Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część V - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 15:19   #511
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Dlatego ja coraz bardziej skłaniam się ku wyjeździe z tego kraju Ze względu i na politykę, i brak pracy, a także brak wartości wykształcenia.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:22   #512
meryo
Rozeznanie
 
Avatar meryo
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 843
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Też tak czasami mam, że mnie boli brzuch. I po kiego schizujesz?
no właśnie nie wiem! ja często schizuję niestety poza tym martwi mnie to, bo tabletki zaczęłam brać nie tylko z powodu zapobiegania ciąży tylko też przez problemy zdrowotne.

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
A ja wam powiem dziewczyny, że mnie nie zdarzyło się schizować. Chociaż miałabym kilka powodów. Ale w ciążę nie tak łatwo zajść nawet w dni płodne, nie stosując żadnej antykoncepcji. A stosując prawidłowo antykoncepcję hormonalną "wpadka" graniczy z cudem.
właśnie Ci, którzy koniecznie chcą mieć dzieci nie mogą zajść w ciążę, a kobiety, które nie chcą zachodzą przy pierwszej lepszej okazji. niestety, taki los

Cytat:
Napisane przez podpretekstem Pokaż wiadomość
Miałam iśc na psychologię, ale nie udało mi się dostać, a teraz nawet nie żałuję, bo nie wiedziałabym co chcę dalej robić Trafiając na inny kierunek udało mi się sprecyzować swoje plany i dążę do tego, żeby miec pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i numerem certyfikatu psychoterapeuty uzależnień
Po psychologii najlepiej byłoby wybrać specjalizację klinicznej, a dodatkowo wolontariat, np. w hospicjum, bo psychologów onkologicznych jest chyba 2 w Polsce, z tego co ostatnio mi jedna pani psycholog powiedziała.
Dziennikarstwo- fajny kierunek na którym przyjmują hurtem, odradzam wszystkim tak jak i kulturoznawstwo, bo dla mnie to jest kopalnia bezrobotnych ( z całym szacunkiem dla tych zawodów )
Dietetyka- fakt jest już ich coraz więcej, zwłaszcza jak jest boom na życie eko
i filologia angielska - jeśli po przeczytaniu wcześniejszych wiadomości Dziewczyn (parę stron wstecz) uważasz, że to dla Ciebie to pewnie
tylko wybrałaś sobie bardzo oblegane kierunki, jeśli jesteś pewna,że zdasz tak świetnie maturę (czego Ci życzę) to pewnie- składaj na nie. Ale dobrze mieć koło ratunkowe
co do filologii angielskiej właśnie słyszałam, że ciężko jest się dostać. ale spróbuję, bo kocham ten język. poza tym zawsze to, że umiem angielski na wysokim poziomie i że jestem po filologii może się przydać jestem niepoprawną optymistką niestety.
chyba odpuszczam sobie dziennikarstwo i dietetykę.

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość

http://deser.pl/deser/1,111857,12928...dzietnosc.html

Co za kretynów mamy w rządzie! Nie interesuję się polityką, ale to co Ci ludzie gadają na temat aborcji/kobiet/dzieci jest szokujące. I jak tu na kogoś głosować, jak potem wychodzi szydło z wora.
hahahhahahahhahahahahaha
__________________
razem od 02.04.2012
zapuszczam włosy - jest 45 cm --> chcę 70

Edytowane przez meryo
Czas edycji: 2012-11-27 o 15:26
meryo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:45   #513
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez meryo Pokaż wiadomość
chyba odpuszczam sobie dziennikarstwo i dietetykę.
dobrze robisz, wg mnie szkoda czasu na takie studia. zwłaszcza, ze nie widać żeby były jakieś wymarzone
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:46   #514
Lipka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Witajcie, jestem tu nowa, ale bardzo mi pasuje ten wątek i podpisuje się pod nim rękami i nogami ;p
__________________
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy.. hej, hej ...
Lipka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:47   #515
meryo
Rozeznanie
 
Avatar meryo
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 843
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

psychologia, składam na uw i na aps. podobno na aps się wiele ludzi dostaje, a że mam zamiar dobrze zdać maturę to muszę się dostać
powtarzam: jestem niepoprawną optymistą.

