Technik usług kosmetycznych - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 12:58   #931
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez bo_gna Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś odbierałam dyplom kwalifikacji A.62, świadectwo ukończenia szkoły i pani powiedziała, że suplementu w języku angielskim już się nie wydaje! Wiecie coś na ten temat?
Dostaje je się suplement w języku angielskim.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:15   #932
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Gratuluje wszystkim które zdały ja również zdałam A62 na 88 % test i 85 praktyczny

Ale mam pytanie w imieniu znajomej, której niestety zabrakło 2 % w praktycznym, napisała odwołanie i w tym tygodniu ma zgłosic się do OKE. Czy orientujecie się jak to bedzie wyglądało i jak powinna się przygotować? Bardzo proszę o pomoc.
__________________
Nasz dzień: 18.08.2012
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 08:51   #933
pikari
Raczkowanie
 
Avatar pikari
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 300
Dot.: Technik usług kosmetycznych

a z czego uczyłyście się do egzaminów? Ja dopiero zaczynam naukę
pikari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 23:58   #934
bo_gna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Super są podręczniki z Nowe Ery https://sklep.nowaera.pl/sklep/produ...3/produkt.html
Bardzo żałuję, że ten 'Dłonie, stopy, ciało' wydali dopiero parę tyg temu i nie mogłam z niego korzystać podczas nauki do a.62.
bo_gna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 00:22   #935
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja się do pierwszej kwalifikacji uczyłam sie(przeglądalam w sumie tylko i to nie całe) z "Kosmetologia stosowana", "Kosmetologia podstawy" i tego podręcznika z REA.
Na druga miałam kserówki tych książek z nowej podstawy, testy, itp. I nic ostatecznie nie zajrzałam nawet bo mi się nie chciało. Zdałam bardzo dobrze.

Z tym, że ja od zawsze w neie dużo przegladam o takich rzeczach
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 08:59   #936
IwonqA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wawa :]
Wiadomości: 40
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, ale mam pytanie jakie studium kosmetyczne polecacie w Warszawie ? Miałam iść do GoWork, ale koleżanka odradziła mi ten wybór i teraz jestem w czarnej dziurze bo muszę na szybkości coś wartego nauki wybrać a tych szkół jest cała masa.
IwonqA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:45   #937
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja chodziłam do Proedukacji, ale w Katowicach, w Wawie ich nie ma niestety :-(
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 11:53   #938
IwonqA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wawa :]
Wiadomości: 40
Dot.: Technik usług kosmetycznych

A CK ZACISZE ? Poleca ktoś ?
IwonqA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 13:18   #939
bo_gna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Ja się do pierwszej kwalifikacji uczyłam sie(przeglądalam w sumie tylko i to nie całe) z "Kosmetologia stosowana", "Kosmetologia podstawy" i tego podręcznika z REA.
Na druga miałam kserówki tych książek z nowej podstawy, testy, itp. I nic ostatecznie nie zajrzałam nawet bo mi się nie chciało. Zdałam bardzo dobrze.

Z tym, że ja od zawsze w neie dużo przegladam o takich rzeczach
No właśnie, jeśli się ktoś trochę interesuje kosmetyką na własną rękę, to nie ma bata, że nie zda tych testów. Są naprawdę proste!
bo_gna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:38   #940
Alexis93
Wtajemniczenie
 
Avatar Alexis93
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 310
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Byłam dzisiaj w sekretariacie i powiedzieli, że tych dyplomów i suplementów nie dostali. I teraz nie wiem co z tym zrobić. Do oke dzwonić czy tam jechać
__________________
Alexis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 22:10   #941
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Alexis93 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w sekretariacie i powiedzieli, że tych dyplomów i suplementów nie dostali. I teraz nie wiem co z tym zrobić. Do oke dzwonić czy tam jechać
Dziwna sprawa. Ja bym zadzwoniła.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 11:55   #942
Alexis93
Wtajemniczenie
 
Avatar Alexis93
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 310
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Napisałam do oke i otrzymałam odpowiedź. Napisali mi, że nie mogą mi wystawić dyplomu technika bo szkoła nie dopełniła obowiązku wynikającego z jakiejś tam ustawy i nie przekazała wykazu absolwentów do oke. Zarówno suplementy i dyplom dostanę po otrzymaniu od dyrektora szkoły wykazu absolwentów Jestem wkurzona.

