Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-31, 17:29   #511
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Co robicie, gdy potrzebujecie się uspokoić i wyciszyć? Czytam czasem porady w internecie, ale tylko się zżymam, gdy po raz kolejny widzę radę: zrób sobie aromatyczną kąpiel. Macie jakieś sztuczki myślowe, żeby odciągnąć uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 19:27   #512
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Co robicie, gdy potrzebujecie się uspokoić i wyciszyć? Czytam czasem porady w internecie, ale tylko się zżymam, gdy po raz kolejny widzę radę: zrób sobie aromatyczną kąpiel. Macie jakieś sztuczki myślowe, żeby odciągnąć uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety tego nie potrafię, stres mnie zżera i czuję się bezradna bo żadne głupie techniki relaksacyjne nie pomagają. A on się bardzo odbija na moim zdrowiu więc mnie to martwi bo powinnam go unikać, ale jak go unikać w dzisiejszym świecie, przede wszystkim w pracy? Czasem udaje mi się odciąć na chwilę myślami, angażując się w coś zajmującego ale to by było na tyle. Pomaga doraźnie tylko symboliczna 'ucieczka' w gry komputerowe, serial, książkę, film, sprzątanie mieszkania, zagłuszanie myśli muzyką, oglądanie filmików/ dokumentów na YT, a w najgorszych momentach papierosy. Alkoholu nie polecam, jest wtedy jeszcze gorzej. Czasem ogromnie pomagają ćwiczenia i joga, ale też nie zawsze. Wyjście choćby na jeden dzień w góry albo spotkanie ze znajomymi też mi mega pomaga.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2021-01-31 o 19:31
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 20:33   #513
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Mam pracę niestety bardzo stresującą i to też wpływa na moją nerwicę , sen i lęki itd Ludzie z pracy ode mnie są bardzo aktywni na necie , dlatego za wiele napisać nie mogę i na dodatek bardzo nerwowi . Myślę, że zmiana otoczenia choć na chwilę by mi pomogła się uspokoić a najlepiej może zmiana pracy. W obecnej pracy dostaje opieprz nie za swoje błędy , niczemu winna nie jestem ale opiernicz ja dostaje .

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Ponadto ci toksyczni ludzie , których spotykam wokół siebie obniżają moje poczucie wartości. Wiecznie mają pretensje do innych a nie do siebie. W rozmowie próbują udowodnić że zawsze mają racje. Wywyższają się, uważają się za najlepszych we wszystkich dziedzinach życia. Każda rzecz jaką robimy jest ocenia przez nich źle.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 21:23   #514
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Mnie pomaga jedynie wciągający serial albo czytanie jakiejś dyskusji w internecie. Książki, ćwiczenia, rozmowa - to rzadko pomaga. Też mam wrażenie, że tego stresu zrobiło się ostatnio więcej, dlatego przestałam już dawno czytać informacje ze świata i z Polski. Chciałabym umieć nie przyjmować do siebie tego wszystkiego, tylko wzruszyć ramionami i przejść do następnego artykułu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 08:03   #515
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Co robicie, gdy potrzebujecie się uspokoić i wyciszyć? Czytam czasem porady w internecie, ale tylko się zżymam, gdy po raz kolejny widzę radę: zrób sobie aromatyczną kąpiel. Macie jakieś sztuczki myślowe, żeby odciągnąć uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na mnie najlepiej działa wysiłek fizyczny przy ulubionej muzyce. Później długi, ciepły prysznic, ulubiony balsam do ciała, maseczka, ciepła herbata, serial. Niezawsze działa, ale potrafi na chwilę chociaż przegnać niepokojące myśli.

