Krótka szyjka macicy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 11:49   #1
angelka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2

Krótka szyjka macicy...


Witam, wyszło u mnie ostatnio w badaniach, że mam za krótką szyjkę macicy, zostały mi podane zastrzyki na rozwój płuc dziecka oraz przypisane leki, mam teraz dużo leżeć i się oszczędzać. Jestem w 28 tyg ciąży. Czy ktoś miał podobny przypadek i może się podzielić swoim doświadczeniem ?
angelka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 12:06   #2
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Krótka szyjka macicy...

Cytat:
Napisane przez angelka26 Pokaż wiadomość
Witam, wyszło u mnie ostatnio w badaniach, że mam za krótką szyjkę macicy, zostały mi podane zastrzyki na rozwój płuc dziecka oraz przypisane leki, mam teraz dużo leżeć i się oszczędzać. Jestem w 28 tyg ciąży. Czy ktoś miał podobny przypadek i może się podzielić swoim doświadczeniem ?
ja miałam w ciąży od 26 tyg. problem z szyjką, brałam leki, co wizyta to dostawałam skierowanie do szpitala, aż w końcu miałam założony pessar i dotrwałam do 37 tyg. Urodziłam 2 dni po wyjęciu krążka. Wcześniej zalecane leżenie nie pomagało, a leżałam z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że niemal non stop.
W drugiej ciąży już lekarka wiedziała, że problem z szyjką był i od 3 mca byłam na zwolnieniu, leki brałam od 33 tyg. dopiero (te same co w 1 ciąży) i bez pessaru i szpitala dotrwałam do 38 tyg.
Powodzenia i nie martw się, na pewno lekarz wie jak Cię pokierować do bezpiecznego terminu
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 16:55   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krótka szyjka macicy...

Takich przypadków jest sporo, często krótkie szyjki sa na wyrost. Większość historii kończy sie dobrze, ale gwarancji nigdy nie masz.
Ja miałam w pierwszej ciazy szyjke w 24 tygodniu o długości jakiegoś cm i rozwarcie wewnętrzne, został zalozony szew okrężny. W drugiej szew juz w 14 tygodniu ciazy. O dziwo druga ciaza była lepsza niż pierwsza, a z szyjkowymi problemami zwykle bywa odwrotnie, co ciaza, to gorzej.
Nie ma reguły, trzeba być dobrej myśli.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-29 17:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.