Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-08, 09:30   #301
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zaszalalam. Skoro wczoraj widziała siusiorka, to mogę oficjalnie iść w niebieski kolor. W 5-10-15 są wyprzedaże, pajacyki po 25 zł i nie mogłam się powstrzymać. 🤩 Już sobie wyobrażam, jak, to małe pachnące ciałko będzie słodko w nich wyglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wczoraj oglądałam ale nie kupuje na razie.
Dalej zastanawiam się nad kolorem farby. Matko, dylemat życia 😝😁

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry a u mnie znów ból głowy... Ta pogoda w kratkę mnie wykończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurka mnie też coś dziś ćmi..
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:32   #302
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Też wczoraj oglądałam ale nie kupuje na razie.
Dalej zastanawiam się nad kolorem farby. Matko, dylemat życia

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------



Kurka mnie też coś dziś ćmi..
My robimy biel i jedna ściana szara z jakimiś naklejkami. Niebieskie ściany mi się nie podobają. Szara neutralna, jak, druga będzie dziewczynka, to też będzie pasowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:32   #303
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Proszę o link



Domi najpóźniej w październiku się dowiesz współczuję ząbkowania. U nas co ząb szedł to choroba przychodziła, więc wiem o czym piszesz. Trzeba przeżyć. Po czwórkach będzie już z górki



Mucka chodź z nami. Dziewczyny mają fałszywki na fb. Ty też możesz



Dzień tajniaka toż to już kawał dziecka masz w sobie. Najważniejsze że wszystko ok. A płeć to do 5 miesięcy poznasz z pewnością , więc cierpliwości







Moje czerwcówki już tu nie piszę. Połowa jest na fb, reszta odpuściła a szkoda nie chciałbym żeby tu też tak było



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Dziewczyny a macie tak, że czujecie punktowo ból w dole brzucha i za chwilę przechodzi? Możliwe żeby tak na początku dziecko czuć? Coś mi się wydaje że w pierwszej też trak na początku było a potem się w ruchy zamieniło. Inna opcja jest taka, że sobie wkręcam Alexandra nie wypowiadaj tego głośno, bo dzidzia usłyszy i nic 14.05 nie pokaże dzieci z października lubią się tak z mamą drażnić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czuję taki. Punktowy, krótkotrwały ból i puszcza zaraz.
Jeśli mówisz że zaraz po tym ruchy to super. U mnie dziś 17+1
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:33   #304
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Też wczoraj oglądałam ale nie kupuje na razie.
Dalej zastanawiam się nad kolorem farby. Matko, dylemat życia

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------



Kurka mnie też coś dziś ćmi..
Ewelina ja w ciąży kazałam przemalować sypialnie . I to był bardzo zły pomysł, bo zaraz po porodzie doszłam do wniosku, że jest ohydna tak że to nie jest wcale problem z dupy tylko ważna sprawa. Nie v ufaj głosowi, który mówi Ci, że teraz będziesz lubić pastele, jak zazwyczaj tak nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:33   #305
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja do 12tc też wstawałam kilka razy w nocy. Teraz mam spokój. Do 18 pije wode później koniec i jest ok,ale za to wstaje głodna jak wilk.
Swoją drogą boję się ile po tych wakacjach waga pokaże hahha

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:35   #306
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

6
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
My robimy biel i jedna ściana szara z jakimiś naklejkami. Niebieskie ściany mi się nie podobają. Szara neutralna, jak, druga będzie dziewczynka, to też będzie pasowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to już mam tecze na ścianie z próbek farby 😝
Póki co jasny niebieski lub szary wygrywają. Podoba mi się połączenie szary i niebieski ale mam taki pokoik że nie będzie to dobre. Dwie ściany na przeciwko siebie ok, ale pozostałe dwie masakra. Na jednej jest duże okno, na drugiej drzwi więc tego drugiego koloru byłoby niewiele..
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:40   #307
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

