Piękne, młode i szalone 30+ 40+ - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-24, 02:54   #3091
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87107600]Gosiu, przepięknie! Widze też, że pogoda ładna . Idzie wrzesień, a wrzesnie w Anglii są z reguły pogodne i słoneczne.

Dzięki, dziewczyny Sweter z sekcji męskiej . Kosztował całe 8 złotych. Na jesień idealny!

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Aha, natrafiłam ostatnio na ciekawą strone: https://the-talks.com/

Krótkie, ale bardzo ciekawe wywiady ze znanymi osobami ze świata filmu, sztuki, muzyki, mody, sportu, literatury...

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

A jeszcze mam takie pytanie... Używacie odświeżaczy w domu? Możecie coś polecić? Nie wiem czemu, ale jak wchodze do tego nowo zakupionego mieszkania, to od progu wita mnie dziwny zapach, który nawet nie wiem jak opisać . W poprzednim mieszkaniu czegoś takiego nie doświadczałam.

Okna mam zawsze uchylone, balkon przez 70% dnia otwarty, więc przewiew jest. Zapalam świeczki, i coś to pomaga, ale jednak myśle nad zakupem czegoś do kontaktu może?[/QUOTE]

Przerabialam wiele odswiezaczy i kazdy na dluzsza mete byl meczacy, jednak zdecydowanie wole swiece.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 07:10   #3092
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Gosiu mieliście super wycieczkę i zdjęcia piękne. Z tego co pamiętam kupiłaś telefon huawei. Który? Jak Ci się sprawuje? Przymierzam się do wymiany swojego p20 na p30.



Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87107600]Gosiu, przepięknie! Widze też, że pogoda ładna . Idzie wrzesień, a wrzesnie w Anglii są z reguły pogodne i słoneczne.

Dzięki, dziewczyny Sweter z sekcji męskiej . Kosztował całe 8 złotych. Na jesień idealny!

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Aha, natrafiłam ostatnio na ciekawą strone: https://the-talks.com/

Krótkie, ale bardzo ciekawe wywiady ze znanymi osobami ze świata filmu, sztuki, muzyki, mody, sportu, literatury...

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

A jeszcze mam takie pytanie... Używacie odświeżaczy w domu? Możecie coś polecić? Nie wiem czemu, ale jak wchodze do tego nowo zakupionego mieszkania, to od progu wita mnie dziwny zapach, który nawet nie wiem jak opisać . W poprzednim mieszkaniu czegoś takiego nie doświadczałam.

Okna mam zawsze uchylone, balkon przez 70% dnia otwarty, więc przewiew jest. Zapalam świeczki, i coś to pomaga, ale jednak myśle nad zakupem czegoś do kontaktu może?[/QUOTE]U mnie pomogło malowanie niestety nikt z nas nie lubi odświeżaczy. Lubimy za to świeczki

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 07:33   #3093
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Odświeżacze są męczące, podobno niezdrowe również. Te snobistyczne po kilka stówek też
U mnie sprawdza się olejek lawendowy. Lubię skropić nim koce, pościel, ściągane z suszarki ręczniki. I ten zapach utrzymuje się dość długo. Skrapiam nim pled na łożku co kilka dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 08:52   #3094
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Aussie, mam p20 pro i jestem z niego ogromnie zadowolona.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:50   #3095
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Hej laski !
Wpadłam na kawę
Wino mam zabronione(dieta),więc tak trwam w trzezwościwlewając w siebie hektolitry wody i elixir z pietruszki i cytryn
Uparłam się na zrzutkę tłuszczyku,więc zaparcie ćwiczę z trenerem.
Efekty juz są i to motywuje.
Tabata,maszyny-poty wylewam i sił wieczorami brakuje by skrobnąć to i owo..


Z nowości kosmetycznych ,które testuję to serum Eucerin(ultra white )


Anyz lawenda ma jeszcze jedna zaletę-odstrasza komarzyska!



Miłego dnia dziewczyny

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2019-08-24 o 09:51
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:52   #3096
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87106337]Ooo, nie wiedziałam Znasz się troche na sztuce, że tak od razu odgadłaś?