Do tego sekretariatu nie pójdę bo te baby co tam siedzą to nic nie wiedzą. Zapisałam się teraz do tej szkoły na masażystę i w weekend mam zjazd to jak spotkam dyrektorkę to z nią osobiście porozmawiam, przecież nie mogę tego odpuścić Jeszcze wydrukuję jej tego maila
__________________

Edytowane przez Alexis93
Czas edycji: 2014-09-29 o 11:56
Alexis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:35   #943
bo_gna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Alexis93 Pokaż wiadomość
Napisałam do oke i otrzymałam odpowiedź. Napisali mi, że nie mogą mi wystawić dyplomu technika bo szkoła nie dopełniła obowiązku wynikającego z jakiejś tam ustawy i nie przekazała wykazu absolwentów do oke. Zarówno suplementy i dyplom dostanę po otrzymaniu od dyrektora szkoły wykazu absolwentów Jestem wkurzona.

Do tego sekretariatu nie pójdę bo te baby co tam siedzą to nic nie wiedzą. Zapisałam się teraz do tej szkoły na masażystę i w weekend mam zjazd to jak spotkam dyrektorkę to z nią osobiście porozmawiam, przecież nie mogę tego odpuścić Jeszcze wydrukuję jej tego maila
Ja już bym się nie zapisała drugi raz do takiej szkoły. Przecież gdybyś teraz chciała złożyć gdzieś CV, pójść na rozmowę, to nie masz nawet żadnego dowodu, że możesz być kosmetyczką...
bo_gna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 15:10   #944
Alexis93
Wtajemniczenie
 
Avatar Alexis93
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 310
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez bo_gna Pokaż wiadomość
Ja już bym się nie zapisała drugi raz do takiej szkoły. Przecież gdybyś teraz chciała złożyć gdzieś CV, pójść na rozmowę, to nie masz nawet żadnego dowodu, że możesz być kosmetyczką...
Mam przecież świadectwo z obu kwalifikacji wystawione przez oke potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i świadectwo ukończenia szkoły. Tylko przy zdaniu obu dostaje się dodatkowo dyplom technika. W sumie nie wiem po co jeszcze ten trzeci dyplom bo dla mnie to tylko powielenie tego co już mam. Są też takie osoby, które np zdały tylko jedną kwalifikację i one też mogą pracować tylko właśnie w ramach tej jednej kwalifikacji np. tylko zabiegi na twarz. Mając obie jest się właśnie technikiem usług kosmetycznych.

Na podstawie tych świadectw mogę pracować bo mam potwierdzoną kwalifikację na twarzy i na ciało. I nawet jestem w trakcie załatwiania pracy w salonie.
__________________
Alexis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 05:47   #945
Hafariel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez IwonqA Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, ale mam pytanie jakie studium kosmetyczne polecacie w Warszawie ? Miałam iść do GoWork, ale koleżanka odradziła mi ten wybór i teraz jestem w czarnej dziurze bo muszę na szybkości coś wartego nauki wybrać a tych szkół jest cała masa.