a co Wy studiujecie? polecacie coś?
__________________
razem od 02.04.2012
zapuszczam włosy - jest 45 cm --> chcę 70
meryo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:49   #516
Lipka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Jeśli już jesteśmy przy temacie studiów, to może ktoś studiuje/studiował na ASP we Wrocławiu? albo zna kogoś, z kim mogłabym na ten temat pogadać? Jestem konkretnie zielona a bardzo mi zależy na tym..
__________________
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy.. hej, hej ...
Lipka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 16:03   #517
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez meryo Pokaż wiadomość
a co Wy studiujecie?
pare stron wcześniej dużo rozmawiałyśmy o tym kto co studiuje, zerknij sobie
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 16:09   #518
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Kurde dziewczyny odebrałam wyniki hormonów dzisiaj i wyszło mi za wysokie LH

mam 15,77
a norma to: 2,4 - > 12,6

co dalej?.. miałam zacząć brać tabletki w grudniu a teraz mam trochę obawy
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 16:19   #519
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez meryo Pokaż wiadomość
psychologia, składam na uw i na aps. podobno na aps się wiele ludzi dostaje, a że mam zamiar dobrze zdać maturę to muszę się dostać
powtarzam: jestem niepoprawną optymistą.

a co Wy studiujecie? polecacie coś?
ja studiuję filologię angielską z francuskim. uczyć nie zamierzam, zresztą tak jak Eldo_rado wspomniała, angielski znają prawie wszyscy - to prawda, ale na szczęście nie wszyscy są tłumaczami przysięgłymi i czasem potrzebują takiej pieczątki, nie wszyscy znają specjalistyczne słownictwo. nie wszyscy tłumaczą książki... i tak dalej i tak dalej
dlatego też wybrałam do filologię ang z drugim językiem obcym, co by nie polegać tylko na angielskim
swoją drogą na psychologię też się dostałam, interesujący kierunek, ale to loteria... psychologów jest całe mnóstwo niestety.
gdybym miała umysł ścisły to poszłabym na psychiatrię
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 16:20   #520
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

LH się interpretuje zwykle przy porównaniu do FSH.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 16:25   #521
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
LH się interpretuje zwykle przy porównaniu do FSH.
no właśnie wiem, fsh mam 5,55, lh 15,77..

no i dupa, powinna wyjść lh/fsh około 1 a mi prawie 3 wychodzi
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 16:34   #522
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Dużo. To, że facet akurat nie jest już posłem nie ma nic do rzeczy. Nie muszę chyba przypominać nazwiska posła, który na żywo powiedział, że kazałby swojej żonie urodzić dziecko z gwałtu?
Ciekawa jestem związku pomiędzy rządem, a wynurzeniami jakiegoś posła, a co dopiero zwykłego obywatela, jakim jest poseł były, ale jak uważasz, kłócić się z Tobą nie będę

Cytat:
Napisane przez meryo Pokaż wiadomość
psychologia, składam na uw i na aps. podobno na aps się wiele ludzi dostaje, a że mam zamiar dobrze zdać maturę to muszę się dostać
powtarzam: jestem niepoprawną optymistą.

a co Wy studiujecie? polecacie coś?
Ja studiuję informatykę i jak każde studia, polecam je każdemu, kto lubi dany dział nauki
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-11-27 o 16:49
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:04   #523
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez goszzi Pokaż wiadomość
ja studiuję filologię angielską z francuskim. uczyć nie zamierzam, zresztą tak jak Eldo_rado wspomniała, angielski znają prawie wszyscy - to prawda, ale na szczęście nie wszyscy są tłumaczami przysięgłymi i czasem potrzebują takiej pieczątki, nie wszyscy znają specjalistyczne słownictwo. nie wszyscy tłumaczą książki... i tak dalej i tak dalej
dlatego też wybrałam do filologię ang z drugim językiem obcym, co by nie polegać tylko na angielskim
swoją drogą na psychologię też się dostałam, interesujący kierunek, ale to loteria... psychologów jest całe mnóstwo niestety.
gdybym miała umysł ścisły to poszłabym na psychiatrię
ok, duzo osob zna angielski, ale...na jakim poziomie?
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:07   #524
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
no właśnie wiem, fsh mam 5,55, lh 15,77..

