki, jeździki - wszystko jest be.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 20:16   #1106
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A jakimi zabawkami się Wasze dzieci teraz najchętniej bawią?
Pytam bo chcemy poszerzyć repertuar a nie wiem co warto kupić by zaraz nie rzucił w kąt. Aktualnie poza oczywiście zabawkami "dorosłych" tj. pilotem do TV, smartphonem, garnkami, sztućcami itd trochę jeździ jeździkami, układa a w zasadzie to kocha rozwalać wieżę i rozrzucać klocki, układa takie proste puzzle, i od czasu do czasu powciska guziki na tych wszelkich grających interaktywnych zabawkach.. ale to akurat jakoś bez specjalnej fascynacji. Jest coś u Was teraz na topie?
Garnuszek na klocuszek to u nas hit
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 20:46   #1107
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość

U nas obecne hity:
Traktor farmera
Bączek
Książeczka 100 pierwszych słów
niestety, traktorek nie przypadł Julowi do gustu
Najlepiej od razu wywalić zza kierownicy farmera i po zabawie

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy są tu jakieś mamy których dzieci nie śpią w dzień?
Julek miał moment, kiedy nie spał w dzie, to trwało jakieś 1,5 tygodnia. Teraz znów zasypia

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

U nas zabawowe hity Julka: wyrzucanie ubranek z komody i chowanie tam różnych rzeczy np. smoczka, turlanie wody morskiej w sprayu po podłodze (zabranie kończy się awanturą), wyciąganie garnków i pokrywek z szuflady, jazda na odkurzaczu/mercedesie, wyciąganie wszystkich mokrych chusteczek z opakowania i wywalanie ich po całej podłodze
__________________

Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 21:06   #1108
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

czym poza zabawkami bawi sie nati:
patelnie
szuflady
ciuchy z tych szuflad
talerze
sztucce jak dosiegnie (historie noża znacie)
garnki
buty -dzis chciala chodzic w moich kapciach, namietnie przynosi wszystkie buty
sciaga pranie
wyciaga naczynia ze zmywarki i pranie z bębna pralki
wrzuca losowe rzeczy do wanny
chce rysowac a nie potrafi
skacze po łóżku na kolanach
tańczy
wchodzi na krzesla i stoły/biurka
goni sie z bratem
chowa za firany
wchodzi pod łóżko
bawi sie mocą odkurzacza (nazywamy ja wtedy DJ ) jak odkurzam
bawi sie peletem w podajniku pieca

to tyle co pamietam
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 21:15   #1109
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czym poza zabawkami bawi sie nati:
Noze, maczety, siekiery... takie tam
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 21:25   #1110
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czym poza zabawkami bawi sie nati:
patelnie
szuflady
ciuchy z tych szuflad
talerze
sztucce jak dosiegnie (historie noża znacie)
garnki
buty -dzis chciala chodzic w moich kapciach, namietnie przynosi wszystkie buty
sciaga pranie
wyciaga naczynia ze zmywarki i pranie z bębna pralki
wrzuca losowe rzeczy do wanny
chce rysowac a nie potrafi
skacze po łóżku na kolanach
tańczy
wchodzi na krzesla i stoły/biurka
goni sie z bratem
chowa za firany
wchodzi pod łóżko
bawi sie mocą odkurzacza (nazywamy ja wtedy DJ ) jak odkurzam
bawi sie peletem w podajniku pieca

to tyle co pamietam
to w sumie jak Amela procz nozy i peletu
i namietnie dobiera sie do klatki chomika, sciaga klipsy trzymajace klatke z podstawa, no i otwiera drzwiczki, az dziw ze chomik jeszcze nie spierniczyl w tym czasie.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.