Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-12, 12:45   #3331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Faktycznie, kolor jest nieco zbyt intensywny, ale na plus jesto, że ładnie wybija się przy nim niebieska tęczówka. O wiele bardziej mi się podoba niż brązy, które powodowały efekt "burości" i rozmycia.
A to na pewno
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 12:57   #3332
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Faktycznie, kolor jest nieco zbyt intensywny, ale na plus jesto, że ładnie wybija się przy nim niebieska tęczówka. O wiele bardziej mi się podoba niż brązy, które powodowały efekt "burości" i rozmycia.
Dzięki. Wydaje mi się, że ta "czerwień" za bardzo wpada w róż.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:27   #3333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki. Wydaje mi się, że ta "czerwień" za bardzo wpada w róż.
Pod jaki typ testowałaś tę szminkę?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:29   #3334
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Farfalla, według mnie szminka o wiele za mocna i trochę za chłodna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:37   #3335
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Classic dzięki, te golfy wydają mi się mega stylowe, więc może na chłodniejsze dni lata? Takie 20-22 stopnie. Od lat mi się marzył ten krój.


Chimay dziękiCiemnoszary sweterek mi się podoba z uwagi na klasykę, ale może faktycznie to nie jest mój kolor.

Ze stójką mnie zdziwiłyście. Myślałam, że nie wyglądam w niej najlepiej.

Co do golfów, to ten sam model jest jeszcze z rękawem i chciałabym go wziąć, tu dostępna kolorystyka:
https://www.peek-cloppenburg.pl/mont...?size=1002%2C0

A Golf bez rękawów jest jeszcze taki:
https://www.peek-cloppenburg.pl/mont...?size=1002%2C0

Farfalla pomadka za mocna.

Wypowiecie się jeszcze o białym swetrze nr 6? Krótki w warkocze. Podobałam się sobie w nim.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-12 o 13:39
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:44   #3336
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wypowiecie się jeszcze o białym swetrze nr 6? Krótki w warkocze. Podobałam się sobie w nim.
Nawet nie muszę zerkać do albumu, bo go zapamiętałam. Też mi się spodobał, ale chyba jest ciut zbyt luźny w pasie?
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:48   #3337
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pod jaki typ testowałaś tę szminkę?
Z tego, go zrozumiałam Maggie, to chyba pod czysty.
Jeśli macie, jakieś pomysły, którym typem mogłabym być i jaką szminkę przetestować, to piszcie proszę, bo ja w ogóle nie umiem ocenić swojej kolorystyki.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88133434]Farfalla, według mnie szminka o wiele za mocna i trochę za chłodna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dzięki. Też tak sądzę.

Edytowane przez Farfalla97
Czas edycji: 2020-09-12 o 13:50
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 13:54   #3338
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Nawet nie muszę zerkać do albumu, bo go zapamiętałam. Też mi się spodobał, ale chyba jest ciut zbyt luźny w pasie?
Dodałam zdjęcie w rozmiar mniejszym, ale inny odcień. Biały taki byłby lepszy?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 14:13   #3339
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Pani Robot, abstrahujac od kolorow a skupiajac na krojach, najbardziej podoba mi sie 10. 9 troche cie posmuca, ale nie jest nawet tak zle. Rzeczy bez rekawow wygladaja fajnie. Podoba mi sie sweter 6 i jego szara wersja, ale ja z kolei wole biala, bo szary wydaje mi sie troche za krotki, a bialy wlasnei dobry rozmiarem, jedynie rekawy sa w nim troche za dlugie.
Najgorsze krojem sa 19 (ten w dodatku najgorszy takze materialem), nowy 2 i nowy 4, bardzo naturalowe i kojarza mi sie z ciuchami do noszenia po domu, kiedy nikt nas nie widzi. Nowy 3 i 5 troche lepiej, ale tez raczej z tych gorszych. Stary 5 juz jakos lepiej, mimo ze oversize'owy. 4 niespecjalnie mi do ciebie pasuje. Pozostale rzeczy raczej nie robia krzywy i sa chyba takie bezpieczne dla wielu typow.

