pielęgnacja cery - prośba o podstawowe poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-28, 12:26   #1
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110

pielęgnacja cery - prośba o podstawowe poradę


Mam 35 lat i jestem zielona w pielęgnacji twarzy.
Do niedawna walczyłam z trądzikiem (obecnie, po kuracji u b. dobrego dermatologa - Nova Derm w Wa-wie - polecam przy okazji). Pozostał jeszcze na brodzie (która nie toleruje żadnego kremu, po ich użyciu zaraz pojawiają sie tam pryszcze).
Uzywam różnych kremów pod oczy.
Cere mam mieszaną, ze skłonnością do drobnych wyprysków i zaczerwienienia w okolicach nosa i ust. Ze zmarszczek - bruzdy od nosa do ust (wygładzał je swojego czasu stosowany loacid na pryszcze bo retinoidy zawiera). Cera jest skłonna do przesuszania (czoło dosłownie "piecze" po umyciu jak od razu kremu nie wklepię).
Obecnie używam Avene do mieszanej cery, naczynkowej - niewiele pomaga (na zaczerwienienie) Dermatolog poleciła Diroseal na całą twarz (ten wstretny zielony kolor...). Uzywam tez raz na tydzień maseczki oczyszczającej NIVEA.
Poprosze o kompleksową poradę. Byłabym zainteresowana zwalczaniem zmarszczek retinoidami (tych bruzd) i dobrym nawilżaniem (dobry był Hydraphase z la Roche ale mnie zaczał uczulać - krostki) a także zmniejszeniem zaczerwienień.
Nie wiem czym myć cerę (jakie żele), czy łączyć mozna kremy (nakładać na siebie te nawilżające i te na zmarszczki i te na naczynka - bo problemy jak piszę sa różne). Czy osobno stosować filtry i jak wysokie? Czy mogłabym na poczatek otrzymać jakąś taką podstawową poradę i odpowiedź na moje pytania ? Powiedzcie tez jak doszłyście i po jakim czasie do takiej wiedzy na temat pielęgnacji cery. Bardzo bym chciała też mieć takie pojęcie.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.