wizażanki ze SZKOCJI!!! - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-07, 11:16   #1051
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Cytat:
Napisane przez alex_andra25 Pokaż wiadomość
No właśnie, nie napisałaś, czy będziesz miała gdzie mieszkać zaraz po przyjeździe itp.
Ogólnie myślę, że powinnaś zabrać ze sobą ok. 3 tys.funtów (jeśli na początku musiałabyś wynajmować hotel i nie będziesz miała nikogo, kto mógłby Ci pomóc w jakiś sposób)

Dziewczyny, proszę powiedzcie mi, gdzie mogę kupić wosk nabłyszczający i wygładzający do włosów? Gdzie nie pójdę, tam same gumy, lakiery, mgiełki, kosmetyki do efektu push-up itp., to co ewentualnie przypomina wosk, jest jakieś dziwne ;/
Jeśli któraś z Was używa czegoś takiego, proszę nawet o fotkę
A pytalas w sally?
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:01   #1052
courtneyy
Raczkowanie
 
Avatar courtneyy
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 47
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Czy do wynajecia pokoju potrzebne jest potwierdzenia zatrudnienia? Czy do NIN wymagany jest adres? Do konta w banku pewnie też. Doradzcie jak po kolei wszystko zaplanować. Wiem, ze są banki, które adresu nie wymagają chyba, ale nie mam pewnosci. Nie mam znajomych, wiec kwestia pokoju jest na perwszym miejscu. Gorzej jesli bez zatrudneia nikt nie wynajmie
courtneyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:18   #1053
alex_andra25
Raczkowanie
 
Avatar alex_andra25
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 201
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
A pytalas w sally?
Nie, nie pytałam. Szczerze mówiąc nawet nie wiem co to jest
Hmm...może uda mi się znaleźć coś na ebay'u, to zamówię sobie.
Ogólnie używam olejku arganowego, ale to nie to...

Cytat:
Napisane przez courtneyy Pokaż wiadomość
Czy do wynajecia pokoju potrzebne jest potwierdzenia zatrudnienia?
Praktycznie do wynajęcia pokoju, czy mieszkania potrzebne jest zaświadczenie o zatrudnieniu, dzięki temu osoba wynajmująca Ci pokój, czy mieszkanie ma pewność, że stać Cię na wynajęcie oraz, że będziesz płacić.
Kiedyś było tak, że żeby wynając pokój, bez zaświadczenia o zatrudnieniu, trzeba było zapłacić za kilka m-cy z góry (zazwyczaj za pół roku). Nie wiem czy jest tak i teraz...

Cytat:
Napisane przez courtneyy Pokaż wiadomość
Czy do NIN wymagany jest adres? Do konta w banku pewnie też. Doradzcie jak po kolei wszystko zaplanować. Wiem, ze są banki, które adresu nie wymagają chyba, ale nie mam pewnosci. Nie mam znajomych, wiec kwestia pokoju jest na perwszym miejscu. Gorzej jesli bez zatrudneia nikt nie wynajmie
Tak, do NIN potrzebny jest adres. Kiedy ja wyrabiałam to trzeba było zadzwonić do Job centre, umówić się na spotkanie w sprawie NIN i po kilku dniach przychodził list na podany adres z datą i godziną spotkania.

Co do konta w banku, to różnie bywa...
W jednym banku zakładają praktycznie bez żadnych pytań ani zaświadczeń a w innym chcą od razu wszystko...
Jako pierwszy bank, mogę polecić Bank of Scotland.

Jako pierwsze, to załatw sobie NIN, już z tym będzie łatwiej o wszystko. Jak już bedziesz miała konkretną datę wylotu, to nawet wcześniej (jeszcze z Polski) zadzwoń do Job Centre i umów się na spotkanie w sprawie NIN.

Edytowane przez alex_andra25
Czas edycji: 2015-09-07 o 13:26
alex_andra25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:32   #1054
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Sally to hurtownia z kosmetykami. Niby trzeba mieć karte Ale sa produkty które i bez niej można kupić.
Możesz tez popytac u barberow. Wiem ze w glasgow u chikos barber maja wosk, gume i zel na sprzedaż.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez courtneyy Pokaż wiadomość
Czy do wynajecia pokoju potrzebne jest potwierdzenia zatrudnienia? Czy do NIN wymagany jest adres? Do konta w banku pewnie też. Doradzcie jak po kolei wszystko zaplanować. Wiem, ze są banki, które adresu nie wymagają chyba, ale nie mam pewnosci. Nie mam znajomych, wiec kwestia pokoju jest na perwszym miejscu. Gorzej jesli bez zatrudneia nikt nie wynajmie
Prywatnie wynajmiesz. Tylko tu trzeba pamiętać ze często ludzie zadaja depozytu wiec oprocz cen za pokój za pierwszym razem będzie trzeba zapłacić nawet drugie tyle.
Do nin trzeba adres ale chyba bez potwierdzenia.
Bank to chyba tsb najszybciej zalozy konto slyszalam tez ze halifax problemow nie robi. Bo w innych trzeba mieć zatrudnienie albo czekać miesiac na spotkanie.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 20:58   #1055
Katerina29
Raczkowanie
 