My pokoich Bąbla zostawiamy szary jak i reszta mieszkania, ale chodzi mi po głowie jakiś mural na jeden ścianie, natomiast póki co kompletnie nie mam pomysłu jaki miałby być Oficjalnie od tego weekendu ruszamy z szykowaniem pokoiku, który wcześniej musimy odgracić. Oj będzie nam brakować tej przestrzeni
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 09:45   #308
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ja do 12tc też wstawałam kilka razy w nocy. Teraz mam spokój. Do 18 pije wode później koniec i jest ok,ale za to wstaje głodna jak wilk.
Swoją drogą boję się ile po tych wakacjach waga pokaże hahha

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Ja strasznie się opychałam na tych wakacjach, jadłam rzeczy, których długi czas nie tykałam, do tego o takich porach, w których od liceum nie jadam i nic

Na sikanie nie wstaję. Piję normalnie przed pójściem spać. Sikać mi się chce tylko jak mi zimno.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:50   #309
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Nasze dzieciaki będą z nami na razie. Nie wyobrażam sobie synka wysłać samego do oddzielnego pokoju... Nawet jak śpi obok w łóżeczku to ja się budzę regularnie żeby do niego zajrzeć czy przykryć. Ale ja v tych bardziej przewrazliwionych na punkcie swojego dziecka chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja do toalety wstaje raz w nocy, wcześniej ze dwa..
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 09:57   #310
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja na siku to już z 3-4 tygodnie nie wstaje. No może raz czy dwa się zdarzyło
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja strasznie się opychałam na tych wakacjach, jadłam rzeczy, których długi czas nie tykałam, do tego o takich porach, w których od liceum nie jadam i nic

Na sikanie nie wstaję. Piję normalnie przed pójściem spać. Sikać mi się chce tylko jak mi zimno.
To masz szczęście, bo u mnie ledwo sobie poluzuje to już waga skacze.
Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
Nasze dzieciaki będą z nami na razie. Nie wyobrażam sobie synka wysłać samego do oddzielnego pokoju... Nawet jak śpi obok w łóżeczku to ja się budzę regularnie żeby do niego zajrzeć czy przykryć. Ale ja v tych bardziej przewrazliwionych na punkcie swojego dziecka chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja do toalety wstaje raz w nocy, wcześniej ze dwa..
Domi Ty masz jeszcze maluszka, ale ja mojego trzylatka to bym się już chętnie pozbyła a jeszcze długa droga do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 10:01   #311
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86791236]Nadezhda mój Babel jest jeszcze młodszy - 15+1. Więc przebiera nogami i czekam na wszystkie ruchy, rośniecia brzucha i inne symptomy o których piszą już dziewczyny. I na płeć!!!

Dziewczyny, jak z Waszym wstawaniem do WC w nocy? U mnie po zakupie poduszki do spania zeszło z 6 razy do 3 ale wydaje mi się że jak na ten etap to i tak sporo mam tych kursów. Wcale dużo natomiast nie pije.[/QUOTE]Ja mam jedną pobudkę na siku
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
My robimy biel i jedna ściana szara z jakimiś naklejkami. Niebieskie ściany mi się nie podobają. Szara neutralna, jak, druga będzie dziewczynka, to też będzie pasowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, lepiej zastosować jakieś dodatki w kolorze a ściany niech pozostają neutralne, niż zaraz przemalowywac bo się kolor znudził
Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
Nasze dzieciaki będą z nami na razie. Nie wyobrażam sobie synka wysłać samego do oddzielnego pokoju... Nawet jak śpi obok w łóżeczku to ja się budzę regularnie żeby do niego zajrzeć czy przykryć. Ale ja v tych bardziej przewrazliwionych na punkcie swojego dziecka chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja do toalety wstaje raz w nocy, wcześniej ze dwa..
Ja też na razie w planie mam że Alicja będzie z nami i z maluchem w sypialni, ale jeśli dzidziuś będzie ją wybudzał to nie wiem czy nie będziemy musieli się rozdzielić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 10:07   #312
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

