Kobieta i wojsko - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-08, 18:07   #121
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Kobieta i wojsko

Odpowiedzieli na Twojego maila?
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 21:14   #122
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kobieta i wojsko

Oczywiście, że są potrzebni 5 albo 6 lat temu był nabór - było 1 miejsce. Wszystko zależy od zapotrzebowania.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 10:43   #123
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Kobieta i wojsko

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Odpowiedzieli na Twojego maila?
Przepraszam,że odpowiadam dopiero teraz , ale zaliczyłam szpital po drodze;-)

Odpowiedzieli na mojego emaila.
Niestety jeśli kierunek w danym "roku naborowym" nie jest tym zamawianym to nie można brać udziału w rekrutacji.

Zastanawiam się co teraz zrobić

W poniedziałek będę dzwonić do WSSP w Dęblinie. Z ich strony internetowej niewiele wynika ,więc może tam będę miała szanse.

Jak się okaże ,że jednak nie...to chyba pomyślę o "zwykłym" zaciągnięciu się.
Tutaj znalazłam info :
http://www.krakow.wku.wp.mil.pl/pl/4809.html

I jak się nie uda do oficerskiej, to do podoficerskiej pójdę i może z dyplomem dalej coś zdziałam
Co o tym myślisz?
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"

Edytowane przez QueenBlair
Czas edycji: 2012-11-17 o 21:26
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 07:43   #124
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Kobieta i wojsko

Cytat:
Napisane przez QueenBlair Pokaż wiadomość

Zastanawiam się co teraz zrobić

W poniedziałek będę dzwonić do WSSP w Dęblinie. Z ich strony internetowej niewiele wynika ,więc może tam będę miała szanse.

Jak się okaże ,że jednak nie...to chyba pomyślę o "zwykłym" zaciągnięciu się.
Tutaj znalazłam info :
http://www.krakow.wku.wp.mil.pl/pl/4809.html

I jak się nie uda do oficerskiej, to do podoficerskiej pójdę i może z dyplomem dalej coś zdziałam
Co o tym myślisz?
Powiem Ci, jak to wygląda w praktyce. A więc na chwilę obecną nie ma naboru na podoficerów z cywila: http://www.spwl.wp.mil.pl/pl/9.html
W Dęblinie z tego co widzę w 2013 roku będą tylko przyjęcia dla podoficerów na studium 6-mies. http://www.wsosp.deblin.pl/index.php...id=554&lang=pl
Przejrzałam też Decyzję MON w sprawie naboru na 2013 http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/...dec_Nr_238.pdf i stwierdzam, że w tym roku chyba nie będzie szans dostania się do szkoły oficerskiej.

Możesz próbować do korpusu szeregowych, ale tym zamykasz sobie niejako drogę do zostania oficerem, bo:
- żołnierz na stanowisku starszy szeregowy nie ma możliwości starać się o szkołę oficerską
- mogłabyś ewentualnie awansować na kaprala i pózniej starać się o przyjęcie do szkoły oficerskiej ale to jest kwestia kilkunastu dobrych lat Twoich starań ( conajmniej 6 ) i przychylnego oka przełożonych. No, chyba że masz szerokie plecy
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 09:20   #125
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Kobieta i wojsko

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Powiem Ci, jak to wygląda w praktyce. A więc na chwilę obecną nie ma naboru na podoficerów z cywila: http://www.spwl.wp.mil.pl/pl/9.html
W Dęblinie z tego co widzę w 2013 roku będą tylko przyjęcia dla podoficerów na studium 6-mies. http://www.wsosp.deblin.pl/index.php...id=554&lang=pl
Przejrzałam też Decyzję MON w sprawie naboru na 2013 http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/...dec_Nr_238.pdf i stwierdzam, że w tym roku chyba nie będzie szans dostania się do szkoły oficerskiej.

Możesz próbować do korpusu szeregowych, ale tym zamykasz sobie niejako drogę do zostania oficerem, bo:
- żołnierz na stanowisku starszy szeregowy nie ma możliwości starać się o szkołę oficerską
- mogłabyś ewentualnie awansować na kaprala i pózniej starać się o przyjęcie do szkoły oficerskiej ale to jest kwestia kilkunastu dobrych lat Twoich starań ( conajmniej 6 ) i przychylnego oka przełożonych. No, chyba że masz szerokie plecy
Dziękuję za tak rzetelną odpowiedź! Bardzo to doceniam!!!

Problem w tym,że szerokich pleców nie mam.

Odnośnie tego przyjęcia w Dęblinie to mam pytanie czy jest to szkolenie 6 cio miesięczne dla podoficerów, czy szkolenie dla ludzi z cywila takich jak ja?

Muszę coś wymyślić...Bardzo mi zależy.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:52   #126
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Kobieta i wojsko

Cytat:
Napisane przez QueenBlair Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak rzetelną odpowiedź! Bardzo to doceniam!!!

Problem w tym,że szerokich pleców nie mam.

Odnośnie tego przyjęcia w Dęblinie to mam pytanie czy jest to szkolenie 6 cio miesięczne dla podoficerów, czy szkolenie dla ludzi z cywila takich jak ja?

Muszę coś wymyślić...Bardzo mi zależy.
6 miesięczne jest tylko dla żołnierzy zawodowych. Dla ludzi z cywila w Dęblinie trwa 24 miesiące czyli dwa lata. Aż tak kompetentna nie jestem, nie skończyłam szkoły w Dęblinie więc najlepiej będzie jak tam zadzwonisz sama i rozwiejesz wszelkie wątpliwości.
Widzę, że Ci zależy. Ja na Twoim miejscu bym ten rok przeczekała, skończyła jakąś podyplomówkę związaną z mundurówką, zapisała się na jakieś sztuki walki, trenowała i spróbowała w kolejnym naborze bo skoro w 2013 nie będzie to jest szansa, że będą wakaty na 2014.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:17   #127
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Kobieta i wojsko

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
6 miesięczne jest tylko dla żołnierzy zawodowych. Dla ludzi z cywila w Dęblinie trwa 24 miesiące czyli dwa lata. Aż tak kompetentna nie jestem, nie skończyłam szkoły w Dęblinie więc najlepiej będzie jak tam zadzwonisz sama i rozwiejesz wszelkie wątpliwości.
Widzę, że Ci zależy. Ja na Twoim miejscu bym ten rok przeczekała, skończyła jakąś podyplomówkę związaną z mundurówką, zapisała się na jakieś sztuki walki, trenowała i spróbowała w kolejnym naborze bo skoro w 2013 nie będzie to jest szansa, że będą wakaty na 2014.
Jutro będę dzwoniła. O tym 24 miesięcznym myślałam na samym początku ,ale to jest oficerskie.

Ja trenuję sporty walki już 7 lat , więc tutaj jest dobrze! Zrobiłam też kurs spadochronowy i sobie skaczę ;]

Dzięki Ci za wszystkie rady! Są dla mnie bardzo cenne!
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 23:23   #128
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Kobieta i wojsko

witam
w przyszlym roku nie ma naborów do szkół podoficerskich . a jest słuzba przygotowawcza i tez dla kaprali, wiecie cos o tym wiecej ? czy trudno sie dostac?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.