no i dupa, powinna wyjść lh/fsh około 1 a mi prawie 3 wychodzi
Uuu, no to niezbyt ciekawie. Tylko to nie musi wskazywać od razu na PCOS. U mnie prawie 2 nie oznaczało.

krtek_, Ci ludzie rządzą naszym krajem, więc jak tu może nie być związku. To nie jest jeden poseł - ich jest od groma. Nie będę wymieniać nazwisk, można je znaleźć w sieci. Nie żyjemy w kraju, w którym brana pod uwagę jest opinia kraju/większości - oni i tak robią co chcą i widać to bardzo dobrze na przykładzie ustawy antyaborcyjnej. Kierują się swoim sumieniem, swoimi poglądami i mają za przeproszeniem w czego ludzie chcą. Polityka mnie nigdy nie interesowała, ale to co zaczęli wyprawiać z kwestią rodzenia dzieci jest już przegięciem pały. Traktowanie kobiety jako inkubator - no kogoś po*. Ale dosyć już o polityce.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:12   #525
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
ok, duzo osob zna angielski, ale...na jakim poziomie?
dokładnie
poza tym - gramatyka praktyczna kryje w sobie takie rzeczy, o jakim nie-filologom się nie śniło
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:14   #526
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Uuu, no to niezbyt ciekawie. Tylko to nie musi wskazywać od razu na PCOS. U mnie prawie 2 nie oznaczało.
a jaka u Ciebie była diagnoza przy takim wyniku?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:18   #527
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Właściwie żadna. Zmieniałam akurat wtedy ginekologa, bo przepisał mi leki, które mogły mnie przekręcić, a mój obecny lekarz - stwierdził, że nie są to jeszcze takie wahania, żeby się martwić, szczególnie, że USG wyszło czyste. A miałam wtedy problem z nieregularnymi miesiączkami i właściwie to był jeden objaw jakiś problemów hormonalnych. Niedługo po tych badaniach zaczęłam brać antyki, więc nie wiem jak sprawa wygląda.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:23   #528
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Właściwie żadna. Zmieniałam akurat wtedy ginekologa, bo przepisał mi leki, które mogły mnie przekręcić, a mój obecny lekarz - stwierdził, że nie są to jeszcze takie wahania, żeby się martwić, szczególnie, że USG wyszło czyste. A miałam wtedy problem z nieregularnymi miesiączkami i właściwie to był jeden objaw jakiś problemów hormonalnych. Niedługo po tych badaniach zaczęłam brać antyki, więc nie wiem jak sprawa wygląda.
Aha ok
Kurde ja to chyba się wybiorę do endokrynologa, żeby poznać przyczynę, bo będę się denerwowała niepotrzebnie i snuła domysły. Więc wole to wyjaśnić chyba czym prędzej
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:57   #529
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Dziewczyny pomóżcie

Lekarz zmienił mi Microgynon21 ( skład 0,03 mg etynyloestradiolu+ 0,15 mg lewonorgestrelu )
na Vibin mini ( 3mg drospirenon + 0,02 etynyloestradiol )
Kazał mi wziąść pierwszą tabletkę po 7dniowej przerwie M21 ( czyli w piątek )
I właśnie nie wiem czy mu ufać, czy miał racje, że antykoncepcja jest zachowana?? Czy może lepiej zabezpieczyć się dodatkowo/ celibat przez pierwsze opakowanie Vibin mini ??
Totalną pustkę mam w głowie, bo przecież te nowe tabletki są słabsze a M21 był mocniejszy



Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Jeśli nie jestem zbyt wścibska, możesz napisać ile wynosiło Twoje TSH? Tak z ciekawości.
Zaspakajam Twoją ciekawość
TSH 3 GEN. wynik 1.588 ( norma 0.470-4.640 )
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...