Mam leniwy poranek. Ide zaraz pod prysznic i chyba wybiore sie do second-hand, bo fajne perełki można tam dostac. Ostatnio jak byłam to udało mi się dostać sweter oversized na jesień, jest w stylu tych swetrów vintage, które nazywają coogi/cosby.[/QUOTE]

Tak, coś tam jeszcze się po głowie plącze.... miałam historię sztuki na studiach.

Naprawdę ładny ten sweter

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wrzucę wam kilka fotek z dzisiejszego dnia. Dotleniliśmy się na maxa i nacieszyliśmy oczy widokami Załącznik 7688480Załącznik 7688481Załącznik 7688482Załącznik 7688483Załącznik 7688484Załącznik 7688485
Gosia
...ale pięknie!!!
Gdzie masz takie cudowne widoki?

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87107600]

A jeszcze mam takie pytanie... Używacie odświeżaczy w domu? Możecie coś polecić? Nie wiem czemu, ale jak wchodze do tego nowo zakupionego mieszkania, to od progu wita mnie dziwny zapach, który nawet nie wiem jak opisać . W poprzednim mieszkaniu czegoś takiego nie doświadczałam.

Okna mam zawsze uchylone, balkon przez 70% dnia otwarty, więc przewiew jest. Zapalam świeczki, i coś to pomaga, ale jednak myśle nad zakupem czegoś do kontaktu może?[/QUOTE]

Również nie polecam odświeżaczy.

Miałam podobny przypadek w nowym/starym mieszkaniu, z tym że dziwny zapach czułam tylko ja... uparłam się na zerwanie podłóg i totalny remont. Okazało się że pomiędzy belkami był zbutwiały materiał, chyba wyciszający (?) Noooo... po zdjęciu desek wszyscy to poczuli
Może to być też jakaś zaprawa, klej, farba itp - zobacz gdzie Cię nos zaprowadzi. Albo masz szkielet w szafie

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Miszka, brawo
ciesz się efektami!

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Kasztanka, a Ty co tak mało piszesz?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:58   #3097
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Pochwalę się jeszcze zakupem kosmetycznym, czas zadbać trochę o włosy.
Wczoraj nałożyłam też olej kokosowy i od razu lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7740BFBB-54B8-4DBE-8446-72F22651E771.jpg (146,5 KB, 37 załadowań)
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 16:00   #3098
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Caffe, to Yorkshire Dales.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 16:04   #3099
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Gosia, wspaniałe miejsce i zdjęcia udane
Naprawdę mam ochotę na wycieczkę... Tż namawia mnie na Szkocję.
...a jutro idziemy na mały spacer po okolicznych pagórkach
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 08:47   #3100
SovaEvree
Zadomowienie
 
Avatar SovaEvree
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 764
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Gosia cudnie

Miszka brawo... u mnie weny i checi brak na cwiczenia, zreszta nie lubie...

Wczoraj pojechalismy z kolega na Gore Zborow, to wnokolicach Czwy.... no powiem wam ze bosko... widoki fajne i oewniw jak dziewczyny wroca to sie jeszcze raz wybierzemy

Poki co cieszymy sie laba i cisza... dom z dziecmi jest super ale teraz jak pojechaly z dziadkiem w swiat to ciesze sie spokojem i cisza... pewnie za 2-3 dni zacznie mi brakowac wiecznego gadulstwa

Milej niedzieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SovaEvree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 10:07   #3101
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Witam Was przy pysznej cappuccino.
Poczytam jutro, jak wrócę do domu.
Jak wrócę... haha... podobno u nas pogoda również piękna. To dobrze bo wracać do ponurego nieba nie chciałoby mi się...

Gosia, przepiękne zdjęcia, a pejzaż z domkiem w tle wywołał u mnie gęsią skórkę. Bajka!

Miszka, w końcu się odezwałeś... kobieto nie ćwicz tyle... zresztą schudniesz z kości na ości haha...