My też robimy ściany na szaro tyle, ze chcę domalować coś w stylu gór na jednej ze ścian. Zobaczymy co z tego wyjdzie Ale plan zacny
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 10:08   #313
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dziewczyny, nie wiecie jak sprawdzaja się naklejki na ścianie? Myślałam o chmurkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 10:12   #314
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja chce żeby maluch spał koło nas na dostawce, ale i tak potrzebuję miejsca na te wszystkie ubranka, zabawki, przewijanie i karmienie, więc od razu robimy pokoik, szczególnie ze wyprawka już sie powoli sama znosi Od razu chciałabym tam postawić łóżeczko drewniane (dostawka jest malutka), z nadzieją że może od czasu do czasu tam przyśnie i potem łatwiej będzie mu się przestawiać do swojego pokoju.
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 10:59   #315
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ewelina ja w ciąży kazałam przemalować sypialnie . I to był bardzo zły pomysł, bo zaraz po porodzie doszłam do wniosku, że jest ohydna tak że to nie jest wcale problem z dupy tylko ważna sprawa. Nie v ufaj głosowi, który mówi Ci, że teraz będziesz lubić pastele, jak zazwyczaj tak nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja projektuje budynki i mi sie gust nie zmienil w ciazy
Tez czuje cisniecie od srodka od jakiegos czasu, wczoraj takie bulgotanie. Nie wiem jeszcze czy to ruchy

Mi lekarz wyznaczyl nastepna wizyte na 4.06 to bedzie 21+1 a na polowkowe jeszcze nie kazal sie zapisywac. Ciekawe jak ja sie potem na gwalt zapisze :/

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-05-08 o 11:01
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 11:11   #316
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja projektuje budynki i mi sie gust nie zmienil w ciazy
Tez czuje cisniecie od srodka od jakiegos czasu, wczoraj takie bulgotanie. Nie wiem jeszcze czy to ruchy

Mi lekarz wyznaczyl nastepna wizyte na 4.06 to bedzie 21+1 a na polowkowe jeszcze nie kazal sie zapisywac. Ciekawe jak ja sie potem na gwalt zapisze :/
U mnie polowkowe wypadają w 21+4. Dziwne że nie kazał Ci się zapisywać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86791575]Ja chce żeby maluch spał koło nas na dostawce, ale i tak potrzebuję miejsca na te wszystkie ubranka, zabawki, przewijanie i karmienie, więc od razu robimy pokoik, szczególnie ze wyprawka już sie powoli sama znosi Od razu chciałabym tam postawić łóżeczko drewniane (dostawka jest malutka), z nadzieją że może od czasu do czasu tam przyśnie i potem łatwiej będzie mu się przestawiać do swojego pokoju.[/QUOTE]To dość fajny pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiecie jak sprawdzaja się naklejki na ścianie? Myślałam o chmurkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na moim wątku marcowym dziewczyny kupowały naklejki i chwaliły, wiem że jedna brała kropeczki i robiła cała ścianę w kropki. Fajnie to wyglądało.
My mamy przyklejony napis z imieniem i do tego dwa dekory nad łóżeczkiem, ale to z takiego styropianku twardego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja na siku to już z 3-4 tygodnie nie wstaje. No może raz czy dwa się zdarzyłoTo masz szczęście, bo u mnie ledwo sobie poluzuje to już waga skacze.
Domi Ty masz jeszcze maluszka, ale ja mojego trzylatka to bym się już chętnie pozbyła a jeszcze długa droga do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak u nas tak dalej pójdzie to i do trzech lat będzie z nami spał na razie nie myślę o eksmisji choć mamy jeden wolny pokój. Mam nadzieję że za jakieś dwa lata wprowadzimy się do domku, a wtedy już każdy będzie miał swój pokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 12:06   #317
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Hej.
Ciężko nadążyć za wami dopiero nowy wątek a już kilka stron nastukane



Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Weź dostawkę ostatnio kupowałam spodnie ciążowe od babeczki, która miała w sypialni bardzo mało miejsca i to było u nich super rozwiązanie.