Teraz co do kolorow - najbardziej podoba mi sie 16, ecru (?) bez numerka (chyba powinna byc 20), 14, 3, 18, 5, 22, 12 (mniej wiecej taka kolejnosc). Paski pasuja. Nie podoba mi sie nowy 3, nowy 4 tez jakby troche za zimny. Pozostale kolory raczej nie robia krzywdy. No jednak czern troche posmuca, lepiej w bieli.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 14:56   #3340
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dziękuję Celestine

Zrobię jeszcze kilka przymiarek do 11, czyli nudnego serka w bardzo dobrym, zoltawym seledynie, bo mam go w domu i był w %.
Niestety rzeczy z grupy "nowe", to zakupy z początku mojej przygody w szukaniu stylu, dlatego są w odcieniach lata, bo patrzyłam wyłącznie po krojach.

Białą łódkę w takim razie oddaję. Kupię tę szarą z białym kołnierzykiem, jeśli twierdzicie, że nie robi mi krzywdy. Podoba mi się biurowy sznyt. W czarnej faktycznie przeszkadza koronka na kołnierzyku, inaczej chyba byłoby całkiem fajnie. Chcę jeszcze wziąć t-shirt nr 7, camelowy i nr 8 (bez nr) camelowy longsleeve.

Golfiki kupiłam, polgolf camel oraz zielony i pomaranczowy też. Dwa ostatnie są z Vinted.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 15:28   #3341
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wróciłam z przymiarek. Dużo zdjęć, ale tym razem takich jak powinny być - w dobrym oświetleniu, z lekkim makijażem.

Naprawdę muszę coś kupić, bo nie mam w czym chodzić
Wydaje mi się, że parę fajnych rzeczy dziś trafiłam.
Podobają mi się: brązowe spodnie z żółtą koszulką, 11, 12, 13, 14, 16, 19, kolor 22.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dodałam dwa zdjęcia w szmince z polecenia Maggie.
Zbyt intensywne moim zdaniem.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 15:40   #3342
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wróciłam z przymiarek. Dużo zdjęć, ale tym razem takich jak powinny być - w dobrym oświetleniu, z lekkim makijażem.

Naprawdę muszę coś kupić, bo nie mam w czym chodzić
Wydaje mi się, że parę fajnych rzeczy dziś trafiłam.
Podobają mi się na Tobie półgolfy, bardziej dopasowane sweterki (te luźniejsze i trochę bardziej "rozlazłe"nie), sweterek z koronkowym kołnierzykiem (jednak kołnierzyk mógłby być gładki, a nie koronkowy), bluzki spod których przy dekolcie wystaje podkoszulek. Bluzka w czarno białe paski też byłaby super, gdyby była mniej pofałdowana. Poza tym uważam, że bardzo ładnie Ci w bieli
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 15:42   #3343
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Z tego, go zrozumiałam Maggie, to chyba pod czysty.
Jeśli macie, jakieś pomysły, którym typem mogłabym być i jaką szminkę przetestować, to piszcie proszę, bo ja w ogóle nie umiem ocenić swojej kolorystyki.
Jaką szminkę masz na zdjęciu Próba makijażu dla SD? To jest ta sama, co na zdjęciu 5 albo 8? Bo na tym zdjęciu Próba makijażu kolor wygląda na Tobie ładnie, ale ono jest w chłodniejszym świetle, a te z szminki + zielony golf w zażółconym.
Ja bym wykluczyła typy ciemne, ale to dość oczywiste. Zgaszone też raczej nie.
Jeszcze pytanie, jak się zapatrujesz na testowanie szminek tzn czy wchodzą w grę tylko nówki czy ewentualnie mogłabyś próbować testerów (można dezynfekować przed, w MACu zresztą sami dezynfekują, a w drogerii to wiadomo, trzeba samemu).


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dodałam zdjęcie w rozmiar mniejszym, ale inny odcień. Biały taki byłby lepszy?
Mniejszy lepszy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 15:56   #3344
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jaką szminkę masz na zdjęciu Próba makijażu dla SD? To jest ta sama, co na zdjęciu 5 albo 8? Bo na tym zdjęciu Próba makijażu kolor wygląda na Tobie ładnie, ale ono jest w chłodniejszym świetle, a te z szminki + zielony golf w zażółconym.
Ja bym wykluczyła typy ciemne, ale to dość oczywiste. Zgaszone też raczej nie.
Jeszcze pytanie, jak się zapatrujesz na testowanie szminek tzn czy wchodzą w grę tylko nówki czy ewentualnie mogłabyś próbować testerów (można dezynfekować przed, w MACu zresztą sami dezynfekują, a w drogerii to wiadomo, trzeba samemu).
Na tym zdjęciu z makijażem dla SD mam prawdopodobnie Golden Rose Velvet Matte numer 16.