A tu odnoszę takie wrażenie Hiszpanie całe dnie przesiadują w barach tudzież w innych restauracjach (tez tak lubię hehe). O turystach nie wspomnę... dziki tłum...
Pozdrawiam... kawa mi stygnie..
Załącznik 7688731



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2019-08-27 o 17:29
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-25, 10:40   #3102
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

LaMary, piękne macie widoki
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 10:53   #3103
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Kasztanka, a Ty co tak mało piszesz?
Za bardzo sie nic ciekawego u mnie nie dzieje, ograniczylam zmiany w pracy (nie przeklada sie to niestety na ograniczenie kupowania ubran ) i sie zastanawiam, co by tu dalej ze soba poczac.
I w sumie nie wiem Maz za miesiac ma kolejne wakacje szkolne, wiec spedzimy je razem, a potem bede sie od nowa zastanawiac. Moze jakis kurs, albo studia, sama nie wiem.
Podczytuje Was regularnie, codziennie za to

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Miszka, w końcu się odezwałeś... kobieto nie ćwicz tyle... zresztą schudniesz z kości na ości haha...
No nie? Teraz z Miszki juz jest mega laska
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 12:28   #3104
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Gosia piękne zdjęcia - ten domek i leniwie leżące zwierzęta Tak bym chciała żyć. Mućkę bym wytuliła

Cinde
świetna inicjatywa z tą rzeźbą. I sama rzeźba piękna i wzruszająca To mi tylko przypomina jak nie lubię ludzi, a raczej ludzi typu polska cebula, których mam wrażenie jest więcej niż empatycznych i rozumnych. Nasz kraj potrzebuje jeszcze wymiany kilku pokoleń, więc nie wiem, czy dożyjemy zmian.

Będę testowała wegetariańską karmę dla psów. Muszą mieć taką samą, bo inaczej sobie wykradają z misek, a jeden z nich ma alergię i nadal nie wiadomo do końca na co. Mamy sensitive opartą na mało alergizującym białku i reakcje skórne zniknęły, ale nadal nie jest ok. W sumie to mnie by to bardzo ucieszyło, jeśli przypasowałaby im karma bezmięsna. Leki od dawna podaję w maśle orzechowym, a nie pasztecie.

Co do randek, to mam kolegę z którym rozmawiamy, choć ostatnio mniej. Fajnie poznać punkt widzenia obcokrajowca mieszkającego w Polsce. Krępuje mnie bariera językowa i to, że mówię dość kalicznie, więc zaczęłam go unikać. W ubiegły weekend byłam na dwóch spotkaniach. Jeden był małomówny i niegrzeczny, a drugi rozliczył mnie co do grosza z rachunku, a cały nasz rachunek opiewał na 40zł

Na dziś byłam umówiona, ale zaczęłam odstawiać lek, po którym prawdopodobnie jestem tak przewlekle zmęczona. Miał pomagać na lęk, a sprawia, że potrafię spać 3 dni. Poza tym stuknie mi zaraz rok terapii, więc to najwyższy czas, żeby odstawić wspomaganie, ale... jestem obecnie jeszcze bardziej zmęczona. Takie grypopodobne objawy i tak może być nawet dwa tygodnie. Waciane mięśnie i albo zimno, albo gorąco plus lekka migrena, więc raczej nici z dzisiejszej randki.

Wzięłam się za odpimpowanie kuchni. Wymyśliłam na francuską modłę zasłonki na pralkę i zmywarkę. Materiał już mam, szyją na ulicy obok, czekam tylko na karnisze do zazdrostek. Chcę też pomalować kafelki w toalecie i powiesić tam jakieś stare fotografie, bo na razie jest szpitalnie i kompletnie bez pomysłu.
Zabrałam się za malowanie i przecieranie stolika (biel, krem, odrobina złota, ciemnobrązowe drewno), niestety ręka odmówiła, ale za tydzień mam robioną blokadę, więc będę mogła go skończyć. Na razie się nie forsuję, bo od wszystkiego stękam, a wieczorami chodzę obolała (stawy biodrowe)

Ogólnie, to do jesieni powinnam być jak nowa, więc jestem dobrej myśli. Oczywiście zastrzyki już na stałe, ale co kilka miesięcy.

Przychodzą do mnie newslettery ze sklepów, w których kupowałam ubrania na wiosnę zachwycona kolekcjami i ... nic mi się nie podoba. Może jakieś martensy kupię, czy rurki, sweter, ale na razie nic mi nie wpada w oko.
Lek, który odstawiam zatrzymuje wodę, więc mocno liczę na lekką zmianę rozmiaru w najbliższych tygodniach, to nawet się nie oglądam na zakupy ubraniowe.

