Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 11:06   #1
Tosilda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5

Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?


Czytam Wasze rady dotyczące włosów szukając odpowiedzi na mój problem z włosami. Codziennie muszę myć głowę,bo męczy mnie ten brzydki zapach skóry głowy.Włosy przy skórze się przetłuszczają a końce oczywiście są wysuszone.Ten smród nie jest normalny,nie tłuszczem tylko jakoś tak inaczej.Coś nie tak jest ze skórą głowy a może to coś od środka? Wydaje mi się,że to może być ŁZS,ponieważ już od wielu lat są okresy,że łuszczy mi się skóra na płatkach nosa i w brwiach.Jak ją natłuszczam to problem znika,ale co zrobić ze skórą głowy? Łupieżu raczej nie mam,chociaż kiedyś był.I tak myję szamponami przeciwłupieżowymi,bo wtedy chyba mniej śmierdzi mi głowa.Włosy już zrobiły się liche,wypadają już od dawna zresztą.Jeszcze cztery lata temu nie miałam takich problemów.
Tosilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 13:03   #2
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

To ze łuszczy Ci sie skora na brzegach brwi i nosa ,moze spowodowane byc sezonem grzewczym-tez mi sie tak ostatnio zrobiło.
Mysle ze włosy Ci sie po prostu mocno przetłuszczają i to jest zapach brudnej głowy-norma.
Uzywaj delikatnych szamponów, myj nawet codziennie.Ale zabezpieczaj przed myciem konce włosów odzywką- wedle mtody OMO- sama skora głowy.
Włosy wysuszaja sie pod wpływem szamponu.
Ja tez mam przesuszone na koncach i tłuste u nasady włosy,
jak problem nie minie samoistnie, udaj sie do dermy
__________________
szczęśliwa żonka, jeszcze szczęśliwszy mąż

WŁOSOMANIA;

Blondowy schizolec
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 13:32   #3
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Zgadzam się myj włoski delikatnymi szamponami, a na końcówki polecam oleje

Mój TŻ miał podobny problem, od tygodnia wcieram mu w skórę głowy wodę brzozową i problem prawie zniknął. Skóra głowy się unormowała Jedyne co, to mu delikatne szampony nie służą i stosuję z EVY z pokrzywą.

Może warto spróbować, ta woda jest tania kosztuję niecałe 5 zł, a dodatkowo pomaga przy wypadaniu, łupieżu itp.

Mi po niej bardzo znacząco ograniczyło się przetłuszczanie włosów i mam mnóstwo baby hair
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-11-20 o 13:35
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 15:11   #4
Tosilda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Dzięki , na pewno jutro kupię wodę brzozową.A ten zapach to zapewne nie jest od brudnej głowy,bo już go czuję parę godzin po umyciu,normalnie masakra.
Tosilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:57   #5
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Cytat:
Napisane przez Tosilda Pokaż wiadomość
Dzięki , na pewno jutro kupię wodę brzozową.A ten zapach to zapewne nie jest od brudnej głowy,bo już go czuję parę godzin po umyciu,normalnie masakra.
No ja wiem o co chodzi, bo mój mąż miała to samo, umył włosy dopiero co, położył się do łóżka w świeżą pościel i zaraz był ten zapach na poduszce.
Mu to pomogło naprawdę, na początku się denerwował, że chcę mu coś wcierać, ale po 3 razach sam do mnie przyszedł, że lepiej się czuje na głowie i czy mu nie wetrę
Jak co to szukaj w aptece, małych drogeriach lub kioskach ruchu
Ja polecam firmy Barwa i Kulpol.
Jest też w Rossmannie- Isany, ale ona ma już dalej w składzie ekstrakty i za dużo ulepszaczy, ale wiadomo co kto lubi

