róż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-15, 12:25   #1
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45

róż


witajcie!
od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl, że może już czas zacząć stosować jakiś róż na moją buźkę. problem jest w tym że (tylko się nie śmiejcie) nie umiem kupować kolorowych kosmetyków w dobrych drogeriach w czym przeszkadza mi moja potworna nieśmiałość . właśnie jestem po świeżej lekturze ocen dot. róży i najbardziej chyba się przekonałam do różu L'Oreal, Blush Délice. chciałabym prosić o radę taką od serca, jaki kolorek mógłby mi pasować do buzi wiecznie zaróżowionej (przez naczynka) i nieco zbyt okrągłej. aha, generalnie mam jasną karnację! pliis, pomóżcie
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-15, 12:37   #2
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: róż

musisz podać jeszcze inne szczegóły, np. jaki masz odcień skóry (cipły czy zimny), kolor włosów, kolor oczów, wtedy najlepiej będzie można doradzić
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 14:36   #3
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż

dzieki Anka20 za odp. podając że mam jasną karnację myslałam że to już wystarczy...
wydaje mi się że jestem "typowym latem" tak więc moje oczy są szare a momentami szarozielone, skóra raczej o tonacji zimnej (tak myślę) a włosy... w naturze były popielatoblond (latem blond prawie zupełnie jasny) a teraz od kilku lat są farbowane na czarno, z czym, jak twierdzą moi znajomi i mąż (zresztą ja też się tak czuję) jest mi do twarzy. fatalnie wyglądam w beżach brązach, bladych ciepłych pastelach ale całkiem chyba dobrze w bieli i dość ciemnym niebieskim. hm... wiem że do tego typu spraw jak dobór koloru różu potrzebna by była pewna analiza kolorystyczna u profesjonalistki ale gdybym miała przynajmniej pewne odnośniki (dzięki wam), łatwiej byłoby mi wybrać. dzięki za każdą odpowiedź (podpowiedź)!
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 15:31   #4
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: róż

"typowe lato" raczej zima, ale jak juz zostalo n-razy wspomniane trudno okreslic w ten sposob urode. A w ogole to najlepiej przemoc swoja niesmialosc isc do jakiegos duego sklepu kosmetycznego przetestowac, popytac sie pan ekspedientek itp

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 15:57   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: róż

Drogi Gerberku
Z tego co piszesz, to wydaje mi się, że strasznie namieszałaś z tymi kolorami.
Jeśli masz chłodną ,jasną cerę a włosy pomalowałaś na czarno to w tym przypadku jestem raczej za malinową czerwienią jeśli chodzi o róż.

Ty jednak piszesz, że ładnie Ci "ciepłych pastelach" hmmm. To mi się gryzie z Twoim opisem.

Jak możesz to dołącz swoje zdjęcia przed i po zmianie koloru włosów. Wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

Serdeczne pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 16:16   #6
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: róż

Ależ Gerberek napisała, że w pastelach jej FATALNIE!
Ja bym Ci Gerberku proponowała poeksperymentować najpierw z jasnymi - jak najjaśniejszymi - odcieniami różu chłodnego. Jak już wyczujesz swój odcień (po prostu zobaczysz, w jakim Ci najlepiej) to kupisz sobie odpowiedni róż. Panie w sklepach najczęściej sa chętne do pomocy, same nawet nakładaja róż z testera (najczęściej poprawnie) - popatrzysz sobie w lusterko, podumasz i będziesz wiedziała. Powodzenia
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 11:15   #7
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż

cześć Elve, dzięki że dokładnie przeczytałaś moją próbę określenia swojej kolorystyki! piszesz, żeby jednak udać się do sklepu i poprosić o doradzenie co do odcienia. wiele już razy próbowałam sobie dobrać odpowiedni odcień podkładu, który w domu okazywał się zupełnie inny niż w sklepie , tak więc nie mam za dobrych doświadczeń z "dobrymi" radami. zresztą we wszelkich publikacjach zawsze piszą żeby dobierać odcień przy dziennym świetle (!) ale ja sobie tego jakoś nie mogę wyobrazić - pożyczać lusterko i lecieć na ulicę?! no ale cóż, chyba jednak będę musiała zaryzykować. ale może jeszcze napisałybyście który z odcieni tego różu L'Oreala jest chłodny? może to przegięcie, że się tak wypytuję ale niezabardzo mam ochotę na wywalanie kasy na kolejny chybiony zakup... pozdrawiam
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-19, 11:57   #8
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: róż

