Prośba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 17:55   #1
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64

Prośba


Hej, znalazłam szczegółowy artykuł dotyczący typów urody, niestety po angielsku. Nie jestem dobra z tego języka, dlatego prosze Was o przetłumaczenie
http://flaregamer.com/b2article.php?p=116&more=1
Oczywiście nie cały, tylko opisy i barwy dla nich
__________________


Edytowane przez Rogue
Czas edycji: 2006-07-03 o 21:09
Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 18:07   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Prośba

To chyba powinno się znalezć na Multi Cultural Zone
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:39   #3
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: Prośba

No tak. Chciałam wysłać wiadomość do moderatora, ale nie moge wklejać linków w wiadomościach:-( Zatem jeśli jakiś moderatór tu zajrzy, to proszę o przesunięcie na tamto forum
__________________


Edytowane przez Rogue
Czas edycji: 2006-07-03 o 21:10
Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:22   #4
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: Prośba

up up
__________________

Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 22:39   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: Prośba

Cytat:
Napisane przez Rogue
Hej, znalazłam szczegółowy artykuł dotyczący typów urody, niestety po angielsku. Nie jestem dobra z tego języka, dlatego prosze Was o przetłumaczenie
http://flaregamer.com/b2article.php?p=116&more=1
Oczywiście nie cały, tylko opisy i barwy dla nich
Gdyby tekst był po niemiecku bez problemu bym Ci pomogła, ale w tym wypadku pozostaje mi zaproponowanie Tobie skorzystanie z wirtualnego translatora, wpisz sobie w google translator anglielskiego i juz pierwszy link zaprowadzi Cie do fajnego programu.Pozdrawiam..
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:07   #6
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: Prośba

juz próbowałam z translate.pl...
__________________

Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 12:04   #7
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

ktora kolorystycznie pora roku jestes?

Czy kiedykolwiek czulas sie sie spokrewniona z jakas osoba lub kolorem i nie moglas zgadnac dlaczego? Jest to mozliwe ze dzielicie ta sama pore roku. wiedzac ktora pora roku jestes moze ci pomoc okreslic w ktorych kolorach wygladasz najlepiej i jaka jestes. Tutaj znajdziesz pare faktow, ktore pomoga okreslic cie ktora pora roku jestes.

podtony / pododcienie: (w gamie kolorystycznej kolory dziela sie na odcienie )

okreslenie twojego podtonu jest najtrudniejszym zadaniem. umyj twarz, pozostan bez makijazu, ubierz sniezno-biale (bleach to wybielacz, ale wybielaczowo-biale raczej nie pasuje ) ubranie i cofnij sie krok do tylu by ujrzec siebie w naturalnym swietle dziennym. Mozesz takze sprobowac oblozyc twarz bialymi kawalkami papieru. Ciepla karnacja ma zloty lub zolty pododcien (podton), podczas gdy skora (karnacja) chlodna ma czerwony lub niebieski. Jest takze mozliwym miec neutralne podtony, lub rozne podtony zaleznie od tego jak bardzo jest sie opalonym. kolor zyl widocznych przez twa skore jest takze znakiem (jesli sa zielone- pododcien skory jest zolty, niebieskie - pododcien jest czerwony)
w czasie tego testu skup sie na swojej twarzy. jesli nie mozesz widziec tego wystraczajaco dobrze w lustrze usytuowanym na zewnatrz (np. domu) lub gdy nie jest slonecznie, zrob zjecie siebie w lustrze z bialymi przedmiotami uzywajac aparatu cyfrowego i popraw kolorystycznie zdjecie dopoki bialy kolor nie bdzie zbalansowany. uzyj przyslony i nie uzywaj flesza.

jesli masz odcien skory dopasowany przez MAC-a, mozesz juz wiedziedz czy jestes (twoja skora) ciepla lub chlodna. Ja uzywam MAC NW25, gdzie NW oznacza odcien dla kogos z chlodnymi, rozowymi pododcieniami. 'W' oznacza 'cieplo' (warmth in english) (zolte odciecie) ktore trzeba zneutralizowac 'zimnem' (rozowe cienie). wiekszosc ludzi znajduje sie pod 'NC' cieniami i ma zolte pododcienie.

