CZy mozna opalać blizny potrądzikowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-24, 20:35   #1
Basiula92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Unhappy

CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?


Witam
PYatanie jak w temacie ,czy mozna opalac blizny potrądzikowe..?
Obecnie na twarzy mam dwa stany zapalne ,juz ponad pół roku i nie potrafię sie ich pozbyc.. prubowalam juz chyba wszystkiego.. mni zabiegu prądemm...
Byłam u 5 dermatologów w przeciągu roku,pomogli zwlaczyc trądzik (prócz dwóch stałych syfów:|) lnatomiast pozostałosci,a w eic blizny są nadal i to dość czerwone.
Wiadomo ze jest lato ,gorące słońce i Czy naprawdę przy kazdym wyjsciumuszę zasłaniać twarz...? Zbieram na peeling kwasami ,lecz wiem ze mozna wykonywac go dopiero w jesieni. Dlatego nadal nie mam pojecia czy mogę sie opalać...Jesli jest tu ktos doswiadczony proszę o radę.
Basiula92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 10:17   #2
amelia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

witaj! kiedy miałam stany zapalne na twarzy nie mogłam wychodzić na słońce a już na pewno nie ze specyfikiem którego używasz na trądzik. nawet jeśli przestaniesz używać antybiotyku czy innej maści mogą powstać przebarwienia więc ja bym uważała. krem z wysokim filtrem też u mnie nie wchodził w grę bo zaraz miałam więcej syfów jak to zawsze podczas opalania z kremem na twarzy(mam wrażliwą skórę). nie wiem w jakim stanie jest obecnie Twoja cera ale dopóki są stany zapalne opalanie może zaszkodzić. a czy Twój dermatolog powiedział coś o tym że nie możesz się opalać?
amelia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 14:46   #3
Basiula92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

Dzieki za odpowiedz.
No cóz.. szczerze powiedzawszy przekichane z tym trądzikiem..
Do dermy jezdze troche dalej i jest ona dość kosztowna ,ma swój gabinet estetyczny i przeprowadza równie kosztowne zabiegi.. dlatego nie ejzdze do niej zbyt często.. OStatni raz byłam ok 2 miesiace temu ... Gdy zapytałam czy moge sie opalać .. definitywnie powiedziała ze nie bo mogą powstać przebarwienia.. TYlko jak unikac słońca w lecie...? PO wakacjach chcialabym miec ładnie opalone ciało...(wraz z twarza) Siostra mówi ze jak ona miala tradzik to dermatolog zaradziła aby sie opalala bo wysuszy te syfki.. Mi natomiast inna dermatolog(jak wyzej) odradziła.. moze z powodu czerwonych blizn... ? Podsumowując nie mam szansy na promyk słońca?
Basiula92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:44   #4
amelia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

hm, dermatolog nie zabronił się opalać Twojej siostrze bo pewnie nie miała już stanów zapalnych, prawda? a co do Twojego opalania to na pewno nie powinnaś teraz wystawiać twarzy bez ochrony przeciwsłonecznej, krem z wysokim filtrem to konieczność ale tu znów pojawia się pytanie - czy masz pewność że nie podrażni skóry? nawet kosmetyki dla alergików nie dają takiej gwarancji bo mnie wyskakiwały takie ropne krostki zawsze po użyciu kremu dla dzieci. myślę że warto poczekać do przyszłego lata i nie spieszyć się tak bardzo z opalaniem bo z twarzą nie warto eksperymentować...
pozdrawiam!
amelia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 22:20   #5
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

Cytat:
Napisane przez Basiula92 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz.
No cóz.. szczerze powiedzawszy przekichane z tym trądzikiem..
Do dermy jezdze troche dalej i jest ona dość kosztowna ,ma swój gabinet estetyczny i przeprowadza równie kosztowne zabiegi.. dlatego nie ejzdze do niej zbyt często.. OStatni raz byłam ok 2 miesiace temu ... Gdy zapytałam czy moge sie opalać .. definitywnie powiedziała ze nie bo mogą powstać przebarwienia.. TYlko jak unikac słońca w lecie...? PO wakacjach chcialabym miec ładnie opalone ciało...(wraz z twarza) Siostra mówi ze jak ona miala tradzik to dermatolog zaradziła aby sie opalala bo wysuszy te syfki.. Mi natomiast inna dermatolog(jak wyzej) odradziła.. moze z powodu czerwonych blizn... ? Podsumowując nie mam szansy na promyk słońca?
Współczucie. Trądziku nie można 'opalac'. Z początku jest poprawa, ale póżniej gdy slońce jest juz mniejsze, wysypuje ze zdwojona siłą. Dlatego filtr na twarz i częste peelingi. Jeśli masz krostki, lub coś co mozna rozdrapac to lepsze będa peelingi enzymatyczne i zasłaniaj twarz kiedy się da

Cytat:
Napisane przez amelia77 Pokaż wiadomość
hm, dermatolog nie zabronił się opalać Twojej siostrze bo pewnie nie miała już stanów zapalnych, prawda? a co do Twojego opalania to na pewno nie powinnaś teraz wystawiać twarzy bez ochrony przeciwsłonecznej, krem z wysokim filtrem to konieczność ale tu znów pojawia się pytanie - czy masz pewność że nie podrażni skóry? nawet kosmetyki dla alergików nie dają takiej gwarancji bo mnie wyskakiwały takie ropne krostki zawsze po użyciu kremu dla dzieci. myślę że warto poczekać do przyszłego lata i nie spieszyć się tak bardzo z opalaniem bo z twarzą nie warto eksperymentować...
pozdrawiam!
To nie chodzi o wrażliwość/podrażnienie skóry tylko zapychanie porów, pod wpływem 'ciezkich' skladników. Mimo iż kremy dla dzieci są 'łagodne' i dodatkowo łagodzą podrażnienia, to zawierają sporo zapychaczy, wiec nie dziwne że Cie po tym wysypało. Przy zakupie filtra/zwyklego kremu/maseczki etc. trzeba się kierowac tym czy w skladzie nie ma potencjalnych zapychaczy, a nie tym czy jest to kosmetyk dla alergików/wrażliwców (ofc jeśli ktoś ma trądzik i skóre, która nie jest sklonna do podrażnien).
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 22:46   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

opalanie utrwali blizny pozapalne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:07   #7
Basiula92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

Dziekuje wam bardzo dziewczyny. W takim razie poczekam z ta moja twarzą do jesieni<olaboga>Chodz narazie to ejstem blada jak trup;o Kremów racze uzywac nie bedę ,gydz boje sie ze cos mi wyskoczy.. Mysle ze wystarczy czapeczka
Pozdrawiam
Basiula92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 17:12   #8
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

czyli moge sie opalac z 50 (filtrem) na twarzy?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:47   #9
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
czyli moge sie opalac z 50 (filtrem) na twarzy?
Nawet filtr 50+ nie gwarantuje 100% ochrony, wiec radziłabym z umiarem
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.