Upatrzyłam sobie w TkMaxxie drewniane podesty z miskami dla psów. Niestety nie tylko ja, bo śladu po nich wczoraj nie było. Zostały tylko w rozmiarze dla kota. Dzisiaj zajrzę może do drugiego, jak mi wystarczy energii.

Kupiłam deskę do krojenia zrobioną ze ścinków marmuru, drewna sheesham i granitu. Podoba mi się takie kreatywne wykorzystanie materiałów.

O takich wydrukach myślałam, jako, że zawsze interesowała mnie fotografia, a swojego czasu pozowałam do zdjęć:
https://i.etsystatic.com/13121088/r/...00671_qnl1.jpg
https://i.pinimg.com/originals/77/59...8ee48cf669.jpg
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 13:24   #3105
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Pani Robot - nie chcę wchodzić z butami w Twoje zdrowie, zwłaszcza, że nie jestem fachowcem, ale wokół mnie tyle różnych przypadków chronicznego złego samopoczucia, że aż strach. I najczęściej, po długotrwałych poszukiwań sprawcami okazują się:
- tarczyca (ale to chyba nie stawy),
- niedobór D3,
- borelioza (atakuje i układ nerwowy, i właśnie stawy).
Może warto zrobić badania w tych kierunkach?
Bo blokada, z tego co mi wiadomo, to nie leczenie. U mnie blokada w barku zamaskowała proces zapalny, który się toczył i jak przestała działać, to problem wrócił w dużo gorszej formie. Podjęte wtedy leczenie przeciwzapalne plus rehabilitacja zadziałały dużo wolniej, ale skutecznie i przez 5 lat (odpukać!) problem nie wraca. Tylko trzeba, żeby lekarz się skupił na przyczynach a nie objawach


Lecę szykować obiadowego grilla, z dużą ilością warzyw (ale nie tylko ). Miłej niedzieli!
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 13:26   #3106
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Barcelona...
Awangardowa architektura Gaudiego jest niepowtarzalna...
I zdjęcie magicznej fontanny o zmroku...przepiękny pokaz świateł. Chociaż ta świetlna scenografia robi wrażenie to w naszym mieście może fontanna nie jest tak okazała ale fajerwerki są identyczne czyli muzyka K. Dębskiego, W. Kilara czy Oda do radości I wiele innych znanych utworów tez robi wrażenie. I gra świateł



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2019-08-27 o 17:28
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 13:34   #3107
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Wow, piękna architektura
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 14:16   #3108
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Dircik u mnie to autoimmunologiczna, która rozwala stawy, ale mam w planach również endokrynologa, tylko bardziej nadnercza niż tarczycę, bo tę przebadałam już dawno.
Lekarz powiedział, że bez codziennej rehabilitacji nie będę zbyt długo sprawna, ale mówił to o stawach biodrowych, nie o dłoniach. Zmiany uznał za zwyrodnieniowe i nieodwracalne na podstawie RTG i USG.
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 15:05   #3109
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

A ja właśnie robię właśnie leczo. Kupiłam pyszną paprykę trochę mnie przerażają zapowiadane na przyszły tydzień upały.
Chciałam dzisiaj zmienić deskę klozetową. Czekała na zmianę kilka m-cy...no i ups nie pasuje śruby za krótkie. Nikomu nie chce się jechać/iść na zakupy, więc nie mamy dzisiaj deski. Ciekawe kiedy komuś się zachce jednak deskę mieć. Tym razem mam zamiar nie przyłożyć do tego ręki... Obym wytrwała w postanowieniu

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

LaMary oj tak Barcelona ma swój urok. Jeszcze planuję tam nie raz powrócić

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-25, 15:15   #3110
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Pani_Robot - rozumiem, czyli to nie leczenie w ciemno, jeśli fakty i badania potwierdzają jednoznacznie autoimmunologię (Mama koleżanki była dwa lata leczona na rzs, które się okazało jednak boreliozą ...)
Czyli rzeczywiście dobrze jest poszukać świetnego rehabilitanta i ... dietetyka. Dietą można naprawdę dużo zdziałać w takich przypadkach. Czasem drastyczne działania (czasowe) w tym względzie - np."post" dr Dąbrowskiej, albo dieta ketogeniczna dają pozytywne zmiany, zaskakując lekarzy. Tylko trzeba by znaleźć dobrego dietetyka, który nie tylko ma dobrą wiedzę akademicką, ale wciąż się dokształca. Trzymam kciuki za poprawę samopoczucia.