wzorzec dla oczu

Tutaj nie chodzi o kolor twoich oczu, ale wzorce i ksztalty znajdujace sie w tym obrebie. w jasno oswietlonym pokoju, umiejscow lustro na przeciw swego jednego oka i zamknij drugie oko. jesli pokoj nie jest wystarczajaco jasny, sprobuj poswiecic lampa zaraz przy twoim oku uzywajac powieszajacego lustra.
Czy ksztalt czarnej i kolorowej czesci oka wygladaja jak:
-ledwo widoczne rozszczepione szklo (lato)
-w pelni okreslone szprychy kola (zima)
-okragly kula sloneczna (zgaduje z tym slowem) (wiosna)
-lub lekko wibrujace na brzegach azteckie slonce moze miec troche plamek po zewnetrznej stronie (jesien) ?
wiedz o tym ze jest jednak mozliwym miec dwie pory roku zmieszane razem w twoim oku. w moim przypadku, mam otwarta przestrzen na okolo zrenicy jak WIOSNA i szprychy ja ZIMA - jest to zwane STRIKING SPRING (uderzajaca, przebijajaca wiosna?)

Kombinacja koloru oczu i wlosow.

Naprawde latwo jest okreslic twoja Pore Roku kiedy przyjrzysz sie sobie bardzo dobrze. Ja np. jestem Zima jak z reszta wiekszosc Azjatow lub Afro Amerykanow. jesli nadal nie jestes pewna sprobuj rozwiazac nasz nasz Quiz Por Roku, ktory zwiera cechy osobowosci lub Season Checklist Chart.
Wlosy lata sa kolotu popielaty blond lub jesny popielaty braz bez wszelkich janiejszych pasemek, podczs gdy oczy sa niebiesko-szare lub niebiesko zielone. Zima posiada wlosy czarne lub ciemno-brazowe (bez jakichkolwiek refleksow), podczas gdy jej oczy sa brazowe, jasnobrazowe (orzechowe) lub zielone. Wlosy wiosny to zloty blond, zloty braz lub rude, a oczy niebieskie, niebieskoszare, niebesko zielone lub w kolorze jasno turkusowej zieleni. Jesien ma wolsy w kolorze zlotego brazu, rude, jasno kasztanowe (rudawobrazowe), lub ciemno kasztanowe (w angielskim rozroznia sie dwa kolory kasztanowych wlosow, auburn i chesnut wlasnie) podczas gdy oczy jesieni sa ciemnobrazowe, orzechowe lub zielone.





jutro skoncze... fajna zabawa z tym artykulem mam nadzieje ze to jest ok, moj angielski to tez na razie sredniawka.
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 21:33   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Prośba

Ładna mi średniawka !!
Bomba!!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 15:39   #9
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Dokladne okreslenie Twojej Pory Roku

Teraz, gdy Znasz juz swoja kolorystyke i wzorzec oczu, mozesz dokladnie dowiedziec sie ktora pora roku jestes (lub ktore w sobie mieszasz) i w ktorych kolorach wygladasz najlepiej. badz swiadoma tego, ze twoja pora roka nie bedzie taka jak oczekujesz. Np. wielu Azjatow i piegowatych 'Rudzielcow' sa jesieniami. Generlanie zimami sa brunetki, latami naturalne blondynki (blondyni), wiosny maja blade (jasne) oczy, jesienie zas ciemne.
Zauwazysz takze ze moze juz wlasciwie naturalnie sklaniasz sie bardziej w kierunku pasujacych ci kolorow. w wykresie ponizej pionowe kolumny od lewej do prawej przedstawiaja kolory w ktorych wygladaja dobrze
A) lata
B)zimy
C) wiosny
D)jesienie



paulakrk dzieki
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 15:51   #10
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Mieszanki Lata:

Lato Absolutne: wlosy zazwyczaj w kolorze jasny braz, moga byc takze szare

Lato 'Swiatlo Ksiezyca': (mieszanka lata i zimy) dziewczyna (facet?) z wlosami w kolorach ciemny, popielaty braz az do brunetek, lub wlosy srebrno siwe

Lato 'Blask Slonca': (mieszanka lata i wiosny) zloto-blond refleksy na popielato brazowych wlosach

Lato Indianskie: (mieszanka lata i jesieni) wlosy w kolorach : jasnorude lub miedziane, popielaty blond

Bohaterowie-Lata:Eva (Metal Gear Solid), Sonya Blade (Mortal Kombat), Leon Kennedy (Resident Evil), Siegfried Schtauffen (Soul Calibur)
Slynne Lata: Denise Richards, Eva Habermann, Jeri Ryan
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:05   #11
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Mieszanki Zimy:

Zima Absolutna: ciemne wlosy i jasna skora lub bardzo ciemne wlosy i ciemna (sniada) skora

Zima 'Mroz Sniegu': (mieszanka zimy i lata) wlosy w kolorze jasny braz

Zima 'Swiatlo Ognia': (mieszanka zimy i wiosny) blond, prawie biale wlosy

Zima 'Zachod Slonca): mieszanka zimi i jesieni) wlosy kasztanowe (odcien rudawobrazowy), lub srednio rude wlosy

Bohaterowie-Zimy: Xiuying Hong (Shenmue), Farah (Prince of Persia), Sephiroth (Final Fantasy), Darril (Front Mission)

Slawne Zimy:Alicia Keys, Rosario Dawson, Kristin Kruek
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 21:02   #12
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Mieszanki Wiosny:

Wiosna Absolutna: wlosy zwykle blond, pasuja 'wiosenne' cechy osobowosci (nie jestem pewna czy autorka miala to na mysli...)

Wiosna 'pastelowa': (mieszanka Wiosny i Lata) : brunetka lub wlosy w kolorze popielatowego blondu

Wiosna 'Zachwycajaca' ('Uderzajaca pieknem')(mieszanka wiosny i zimy): wlosy czarne lub ciemno-brazowe, odcien skory: od porcelanowego do ciemnooliwkowego.

Wiosna 'Wspaniala'(mieszanka wiosny i jesieni): wlosy w kolorach: od rudego do do jasnego koloru rudoblond lub wlosy w kolorze blad przy cerze z piegami

Wiosenni Bohaterowie: Joanna Dark (Perfect Dark), Sarah Bryant (Virtua Fighter), Simon Belmont (Castlevania), Yuri Hyuga (Shadow Hearts)

Slawne Wiosny: Gillian Anderson, Lindsay Lohan, Evangeline Lily
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:24   #13
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Mieszanki Jesieni:

Jesien Absolutna: wlosy miedziane lub w odcieniu neutralnego bezu, cieplo stonowana karnacja

Delikatna Jesien (mieszanka jesieni z latem)-delikatne kolory wlosow, cechy charakterystyczne bardziej subtelne

Zlota Jesien (mieszanka jesieni z wiosna) wlosy blond, Zlote Jesienie sa czesto spotykane noszac intensywne kolory

Zachwycajaca Jesien (mieszanka jesieni z zima) bardzo ciemne wlosy z cieplymi odcieniami

Jesienni Bohaterowie: Lara Croft (Tomb Raider), Jade (Beyond Good and Evil), Hwoarang (Tekken), Eddie Gordo (Tekken)

Slawne Jesienie: Jessica Alba, Natalie Portman, Aishwarya Rai
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:09   #14
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Dobieranie Kolorow:


Jest mozliwym noszenie kolorow z innych Por Roku jesli wiesz jaki jest twoj 'zasieg', ale wskazowka nigdy nie jest rzecza zla.

