Warszawa- praca, studia, życie, zarobki - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-09, 21:31   #181
Nejtka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Stolica ogolnie pod względem kosztów życia nie jest najłatwiejsza, ale z drugiej strony kto chce pracować, na pewno zatrudnienie tam znajdzie. xxx W innych miastach poziom zarobków jest niższy. I oczywiście najlepiej mają tutaj specjaliści - w zasadzie przebierają w ofertach.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-17 o 09:11 Powód: link
Nejtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 20:08   #182
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

podbijam wątek ze szczególną prośbą o aktualne info od prawniczek
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 13:02   #183
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
podbijam wątek ze szczególną prośbą o aktualne info od prawniczek
Bez aplikacji dość ciężko. Z aplikacją mniej.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 09:01   #184
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Koszty życia w Warszawie

Cześć.

Pytanie do dziewczyn, które mieszkają na stałe w Warszawie (głównie) i do tych, które miały okazję kiedyś mieszkać.

Jak wyglądają koszty życia w stolicy w odniesieniu do innych miast?
Mieszkam w Poznaniu, a Poznań jak na miasto wojewódzkie, jedno z top 6 w Polsce, choć na szarym końcu, jest bardzo tani. Można tu znaleźć w miarę taniego optyka czy dentystę, więc ceny usług aż tak nie odbijają się na kieszeni. Nie mówię nawet o restauracjach czy knajpach bo z tego nie korzystam. Ceny jedzenia w dyskontach, wiadomo, porównywalne. Ciuchy też.
Chodzi mi głównie o ceny usług (dentysta, inni lekarze, fryzjer, optyk) no i... ceny mieszkań. Wiem, że wynajem w Wawie strasznie drogi. Ale i tak nastawiam się na początek na pokój żeby zminimalizować koszty.
Ile kosztuje Was rata kredytu w jakimś normalnym bloku (nie apartamentowcu). Na pewno jeśli bym się tam wyprowadziła, to chciałabym raczej już na stałe i w perspektywie chciałabym tam kupić mieszkanie.

Jak jest z zarobkami? W ogłoszeniach niestety rzadko widuje się widełki. Idealnie byłoby gdyby wypowiedział się ktoś z branży HR bo głównie interesują mnie zarobki w agencjach doradztwa personalnego typu H lub A. Jestem ciekawa czy w stolicy jest jednakowa stawka jak np. w Kielcach czy te stawki jednak proporcjonalnie do kosztów życia są wyższe.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 16:24   #185
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Koszty życia w Warszawie

Tu jest podobny wątek, odśwież go: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=740141
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 13:26   #186
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Nie powiedzialabym, zeby Warszawa byla tak strasznie droga w porownaniu z innymi duzymi miastami, jak np. Wroclaw, Krakow czy Gdansk. Mieszkalam w kilku miastach w Polsce, w Warszawie najdluzej - kilkanascie lat i ceny zycia ogolnie i wynajmu mieszkania w porownaniu z podobnym standardem w innych miejscach uwazam za przecietne. Najdrozszym polskim miastem, w jakim dane mi bylo mieszkac byl Sopot.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 13:53   #187
juditha90
Przyczajenie
 
Avatar juditha90
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Według mnie to też już zależy od tego jakie mamy kwalifikacje i wykształcenie. Wiadomo jakaś zwykła osoba np. konsultanka call center albo kelnerka nie zarobi tyle co jakiś wykwalifikowany programista. Zarobki są od tego zależne w każdym mieście.
__________________
http://visitpoznan.info/
juditha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-02, 14:17   #188
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez juditha90 Pokaż wiadomość
Według mnie to też już zależy od tego jakie mamy kwalifikacje i wykształcenie. Wiadomo jakaś zwykła osoba np. konsultanka call center albo kelnerka nie zarobi tyle co jakiś wykwalifikowany programista. Zarobki są od tego zależne w każdym mieście.
11-12 lat temu na studiach pracowalam w biurze i naprawde zazdroscilam kolegom tego, co jako weekendowi kelnerzy z napiwkow wyciagali. Ale nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete, wlasnie fajne na studiach, no i sprawdzi sie jedynie u osob, ktore sa energiczne, mile i usmiechniete, a nie wygladaja, jakby byly tam za kare.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 06:06   #189
Jacek_Kombor
Przyczajenie
 