Według Ciebie jestem bardziej ciepła czy chłodna?

Wolę testery. Szkoda kasy na te wszystkie szminki, w których pewnie będę kiepsko wyglądała za nim trafię na swój typ. Myślałam, że w sklepach nie ma testerów ze względu na pandemię, ale skoro wróciły, to przejdę się w najbliższym czasie.
Proszę tylko o podpowiedź dla jakiego typu szukać, bo ja nawet nie wiem, czy jestem chłodna czy zimna. Chociaż w sumie zawsze mi się wydawało, że bardziej chłodna...
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 17:57   #3345
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dodałam zdjęcie w rozmiar mniejszym, ale inny odcień. Biały taki byłby lepszy?
Mniejszy, ale w kolorze białym
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 18:45   #3346
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Hisoka wyślę Ci dziś te linki do kiecek z Syreniego i Świetlistego, tylko muszę się do nich dokopać.

Lojra jak idziesz w Baśniowy, to rzuciły mi się w oczy dwa swetry dziś w sklepie:
https://www.orsay.com/de-de/oversize...210037000.html
https://www.orsay.com/de-de/pullover...183037000.html
I nie wiem, czy bluzki zamawiałaś w Medicine, bo jak coś, to widziałam tam identyczną.

Chimay
czy Ty lubisz ciuchy z golfami w stylu lat 60? Coś mi się tak kojarzysz, więc daję cynk, że na stronie Peek&Cloppenburg jest kilka takich modeli - krótkie w kratkę (nie kojarzę marki) i w paski marynarskie chyba Montego. Nie wiem, czy masz mozliwość w DE znaleźć markę Pretty Girl (chyba zamknęła się jakiś czas temu), ale na polskim Vinted jest mnóstwo ich sukienek, a mieli takie typowe golfowe, prawie nie taliowane szyte totalnie na lata 60.

Silver nie wiem, czy Cię urządzają ciuchy Vintage, ale również Pretty Girl ma na naszym Vinted sporo sukienek o klasycznych liniach DC.


No, to tak, żebym nie zdominowała sobą całkowicie wątku

Ostatnia partia z mierzenia w sklepach wrzucona do albumu. Będę go dziś sprzatać. Z tymi swetrami z Orsay 3/4 jestem bardzo na tak, kwestia które kolory najlepsze.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 18:57   #3347
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość

Ostatnia partia z mierzenia w sklepach wrzucona do albumu. Będę go dziś sprzatać. Z tymi swetrami z Orsay 3/4 jestem bardzo na tak, kwestia które kolory najlepsze.
Faktycznie te swetry są spoko, najlepszy kolor to Orsay2, później 7 i 3 na równi. Czerwony trochę za jaskrawy, ale też ok. Ten w paski też bardzo mi się podoba.
Orsay 8 też bardzo fajnie wygląda.
Golf ecru wydaje się trochę za długi, jakby za duży, ale kolor niezły. Łódka granat jakos mi nie do końca pasuje do ciebie, no i kolor też nie ten.
W 19A nic mi się nie podoba, tylko kolor w miarę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 19:14   #3348
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dzięki Celestine

Po ostatnich przymiarkach rozjaśniło mi się, że serki - nie i jeszcze raz nie. Poza tym nawet się w nich nie lubię. Zbyt lejące, luźne swetry/bluzki to też nie moja bajka. Rękawy muszą być wąskie, chętnie 3/4 (to nie problem zimą, bo nałogowo podwijam do łokcia wszystko). Żadnych głębokich dekoltów, opadania na jedno ramię. No i moja ukochana czerń nijak nie jest w palecie DA.

Moje kroje to golf/stójka/szeroka stójka/łódka. Okrągłe wycięcie jest chyba dość neutralne. Udało mi się też kilka dni temu dobrać odpowiedni krój spodni. Już wiem, że kozaki w żadnym wypadku - zostają botki. Sprawdzę się jeszcze ze sztybletami.