Edytowane przez giovanna92
Czas edycji: 2012-11-27 o 17:58
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 18:02   #530
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Jak dla mnie to w składzie masz mniejszą dawkę - na oko widać, że mniej etynyloestradiolu. Może niektórym to nie robi, ale dziewczyny tu zawsze pisały, że zmieniając na słabsze nie powinno się robić przerwy lub łyknąć tabletkę 1 dnia krwawienia. Ja osobiście bym nie ryzykowała tą przerwą.

Giovanna, no to ładny masz wynik.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:15   #531
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to w składzie masz mniejszą dawkę - na oko widać, że mniej etynyloestradiolu. Może niektórym to nie robi, ale dziewczyny tu zawsze pisały, że zmieniając na słabsze nie powinno się robić przerwy lub łyknąć tabletkę 1 dnia krwawienia. Ja osobiście bym nie ryzykowała tą przerwą.

Giovanna, no to ładny masz wynik.
Ja sie boję. A już chwalilam się , że ufam tabletką
Krwawienie mam już od niedzieli. Nie wiem co mam zrobić.
Może tą pierwszą tabletkę wziąść już jutr0 ??
Czy może tak jak gin. kazał w piątek i calibat przez cały miesiąc??

Trudno dostępne to Vibin mini- facet w aptece pierwsze słyszłał o nich, jakaś nowość . to niby odpowiednik Yasmine.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:14   #532
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez meryo Pokaż wiadomość
ee tam, myślałam, że już sprawdzone, bo ja nigdy nie pamiętam co zaznaczyłam
no u mnie też tak jest, wielu ludzi nie zdaje, bo po prostu nie każdy potrafi to rozkminić bez nauki niestety
Bez nauki nic się nie ma
Cytat:
Napisane przez anulka1321 Pokaż wiadomość
matura to bzdura
I potem Ci powie że hymn Polski napisała Wisława Szymborska


Dziewczyny nie straszcie mnie tą zmiana tabletek! Bo ja też mam zmienione na słabsze i zrobiłam przerwę jak lekarz zalecił
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:20   #533
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Czy to jest normalne, żeby dziecko się darło przez całe mieszkanie? W sensie, jestem w kuchni i 3 pokoje dalej, w innym mieszkaniu słyszę jak drze się dziecko... Ono często tak głośno płacze. Raz byłam świadkiem jak ojciec podszedł do dziecka (było za ścianą mojego pokoju) i krzyczał: "Przestaniesz Ty ryczeć?", "Uspokoisz się wreszcie?". Przestraszyłam się... Nie chcę nikogo posądzać o znęcanie się nad dzieckiem, ale w mojej kondygnacji rodziły się dzieci i ich nigdy nie słyszałam (a było ich trochę - nad/pod moim mieszkaniem). Facet jest taksówkarzem...

Matki nigdy nie widzę (raz widziałam jak wychodzi cała otulona) i nigdy nie słyszę. Dziecka zresztą też nie widzę.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:24   #534
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Czy to jest normalne, żeby dziecko się darło przez całe mieszkanie? W sensie, jestem w kuchni i 3 pokoje dalej, w innym mieszkaniu słyszę jak drze się dziecko... Ono często tak głośno płacze. Raz byłam świadkiem jak ojciec podszedł do dziecka (było za ścianą mojego pokoju) i krzyczał: "Przestaniesz Ty ryczeć?", "Uspokoisz się wreszcie?". Przestraszyłam się... Nie chcę nikogo posądzać o znęcanie się nad dzieckiem, ale w mojej kondygnacji rodziły się dzieci i ich nigdy nie słyszałam (a było ich trochę - nad/pod moim mieszkaniem). Facet jest taksówkarzem...

Matki nigdy nie widzę (raz widziałam jak wychodzi cała otulona) i nigdy nie słyszę. Dziecka zresztą też nie widzę.
Czesto, tzn. ile razy dziennie?
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:24   #535
meryo
Rozeznanie
 
Avatar meryo
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 843
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Czy to jest normalne, żeby dziecko się darło przez całe mieszkanie? W sensie, jestem w kuchni i 3 pokoje dalej, w innym mieszkaniu słyszę jak drze się dziecko... Ono często tak głośno płacze. Raz byłam świadkiem jak ojciec podszedł do dziecka (było za ścianą mojego pokoju) i krzyczał: "Przestaniesz Ty ryczeć?", "Uspokoisz się wreszcie?". Przestraszyłam się... Nie chcę nikogo posądzać o znęcanie się nad dzieckiem, ale w mojej kondygnacji rodziły się dzieci i ich nigdy nie słyszałam (a było ich trochę - nad/pod moim mieszkaniem). Facet jest taksówkarzem...