Avatar Katerina29
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Scotland -> Krakow
Wiadomości: 397
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Cytat:
Napisane przez courtneyy Pokaż wiadomość
Czy do wynajecia pokoju potrzebne jest potwierdzenia zatrudnienia? Czy do NIN wymagany jest adres? Do konta w banku pewnie też. Doradzcie jak po kolei wszystko zaplanować. Wiem, ze są banki, które adresu nie wymagają chyba, ale nie mam pewnosci. Nie mam znajomych, wiec kwestia pokoju jest na perwszym miejscu. Gorzej jesli bez zatrudneia nikt nie wynajmie
Ja na poczatek polecam HSBC, bo tam powinni zalozyc ci konto nawet na polski adres, generalnie wydaja sie byc dosc bezproblemowi :p W Barclaysie, Clydesdaleu i Bank of Scotland raczej cos takiego nie przejdzie, a przynajmniej tyle mi wiadomo z wlasnych doswiadczen :P

NIN najlepiej zalatwic jak najszybciej, ale wiadomo, ze na poczatku pobytu moze byc ciezko z potwierdzeniem adresu :/ A co do samego spotkania, mi nie przyslali zadnego listu z data, godzina itp. Wszystko zalatwilam telefonicznie (chyba w srode), a w sobote rano mialam juz spotkanie aaa i tak w ogole, chyba wszystkie spotkania w sprawie NIN odbywaja sie na South Saint Andrew Street :p
Katerina29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 16:32   #1056
30128d4098f00e9b8565e1b01a10bd578c02c712
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 186
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Witam dziewczyny!

Z gory przepraszam za brak polskich znakow - problem z zainstalowaniem polskiej klawiatury. Po dosc dlugim czasie nieudzielania sie na forum - wracam.

Kilka miesiecy temu mialam ta 'przyjemnosc' wprowadzic sie do tego pieknego kraju. Gdyby ktoras z Was mieszkala w okolicach DUNFERMLINE tudzien Kirkaldy, Glenrothes itd- chetnie wpadne na kawe.

Podczas gdy ja powoli zarzucam kotwice i odnajduje sie tutaj coraz lepiej - moj TZ przeciwnie... Stresuje sie tym, ze od jakiegos czasu nie moze znalesc z pracy w swoim zawodzie, pomimo dosc dobrego jezyka i doswiadczenia przywiezionego z PL. Mi uudalo mi sie znalesc calkiem przyzwoita prace, biurowa, ta sama branza, gdzie pracowalam w PL. Boje sie, ze niedlugo pojawi Nam sie konflikt interesow - gdy ja bede chciala zostac, on bedzie marzyl tylko o tym, zeby szybko wracac... Co prawda nie jestesmy tu dlugo, dopiero 3 miesiace i wiadomo, ze na wszystko trzeba czasu ale on szybko zaczyna sie poddawac... A przeciez wiadomo, ze nic od razu
30128d4098f00e9b8565e1b01a10bd578c02c712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 09:38   #1057
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Hej, a jaki jest jego zawód?
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-28, 16:32   #1058
30128d4098f00e9b8565e1b01a10bd578c02c712
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 186
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Logistyk. Ale poki co, wszystko zapowiada sie niezle. Tak narzekal, narzekal i co? Dzis jedna rozmowa tam gdzie pracuje teraz, tylko na wyzsze stanowisko, druga w Glasgow.... [COLOR="Silver"]


Aldix, widze, ze mieszkasz w 'wietrznej Szkocji', moze zapytac gdzie?

Edytowane przez 30128d4098f00e9b8565e1b01a10bd578c02c712
Czas edycji: 2016-09-28 o 16:33
30128d4098f00e9b8565e1b01a10bd578c02c712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 20:29   #1059
AngelicWhispers
Raczkowanie
 
Avatar AngelicWhispers
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 180
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Jest tu kto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Moje zdjęcia !






https://www.flickr.com/photos/131232379@N03/
AngelicWhispers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 12:30   #1060
JoEdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 19
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Hej! Czy watek jeszcze aktywny?
JoEdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 18:30   #1061
StaraStudentka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 4
Dot.: wizażanki ze SZKOCJI!!!

Cytat:
Napisane przez JoEdi Pokaż wiadomość
Hej! Czy watek jeszcze aktywny?
Chyba aktywny tylko ucichl
StaraStudentka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-20 19:30:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.