Pocieszę Cię, że ja w ogóle nie mam sypialni, śpimy w salonie. Kupuję łóżeczko na kółkach z opcją dostawki, na noc obok łóżka, w ciągu dnia do pokoju dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja też myślę o dostawce, raz, że mamy w ogóle mało miejsca, dwa pierworodna ani myśli się przenieść ze spaniem do swojego łóżeczka, a dwa już wiem, że przy kp dobrze mieć maleństwo blisko siebie



Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Malenstwo jest piękne i zdrowe po mamusi


I nie rozkłada nóg po tatusiu


Na poprawę nastroju pan doktor wrócił wspnieniami do czasu kiedy nie było jeszcze usg i odbierał porod pani, która miała 3 starszych synów.
Do kompletu urodziła blizniaki-dwóch chłopców

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

dobrze, że Maleństwo zdrowo rośnie i widać lubi psikusy robić po mamie


Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dopóki dzieci są kochane to nie widzę problemu w chęci posiadania konkretnej płci i podejmowaniu prób osiągnięcia swojego marzenia. Kasa też mi się wydaje nie powinna być wyznacznikiem ilości potomstwa. To tak jak powiedzieć najmłodszym dzieciom z wielodzietnej ubogiej rodziny, że nie powinny istnieć po ich rodzice są za biedni na taką ilość dzieci.🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ostatnio się nad tym zastanawiałam, jak to jest, z tym kto powinien mieć dzieci, kto powinien mieć więcej dzieci, a kto nie.
Moja Babcia lubi wygłaszać teorię "że powinno się mieć tyle dzieci by móc je wykształcić" albo "że żadne dziecko nie chce mieć głupich rodziców"
ok fajnie by było by każde dziecko, które się rodzi miało zapewnioną odpowiednią edukację, a rodzice zarabiali odpowiednio dużo.
Ale z drugiej strony stan materialny nie określa czy dana rodzina będzie lepsza czy gorsza.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 13:06   #318
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Meryy choć na fb
Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Hej.
Ciężko nadążyć za wami dopiero nowy wątek a już kilka stron nastukane






ja też myślę o dostawce, raz, że mamy w ogóle mało miejsca, dwa pierworodna ani myśli się przenieść ze spaniem do swojego łóżeczka, a dwa już wiem, że przy kp dobrze mieć maleństwo blisko siebie






dobrze, że Maleństwo zdrowo rośnie i widać lubi psikusy robić po mamie





ostatnio się nad tym zastanawiałam, jak to jest, z tym kto powinien mieć dzieci, kto powinien mieć więcej dzieci, a kto nie.
Moja Babcia lubi wygłaszać teorię "że powinno się mieć tyle dzieci by móc je wykształcić" albo "że żadne dziecko nie chce mieć głupich rodziców"
ok fajnie by było by każde dziecko, które się rodzi miało zapewnioną odpowiednią edukację, a rodzice zarabiali odpowiednio dużo.
Ale z drugiej strony stan materialny nie określa czy dana rodzina będzie lepsza czy gorsza.
Tu nie chodzi o to czy biedna rodzina będzie dobra czy zła. Tylko jak ich stać na dwoje dzieci to niech mają dwoje a nie pięcioro, bo żadne z tych dzieci zabezpieczone materialnie nie będzie.

Nie tylko trzeba urodzić, trzeba jeszcze utrzymać i wychować. A ciężko się żyje w ciągłym niedostatku i ja bym na coś takiego moje dzieci nie skazała. Ale jak komuś to obojętne, to przecież nie moja decyzja