Matki nigdy nie widzę (raz widziałam jak wychodzi cała otulona) i nigdy nie słyszę. Dziecka zresztą też nie widzę.
może dziecko nie jest do końca normalne. może ma adhd.. przysłuchuj się. albo ojciec terroryzuje rodzinę, są tacy niestety jeżeli to wygląda poważnie to nie zostawiaj tego.
__________________
razem od 02.04.2012
zapuszczam włosy - jest 45 cm --> chcę 70
meryo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:25   #536
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Słyszę je o 1-2 w nocy, nad ranem w okolicach 8. Spać nie mogę przez to, co mi się NIGDY nie zdarza, żebym się budziła przez odgłosy z innego mieszkania. A imprez tu było co niemiara. Są momenty, że płacze tak codziennie przez parę dni, innym razem odstępy kilkudniowe, tak 3-4 dni ciszy. Dzisiaj już 2 albo 3 raz się tak wydziera.

A rodzice do mnie z tekstem, że jak urodzę dziecko, to też będę miała przeboje...

Edycja: Płakało, płakało, przestało na 10 minut i znowu ryczy... Już pół godziny to trwa.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-11-27 o 19:27
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:28   #537
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Słyszę je o 1-2 w nocy, nad ranem w okolicach 8. Spać nie mogę przez to, co mi się NIGDY nie zdarza, żebym się budziła przez odgłosy z innego mieszkania. A imprez tu było co niemiara. Są momenty, że płacze tak codziennie przez parę dni, innym razem odstępy kilkudniowe, tak 3-4 dni ciszy. Dzisiaj już 2 albo 3 raz się tak wydziera.

A rodzice do mnie z tekstem, że jak urodzę dziecko, to też będę miała przeboje...

Edycja: Płakało, płakało, przestało na 10 minut i znowu ryczy... Już pół godziny to trwa.
Ok, czy jestes w stanie wywnioskowac z jakiego powodu placze?
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:31   #538
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Rodzice zgodnie mówią, że dzieci tak mają, że płaczą i drą się wniebogłosy. Podobno moja kuzynka do 3 roku życia ryczała bez powodu - non stop.

Nie wiem dlaczego tak płacze. Ale jak usłyszałam raz ton ojca do dziecka (wyżej w poście), to się po prostu zlękłam, że może COŚ się tam dzieje.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:32   #539
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

No nie które dzieciaki tak mają. Moj siostrzeniec czasem na takie szajby że to się w głowie nie mieści. Np. płacze i drze się bo tata karze mu spuścić wodę w toalecie. Potem coś wymyśli głupiego że on chce coś, a ty za kare mu nie chcesz dać to on jeszcze bardziej się drze ^^
I myślisz, że co to za problem spuścić wodę w toalecie. Zrobił by to i nie było problemu. Ale on nie, on tego nie zrobi!
Sama byś krzyczała na takiego
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:34   #540
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Rodzice zgodnie mówią, że dzieci tak mają, że płaczą i drą się wniebogłosy. Podobno moja kuzynka do 3 roku życia ryczała bez powodu - non stop.
niestety to prawda. widzę to we własnym otoczeniu- mój brat od urodzenia prawie w ogóle nie płacze, jak coś sobie zrobi to trochę ale przestaje i jak jest zmęczony, ale to norma u dzieci . a córka znajomych- potrafi drzeć się O NIC, ma takie napady. jakby ją ze skóry obdzierali- dosłownie! i to może być na tle chorobowym, a może dziecko tak mieć, niestety.

przestaniesz Ty ryczeć to jeszcze nie jakieś wielkie słowa, nie przeklina itd. normalne że rodzice maja dość, że czasem podniosą głos- zwłaszcza tatusiowie ale jak dziecko nie jest pobite ani nic to myślę że nie ma tam jakiś wielkich problemów.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.