krem pod podkład ? po co? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-29, 18:17   #1
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65

krem pod podkład ? po co?


Zastanawiam się po co się uzywa krem pod podkład? Dostałam ostatnio głęboko nawilzajace kremy z avonu i dowiedzielam sie ze nie ktorzy uzywaja kremy pod podklad. ale nie rozumiem sensu Po co? żeby nawilżyć? a może podkład się wtedy dłuzej trzyma? ps: a to nie zbyt mocne nawilżenie gdy podkład jest również nawilżający??
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 18:22   #2
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: krem pod podkład ? po co?

przede wszystkim: zaden podklad nie nawilza tak dobrze jak zwykly krem. on tylko "koloruje" buzie. dlatego uzywa sie kremu pod podklad. sam nalozony fluid poprostu wysuszy cere, zle sie rozprowadza... krem to poprostu podstawa
a sens jest. lepszy jest krem-on pomoze skorze, podklad jest tylko do poprawki...
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 18:41   #3
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: krem pod podkład ? po co?

To od dzisiaj będę również używać kremu ale ile musze poczekac po nalozeniu kremu żeby nałożyć podkład? żeby się jakies zwałki nie porobiły
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 18:48   #4
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: krem pod podkład ? po co?

ja zazwyczaj czekam jakies 10 minut. a nadmiar scieram chusteczka, tzn. przykladam ja do twarzy i ten tlusty film wnika w chusteczke
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 18:48   #5
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: krem pod podkład ? po co?

Ja nakladam podklad gdy krem prawie calkowicie sie wchlonal, ale jeszcze nie do konca. Wtedy latwiej mi sie naklada podklad.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 18:49   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: krem pod podkład ? po co?

5-10 min.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 19:01   #7
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: krem pod podkład ? po co?

Krem pod podklad, najlepiej nawilzajacy, ma tez na celu PRZEDLUZYC TRWALOSC PODKLADU. Na nawilzonej skorze podklad "trzyma sie" o wiele dluzej, niz nawilzony bezposrednio na skore bez zadnej bazy, podstawy...
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-29, 19:48   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: krem pod podkład ? po co?

Amor, zacznijmy od tego jakiego podkładu używasz? Przeczytałam w innym Twoim wątku, że masz problem z zaskórnikami na nosie i ogólnie ze zmianami trądzikowymi (choć nie precyzujesz, czy to grudki czy zmiany ropne?).
Zmaiast maskować, skupiłabym się więc na pielęgnacji, a najlepiej zacząć nie od kosmetyczki a od dermatologa. Nieleczony trądzik może się przerodzić w przewlekłą przypadłość, naprawdę upierdliwą, mówię z własnego doświadczenia..
Skóra na nosku możliwe, że łuszczy Ci się z przesuszenia, ale może być też...przetłuszczanie!
Trudno jest polecać jakieś kosmetyki w ciemno, ja bym odstawiła wszelkie wysuszające "przeciwtrądzikowe" specyfiki (typu "Clearasil", Garnier "Czysta Skóra", etc.) i przerzuciła się na bardzo łagodne, dla cery wrażliwej, alergicznej, o jak najprostszym składzie, nie podrażniające, np. Iwostin, Oceanic AA, LPR.
Krem nawilżający tak, ale upewnij się, że nie ma składników zatykających pory, swego czasu był wspaniały żel Normamat Eris, ale myślę że Mat B Dermiki też Ci może posłużyć.
Podobnie z podkładem, jeśli już musisz go używać, uważaj na składniki.
Z mechanicznym oczyszczaniem u kosmetyczki bym nie przesadzała, pory raz rozszerzone niechętnie się zwężają, a czasem jest to wręcz niemożliwe (albo kosztowne... ). Dermatolog zapisze Ci na pewno coś, co pomoże utrzymać pory w czystości i unikniesz częstego "wyciskania". Niezły jest w takim działaniu niedrogi polski Hascoderm, maść z kwasem azaleinowym, dość łagodna, do stosowania na noc, bez recepty. Tyle, że wymaga cierpliwości...
Trzymaj się dzielnie!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 07:30   #9
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: krem pod podkład ? po co?

Pixie_76 Podkładu używam z firmy avon. obecnie zamowilam sobie taki nawilzajacy . na nosku i brodzie mam wągry . A na czole KILKA pryszczy. To trudno nazwac trądzikiem gdyz one mi wyskakują po czekoladzie i trzymaja sie bardzo dlugo ale jest to z 3-5 krostki . grudki ktore potem robią się takie biale i trzeba je wycisnąć . Do dermatologa nie pojde. Byłam dwa razy gdy byłam w gimnazjum jeszcze . Wteyd mialam trądzik na calym czole i kazdy lek jaki mi zapisywal dermatolog tylko pogarszal stan skory. wygladalam tak ohydnie ze nie wychodzilam z domu. I sama kupiłam sobie jakies masci przeciw trądzikowe i pomogly , dletgo teraz gdy mam doslownie kilka krostek ktorych pod podkladem prawie nie widac nie będę leczyc tego. po prostu sie boje. nie wygladac tak jak kiedys... obnecnie uzywam benzacne żel i tonik i własciwie jest okej nie pogarsza to mojej buźki , delikatnie polepsza... natomiast co do wagrow to mi kosmetyczka powiedziala ze raz na miesiac powinnam sobie u niej to oczyszczanie robic. .. niestety mi szkoda tylko pieniedzy dawc gdyz nawte po oczyszczaniu tydzień już mam tą sama ilość wągrów..
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 07:46   #10
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: krem pod podkład ? po co?RADA NA WĄGRY

amor...mam sparwdzony sposób na likwidajcje wągrów (albo przynajmniej ich zmniejszenie)...ten domowy sposób polecila mi ciocia kosmetyczka (bo mi również szkoda wydawac pieniędzy na comiesieczne wizyty w salonie kosmet.)
polega to na tym,że po prostu robisz sobie parówkę na twarz (miska z gorcą wodą + kilka kropel naparu z rumianku)-pory pod wpływem pary sie otwierają
....potem kiedy już troche posiedzisz pod reczniczkiem sama delikatnie przy pomocy chusteczki wyciskasz wszystkie nieczystości
...nastepnie przemywasz wodą utlenioną
...i nakładasz maseczke z glinki zielonej ( w aptece kosztuje ok 5 zł)..ona z kolei szybciutko zwęża pory (i dodatkowo działa kojąco na cerę z problemami-tradzikiem itp.)
..i gotowe
u mnie to dziala mam nadzieje,że i u Ciebie sie sparwdzi
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 07:59   #11
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: krem pod podkład ? po co?RADA NA WĄGRY

Dziękuje cattt a ten napar z rumianku to co to ma być ? moze to byc zwykla herbata rumiankowa? czy mam cos kupic w aptece i jak to sie nazywa ? napar z rumianku? tak? mam nadzieje ze poomoze ehhh
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 08:02   #12
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: krem pod podkład ? po co?RADA NA WĄGRY

tak tak herbata rumiankowa w zupełności wystarczy...
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 09:08   #13
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: krem pod podkład ? po co?RADA NA WĄGRY

zajrzyj tu:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1078856843
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.