duac gel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-09, 13:36   #1
malenka_love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2

duac gel


Mam pytanie odnosnie duac, poniewaz bardzo mi sie twarz zaczeriwneila i bliszy zamias zbladnac sa bardziej czerwone czy to przejdzie, i derma tolozka zalecila mi stosowanie duacu 2 razy dzinnie, chodzebie na solarium i pojsciw do kosmetyczki na kwasy czy to mi pomoze
malenka_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 15:06   #2
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: duac gel

Broń Boże nie idź do solarium! Podczas stosowania Duac żel należy unikać wszelkich promieni (przeczytaj dokładnie ulotkę)! Powinnaś nawet stosować kremy z filtrami na codzień.

Kosmetyczkę też bym sobie na razie darowała. Na początku stosowania mogą wystąpić jakieś problemy ale później powinno to ustąpić.

Czy dostatecznie nawilżasz twarz? Bo to bardzo ważne przy tego typu środkach? Polecam stosowanie mocno nawilżającego kremu, najlepiej gdyby miał jeszcze właściwości łagodzące.

I trochę dziwi mnie że lekarka kazała Ci stosować Duac 2 razy dziennie. Jest on zalecany raz dziennie i to na noc.

Trzeba też uważać z ilością tego preparatu. Należy smarować nim twarz bardzo cieniutko.

Nie wiem jak w tej chwili wygląda Twoja twarz ale jeśli te zaczerwienienia to podrażnienia, to radziłabym odstawić Duac na kilka dni i zregenerować toszeczkę skórę. A później zacząć tosować go tylko na noc.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 18:15   #3
malenka_love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: duac gel

Dzieki za podpowiedz odnosnie tego duacu. Tak wlasnie moja derma zalecila mi to wszytko naraz, dlatego obawilam sie tego.Dlatego tez zaczelam szukac moich nurtujacych pytan na tym forum,

Zdzwilam sie bardzo jak zalecila mi i stosownie i tego kremu i solraium i kwasy u kosmetyczki, zaczelo mnie to nurtowac i to bardzo co bedzie z moja twarza,

Moj probem polegał na tym iz milam stan zapalny, zaczelam brac 4 opakowania antybiotyku i solarium, gdy sie juz skaczylo stan mojej twarzy poprawil sie, ale pozostały blizny czerwone kropki na policzkach (to straszne) a po tym duacu cal moja twarz jest podraniona i zamist mi zanikac bladnac to sa one coraz bardziej czerowne, skora jest bardzo wysuszona ale zero łuszczenia.

Moze bardzo bym prosila bo juz sama nie wiem jakie kosmetyki uzywasz zeby to jakoes zatuszowac, alebo twoiem zdaniem jakie kremy sa najelsze z jakiej firmy, chciaz wiem ze kazda skora reaguje inaczje ale prosze podpwoedz mi bo ja juz poprtsu oszaleje.

Z grory bardzo dziękuje za informacjie i ze do mnie napsialas
malenka_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 20:54   #4
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: duac gel

Hmmm ja na Twoim miejscu odstawiłabym duac na kilka dni i przez ten czas pakowała na twarz nawilżające rzeczy. Jeśli chodzi o krem, to u mnie najlepiej sprawdza się Hydraphase z La Roche-Posay. Polecam też maseczkę kojąco-nawilżającą z Avene (można ją też stosować jako krem na noc).
Kiedy twarz się trochę uspokoi zacznij stosować ten duac. Ale może na początek miejscowo - tam gdzie masz najwięcej stanów zapalnych. Przypominam nakładaj bardzo bardzo cieniutką warstwę. Stosuj go tylko na noc - doatkowo możesz tak około godzinki po jego nałożeniu posmarować twarz kremem.

Skoro Twoja twarz jest tak bardzo wysuszona nie powiinaś też myć jej teraz wodą i wysuszającymi żelami. Najlepszy byłby płyn miceralny lub jakieś mleczko.
O solarium zapomnij, do kosmetyczki też nie idź na razie dopóki nasz podrażnienia.

Hmm może nie powinnam zmieniać Ci kuracji poleconaj przez dermatologa ale skoro ta babka zaleca chodzenie do solaruim podczas stosowania duacu, kwasów i antybiotyków, to moim zdaniem jest mało wiarygodna.

Chyba powinnaś zmienić dermatologa. Ale na razie zrób tak jak mówię. Postaraj się zlikwidować podrażnienia i zacznij ostrożnie stosować duac - to bardzo dobry lek więc powinno być ok. Jeśli po jakimś czasie (nie od razu) nie zauważysz poprawy idź do dermatologa (ale nie do tej babki).
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.