Przepraszam, że jestem taka natarczywa, ale powiedzcie mi proszę, czy po hydroksyzynie, jeśli brałyście, miałyście jakieś skutki uboczne? Głównie chodzi mi o skoki wagi, zatrzymanie się wody w organiźmie, bo czytałam, że tak się może zadziać, ale to być może jakieś internetowe głupoty.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 00:50   #516
hurricanebrain
Przyczajenie
 
Avatar hurricanebrain
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 26
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Hydroksyzyna jest tak naprawdę bardzo "delikatnym" lekiem. Przepisują ją często, nawet lekarze rodzinni, w tym seniorom itp., więc nie ma się czego obawiać.
Sama brałam ją na uspokojenie wielokrotnie, w dawkach od minimalnej do maksymalnej dobowej na raz, nigdy nie odczułam negatywnych skutków. Senność to dla mnie akurat pozytyw w stanach wielkiego napięcia nerwowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hurricanebrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 07:44   #517
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez hurricanebrain Pokaż wiadomość
Hydroksyzyna jest tak naprawdę bardzo "delikatnym" lekiem. Przepisują ją często, nawet lekarze rodzinni, w tym seniorom itp., więc nie ma się czego obawiać.
Sama brałam ją na uspokojenie wielokrotnie, w dawkach od minimalnej do maksymalnej dobowej na raz, nigdy nie odczułam negatywnych skutków. Senność to dla mnie akurat pozytyw w stanach wielkiego napięcia nerwowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na razie biorę 5 ml wieczorem i czuję się dobrze po niej. Taka zrelaksowana. Bardziej obawiałam się, że może wpływać na wagę czy też zatrzymanie wody w organiźmie. Kilka lat temu borykałam się z zaburzeniami odżywiania i być może stąd te obawy.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 17:37   #518
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Karola, nie robisz się po tym bardziej senna albo otępiała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 00:27   #519
hurricanebrain
Przyczajenie
 
Avatar hurricanebrain
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 26
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Ja na razie biorę 5 ml wieczorem i czuję się dobrze po niej. Taka zrelaksowana. Bardziej obawiałam się, że może wpływać na wagę czy też zatrzymanie wody w organiźmie. Kilka lat temu borykałam się z zaburzeniami odżywiania i być może stąd te obawy.
Rozumiem Cię dobrze, ja również przechodzę zaburzenia odżywiania i przy każdym nowym leku mam te same obawy. Mogę powiedzieć, że ja nie zaobserwowałam zatrzymania wody ani wpływu na wagę. Moim zdaniem naprawdę nie masz się czego obawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hurricanebrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 07:30   #520
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Karola, nie robisz się po tym bardziej senna albo otępiała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 lata temu brałam przez tydzień hydroksyzyne, ale w dawce między 30 a 50 ml i momentalnie szłam spać. Po tych 5 ml czuję się spokojniejsza, mniej nerwowa, nie jestem otępiała i nie ścina mnie z nóg.

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez hurricanebrain Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię dobrze, ja również przechodzę zaburzenia odżywiania i przy każdym nowym leku mam te same obawy. Mogę powiedzieć, że ja nie zaobserwowałam zatrzymania wody ani wpływu na wagę. Moim zdaniem naprawdę nie masz się czego obawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Ci pięknie za tę odpowiedź. Dużo mi dała i uspokoiła pod tym względem.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 15:44   #521
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Ja po hydroksyzynie byłam nie do życia. Fakt, że wzięłam ją wtedy bez żadnych konsultacji z lekarzem.
O ile dobrze pamiętam, to było 10mg, ale mogę się mylić, bo było to dawno temu. Brałam po 1 tabletce przez 3 dni. Efekt był taki, że jakieś 20/24h spałam. Wstawałam tylko do toalety i ewentualnie coś przekąsić. Jak już się budziłam, to ledwo kontaktowałam. Odstawiłam po 3 dniach, ale efekt utrzymywał się prawie do tygodnia czasu.
Teraz miałam przepisany (tym razem już od lekarza) clonazepam. I w tym przypadku akurat efekt znikomy. Nic mi te tabletki nie pomogły. A tak się na początku bałam je brać, bo naczytałam się jak to nie uzależniają itp.
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-03, 19:18   #522
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