Widoczki ślecie cudne. Zazdroszczę tym z Was, które jeszcze na wakacjach (lub nawet przed)
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 18:53   #3111
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Barcelona zachwyca bajkową architekturą

Aussie, uwielbiam leczo! Robisz z cukinią czy kabaczkiem? .

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
O takich wydrukach myślałam, jako, że zawsze interesowała mnie fotografia, a swojego czasu pozowałam do zdjęć: https://i.etsystatic.com/13121088/r/...00671_qnl1.jpg
https://i.pinimg.com/originals/77/59...8ee48cf669.jpg
Na punkcie zarówno Moss jak i Bardot miałam swego czasu w życiu faze . Ładne zdjęcia.

Ja też czegoś szukam do sypialni nad łóżko. Mieszkanie mamy białe, myślałam o pastelach. Znalazłam taki art print jakiegoś szwedzkiego artysty. Czymś mnie urzekł...

Jutro rano przychodzą robić garderobe. Później jeszcze komode musze kupić do sypialni... No i pare lamp i luster - dobre oświetlenie i lustra robią fajny klimat w mieszkaniu. Jeszcze myślałam o rattanowym fotelu. Na koniec roślinki, i powoli mieszkanie będzie miało ręce i nogi.

Aha, Pani_R, natknęłam się dzisiaj na ten art. i od razu pomyślałam o Tobie : https://kobieta.onet.pl/nadbaltycka-...lanska/2nv5d4r

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-08-25 o 19:31
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 09:53   #3112
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Dzień dobry. Przed nami fala upałów. Trzymajcie się dziewczyny

Cinderella z cukinią z działki
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 11:33   #3113
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Dzień dobry z kawą
Fala upałów mnie nie cieszy.


Cinde Ikea ma jeden całkiem wygodny i dobrze wykonany model naturalnego fotela. Chyba, że wolisz szukać jakiejś vintage perełki, bo dużo tych mebli jest z Niemiec. Lustra ciekawe ma Vivrehome i Westwing, a jak cię interesuje coś wyjątkowego z historią, to są firmy, które wykonują piękne ramy ze stuletnich belek.
Małe lustra i oryginalne lampy można dorwać w TkMaxxie. Komody piękne robi się w Polsce, tylko trzeba trafić na małe stolarnie, które np robią meble na wymiar pod swoje projekty, które już mają. Niektórzy ogłaszają się nawet na Allegro. Albo możesz kupić zwyklaka z Ikea i zamówić "artystyczną renowację", czyli w praktyce malowanie i nadanie meblu niepowtarzalnego wyglądu. Kojarzę, że był ktoś z łódzkiego, kto się ogłaszał nawet z pracą w domu klienta.
Ja będę teraz celowała w odmalowaną szafkę narożną do "jadalni" właśnie z komisu, który odnawia meble z Holandii.

Kiedyś byliśmy skazani na meblościanki z jednego sklepu w mieście, a teraz jest tyle opcji

Pani w artykule się faktycznie ulało, ale niektórym pękły z oburzenia dupska w komentarzach.

A grafikę zatytułowałabym "Spokój", bije z niej taka stabilność.
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 18:36   #3114
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Witam z domu

Cinderella, od razu wspomnę, bo zapomnę że oversizowy kolorowy sweter bardzo mi się podoba
A ta reprodukcja obrazu nad łóżkiem byłaby świetnym rozwiązaniem. My w sypialni mamy obraz malowany na płótnie przez jakiegoś niepełnosprawnego artystę... ale nie pamietam teraz nazwiska. Obraz składa się z czterech części i zajmuje nam całą ścianę. Jest stary i kiczowaty ( kwiaty) ale mamy do niego ogromny sentyment...

