Mamy Marzec 2020 - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-16, 18:39   #4561
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to jest jakaś butelka która sama podgrzewa mleko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jaaa, brzmi kusząco Jak okaże się, że my jednak znowu butelkowi to zastanowię się nad zakupem
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 22:00   #4562
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Pokażesz jaki dokładnie?

Ja dalwj mam mętlik, nie wiem jaki już wybrać wózek. Slyszalyscie może coś na temat Espiro Next avenue?
Zdecydowałam się właśnie na ten wózek Zobaczymy jak się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-16, 22:57   #4563
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się właśnie na ten wózek Zobaczymy jak się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaką wersję kolorystyczną wybrałaś?
Czytam dużo dużo pozytywnych opinii o tym wózku i chyba też się zdecydujemy
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 17:33   #4564
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Żadnego posta dzisiaj?

Przyszła mi paczka ze Smyka, wzięłam też rożek do szpitala, bo akurat za 20 zł w promocji był w poniedziałek dojdzie z apteki zamówienie, to będzie krok milowy naprzód
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 17:43   #4565
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja dziś byłam u położnej na warsztatach wyprawkowych. W sumie nic nowego się nie dowiedziałam, ale głównie dlatego, że za późno się wzięłam za chodzenie do niej. Jakbym poszła wcześniej to na pewno by mi to pomogło przy robieniu listy wyprawkowej. Większość dziewczyn 25-28 tc. Chyba ja jedna 33

Moje zamówienie apteczne czeka na odbiór a ostatnie wyprawkowe drobiazgi będą w poniedziałek na poczcie. Także super. Mogę powoli zacząć pakować torbę
Wpadłam dziś na szybko do Lidla po jakieś zakupy spożywcze, bo jutro mamy gości i dorwalam jeszcze reczniczek z kapturkiem z aktualnej oferty i trojpaki skarpetek za 1,99
Odpaliłam też suszarkę do ciuchów. Oj czuję, że się będziemy bardzo lubić
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 00:49   #4566
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Jaką wersję kolorystyczną wybrałaś?
Czytam dużo dużo pozytywnych opinii o tym wózku i chyba też się zdecydujemy
Ciemny popiel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 10:51   #4567
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Chciałam się pochwalić, że aktualnie wszystko mam poprane, poprasowane, poukładane w kostkę i zapakowane w worki próżniowe. Tak sobie leży to wszystko i czeka na przeprowadzkę.
Z rzeczy wyprawkowych brakuje nam jeszcze materacyk do łóżeczka, przewijak i wózek.
Szukam też koszul do szpitala rozpinanych aż do dołu, chyba takich nie znajdę, wszystkie które widziałam mają koniec guziczków pod piersiami.
Zastanawiam się też kiedy mam wyparzyć butelki,smoczek,laktator itd. Na ostatni moment?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Meamia
Czas edycji: 2020-01-18 o 10:53
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 10:53   #4568
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja zostawiam parzenie mężowi. W szpitalu butelki są, wyparze sobie tylko jeden smoczek. Resztę będzie ogarnial małżonek jak coś
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 11:13   #4569
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja dziś byłam u położnej na warsztatach wyprawkowych. W sumie nic nowego się nie dowiedziałam, ale głównie dlatego, że za późno się wzięłam za chodzenie do niej. Jakbym poszła wcześniej to na pewno by mi to pomogło przy robieniu listy wyprawkowej. Większość dziewczyn 25-28 tc. Chyba ja jedna 33

Moje zamówienie apteczne czeka na odbiór a ostatnie wyprawkowe drobiazgi będą w poniedziałek na poczcie. Także super. Mogę powoli zacząć pakować torbę
Wpadłam dziś na szybko do Lidla po jakieś zakupy spożywcze, bo jutro mamy gości i dorwalam jeszcze reczniczek z kapturkiem z aktualnej oferty i trojpaki skarpetek za 1,99
Odpaliłam też suszarkę do ciuchów. Oj czuję, że się będziemy bardzo lubić
Przypomniało mi się, jak chodziliśmy 4 lata temu na SR. Tam większość też była tak w 25-30 tygodniu. Ale była jednak laseczka w 33 i w takcie zajęć dostała skurczy. Poleżała w kącie na macie, położna ją doglądała ale skurcze stały się w końcu na tyle silne, że od razu odesłały ją na oddział (zajęcia były w szpitalu). Na kolejnych zajęciach dowiedzieliśmy się, że tego dnia urodziła, maluszek i mama cali i zdrowi Fajnie jej w sumie trafiło, była na miejscu z mężem od razu w szpitali.