Nadal niestety nie mam żadnego pomysłu na t-shirty. Ten mierzony ostatnio bez satynowego braletu ze zdjęć odsłania mi rowek w biuście, a ten efekt nie jest stylowy na co dzień. Nie mam też pomysłu co do płaszczy. Wszędzie mają się dobrze męskie, nie taliowane i oversajzowe, albo szlafrokowe.

Teraz chyba będę zamawiała sukienki, bo w nich najłatwiej będzie o sprawdzenie ethereali. Chce się też jeszcze sprawdzić w czymś mocno SG.

Straciłam już rachubę ile paczek do mnie idzie. Na szczęście wszystko hurtowo zabiera kurier, nie muszę myśleć co gdzie odnieść.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-12 o 19:16
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 19:46   #3349
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Lojra jak idziesz w Baśniowy, to rzuciły mi się w oczy dwa swetry dziś w sklepie:
https://www.orsay.com/de-de/oversize...210037000.html
https://www.orsay.com/de-de/pullover...183037000.html
I nie wiem, czy bluzki zamawiałaś w Medicine, bo jak coś, to widziałam tam identyczną.
Dziękuję bardzo Zamawiałam z h&m i wczoraj odebrałam tę koszulę i bluzkę, ale niestety nic z tego... Koszula ma okropny materiał i strasznie się gniecie, a w dotyku jest jeszcze gorsza... Ta bluzka z koronki jest śliczna i porządnie wykonana, ale raczej do mnie nie pasuje, a szkoda :/ Jutro może uda mi się zrobić jakieś fotki, chociaż nie wiem czy jest sens, bo żadnej ostatecznie nie zostawiam.

Co do zdjęć to jestem do tyłu i postaram się tak zbiorczo odpowiedzieć:
PaniRobot - bardzo pasują ci golfy i fajnie wyglądasz w złamanej bieli, beżach i innych "cielistych" kolorach w kolorze orsay2 i 7 też super! Mój faworyt to ten pierwszy golf ecru.
Farfalla - ten kolor pięknie ci podbił kolor oczu, ale jednak za mocno się wybija na twarzy. Ja nie jestem niestety w stanie stwierdzić czy jesteś zimnym czy ciepłym typem...coś mi mówi, że ciepłym patrząc na to zdjęcie sprzed 7 lat, ale tylko takie domysły
Teraz nadrabiam zaległości:
chimay - w zestawie z różowymi spodniami i swetrem bomba! Tak samo różowe spodnie i zielona bluzka oraz żółta z błękitnymi spodniami. Niby cukierkowe zestawienie, ale wyglądasz w nich baardzo dobrze i tak "świeżo"
SoftClassic - spodnie z rozszerzaną nogawką bardzo fajne!
Hisoka - ten różowy płaszczyk chyba jest w klimacie SG, ale pasuje ci, fajnie w nim wyglądasz Bardzo ładnie też w tych pastelach
Celestine - sukienka niestety na nie
silver - ale super wyglądasz w tym wydaniu z fryzurą do pracy! Trochę taka pin up girl, pasuje ci to!

Jeśli jeszcze coś pominęłam to przepraszam!
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 19:55   #3350
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dzięki Celestine

Po ostatnich przymiarkach rozjaśniło mi się, że serki - nie i jeszcze raz nie. Poza tym nawet się w nich nie lubię. Zbyt lejące, luźne swetry/bluzki to też nie moja bajka. Rękawy muszą być wąskie, chętnie 3/4 (to nie problem zimą, bo nałogowo podwijam do łokcia wszystko). Żadnych głębokich dekoltów, opadania na jedno ramię. No i moja ukochana czerń nijak nie jest w palecie DA.

Moje kroje to golf/stójka/szeroka stójka/łódka.
Zgadzam się


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 20:15   #3351
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Lojra z podobnych rzuciło mi się to jak szukałam swetrów, jakbyś chciała jeszcze mierzyć:
https://www.orsay.com/pl-pl/krotka-b...156037000.html
https://www.orsay.com/pl-pl/luzna-ko...154000000.html
https://wearmedicine.com/p/medicine-...mi-biala-16655 (ta ma chyba odcień dla DA właśnie)

Widzę, że wszystkie czerwone swetry przekłamuje w albumie w stronę zgaszonego pomarańczu. One są czyste, jak logo strony.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-12 o 20:20
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 20:32   #3352
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

dorzuciłam sporo zdjęć w różnych kolorach (chyba) dla różnych typów.