Muszę jeszcze podjechać do GH bo w lodowce pustki...
Będzie okazja przetestowania torby Tous...
A propos torebek... w Hiszpanii ciągnęło mnie do sklepów takich, których nie ma u nas, czyli sklepy na bogato. Bardzo bogato... Cóż... popatrzeć przez szybę można Owszem wejść należałoby nawet ale... ale kto by mnie tam wpuścił, strój nieodpowiedni, żebym chociaż na stopach zamiast zniszczonych Keenów buty np. Prady miała ( których nawet na oczy nie widziałam...tzn. widziałam przez okno wystawowe...)... a tak pozostało mi wziąć przykład z glonojada i przyssać się dyskretnie do szyby
Butik Tous też był ale jest i u nas... więc nie kusił...

Z podróży przywiozłam smaczny suwenir czyli butelkę cavy... żadna rewelacja ale na pewno się nie znam... wolę już włosko-słodką limoncello...
Jak wrócę z zakupów to sobie jeszcze zainauguruję końcówkę poniedziałku z lampką bąbelków
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 18:44   #3115
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Chyba nie pokazywałam torby?
Załącznik 7688878


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2019-08-27 o 17:27
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 15:14   #3116
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Przed nami fala upałów. Trzymajcie się dziewczyny

Cinderella z cukinią z działki
30 stopni w Gdańsku, aż kusi żeby zamiast do biura to na plażę



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 15:39   #3117
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

jestem po paru dniach przerwy i doczytuje
Killing Eve tez zaczełąm ogladac po tym, jak mi tu dziewczyny poleciły. Ciuchy fajne ma ta wzorcowa psychopatka...
Caffee, z kuchni greckiej lubie inne rzeczy, niż musake, dla mnie jest zbyt mdła. dobrej jakości souvlaki, dobre tzatziki czy spinakopita...mniam...
Jak zwykle - piękne zdjęcia, wszystkie A najbardziej chyba bym połaziła z Gosia...
Miszka, nareszcie ejstes Niepokoiłam się, co u Ciebie, a tu proszę, jaki zapał dietetyczny...
Ja byłam ledwie pare dni u przyjaciółki, wcale się nie obżerałam, ale mniej ruchu...i waga momentalnie mi to wypomina Chudne w 3 dni 20 dag, a przytyje kilogram w 3 dni, zwykła, chamska niesprawiedliwość głupich kalorii z metabolizmem do spółki
Upał, ale i tak dziś pocwicze, po poscie Miszki czuje się wielorybem. To naprawdę az głupio isc do dietetyka, gdy spadki takie minimalne...Niby mam miesiąc miedzy wizytami...ale moje małe podjadania blokują postep diety...I potem ze zdumieniem widze, ze miesiąc mija, a ja nadal w rozmiarze zbliżonym do poprzedniego...
W piątek oferty Itaki na przyszły rok, nadal mi się marzy Madagaskar...Ostatnia taka daleka podróż...ale chciałabym zobaczyć zwierzaki.
Ludzie sa empatyczni, jak kupa piachu, nie wszyscy, ale nadal spora czec nie widzi zwierzat jako wspołistot, a rzecz - i Koscioł ich w tym utwierdza, bo powiedziano, ze Bog dał nam ziemie i mamy ja sobie czynic poddana tego, ze wtedy to było pare milionow ludzi, a dziś ciśniemy się w miliardach, niszcząc planete - jakos hierarchowie nie widza...
Tak, konie padaja na Giewoncie, tak, sa sprzedawane do rzezni. Tak, cielecina, jagniecina i konina to dla mnie zwykle barbarzyństwo, bo za tym mięsem stoja mordowane malutkie jagnięta, cielęta czy zrebaki. albo zrebne klacze. Tak, do kotow ktoś strzela ze srutowki w zamkniętym garażu,. żeby cel nie uciekł. Osobiscie bym postrzelała do strzelce, powiedzmy, niech chroni głowe, reszta powinna poczuc.
O zajacu czytaliście? dzieci go kopały jak piłke i nosiły za uszy, dorośli dali im zabawke
https://wiadomosci.wp.pl/przemysl-dz...7999684614273a
dorośli powinni zapłacić do do grosza koszty leczenia, kary nie licząc. do niektórych tylko finanse przemawiają. Dzieci tez powinny mieć lekcje pogladowa, jak cierpia zywe istoty ( to znaczy nie mowie o kopaniu czy noszeniu za uszy, ale dobitne tłumaczenia i przykłady i kary by się przydały).
No, jak chodzi o zwierzaki to mi puszczają nerwy, bo oprócz współczujących i pomagających ludzi swiat jest pełen zwykłych psychopatycznych bydlakow, dla których ewolucja skończyła się w epoce maczugi. i tam powinni zostać.