Kupiłam dziś w końcu miniaturki kosmetyków dla mnie do szpitala (wolę wziąć mini szampon czy żel i potem wywalić). Dopakuję i w sumie torba będzie z głowy No i wózek wysłali, ma być w poniedziałek

Aha, byłam wczoraj na wizycie (31 tydzień) i wszystko ok, Leo ma już 1657g

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Chciałam się pochwalić, że aktualnie wszystko mam poprane, poprasowane, poukładane w kostkę i zapakowane w worki próżniowe. Tak sobie leży to wszystko i czeka na przeprowadzkę.
Z rzeczy wyprawkowych brakuje nam jeszcze materacyk do łóżeczka, przewijak i wózek.
Szukam też koszul do szpitala rozpinanych aż do dołu, chyba takich nie znajdę, wszystkie które widziałam mają koniec guziczków pod piersiami.
Zastanawiam się też kiedy mam wyparzyć butelki,smoczek,laktator itd. Na ostatni moment?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo!

Koszule od MG są rozpinane do dołu Też je wzięłam.
https://mamaginekolog.pl/produkt/koszula-porodowa/

Wyparzanie odpuszczam, biorę butelkę i smoczek w opakowaniach, w szpitalu w razie czego są czajniki, miski na wrzątek i można wyparzyć na świeżo
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 11:30   #4570
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ta koszula super, ale napisane ze brak w magazynie. Zakup koszul planuję po wypłacie

Laktator też trzeba wyparzyc?

Czytam intensywnie o wózkach. Na razie najbardziej podoba mi się Taco sportime i Bebetto Holland. Nie wiem tylko czy nie są dla mnie za ciężkie... Jest jeszcze fajny Bebetto s-line ale nawet używany jest nadal bardzo drogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 11:40   #4571
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, pamiętajcie że takim maluchom lepiej nie dawać smoczka. Zaburza on odruch ssania. Jeśli już jest potrzeba podania to po 3tż, a nie u noworodka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 11:43   #4572
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Chciałam się pochwalić, że aktualnie wszystko mam poprane, poprasowane, poukładane w kostkę i zapakowane w worki próżniowe. Tak sobie leży to wszystko i czeka na przeprowadzkę.
Z rzeczy wyprawkowych brakuje nam jeszcze materacyk do łóżeczka, przewijak i wózek.
Szukam też koszul do szpitala rozpinanych aż do dołu, chyba takich nie znajdę, wszystkie które widziałam mają koniec guziczków pod piersiami.
Zastanawiam się też kiedy mam wyparzyć butelki,smoczek,laktator itd. Na ostatni moment?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak Cisa napisała, mamaginekolog ma takie koszule Jeszcze na allegro znalazłam kilka takich rozpinanych na całej długości, ale cenowo podobne jak u mamy ginekolog tylko z gorszym składem materiału.
Jeszcze jest taka w C&A, nie rozpinana, ale sznurowana https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/s...tegoryId=40665
Kupiłam koszulę poporodową od mamy ginekolog z myślą, żeby wykorzystać ją jako porodową i kupiłam też ta z C&A i chyba właśnie tą z C&A wykorzystam na poród, jest trochę krótsza i mniej obszerna i dzięki temu wydaje mi się, że będzie trochę wygodniejsza
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, jak chodziliśmy 4 lata temu na SR. Tam większość też była tak w 25-30 tygodniu. Ale była jednak laseczka w 33 i w takcie zajęć dostała skurczy. Poleżała w kącie na macie, położna ją doglądała ale skurcze stały się w końcu na tyle silne, że od razu odesłały ją na oddział (zajęcia były w szpitalu). Na kolejnych zajęciach dowiedzieliśmy się, że tego dnia urodziła, maluszek i mama cali i zdrowi Fajnie jej w sumie trafiło, była na miejscu z mężem od razu w szpitali.

Kupiłam dziś w końcu miniaturki kosmetyków dla mnie do szpitala (wolę wziąć mini szampon czy żel i potem wywalić). Dopakuję i w sumie torba będzie z głowy No i wózek wysłali, ma być w poniedziałek

Aha, byłam wczoraj na wizycie (31 tydzień) i wszystko ok, Leo ma już 1657g

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



Brawo!

Koszule od MG są rozpinane do dołu Też je wzięłam.
https://mamaginekolog.pl/produkt/koszula-porodowa/

