Szukam osób, które zmieniały nazwisko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-29, 19:31   #1
anneanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9

Szukam osób, które zmieniały nazwisko


Witam Nie bardzo wiedziałam, pod które podforum podpiąc ten wątek, więc zdecydowałam się na Plotkowe. Szukałam wątków o podobnej tematyce, jednak znalazłam tylko jakieś sprzed kilku lat.
Sprawa jest taka jak w temacie- jeśli któraś z Was zmieniała nazwisko, lub zna kogoś, komu to się udało, to jeśli możecie, prosiłabym bardzo o kontakt ze mną na PW. Zaznaczę jeszcze, że nie mam na myśli zmian nazwiska związanych ze ślubem, a jedynie zmianę z przyczyn osobistych, rodzinnych.
A może jest tu ktoś kto pracuje w USC i też mogłby mi odpowiedzieć na parę pytań? Byłabym bardzo wdzięczna
anneanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 19:46   #2
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Cytat:
Napisane przez anneanne Pokaż wiadomość
Witam Nie bardzo wiedziałam, pod które podforum podpiąc ten wątek, więc zdecydowałam się na Plotkowe. Szukałam wątków o podobnej tematyce, jednak znalazłam tylko jakieś sprzed kilku lat.
Sprawa jest taka jak w temacie- jeśli któraś z Was zmieniała nazwisko, lub zna kogoś, komu to się udało, to jeśli możecie, prosiłabym bardzo o kontakt ze mną na PW. Zaznaczę jeszcze, że nie mam na myśli zmian nazwiska związanych ze ślubem, a jedynie zmianę z przyczyn osobistych, rodzinnych.
A może jest tu ktoś kto pracuje w USC i też mogłby mi odpowiedzieć na parę pytań? Byłabym bardzo wdzięczna
najlepiej wejść na stronę USC
z tego co się orientuję jeśli nazwisko jest obraźliwe, albo bardzo Ci przeszkadza i odpowiednio umotywujesz to nie robią problemów... ale wszystko zależy od Urzędu.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 19:57   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Jakie masz pytania? Jeśli umotywujesz czemu chcesz zmienić to nie powinni zrobić problemu Znam rodzinę która zmieniała ze względu na trudności w nazwisku (według mnie trochę bezzasadne ale bez problemu zmienili na pochodne)
A i keidyś sąsiadka zmieniała ze względu, że nie było zbyt ładne Zmienili na zupełnie inne.
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 19:59   #4
201605040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 67
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

wysłałam wiadomość na PW
201605040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:05   #5
anneanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Angel_00, juz się z tym wszystkim zapoznałam.
eibhlin87, chodzi mi konkretnie o umotywowanie tej prośby... czytałam, że powody muszą być ważne, i trochę się obawiam, czy moje zostaną za takie uznane. ale jak widać na przykładzie Twojej sąsiadki, wszystko zalezy od uprzejmosci urzędników
anneanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:10   #6
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Moja koleżanka zmieniała z nazwiska Skorupa na nazwisko swojej matki jak miała 18 lat... bo prostu jej się nie podobało, napisała ładne uzasadnienie i tyle
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:16   #7
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Cytat:
Napisane przez anneanne Pokaż wiadomość
dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Angel_00, juz się z tym wszystkim zapoznałam.
eibhlin87, chodzi mi konkretnie o umotywowanie tej prośby... czytałam, że powody muszą być ważne, i trochę się obawiam, czy moje zostaną za takie uznane. ale jak widać na przykładzie Twojej sąsiadki, wszystko zalezy od uprzejmosci urzędników
Sąsiadka nawet nie to, że miała nieładne, jej nazwisko było po prostu nazwą Pani Śmierci
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 21:28   #8
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Moja kumpela zmieniła nazwisko na takie, jakie nosił... były partner. A sprawa wyglądała tak: byli parą, spodziewali się dziecka, potem chłopakowi się odwidziało i nie chciał być tatusiem. Dziecko uznał, alimenty solidnie płacił, nawet z duuużą górką, ale nie chciał się wiązać.

Dziewczyna wróciła do rodzinnego miasta wraz z dzieckiem, ale żeby nie było głupio, że dziecko ma inne nazwisko, zmieniła swoje. Swoją drogą ex miał ładniejsze, ale nie o to chodziło. Nie miała problemów, umotywowała chęć zmiany tym, że członek jej najbliższej rodziny (czyli córka) takie nazwisko nosi.

Trochę dała prztyczka w nos byłemu, bo wszyscy dalsi znajomi są przekonani, że oni wzięli ślub a to on się tłumaczy, że było inaczej
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 22:39   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Sąsiadka nawet nie to, że miała nieładne, jej nazwisko było po prostu nazwą Pani Śmierci
Kostucha?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 09:03   #10
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Wszystko zależy od życzliwości pracownika USC. Mi Pani w urzędzie podyktowała wniosek i powiedziała, że zatwierdzić musi go jeszcze kierownik USC, a ze jest to mały jednoosobowy urząd to ona jest sama sobie kierownikiem, więc raczej nie będzie problemu
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 14:11   #11
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

No właśnie- zalezy na jakiego urzędnika się trafi Tak samo jak z nadawaniem dzieciom imion... niby nie może być Jennifer, ale i tak komuś się uda tak dziecko nazwać :P
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 12:45   #12
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

A orientujecie się dziewczyny jak to jest ze zmianą imienia?
Czy jest w ogóle możliwość aby zwyczajne polskie imię zmienić sobie na jakieś ładniejsze po prostu?
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:25   #13
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
A orientujecie się dziewczyny jak to jest ze zmianą imienia?
Czy jest w ogóle możliwość aby zwyczajne polskie imię zmienić sobie na jakieś ładniejsze po prostu?
Ja miałam zamianę imion. Nie było problemu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:35   #14
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
A orientujecie się dziewczyny jak to jest ze zmianą imienia?
Czy jest w ogóle możliwość aby zwyczajne polskie imię zmienić sobie na jakieś ładniejsze po prostu?
Można, nie ma problemu. Wystarczy napisać, że takiego imienia od dawna używasz i wszyscy Cię pod takim znają.

Ludzie często zmieniają imiona, gdy mają ośmieszające (Alfons), archaiczne (Kunegunda) czy o dziwnej pisowni (Dżesika). Niektórzy zmieniają, bo używają np. drugiego imienia lub znani są pod innym.
Znałam dziewczynę, która miała na imię Joanna, tak jak jej mama. Dla odróżnienia starszą Joannę nazywano Asią a młodszą Anią. Przez to młodsza była brana za Annę, więc w końcu zmieniła, bo już miała dość tłumaczenia, dlaczego nie jest Aśką.

Wujek miał na imię Bolesław, co przed wojną zdrabniało się na Leszka. Po wojnie przyszła nowa władza i w szkole miał chłopak problemy, że podpisuje się jako Leszek a tymczasem w dokumentach ma inne imię. Rodzice zmienili mu w USC na Leszek i o Bolesławie wszyscy zapomnieli.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 08:11   #15
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Szukam osób, które zmieniały nazwisko

Wielkie dzięki dziewczyny, już w liceum nad tym myślałam, znajomi mówią na mnie różnie ale nikt nie używa mojego imienia z dowodu, ja też tylko w sprawach urzędowych bo go nie znoszę
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.