U mnie hydroxyzyna wzmaga apetyt, no i wzrosła mi na nią tolerancja bo wczoraj musiałam już wziąć na noc 4 tabletki (4x25mg), żeby poczuć senność.. Szkoda, bo uwielbiam hydroxyzynę. Muszę odstawić na jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 00:31   #523
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
U mnie hydroxyzyna wzmaga apetyt, no i wzrosła mi na nią tolerancja bo wczoraj musiałam już wziąć na noc 4 tabletki (4x25mg), żeby poczuć senność.. Szkoda, bo uwielbiam hydroxyzynę. Muszę odstawić na jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak długo bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 01:46   #524
hurricanebrain
Przyczajenie
 
Avatar hurricanebrain
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 26
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
U mnie hydroxyzyna wzmaga apetyt, no i wzrosła mi na nią tolerancja bo wczoraj musiałam już wziąć na noc 4 tabletki (4x25mg), żeby poczuć senność.. Szkoda, bo uwielbiam hydroxyzynę. Muszę odstawić na jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hm, no właśnie, należałoby rozróżnić "wzmaga apetyt", a "powoduje tycie". ;-) To oczywiście nie do autorki posta, tylko całej wcześniejszej dyskusji.

Jak zawsze sprawdza się zasada, że każdy organizm reaguje trochę inaczej. Nawiązując do wypowiedzi dziewczyn przede mną, ja przy pierwszych razach nie konsultowałam się z lekarzem, brałam dawki 10-25 mg raz na kilka miesięcy na uspokojenie i wszystko było super. Jakiś czas później psychiatra dorzucił mi to na spanie, wtedy faktycznie tolerancja szybko wzrosła, zatrzymałam się przez jakiś czas na 100 mg i potem odstawiłam, bo szkoda było dalej zwiększać dawkę. Nawet przy taj dużych dawkach nie odczuwałam efektów, które jakoś utrudniałyby mi funkcjonowanie. Faktycznie, może się pojawić lekkie "zamroczenie" kolejnego dnia, ale raczej dopiero po dużej dawce, a i do tego organizm się przyzwyczaja.
Ja bym radziła po prostu spróbować i ocenić, nic strasznego się nie stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hurricanebrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 09:48   #525
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez hurricanebrain Pokaż wiadomość
Hm, no właśnie, należałoby rozróżnić "wzmaga apetyt", a "powoduje tycie". ;-) To oczywiście nie do autorki posta, tylko całej wcześniejszej dyskusji.

Jak zawsze sprawdza się zasada, że każdy organizm reaguje trochę inaczej. Nawiązując do wypowiedzi dziewczyn przede mną, ja przy pierwszych razach nie konsultowałam się z lekarzem, brałam dawki 10-25 mg raz na kilka miesięcy na uspokojenie i wszystko było super. Jakiś czas później psychiatra dorzucił mi to na spanie, wtedy faktycznie tolerancja szybko wzrosła, zatrzymałam się przez jakiś czas na 100 mg i potem odstawiłam, bo szkoda było dalej zwiększać dawkę. Nawet przy taj dużych dawkach nie odczuwałam efektów, które jakoś utrudniałyby mi funkcjonowanie. Faktycznie, może się pojawić lekkie "zamroczenie" kolejnego dnia, ale raczej dopiero po dużej dawce, a i do tego organizm się przyzwyczaja.
Ja bym radziła po prostu spróbować i ocenić, nic strasznego się nie stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z większym apetytem to akurat w moim przypadku nie problem, żeby sobie poradzić
Bardiej obawiałam się tego zatrzymania wody i puchnięcia bo jakby nie było, niektóre leki to po prostu powodują. Od tygodnia jestem na hydro i chwalę sobie, nie mam efektu otępienia, nie mam problemu ze wstaniem, po zażyciu czuję relaks a budzę się o dziwo bardziej wypoczęta niż wcześniej.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 20:10   #526
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
Jak długo bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hydroxyzynę mam w szafce chyba od zawsze a tak w miarę regularnie (choć nie codziennie) biorę ją od około roku, od kiedy zaczęłam się leczyć na depresję.
Ani zatrzymania wody a tym bardziej wzrostu wagi po hydroxyzynie nie zauważyłam. Jakoś zwalczam apetyt, który wzmaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

