gdzie moze tkwic przyczyna tradziku ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 17:49   #1
KROWAAA88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9

gdzie moze tkwic przyczyna tradziku ?


mam juz naprawde dosc. zaczynam wymiekac psychicznie. mam cere mieszana policzki na szczescie sa ok ale reszta.. czoło - pryszcze i blizny, nos i okolice - zaskórniki, broda pryszcze i zaskórniki. nie wiem juz gdzie szukac przyczyny. miałam badany testosteron - wyszedł z normie, badana tarczyce - tez w normie, piłam pokrzywe i rozmaite ziólka, brałam biogal, przez jakis czas betabronz activ ( ze wzgledu na przyciemnienie skóry ale tez sa tam witaminy dobre dla poprawy skóry) przeszłam oczywiscie standardowo kuracje antybiotykami tetracyklina i tetralysal + witaminy B6 PP. no i przerózne witaminy pomocniczo. chodziłam na kawitacje. trzymam sie tez diety jak mało kto.
podczas kazdej kuracji - wiaodomo stan cery sie poprawiał ale nigdy na stałe. teraz wygladam tragicznie i juz nie wiem gdzie tkwi problem, do kogo sie zwrócic, jaka masc kupic, po prostu opadaja mi rece...
idac ulica naprawde wiele wiele wiele dziewczyn ma super cere nie wiem jak one to robia. wiele moich kolezanek tez oczywscie z super cera mowia ze zaczły brac tabletki antykoncepcyjne w wieku 13 lat i biora do teraz i ze to chyba im pomogło bo ich cera naprawde jest do pozazdroszczenia. ja juz i tak czasu nie cofne ale co mam robic ? prosze o rade....
KROWAAA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 12:57   #2
Lola_Psik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 26
Dot.: gdzie moze tkwic przyczyna tradziku ?

Tez bym chciala sie dowiedziec jak to jest, iz niektorzy ludzie jak sa w okresie dojrzewnia maja problemy ze skora, u innych zas skora jest jak pupka niemowlecia. Ogolnie mowi sie, ze w wieku 13-18 lat nastepuje burza hormonalna- dlaczego u jednej osoby powoduje ona lojotok a u innych nie, nie jest dla mnie jasne.
U mnie powstawanie tradziku mialo charakter hormonalny. Zaden dermatolog nie potrafil mi pomoc- leki zaostrzaly tylko objawy. Dopiero wizyta u endokrynologa i przepisane przez niego diane mi pomogly. Po okolo roku zrezygnowalam z diane( twarz mialam juz w dobrym stanie) i przerzucilam sie na microgynon( tak to sie chyba pisze). W dalszym ciagu nie mialam wiekszych problemow z cera. W wieku ok 20 lat odstawilam antykoncepcje hormonalna. Dzis mam 23 lata i cere silnie przetluszczajaca sie oraz lekka postac tradziku zaskornikowego. Do hormonow ne chce wracac, gdyz powiekszaly mi biust a przy moim wielkim rozmiarze to jest niewskazane. Ogolnie nie jest zle z moja twarza- wiadomo pelno blizn i zaskornikow, pare syfkow, ale porownujac to z tym co mialam wczesniej w wieku 17 lat, to jest super. Dlatego nie zadreczam sie tym za bardzo.
Moge ci dac tylko pare wskazowek, co mozesz zrobic:
- przyczyna twojego tradziku moga byc hormony- idz do endokrynologa aby to zbadac- wtedy na twoj tradzik pomoga leki hormonalne
- im mniej kosmetykow tym lepiej- dotyczy to rowniez pielegnacji: kup dobry zel do mycia twarzy i to wszystko czego ci z kosmetykow trzeba(o ile nie stosujesz silnej kuracji dermatologicznej)
- zel do mycia twarzy powinien byc lagodny - polecam ci zel ziaji do cery tradzikowej- jest bardzo dobry i kosztuje niewiele
- nigdy nie uzywaj reklamowanych srodkow na tradzik typu crelasil itp- pogorsza stan twojej skory
- zaopatrz sie w aptece w masc tormentiol i smaruj nia wypryski i ranki po pryszczach
- unikaj sytuacji stresowych/ naucz sie relaksowac( u mnie kazdy egzamin bardzo zaostrza stan skory)
- pij duzo wody/ jedz oleje, salatki aby miec dobrze nawilzona skore
- staraj sie jak najmniej malowac(np jezeli nie mozesz wyjsc do ludzi bez makijazu to sie umaluj , ale zaraz po powrocie do domu zmyj)
- uzywaj dobrej jakosci pudrow/ korektorow jezeli musisz sie malowac
- badz cierpliwa- to sie leczy powoli

Mysle ze za jakis czas uda ci sie podleczyc stan skory, wtedy nawet jak bedziesz miala lekka postac tradziku, bardzo latwo jest go zamaskowac, wiec znikna kompleksy. Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Lola_Psik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.