Wyparzanie odpuszczam, biorę butelkę i smoczek w opakowaniach, w szpitalu w razie czego są czajniki, miski na wrzątek i można wyparzyć na świeżo
Ja chyba też nie będę nic wcześniej wyparzać, tzn. planowałam brać do szpitala tylko laktator. Smoczek też warto wziąć?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 11:54   #4573
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Smoczka do szpitala nie planuję, ale dziewczyny z poprzednich wątków polecaly, że w późniejszym okresie nieraz ratował im życie. O ile w ogóle dziecko będzie smoczkowe, bo może nie tolerować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:03   #4574
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Smoczka do szpitala nie planuję, ale dziewczyny z poprzednich wątków polecaly, że w późniejszym okresie nieraz ratował im życie. O ile w ogóle dziecko będzie smoczkowe, bo może nie tolerować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smoczki na wszelki wypadek kupiłam, ale właśnie z myślą, że na później
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:20   #4575
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wiadomo, czasami trzeba sobie pomóc i podać tego smoka, ale z rozsądkiem i nie 24h/dobę bo takie przypadki też znam 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:32   #4576
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mi położna podpowiedziała, żeby wziąć swoj smoczek do szpitala, bo po cc często mama jest jeszcze nie na siłach zająć się dzieckiem a położne jak nie masz swojego to mogą dac byle co, byle dziecko było spokojne. To już wolę kupić jakiś dobry i mieć w razie W, niż potem mieć problem.
Jeśli nie będzie potrzeby to oczywiście nie mam zamiaru specjalnie pchać.
I mnie położna też trochę postraszyla, że po planowanym cc mogę mieć problem z laktacja, ale obiecała pomóc. Zobaczymy....
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:38   #4577
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Laktator też trzeba wyparzyc?
Oczywiście Trzeba rozebrać na części i wyparzyć (najlepiej po każdym użyciu).

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pamiętajcie że takim maluchom lepiej nie dawać smoczka. Zaburza on odruch ssania. Jeśli już jest potrzeba podania to po 3tż, a nie u noworodka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy, u nas wjechał już po dobie Ale my to inna bajka, młody miał cofnięty podbródek + krótkie wędzidełko + malutkie usta i nie był w stanie załapać w żaden sposób piersi (z butelką też był problem, karmiłam go pierwsze dni strzykawką). Przez to wył i wył bo czuł potrzebę ssania a nie było czego więc położne zaleciły mi smoczek (mały, dla wcześniaka bo normalne za duże, na szczęście miałam bo dostałam do czegoś gratis) dla uspokojenia, co uratowało mi jak i pewnie moim współlokatorkom życie Same położne w poradni laktacyjnej zalecały, więc stosowaliśmy (odsmoczkował się sam w wieku 1,5 roku, wad wymowy brak). Dlatego w razie czego warto jeden smoczek ze sobą mieć Teraz też biorę bo obawiam się, że junior może mieć buźkę po braciszku
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:38   #4578
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Mi położna podpowiedziała, żeby wziąć swoj smoczek do szpitala, bo po cc często mama jest jeszcze nie na siłach zająć się dzieckiem a położne jak nie masz swojego to mogą dac byle co, byle dziecko było spokojne. To już wolę kupić jakiś dobry i mieć w razie W, niż potem mieć problem.
Jeśli nie będzie potrzeby to oczywiście nie mam zamiaru specjalnie pchać.
I mnie położna też trochę postraszyla, że po planowanym cc mogę mieć problem z laktacja, ale obiecała pomóc. Zobaczymy....
Brzmi to sensownie, tylko jak przypilnować, żeby faktycznie dały ten co masz? Ktoś o to zapyta?
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić niektórych czynności przy lub po porodzie :/
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:53   #4579
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja chyba bardziej niż porodu sn boję się cesarki, bronię się przed nią jak mogę
Znajoma rodziła tydzień temu, miała CC i mały po leżał w innej sali. Personel nie pomógł jej przystawiać do piersi. Dodatkowo miała powikłania i musiała leżeć jeszcze nie rozmawiałam z nią na żywo, ale muszę dowiedzieć się czy tata mógł być przy dziecku i jak to w ogóle wyglądało przez te 5 dni w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 12:56   #4580
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja wyczulilam ma pewne kwestie męża. I tak będzie pewnie z nami siedział przez te pierwsze kilka godzin aż dojdę do siebie. Więc niech pilnuje syna

Powiem Wam, że jak mi lekarz powiedział ostatnio, że nie ma szans na sn to się w domu poryczalam strasznie. Nie powiem, bałam się bólu, skurczy, tego całego zamieszania itd. ale cesarska mnie przeraża. Najgorsze jest to, że to mi się wydaje takie bezduszne, suche i jałowe. Gdzie w tym wszystkim miejsce na intymność, te pierwsze chwile razem i jakieś nawiązywanie kontaktu. Plus te wszystkie badania pokazujace przewagę sn nad cc. Boję się jak jasna cholera i cały czas mam jeszcze nadzieję (wiem, głupie, bo raczej już nic się nie zmieni), że to łożysko jednak jest w porządku i lekarz źle wypatrzyl a młody się obróci. Niby rozumiem, że to dla naszego dobra, że w innym przypadku ryzyko jest za duże, staram się podejść do tematu racjonalnie, ale mimo wszystko... czuję się zawiedziona i po prostu zła. Mam nadzieję, że to przejdzie...