Nie patrzcie tylko na włosy. Nie dość, że potargane, to nadawały się do mycia :P
Na zdjęciach mam tylko rzęsy pociągnięte tuszem i trochę podkreślone brwi. O dziwo w czarnym nieźle wyglądałam.


Farfalla - szminka bardzo się wybija. Dużo za mocna. Z poprzednich zdjęć szminek też najbardziej podobały mi się bardziej naturalne odcienie.



Robot - potrzebuję trochę czasu na przejrzenie zdjęć i potem napiszę :P
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 20:34   #3353
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Lojra z podobnych rzuciło mi się to jak szukałam swetrów, jakbyś chciała jeszcze mierzyć:
https://www.orsay.com/pl-pl/krotka-b...156037000.html
https://www.orsay.com/pl-pl/luzna-ko...154000000.html
https://wearmedicine.com/p/medicine-...mi-biala-16655 (ta ma chyba odcień dla DA właśnie)

Widzę, że wszystkie czerwone swetry przekłamuje w albumie w stronę zgaszonego pomarańczu. One są czyste, jak logo strony.
Ale ładne, a ta pierwsza jaka śliczna dziękuję ci bardzo! Muszę chyba skleić jakieś zamówienie w Orsayu, bo jakoś wcześniej omijałam ten sklep, a okazuje się, że mają całkiem sporo rzeczy, które mi się podobają

Wydaje mi się, że biały i czerwony bardzo trudno oddać na zdjęciach... Ogólnie ciężko jest z faktycznym odwzorowaniem każdego koloru, ale te dwa mam wrażenie są szczególnie problematyczne Chciałam ostatnio strzelić zdjęcie w mojej ulubionej czerwonej bluzie, ale na zdjęciach wychodziła bardzo jaskrawo, a wcale taka nie jest 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lojra
Czas edycji: 2020-09-12 o 20:37
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:04   #3354
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Ale ładne, a ta pierwsza jaka śliczna dziękuję ci bardzo! Muszę chyba skleić jakieś zamówienie w Orsayu, bo jakoś wcześniej omijałam ten sklep, a okazuje się, że mają całkiem sporo rzeczy, które mi się podobają

Wydaje mi się, że biały i czerwony bardzo trudno oddać na zdjęciach... Ogólnie ciężko jest z faktycznym odwzorowaniem każdego koloru, ale te dwa mam wrażenie są szczególnie problematyczne Chciałam ostatnio strzelić zdjęcie w mojej ulubionej czerwonej bluzie, ale na zdjęciach wychodziła bardzo jaskrawo, a wcale taka nie jest ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, cieszę się, że mogłam pomóc

Tak, czerwień jest jeszcze bardzo problematyczna w... druku, a biel najdelikatniejsza do zafałszowania, bo balans bieli w naszych telefonach jest auto, czyli co mu się "wydaje" to uznaje za punkt odniesienia.

Przełamałam się, w sumie dzięki wspomnieniu o Medicine i Peek&Cloppenburg, i zaczęłam zaglądać do sklepów, które były dla mnie niewidzialne. Teraz oglądam wystawy, zaglądam do srodka jak z kolorami i hej, nie wszystkie kolekcje to te cholerne naturale No ale jak się całe życie chodziło od Inditexu do LPP przez H&M, to się wyglądało jak wyglądało.
Niemniej nadal mam jakieś opory przed Zalando. Gubię się tam. Jak kupuję, to tylko torebki.

Hisoka:
1 - zgaszony róż z koronką - krój tak, odcień zbyt mało nasycony
2- kardigan lila - odcień bardzo tak, krój chyba też dobry
3- turkusowa bluzka - ona ma patki? Jesli tak, to nie bardzo
4- różowy top - twój kolor, bierz
5 - to brązowe brrr
6,7 - pantera fajna, z kwiatami coś mi nie pasuje
8 - grafitowy nie i krój i kolor
9- w czarnej koronkowej Ci bardzo ładnie
10 - białej w kwiaty nine umiem ocenić, chyba nie robi krzywdy
11 - krój jest dziwny, a kolor jakby zbyt jaskrawy
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-12 o 21:09
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:08   #3355
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Na tym zdjęciu z makijażem dla SD mam prawdopodobnie Golden Rose Velvet Matte numer 16.

