Do JUSTY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-11, 09:41   #1
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207

Do JUSTY!!!


Byłabym bardzo wdzięczna za podanie opisu tych badań klinicznych dotyczących skuteczności i tolerancji (jeśli wiesz coś złego to także) kremu Effaclar K. Stosuję i jestem tego bardzo ciekawa. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-11, 18:04   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do JUSTY!!!

Ja tylko dodam, że to na pewno nie będzie nic złego tylko same dobre rzeczy bo są to badania i dane z firmy La Roche-Posay, opublikowane po to by zachwalać swe produkty i powterdzać ich skuteczność)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 08:01   #3
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Do JUSTY!!!

Stosuję La Roche (Effaclar K) od 20 marca i widzę pozytywne zmiany:
pory się zmniejszyły, a skóra wygładziła. Podobno Hydracid SVR mocniej działa, ale nie można go nigdzie dostać, a chciałabym spróbować i tego kremu.
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 10:27   #4
KatkaPal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 66
Wyślij wiadomość przez ICQ do KatkaPal
Re: Do JUSTY!!!

Hydracid SVR jest raczej do suchej skóry, zawiera 5% kwasu glikolowego ph 3,2. Ale może spróbuj Cleanance K firmy Avene, ma wysoką zawartość alfa i beto-hydroksykwasów i zmniejsza wydzielanie się sebum, oczyszcza pory i wygładza skórę.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
KatkaPal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 10:35   #5
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Do JUSTY!!!

Chodzi mi o jakiś preparat, który będzie szybciej działał od Effaclar'a
Kiedyś wymieniałyśmy razem poglądy i Ty KatkaPal napisałaś o Hydracid SVR, że był skuteczniejszy. A używałaś tego z Avene?
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 17:30   #6
KatkaPal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 66
Wyślij wiadomość przez ICQ do KatkaPal
Re: Do JUSTY!!!

Nie jestem znawcą, w tym temacie to Basia powinna się wypowiedzieć. Ale z tego, co wiem to Effaclar K nie jest oparty na kwasach AHA, Hydracid SVR chyba tylko na AHA za to Cleanance K firmy Avene na jednych i drugich (poczytaj Basi artykuł, sama go jeszcze nie przeczytałam ale widziałam, że wszystko tam dokładnie opisuje). Niestety nie używałam kremu Avene, ale właśnie się do niego przymierzam (jak skończę Effaclar K). Kiedyś używałam Hydracid SVR i pisałam chyba, że był mocniejszy co nie znaczy skuteczniejszy jakoś do końca nie byłam z niego zadowolona (nie był też zły), po nim na początku piekła mnie skóra i była zaczerwieniona no i nie matowił. Osobiście uważam krem La Roche-Posay za lepszy. Ostatnio wpadł mi w ręce ten z Avene i z ulotki zapowiada się bardzo obiecująco muszę go wypróbować, jakbyś się na niego zdecydowała wcześniej ode mnie to podziel się wrażeniami lub jak znajdziesz inny godny polecenia.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img] .
KatkaPal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 18:35   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do JUSTY-> wyniki badań

Trochę mi się zeszło z odpowiedzią, ale ostatnio nie miałam na nic czasu. Tak, jak pisała Basia, badania wypadły bardzo korzystnie [img]icons/icon7.gif[/img] Nie sądzę jednak, żeby firma bardzo "retuszowała" ich wyniki, bo o Effaklar K czytałam mnóstwo pozytywnych opinii.
1) Ocena skuteczności Effaklar K
Porównywano skuteczność złuszczania następujących preparatów: Effaklar K z LHA, Effaklar K bez LHA oraz preparat z BHA i AHA; w teście uczestniczyło 15 osób (28-54 lat); rodzaj testu: patch-test 24 godzinny, ocena wyników złuszczania odbyła się po 15 minutach od zdjęcia plastra metodą squanometrii
Wyniki: Effaclar K z LHA ma 2 razy większą skuteczność złuszczania
2) Ocena tolerancji Effaklar K
porównywano Effalpha i Effaklar K; w teście brało udział 100 kobiet (18-44 lat) o skórze tłustej i trądzikowej
wyniki: Effaklar K-1% nietolerancji; Effalpha-45% przypadków nietolerancji
3) Ocena skuteczności i tolerancji Effaklar K w terapii uzupełniającej leczenie kwasem retinowym
w teście brało udział 93 osób; stosowali Effaklar K co drugi wieczór na zmianę z kwasem retinowym przez 2 miesiące
Rezultat: skuteczność takiej terapii jest porównywalna do stosowania codziennie samego kwasu retinowego, ale występuje o ok. 60% mniej podrażnień niż przy monoterapii kw. retinowym
4) Ostatni test nazywał się: ocena Effaklar K w terapii zastępczej latem
Ponieważ test był przedstawiony w postaci kilku wykresów, opiszę go jedynie. Chodziło o to, że terapia niektórymi środkami przeciwtrądzikowymi latem może spowodować fotouczulenie. Test miał na celu sprawdzenie, czy można na okres letni odstawić leki i zamiast nich stosować Effaklar K (który nie uczula na światło), aby nie zaprzepaścić dotychczasowychrezultatów .
W teście brało udział 41 osób, część z nich stosowało placebo, część Effaklar K (nie wiedzieli, kto co stosuje), stan skóry pod względem ilości zaskórników oceniano po 12 tygodniach i po 18 tygodniach. Wyniki: po 12 tyg badani stosując Effaklar mieli średnio po 3,5 zaskórnika na twarzy a stosujący placebo po 7,5; po 18 tygodniach stosujący Effaklar K mieli średnio po 4 zaskórniki, a stosujący placebo po 18.
Wnioski: podczas okresu letnigo można stosować terapię zastępczą przy użyciu Effaklar K, aby podtrzymać efekty dotychczasowej terapii, a na jesieni powrócić do stosowanych wcześniej leków.
Badania kliniczne to brzmi dumnie, ale chyba nie odkryli nic, czego byśmy dotychczas nie wiedziały [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-04-12, 18:39   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do JUSTY-> wyniki badań

Justy wielkie dzieki, że chciało ci się to wszystko przepisać))
Powiedz mi jeszcze proszę, czy mogę się do ciebie czasem odezwać prywatnie??
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-12, 20:34   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do JUSTY-> wyniki badań

Jasne, czekam na kontakt. justyp@poczta.wp.pl
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-13, 14:56   #10
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: Do JUSTY!!!

Serdeczne dzięki za odpowiedzi. Katka teraz mam Effaclar K, ale jak skończę kupię ten z Avene i na pewno napiszę o wrażeniach. Pozdrawiam wszystkich.[img]icons/icon7.gif[/img]
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.