Avatar Jacek_Kombor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
11-12 lat temu na studiach pracowalam w biurze i naprawde zazdroscilam kolegom tego, co jako weekendowi kelnerzy z napiwkow wyciagali. Ale nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete, wlasnie fajne na studiach, no i sprawdzi sie jedynie u osob, ktore sa energiczne, mile i usmiechniete, a nie wygladaja, jakby byly tam za kare.

Zgadzam się , do kelnerstwa trzeba mieć podejście wtedy takiej osobie która jest fajna i miło nas obsługuje aż głupio nie dać więcej
Ale to głównie praca dla młodych, no chyba że w spokojnym miejscu bez stresu, ale jak w spokojnym to znaczy mało ruchliwym a to z kolei mało płatne
W Warszawie jest bardzo dużo pracy, najwięcej teraz dla informatyków i ludzi z branży IT. Zarobki jak jesteś dobry od 8-10 w górę.
Jacek_Kombor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 15:11   #190
riven315
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Question Studia zaoczne i praca w Warszawie - czy dam radę?

Witajcie, jestem tegoroczną maturzystką. Od października idę na studia zaoczne (kierunek informatyka, jeśli ma to jakieś znaczenie). Czesne na tym kierunku jest dość wysokie - 680 zł/miesięcznie.
Chcę je łączyć z pracą, tylko nie wiem w co uderzać, ostatnio dopada mnie ogromne zwątpienie. Jak wiadomo życie w Warszawie jest troszkę drogie. To są moje wyliczenia, jeśli o czymś zapomniałam, to proszę mi zwrócić uwagę:
- mieszkanie - całość ok. 800 zł miesięcznie (najtańsze)
- jedzenie 350 zł
- środki czystości i kosmetyki 100 zł
- bilet na komunikację 50 zł
Razem wychodzi około 1300 zł + czesne 680 zł. Łącznie na przeżycie potrzebuję co najmniej 2000 zł. (Wiadomo, że mogą wpaść jakieś nieprzewidziane wydatki typu leki.)
Powiedzcie mi, czy ciężko będzie mi znaleźć pracę, w której zarobię co najmniej 2000 zł "do ręki"? W jakie branże uderzać?
Jestem po technikum informatycznym, ale nie jest to jakaś ukierunkowana wiedza, umiem z każdej działki wszystkiego po trochu. Angielski B1+.
Bardzo chciałabym pracować w biurze, przy uzupełnianiu dokumentów, faktur, pracę z Wordem/Excelem, ale nie wiem czy dla mnie to osiągalne.
Gdyby nie udało mi się wyrabiać tych 2000 zł, mogłabym też czasem pracować na nocki przy jakiejś inwentaryzacji w sklepach, tylko nie wiem czy dam radę tak dużo pracować i jeszcze w międzyczasie się czegoś pouczyć na studia.
Co o tym sądzicie? Macie jakieś rady? Jak to wyglądało u was?
riven315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 08:11   #191
GosiaOP1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 21
Dot.: Studia zaoczne i praca w Warszawie - czy dam radę?

Praca powinna być. Jak znajdziesz coś na zlecenie to spokojnie. A potem może jakaś praca przez uczelnie? Czy nie mają pośrednictwa pracy?
GosiaOP1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 09:07   #192
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Studia zaoczne i praca w Warszawie - czy dam radę?