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2020-01-18 o 13:03
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:04   #4581
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Ja chyba bardziej niż porodu sn boję się cesarki, bronię się przed nią jak mogę
Znajoma rodziła tydzień temu, miała CC i mały po leżał w innej sali. Personel nie pomógł jej przystawiać do piersi. Dodatkowo miała powikłania i musiała leżeć jeszcze nie rozmawiałam z nią na żywo, ale muszę dowiedzieć się czy tata mógł być przy dziecku i jak to w ogóle wyglądało przez te 5 dni w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja wyczulilam ma pewne kwestie męża. I tak będzie pewnie z nami siedział przez te pierwsze kilka godzin aż dojdę do siebie. Więc niech pilnuje syna
Miałam CC i u mnie w szpitalu mąż nie mógł być po w ogóle z nami Po CC trafia się na salę 2-3 osobową, dziecko leży obok łóżka w swoim łóżeczku i położne pomagają w opiece dopóki się musi leżeć, potem wszystko samemu. Mąż mógł tylko tak jak inni goście przychodzić zobaczyć małego do sali odwiedzin (rodziłam 4 lata temu w Gdańsku).
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:08   #4582
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Miałam CC i u mnie w szpitalu mąż nie mógł być po w ogóle z nami Po CC trafia się na salę 2-3 osobową, dziecko leży obok łóżka w swoim łóżeczku i położne pomagają w opiece dopóki się musi leżeć, potem wszystko samemu. Mąż mógł tylko tak jak inni goście przychodzić zobaczyć małego do sali odwiedzin (rodziłam 4 lata temu w Gdańsku).
W którym szpitalu? Znajoma w Wojewódzkim, ja 2 lata temu sn na zaspie i jestem bardzo zadowolona z opieki. Teraz też będę rodziła na zaspie. Nie wiem tylko jakie mają procedury po CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:48   #4583
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

To u nas mówią, że jak przewoza dziecko z sali operacyjnej na noworodki to tatuś może zobaczyć i jeśli jest możliwość to się potulic (jeśli jest wolna jakaś sala przedporodowa). Potem dziecko jedzie na noworodki do ubrania ì powazenia i potem jeśli tylko stan mamy pozwala to do niej na pooperacyjna. I potem się już samemu decyduje, czy chcesz, żeby z Tobą leżał, czy mają je zabrać na noworodki (np. Jak męża nie ma a Ty nie możesz jeszcze wstawać). Tyle teorii, jak w praktyce, zobaczymy.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:49   #4584
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
W którym szpitalu? Znajoma w Wojewódzkim, ja 2 lata temu sn na zaspie i jestem bardzo zadowolona z opieki. Teraz też będę rodziła na zaspie. Nie wiem tylko jakie mają procedury po CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez boje sie cc jak ognia. Pierwszy porod byl bez postepu, wywolywany . Teraz boje sie ze moze byc podobnie a nawet gorzej i skonczy sie na cc ;( Super szybko doszlam do siebie po sn i niech juz tak zostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 14:17   #4585
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja tez boje sie cc jak ognia. Pierwszy porod byl bez postepu, wywolywany . Teraz boje sie ze moze byc podobnie a nawet gorzej i skonczy sie na cc ;( Super szybko doszlam do siebie po sn i niech juz tak zostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy pierwszym porodzie skurcze parte trwały prawie godzinę (zazwyczaj 15-20 minut), pod koniec też byłam załamana, że tyle godzin męczenia się a i tak skończy się CC. Na szczęście udało się naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 14:31   #4586
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
U mnie przy pierwszym porodzie skurcze parte trwały prawie godzinę (zazwyczaj 15-20 minut), pod koniec też byłam załamana, że tyle godzin męczenia się a i tak skończy się CC. Na szczęście udało się naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po porodzie bylysmy 3 na sali 2 sn i jedna po cc. Chyba dlatego mam traume. Caly moj pobyt byla na przeciwbolowych i z kazdym oddechem wydawala jeki z siebie. Strasznie bylo mi jej zal ale co ciekawe jako jedyna z nas nie miala problemu z laktacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 21:25   #4587
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny przypomnicie mi co na pupę do smarowania dla malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 21:38   #4588
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny przypomnicie mi co na pupę do smarowania dla malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam linomag zielony, alantan i bepanthen. Do wyboru ☺ te dwa pierwsze są też dobre na brodawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 23:28   #4589
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Na brodawki ja dziś kupiłam lano-masc ziaja mamma. Super skład. Przystępna cena. Zobaczymy jak będzie działać.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 08:44   #4590
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny przypomnicie mi co na pupę do smarowania dla malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam przygotowany krem pod pieluszkę Hagi i Linomag zielony.
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Na brodawki ja dziś kupiłam lano-masc ziaja mamma. Super skład. Przystępna cena. Zobaczymy jak będzie działać.
Mam nadzieję, że będzie działała tak samo dobrze jak działa na usta
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.