Drogi Gerberku
Te dwa odcienie różu są chłodne i dość łatwo nimi operować Tylko te nazwy wzięłam ze strony amerykańskiej. W Polsce są dość podobne nazwy.

Ale moim zdecydowanym faworytem jest róż Shiseido Blush Duo 5 "pink rose nature" Niestety dośc drogi, ale bardzo wydajny. I naprawdę bardzo łatwo się nim maluje

Cmoczki

AgaZ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg loreal_roz_strawberry_tart.jpg (27,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loreal_roz_strawberry_sirup.jpg (29,9 KB, 6 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 12:10   #9
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: róż

zdjęcie pierwszego różu przedstawione przez Agnieszkę pasuje do wszystkich chłodnych typów cery i powinno być strzałem w dziesiątkę przy jasnej cerze i ciemnych włosach biorąc pod uwagę że nie lubisz odcieni różu ocieplonych brązem jeszcze kolorki podobne w chłodnych tonacjach I pamiętaj gerberku że żaden z odcieni przedstawionych na zdjęciach nie wychodzi tak samo na policzkach - kolory są zdecydowanie bledsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 468876_sw.jpg (1,3 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 469742_sw.jpg (1,6 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 530683_sw.jpg (1,6 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 715094_sw.jpg (1,2 KB, 55 załadowań)
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 12:27   #10
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: róż

Gerberku, w domu sprawdzę numer mojego różu blush delice - jest to chyba rose sucre d'orge, numer bodaj 5 ale jeszcze sprawdze. mam ciemne włosy, jestem zimą i mi bardzo pasuje, do Twojej jasnej karnacji moze okazać się za mocny na początek, ale kto wie? w końcu jest bardzo delikatny.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 12:45   #11
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż

jeju!!!!
dziewczyny, nie wiem jak mam wam dziekować wlaśnie o TO mi chodziło. a ciągnąc temat różu chciałabym się jeszcze dowiedzieć, czy do pokrycia nim policzków wystarczy warstwa kremu i pudru, czy też niezbędne jest użycie podkładu (oj, nie lubię...)
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-19, 12:51   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: róż

róż i tusz to moje ulubione kosmetyki - dlatego jako doświadczona kobieta stwierdzam, że puder wystarczy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 12:59   #13
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: róż

a ja zgadzam sie z jelonkiem i proponuje zainwestowac w dobry pedzel do rózu- to tak przy okazji bo ja sie na przykład tym dziwadłem z Loreal'a nie umiem umalowac nie ma jak we-ma polecam gorąco pedzelek do rózu, jest KAPITALNY

no i to by było na tyle, zbieram zabawki, dowidzenia panstwu

__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 13:31   #14
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: róż

Jeżeli chcesz zastosować róż nie pokrywając skóry make-upem możesz to zrobić na dwa sposoby :
pierwszyna twarz pokrytą kremem i pudrem nałozyć róż - efekt różu jest wyraźniejszy
drugi na twarz pokrytą tylko kremem nałożyć róż a następnie przypruszyć pudrem - efekt będzie subtelniejszy