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2019-08-27 o 15:57
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 16:07   #3118
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Nie mogę pojąć jak tak można postępować z żywym zwierzęciem. Cieszę się, że moje dzieci kochają zwierzęta. Ostatnio najmłodszy pająka w szklance na dwór wynosił, i z nim rozmawiał, nawet do takiego żyjątka ma szacunek.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 16:45   #3119
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Gosia, dzieci się ucza na przykładach. U Ciebie wiedza, ze zwierzętom należy się szacunek, bo Ty je tego nauczyłaś. To tak samo, jak ze zwiedzaniem czy czytaniem - pewne rzeczy wrastają w nas w dzieciństwie i potem wydaja nam się oczywistym wyborem Nie szkoła, nie rowiesnicy - najpierw dom nas uczy, jak wygląda kontakt ze swiatem, interakcje z otoczeniem.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 17:25   #3120
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Gosia, dzieci się ucza na przykładach. U Ciebie wiedza, ze zwierzętom należy się szacunek, bo Ty je tego nauczyłaś. To tak samo, jak ze zwiedzaniem czy czytaniem - pewne rzeczy wrastają w nas w dzieciństwie i potem wydaja nam się oczywistym wyborem Nie szkoła, nie rowiesnicy - najpierw dom nas uczy, jak wygląda kontakt ze swiatem, interakcje z otoczeniem.
...o zającu nie czytałam... ale można by tak w nieskończoność gadać a przykład zawsze musi iść z góry, jak mówi Kama... A kto ma nauczyć dziecko odpowiednich wzorców? Kto, jak sami rodzice maja z tym problem...odnoszę wrażenie patrząc, czy przyglądając sie niektórym dzieciom i ich rodzicom, że niektóre wartości juz dawno poszły w zapomnienie. Teraz liczy sie ogólnie przyjęta wolność i swoboda ( w każdej dziedzinie), zeby chociaż ludzie mieli w sobie trochę pokory ( refleksji). Ale nieee... ich świat ma byc prosty w obsłudze. Nie szanujemy innych a tym bardziej zwierząt. Pojęcie godności mamy od dawna w poszanowaniu...tyle że głębokim...
Mnie też często puszczają nerwy Kama...ale skąd młodzi ludzie mają brać dobre wzorce ( odpowiedż niby prosta: z domu, ze szkoły), skoro rodzice są na bakier z wychowaniem, to jak mogą być dobrym wzorcem dla dziecka? Uogólniam ale często nachodzi mnie refleksja, że lepiej nie będzie... brzmi pesymistycznie, chociaż pozytywnie nastawiona jestem do świata...

Dzisiaj wyprałam brudne ciuchy, pochodziłam po sklepach, niuchałam nowe zapachy czyli najnowszą Idole Lancome i Twilly Hermesa.
http://www.sephora.pl/Perfumy/Dla-Ko...owana/P3835084

http://www.sephora.pl/Perfumy/Dla-Ko...owana/P3809040

Lancome ma śliczną buteleczkę, piersiówkę Zapach może się podobać ale testy doradzam w chłodniejsze dni. Niuch słodki, różany jak to u Lancome
A optymistyczny, różowiutki do bólu flakon Hermesa naprawdę robi wrażenie... podobnie zapach Poprzedni zapach Twilly jak dla mnie był za mało "hermesowy' chociaż i tak zrobił piorunujące wrażenie bo popularność była mocno wyczuwalna w naszym mieście
Zapach bardziej pikantny, wg mnie drzewno-kwiatowy...
Intensywne testy równiez planujcie w chłodniejsze dni
I czekam, z wielką nadzieją czekam na nową esencjonalną Gabrielle Chanel. Wiedziałam, że się pojawi Wspominałam, że mam taką nadzieję na eliksir. Liczę, że się nie przeliczę i to będzie TO, że mnie Gabrielle rzuci na kolana we wrześniu
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-03 08:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.