Ja osobiście polecam Podwale. 10h praktyk tygodniowo plus włączony w zajęcia kurs pierwszego stopnia z masażu. No i jeszcze wizażu. Teoretycznie potem z wszystkiego certyfikaty będą. Jest zarówno dziennie jak i weekendowo. Płatne tyle co Zacisze

Edytowane przez Hafariel
Czas edycji: 2014-10-01 o 05:54
Hafariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:43   #946
bo_gna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 18
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Alexis93 Pokaż wiadomość
Mam przecież świadectwo z obu kwalifikacji wystawione przez oke potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i świadectwo ukończenia szkoły. Tylko przy zdaniu obu dostaje się dodatkowo dyplom technika. W sumie nie wiem po co jeszcze ten trzeci dyplom bo dla mnie to tylko powielenie tego co już mam. Są też takie osoby, które np zdały tylko jedną kwalifikację i one też mogą pracować tylko właśnie w ramach tej jednej kwalifikacji np. tylko zabiegi na twarz. Mając obie jest się właśnie technikiem usług kosmetycznych.

Na podstawie tych świadectw mogę pracować bo mam potwierdzoną kwalifikację na twarzy i na ciało. I nawet jestem w trakcie załatwiania pracy w salonie.
A, zrozumiałam, że chodzi o te kwalifikacyjne, nie sądziłam, że samo świadectwo zatwierdza się w ten sam sposób
bo_gna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 09:14   #947
Paula_ad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 68
Dot.: Technik usług kosmetycznych - Katowice

Ja już po pierwszych zajęciach
__________________
Paula
Paula_ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 14:36   #948
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych - Katowice

Cytat:
Napisane przez Paula_ad Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszych zajęciach
I jak wrażenia ? Miałaś już zajęcia na pracowni ? Dalej uczy Pani Agnieszka ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 18:47   #949
cieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Proszę o pomoc,

Jak będzie wyglądał egzamin w styczniu dla zaocznych?
Wczoraj dowiedziałam się, że w styczniu tylko test , też z zakresu anatomii i przedsiębiorczości. A w styczniu też test i wykonanie zabiegu, tylko nie wiem czy w formie pisemnej czy praktycznej... Nic w tej szkole nie wiedzą......
cieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 21:37   #950
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez cieska Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc,

Jak będzie wyglądał egzamin w styczniu dla zaocznych?
Wczoraj dowiedziałam się, że w styczniu tylko test , też z zakresu anatomii i przedsiębiorczości. A w styczniu też test i wykonanie zabiegu, tylko nie wiem czy w formie pisemnej czy praktycznej... Nic w tej szkole nie wiedzą......
Egzaminy zawodowe?
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 10:54   #951
Trivedi
Raczkowanie
 
Avatar Trivedi
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 259
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej, mam pytanie. Czy w Zaku mozna robic dwa kierunki jednoczesnie? Wogole czy w szkole policealnej mozna robic dwa kierunki?
__________________
Włosomaniaczka, zakochana w szwedzkich kryminałach, Bollywood i kosmetykach
Trivedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 10:56   #952
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Trivedi Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie. Czy w Zaku mozna robic dwa kierunki jednoczesnie? Wogole czy w szkole policealnej mozna robic dwa kierunki?
Można. tyko czy dasz rade? Teraz trzeba mieć 50 procent obecności w miesiącu.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 11:09   #953
Trivedi
Raczkowanie
 
Avatar Trivedi
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 259
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Można. tyko czy dasz rade? Teraz trzeba mieć 50 procent obecności w miesiącu.
Dalabym. Musze jeszcze pogadac w sekretariacie, czy zajecia nie beda sie nakladac na siebie.
Dzieki za odpowiedz
__________________
Włosomaniaczka, zakochana w szwedzkich kryminałach, Bollywood i kosmetykach
Trivedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:35   #954
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez cieska Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc,

Jak będzie wyglądał egzamin w styczniu dla zaocznych?
Wczoraj dowiedziałam się, że w styczniu tylko test , też z zakresu anatomii i przedsiębiorczości. A w styczniu też test i wykonanie zabiegu, tylko nie wiem czy w formie pisemnej czy praktycznej... Nic w tej szkole nie wiedzą......
Od jakiegoś już czasu wszystkie egzaminy są w formie testu i części praktycznej, na której trzeba wykonać jakiś zabieg. To, że jesteś na zaocznych nie ma znaczenia, egzaminy są takie same bez względu w jakim systemie chodzisz do szkoły.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:52   #955
Trivedi
Raczkowanie
 