A tak w ogóle to z zasady dla osób które nie używają podkładów stworzone są róże w kremie ale wiem że w Twoim wypadku gerberku powinnaś oswoić się na początku z sypkim . Z zasady sypkie róże wymagają częstszych poprawek i są mniej trwałe niż na make-upowym gruncie . Bo make-up w przypadku różu działa podobnie jak pokrycie powiek bazą przed nałożeniem cieni

i koniecznie pędzel !!!!! ja preferuję te większe bo nie tworzą smug i dają zdecydowanie naturalny, miękki wygląd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg M875_128.jpg (3,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg M874_128.jpg (3,6 KB, 1 załadowań)
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 11:44   #15
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż - do ELVE

elve napisał(a):
> Gerberku, w domu sprawdzę numer mojego różu blush delice - jest to chyba rose sucre d'orge, numer bodaj 5 ale jeszcze sprawdze. mam ciemne włosy, jestem zimą i mi bardzo pasuje, do Twojej jasnej karnacji moze okazać się za mocny na początek, ale kto wie? w końcu jest bardzo delikatny.

witaj! czy udało ci się może sprawdzić numer swojego różu blush delice? sprawdź jak byś mogła. będę wiedzieć o co pytać w sklepie...
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 12:17   #16
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: róż - do ELVE

Podany wcześniej numer się zgadza, francuska nazwa też, po angielsku nazywa się candy cane pink. jest chłodny, leciutko przybrudzony, delikatny, ślicznie rozświetla twarz.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 12:24   #17
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: róż - do ELVE

tu jeszcze link do kolorków:
http://www.pedet.pl/x_C_I__P_7012653-7010001.html

wygląda na ciemny, w rzeczywistości wcale taki nie jest, jak już pisałam daje bardzo delikatniutki efekt.
pozdrawiam!
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 11:47   #18
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż - do wszystkich

WIELKIE DZIĘKI za porady!!!
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 12:21   #19
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: róż - do wszystkich

Witaj Geberku
Z tego co widzę dziewczyny Ci juz doradziły jeżeli chodzi o kolorki))

Ja tylko mam radę, która może pozwoli Ci przezyciężyć niesmiałość. Pomyśl sobie że gdyby nie Ty (czyli klientka) to te firmy kosmetyczne w ogóle by nie istaniały. To one są dla Ciebie, a nie Ty dla nich i to Ty wymagasz - to samo sie tyczy pań sprzedajacych/konsultantek. Możesz bez żadnego skrępowania prosić je poradę - w końcu jakby nie patrzeć nalezy to do ich obowiązków.

Więcej odwagi!!!!

pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-27, 13:47   #20
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: róż - do wszystkich

Dzięki Samanto za dobrą radę. Ale wiesz, różnie to bywa z tymi konsultantkami. Niedawno wybrałam się na zachwalane na Wizażu Targi Vivoforte i jakie było moje rozczarowanie, gdy DWIE(!) z rzędu panie (reprezentantki znanych i popularnych firm) odmówiły mi porady, jak mam nakładać róż na moją zbyt okrągłą buźkę, że o próbkach już nie wspomnę (0)!.
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 14:21   #21
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: róż - do wszystkich

Ups...
Niezbyt miłe kobietki. Wiem, wiem czesto się to zdarza, że sprzedawczynie robia łaskę ze coś doradzą, a gdy widza ze ktoś jest mało pewny siebie - sprawa ma sie jeszcze gorzej.

Mimo niemiłych doświadczeń nie zrażaj się

pozdrawiam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 17:45   #22
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: róż - do wszystkich

dołączam się do wątku...gerberek napisala w pierwszym poście za ma 'cere wiecznie zaróżowioną'. więc...ja dysponuje też cerą naczynkową, zaróżowioną z teleangiektazjami na policzkach. chciałabym jakos troszkę swoją buźke modelować optycznie...ale też mam jakoś problem z różem i jego kolorem...co wybierać przy cerze naczynkowej?
no bo powiedzmy jestem zimą powinno być mi dobrze w chłodnym różu ale przy 'zaróżowionych' już przez naczynka policzkach to jakos dziwnie?? czy należy zrezygnować z różu w takim wypadku?

serdecznie pozdrawiam
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.