Według Ciebie jestem bardziej ciepła czy chłodna?

Wolę testery. Szkoda kasy na te wszystkie szminki, w których pewnie będę kiepsko wyglądała za nim trafię na swój typ. Myślałam, że w sklepach nie ma testerów ze względu na pandemię, ale skoro wróciły, to przejdę się w najbliższym czasie.
Proszę tylko o podpowiedź dla jakiego typu szukać, bo ja nawet nie wiem, czy jestem chłodna czy zimna. Chociaż w sumie zawsze mi się wydawało, że bardziej chłodna...
Wiesz, ja tego nie umiem nawet u siebie określić Ale uważam, że zawężenie typów do dwóch czyli np dark, bright, soft, true już dużo daje i chyba bym szła w testowanie takich par.

Nie wiem właśnie jak to jest z testerami w Polsce, bo u mnie już są normalnie jak wcześniej i nigdzie nie ma wywieszki, że jest zakaz testowania na ustach (chociaż to w zasadzie zawsze było odradzane).

W razie jeśli można w PL testować, to pod kątem typów jasnych polecam np L'oreal Instaheaven KLIK z myślą o LSu i Max Factor Pink Brandy KLIK z myślą o LSp.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chimay [/B]czy Ty lubisz ciuchy z golfami w stylu lat 60? Coś mi się tak kojarzysz, więc daję cynk, że na stronie Peek&Cloppenburg jest kilka takich modeli - krótkie w kratkę (nie kojarzę marki) i w paski marynarskie chyba Montego. Nie wiem, czy masz mozliwość w DE znaleźć markę Pretty Girl (chyba zamknęła się jakiś czas temu), ale na polskim Vinted jest mnóstwo ich sukienek, a mieli takie typowe golfowe, prawie nie taliowane szyte totalnie na lata 60.
Peek&Cloppenburg mam pod domem, a prawie nigdy tam nie chodzę Pretty Girl chyba u mnie nie ma lub już nie ma, ale na przykład taki t-shirt jakby jeszcze był nie w wersji polo, bym brała KLIK.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nadal niestety nie mam żadnego pomysłu na t-shirty. Ten mierzony ostatnio bez satynowego braletu ze zdjęć odsłania mi rowek w biuście, a ten efekt nie jest stylowy na co dzień. Nie mam też pomysłu co do płaszczy. Wszędzie mają się dobrze męskie, nie taliowane i oversajzowe, albo szlafrokowe.
Możesz spróbować płaszczy z asymetrycznymi zapięciami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:13   #3356
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Peek&Cloppenburg mam pod domem, a prawie nigdy tam nie chodzę Pretty Girl chyba u mnie nie ma lub już nie ma, ale na przykład taki t-shirt jakby jeszcze był nie w wersji polo, bym brała KLIK.



Możesz spróbować płaszczy z asymetrycznymi zapięciami.
A to Ty mi doradzałaś ich sklep, co prawda online, ale jak poszłam kilka razy, to wychodziłam fajne rzeczy.
Pretty Girl miało bardzo ciekawe wzornictwo i naprawdę niezłe jakościowo sukienki za grosze. Szczególnie w porównaniu do tego, co teraz jest w sieciówkach. Zawsze ubolewałam, że w tych kieckach bez talii wyglądam jak w worku, bo one były takie stylowe.

Nie trafiłam jeszcze na asymetryczne płaszcze. Zerknę Zalando, bo jak tam nie ma, to nie ma.
Ale.... apropos asymetrii, to przypomniało mi się, że poza grzywką i przedziałkiem chociażby o 1-2cm przesuniętym od środka głowy, moja flagową fryzurą była kitka z boku. Myslałam, ze to kwestia asymetrycznej twarzy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-12 o 21:15
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:44   #3357
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A to Ty mi doradzałaś ich sklep, co prawda online, ale jak poszłam kilka razy, to wychodziłam fajne rzeczy.
Pretty Girl miało bardzo ciekawe wzornictwo i naprawdę niezłe jakościowo sukienki za grosze. Szczególnie w porównaniu do tego, co teraz jest w sieciówkach. Zawsze ubolewałam, że w tych kieckach bez talii wyglądam jak w worku, bo one były takie stylowe.
Często przeglądam ofertę sklepów oferujących różne marki, ale generalnie stacjonarnie to ja w sumie nic nie kupuję i nie chodzę w ogóle po ciuchowych sklepach, zawsze mnie to bardzo męczyło. Co innego siedzieć sobie z kawką przed laptopem i klikać po sklepach