---KOLORY LATA---

Lato jest odcieniem chlodnym z podcieniami niebieskimi i rozowymi, oraz niskim poziomem kontrastu pomiedzy kolorami wlosow, oczu oraz odcienia skory. Lata potrzebuja delikatnych pastelowych i neutralnych kolorow na rowni z kolorami przytlumionymi zawierajacymi chlodne podtony. Pudrowe blekity, przykurzone roze, kolor fiolkorozowy czy lawendowy, sliwka i jasne zolcie beda uzupelniac kolor ich skory. Unikaj intensywnych, jaskrawych, zywych barw poniewaz spowoduja one ze bedziesz wygladac surowo. Barwy ziemiste, czernie i pomarancze takze zaglusza (prytlumia) twa karnacje.
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez *chinchilla*
Czas edycji: 2006-07-25 o 22:39
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:21   #15
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

---KOLORY ZIMY---


Osoby profilu zimowym maja szerokie pole (oni by powiedzieli 'dno' ale nie pisze tak bo po polsku zabrzmialoby glupio) w dobieraniu kolorow i wysoki kontrast pomiedzy kolorami wlosow, oczu i skory. Zimy potrzebuja barw ktore sa ostre, pelne, i czyste aby dobrze uzupelnic kolor swej skory. Wygladaja najlepiej w intensywnych, bogatych kolorach, takich jak czarny, granatowy, czerwony i mocny roz. Gdy chcesz nosic kolory jasniejsze, nos jasna biel lub lodowe pastele, takie jak chlodne blekity, roze, zolcie. Unikaj kolorow ziemi i kolorow stlumionych, takich jak beze, pomarancze i zloto, poniewaz spowoduja one ze twa skora wygladac bedzie niezdrowo.
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:30   #16
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba


---KOLORY WIOSNY---



Wiosny nosic moga bardzo jasne, delikatne kolory. takie jak brzoskwiniowy, camel (wielbladzi???), zlota zolc, zloty braz, kolor wody. Wygladaja dobrze takze w kosci sloniowej, jsnych zieleniach, naturalnych czerwieniach, czystych blekitach i w kolorze koralowym. Unikaj kolorow ktore sa za ciezkie, monotonne, przytlumione lub zbyt ciemne. Unikaj czarnego i bialego, ktore takze sa zbyt kontrastujace.
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:35   #17
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Prośba

chinchilla, respect
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:38   #18
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

---KOLORY JESIENI---


Jesienie posiadaja duza glebokosc w cieple ich odcienia skory. Bogate zloto, ostre, ziemiste kolory zaakcentuja twoja karnacje. Jesienie moga nosic zarowno kolory przytlumione, jak i bogate cieple barwy, ktore widzimy w jesiennych lisciach, a wiec camel (znowu ten kolor 'wielbladzi', a moze to kameliowy,nie wiem), bez, oliwkowy, pomaranczowy, zloty, ciemny braz. Jesienie wygladaja swietnie takze w bogatych, cieplych szarosciach.

fajny artykul, podobal mi sie. jak sa widzicie bledy poprawcie, czasami nie tlumaczylam dokladnie tylko przypasowywalam bardziej pod polski, hehe, ale czasami robilam to zbyt dosadzie. Rogue mam nadzieje ze jestes usatysfakcjonowana
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:39   #19
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Prośba

Cytat:
Napisane przez lilithin
chinchilla, respect
dzieki



jak tam z wami dziewczyny? ja jestem STRIKING SPRING (mieszanka wiosny z zima) bo mam zimowe oczy (szprychy) i ciemno-brazowe (latem) lub czarne (zima) wlosy a odcien skory ciemnooliwkowy. z pomieszania tych dwoch POR ROKU wydaje mi sie ze moge nosic sie nie tylko jak wiosna, ale tez jak zima, bo kolory zimy wg. mnie bardziej mi pasuja... ale w sumie to i tak glupoty, kazdy wie najlepiej w czym sie fajnie wyglada. a to jest po prostu fajna zabawa z tymi Porami Roku
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez *chinchilla*
Czas edycji: 2006-07-26 o 10:28
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.