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 13:12   #319
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

w przerwach od exela, próbuję was nadrobić



Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Chyba najważniejszy wyznacznik to zdrowie.
My zawsze chcieliśmy mieć trójkę a spotkaliśmy sie z krytyka tz to nawet mówił o czwórce ale widzę, że każda ciąża to mega obciążenie dla zdrowia ogolnevo(w moim przypadku)
Każdy ma jakieś swoje standardy.
Nasze dzieci mają wspólny, duży pokój (30m2) myśleliśmy żeby im podzielić na dwa mniejsze ale oni sami nie chca. Mieli nawet podzielony tak, że jedna strona Hani, druga Wojtka to sobie łóżka przestawili tak że śpią obok siebie. Wiecie z jakim zdziwieniem się spotykam że oni mają razem pokój? Jakby to jakieś zło konieczne było...
Wiem że przyjdzie taki moment gdzie Hania mając naście lat będzie chciała mieć swój kąt ale póki chcą razem przebywać to sądzę że nawet na zdrowie i zacieśnienie więzi im to pójdzie

zdziwieniem? kurcze chyba z zazdrością, że udało ci się tak wychować póki co dzieciaki, że mają ze sobą taką więź.




Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Już po wizycie. Płeć potwierdzona, cycorek jest.
Wszystko oki. Szyjka 41mm, długość do pupy 12 cm, waga 230.
Tylko plod ulozony poprzecznie, bo nisko mam łożysko. Niby jest na przedniej ścianie, ale nisko. Do 28 tc ma czas na podniesienie się. W ogóle się na tym nie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

gratuluję chłopaka


Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Pozwoliłam sobie zrobić grupę na FB myślę że wątek na wizażu nam nie umrze

czubasku wyślesz mi namiar na fb ??


Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Zauważam że trudności w poznaniu płci u nas na wątku mają te dziewczyny które bardzo chcą ją poznać i preferują konkretną 🤣 To pewnie moje też się szybko nie ujawni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

w pierwszej ciąży bardzo chciałam i moje dziecię szybko pokazało co miało.

A teraz fajnie było by wiedzieć, bo nie wiem jak z rzeczami, wydać czy zostawić?


Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie też wszystko ok, waży 180 gram, CRL 12,2cm, moje wyniki troche podupadają na hemoglobinie i ferrytynie i mam suplementować Falvit Mama. No i standardowo mam za mało wit D. Któraś z Was to bierze?
Moje pobolewania w podbrzuszu są podobno normalne na tym etapie ciąży.
I też mam dziecko nisko, ale nie wiedziałam, że to źle, może wolałam nie wiedzieć

Dzidzia wstawiła pupę pod kość łonową i nic nie pokazała Także dzisiaj mamy dzień tajniaka

Przytyłam 3kg od ostatniej wizyty i dostałam za to ochrzan, ale zjadłam tak wielki obiad, że sumarycznie to pewnie mniej, niż 3. Tak twierdzę przynajmniej

Cieszę się, że u wszystkich wszystko w porządku

rzeczywiście tajna grupa nam się stworzyła
w pierwszej ciąży brałam falvit mama, często polecana przez lekarzy


Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Byłam na babsk spotkaniu dzisiaj i korzystając z okazji, że w knajpie było wielkie i czyste lustro przesyłam naszego brzuszka Załącznik 7675740



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

jejku myślałam, że przy 3 ciąży będziesz miała większy brzuszek, a tu taki zgrabniutek




Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ale mnie dzidzia dzisiaj kopie ️ czuć mocno przy przyłożeniu ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mojej jeszcze aż tak nie czuć, ale z każdym dniem czuję szaleństwa coraz mocniej i wczoraj myślałam, że jeszcze trochę i pierworodna poczuje, bo akurat leżała obok mnie



Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Powysylalam link


Za mną ciężka noc. Młodego wczoraj trzymała gorączka od powrotu z przedszkola do 2 w nocy. Ale na poziomie 38-39 stopni więc nic nie podawaliśmy żeby organizm swoje zwalczył. Tyle że czuwanie i kontrola. Udało się bez leków, od drugiej normalna temperatura ale odsypia teraz.
Ja też z checia bym pospala ale obiad sam się nie zrobi...

o rety, zdrówka !!!


Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry a u mnie znów ból głowy... Ta pogoda w kratkę mnie wykończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ta pogoda jest paskuna, nie wiadomo jak się ubrać, ubiorę się cieplej, to zaraz wyjdzie słońce, założę lżejszą koszulę, to zawieje lodowatym wiatrem

i nie dość, że alergia mnie męczy, to czuję, że gardło mnie pobolewa
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-08, 13:33   #320
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Mnie od rana głowa boli.. Aż sobie kawę zrobiłam, bo ciśnienie 100 na 50. Dla mnie to niskooo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 13:50   #321
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86791236]Nadezhda mój Babel jest jeszcze młodszy - 15+1. Więc przebiera nogami i czekam na wszystkie ruchy, rośniecia brzucha i inne symptomy o których piszą już dziewczyny. I na płeć!!!

Dziewczyny, jak z Waszym wstawaniem do WC w nocy? U mnie po zakupie poduszki do spania zeszło z 6 razy do 3 ale wydaje mi się że jak na ten etap to i tak sporo mam tych kursów. Wcale dużo natomiast nie pije.[/QUOTE]


oj mnie się cały czas chce pić i w nocy, to już jest upierdliwe, piję siusiam, piję siusiam. Do tego jak wstanę w nocy do toalety, to pies zajmuje mi moje miejsce w łóżku i nie ma potem ochoty się przesunąć i się z nią przepycham


Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Meryy choć na fb Tu nie chodzi o to czy biedna rodzina będzie dobra czy zła. Tylko jak ich stać na dwoje dzieci to niech mają dwoje a nie pięcioro, bo żadne z tych dzieci zabezpieczone materialnie nie będzie.

Nie tylko trzeba urodzić, trzeba jeszcze utrzymać i wychować. A ciężko się żyje w ciągłym niedostatku i ja bym na coś takiego moje dzieci nie skazała. Ale jak komuś to obojętne, to przecież nie moja decyzja


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja tylko jednym okiem chcę na fb

masz rację, że dobrze by było mieć tyle dzieci by je utrzymać. Choć nie przewidzisz, co będzie za 10lat. Choćby dzieci z lat 80tych, perspektywa w kraju średnia, stan wojenny, braki w sklepach, a tu boom, wyż i dużo dzieci się rodziło. I co? jakoś moje pokolenie w większości jest wykształcone
No jak zaszłam w pierwszą ciążę, to miałam załamkę, bo akurat wiedziałam, że będzie i problem z mieszkaniem i z pracą. Ale jakoś się poślady spieło i dajemy radę.
Teraz też, w grudniu nie przedłużyłam umowy o pracę, bo myślałam, że w styczniu szybko znajdę pracę, nie przewidziałam, że dziecko zacznie hurtowo chorować. I masz ci los, ferie w domu, ja bez roboty, a tu dwie kreski na teście ale co, wiem, że muszę i chcę iść do przodu, tylko trzeba się ciut wysilić.
Myślę, że u zdrowo psychicznej kobiety, gdy w brzuszku zamieszka Maluda, to jednak będzie dąży by zapewnić jak najlepiej swoje dziecko.



Owszem problemowe rodziny lepiej, żeby się nie namnażały
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:14   #322
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Najadłam się słodyczy i tak mi się spać zachciało... Ale nie mogłam się powstrzymać, chyba jestem uzależniona od słodyczy


Któraś z Was pisała o pobolewaniu podbrzusza. Też mam ostatnio. Tzn u mnie to takie jakby uczucie ciągnięcia przy wysiłku, nawet zwykłe podnoszenie wyżej nogi - jak rano zakładam spodnie i podnoszę nogę to ciągnie mnie brzuch i pachwiny, jak zakładam buty to tak samo. Nie jest to jakiś mocny ból, ale właśnie tak mnie ciągnie. Biorę dwa razy dziennie magnez. Ostatnio na wizycie mówiłam, że boli mnie podbrzusze po wysiłku (akurat tu chodziło rzeczywiście o ból, dość silny, po odkurzaniu) to kazał brać Aspargin, ale ja miałam w domu MagLek to ten biorę. I odkurzać mogę normalnie, tylko nóg nie mogę podnosić