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie trafiłam jeszcze na asymetryczne płaszcze. Zerknę Zalando, bo jak tam nie ma, to nie ma.
Ale.... apropos asymetrii, to przypomniało mi się, że poza grzywką i przedziałkiem chociażby o 1-2cm przesuniętym od środka głowy, moja flagową fryzurą była kitka z boku. Myslałam, ze to kwestia asymetrycznej twarzy.
Może coś w tym stylu KLIK . Nie wiem nawet, dla kogo ten płaszcz byłby najlepszy, ale jakoś mi się rzucił w oczy.

Hisoka, podobasz mi się w koszulce kwiatowej z koronką wokół dekoltu, w liliowym sweterku i w pierwszej pastelowej bluzce z koronką. Czarnych gór nie umiem ocenić, bo kolorystycznie zlewasz się z zasłoną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:44   #3358
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Fajnie, cieszę się, że mogłam pomóc

Tak, czerwień jest jeszcze bardzo problematyczna w... druku, a biel najdelikatniejsza do zafałszowania, bo balans bieli w naszych telefonach jest auto, czyli co mu się "wydaje" to uznaje za punkt odniesienia.

Przełamałam się, w sumie dzięki wspomnieniu o Medicine i Peek&Cloppenburg, i zaczęłam zaglądać do sklepów, które były dla mnie niewidzialne. Teraz oglądam wystawy, zaglądam do srodka jak z kolorami i hej, nie wszystkie kolekcje to te cholerne naturale No ale jak się całe życie chodziło od Inditexu do LPP przez H&M, to się wyglądało jak wyglądało.
Niemniej nadal mam jakieś opory przed Zalando. Gubię się tam. Jak kupuję, to tylko torebki.

Hisoka:
1 - zgaszony róż z koronką - krój tak, odcień zbyt mało nasycony
2- kardigan lila - odcień bardzo tak, krój chyba też dobry
3- turkusowa bluzka - ona ma patki? Jesli tak, to nie bardzo
4- różowy top - twój kolor, bierz
5 - to brązowe brrr
6,7 - pantera fajna, z kwiatami coś mi nie pasuje
8 - grafitowy nie i krój i kolor
9- w czarnej koronkowej Ci bardzo ładnie
10 - białej w kwiaty nine umiem ocenić, chyba nie robi krzywdy
11 - krój jest dziwny, a kolor jakby zbyt jaskrawy
Dla mnie Zalando istnieje tylko, gdy chcę kupić sukienkę na jakiś ślub czy sylwester

Hisoka - z kolorów najbardziej podoba mi się ten turkus (petrol?). To brązowe, wężowe i w kwiatki na nie, czarna koronkowa bardzo fajna, reszta taka bez wyrazu ani na nie ani na tak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-13, 11:55   #3359
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Farfalla - ten kolor pięknie ci podbił kolor oczu, ale jednak za mocno się wybija na twarzy. Ja nie jestem niestety w stanie stwierdzić czy jesteś zimnym czy ciepłym typem...coś mi mówi, że ciepłym patrząc na to zdjęcie sprzed 7 lat, ale tylko takie domysły
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiesz, ja tego nie umiem nawet u siebie określić Ale uważam, że zawężenie typów do dwóch czyli np dark, bright, soft, true już dużo daje i chyba bym szła w testowanie takich par.

Nie wiem właśnie jak to jest z testerami w Polsce, bo u mnie już są normalnie jak wcześniej i nigdzie nie ma wywieszki, że jest zakaz testowania na ustach (chociaż to w zasadzie zawsze było odradzane).

W razie jeśli można w PL testować, to pod kątem typów jasnych polecam np L'oreal Instaheaven KLIK z myślą o LSu i Max Factor Pink Brandy KLIK z myślą o LSp.
Dzięki za wskazówki!
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-13, 15:05   #3360
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Lojra jak jeszcze nie zamowilas, są kody 20% do Orsaya, tylko trzeba sobie zalożyć kartę. Do końca wrzesnia jest FALL20, a drugi do konca pazdziernika, ale nie mam gazetki obok.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.