Słabe paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 18:00   #1
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235

Słabe paznokcie


Witam Moim problemem są rozdwajające się i miękkie paznokcie. Co radzicie? Jakie odzywki drogeryjne mogłabym stosować? Już wkrótce nie będę mogła pomagać sobie malowaniem paznokci by były twardsze- wracam do szkoły, konkretnie idę do 1 kl. LO. Pozostaną mi jedynie odżywki . Lakierem paznokci nie będę traktować zbyt często, bo szybko mi odpryskuje a poza tym do szkoły raczej malować paznokci nie będę . Chyba, że delikatny róż jak do frencha. Chciałabym jednak zlikwidować słabość moich paznokci, a nie pokrywać je ciągle lakierem w celu zamaskowania defektów. Liczę na Wasze rady.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 19:53   #2
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Słabe paznokcie

Polecam olejowanie, oraz odżywki na olejach, takie jak: regenerum, rybki GAL, lub z biedronki w pędzelku. Z odżywek mogę polecić Lovely z jedwabiem -mi pomogła z rozdwajaniem
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:18   #3
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Słabe paznokcie

na razie stosowałam odżywczą oliwkę z eveline
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:33   #4
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Słabe paznokcie

I co nie pomogła? Z olejkami trzeba cierpliwości możesz też robić co jakiś czas kąpiel w podgrzanej oliwie: oliwa z oliwek do miseczki, kilka kropli cytryny, podgrzewasz w mikrofali lub kąpieli wodnej i moczysz 10-15 min pazurki
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 12:34   #5
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Słabe paznokcie

Polecam odzywkę eveline diamentową koszt około 11 zł
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 07:09   #6
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: Słabe paznokcie

ja ostatnio zaprzyjaźniłam się z odżywką 8w1 Eveline. Jak dla mnie super sprawa. Nie wiem ile kosztuje, bo sprezentowała mi ją mama, ale naprawdę warto. Po tygodniu moje miękkie paznokcie stały się rzeczywiście o wiele twardsze i zdrowiej wyglądają
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 18:35   #7
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Słabe paznokcie

Moje paznokcie wyglądają ok, jedynie gdy mam je pomalowane. Gdy zmywam lakier, paznokcie znowu wyglądają tragicznie. Dodatkowo mam suche skórki wokół paznokci i mimo smarowania kremami nie znikają
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 05:28   #8
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: Słabe paznokcie

wypróbuj specjalne preparaty na skórki, zwykły krem nic nie da
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 14:52   #9
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Słabe paznokcie

Również mam słabe, miękkie, i rozdwajające się paznokcie... zwykłe olejowanie mi nic nie daje. Używałam kiedyś odżywki z oriflame, i maści na skórki, to także mi nic nie pomagało. Gdzieś od miesiąca używam eveline 8 w 1, kosztowało ok. 15 zł, nie pamiętam już dokładnie. Przyznam szczerze że paznokcie może i są trochę twardsze, ale wciąż się łamią i rozdwajają, do tego na odrastających paznokciach (i to nie wszystkich) zrobiła mi się taka dziwna kreska jakby oddzielająca paznokieć przed używaniem odżywki i po, i to tak rośnie... Skórki także trochę zaczęły mi odchodzić ale to już raczej moja wina, bo przed każdym malowaniem powinno się je zabezpieczyć kremem nivea. Ogólnie daje 7/10 dla tej odżywki, jako jedyna chociaż trochę mi pomogła
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 20:11   #10
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Słabe paznokcie

Prawda jest taka, że żadna z polecanych odżywek może u Ciebie nic nie dać, bo taki jest organizm - jeden reaguje na to, drugi na co innego.
Ale tak czy inaczej: odżywki drogeryjne w formie lakieru, to na pewno Eveline, Sally Hansen, NailTek, Kinetics. W formie oliwki - Regenerum. I oczywiście oleje mieszane lub solo np. rycynowy, oliwa z oliwek.
Do skórek warto kupić specjalną odżywkę - olejek i stosować co dzień i duuużo kremu do rąk.
Jeśli te zabiegi nie pomagają po dobrym miesiącu czy dwóch regularnego! stosowania, spróbuj wspomóc się suplementem diety - wybór jest ogromny a ogarnięty farmaceuta doradzi.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 05:20   #11
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: Słabe paznokcie

i tu masz rację. Po tygodniu stosowania, nie można oczekiwać cudów. Tylko regularna pielęgnacja może dać efekty
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 16:02   #12
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Słabe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Yenotek Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że żadna z polecanych odżywek może u Ciebie nic nie dać, bo taki jest organizm - jeden reaguje na to, drugi na co innego.
Ale tak czy inaczej: odżywki drogeryjne w formie lakieru, to na pewno Eveline, Sally Hansen, NailTek, Kinetics. W formie oliwki - Regenerum. I oczywiście oleje mieszane lub solo np. rycynowy, oliwa z oliwek.
Do skórek warto kupić specjalną odżywkę - olejek i stosować co dzień i duuużo kremu do rąk.
Jeśli te zabiegi nie pomagają po dobrym miesiącu czy dwóch regularnego! stosowania, spróbuj wspomóc się suplementem diety - wybór jest ogromny a ogarnięty farmaceuta doradzi.
zgadzam się, ja od pół roku stosuje przeróżne odżywki, olejuję paznokcie, chucham na nie i dmucham, ale najlepsze efekty zauwazyłam wspomagając się wewnętrznie - jakiś czas piłam siemię lniane, teraz łykam tabletki biotebal, które zalecił mi dermatolog na wypadanie włosów, no i pazury od dłuższego czasu się nie łamią, no i rosną w ekspresowym tempie.
z odżywek-olejków oprócz regenerum, które dało fajne efekty mogę też polecić olejek z mirrą z barbra pro - utwardza paznokcie i ma tą przewagę nad innymi specyfikami, że nie jest to kupa chemii.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 05:33   #13
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: Słabe paznokcie