I tak sobie teraz myślę.. Z tą hydroxyzyną to takie trochę błędne koło było u mnie. Brałam wieczorem, żeby fajnie mi się spało, ale potem w dzień byłam nieco zamulona i kładłam się na drzemkę, nawet 2-3godzinną. W rezultacie wieczorem nie byłam wcale senna, więc znowu brałam tabletkę. Potem dwie, trzy a ostatnio nawet 4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 21:40   #527
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

A czy jest coś bez recepty czym można się wspomóc w stresie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 22:58   #528
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Co robicie, gdy potrzebujecie się uspokoić i wyciszyć? Czytam czasem porady w internecie, ale tylko się zżymam, gdy po raz kolejny widzę radę: zrób sobie aromatyczną kąpiel. Macie jakieś sztuczki myślowe, żeby odciągnąć uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
idę spać. tak reaguję na nawroty depresji i nerwicy + całe zło tego świata. często też sprzątam, bo mam przeświadczenie, że porządek wokół spowoduje też uporządkowanie myśli. pomaga, serio. kiedyś ratowałam się bieganiem, ale to niestety nie zawsze zdaje egzamin, bo bywają takie dni, kiedy wyczynem jest podniesienie się z wyra.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 11:17   #529
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
A czy jest coś bez recepty czym można się wspomóc w stresie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może Szafraceum?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-05, 11:38   #530
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
A czy jest coś bez recepty czym można się wspomóc w stresie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stosuję od prawie miesiąca "Lawenda i różeniec na stres". W składzie poza lawendą i różeńcem są inne ziółka, między innymi ashwadandha, melisa, głóg, szyszki chmielu, kozłek lekarski. Brałam 2 x dziennie, tak jak jest zalecane. I po tygodniu, może dwóch poczułam działanie. Od tygodnia biorę 1x dziennie, rano, ponieważ wieczorem biorę hydroksyzynę (tak mi zalecił lekarz aby wtedy, gdy biorę hydro brać 1 x dziennie lawende z różeńcem).

Sam różeniec górski też jest dobry. 2 lata temu straciłam bardzo bliską mi osobę, psychicznie kulałam, sięgnęłam po korzeń arktyczny i mogę z czystym sumieniem polecic bo gdyby nie to, to chyba bym się rozpadła.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Może Szafraceum?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tym również słyszałam pozytywne opinie.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 18:49   #531
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Może Szafraceum?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magnez forte plus Swanson Activated B-Complex polecam pomogl mi z nerwicą i tikami nerwowymi , melisa lub z głogiem są zioła na stres mieszanki plus CBD spacery długie , a jeśli nie pomaga psychiatra mnie wycisza 30 mg w ciagu dnia Chlorprothixen a wczesniej egzysta maks dawka , odstawiłam plus parogen 40 mg i idealnie na noc 100 mg CHLORO , niestety na bezsenność nie ma u mnie herbatek wymęczeniazumba nie pomogłą nie usnę... .
zdróóówka życzę
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 14:54   #532
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Zapisałam się na wizytę do psychologa. Potrzebuje się po prostu wygadać, nie wiem czy potrzebuje psychologa. Dołuje mnie to że muszę płacić żeby mieć z kim pogadać. Nikt bliski nie chce sobie zawracać głowy moimi problemami. Wszyscy tak mają teraz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 15:51   #533
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