Aha i przy nakładaniu staraj się nie moczyć włosów tylko nakładać na samą skórę głowy i lekko wcierać
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-11-20 o 16:59
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 18:17   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Cytat:
Napisane przez Tosilda Pokaż wiadomość
Czytam Wasze rady dotyczące włosów szukając odpowiedzi na mój problem z włosami. Codziennie muszę myć głowę,bo męczy mnie ten brzydki zapach skóry głowy.Włosy przy skórze się przetłuszczają a końce oczywiście są wysuszone.Ten smród nie jest normalny,nie tłuszczem tylko jakoś tak inaczej.Coś nie tak jest ze skórą głowy a może to coś od środka? Wydaje mi się,że to może być ŁZS,ponieważ już od wielu lat są okresy,że łuszczy mi się skóra na płatkach nosa i w brwiach.Jak ją natłuszczam to problem znika,ale co zrobić ze skórą głowy? Łupieżu raczej nie mam,chociaż kiedyś był.I tak myję szamponami przeciwłupieżowymi,bo wtedy chyba mniej śmierdzi mi głowa.Włosy już zrobiły się liche,wypadają już od dawna zresztą.Jeszcze cztery lata temu nie miałam takich problemów.
Na skórę głowy też możesz nakładać różne preparaty, by ją nawilżyć. Ale ja bym się wolała dowiedzieć, czy to nie jest jakiś grzyb albo inna niespodzianka. Odwiedziłabym dermatologa
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 19:03   #7
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Na skórę głowy też możesz nakładać różne preparaty, by ją nawilżyć. Ale ja bym się wolała dowiedzieć, czy to nie jest jakiś grzyb albo inna niespodzianka. Odwiedziłabym dermatologa
Dokładnie
Ja raz na kilka dni nakładam oleje lub jakieś maski na skórę głowy, aby ją nawilżyć, ze względu na to, że wolę nie dopuścić do wysuszenia jej.
Ze skórą głowy jest tak samo jak np. z twarzą im bardziej będzie się ją wysuszać tym bardziej będzie się ona bronić i wytwarzać jeszcze więcej sebum, dlatego nawet do tłustej cery zaleca się kremy nawilżające.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 08:34   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

dziewczyny, dajcie spokoj z tym brakiem nawilzenia, ona ma ewidentnie problemy z chorą skórą głowy, takie kuracje mogą jeszcze pogorszyc stan: ja mialam identycznie przy przy wysypie ŁZS- łoj ma nieprawidlowy sklad, wydziela sie go wiecej niz zwykle, skora jest skolonizowana nadmiernie przez drozdzaki- stad ten okropny zapach mimo mycia zwyklym szamponem- pomagaja przeciwlupiezowe i przeciwlojotokowe, bo celuja w drozdzaki

idz do dermatologa, koniecznie. jezeli bedziesz zwlekac i dzialac na wlasna rekę kuracjami nawilzajacymi a nie leczniczymi, mozesz za kilka lat stracic wiekszosc wlosow

powodzenia

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-11-21 o 08:36
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:55   #9
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Jeżeli pod paznokciem jak przejedziesz po skórze głowy zostaje taka tłusta, śmierdząca warstwa, to możliwe że to łupież tłusty...
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 12:52   #10
Jinbaili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 14
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Ja mam łzs i używam szamponu Pharmaceris Specjalistyczny Szampon Przeciwłupieżowy Do Skóry Łojotokowej - Łupież Mokry do kupienia w aptece, cena od 23zł. Mi akurat pomaga, w dodatku ma przyjemny zapach, który długo utrzymuje się na włosach co w moim przypadku jest ewenementem bo dotychczas przy każdym szamponie zapach był wyczuwalny przez godzinę.
Ja myję włosy codziennie rano.
Jeżeli bardzo to Tobie przeszkadza to idź do dermatologa. Jeżeli masz jeszcze w sobie trochę cierpliwości to próbuj szamponów aptecznych.
Jinbaili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 08:09   #11
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

koniecznie idź do dermatologa trzeba to zdiagnozować i leczyć jak najszybciej, tak jak pisze truskawkowawiosna za jakiś czas rzeczywiście możesz mieć poważny problem z wypadaniem itd
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 11:36   #12
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dziewczyny, dajcie spokoj z tym brakiem nawilzenia, ona ma ewidentnie problemy z chorą skórą głowy, takie kuracje mogą jeszcze pogorszyc stan: ja mialam identycznie przy przy wysypie ŁZS- łoj ma nieprawidlowy sklad, wydziela sie go wiecej niz zwykle, skora jest skolonizowana nadmiernie przez drozdzaki- stad ten okropny zapach mimo mycia zwyklym szamponem- pomagaja przeciwlupiezowe i przeciwlojotokowe, bo celuja w drozdzaki

idz do dermatologa, koniecznie. jezeli bedziesz zwlekac i dzialac na wlasna rekę kuracjami nawilzajacymi a nie leczniczymi, mozesz za kilka lat stracic wiekszosc wlosow

powodzenia
Nic dodać nic ująć
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 13:45   #13
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Kup w aptece sobie szamponetke Selsun Blue powinien wyleczyc skóre ale uwazaj bo wysusza włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 306.jpg (11,7 KB, 20 załadowań)
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 13:42   #14
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Brzydko pachnąca skóra głowy-możliwe,że to ŁZS?

Odpowiadam ze sporym opóźnieniem ale też miałam problem ze swędzącą i brzydko pachnącą skórą głowy. Pomogła wcierka od dermatologa - Alpicort. Polecam.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-14 14:42:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.