Avatar Trivedi
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 259
Dot.: Technik usług kosmetycznych

No to jeszcze zapytam, czy jest tu jakas dziewczyna, ktora uczyla sie w Zaku w Bialymstoku lub zamierza sie uczyc od lutego?
__________________
Włosomaniaczka, zakochana w szwedzkich kryminałach, Bollywood i kosmetykach
Trivedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 15:00   #956
cieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez AsiA_555 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś już czasu wszystkie egzaminy są w formie testu i części praktycznej, na której trzeba wykonać jakiś zabieg. To, że jesteś na zaocznych nie ma znaczenia, egzaminy są takie same bez względu w jakim systemie chodzisz do szkoły.
No tak, był test + test z przedsiębiorczości i projekt do napisania

teraz sam test bez przedsiębiorczości + projekt do napisania bądź wykonania

a teraz dowiaduje się się, że będzie jakiś test razem z anatomią i przedsiębiorczością i nadal nie wiem czy będzie projekt do napisania czy do wykonania na fantomie/modelce. Oczywiście szkoła nie wie i w oke też nie wiedzą
cieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 10:13   #957
Paula_ad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 68
Dot.: Technik usług kosmetycznych - Katowice

Tak Pani Aga wymiata Niesamowicie sympatyczna babeczka. Hybrydki w jej wykonaniu to mistrzostwo- powoli się przekonuję do niebieskich . Pracownia git
__________________
Paula
Paula_ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 12:20   #958
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej Dziewczyny

Mam nadzieję, że wątek nie umiera bo dopiero we wrześniu tego roku zaczęłam przygodę ze szkołą policealną na kierunku technik usług kosmetycznych Wybrałam Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego, ponieważ chodziłam w zeszłym roku do Cosinusa na technika rachunkowości i niestety (albo na szczęście, bo rachunkowość nie jest moim "powołaniem") z powodów rodzinnych musiałam ze szkoły zrezygnować. Został tam jednak moja koleżanka i po pierwszym roku opowiadała mi że żadna osoba na roku nie zdała egzaminu z rachunkowości... Także ma nadzieję z PCKU dobrze trafiłam - szkoła świetnie wyposażona Generalnie kosmetyką/kosmetologią interesuję się od kilku lat więc mam nadzieję, że z egzaminami państwowymi problemu mieć nie będę. Dokształcam się też "na własną rękę" wlaśnie poprzez czytanie książek. Kupiłam książki WSiP-u na kwalifikacje A.61 i A.62 jest ich razem 4, ale potem się dowiedziałam o tych książkach z Nowej Ery no ale już trudno skoro kupiłam WSiP

Dziewczyny generalnie jesteście zadowolone z Waszych szkół policealnych i z tego kierunku? Bazujecie na samej szkole czy robiłyście też kursy na własną rękę?

I może któraś z Was się wypowie jak jest ze znalezieniem pracy już po uzyskaniu tytułu technika?

I ostatnie... Była któraś z Was może na kursach zawodowych w New Nails w Warszawie?
__________________






Edytowane przez MassieDran
Czas edycji: 2014-11-06 o 12:22
MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:22   #959
sleepinthegarden
Raczkowanie
 
Avatar sleepinthegarden
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 240
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Mam nadzieję, że wątek nie umiera bo dopiero we wrześniu tego roku zaczęłam przygodę ze szkołą policealną na kierunku technik usług kosmetycznych Wybrałam Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego, ponieważ chodziłam w zeszłym roku do Cosinusa na technika rachunkowości i niestety (albo na szczęście, bo rachunkowość nie jest moim "powołaniem") z powodów rodzinnych musiałam ze szkoły zrezygnować. Został tam jednak moja koleżanka i po pierwszym roku opowiadała mi że żadna osoba na roku nie zdała egzaminu z rachunkowości... Także ma nadzieję z PCKU dobrze trafiłam - szkoła świetnie wyposażona Generalnie kosmetyką/kosmetologią interesuję się od kilku lat więc mam nadzieję, że z egzaminami państwowymi problemu mieć nie będę. Dokształcam się też "na własną rękę" wlaśnie poprzez czytanie książek. Kupiłam książki WSiP-u na kwalifikacje A.61 i A.62 jest ich razem 4, ale potem się dowiedziałam o tych książkach z Nowej Ery no ale już trudno skoro kupiłam WSiP