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
zgadzam się, ja od pół roku stosuje przeróżne odżywki, olejuję paznokcie, chucham na nie i dmucham, ale najlepsze efekty zauwazyłam wspomagając się wewnętrznie - jakiś czas piłam siemię lniane, teraz łykam tabletki biotebal, które zalecił mi dermatolog na wypadanie włosów, no i pazury od dłuższego czasu się nie łamią, no i rosną w ekspresowym tempie.
z odżywek-olejków oprócz regenerum, które dało fajne efekty mogę też polecić olejek z mirrą z barbra pro - utwardza paznokcie i ma tą przewagę nad innymi specyfikami, że nie jest to kupa chemii.

olejek z mirrą? O tym nie słyszałam. Jak to się kosztowo prezentuje?
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:14   #14
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Słabe paznokcie

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-naskorka.html
obecnie chyba jakies 15 zł kosztuje, niestety jest dostępna tylko online lub być może w jakiś małych drogeriach. ja sobie zawsze ją klikam jak robię zamówienie lakierów z tej firmy, a robię jedno duże raz na jakiś czas, często są jakieś promocje, rabaty, na lakiery albo na wysyłkę
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 20:54   #15
bizga3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Thumbs down Dot.: Słabe paznokcie




Piszecie dziewczyny ze próbowałyście Eveline ,czytaja duzo na jej temat i testujac ja na własnej skórze ( paznokciach) musze wam powiedzieć ze to jednym słowem wielke g*wno niszczace nasze paznokcie . owsze na poczatku staja sie twardsze i wgl ,lepiej wygladaja ale pozniej koszmar.! a dlaczego? przeczytajcie sobie skład tej odżywki i co powoduje poszczególny składnik .Masakra...Nie dziwne ze pasnokcie pozniej sa w krytycznym stanie . Ja swoje po Eveline leczyłam prawie 5 miesiecy , i teraz zeby były juz idealne zamówiłam sobie w aptece REGENERUM - na bazie oliwek,olei .Natura jednym słowem a nie to co z ta cała EVELINE . NIGDY WIECEJ obrze wam radze wystrzegajcie sie jej
bizga3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 04:33   #16
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: Słabe paznokcie

Moim się nic nie stało, ale z tego co pamiętam trzeba robić po 10 dniach przerwę, a nie stosować non stop
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:25   #17
Marikan67
Przyczajenie
 
Avatar Marikan67
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Słabe paznokcie

Na paznokcie swego czasu bardzo pomogła mi odżywka Eveline8w1, jednak po jednym opakowaniu moje paznokcie stały się cienkie i łamliwe. Dobre efekty przyniosła mi kuracja kolagenem naturalnym Noble Medica. Paznokcie rosły szybciej i były twardsze. Na skórki polecam witaminę A i D. Pozdrawiam.
Marikan67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 15:36   #18
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Słabe paznokcie

Js też miałam takie paznokcie jak Ty, rozdwajające się, miękkie i wyginające się na każdą stronę. Sama odżywka nic nie da, musisz zrewolucjonizować całą pielęgnację paznokci Co pomogło mi:
- wywalenie metalowych pilników i zastąpienie ich papierowymi, a następnie szklanym. Polecam szklany, jest bardzo delikatny, odkąd go używam nic mi się nie rozdwaja!
- olejowanie paznokci. Ja robiłam sobie masaże skórek olejem rycynowym codziennie przed pójściem spać, czasem i w ciągu dnia, zwykle na pomalowane paznokcie, bo:
- malowanie paznokci chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami! Nie wyobrażam sobie teraz chodzenia bez pomalowanych paznokci i to wcale nie muszą być od razu jakieś oczodające kolory. Myślę, że nikt w szkole nie powinien się do Ciebie doczepić gdy pomalujesz sobie paznokcie jakimś ładnym kolorem nude. I naprawdę polecam zaopatrzyć się w dobrą odżywkę jako bazę (na to 1-2 warstwy lakieru) oraz dobry top coat na wierzch - nie dość, że przyspiesza wysychanie i przedłuża życie lakieru, to wysycha na naprawdę twardą warstwę, która jest jak pancerz dla paznokcia
Moja walka o wzmocnienie paznokci trwała ponad 4 miesiące i trwa nadal, a nawyków już nie rzucę. Trzymam kciuki za wytrwałość i efekty
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:51   #19
mamnatosposob
Przyczajenie
 
Avatar mamnatosposob
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 22
Dot.: Słabe paznokcie

Miałam ten sam problem. Polecam moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek, z dodatkiem olejku rycynowego. Efekty było widać bardzo szybko! No i przyjrzyj się swojej diecie, bo często to w niej tkwi problem.
mamnatosposob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 16:02   #20
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Słabe paznokcie

Dzięki za rady Postaram się je wcielić w życie
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-08 17:02:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.