Cytat:
Napisane przez riven315 Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tegoroczną maturzystką. Od października idę na studia zaoczne (kierunek informatyka, jeśli ma to jakieś znaczenie). Czesne na tym kierunku jest dość wysokie - 680 zł/miesięcznie.
Chcę je łączyć z pracą, tylko nie wiem w co uderzać, ostatnio dopada mnie ogromne zwątpienie. Jak wiadomo życie w Warszawie jest troszkę drogie. To są moje wyliczenia, jeśli o czymś zapomniałam, to proszę mi zwrócić uwagę:
- mieszkanie - całość ok. 800 zł miesięcznie (najtańsze)
- jedzenie 350 zł
- środki czystości i kosmetyki 100 zł
- bilet na komunikację 50 zł
Razem wychodzi około 1300 zł + czesne 680 zł. Łącznie na przeżycie potrzebuję co najmniej 2000 zł. (Wiadomo, że mogą wpaść jakieś nieprzewidziane wydatki typu leki.)
Powiedzcie mi, czy ciężko będzie mi znaleźć pracę, w której zarobię co najmniej 2000 zł "do ręki"? W jakie branże uderzać?
Jestem po technikum informatycznym, ale nie jest to jakaś ukierunkowana wiedza, umiem z każdej działki wszystkiego po trochu. Angielski B1+.
Bardzo chciałabym pracować w biurze, przy uzupełnianiu dokumentów, faktur, pracę z Wordem/Excelem, ale nie wiem czy dla mnie to osiągalne.
Gdyby nie udało mi się wyrabiać tych 2000 zł, mogłabym też czasem pracować na nocki przy jakiejś inwentaryzacji w sklepach, tylko nie wiem czy dam radę tak dużo pracować i jeszcze w międzyczasie się czegoś pouczyć na studia.
Co o tym sądzicie? Macie jakieś rady? Jak to wyglądało u was?
Te wyliczenia naprawdę mocno budżetowe - 800zl za pokój to chyba z dluzszym dojazdem, 350zł za jedzenie to bardzo malutko (10zl dziennie!)

Z drugiej strony, myślę że za pełny etat w Warszawie można spokojnie dostać powyżej 2000 zł.


Nie myślałaś o dziennych i elastycznej pracy? Wtedy byłyby mniejsze koszty stałe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 09:38   #193
riven315
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Studia zaoczne i praca w Warszawie - czy dam radę?

Cytat:
Napisane przez GosiaOP1 Pokaż wiadomość
Praca powinna być. Jak znajdziesz coś na zlecenie to spokojnie. A potem może jakaś praca przez uczelnie? Czy nie mają pośrednictwa pracy?
Nie wiem jak z pośrednictwem pracy, ale docelowo chciałabym już po roku albo pół pracować "w zawodzie". Wiadomo, że na początek mogę dostawać mało, ale ważne jest dla mnie doświadczenie.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Te wyliczenia naprawdę mocno budżetowe - 800zl za pokój to chyba z dluzszym dojazdem, 350zł za jedzenie to bardzo malutko (10zl dziennie!)

Z drugiej strony, myślę że za pełny etat w Warszawie można spokojnie dostać powyżej 2000 zł.

Nie myślałaś o dziennych i elastycznej pracy? Wtedy byłyby mniejsze koszty stałe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
> Przeglądam różne oferty i da się jakieś pokoje wyhaczyć za ok. 750 zł z opłatami, ale też nie patrzę na te dzielnice bliżej centrum, tylko Wola, Bielany, Bemowo itp.
> W jakie branże polecasz najlepiej uderzać?
> Myślałam trochę o studiach dziennych, ale na informatykę są bardzo wysokie progi (szczególnie w Warszawie), a matura nie poszła mi aż tak dobrze. Dostałabym się co najwyżej na SGGW (z trudem).
Z drugiej strony nie za bardzo lubię się uczyć w grupie i tryb zaoczny, gdzie zajęcia są bardziej skondensowane, bardziej mi odpowiada. Wolę sama przerabiać materiał. Co prawda teraz troszkę się obawiam, że nie będę mieć na to tak dużo czasu, ale może nie będzie tak źle.
riven315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 13:39   #194
synon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 1
Dot.: Warszawa- praca, studia, życie, zarobki

Ej, ale spokojnie ponad 2000 dostaniesz. Ja na początku wysłałem chyba ze 150 cefałek z goworka. A jest tam od groma ofert:

https://www.☠☠☠☠☠☠☠☠pl/praca/warszawa;l

Co prawda na początek 2500, i pokój za 650. Było ciężko, ale jak się sprawdziłem to po 3mc już miałem więcej.
synon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-13 14:39:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.