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Mamy. ️Tylko jest niespotykane. Podam na ukrytej grupie na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Grupa już jest, mozesz się pochwalić imieniem

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Tak witaminę D przepisze mi hematolog. Falvit kazał mi brać gin ze względu na żelazo. No i spoko tylko tam jest też witamina A. Zdziwiłam się, że wit A się suplementuje w ciąży
No właśnie dziwnie z tą witaminą A, bo czytałam, że trzeba na nią uważać w ciąży. Może prostu kup jakieś dobre żelazo oddzielnie
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:17   #323
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Najadłam się słodyczy i tak mi się spać zachciało... Ale nie mogłam się powstrzymać, chyba jestem uzależniona od słodyczy


Któraś z Was pisała o pobolewaniu podbrzusza. Też mam ostatnio. Tzn u mnie to takie jakby uczucie ciągnięcia przy wysiłku, nawet zwykłe podnoszenie wyżej nogi - jak rano zakładam spodnie i podnoszę nogę to ciągnie mnie brzuch i pachwiny, jak zakładam buty to tak samo. Nie jest to jakiś mocny ból, ale właśnie tak mnie ciągnie. Biorę dwa razy dziennie magnez. Ostatnio na wizycie mówiłam, że boli mnie podbrzusze po wysiłku (akurat tu chodziło rzeczywiście o ból, dość silny, po odkurzaniu) to kazał brać Aspargin, ale ja miałam w domu MagLek to ten biorę. I odkurzać mogę normalnie, tylko nóg nie mogę podnosić

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------


Grupa już jest, mozesz się pochwalić imieniem

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------


No właśnie dziwnie z tą witaminą A, bo czytałam, że trzeba na nią uważać w ciąży. Może prostu kup jakieś dobre żelazo oddzielnie
Asparagin znajomej lekarz polecił gdy oprócz bólu brzucha poskarzyla się na skurcze w nogach. Jak skończy mi się magnez to też kupię bo mnie wieczorami męczą łydki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:17   #324
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Najadłam się słodyczy i tak mi się spać zachciało... Ale nie mogłam się powstrzymać, chyba jestem uzależniona od słodyczy


Któraś z Was pisała o pobolewaniu podbrzusza. Też mam ostatnio. Tzn u mnie to takie jakby uczucie ciągnięcia przy wysiłku, nawet zwykłe podnoszenie wyżej nogi - jak rano zakładam spodnie i podnoszę nogę to ciągnie mnie brzuch i pachwiny, jak zakładam buty to tak samo. Nie jest to jakiś mocny ból, ale właśnie tak mnie ciągnie. Biorę dwa razy dziennie magnez. Ostatnio na wizycie mówiłam, że boli mnie podbrzusze po wysiłku (akurat tu chodziło rzeczywiście o ból, dość silny, po odkurzaniu) to kazał brać Aspargin, ale ja miałam w domu MagLek to ten biorę. I odkurzać mogę normalnie, tylko nóg nie mogę podnosić

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------


Grupa już jest, mozesz się pochwalić imieniem

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------


No właśnie dziwnie z tą witaminą A, bo czytałam, że trzeba na nią uważać w ciąży. Może prostu kup jakieś dobre żelazo oddzielnie
Już się pochwalilam.
Mnie ciagnie ciągle.
Wczoraj badał mnie 30 minut. Sprawdzał spojenie lonowe, bo też mnie boli. Taka moja uroda. Teraz do tego tez doszły bóle w biodrach, kości mnie bolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:18   #325
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Najadłam się słodyczy i tak mi się spać zachciało... Ale nie mogłam się powstrzymać, chyba jestem uzależniona od słodyczy