Dziewczyny generalnie jesteście zadowolone z Waszych szkół policealnych i z tego kierunku? Bazujecie na samej szkole czy robiłyście też kursy na własną rękę?

I może któraś z Was się wypowie jak jest ze znalezieniem pracy już po uzyskaniu tytułu technika?

I ostatnie... Była któraś z Was może na kursach zawodowych w New Nails w Warszawie?
Ze szkoły jestem zadowolona ale jest to sprawa tylko i wyłącznie tego że zaczynając rok do szkoły przyszła nowa nauczycielka- z własnym salonem, doświadczeniem 25 letnim w zawodzie i masą kursów/szkoleń i studiów oraz co najważniejsze- podejściem że chce nas czegoś nauczyć a nie odbębnić kilka godzin.

Moim zdaniem sam tytuł technika jest nic nie warty- tzn szkoła jest potrzebna żeby mieć papier ukończenia, ale bez wielu podstawowych kursów większość salonów nie dopuści nas po prostu do zabiegów. Ucząc się w szkole policealnej zajęcia odbywają się zazwyczaj co 2 tygodnie (u nas), więc teorię nadrabiamy w domu a praktykę na pracowni i kursach, bo przy kilkudziesięciu czy tam stu iluś godzinach na pracowni nie da się opanować wielu rzeczy Planuje zrobić jak najwięcej kursów, bo kosmetyczka musi się rozwijać cały czas (wiec trzeba w siebie inwestować), a bedąc uczennicą szkoły mam zazwyczaj duże zniżki (jeśli załatwiamy grupowo). Szkolenia muszę mieć i tak i tak, więc staram się ich zrobić jak najwięcej bo po prostu taniej wyjdzie teraz (na pewno kwasy, mikrodermabrazja, mezoterapia mikroigłowa i igłowa, kawitacja, sonoforeza, peeling ziołowy itd. a potem takie głupoty jak rzęsy, paznokcie, makijaż permanentny itd.) Trochę chaotycznie ale chyba zrozumiale

A co do pracy- wiem ze niektóre dziewczyny z poprzedniego roku już w II semestrze pracowały w zawodzie- zazwyczaj tam gdzie miały praktykę (dostały pracę jeśli się sprawdziły, wiec na pewno się da,ale liczą się kursy i umiejętności, nie papier samego technika)
sleepinthegarden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 08:50   #960
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja na razie robię technika, jestem dopiero na pierwszym semestrze. Plan mam taki:

1. Zrobić technika
2. Zrobić kurs przedłużania rzęs 1:1 (już 3 grudnia )
3. Zrobić kurs paznokci (wszystkimi metodami + zdobienia)
4. Zrobić Zawodowy kurs kosmetyczny w New Nails (przez wakacje 2015r.)
5. Po zrobieniu technika zastanowię się nad zrobieniem studiów na kierunku kosmetologia, ale tylko licencjata.

Mam już zrobione jedne studia - magisterka z "Finanse i rachunkowość", pracuję w zawodzie, ale kompletnie mi się to nie podoba, praca to przymus nie przyjemność. Kosmetyką interesuję się od paru lat i strasznie żałuję, że po LO nie postawiłam się w domu i nie poszłam do razu do PCKU a potem na Kosmetologię, zamiast na ten nieszczęsny FiR...

A Wy jakie macie plany? Jest tu może jakaś osoba z okolic Krakowa albo Katowic?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-09 17:32:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.