11 lutego zaczynam terapię, dostalam info, że termin się zwolnił i mogę skorzystać.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 19:50   #534
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Co robicie, gdy potrzebujecie się uspokoić i wyciszyć? Czytam czasem porady w internecie, ale tylko się zżymam, gdy po raz kolejny widzę radę: zrób sobie aromatyczną kąpiel. Macie jakieś sztuczki myślowe, żeby odciągnąć uwagę?
Jak mam bardzo mocny "zjazd", to nic nie pomaga. Muszę po prostu przeczekać. Jak jest trochę lepiej, to zazwyczaj puszczam sobie coś do obejrzenia na YouTubie. Czasami próbuję coś poczytać, ale najczęściej nie jestem w stanie. Generalnie im bardziej odmóżdżająca czynność tym lepiej.
Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
A czy jest coś bez recepty czym można się wspomóc w stresie?
Jak zaczęłam nową pracę i codziennie budziłam się ze ściśniętym żołądkiem, to zaczęłam brać Nervosol na noc. Mam wrażenie, że czułam się lepiej, ale czy dzięki niemu, czy to efekt placebo, czy oswoiłam się z nowym miejscem po kilku dniach i to dlatego, tego nie wiem.

--------------------------

Ja znowu zostałam bez terapi. Rozbiło się znowu o to samo - zaczęłam nową pracę i terapeutka nie ma dla mnie terminu po mojej pracy. Słabo, bo nowa praca to zawsze dla mnie mocno newralgiczny czas, kiedy przydałoby mi się wsparcie psychologiczne. Dodatkowo moja wspólokatorka, z którą miałam dobry kontakt, wyprowadziła się i pusto mi teraz bez niej na mieszkaniu. Zobaczymy, czy uda się jakoś dograć termin. Ostatnio udało się gdzieś po miesiącu mniej więcej, ale wtedy wcześniej kończyłam, bo pracowałam 7-15, a nie 8-16 i miałam bliżej z biura do gabinetu
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 20:10   #535
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Zapisałam się na wizytę do psychologa. Potrzebuje się po prostu wygadać, nie wiem czy potrzebuje psychologa. Dołuje mnie to że muszę płacić żeby mieć z kim pogadać. Nikt bliski nie chce sobie zawracać głowy moimi problemami. Wszyscy tak mają teraz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może i ja bym się zapisała po to by się wygadać . Ale ja bym miała dużo do opowiadania . Godz to by było mało.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 20:18   #536
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Może i ja bym się zapisała po to by się wygadać . Ale ja bym miała dużo do opowiadania . Godz to by było mało.
Mi też zwłaszcza że zaraz zaczynam ryczeć i przez połowę czasu nie jestem w stanie mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 21:05   #537
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
11 lutego zaczynam terapię, dostalam info, że termin się zwolnił i mogę skorzystać.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Powodzenia! Ja zaczynam jutro.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 00:07   #538
hurricanebrain
Przyczajenie
 
Avatar hurricanebrain
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 26
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Dziewczyny, ale Wam zazdroszczę! Trzymam kciuki i życzę siły wszystkim, które niedługo startują z terapią. Ja na moją muszę poczekać w kolejce do lata. Ale ważne, żeby było warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hurricanebrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 00:46   #539
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez hurricanebrain Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale Wam zazdroszczę! Trzymam kciuki i życzę siły wszystkim, które niedługo startują z terapią. Ja na moją muszę poczekać w kolejce do lata. Ale ważne, żeby było warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki Tak bardzo stęskniłam się za tą grupówką, minęło już 1.5 roku od kiedy skończyłam ostatni 3-miesięczny cykl, masakra...
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 10:15   #540
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Mi też zwłaszcza że zaraz zaczynam ryczeć i przez połowę czasu nie jestem w stanie mówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo, już się zastanawiałam, czy wszystko ze mną w porządku, bo płaczę przez całe spotkanie. Zauważyłam przy tym, że kłamię podczas terapii, bo boję się poruszyć niektóre tematy. Myślę o napisaniu maila do terapeutki, w którym opiszę jej wszystko, bo nie jestem w stanie o tym mówić. Ale czy to dobra praktyka?
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-11 14:33:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.