Któraś z Was pisała o pobolewaniu podbrzusza. Też mam ostatnio. Tzn u mnie to takie jakby uczucie ciągnięcia przy wysiłku, nawet zwykłe podnoszenie wyżej nogi - jak rano zakładam spodnie i podnoszę nogę to ciągnie mnie brzuch i pachwiny, jak zakładam buty to tak samo. Nie jest to jakiś mocny ból, ale właśnie tak mnie ciągnie. Biorę dwa razy dziennie magnez. Ostatnio na wizycie mówiłam, że boli mnie podbrzusze po wysiłku (akurat tu chodziło rzeczywiście o ból, dość silny, po odkurzaniu) to kazał brać Aspargin, ale ja miałam w domu MagLek to ten biorę. I odkurzać mogę normalnie, tylko nóg nie mogę podnosić

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------


Grupa już jest, mozesz się pochwalić imieniem

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------


No właśnie dziwnie z tą witaminą A, bo czytałam, że trzeba na nią uważać w ciąży. Może prostu kup jakieś dobre żelazo oddzielnie
Oddzielnie zelaza bez konsultacji z lekarzem raczej nie odwaze sie kupic, suolementami zelaza mozna sobie zaszkodzic.

Natomiast magnez z suplementow pewnie Ci sie nie wchlania
Te ciagniecia czasami tez mam.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:18   #326
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Wyślecie mi też link/ zaproszenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:29   #327
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Oddzielnie zelaza bez konsultacji z lekarzem raczej nie odwaze sie kupic, suolementami zelaza mozna sobie zaszkodzic.

Natomiast magnez z suplementow pewnie Ci sie nie wchlania
Te ciagniecia czasami tez mam.
MagLek to niby lek, a nie suplement, takze mam nadzieję, że coś tam się jednak wchłania
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:35   #328
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86791236]Nadezhda mój Babel jest jeszcze młodszy - 15+1. Więc przebiera nogami i czekam na wszystkie ruchy, rośniecia brzucha i inne symptomy o których piszą już dziewczyny. I na płeć!!!

Dziewczyny, jak z Waszym wstawaniem do WC w nocy? U mnie po zakupie poduszki do spania zeszło z 6 razy do 3 ale wydaje mi się że jak na ten etap to i tak sporo mam tych kursów. Wcale dużo natomiast nie pije.[/QUOTE]



Ja ostatnio nie wstaje (chyba, że środkowy w nocy idzie i mnie wola to przy okazji skorzystam)

Ale rano to biegnę bo juz mam tak pełny pęcherz, że aż boli


[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86791436]My pokoich Bąbla zostawiamy szary jak i reszta mieszkania, ale chodzi mi po głowie jakiś mural na jeden ścianie, natomiast póki co kompletnie nie mam pomysłu jaki miałby być Oficjalnie od tego weekendu ruszamy z szykowaniem pokoiku, który wcześniej musimy odgracić. Oj będzie nam brakować tej przestrzeni [/QUOTE]

Jeśli chcesz mieć porządek w dwupokojowy mieszkaniu to musisz mieć 3 pokoj

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
To masz szczęście, bo u mnie ledwo sobie poluzuje to już waga skacze
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja projektuje budynki i mi sie gust nie zmienil w ciazy
Tez czuje cisniecie od srodka od jakiegos czasu, wczoraj takie bulgotanie. Nie wiem jeszcze czy to ruchy

Mi lekarz wyznaczyl nastepna wizyte na 4.06 to bedzie 21+1 a na polowkowe jeszcze nie kazal sie zapisywac. Ciekawe jak ja sie potem na gwalt zapisze :/
A nie możesz się zapisać bez jego przyzwolenia? Może zapomniał?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:39   #329
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
MagLek to niby lek, a nie suplement, takze mam nadzieję, że coś tam się jednak wchłania
To chyba mleczan wiec cos powinno ale duzo zalezy od tego z czym go przyjmujesz i ile podajesz w diecie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-08, 14:46   #330
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Powysylalam linki na PW
I chyba zaliczę drzemkę, ogarnęłam obiad, zrobiłam pasztet, galaretkę dla dzieciaków i padam na pyszczek. Tz wziął dzieciaki więc można trochę poleniuchować
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.